80 ,Wij dragen hen op aan God, die de wereld reeds overwonnen heeft' Prinses Beatrix in Groningen en Delfzijl „Nog nooit hebben wij zo'n goede wil en liefde ontmoet als thans'' SlNEEr KONINGIN JULIANA TOT VLUCHTELINGEN; DE VLUCHTELINGEN TE UTRECHT N*0-PoIder in 1960 voltooid, Ch-Flevoland in 1967 De Gemeente Hoorn poogt onverplichte belasting te innen van een dansleraar VRIJDAG 16 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 7jiaa& cawueze en uznacla Vroeger woonde Maja van Steensel in Den Haag. 10 jaar geleden emigreerde zij naar Canada. Eenmaal per week echter is zij terug in Holland via de ether uit Montreal. Als hoofd van de Nederlandse afdeling van de Canadian Broadcasting Corporation's International Service brengt zij het nieuws en geeft er commentaar op. Na de bevrijding rookte Maja van Steensel haar eerste Sweet Caporal. „Het waren de populairste sigaretten in Nederland direct na de oorlog", zegt zij, „en sindsdien heb ik ze altijd gerookt", Originele verklaring ligI ter inzage. Nederland schenkt bet beste aan Canada, Canada schenkt bet beste aan Nederland: 0pwPO.^, CANADA'S FIRST CIGARETTE SINCE 1887 Een zuivere Virginia 1 (Advertentie) „God helpe hen in hun tragisch uur' HM. de Koningin heeft gisteravond ter begroeting van de Hongaarse vluchtelingen, over de beide Hilver- sumse zenders de volgende rede uit gesproken. I-IET is mij een voorrecht, de Hon- garen, die dezer dagen in ons land aangekomen, namens het Neder landse volk, van ganser harte wei- vertoont in tijden van. nood, triom feert weer, omdat wij hun nood als de onze voelen. Ik weet, dat op uw aller medewer king gerekend mag worden, om het Hongaarse volk zijn zware lot te hel pen verlichten. Laat onze drang tot helpen zich nu kom te heten in ons midden. Ik zalzo uiten, dat wij allen trachten ons IK zou daarom allen willen verzoe- ken hen niet lastig te vallen, noch met onnodig bezoek, noch met De eensgezindheid van Nederland, teveel vragen. Zij hebben vervolgens die er wel altijd is, maar die zich nodig een inzicht te krijgen in de proberen, het in het Hongaars te zeg gen: isten hozott benneteket Hollan- diaba. Velen onzer kunnen, uit persoon lijke ervaring, begrijpen hoe zwaar het onze gasten te moede is bij hun aankomst in deze vredige omgeving. Zij denken aan hen, die hun dier baar zijn, thuis, en aan heel hun volk, met een martelende onzekerheid, en komen hier met steeds voor hun ogen wat zij hebben zien gebeuren, en den kend aan hen die vielen. Ik weet niet, of zij dadelijk besef fen kunnen, met een hoe grote hulp vaardigheid wij voor hen zijn vervuld en hoe verheugd wij zijn, nu onze gastvrijheid te kunnen aanbieden naast de hulp die wij naar Hongarije trachten te sturen. Wij zijn er ons zeer van bewust hen als volk van vroeger nog goed te kennen, toen talrijke Hongaarse kinderen lange tijd in on ze huizen woonden. Daardoor werden vele banden gelegd van blijvende vriendschap. ONZE gedachten zijn de laatste we ken voortdurend bij de Hongaren geweest, sinds heel het volk in uiter ste nood met zo grote moed opkwam voor zijn vrijheid en zelfstandigheid. Hoezeer kennen ook wij een der gelijke situatie. Hoe bewondert heel het Nederlandse volk hun dapperheid die eenvoudig geen versagen kent. Laten zij begrijpen, dat zij in het land zijn aangekomen, dat zich in tijden van wanhoop heeft laten in spireren door de moedige en grootse gedachten, dat het niet nodig is te hopen om te beginnen noch te slagen om te volharden, PONTIFICALE HOOGMIS. Morgen zal Sint Nicolaas zijn jaar lijkse intocht te Utrecht maken, doch in verband met de recente gebeurte nissen in de Jaarbeurs-hallen, zal de ontvangst een zeer sober