BOTSING EIST ZES MENSENLEVENS Discussies in teken van noodtoestand, waarin de veehouderij thans verkeert Morgen tekenen voor Hongarije In het jaar 2000 dekt de Nederlandse kolenproduktie slechts 1/3 behoefte Luxe auto met 8 inzittenden door milüaire vrachtwagen verpletterd 5 Militairen en een burgerchauffeur gedood Vakgroep Veehouders L.T.B* AAMBEIEN DINSDAG 13 NOVEMBER 195b DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 ENERGIE OVER EEN HALVE EEUW KERN ENERGIE ABSOLUUT N00DZAKELI|K In het jaar 2000 aal nog: altijd één derde van de Nederlandse energie voorziening moeten worden gedekt door steenkool. De bijdrage van de kernenergie zal naar schatting niet meer dan één derde van de totaal benodigde energie bedragen en voor het laatste derde zal aardolie wor den gebruikt. Deze cijfers noemde de directeur van de staatsmijnen, ir. A. Hellemans, vandaag in een voor dracht te Groningen voor de Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Het ziet er voorlopig naar uit, dat kernenergie in de praktijk in hoofd zaak alleen maar voor de opwekking van elektriciteit zal kunnen worden gebruikt. De kosten van opwekking van elektriciteit door kernenergie zullen zeker niet hoger liggen dan die van opwekking door kolen. Elek triciteit zal echter lang niet in alle verbruikssectoren kolen of olie kun nen vervangen. Voor gas en cokes bijvoorbeeld blijft men aangewezen op kolen, het verkeer zal in hoofd zaak op aardolieprodukten blijven draaien. Benodigde energie. De energie die door de kern- brandstof en aardolie wordt geleverd omgerekend naar de energie die ko len leveren, wordt voor het totale Nederlandse energieverbruik rond de komende eeuwwiseling op 50 tot 55 miljoen steenkolen tonnen geschat; ten opzichte van 1955 betekent dit een verdubbeling. Van de 26 miljoen steenkolenton- nen energieverbruik in 1955 werden 17 miljoen ton door steenkolen ge dekt en 8,5 miljoen door aardolie produkten. Van de verbruikte ko len waren 11 miljoen uit Nederland se mijnen, 5 miljoen ton kwam uit de landen van de kolen en staalge meenschap en 1,7 miljoen ton werd ingevoerd uit Amerika. Op het ogenblik is de steenkolen- produktie van de Zuidlimburgse mij nen 12 miljoen ton per jaar. Op basis van de bestaande produk- tiecapaciteit waarin dan begrepen de in aanbouw zijnde mijn Beatrix ste 13 miljoen ton bedragen. Voor het jaar 2000 wordt de jaar- produktie door het uitvallen van de oudere mijnen op ten hoogste tien miljoen ton per jaar geschat. Als dan een derde van het Neder landse energieverbruik door kolen zal moeten worden geleverd dan zal het kolenverbruik ongeveer 17 mil joen ton per jaar bedragen, zodat ten minste 7 miljoen ton per jaar zal moeten worden ingevoerd. TWEEDE KAMER: De luister-bijdrage wordt niet verhoogd Als het aan de Tweede Kamer ligt, zal er komend jaar geen ver hoging van luisterbijdrage komen. Het commissie-rapport heeft uitge wezen, dat de meeste leden bij de te behandelen begroting van O. K. en W. een verhoging niet in overweging willen nemen. Deze leden stellen voor het debat daarover uit te stel len tot de behandeling van de nieu we Omroepwet. Men acht voorts een verhoging der bijdrage onjuist, zolang van de luis terbijdrage nog 5 miljoen betaald wordt aan de Wereldomroep, die vol gens de leden door de regering be taald moet worden. Meer werkloosheid in oktober In oktober steeg het aantal werk loze mannen van 16.640 tot 18.760. De bezetting van de aanvullende wer ken liep op van 1562 tot 1918, zodat de totale geregistreerde arbeiders- reserve van 18.202 met 2476 steeg tot 20.678. De voornaamste oorzaak van de stijging van de arbeidsreserve ligt in Personeelsprobleem. Voor de ontginning van de Ne derlandse kolenlagen in de Peel zul len grote technische vraagstukken aangedurfd moeten worden; de ko len-aanwezigheid bij Winterswijk is nog onvoldoende geëxploreerd om de rentabiliteit van een ontginning te kunnen schatten. Het ernstigste pro bleem noemde de heer Hellemans echter het tekort aan ondergrondse mijnwerkers. Dit is niet een kwestie van conjunctuur, maar van struc