Dr. John had het zich anders voorgesteld Rokossofsky thans als minister afgezet enige flinke fabrieksarbeiders ALBA-LIEN f 395- Nederlands Ballet danste voor K 0 Russen onderhandelen rechtstreeks Gruenther's krachtige afscheidswoorden Bang voor hersenspoeling De klap op de vuurpijl Aanmeldingen ondernemingen aardolieproducten 20 altijd even lekker WOENSDAG 14 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 HET NEDERLANDS BALLET, dat onder leiding staat van Sonia Gaskell, danste gisteravond voor een Schouwburgzaal, welke stampvol was met leden van K. en O- Inzake danskunst heeft de artistieke leid ster een gedecideerde opvatting, die zij dan ook met geheel haar hart aanhangt en doet gelden. Een groot succes was de uitvoering van het di vertissement „La Belle au Bois Dor mant", naar muziek van Tschaikow- sky en wegens gegevens en choreo grafie van de klassiek-Russische school. Lofwaardig is het peil, dat het Nederlands Ballet in de klassieke dans bereikt heeft. Niet alleen als divertissement was dit sprookjesbal let mooi in z'n verschillende varian ten. Aantrekkelijk, geïnterpreteerd werd er ruimschoots genoten van poëzie en romantiek. Linda Menez danste met jeugdige gratie en over moed als Prinses Aurora, waarbij Jaap Flier een waardige partner voor haar was. De fee Broodkruimel tje van Irène de Vos was een en al pittige levendigheid. Gracielijk en coquet dansten Milly Emmer, An drea Jungen en Aart Verstegen de Pas de Trois. De pas de deux van Marianne Hilarides en Conrad van de Weetering was voortreffelijk. Er werden eenvoudige stijlvolle dingen gedaan, in alle perfectie, niet alleen door haar, maar ook door hem, daar zijn elevaties mooi en zeer rustig waren. DAN WAS ER La Somnambule naar muziek van Bellini, inge studeerd door John Taras, vermaard 'balletmeester bij het ballet „Marquis de Cuevas", dat mooi en suggestief vertolkt werd. Willy de la Bije danst hierin zeer zeker en gevoelig, inder daad bewonderenswaard. Aart Ver stegen als dichter en Linda Manez, de negertjes, de acrobaten zij die de Pastorale dansten 't was alles mooi en temperamentvol, en er was geen enkele wanklank. Vaardig, ele gant en met respectabele vakkennis was 't geheel. Bovendien merken wij op, dat Willy de la Bije een uitzon derlijke spierkracht bezit. Het corps de ballet was getraind tot in de puntjes. Marianne Hilarides met Jaap Flier dansten „Sonatine" naar muziek (mooie muziek) van Jan Mul. Met aangeboren gratie en plastiek, ge voelig en technisch zeker, beheerst zij haar partij volkomen. Gecontro leerde bewegingen gepaard aan soe pele lichthe id en Jaap Flier, uitste kend van houding en lyrisch gespan nen. De Polowetser Dansen uit de Opera Prins Igor van Borodin stel den even teleur. De Midden-Aziati sche krijgers, de stoere bonkige mannenfiguren, zoals wij onsdie voorstellen, zagen wij niet in de jon ge Hollandse dansers. De rol van hoofdman was aan Conrad van de Weetêring toebedeeld. Wij roemen hem als geweldig springer, als knap en gevoelig danser, maar voor bar baren-hoofdman is hij te fijn van gestalte en ook van stijl. De slavin nen onder aanvoering van Willy" de la Bije, waren romantisch genoeg, alles was levendig en genuanceerd, maar voor 't zeer moeilijke dansstuk met zn' druk bezette massa-dansen is 't nauwe Leidse toneel te klein om 't naar waarde te doen slagen. Als geheel was 't echter een bijzon der succesvolle avond, waarvoor men z'n enthousiasme ruimschoots heeft betoond. Aan 't slot velerlei bloemen en langdurig applaus. Er werd door de pianisten Peter Rester en Jan Kruyt op de beide vleugels effect vol gemusiceerd en terecht werden zij betrokken in de algehele waar dering. J. KORTMANN. A.K.W.V., AFD. LEIDEN, OPENDE HET VERGADERSEIZOEN. De