Telkens laaien er nog gevechten op in Hongarije Scherp Bevorderingen Leidse politie „St. Wiilibrordus" vierde 40-jarig jubileum Mevr. A, Creyghton-Van Woerkom onderscheiden met „Pro Ecclesia" MAANDAG 12 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 KADAR ZOEKT STEUN BIJ NAGY Nog steeds zijn groepen vrijheidshelden in Hongarije in een felle strijd gewikkeld met Russische soldaten, hoewel het georganiseerd verzet defini tief schijnt te zijn gebroken. Premier Janos Kadar heeft gisteren bespre kingen gevoerd met zijn voorganger ïmre Nagy, In een wanhopige poging om de bevolking voor zich te winnen. Nagy schijnt echter niet met hem te willen samenwerken. Kadar heeft later in een radiorede „hervormingen' aangekondigd, die ook deel uitmaakten van het program van de regering-Nagy. Deze hervormingen zyn: 1. Als de orde is hersteld zal wor den onderhandeld over terugtrekking van de Russische troepen. 2. Vertegenwoordigers van alle partijen zullen worden toegelaten „tot alle aspecten van het openbare leven". 3. Het Kossuth-wapen wordt in de Hongaarse vlag .opgenomen. 4. De legeruniformen zullen aan sluiten aan de Hongaarse traditie inplaats van aan het Russische type. 5. Schoolkinderen kunnen vrijelijk kiezen welke vreemde taal zij willen leren. In Boedapest zijn zaterdag zware gevechten geleverd op het eiland Czepel. Op dit eiland hebben verzets lieden zich verschanst in fabrieken. Zij staken zaterdag volgens ommige berichten veertien Russische tanks in brand door ze te bespuitoo met olie en benzine uit brandslangen. Verder opereren in Boedapest nog steeds scherpschutters. Maar zij staan tegenover een enorme overmacht. Verzetsstrijders in Dunapentele heb ben massale aanvallen van Russische pantsertroepen en infanterie afgesla gen en dreigen thans in een laatste poging grote ijzer- en staalgebieden op te blazen. In Pecs, by de Joegoslavische grens, zetten arbeiders van de ura- niummijnen en -fabrieken de strijd voort. BESPREKING MET NAGY. De Hongaarse premier Janos Kadar heeft zondag besprekingen gevoerd met zijn voorganger Imre Nagy. Over de resultaten van deze besprekingen is niets bekend geworden, maar men neemt aan, Kadar heeft geweigerd. In sommige kringen wint de over tuiging veld, dat Kadar zal worden weggezuiverd, aangezien hij de orde niet heeft kunnen herstellen. In een aantal berichten wordt zelfs het ver moeden uitgesproken, dat Imre Nagy weer aan bod zal komen „met de Russische hand op de schouder". GENERAAD MALETER. ONTSNAPT? Hongaarse vluchtelingen, die zon dag in het Oostenrijkse grensplaats- je Klingenbach zijn aangekomen, hebben meegedeeld, dat generaal Ma- leter, bijgenaamd „De held van Boe dapest", zaterdag uit Russische ge vangenschap is ontsnapt en zich bij een groep opstandelingen heeft ge voegd. Maleter was minister van defensie in het laatste kabinet van Nagy. RODE-KRUISKONVOOI TOEGELATEN. Een Rode-Kruisconvooi met hulp goederen voor Boedapest is zondag de Hongaars-Oostenrijkse grens bij Klingenbach gepasseerd. Sedert vrij dag had het konvooi, dat vijftien vrachtwagens omvat, op toestemming van de Hongaarse autoriteiten ge wacht. Het is het eerste konvooi, dat sedert de Russische en Hongaarse weigering van enige dagen geleden om westelijke hulp te aanvaarden, de Oostenrijks-Hongaarse grens passeert. Aanvankelijk kregen slechts drie auto's van het konvooi toestemming Hongarije binnen te gaan, doch des middags kregen ook de resterende 12 auto's toestemming. Om vier uur gin 't konvooi bij Klingenbach over de grens. VIJFHONDERD VLUCHTELINGEN NAAR NEDERLAND. De missie van de Nederlandse rege ring, die de komst van Hongaarse POTLOOD en GEEST vluchtelingen naar ons land voorbe reidt, heeft reeds een aantal mensen geselecteeerd en bereid gevonden voor vertrek in het kamp Judenau ten zuiden van Wenen. Er zal nu nog een dergelijke selectie worden ge maakt in het kamp Traiskirchen. In middels staat nog niet vast wanneer precies de door Nederland op te ne men vluchtelingen uit Oostenrijk zullen vertrekken. In elk geval zal wel in de loop van deze week een groep van ca. 500 personen vertrek ken. VRIJWILLIGERS VOOR HONGARIJE. Britse studenten hebben een be roep op hun collega's in West-Europa gedaan om een internationaal leger van twintigduizend mannen en vrou wen op de been te brengen ter onder steuning van de Hongaarse verzets strijders. De actie gaat uit van de „B ish universitie volunteer force", die reeds met de werving is begonnen. Tot dusver hebben zich zeventig stu denten opgegeven. Het ligt in de be doeling, dat de vrijwilligers Engeland als „toerist" verlaten en elders va- pens krijgen. Nederlanders in veiligheid