karakter dragen. Hedenmorgen heeft mgr. dr. B. J. Alfrink een pontificale Hoogmis op gedragen in de Jaarbeurshallen. De vaste gezangen werden uitgevoerd door leerlingen van de Utrechtse ker- zongen Hongaarse kerkliederen. De Hervormde Gemeente te En schede heeft zich garant gesteld voor 30 vluchtelingen, die in een van de gebouwen van de gemeente een te huis zullen vinden. En inmiddels loipen de vluchtelin gen met gestencilde vellen Neder lands—Hongaarse woordjes rond. Het eerste „dankuwel" is reeds met ge paste trots gezegd en zowel Nederland als de Hongaren zien de toekomst van deze nieuwe bevolkingsgroep vertrouwen tegemoet. rekenschap te geven, waaraan onze gasten, die vol vertrouwen bij ons gekomen zijn, de grootste behoefte voelen. Allereerst zullen zij tot zich zelf willen komen en hebben dus rust nodig, en zullen moed en krachten willen verzamelen om verder te le ven. situatie waarin zij hier zijn en in de mogelijkheden die wij hun bieden kunnen. In de opvang-centra waar zij binnenkort zullen vertoeven, zul len zij die nodige rust kunnen vinden, zal hun een hartelijk welkom met al het eerst noodzakelijke voor leven en gezondheid gegeven worden, en kan hun een inzicht in de verdere ver- blij fmogelijkheden worden verstrekt. De vrijwillige hulp, die hiervoor nodig is, is van alle zijden ruim schoots aangeboden. Zeer velen wil len ook gaarne onze gasten in eigen huis ontvangen. Verschillende ge meenten hebben bovendien wonin gen ter beschikking gesteld. Van dat alles zal een dankbaar en goed gebruik gemaakt worden. Dit „goed gebruik" zal echter even tijd vergen. Laat deze tijd ons echter niet ongeduldig maken, noch onze eerste spontane liefde doen verflauwen. Ï"\E mensen, die tot ons kwamen, zullen dan ervaren, dat onze ge voelens oprecht zijn, d.w.z. vol res pect, vol bescheidenheid en van blij vende aard. Daarom vertrouw ik, dat diegenen, die tot de eerste hulp geroepen zijn, onvermoeid en vreugdevol helpen, dat een ieder, die nodig blijkt te zijn, be reid is zijn taak te doen, maar dat ook allen, die een aanbod hebben ge daan, bereid blijven, de hulp waaraan later en zelfs nog gedurende lange tijd behoefte zal zijn, van harte te geven. Want wat in ons hart leeft, is een gevoel voor saamhorigheid met wie strijden en lijden voor in wezen de zelfde goede zaak, waarvoor ons volk heeft gestreden en geleden. Wij kun nen de Hongaren daardoor begrijpen, door eigen smartelijke ervaring. God helpe hen in hun tragisch uur ieder van hen. Wij dragen hen op aan God, die de wereld reeds over wonnen heeft". De reden werd in het Hongaars her haald. „Moge U hier de rust vinden, die U op vaderlandse bodem niet gegund wordt" Ontroerd hebben de ruim 600 Hon gaarse vluchtelingen gisteravond in de Margrietbal van de Utrechtse Jaarbeurs geluisterd naar de wel komstwoorden van Koningin Juliana en vele mensen, die enkele weken ge leden nog met benzineflessen tegen Russische tanks vochten, hebben gis teravond tijdens het voorlezen van de vertaling hun tranen de vrije loop gelaten. Toen de uitzending beëindigd was, werd spontaan een hoera op de Ko ningin uitgebracht en even later was het volgende telegram onderweg: „Wij, Hongaren, met tranen in de ogen en oneindige dankbaar heid in het hart, hefclben geluis terd naar Uwe Majesteit de Konin gin. Wij hebiben in ons leven nog nooit zo'n goede wil en liefde ontmoet. Plechtig beloven wij, dat Tweede Kamer akkoord: Ziekenverzekering bejaarden De Tweede Kamer heeft gisteren zonder hoofdelijke stemming een wetsontwerp aangenomen tot rege- HULP GAAT VOORT. De stroom geschenken stroomt in middels onverminderd voort en de vluchtelingen worden er soms verle gen