katholieke werkgevers openden gisteravond in „Het Gulden Vlies" het seizoen met een bijeenkomst, waarop dr. A. Smulders uit Den Haag een causerie hield over de in dustrialisatie. De voorzitter van de A.K.W.V., afdeling Leiden, de heer J A. Aal- ders, opende de vergadering met ge bed voor Hongarije. Hij heette de leden welkom in het nieuwe verga derseizoen en gaf een kort overzicht van het aantrekkelijk winterpro- gramma. Na de lezing van dr. Smul ders werd een interessante discussie gevoerd. GODSDIENSTCURSUS VOOR 18-JARIGEN. Door een vergissing werd de gods dienstcursus voor 18-jarigen in de parochie van de H. Leonardus deze week niet in Sursum Corda aange kondigd. De pastoor maakt de cur sisten er langs deze weg op attent, dat vanavond woensdag en ook vrijdagavond a.s. de cursus gewoon doorgaat, zoals gewoonlijk om 8 uur aan de pastorie. Burgerlijke Stand Geboren: Maartje Anna, dr van H. G. Lammens en R. de Waard; Cornè- lia Catharina dr van J. Stavleu en C. Stouten; Bernardus Jacobus zn van J. Stavleu en C. Stouten; Johannes zn van H. Pander en M. J. Sandstra; Pieter Cornelis zn van L. A. Fransen en M. Roodzand; Cornelis zn van C. J. Berkheij en J. L. Haasnoot; Johan zn van J. van Pptten en H. van der Weijden; Rudolf Thomas Johannes, zn van F. J. van Houten en A. M. C. v. Deursen; Fernanda Agatha, dr van F. J. Bakker en T. Kat; Angelica Henriëtte, dr van J. Neef en M. H. Bouwman; Johanna Catharina dr v. B- v. Voorthuijzen en J. Sjaidijn. Overleden: S. Bakker, man, 59 jr; L. L. Foo, man 53 jr; J. van der Plas dochter 2 maanden. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Cand. ex. Neder landse taal- en letterkunde de heer L. v. d. Meer te Rijswijk. Geslaagd voor het Doet ex. Muziekwetenschap de heer J. W. Lüske te Den Haag. Volgens het onafhankelijke Weense avondblad „Neuer Kurier" zijn de Sowjet-militaire autoriteiten in Boe dapest in rechtstreekse onderhande ling met de nationalisten, omdat de regering van Kadar niet in een posi tie is om haar voornemens uit te voeren. Het blad zegt dit nieuws te heb ben ontvangen van een verbindings man tussen bepaalde groepen vluch telingen in Wenen en de nationalis ten. Volgens dit bericht zquden dins dagmorgen drie Sow jet-officieren zich met een witte vlag bij een groep nationalisten hebben vervoegd, welke nog steeds weerstand biedt. Nadat de nationalisten een verzoek van de Russen om de leider van het nationalistische verzet in Boedapest te mogen spreken hadden afgewezen, stemden de Russen er in toe met een ander hoofd te onderhandelen en legden hem hun voorwaarden voor om een eind te maken aa?n de strijd, de orde in Boedapest te herstellen en een representatieve regering te vormen. De leider van de groep na tionalisten echter had de Sowjet-eisen van de hand gewezen, maar de Rus sen verzocht een aantal tegenvoor- waarden aan het Sow jet-hoofdkwar tier voor te leggen. Volgens het blad was de reden van de verwerping der Sow jet-voorwaar den het wantrouwen van de natio nalisten jegens de Sow jets, die reeds eerder een onderhandelingsdelegatie in de val had doen laten lopen en de leiders van de opstand hadden gevan gen genomen. Een antwoord van de Sow jets op de tegenvoorstellen was nog niet bekend. Einde van het Mau-Mau-drama Het britse leger zal zaterdag, na een campagne van vier jaar tegen de Mau-Mau-verzetsbeweging, de ver antwoordelijkheid voor het handha ven van wet sn orde in Kenia over dragen aan de politie en he* burger lijk bestuur, r.t heeft gouverneur Ba ring dinsdag bekendgemaakt, ""an oorlogsraad voor Kenia blijft echter bestaan en het leger -1 ;c eed blij ven voor hulp aan de politie. In de afgelopen vier jaar zijn 10.519 Mau-Mau-leden, 1.880 burgers en 590 leden van de