Bij ÜSatze B. en W. behandelde het verlang lijstje van de raadsfracties 'n Geslaagde Oogstdankdag van L.T.B. te Zoeterwoude VLEES VLEES V| Tilburg DONDERDAG 22 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE CÖURAStT PAGINA 2 Gemeenteraad Voorschoten De behandeling van de begrotingS' vergadering te Voorschoten had dit jaar een wijziging ondergaan. Op de eerste begrotingsvergadering, die maandagavond j.l. werd gehouden, werden door ric sprekers van de di verse fracties de algemene beschou wingen gehvuden, waarin dan steeds bezwaren en verlangens naar voren worden gebracht en op de tweede be grotingsvergadering, die gisteravond werd gehouden zou het college van b. en w. dan haar antwoord geven. Het college kreeg daardoor meer gelegenheid de gestelde vragen te bestuderen e.i de vereiste inlichtin gen te verzamelen. Het antwoord van het college was dan ook uitvoerig. De voorz. zei, dat in de eerstko mende vergadering van de raad op november a.s. een voorstel wordt ge daan voor hulp aan Hongarije. Het R.K. Armbestuur had het initiatief genomen, om enkele ontheemde be> jaarde echtparen hier een onbezorg de levensavond te bezorgen. Er werd in deze overleg gepleegd met de an dere kerkgenootschappen. Deze gin gen hiermede aceoord en besloten werd dan ook 4 bejaarde echtparen en 1 jonge vluchteling in Voorscho ten te huisvesten en de verzorgings- kosten op zich te nemen. Voor deze mensen zullen 5 houten huizen wor den aangekocht. Spr. verschafte uit voerige gegevens over de samen stelling van de Reserve Rijkspolitie, die ter plaatse uit 18 man bestaat, de Nationale Reserve, die met groter moeilijkheden te kampen heeft. Maar o.lv. de heer F. Vrolijk is de gang van zaken met dit korps van 22 mani niet ongunstig. In Voorschoten zijn in dit jaar 4 gevallen van kinderver lamming vastgesteld. Het aantal woonschepen in de gemeente be draagt 65, bevolkt door 166 inwo ners. Contact met Leiden. Inzake een gecombineerde rioolwa terzuiveringsinstallatie met Leiden zijn besprekingen gaande. Over de stichting van een zwembad met Lei den zal contact worden opgenomen; de kosten zijn echter ndet gering. Schatting V/ miljoen en dan nog al tijd een onrendabele exploitatie. De Ned. Heide Mij. heeft altijd nog in ontwerp een open zwembad. De op dracht, die hiertoe gegeven is, zal niet worden geannuleerd. De uitbrei dingsplannen zowel centrum als plan zuid hebben steeds de volle aandacht van het college. In dit plan is opge nomen een eventuele doorbraak van de Schoolstraat naar de Voorstraat. In dit centrum zullen ook de winkels moeten komen. Voor de uitbreiding van de passieve recreatie zijn grote sommen gelds benodigd en dit is niet gemakkelijk te verwezenlijken. Voor het plan-Vlietwijk met de bouw van de 107 woningen kan de goedkeuring snel afkomen en binnenkort zijn voorstellen te verwachten voor wo- r.ingwetbouw. Het beeld van de wo ningzoekenden in Voorschoten is in derdaad somber. Over te gaan tot een woningbouw vereniging is geen taak van het ge meentebestuur. De opgedane erva ringen van een vroegere woning bouwvereniging waren ook niet best. V erkeersproblemen. De verschillende verkeersproble men hebben de aandacht van het col lege. Bij het knooppunt zal een ver plaatsbaar verkeerslicht worden ge plaatst. De S-bocht nabij het gemeen tehuis biedt voor het rijwielver keer geen verbetering en is ook niet aan te brengen. Er is verder gedacht aan parkeerruimte nabij het gem. Ver- No. 503. Horizontaal: 1. blauwe boe renkiel, 3. vis, 5. pers. voornaam woord, 6." lied, 7. waarmerk, 9. oude lengtemaat, 10. bekende afkorting, 12. zelfkant, 14. telwoord, 15. nood, ge schreeuw, r6. spoedig, 17. nauiw, 19. maanstand (alk.), 21. bijwoord, 22. muzieknoot, 24. voorvoegsel, 25. voed sel, 26. hok, 27. vogel. Verticaal: 1. pers. voornaamwoord, 2 muzieknoot, 3. buitenhaven, 4. pers. voornaamwoord, 5. hemel lichaam, 8. afval van stro, 9. gelijk, II. water in België, 13. zangstem, 16. traag van begrip, 18. lopend tourw tot het inkorten dor zeilen (scheepsterm), 20 huisdier, 21. gravure, 23. pers voornaamwoord, 25. boom. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 564. Horizontaal: 1. parabel, 7. la, 8. A.B., 10. An, 12. Kos, 14. i.e., IJ. rok, 17. end, 18. apart, 19. ter. 21. sla, 23. om, 24. els, 26. er, 27. i.\, 28. te, 30. diamant. Verticaal: 2. al, 3. rak, 4. bas, 5. eb, 6. bariton, 9. bedaard, 11. no, 13. oraal 14. in, 16. kar, 17. ets, 20. Em., 22. Ie, 24. era, 25. sta, 27. mi, 29. en. enigingsgebouw, dat zal worden aan gelegd tegelijk met de bouw van de woningen op het Rouwkoopterrein. Ook voor de volkstuinen is geen op lossing op korte termijn te vinden. De r.k. school voor g.l.o. en de open bare school voor l.o. zullen op de urgentielijst" van 1957 komen, maar met de bouw van het 3e gymnastiek lokaal zijn de vooruitzichten niet zo optimistisch. De slechte toestand van de sport velden berust op 2 oorzaken. De aard van de grond, veen, bagger en bij zondere oorzaken, o.a. onvoldoende afvoer van het polderwater. De<ze oorzaak zal binnenkort worden opge heven. Voor de onrendabele aanslui tingen, waaronder worden verstaan percelen, die geen aansluiting heb ben op het gem. waterleidingbedrijf, is een 10 jarenplan van het Rijk, waarbij subsidie wordt verstrekt voor de aanleg. Voorschoten is er niet bij. Er zijn ter plaatse 30 wonin gen, die deze aansluiting missen. De ze mensen aansluiting geven vergt kapitalen. Met belanghebbenden zal contact worden opgenomen voor de bijdrage in de kosten. Toegezegd werd een bacteriologisch onderzoek van de kwaliteit van het huidge wa ter, dat deze mensen gebruiken. In tweede instantie kreeg thans eerst de spr. van de kleinste fractie het woord, de heer Van Eist (V.V.D.). Deze spreker bleef aandringen op in- lelling van een finantiële commissie, waarvan b. en w. de urgentie niet in zagen. De heer Pels dankte voor de toezegging voor het voorstel inzake de hulp voor de Hongaarse vluchte lingen. Spr. duidde verder op de moeilijkheden, die zullen komen om het schoolzwemmen te Wassenaar op een zaterdagochtend te doen plaats vinden. De heer Dekker (Prot. Chr.) kon zich niet verenigen met het ant woord van het college, dat het be jaardencentrum niet kon worden ge sticht op het terrein nabij het park in de nabijheid van de speelweide. Door de stedebouwkundige van de gemeente was geadviseerd dit ge bouw te stichten op de terreinen van Adegeest. Dat terrein is niet in be zit van de gemeente en dat zal wel moeilijkheden geven. Spr. stelde voor f Advertentie) HAAGSE TRAMS STONDEN ZONDER STROOM. Alle trams in Den Haag stonden vanmiddag plotseling stil, omdat om tien over een de elektrische stroom van het gehele net plotseling uitviel. om ook de architect van de Prot. Christ. Stichting voor bejaardenzorg een kans te geven om dit plan te be zien. De voorzitter was een andere mening toegedaan en hield zich vast aan de uitspraak van ir. de Ranitz. De heer Eysink Smeets (K.V.P.) bracht dank voor het uitvoerige ant woord. Het initiatief, dat door het college genomen was voor de vluch telingen stelde spr. op prijs. Van de modelwoningen verwachtte spr. wel goeds, maar toch moet in deze door het college voorzichtig worden ge handeld. Afwijzing