van. Tien talen bedrijven hebben al gemeld, dat zij vluchtelingen aan werk kunnen helüen en het Universi tair Asiel Fonds heeft zich reeds over 48 Hongaarse studenten ontfermd voor het merendeel technici, die naar Delft zullen gaan. Hel foncte ver wacht, dat 60 studenten naar Neder land zullen komen. Het Nationaal Comité ontving gis teren ruim een ton en haar eind bedrag bedraagt tham6 870.000, de toegezegde, doch nog niet ontvangen giften niet meegerekend. Het giro nummer is: 099! De Christelijke lycea te Almelo die hun Sinteiklaasfeest, opofferden otm ling van de ziekenfondsverzekering voor bejaarden. In verband met de invoering van d, noodwet ouderdomsvoorziening de noodwet ouderdomsvoorziening zekering in het leven te roepen. Alle bejaarden wier inkomen 3400 per jaar niet overschrijdt, zouden kun nen toetreden. Oe verzekering bejaarden zullen u een premie moeten betalen van circa .IpV J een gulden per week, voor welk be drag hun echtgenote en eventuele kinderen beneden 16 jaar mede ver zekerd zijn. Deze premie dekt de helft van de kosten. Bejaarden, wier inkomen beneden ƒ2400 per jaar blijft, behoeven slechts de helft daar van te betalen (circa vijftig cent per week). De heer Hazenbosch (AR) diende wij alles, wat in ons vermogen ligt, zullen doen om dit ook te ver dienen als vrije mensen. Wij wil len hiermede onoe liefde en dank baarheid bewijzen aan Uwe Majes teit de Koningin en aan de bevol king van Nederland1". Gedurende de avond mochten de Hongaren nog de volgende boodschap van d<e minister van maatschappelijk werk, mej. dr. Marga Klompé ontvan gen: „De Nederlandse regering en het Nederlandse volk hebben met grote sipanning en verbijstering de dappe re vrijheidsstrijd van het Hongaar se volk gevolgd en zijn met deer nis vervuld over het leed, dat uw land en volk heeft getroffen. Wij zijn er ons van bewust, dat wij dit leed niet ongedaan kunnen maken, maar wij willen toch alles in het enigszins te verlichten. Daarom werk stellen, de nood althans bieden wy u gaarne gastvrijheid aan in deze lage landen bij de zee, in de hoop, dat u hier enigermate de rust moogt vinden, die u op het ogenblik op eigen vertrouwde va derlandse bodem niet is gegund. God zeg ene U en de Uwen". Inmiddels zijn in de Utrechtse hal len de vluchtelingen voor het meren deel gekeurd en de artsen zijn tevre den over de toestand; zij noemen de Voorgelicht over miljoenenwerken Prinses Beatrix heeft donderdag haar eerste officiële bezoek aan Gro ningen en Delfzijl gebracht. Een werkbezoek dat niet alleen een pro tocolair karakter droeg, maar tevens nauw verband hield met haar sociolo gische studie aan de Leidse Universi teit. De Prinses heeft zich tijdens dit be zoek met name laten voorlichten om trent de aspecten van de miljoenen- werken, die rondom Delfzijl in uit voering zijn en zij was in de gelegen heid persoonlijk kennis te nemen van de grote ijver waarmee hier het So- daproject, de Eemskanaalwerken en het nieuwe zeesluizencomplex wor den verwerkelijkt De Kroonprinses zette tegelijk luis ter bij aan de inzet van de viering van het honderdjarig jubileum der Noorderkweekschool voor de zeevaart „Abel Tasman" te Delfzijl, door de onthulling van een monument ter na gedachtenis van 49 door het oorlogs geweld van 19401945 om het leven gekomen oud-leerlingen van deze school. H.K.H. was woensdagavond in Groningen gearriveerd en zij logeerde ten huize van de commissaris der Ko ningin, mr. W. A. Offerhaus. Toejuichingen. Om 9 uur donderdagmorgen ver scheen zij, gekleed in een eenvoudig grijs mantelpakje en een lichtbeige hoed, stralend lachend op de stoep van de ambtswoning in de Markt straat. Vele honderden