tuur, die wordt veroorzaakt door de speciale werkomstandigheden onder de grond. Het gevaar bij het beroep van mijnwerker is niet groter dan bijvoorbeeld in de bouwnijverheid en de scheepvaart, maar de mijnwerkers werken honderden meters diep, soms kilometers van de schacht waarin zij zijn afgedaald. De heer Hellemans achtte het daarom billijk, dat een wezenlijk betere beloning dan in de andere industrieën en gunstiger, an dere arbeidsvoorwaarden voor de mijnwerkers compensatie bieden. Daardoor zal ook een terugvallen van de produktie kunnen worden voorkomen. Zes mensenlevens gingen verloren korporaal M. L. W. Felix uit Maas bij een verkeersongeluk, dat gister middag omstreeks kwart over twaalf gebeurde in Uden. Een als taxi ge bruikte vierpersoonsauto, waarin be halve de bqrgerchauffeur zeven mili tairen zaten, botste tegen een mili taire vrachtauto en werd totaal ver nield. Vijf militairen en de chauffeur kwamen om het leven. Twee militai ren werden gewond, van wie één gis teravond in zorgwekkende toestand verkeerde. De zeven militairen waren op weg naar de vliegbasis Vonkel. De mili taire truck was afkomstig van de in- fanterieschool te Harderwijk en reed op de voorrangsweg bij het vliegveld. Toen de truck op het kruispunt van de weg van Boekei naar het vliegveld reed, naderde de taxi. De botsing had verschrikkelijke gevolgen. De omgekomen chauffeur is de heer Sleddens uit Gemert. De omgekomen militairen zijn: De 32-jarige, gehuwde tijdelijk wachtmeester F. de Veth, uit Sittard, die dienst deed bij de 135e afdeling lichte luchtdoelartillerie territoriaal Wachtmeester De V. was zondag 32 jaar geworden. De 21-jarige ongehuwde dienst plichtige soldaat H. H. Schillings uit Obbicht (L.), ook van de 135e afde ling lichte luchtdoelartillerie. De 21-jarige ongehuwde dienst plichtige soldaat P. S. Smits uit Creijl (gem. Heeze, N.-Br.). De 20-jarige ongehuwde dienst plichtige soldaat M. H. M. Bours uit Wessen (L.). De 18-jarige ongehuwde beroeps- tricht. Laatstgenoemde drie behoor den tot de Koninklijke Luchtmacht. Zwaar gewond is de 20-jarige dienstplichtige korporaal T. P. H. van Haren uit Maastricht, van de Kon. Luchtmacht. Licht gewond is de 21-jarige beroepskorporaal P. H. A. Leumsussen uit Maastricht, eveneens van de Kon. Luchtmacht. Korporaal Van H< is in zorgwek kende toestand ongenomen in het zie kenhuis te Veghel; korporaal L. is naar het hospitaal op de vliegbasis Volkel overgebracht. Behalve Z.K.H. de Prins der Ne derlanden was, naar ons nader wordt meegedeeld, zaterdagmiddag op het vliegveld Soesterberg ter ont vangst van H.M. de Koningin ook H.K.H. Prinses Wilhelmina aanwe zig. De prinses heeft zich met de Ko ningin en de Prins naar Soestdijk be geven en daar gelogeerd. Benzine voor „de Waarheid" Boete voor branders Twee van de drie jongemannen, die in de nacht van dinsdag op woensdag j.l. werden aangetroffen op het dak van een schuiur in de omgeving van het gebouw van „De Waarheid" aan de Schoterweg te Haarlem in het be zit van een blik benzine, zijn gister middag door de kantonrechter te Haarlem wegens overtreding van een bepaling uit de Haarlemse politie verordening, waarbij „het vertoeven of klimmen op een afdak" strafbaar wordt gesteld, veroordeeld tot een geldboete van 75 subsidair 15 da gen hechtenis en een voorwaardelijke hechtenisstraf van zeven dagen. De dorde verdachte, die 17 jaar oud is, stond in een zitting met ge sloten dieuren terecht. De eerste twee verklaarden, dat het de bedoeling was geweest de inhoud van het blik (5 liter benzine) in de tuin van het ge bouw van „De Waarheid" te gooien en in brand te steken om de bewoners van het gebouw schrik aan te jagen. De kantonrechter herinnerde aan het gevaar, dat ontstaan kon zijn als er brand was uitgebroken en noemde het gebeuren „geen waardige demon stratie". Met een tafelmes stak de 23-jarige monteur Th. de R. de 20-jarige drag- linemaohinist M. V. zondagavond in het oog. Het ongeluk gebeurde in een patate-fritezaak in Kerkdriel. Het slachtoffer is direct naar een zieken huis in Tilburg overgebracht. Mylpaatd