van instelling van een finantiële commissie achtte spr. niet juist. Spr. vroeg dan ook of het college zich hierover niet op nieuw wil beraden. Feestavond Buurtvereniging „Recht door Recht". In het Bondsgebouw kwam de buurtvereniging „Recht door Recht" van de Donklaan bijeen om een gezellige avond te geven, die tot doel had gelden te verzamelen voor het kinderfeest, dat met St. Ni- colaasdag gegeven gaat worden. Alle baten van deze avond zijn daarvoor bestemd aldus de voorzitter van de vereniging de heer M. de Ruijter. Er volgde daarna een cabaretprogramma, dat geheel door eigen mensen van de vereniging werd verzorgd onder de naam „De Donklaan expresse". Er waren leuke liedjes en schetsjes o.a. Juffrouw Jansen" een oud nummer, dat veel succes oogstte. Om 11 uur was het eerste gedeelte geëindigd, waarna de prijzen van de grote loterij bekend «werden gemaakt. De pop en de wieg werden op Amerikaanse wij ze verkocht. De opbrengst is voor de Knutselclub van de Donklaan, die be staat uit een tiental dames, die reeds hard werken om de 200 kinderen van de vereniging op St. Nico! aasdag een presentje te geven. Met een dansje toe werd het feest besloten. De op brengst van de avond was van dien aard, dat de kinderen wel mogen re kenen op een goede St. Nicolaas. Als een openlijke erkenning van de afhankelijkheid en een betuiging van dank aan God, die de wasdom geeft, waren alle boeren en boerin nen 11a de vroegtijdige arbeid op de boerderijen door de koude, vele van verre gekomen, om reeds te half ne gen in de parochiekerk van de H. Kruisverheffing aanwezig te zijn bij het plechtig dankoffer. De plechtige Hoogmis werd opge dragen door deken P. J. L. Juffer mans met assistentie van pastoor P. W. L. Bakker en pater Reuters. Voor de offerande mochten de L. T.J.-ers de symbolische gaven ach ter het vaandel van St. Lebrunius ter zegening van deze heerlijke produc ten van de arbeid van de boer naar voren dragen. Het was weer spontaan geschon ken; ondanks de giften die in dezelf de dagen voor de hulp aani Hongarije waren gegeven was de daad bij het gebed, bestemd voor de minder be deelden, groter dan ooit te voren. Tweehonderd gasten in het parochiehuis. In een echte stemming van saam horigheid verenigden 20'0 gasten zich aan de heerlijke koffietafel door de L.T.M.-sters zo keurig verzorgd. De voorzitter, de heer J. J. J. Noordman, in blijde stemming over de grote opkomst en het handhaven van de goede intentie van deze dag, sprak een kort openingswoord en deelde mede dat pastoor Bakker door een volgende plechtigheid niet aan wezig kon zijn en dat ook burge meester Smeets deze keer door ambtelijke zaken verhinderd was te komen. Stad en Platteland. Na het ontbijt nam deken Juffer mans, geestelijk adviseur van de L. T.B. het woord. Met de ervaring van een 14-jarig pastoraat iri een grote stadsparochie kan de deken goed weten wat de stad is. Het platteland kent spr. nog niet zo goed, maar toch wel zoveel, dat er enige vergelijkingen te treffen zijn. Het is een verademing van een stad naar een dorp te komen hetgeen spr. o.a. illustreert met de vergelij king van zijn stadsparochie met die van Zoeterwoude. Van de 7000 pa rochianen practiseerden er slechts 2500 Het godsdienstig leven is op een dorp veel beter dan in de stad en toch zijn er hier ook schaduwzijden met name de sleur. Ook hier is vaak gro te oneerbiedigheid in de kerk en de genen in de stad, die nog goed hun godsdienst beleven, doen dit vaak beter dan de mensen op de dorpen. Hier worden de tradities wel vastge houden en b.v. het veertigurengebed goed gevierd en bezocht als iets ge