veiligheidstroepen om het leven gekomen. Ruim 42.000 men sen vertoeven nog in gevangenschap als gevolg van Mau-Mau-activitèit. Waarschuwing aan Sowjet Unie Generaal Alfred Gruenther, de ge allieerde opperbevelhebber, heeft de Sowjet-Unie gisteren gewaarschuwd, dat elke aanval op het Westen be antwoord zou worden met een ogen blikkelijke vergelding en dat Rusland in dat geval zou worden vernietigd. Gruenther legde deze verklaring af ten overstaan van een groep cor respondenten, die op zijn hoofdkwar tier ontboden waren voor een „af- scheidspersconferentie". Gruenther staat op het punt zijn „Ik gaf de namen van drie mannen van de Westduitse inlichtingendienst, omdat ik het vertrouwen van de Rus sen wilde winnen." Dit verklaarde dr Otto John, de voormalige chef van deze inlichtin gendienst, tijdens de tweede dag van het proces tegen hem. „Maar ik werkte niet voor de Russen om slechts te kunnen ontsnappen, maar omdat De Sowjet-maarschalk, Konstantin Rokossofsky, heeft zijn ontslag gekre gen als Pools minister van Defensie. Dit besluit heeft de Poolse eerste mi nister, Josef Cierankewitsj, gisteren in de Seym (parlement) --•eegedecld. De premier kondigde tevens aan, dat generaal Marion Spychalski Rokos- sofski za' .pvolgen. Deze m :dedeling van Cierankewitsj was „de klap op de vuurpijl", nadat eerder op de dag de geheime politie was afgeschaft, de Russischambas sadeur m Polen, Pantaleon Ponoma- renko, plotseling naar Moskou was vertrokken, de eerste president van het hooggerechtshof, Waclav Barci- kofski, zijn ontslag had genomen en de voorzitter van de Poolse vakver enigingsraad en lid van de Seym, Viktor Klosiewitsj, een zware aanval had moeten doorstaan. Voor televisie. Cierankewitsj deelde het ontslag van Rokossofsky mee in een plenaire zitting van het parlement, die voor het eerst in de Poolse geschiedenis door de televisie werd uitgezonden. Sinds partijsecretaris Gomoelka het roer omgooide was de maarschalk of ficieel „met verlof". Tijdens de onge regeldheden ir. oktober eisten de stu- De premier maakte ook een aantal De preimer maakte ook een aantal andere mutaties in zijn kabinet be kend. Minister van Gezondheid is prof. Rajmund Baranski, die van On derwijs: Wladislav Bienkovski. AANVARING MET RUSSISCH SCHIP. Het Britse schip „Port Victor" is op de Westerschelde in aanvaring gekomen met een Russisch schip, da j artikelen in de Oostduitse pers be- „Hudojnik Krainev". Het Russische gon. „Ik werd niet gedicteerd, maar ik anders van mijn vrije wil was be roofd door een hersenspoeling en al les verraden zou hebben. Bovendien waren de namen van die drie man nen aan de Russen bekend." John, die beschuldigd wordt van hoogverraad, was gisteren minder be heerst dan- maandag. Hij sloeg zelfs op de tafel, toen hij uitriep: „Ik heb mij in werkelijkheid niet aan de Rus sen overgegeven, anders was ik hier toch niet teruggekomen. Ik ben er dan ook zeer verbaasd over, dat ik hier voor een normale rechtbank moet terecht staan." Hij vertelde dikwijls op het punt te hebben gestaan om zelfmoord te plegen, aangezien hij zich voortdu rend bedreigd voelde. „Waarom hebt u tijdens de pers conferentie drie weken na uw aan komst in Oost-Berlijn de westerse journalisten dan niet de waarheid verteld?", werd hem wederom ge vraagd. John antwoordde geïrriteerd: „U hebt kennelijk geen voorstelling van de situatie, waarin ik mij be vond. De Russen zouden mij dan stel lig achter de tralies hebben gestopt." Een rechter merkte op: „Dan had u in ieder geval de gehele westerse pers achter u gehad". John haalde zijn schouders op. „Daar had ik wat aan". „We hebben geen bewijzen, dat u een lijst van namen van Westduitse agenten bü u had, maar toch zijn er velen gearresteerd". Aldus de procu