vecht met atifanten Het eerste gedresseerde nijlpaard ter wereld was Oedipus, het braaf ste en vredigste dier, dat men zich kon denken. Jarenlang werkte hij rustig mee in de voorstellingen van circus Sarrasani en liep dromerig en onverschillig van zijn bassin naar de piste en weer terug. Juist omdat hij zo gesteld was op rust. zal het altijd wel een raadsel blijven wat er op één avond in Oedi pus is omgegaan. Wat hem ertoe heeft gebracht zijn eendere kalme loop plotseling te onderbreken en zich onverwachts, in volslagen ra zernij, op de olifanten te werpen, die niets vermoedend op hun pla teau stonden te wiegen. Allen, die het zagen, waren als aan de grond genageld Zo begint één ven de tientallen verhalen, die u kunt lezen in het circusalbum „De bonte droom van het Circus". Een boeiend en afwis selend verhaal met talloze pente keningen, vele prachtige kleuren platen en plaatjes; geschreven door de circuskenners "bij uitstek J. van Doveren en Fred Thomas. Voor slechts 2.50 kunt u dit boek werk kopen bij uw roomboterleve- rancier of rechtstreeks bestellen per brief of briefkaart bij Kantoor „Roomboteralbum", Postbus 47, Den Haag. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden onder rem bours. Vermeld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. De bijbehorende plaatjes ontvangt u gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje room boter. Neem een pakje extra voor de zon dag! (Advertentie). Zoals te verwachten was, stond de gemaakt ten aanzien van de waarde- algemene vergadering van de vak groep veehouders van de L.T.B., gis teren te Haarlem gehouden, geheel in het teken van de noodtoestand, waarin de veehouderij thans ver keert. De discussies, die omtrent de ingediende voorstellen gehouden wer den, getuigden daarvan, en veelal ring van de handenarbeid van de boer en diens gezinsleden. Men moest er namelijk van uitgaan, dat de boer er per gewerkt uur voor gelijkwaardige arbeid hetzelfde uurloon ontvangt als voor de arbeider is vastgesteld. De handenarbeid van medewerkende gezinsleden moeten in de kostprijsbe- werd nog eens onderstreept, wat i rekeningen in het algemeen worden voorzitter M. P. van der Weyden, in zijn even uitvoerige als hartige ope ningsrede had gezegd. Bij aanvang van de vergadering werd er een gebed gestort voor de de afloop van de aa,rdappelrooieam-1 vrede in het ^gemeen en het Hon- pagne, waardoor niet alleen landar beiders maar ook grondwerkers, veen arbeiders, losse arbeiders en minder geschikten moesten worden inge schreven. Door uitbreiding van de aanvullende werken in Drente kon een deel van hen weer worden ge plaatst. Voorts werd het seizoenwerk der hotel- en touringcarbedrijven e.d. be ëindigd. De bedrijvigheid in de bouw nijverheid werd beïnvloed door het gereedkomen van enige wegenbouw-, riolerings- en kabelwerken. Het aamtal werkloze bouwvakar beiders steeg van 1078 tot 1590, het aantal landarbeiders van 364 tot 931, hotelpersoneel van 8'» 9 t.ot 1330, tra*:sportpersoneel van 722 tot £45 en losse arbeiders van 916 tot 1420. Door do plaatsing van jeugdige arbeids krachten daalde het aantal werkloze metaalarbeiders van 987 tot 887 en NIEUWE DIRECTEUR DRINK WATERLEIDING 10 GEMEENTEN. Met ingang van 15 februari 1957 is aan de heer A. H. Goldberg wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd eervol ontslag verleend als directeur van de drinkwaterlei ding „De 10 Gemeenten" te Pijnacker. Als opvolger is benoemd de heer G. Wieringa, thans i-n een soortge lijke functie bij het waterleidingbe drijf „Lek en IJssel" te Krimpen aan de Lek werkzaam. gaarse volk in het bijzonder, nieuwe algemeen secretaris van de L.T.B., drs N. H. M. W. van Wersch, liet nog eens in zijn jaarverslag uit komen, dat de welvaart met name aar de melkveehouders is voorbijge gaan. Dat bleek ook wel uit de voor stellen inzake het landbouwbeleid, voorstellen, die afkomstig waren van de Kringen Haarlem, Amsteidam, Duinstreek en Alkmaar. Daarin werd er onder meer op aangedrongen, dat het L.E.I. bij zijn berekeningen van een ander punt moet