woons dat er bij hoort, maar als er een bijzondere taak volbracht moet worden zoals bü het gebed in de kerk voor Hongarije voelt men zich niet gegrepen door de liefde tot de mensen die in nood verkeren. Een verschijnsel als het slechte be zoek van de cursus voor 18-jarigen, waarvoor van de 25 maar 10 jongens opkomen is een bewijs, dat ook op het platteland het geloof ndet zo door en door meespreekt. Het grote voordeel van een platte lands-parochie is het geregeld con tact met de priesters. In de stads parochie waren 7000 zielen verdeeld over 3300 gezinnen; in de Sint Jans parochie 2300 zielen over 410 gezin nen. Met vier priesters was het on mogelijk in de ook vaak moeilijke si tuaties een contact te onderhouden. De katholieken in de stad, die nog goed leven, hebben echter veel gro tere zelfstandigheid. Deze zelfstandig, beid missen' de mensen van het plat teland, die naar de stad gaan, waar door zij door de omgang met niet- christelijke mensen zo vaak verlo ren gaan. Zonder krachtig geloof, gekomen uit een goede godsdienstige oplei ding, is het gevaar zeer groot. De ouders moeten daarom goed begrij pen, wat er voor hun opgroeiende kinderen op het spel staat. De godsdienstige vorming kunnen jonge mensen niet missen; zij moeten leren, dat het geloof zich moet uiten door liefde. Er is hier gelukkig nog veel goed bij de mensen; dat goede moeten wij trachten te bewaren. Na het zingen van het Bondslied sprak de voorzitter een dankwoord. Aansluitend op het woord van de deken deed spr. een beroep op allen om met de Kruisdagen meer in de kerk te komen. Het avondfeest. De grote zaal van het Parochiehuis was geheel gevuld; vele leden waren met de huisgenoten voor een gezel lige avond bijeengekomen. Deken Juffermans, pastoor Bakker, kape laan Kaptijn en de bestuursleden van de K.A.B. en de Hanze waren mede tegenwoordig. De L.T.J, en L.T.M. voerden een revue „Elck wat wils" op, waarvan de tekst was geschreven door de kleinkunst-amateur Piet Onderwater met muzikale omlijsting van Frans Houps. Het gegeven was het „proef draaien" van een televisie-apparaat in een boerengezin. De opzet was aardig gevonden; in de huiskamer was een televisie-scherm opgesteld waarin levensgrote beelden versche nen. Helaas ontbrak in de tekst het commentaar van de boerenfamilies, zodat de actie van deze groep spe lers zich bepaalde tot koffiedrinken tijdens de vertoning. Het programma bestond in hoofd zaak uit optreden van de band van Frans Houps en wat klein-kunst van Piet Onderwater. Het geheel kon geen groot behagen scheppen; het optreden van de Drentse boer wekte zelfs mishagen. Voorzitter Noordman dankte de L. T.J. en L.T.M., die het een en ander hadden opgevoerd. Na de opvoering werd onder leiding va nde heer Vis ser nog een uurtje gedanst. Kath. Vrouwenbeweging. Alle leden van de Kath. Vrouwenbewe ging worden 30 nov. a.s. te 8 uur ver wacht in het parochiehuis aan de Schenkel weg voor 'n filmavond met grote Sint Nicolaasverloting. Diploma-uitreiking Mij voor Tuinbouw Voor leden van de Kon. Ned. Mij, voor Tuinbouw en Plantkunde werd gisteravond in het Federatiehuis aan het Gerecht de film van Bert Haan stra „Strijd zonder einde" vertoond. De rolprent is ook op het filmfestival te Cannes vertoond en werd op het filmcongres te Arnhem met een prijs gewaardeerd. Een, vertegenwoordiger van de Shell vertelde ever een chemische stof, die tegenwoordig veel wordt gebruikt bij de bestrijding .van bodemirisekten. De heer Veendorp bracht verslag uit van de onlangs in Amsterdam gehouden algemene vergadering. Er bleek geen contrübuitieverhoging voor de afdelingen