reur-generaal van het Opperste Ge rechtshof te Karlsruhe. „De Russen vertelden hun dan, dat ze niet hoef den te liegen, omdat ze op de lijst van John stonden". John gaf geen ant woord. Scherp werd John onder het mes genomen, toen men over zijn boek en schip kreeg brand in het achterschip, welke brand later geblust werd. Het vaartuig is buiten het vaarwater aan de grond gezet. Een „Catalina" amfibie-vliegtuig van de opsporingsdienst- en reddings dienst van de marineluchtvaartdienst is van het vliegkamp Valkenburg op gestegen. wel werd eraan gedokterd." Hij telde, dat hij maar f 1800 voor zijn boek kreeg, terwijl hem 27.000 was beloofd. De vraag, waarom hij had gedaan alsof hij „voor honderd procent ach ter het Oosten stond," deed John af met „wij deden onder de nazi's het zelfde." functie neer te leggen. In antwoord op wat hij „dreigementen en chan tage" noemde zei de generaal, dat raketten het vermogen van het At lantisch bondgenootschap om vergel dingsmaatregelen te nemen, niet kon den vernietigen. Hij zinspeelde dui delijk op de nota van de Russische premier Boelganin, waarin deze waarschuwende woorden aan het adres van Engeland en Frankrijk richtte. Gruenther noemde Boelganin echter niet met name. De vergelding. „De vergelding zal plaatsvinden zoals de dag volgt op de nacht", aldus de generaal, „en de Sowjet-Unie zal worden vernietigd". De bevolking dient een kalme en krachtige houding te bewaren, aldus Gruenther. „Geen enkel land zal op het (raketten)knopje drukken, als dit zelfmoord betekend en dat bete kent het nu precies". Hij gaf te kennen, dat hij enige twijfel koesterde ten aanzien van de Russische raketten, want hij voegde eraan toe: „Als ze bestaan". Afscheid. De generaal zal op 20 november a.s. zijn hoofdkwartier te Parijs verlaten. Hij verklaarde niet te willen zeggen, dat de toestand over vijf jaar nog de zelfde zou zijn. Dat hing volgens hem af van de ontwikkeling van de de fensie-mogelijkheden in de lucht. Op het ogenblik echter heeft het offen sief nog een enorme voorsprong op het defensief en wij bezitten het of fensieve vermogen", aldus Gruenther. De generaal zei, dat de recente ge beurtenissen in Oost-Europa en het Midden-Oosten nog geen wijziging hebben gebracht in de plannen van de Navo. Er is zeker geen reden om de gevolgtrekkingen te maken, dat de Navo-troepen kunnen worden gere duceerd. Gruenther betoogde, dat zijn hoofd kwartier altijd een groot vraagteken heeft geplaatst achter de betrouw baarheid van de Russische satellieten ten tijde van oorlog. Hij zei, dat (hij zich na zijn afscheidsbezoeken aan de Navo-landen niet geneigd voelde het pessimisme te delen van degenen, die het verval van de organisatie voor spellen". Het is mijn overtuiging, dat de Ver. Staten de Navo ondanks de crisis nog steeds beschouwen als een fundamenteel punt van hun buiten landse ipólitiek". Marktberichten WOERDEN, 14 november. Kaas Aangevoerd 59 partijen. Eerste kwa liteit noteerde 2.38—2.42, tweede kwal. 2.332.37, extra kwal. 2.50. Handel is matig. LEIDSCHENDAM, 13 nov. Groen te. Andijvie 1523; sla A 79; sla B 35; stoofsla 1518; snijbonen 125144; prei 1218; peterselie 480 520; bleekselderij 4—6; knolselde rij 811; boerenkool 1621; spinazie 4562; bospeen 2025; rode kool 14—16. êDe N.V. Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden vraag! voor hulpwerkzaamheden in diverse afdelingen. Belangstellenden kunnen hierover inlichtingen krijgen op de perso neelsafdeling, ZUIDSINGEL 6668. dagelijks van 917 uur. Officiële publikatie. Het Ministerie van Economische Zaken deelt mede, dat krachtens het bepaalde in de aardoliedistributie- beschikking 1956 en de beschikking houdende vrijstel ling van bepalingen van deze beschikking, onderne mers, die het bedrijf uitoefenen van het winnen van aardolie alsmede de producenten en importeurs van en handelaren in benzine, petroleum en donkere oliën, die een zelfstandig bedrijf uitoefenen, verplicht zijn zich schriftelijk aan te melden bij het Bureau voor Aard- olieprodukten, Groot Hertoginnelaan 70 te 's Graven- hage. Deze aanmelding dient te geschieden vóór 21 no vember a.s., onder vermelding van: naam en adres, van onderneming en eigenaar, aard van het bedrijf (bijv. importeur, grossier e.d.), de hoeveelheid die maande lijks omgezet wordt van elk product afzonderlijk, het deel van de omzet dat geleverd wordt aan de handel en het deel dat rechtstreeks geleverd wordt aan de uiteindelijke verbruikers. 3? Biedt zich aan een net R.K. meisje voor de dag. liefst omg. Alphen a. d. Rijn. Brieven onder no. 6338 bur. v. d. blad. "S" Biedt zich aan r.k. meisje. 22 jaar, voor de huishouding, voor de hele week. Br. onder no. 200. R. Paauw. Kantoorboek handel, Roelofarendsveen. Nette werkster b.z.a. voor dinsdag en woensdag. Brieven onder no. 6344 bu reau van dit blad. Gevraagd nette jongen voor het bezorgen van le ver smiddelen, tevens om in het vak te worden on geleid. Strenf's levensmid- delenbedrijf. Peut'^aat 2. Oegstgeest. tel. 20482. Puch-, Snarta-, Salira-motoren. Puch-, Diana- Soarta-, Puch-. TWN-. Berini- bromfietsen e.a. Ze wor den u graag geleverd door Valk a. d. H. Schouw. Voorschoten. <2* AJS-. Ardie-, Goggo-, scooters. Union-. 3? Net R.K. meisje z.z.g.g. in een winkel voor 2 da gen per week. Liefst krui denierswaren of banket bakkerij. Brieven onder no. 2974 bur. v. d. blad. Dames studentenhuis, Groenhovenstr. 13 vraagt flinke werkster van 9 tot 2 uur. Aanmelden voor 7 uur. OP Merkhorloges voor he ren. 21 steens ancre. wa terproof. schokvrij f 39.75. Wij verkopen uitsluitend a contant, maarzeer voordelig. Ruime keuze horloges in alle prijsklas sen. Prettige bediening, goede service. Uurwerk- kliniek. Lage Rijndijk IP Rechtskundige advie zen-, verzoekschriften-, schuldbekentenissen ver strekt en maakt op het Raadgevend en Bemidde lingskantoor K. W. Wiik, gep. Insp. v. Politie. Thor- beckestraat 78. Leiden, te lefoon 22503. Bespreekt en behandelt vertrouwelijk delicate aangelegenheden. SP Voor Uw St. Nicolaas- etalages! Prima etalage karton, voorradig in twin tig fraaie suggestieve kleu ren, lichtecht en prima be schrijfbaar. formaat 50 x 65 cm, slechts 27 ct. Pa pierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn elf. SP Tel. 23261 is ons num mer. Gehele, gedeelte in boedels. zolderopruimin gen, antiek, oude kastjes, kisten, kronen, alle voor komende goederen. W. F. Kooreman. 9 Nieuwe Rijn t.o. V. en D.. let op tel. 23261. SP Brandkast, zware eiken uitschuiftafel. mahonie leg kast. gestoff. bank. electr. wasmachines. ladekastie, gasfornuis, platen marmer, ronde mahonie tafel en andere soorten. W. F. Koo reman. Nieuwe Riin 9. t.o. V. en D., let op tel. 23261. SP Wij leveren U solide hangkasten ƒ49.50, legkas ten 53.50; bovenbouw op- klapbed 17.50; keukenta fels 12.50. Vraagt vrijblij vend voor ander timmer werk. De Timmerwinkel. Uiterstegracht 168, telef. 20051. W Aangeboden camera Agfa Record (1954) met tas. z.g.a.n., eventueel te ruilen voor goed onder houden bromfiets met bij betaling. Na 6 uur n.m. Anemoonst.raat 4c Katwijk aan den Rijn. SP Bremmer vraagt te koop: Antieke meubels, ronde tafels, bronzen en koperen beelden, pendule, stellen, kristallen kronen. Saksisch porselein, goud. zilver, dekenkisten kope ren voorwerpen. Perzen enz. Bremmer Morsstraat 41. telef 26918. Ooeaerrit- stee? 1 telef 22791 Je NideiHchitn" T met centrifuge en dan hier in Holland geen f 750.- doch FA. DUSOSWA TURFMARKT 2 - LEIDEN TELEF. 