uitgaan. De voorgestelde wijziging kon de goed keuring wel wegdragen. In het pre advies werd nog een met nadruk ge steld, dat men moet uitgaan van de doorberekening van de eigenaarslas- ten in de kostprijzen; de waardering van de bedrijfsleiding in de kostprijs berekeningen, en van de waardering van de handenarbeid van de boer on de medewerkende gezinsleden. Het bestuur deed een beroep op allen, om in deze achter het Landbouwschap te staan, voor wat de grote lijnen ba- treft tenminste. Ongetwijfeld zal men op onderdelen nog nader moeten in gaan, maar daartoe moeten eerst de kostprijsrapporten afgewacht worden. Van achter de bestuurstafel verzeker de men, dat het bestuur diligent zou blyven. Het uurloon. gewaardeerd als die van betaalde vaste arbeidskrachten. Dat wil dus onder andere zeggen, dat overuren gewaardeerd moeten worden tegen 150% van het geldende uurloon. Melk- en zuivelbeleid. Met betrekking tot het melk- en zuivelbeleid waren er voorstellen binnengekomen van de afdelingen Ooster-Blokker en de Kringen Gouda, Purmerend, Kennemerland, Leiden, Duinstreek, Amsterdam en Hoorn. Het heeft geen zin om hier alle voor stellen, waarin overigens één grote ontevredenheid doorklonk over de huidige gang van zaken, in details weer te geven. Wij volstaan hier met de opmerkingen van het bestuur, waaruit bleek, dat men onder meer aan deze fundamentele punten wilde vasthouden: één minium-garantie- prijs voor alle melk in Nederland. Mocht het anders moeten gaan, over eenkomstig de wensen van de geor ganiseerde landbouw, dan wil men er wel mee accoord gaan, wanneer in het kader van de garantie-regeling mede terwille van de duurst producerende streken, een toeslag gegeven zal wor den over een bepaald kwantum afge leverde melk per bedrijf. Verder wil de men handhaving van een verre- kenprijs voor consumptiemelk, hand having ook van een stelsel van regio nale toeslagen en afwijzing van het toekennen van een bepaalde garan tie per bedrijf. Uiteraard stapte men maar niet zo over het een en ander heen. Uit de gevoerde discussies bleek de grote ontevredenheid met het gevoerde re geringsbeleid. Besloten werd de KVP- Een aperte opmerking werd nog fractie in de Tweede Kamer dat dui- Lijsten bij alle middenstandszaken aanwezig In middenstandszaken, die aangesloten zijn bij de Ned. Kath. Middenstands bond, de Kon. Ned. Middenstandsbond of de Ned. Chr. Middenstandsbond zullen morgen stencils liggen, waarop men door zijn hantekening te zetten, instemming kan betuigen met een telegram, dat het actie-comité voor Hon garije voornemens is naar de Verenigde Naties te zenden om aan te dringen op alle mogelijke maatregelen om de vrijheid voor het Hongaarse volk te herstellen. Plaatselijke actiecomité's van studentenverenigingen, de democratische par tijen en kranten hebben reeds vorige week meer dan 100.000 handtekeningen verzameld, doch om iedere Nederlander in staat te stellen het telegram met zijn handtekening te ondersteunen, zullen itiorgen in alle middenstands zaken intekenlijsten aanwezig zijn. HAARLEMSE KEURING Cloeiende bolgewassen de oogst van 1956 delijk te maken en zich nu achter het door het Landbouwschap gevoer de beleid te scharen. Het melkprijs debat, vorig jaar in de Kamer gehou den, achtte men op teleurstellende en onbevredigende wijze verlopen. De K.V.P.-fractie heeft zo meende men onvoldoende wijze voor de agra riërs op de bres gestaan. Het Kamer lid Jacq. Groen wees de veehouders er echter op, dat deze zaak ook an dere facetten heeft en dat zij zeer grondig is behandeld. Contact met Kamerleden. Het vakgroepbestuur zal nu stap pen ondernemen om te komen tot een vergadering van K.V.P.-kamerleden met vertegenwoordigers uit de katho lieke agrarische standsorganisaties. Ook zal vanwege de vakgroep alle middelen worden aangewend om er b\j de regering op aan te dringen, dat de invoer van Belgisch mager melkpoeder en ondermelk wordt ver boden, omdat daardoor de kwaliteit van de Nederlandse producten ge schaad wordt, temeer daar bij ver werking dit bij de flessenmelk niet op het etiket staat aangegeven. Voorts wil men de invoer van melk uit landen met niet-t.b.c.