Groningers er vooral ook talrijke schoolkinderen juichten de Prinses hartelijk toe, toen zij en haar gevolg, alsmede een aan tal genodigde hoge autoriteiten zich in de auto's begaven om een bezoek te brengen aan de universiteit. Onderweg naar de Groninger Alma Mater reed het gezelschap even rond over het terrein van het Academisch Ziekenhuis. De Prinses, die vanaf het bordes van het universiteitsgebouw door Groningse studenten het „Io Vi vat" werd toegezongen, toonde veel belangstelling voor het academiege bouw. Zowel op het ziekenhuisterrein als in de universiteit hadden de kinderen haar bloemen aangeboden. Hierna begaf het gezelschap zich naar het Sociologisch Instituut, waar onder leiding van de directeur, prof. dr. P. J. Bouman, een bespreking werd gehouden over problemen, die verband houden met de grote werken bij Delfzijl. Delfzijl. In aanwezigheid van genodigden, onder wie afgevaardigden van stu- denten-corpora, werd ten huize van de commissaris der Koningin lunch gebruikt In de middaguren be gaven H.K.H. en haar gezelschap zich per auto naar Delfzijl, dat zich ook reeds in feesttooi had gestoken en bij na geheel was uitgelopen om de Prin- vkadhtelingen een zindelijke en I ses een juichend welkom te bereiden, een uiterst .propere groep mensen. Bij de Noorderkweekschool voor De landaanwinst in het IJselmeer zal in ruwe trekken als volgt ver lopen. Op 1 januari 1960 zal de Noord-Oostpolder geheel zijn vol tooid. De polder Oostelijk Flevoland, die in de eerste helft van 1957 droog valt, zal eind 1967 zijn ontgonnen. De kolonisatie zal plaats hebben in de jaren 1960 tot en met 1969. De Mar kerwaard zal in elf en dus niet in negen jaar worden drooggelegd; de ontginning zal pas in 1967 volle dig beginnen. Deze medeling heeft de minister van Verkeer en Waterstaat gedaan in Juridisch trucje" Sinds 1949 gaf het Hoornse dans instituut Kempen reeds besloten danslessen en dansavonden, toen in 1953 een belastingambtenaar, die geen lid was, in het instituut ging dansen en de politie een controle uit voerde, die de lansleraar de volgende dag een aanslagbiljet van ruim 5.000 belasting opleverde. In Hoorn geldt namelijk het belas tingvoorschrift, dat voor openbare dansgelegenheden een belastingtarief bestaat van 45 der bruto-opbrengst; wordt geen aangifte gedaan, dan j wordt de aanslag verviervoudigd, het- I oppn rliic inhnnrit. dat de dansleraar mede namens CH- en KVP-leden een I geen dus inhoudt, dat de dansleraar amendement in om als aparte groep aangeslagen werd voor een bedrag, tot de verzekering toe te laten de be- dat bijna 2 maal zijn werkelijke in- j aarden die tussen f 3400 en f 4200 komen bedraagt, inkomen hebben. Deze bejaarden zou den dan de volle kostprijs moeten be- „Belachelijk!" talen, n.l. rond 2.per week. De minister noemde dit amende ment echter onaanvaardbaar, waarop na discussie de heer Hazenbosch zijn amendement introk, omdat hij het ontwerp niet in gevaar wilde bren gen. Wel nam de minister een wijzigd amendement over van de heer Van een dag voor de Hongaren te gaan Lienden (Arb.), waardoor de inko- werken, zagen hun opoffering beloond i mensgrens in het ontwerp nu gesteld met 3.500.