te zijn ingevoerd. Geslaagden. Voorzitter J. Jonker reikte ten slotte een aantal diploma's uit. De namen van de geslaagden luiden (cursus aanleg en onderhoud): L. J. L. Aalbersberg, Leiden, J. J. v. d. Blom, Leiden, R. W. v. d. Burg, Rijns burg, P. Hadring, Leidien, J. Kroese meier, Leiden, J. M. B. v. Leur, Sas- senheim, L. J. Rasseur, Zoeterwoude, J. Stikkeloruan, Leiden, C. J. Verha gen, Leiden, H. Verstoep, Voorscho ten, J. C. Zaal, Leiden, A. Paauw, Leiden, Q. C. Bruines, Zoeterwoude, A. B. Groenewegen, Wassenaar, A Gardien, Wassenaar, A. C. v. Ton geren, Wassenaar, J. Ph. Vliegent- hart, Leiden, P. Vink, Oegstgeest. Cursus tuin- en perspectieftekenen: A. M. J. Bruines, Zoeterwoude, J. v. d. Born, Leiden,H. H. J. de Graaf, Lei den, P. Masurel, Warmond, W. A M. Parmentier, Wassenaar, W. v. d. Poel, Zoeterwoude, J. Puyk, Noordwijker- hout, J. Veloo, Voorschoten, S. Vliem, Sassenheim, B. M. Keyzer, Voorscho ten en L. J. Hüner, Leiden. VALKENBURG Katholiek Valkenburg. Katho liek Valkenburg kwam bijeen voor 'n contactavond. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer M. P. van Stijn, gaf deze het woord aan de spre ker van deze avond, pater Bakeloh, de overste van het Missiehuis der Paters Montfortanen te Voorschoten. Deze had tot titel van zijn toespraak gekozen: „De Mariaverering in deze tijd". Spr. betoogde, dat onze Maria verering 'n achtergrond moet hebben en haalde hiervoor aan de Evangeliën, de overlevering en de kerkvaders uit de 2de eeuw. Duidelijk schetste hij de parallel tussen Eva, die als moeder van het menselijk geslacht, de zonde van Adam tot ons bracht en Maria, die als Moeder ons de Verlosser gaf, hierdoor heeft Christus Maria een plaats gegeven in 't verlossingswerk. De verering van Christus houdt in een verering van Maria, omdat Chris tus haar zo bijzonder heeft begena digd en andersom geeft Maria de eer die wij haar geven door aan Chris tus. Scheepsberichten ALKAID p 21 Finisterre n Antwerpen. ALPHAR D 21 Antwerpen. AMSTEL- MEER p 21 eil Guam n Singapore. BEN- NEKOM 22 Bremen. CALTEX LEIDEN 21 Sidon. DORDRECHT 21 v Hamburg n London. EENDRACHT 21 Gih-altar. GOOILAND p 21 Finisterre n >%^_fe. KARIMATA 21 Southampton. KARu.iJN p 21 Thursday eil. n Colombo. KINDER DIJK 21 New York. LOOSDRECHT 21 v Basrah n Abadan. MAASLLOYD 21 v Tj. Priok n Semarang. MACOMA 22 te Adelaide. MALVINA 23 te Singapore. MARIEKERK 21 v Dakar n Lourmar- ques. MEERKERK 22 Kaapstad. PRINS WILLEM GEORGE FREDERIK 20 van Montreal n Le Havre. REMPANG 22 te Sydney. SIRRAH 22 Tj. Priok. SLAMAT 22 Singapore. STAD DORDRECHT p 21 Finisterre n Gibraltar. STAD HAAR LEM p 21 Kp St. Vincent n Melilla. Marktberichten LEIDEN, 22 nov. Groente. Ap pelen 1722, druiven 112122, pe> ren 34—39, kroten 15—17, kroten, ge 'kookt 3035, boerenkool 2433, Chi- nesekool 612, rode kool 718, groe ne kool 2130, witte kool 78, prei 12—30, spinazie 5776, stoof sla 12 21, spruiten A 7583, id. B 3663, tomaten A 2951, id. B 2144, id. C 20, id. CC 31—33, uien 13—23, picklers 29, id. drielingen 32.20, id. middelfijn 20.20—28.90, id. middel- grof 27.4i0—27.60; id. grof 27.40—28.— grof 27.40'28, waspeen 2736, wit lof 40—89 per 100 kg. Bloemkool B 28—49, id. C 12—26, knolselderij 7— 20, sla A 8—16, id. B 3—8 per 100 stuks. Bospeen 1326, peterselie 9 15, selderij 510 per 100 bos. GOUDA, 22 nov. Kaas. Aange voerd 58 partijen. Eerste kwal. no teerde 2.392.43; tweede kwal. 2.35—2.38; extra kwal. 2.44— 2.57 per kg. Handel goed. 