-vrij vee radicaal doen stoppen. Reeds eerder heeft het bestuur aangedrongen op verhoging van het vetgehalte van de consumptiemelk. Ook zal men trach ten te bereiken, dat voor aanmerke lijke en aantoonbare schade een ver goeding vanwege de overheid gege ven wordt, mede gezien de slechte bedrijfsuitkomsten in de melkvee houderij gedurende de laatste jaren. Verschillende andere zaken kwamen nog aan de orde, met name veteri naire aangelegenheden, en die kon den naar voldoening worden arge- werkt. Zij tot slot nog vermeld, dat de heer A. C. J. M. van Schie uit Spaarnwoude in het bestuur werd herkozen. Ook de heer J. Wesselingh uit Zoeterwoude werd herkozen. Als representant van het Gooi in het be stuur werd gekozen de heer G. Pronk uit Na ar den. De eerste bloeiende bolgewassen van oogst 1956 zijn gearriveerd. Gis teren dromden de heftig geïnteres seerde bollenkwekers rond een tafel in de keuringszaal van het Haarlemse Krelagehuis, waarop zowel hyacinthen als naricissen te zien waren. De narcissen betroffen de fraaie poetaz Cragford, getoond door de fa. Warnaar Co uit Sa&senheim. Men had niiet vermeld, welke behande ling de bollen hadden ondergaan. De kwaliteit was, gezien het feit dat het pas de 12e november was, uitstekend te noemen. Daarnaast stelde G. v. d. Veld, Lisse, een tweetal Fairy-hya cinten ten toon: de zuiver blauwe Loveliness en de rose Autumn Sur prise. De Fairy-hacinthen komen uit een zaaisel, waarin men ook met de Romeinse haycinfc heeft gewerkt en dat is aan het uiterlijk van deze Fai- ry-hyacinten nog wel te zien. Ze bloeien rijk vaak twee stengels per bol en komen ook in de huikarner uiterst gemakkelijk in bloei. Dan wa ren er nog prima Hollandse irissen, die getrokken waren uit bollen van oogst 1955, zgn. geremde bollen. Het laboratorium voor bloembollenonder- zoek te Lisse, toonde prima kwaliteit van Prof. Blaauw, White Excelsior, H. C. vain Vliet, White Superior, Wedgwood en White Perfection. De keuring werd besloten met een groep je Freesia's van Wülfinghoff's Bloem- bollenbedrijf, Rijswijk. Deze firma bracht de volgende soorten naar vo ren: de voorname crème Care Car- lée, de extra beste gele Rijnveld's, Golden Yellow, de oranje Prinses Ma rijke en de witte Snowstorm. HET NIJVERHEIDSONDERWIJS GROEIT. Blijkens de zo juist door het cen traal bureau voor de statistiek ge publiceerde gegevens telden de la gere technische dagscholen per 1 oktober j.l. 71.314 leerlingen tegen 63.693 op 1 januari j.l. (stijging 12 pet.). Het huishoudonderwijs(2-j. alg. lagere opleiding) groeide in dezelfde periode van 53.913 tot 58.970 leerlin gen (9.4 pet.), by de M.T.S. was de toeneming veel geringer (1 jan. 9.141, 1 okt. 9.269 leerlingen). Het aantal in 1956 behaalde eind- getuigschriften bedroeg bij de lagere technische scholen 22.985 (1955: 22.302) en bij de M.T.S.in 1950 (1955: 2.028). Waarschuwing voor een oplichterstruc Gestolen girochèques Meestal in gezelschap van een rood- harige jonge vrouw heeft een 31-ja- rige Amsterdammer in de afgelopen dagen met succes in verschillende plaatsen van ons land een oplichters- truc toegepast, waarvan diverse win keliers de dupe zijn geworden. De man gaf in meubelzaken e.d. een groot asmtal bestellingen op, waarbij hij een deel direct meenam en opdracht gaf het overige deel te bezorgen op een door hem opgege ven adres. Voor het totale door hem verschuldigde bedrag gaf hij een cheque af van het gemeentelijk giro kantoor te Amsterdam op naam van P. A. van Avezaath Markenplein 8 (3) Amsterdam. Van deze Van Ave- zaath had hij het giro-boekje ont vreemd. In de winkels, die hij be zocht, gebruikte hij dan ook diens naar en adres. De betrokken girore kening draaig het nummer a 126. De Amsterdammer, die Wessels heet, wordt al enige tijd gezocht we gens andere door hem in Amsterdam gepleegde misdrijven. Wie hem mocht aantreffen, wordt verzocht ten spoe digste de plaatselijke politie te ver wittigen. Ook zij, die reeds het slacht offer van zijn nieuwste truc zijn ge