—. lis op ƒ3410,—. De dansleraar vond de aanslag zo belachelijk, dat hij hem negeerde en tegen het dwangbevel, dat volgde, diende hij te laat protest in. Wel ver klaarde de Alkmaarse rechtbank la ter, dat de aanslag onzin was, dat de openbaarheid der dansgelegenheid helemaal niet vaststond, omdat de po litie binnenrolde voordat de dans leraar aanwezig was, maar de ge- der vaatje te tappen. De gemeentely ke advocaat betoogt nu, dat afgezien van de juistheid der aanslag, de dans leraar te laat protest heeft ingediend, zodat betalingsplicht blijft. De verdediger van de dansleraar vertelt echter, dat dit een juridisch trucje van de gemeente is om iets te laten betalen, dat materieel niet ver schuldigd is. Het Amsterdamse Hof heeft thans de stukken in studie en zal op 27 de cember recht wijzen. AMBTENARENBESLUIT WORDT GEWIJZIGD. De minister van Binnenlandse Za ken heeft het voornemen het Rijks- ambtenarenbesluit te wijzigen. De minister wil de regering een betere de zeevaart werd de Prinses begroet door burgemeester drs. J. A. F. Roe ien, waarna via een afzetting van leerlingen der school in het gebouw een bronzen p.aat met de namen van de 49 gevallen oud-leerlingen werd bezichtigd. De hoge gasten kregen hier bloe men van twee kleinkinderen van een der gevallen oud-leerlingen. Op het pleintje voor de school ont hulde H.K.H. vervolgens het herden kingsmonument, terwijl onder grot» stilte de Last Post werd gespeeld. De Prinses was de eerste, die een krans bij het monument legde. Da plechtigheid werd besloten met het zingen van het Wilhelmus. In de Schouwburg had vervolgen! een bijeenkomst plaats, waarin ir. P. Stelling, directeur-hoofdingenieur van de Provinciale Waterstaat een kort» inleiding hield over de werken bü Delfzijl. Hier kreeg de Prinses ook sen speciaal verzorgd exemplaar van het gedenkboek der zeevaartschool. Na een rondrit langs de werken reed H.KJL terug naar Groningen, waar ten huize van de commissaris der Ko ningin de maaltijd werd gebruikt, alvorens de Prinses afscheii nam van stad en ommeland. VRAGEN IN TWEEDE KAMER SLUITEN RLIKSFONDSEN LENINGEN k 5 Het Tweede-Kamerlid, de heer Lu cas, heeft aan de minister van finan ciën gevraagd, of het juist is, dat de onderhandelingen tussen institutio nele beleggers, waaronder zich rijks- fondsen bevinden, en de Maatschap pij tot Financiering van Bedrijfspan den tot het sluiten van een lening van ƒ250 miljoen a 5]4 pet- zich in een vergevorderd stadium bevinden. Hy vraagt voorts of niet gevreesd moet worden, dat de kredietbehoefte van de overheid binnen het raam van het geldende rentegamma op kortere of langere termijn niet be vredigd zal kunnen worden en hoe de minister daaraan het hoofd denkt te bieden. WONINGVERDELING IN ZUTTflEN Er is geen sprake van, dat leden van de VVD in Zutphen van de toe wijzing van woonruimte zijn uitge sloten. Dit antwoordt minister Witte, mede namens minister Struycken, op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Ritmeester, over de verdeling van het bouwvolume in Zutphen in 1956. De minister acht de methode van b. en w. van Zutphen psychologisch minder gelukkig, maar niet zodanig, onjuist, dat hij corrigerend moet op treden. zijn memorie van antwoord inzake de begroting 1957 van het Zuiderzee- fonds. 1 Wat de Markerwaard betreft voegt de minister hier nog aan toe, dat de dienst der Zuiderzeewerken de droogleggingswerken weliswaar in negen zo nodig zelfs in kortere tijd zou kunnen uitvoeren. Doch het verdient aanbeveling het tempo van de waterbouwkundige weiken aan te passen aan dat, waarmee de landbouwkundige dienst de afwer king kan verrichten; en de land bouwkundige dienst zal niet eerder dan in 1967 met de ontginning kunnen beginnen. Toch zal de drooglegging beginnen op basis van een negenjarenplan voordelen: goedkoper werk en een snelle voltooiing van de dijken maar het tempo zal na enige jaren worden vertraagd. Men kan zich dan bezig houden met het op peil bren gen van het IJselmeer, dat dan zijn definitieve vorm zal hebben ge kregen, en met de aanleg van de weg verbindingen van Amsterdam en de Zaanstreek naar Zwolle. BINNEN DRIE JAAR UIT WONINGNOOD. Zonder papierlawine kan