's-HERTOGENBOSCH, 22 nov. Vee. Op de markt van gisteren werden aangevoerd 6.518 stuks vee, zijnde 3.365 runderen, 49 lopers, 272 vette kalveren, 1.607 biggen, 490 nuchtere kalveren, 247 schapen, 36 fokzeugen, 26 geiten, 426 slachtzeugen. De prijzen waren: Melk en kalf- koeien 7101100, gulste koeien 640810, zware soorten boven no tering, kalfvaarzen 6501000, klam- vaarzen 610675, guiste vaarzen 610710, pinken 450550; gras kalveren 240370, nuchtere fok- kalveren 100160, nuchtere slacht- kalveren 4670, zware soorten 80 102, lopers 6675, biggen 32 50, drachtige zeugen 250315,'scha pen 75105, vette lammeren 80 100, alles per stuk. Aanvoer van slachtvee 896 stuks. Prijzen: extra kwaliteiten vaarzen 3.10—3.15, le kw. 2.95—3.05, 2e kw. 2.70—2.75, 3e kw. 2.55—2.60, vette stieren 2.C02.90, worstkoeien 2.45 2.50, alles per kg. geslacht gewicht. Vette kalveren: prima soorten 2.70 —3.05, middenklasse 2.402.60, lich te soorten c 2.15—2.35, nuchtere slachtkalveren 1.401.5254, zware soorten 1.702.05, slachtzeugen 1.67—1.76, jonge slachtvarkens 1,80—1.85, alles per kg lev. gew. Overzicht: zeer grote aanvoer van rundvee. Melk- en kalfkoeien handel traag, prijzen moeilijk te handhaven. Guiste koeien stille handel en niet geheel prijshoudend. Ruimer aanbod van jongvee, handel trager, prijzen minder. Minder aanbod van vette kalverep, handel rustig doch wel prijshoudend. Nuchtere slachtkalve ren bij korter aanvoer handel willig met hogere prijzen. Minder aanvoer van schapen en vette lammeren, han del ruim prijshoudend. Fokzeugen handel kalm met lagere prijzen. Ruim aanbod van lopers en biggen, handel traag, prijzen lager. Zeer grote aan voer van slachtvee, handel gedrukt met lagere prijzen. Grote aanvoer van slachtvee, handel gedrukt met lagere prijzen. Grote aanvoer van slachtzeu gen. De handel zette vlot in, afloop traag en nauwelijks prijshoudend. ROELOFARENDSVEEN, 21 nov. Bloemen. Freesia's 1.152.35; Ane monen 6998, Cyclamen bloemen 1.101.15, Troschrysanthen: Cham pion 9098, Loveliness 771.09, Cranfordia 7790, Indianapolis 90 1.02, Kaufmann 911.08, Southdown Pink 87—1.02, Fred Yule 70—77, Al- fretton 71—99, Millersdale 51—69, Orch. Beauty 1.091.30, Daydream 51 57, Sultane 6072, Golden Seal 69 98, Snowfall 6072, Bacchus 81 99 p. bos; id. per stuk: Orch. Beauty 14—21, Am. Aanwinst 2633, Schla ger 1618, Loveliness 1822, Long Island 1625, Mr. Kidden 1719, Al- fretton 1618, Christmas 14—16, Southdown Pink 1518, Am. Anjers 2144 per stuk. TER AAR, 21 nov. GroenteKas- snijbonen 1.83, idem stek 1.27, witlof 1 0.560.65, idem 2 0.450.53, idem stek 0.30, spruiten B 0.48, andijvie 0.12—0.25, idem B 0.07—0.10, uien 0.13 0.24, boerenkool 0.130.24, prei 0.16 kroten 0.130.20, alles per kg; knol- selderie 0.120.21 per stuk; bospeen 0.18 per bos; boerenkool 0.701.00 per kist. Peren: St. Remy 0.17, Zwijn- drechtse wijnpeer 0.080.10, Joden- peer 0.08. Appelen 0.090.10, Druiven 1.34, alles per'kg. VINKEVEEN, 21 nov. Groente. Andijvie B 717 ct., Boerenkool 14 23, Groene kool 1316, Prei 15 22, witlof A II 67—76, witlof B I 66— 68, witlof B II 3961, alles per kg; Knolselderij 13—16, Sla A 13, Sla B 78 per stuk; Peterselie 16, Selderie 117 per bos. Altijd vers D,E. koliie en (hee D.E. KOFFIE EN THEE WINTERDRUPS per 150 gram 25 ct Diverse DROPSOORTEN per 100 gram 25 ct SUIKERBEESTEN. per y, pond 50 ct BORSTPLAATJES. per 150 gram 25 ct NOOT SPECULAAS. per V, pond 45 ct De Heer s SPECULAAS. per y, pond 39 ct Anijs- of vruchtenhagel, per y. pond 30 ct Gebroken RIJST, kg 55 ct Gemalen KOFFIE. per pak.95 ct Beste KOFFIE, 14 p. 1.25 ERWTEN in blik 65 ct SPERZIEBONEN. per glas 75 ct APPELMOES. 2 potten 90 ct KERSEN, per not 98 ct HARING en MAKREEL. 