24409. KERKSTRAAT 48 - NOORDWIJK - TELEF. 2726 ZEEWEG 1 - KATWIJK - TELEF. 2619 FA. JAN DE NIE KORT RAPENBURG 10 - LEIDEN - TELEF. 20025 S? Gevraagd R.K. meisje intern 15-25 jaar voor huish. bezigheden. Zusters Ursulinen, Pension Eyken- burg, Drui venstraat 16. Den Haag. Een halfwas bakkers- bediende gevraagd bij J. G. Gussenhoven. Voorstr. 6, Voorschoten, tel. 2607. 3P Modem chique driezits- bankstel gekost 750.- nu 235.-. Dressoir van 165.- nu 95.-; twee moderne clubfauteuils van 325.- nu ƒ195.-; mooie jongens- en meisjesrijwielen 25.-; step 7.50: kachel f 12.10; wringer ƒ9.-: huistrap 6.50. Nieuwenburg. Hooi gracht 55 (geen winkel huis) 2* Woningruil Amsterdam Leiden of Amsterdam Noordwijk. Aangeb. te A'dam: vrije le étage. 5 kamers. douche. grote veranda. bergruimte in kelder, huurprijs 54.p. m. Gevraagd, liefst vrije woning. Brieven onder no. 2965 bur. v. d. blad. T1 Te koop aangeboden een pick-up. Nog in goede staat. Te bevragen Bos- kade. 4, Hoogmade. SP Te koop knappe vloer kleden 10.per stuk: stel overgordijnen 12.50: 2 pers. opklapbed met Aupingspiraal 20.4 stoelen met 2 fauteuils 10.ligstoel met kus sens 10.2 pers. half wollen nieuwe dekens 20.per stuk. Te bevr. Janvossensteeg 51. SP Gevraagd een R.K. meisje voor de huishou ding van 8.30 tot 5 uur. A. A. Pieterse, Herenstraat 29 Leiden. 3? B.z.a. r.k. huishoudster, 38 jr. uit besch. mil. in een kl. gezin, 4 jr a.z.w.. v.g»g.v. Brieven onder no. 2971 bur. v. d. blad. ."vvA I «8Cf SP Aangeboden door J. v. Paridon Jzn. Noordwiiker- hout. tel. 205: open grond A huur en koop. Warme kas en diverse verg. Te koop een zitbad, wit emaille, z.g.a.n. 75. Duitse piano, wegens plaats gebrek 975.Noordein de 8, Hoogmade. 'Z' 12 Prachtige jonge hen nen te koop, van en tegen de leg (ook in gedeelten). S. J. v. d. Hulst. Jac. van Beiérenweg 37. Voorhout. Y In huurkoop piano's en orgels. Contant 15%. Rest in termijnen van 48 maan- dem Vraagt vrijblijvend priisopg. Brieven onder no. 6346 bur. v. d. blad. SP Te koop 6 leren stoelen 12:50; uitschuiftafel 7.50 huistafel 5.naaimachi- nptafeltjes 3.p. stuk; vouwwagentje f 5. klein buffetkastje 17.50; 4 huiskamerstoelen f 10. 2 leren fauteuils f 12.50. Te bevr.: Janvossenst. 51. v cent J ST Unieke sortering St. Ni- colaas-zegels. prijskaarten, inpakpapier. raambiljetten showcards. mijters, stafjes, labels, chenille zwarte pie ten. St. Nicolaas en zwarte pietkoppen in carton en papiermaché. L.E.I. Nieuw- straat 9, tel. 20324. 3T Glacé handschoenen vanaf 1.50 p. paar. Wol len sjaals 50 ct: herenrii- wiel als nieuw 75.- mo dern twee pits-gascomfoor 19.-; tweepers. bedstel 35.-; een-pers. ƒ19.-: op klapbed 15.-; babyledi kant 9.-: wandelwagen 9.-. Nieuwenburg. Hooi gracht 55 (geen winkel huis). B.z.a. R.K. meisje 19 jaar voor 2 dagen per week. Brieven onder no. 2980 bur. v. d. blad. 3P Net dagmeisje ge vraagd van 8 tot 5 uur. Mevr. v. d. Meer. De Kem- penaerstraat 4 Oegstgeest. *2* Voor St. Nicolaas vindt u de mooiste en grootste sortering foto-albums, in alle prijzen bij: Foto Piil, Haarlemmerstr. 108, Lei den. *5P Circa 70 R.R. best tuin land te huur in de West- polderNoordeinde. Brie ven onder letter S. R. Paauw. kantoorboekhan del, Roelofarendsveen. 3P Gevraagd winkeljuf frouw. Leeftijd 16—18 ir. Matze, Hogewoerd 115, Leiden. 3? Net meisje 18 jaar. Biedt zich aan als werk ster. 1 of meer dagen in de week (liefst Voorschoten of omgeving). Brieven aan J. Luijnenburg agent van de Leidse Courant. Hya- cinthstraat 11. Voorscho ten. Aan?eb. heel huis. e. st. 5-6 k. Haarlem. Den Haag. Apeldoorn, Amersf.. Zwol le, Eindhoven. Roermond. Gevr. soortgel. Oegstgeest. Leiden. Wassenaar, Brie ven onder no. 6359 bur. v. d. blad.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3