de wo ningnood binnen drie jaar opgelost zijn, als men gehoor geeft aan de wensen uit de praktijk en aan die van de ondernemersbonden. Dit zei gisteren de heer J. H. ter Laak, houtexpert en adviseur voor het bouwbedrijf in de hoofdstad, die een pleidooi hield voor meer hout- verbruik in de woningbouw. Houten vloeren, zo merkte hij op, maken schaarse steen vrij voor spouwmuren en binnenwanden. Een gebouw zonder stenen vloeren mogelijkheid verschaffen tijdig in te is vlugger onder de kap en de afwer- meente Hoorn begon nu uit een an- 1 juli jL grijpen in beslissingen, waarover de centrale commissie voor georgani seerd overleg overeenstemming is bereikt, maar waarmee de gemeente en provinciale besturen zich niet wensen te conformeren. Enkele maanden geleden besliste de regering n.l. dat per 1 september j.l. een 6 pet. salarisverhoging zou worden ingevoerd, een verhoging die door alle provinciale en gemeente besturen wel werd overgenomen, doch met terugwerkende kracht tot king kan 's winters doorgaan. Hout bespaart bovendien arbeids tijd en de kostenbesparing is in vele gevallen 40 pet. Door een ontploffing is woensdag middag bij het afstellen van een com pressor in Grasso's machinefabrieken te 's Hertogenbosch een lid van het personeel ernstig gewond. Het slacht offer, afkomstig uit Vlijmen, is gis termorgen in het ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. Aetherklanken ZATERDAG. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 13.50—14.30 Aankomst St. Nicolaas in Amsterdam. NCRV: 17.00 17.30 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.15 Ma rionetten-theater. 21.00 Amus. progr. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Koorzang. 7.45 Morgengebed en liturg. kaL 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de kleuters. 9.55 Hoogmis. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Musette ork. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Metropóle ork. en so list. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 En gelse les. 14.40 Boekbespr. 14.50 Ge mengd koor. 15.10 Kron. v. letteren en kunsten. 15.35 Harmonie-ork. 16.00 De schoonheid van het Grego riaans. 16.30 Voor de jeugd. 17.10 Ballroomork. 17.35 Lichte muz. 17.55 Lichte muz. 18.15 Journalistiek week- overz. 18.25 Gram. 18.30 Pari. overz. 18.40 Lichte muz. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 20.10 Lichtbaken, caus. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Gevar. progr. 22.10 Cabaret 22.35 Wy luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuwj in Esperanto. 23.22—24.00 Gram. HILVERSUM n, 296 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Ontbytclub. 9.00 Voor de vrouw. VPRO: Tydelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Lichte muz. 10.50 Buitenl. overz. 11.05 Cabaret 11.35 Tenor en piano. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA varia. 13.20 Orkestconc. 13.45 Sport- praatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Nieuwe gram. 15.00 Brabants progr. 15.25 Judas Maccabeus, oratorium 16.20 Klankb. 16.40 Lichte muz. 17.05 Weekjourn. 17.30 Gram. 17.45 Ome Jan neemt afscheid van Zonnestraal. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Amus. muz. 18.45 Regeringsuitz.: Atlantisch Allerlei. Een en ander over de 15 landen, aangesloten by het Atlantisch Pact 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Het Nieuwe Testament: een levend boek, caus. 1955. Deze week, caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Soc. comm. 22.15 Weensc muz. 22.40 Samen uit, samen thuis, caus. 23.00 Nieuws. 23.15 Wereld- kamp. dammen. 23.2024.00 Gram.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5