2 blikjes 55 ct MORSSTRAAT 50 HOGEWOERD 115 v. TILBURG GEEFT ST. NICOLAAS- REKLAME 500 gr. Malse biefstuk 2.25 500 gr. Stukje rosbief 2.08 500 gr. Biefstuk- lappen 2 05 500 gr. Riblaupen 1.75 500 gr. Braad- of staartstuk J .98 100 gr. Tartaar 0.38 500 gr. Magere braadlappen 1.80 500 gr. Magere doorregen lappen 1.48 500 gr. Borstlappen 1.27 ,i SOEPPAKKET ISOigr. Gehakt 100, gr. Poulet ƒ0.89 en benen 150 gr. Gebraden rosbief 0.85 10Q gr. Gekookte lever f n qr 100 gr. Boterham- J J u yB worst VOJLOP VOOR DE ERWTENSOEP!! Voorkomt teleurstellingen HAVENPLEIN 1 Abonneert U op SUióu... Gouden Verlovingsringen Gouden Zegelringen Gouden Fantasieringen Keltum Pleet C. D Z KEMP JUWELIER Botermarkt 12 g Knutselaars, Surprise makers. Goudinkt, Zilver- inkt goudbrons, zilver brons, gekleurde inkten, plakkaatverf, diamantine, plakfiguurtjes, sterretjes, poësieplaatjes, lijm, kleef pasta, glutofix, gom, pen selen, kwastjes, duimstok ken, fotohoekjes, fotohan gers. Papierhandel Pad denburg, Nieuwe Rijn elf. tg Gevraagd in doktersge zin met kinderen, flinke hulp in de huishouding. Hulp voor het ruwe werk ruimschoots aanwezig. Br. onder no. 3047 bureau van dit blad. tg Houdt uw kinderen ge zellig bezig met onze nieuwste uitknip- en op- zetplaten in twaalf des sins: cowboys, indianen, boerderijdieren, bekende auto's, fraaie kleurendruk, slechts 25 en 30 ct. per plaat. Papierhandel Pad denburg. Nieuwe Rijn elf. tg St. Nicolaasboeken, prentenboeken, sprookjes boeken, eerste leesboekjes, jeugd-leesboeken. kleur boeken, schetsboeken, voorradig in meer dan 200 nummers, waaronder de nieuwste uitgaven. Billij ke prijzen. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn elf. tg Gero-cassettes van 31.20 tot 218.50: porcelei- nen theeserviezen: glasser viezen; keukenuitzetten 69.75; Tornado-afdruip rekken; schoenr ekken flessenrekken; uiensnij ders; groentesniiders ;op- rolbaar drooglijn; droog- rekken en wonderpannen nesten pannen: koperwerk allerlei plastic en flexibel. B ernard Schulte. Horloges-Pendules Horlogebanden. In de ruimste keuze. - Het betere voordeliger. S. v. d. Water en Zn.. Haarlemmerstraat 207. De vakzaak voor Leiden en omgeving tg Voor d- kinderen. Zeer lage prijzen. Haast U! 4 Opeenvolgende Temsido- zen 13.35; kindercouverts 2.95; kinderspelen; tim- merkaarten ƒ3.75; figuur- zagakaarten; schaatsen; kerstboom verlichting; nog enkele Temsi-dozen van 2.80 tot 7.98. Bernard Schulte. tg Planken om speculaas te bakken 2.75: borst- plaatvormen. rubber (mis lukt nooit) 1.65—3.65: bak- en springvormen; broodblikken: cakeblikken roomkloppers: garneer- spuiten; deegrollen; tul- bandvormen; bakoventjes ƒ4.25; kluwenhouders: breinaaldenkokers. Ber nard Schulte. 533ste STAATSLOTERIJ 4e klas 4e lijst HOGE PRIJZEN ƒ2000 7516 1600 1196 12992 ƒ1000 4148 1YJ35 2u86l ƒ400 1904 2705 3959 6832 8842 9645 13U32 143a,. 1512.1 15139 lli.ill 2029' ƒ200 1074 1798 3731 4408 5013 5232 U3S5 lOOoo 1103' -1481 1244' 12ÜY5 12771 136S0 14394 15U43 15499 17487 1SJ21 18285 18298 18547 18942 21813 PRIJZEN VAN ƒ80.— 1010 014 218 273 342 443 504 535 556 642 867 S88 971 2134 150 230 277 698 805 844 846 8003 070 097 110 125 281 552 665 712 733 40«4 084 132 175 227 278 293 691 697 '86 i.iu J17 993 i 243 354 363 443 456 483 700 807 849 975 CO 337 373 416 558 575 586 70.i!) 075 202 29' JOU 519 727 767 778 813 316 889 951 806" 068 083 108 125 133 187 216 286 468 486 519 551 67' 762 918' 191 260 334 433 537 679 080 859 985 ll>i.