worden, worden verzocht tot het doen van aangifte zich tot de plaatselijke politie te wenden. Gisteren zag een 13-jarig meisje, dat aan de Marktweg te Den Haag v.oor het raam van haar ouderlijke woning zat, dat een man op een fiets naderde en een daar staand damesrij wiel meenam. Zij ging met een paar vriendinnetjes de man achterna, die met een fiets aan elke hand naar zijn woning terugkeerde. Toen zij gezien had, waar de man woonde, waar schuwde zij de eigenares van de fiets, die direct aangifte bij de politie deed. De politie ging een kijkje nemen in het aangeduide perceel, waar de man reeds bezig was het damesrijwiel te slopen. Het bleek een 57-jarige los- werkman te zijn. De politie heeft hem meegenomen. 'n geheel nieuw middel tegen Slik dit tabletje en stil de pijn Hemotabs - een geheel nieuw middel tegen die pijnlijke aambeien. Deze tabletjes zijn prettig en gemakkelijk in te nemen - gewoon maar slikken met een beetje water - en geven een weldadige verlichting bij die pijnlijke aanvallen. Ge bruik van zalf of zetpillen wordt hierbij overbodig. Hemotabs werken van binnen uit, doen de zwellingen slin ken en bevorderen de ge nezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend; herstellen de natuurlijke functies - zo belangrijk voor volkomen ge nezing en geven U langdurige vrijwaring van pijn. HEMOTABS f 1.50 per volledige kuur. - Bij alle apothekers en drogisten. (Advertentie). BIJ BEDRIJFSONGEVAL GEDOOD. Doordat een 1200 kilogram wegende plaatijzeren kast uit de takels schoot is gistermiddag de 28-jarige lading- meester C. A. Leusink uit Almelo op het haventerrein der Koninklijke Machinefabriek Gebroeders Stork en Co. bekneld geraakt tussen deze kast en een hijskraan. De man was op slag dood. Aetherklanken WOENSDAG. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 15.2517.15 Eurovisie: Voet bal wedstr. EngelandWales. AVRO: 17.1517.45 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Het dievenbal, blijspel. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz.. 7.45 Een woor voor de Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichte muz. 10.05 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.10 „Mensen en minuten", hoorspel. 12.05 Pianoduo. 12.30 Land- en tuinb.mede- delingen. 12.33 Fluit en orgel. 12.53 Rep. 13.00 Nws. 13.15 Prot Interker kelijk Thuisfr. 13.20 Metr. ork. 14.00 13.00 Nws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Metropole ork. 14Ü0 Gram. 15.00 Radio Filharm. ork. 15.40 Meisjeskoor. 16.00 Voor de jeugd 17.20 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Gram. 18.00 Koorzang. 18.20 Salon- ork. 18.45 Spectrum. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Orgelconc. 19.30 Bui- tenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Bijeenkomst Christelijk Nationaal Vakverbond. 21.30 Muz. caus. 21.50 Gram. 22.05 De roerige wereld, rep. 22.15 Samenzang. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Wereldkamp. rammen 1956. 23.20 Sportuitsl. 23.25 Orgelconc. 23.40— 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 De Ontbijtclub. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 8.50 Voor de vrouw. VP RO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 11.45 Idem. 11.30 Gevar. progr. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammond orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 Ten toonstellingsagenda. 13.18 Dansmuz. 13.50 Medische kron. 14.00 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Gram. 17.00 Pianoduo. 17.20 Lichte muz. 17.50 Regeringsuit zending: Rijksdelen Overzee. Eenheid en verscheidenheid in het Koninkrijk, door Hendrik de Wit. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Hammondtrio. 18.40 Act. 18.50 Gram. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Hebreeuwse liederen. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door. 20.15 Fragm. Faust, opera. 22.20 Tussen mens en nevelvlek, caus. 22.35 Lich te muz. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.50 24.00 Soc. nws. m Esperanto.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6