„., J84 251 261 273 3.72 336 338 375 722 745 1012 031 106 117 119 132 134 178 231 239 240 254 268 271 303 321 350 886 394 411 42' 431 436 444 469 524 529 530 548 584 620 651 654 66' '22 (26 '48 802 808 814 842 879 883 921 953 'J61 988 2003 005 022 18' 2U1 233 25) 269 287 319 355 392 398 435 445 500 501 512 534 573 612 637 640 697 '22 '73 '87 811 841 842 843 845 870 948 960 972 977 989 3010 023 036 061 075 099 124 155 162 185 197 2F') 294 349 379 413 421 458 476 479 487 496 598 581 582 606 623 636 643 650 693 711 722 752 '66 '89 '94 795 821 827 845 892 930 903 978 984 4012 014 034 072 085 091 098 121 136 198 205 213 215 243 263 266 275 283 326 335 391 441 487 498 530 543 552 570 590 630 633 636 656 663 713 719 733 738 '74 781 791 796 808 893 944 955 97L 986 989 992 5016 024 053 072 094 106 207 260 266 277 282 341 391 394 449 479 4SI 495 583 610 614 619 693 739 763 856 857 859 90S 918 919 945 947 6137 161 172 1S5 197 212 297 347 353 355 45!) 549 576 605 623 626 036 106 721 757 774 775 782 803 843 871 879 888 892 9U1 909 924 934 959 7007 029 030 063 069 089 096 113 123 131 109 221 234 253 :59 342 345 383 400 435 438 466 487 528 576 585 593 597 602 606 610 645 657 660 677 698 730 758 761 802 824 S50 870 877 894 905 913 939 967 968 8048 091 093 102 119 124 145 220 242 300 358 409 442 >35 568 O'O 655 698 707 731 735 740 746 '79 832 833 878 88L 891 957 970 971 990 J99 9U5o 064 085 114 190 195 197 203 205 209 233 246 251 236 279 347 371 398 441 444 576 591 595 625 650 608 665 694 698 713 718 731 745 '65 818 890 971 lOU"1 031 037 039 044 030 062 066 068 071 0"" 098 109 155 180 19." 215 254 274 275 30* 306 328 347 370 391 398 404 440 484 485 564 593 613 616 625 653 677 703 723 14221 248 285 348 429 448 517 570 645 648 815 874 995 15065 099 141 206 379 446 474 534 580 585 600 784 892 16072 220 230 306 354 416 470 502 542 579 827 853 17008 010 242 316 355 391 538 612 613 '07 18046 173 370 430 431 55' 904 19055 150 221 270 2(1 503 528 806 814 927 998 20141 329 384 437 581 612 823 857 858 21041 173 189 429 462 488 667 640 717 899 907 972 757 807 820 841 881 940 969 11006 041 053 132 155 228 232 257 268 334 338 397 43i 49) 568 592 002 689 '06 '15 770 771 308 817 839 384 916 934 939 994 12044 046 111 121 123 262 275 30? 370 397 416 455 475 554 589 595 009 610 011 015 62r 636 639 657 680 684 090 091 '32 (68 772 826 838 865 884 897 909 913 929 972 984 18020 052 116 134 135 152 206 224 286 297 313 348 398 401 418 425 511 512 543 596 034 644 052 666 677 OH5 095 '02 705 '25 738 756 759 702 793 911 920 924 935 985 14019 025 042 045 060 080 123 '194 226 228 251 270 272 276 282 319 32' 343 410 462 481 561 602 004 018 021 710 '31 802 833 862 889 942 963 974 ir,030 032 038 095 134 140 156 175 1S8 196 215 262 303 306 339 353 386 387 422 461 46S 522 529 550 575 599 631 695 736 750 760 853 876 938 950 954 1003I 038 055 056 193 231 283 330 492 500 510 535 546 549 567 508 533 021 028 641 667 768 7S3 784 814 840 854 927 979 17002 012 054 060 147 169 183 192 211 222 234 241 248 253 294 299 83K 372 375 404 411 415 421 439 469 473 474 490 491 524 556 691 692 699 701 716 '21 722 725 '26 733 744 752 842 890 954 0'3 18027- 077 093 177 185 22./ 230 255 283 329 343 390 452 501 514 51! 517 522 526 030 685 710 732 734 735 746 750 794 796 853 860 872 376 886 19010 092 097 121 190 191 243 262 302 313 337 347 36' 410 424 450 474 500 510 526 578 613 627 674 724 733 776 810 816 837 888 ,n8 921 926 952 961 !)011 023 064 071 087 095 196 203 265 279 317 319 330 347 361 431 469 471 502 504 516 563 571 577 579 582 609 628 646 739 753 '777 83" 87 0 888 956 9S8 •',1091 107 117 145 150 303 32' 352 358 469 4S2 515 522 612 615 647 671 677 685 695 699 706 '07 712 718 724 748 826 853 862 882 894 940 945 953 962 970

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2