Terug uit Boedapest Naar wij van de zijde van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Den Haag vernemen, zijn zondag elf Nederlanders veilig uit Boedapest in Wenen aangekomen. Het zijn de journalisten Baljon, dr. Greitemann, Eerdmans, Sandberg, Hofland, (met echtgenote) en Van Sprang; voorts de heer Wichers van de KLM en echtgenote, mej. Gerrits en een vierde particulier, van wie de naam nog niet bekend is. No. 537. —Horizontaal: 1. de neger- wijk van New York, 5. lichaamsdeel, 6. altoos, 8. jongensnaam, 9. figuur op het ganzenbord, 10. groente, 13. boom, 14. hinderen, 17. gerucht, 18. plaats ten N. van Mekka, die herin nert aan Mohammed. Verticaal: 2. bedorven, 3. ijzeren ovenkrabber, 4. eer, 6. gewaagde toer met een vliegtuig, 7. gem. in Drente, 8. voorzetsel, 11. spil van wiel, 12. stop, 15. vreemde munt, IC hogepriester te Silo. Oplossing morgenavond. Orgelconcert Bram Martijn 1MET MEDEWERKING van mevr. G. van Dongen*—1Te Nyenbuis en de heer A. Castelein vertolkte Bram Martijn op het onlangs door de firma Vermeulen te Alkmaar gerestaureerde orgel van de Harteburgskerk 'n mooi en stijlvol programma, waarmede hij een talryk gehoor heeft verheugd. Behalve de noodzakelijke reparatie heeft de bovengenoemde orgelbouwer in het prachtige instrument aange bracht: een kromhoorn, terts en kwint. Om mede te beginnen: Bach's gewel dige Toocata in d moll van Joh. Seb. Bach, uit muzikaal standpunt niets d'an laf voor de enorme prestatie op het orgel, waarvan elke pijp zijn eigen geluid geeft naar de wil van de bespe ler a3n de speeltafel en deze was goed. Na Bach's grote werk was als afwisseling Jesu, joy of Man's desi ring eveneens van J. S. Bach in de zetting van Ghr. van Westering als een lyrisch intermezzo, heel juist ge kozen. Mevrouw. Gertrude van Don gen zong met welluidende en goed ge trainde altstem: O Thou, that tellest good thing&to Zion de beroemde aria waarin de komst van de Messias wordt aangekondigd. Ongetwijfeld 'n hoogtepunt in het eerste deel van Handel's Messiah- Met bezonnenheid op de stijl en dictie heeft de zangeres de aria voorgedragen. Dan weer een grote naam uit de rij ke orgellitteratuur: „Concert B. Dur" van Handel. De soliërende organist beschikt over een vaardigheid, die hem in staat stelt groots van klank, in strakke vaart, maar ook met fijne smaak in de keuze van zijn registers, de delen van het concert in hiun ver scheidenheid te interpreteren. In het klassieke kader kon het Méditatiom (meer modern georiënteerd) van Jan Nieland bevredigend passen. De heer A. Castelein, die op het gebied van de kerkmuziek zijn sporen verdiend iheeft, heeft met de bezielde vertol king van „O Salutaris hostia" van Jules Duquèl de toehoorders een blik doen slaan hoe het er in zijn religieus gestemde ziel in werkelijkheid uitziet. Want het lied werd mooi gezongen en kwam uiterst devoot tot z'n recht. In Widor's Andante uit de le Symphonie sprak de virtuose beheersing van de vertolker. In tere kleur geregisteerd zo fris en opgewekt waren de twee stukjes van de Vlaamse organist Flor Peeters ware juweeltjes van eenvoud poëzie en levensvreugd. MARTIJN HEEFT het zich niet ge makkelijk gemaakt want nage- nog aan het eind van zijn programma gaf hij nog een meesterlijke vertol king van een Toocata van Max Re- ger, de meester van de polyphonie, van fuga en variatie; in harmonisch modern gewaad. Een vakkundige en muzikale improvicatie op „Te Deum Laudaimus" van de hand van Martijn was het imposante en fraaie slot van het mooie concert van zondagmiddag. Men wil wel eens beweren, dat de katholieke orgelbespelers (door de be trekkelijk ondergeschikte plaats die het instrument in de katholieke ere- dienst inneemt) minder belangrijke j musici zouden zijn, dan die van de hervormde kerken, maar dit hebben zij mis. Zij, die ervan overtuigd zijn, dat het orgel in de katholieke litur gie volwaardig tot z'n recht kan ko rden (al is dit niet in concert/vorm) en de schaarse toehoorders, die Bram Martijn kenen van zijn geregelde or gelbespelingen na de Hoogmis, ma ken een andere en meer vleiende ge volgtrekking; en zeer zeker na de hoogstaande orgelbespeling, waarme de het eeuwfeest van de parochie O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen zo glo rieus werd ingeluid. J. KORTMANN. „Litteris Sacrum" EEN ENGEL KWAM VOORBIJ", luidde de titel van het blijspel dat de Kon. Vereniging „Litteris Sa crum" zaterdagavond in de Schouw burg opvoerde. Wij herinneren ons, het spel reeds enige jaren geleden in de Schouwburg te hebben gezien, naar wij menen onder een andere naam. Onwillekeurig maken we ver gelijkingen, hetgeen bij de spelers van „Litteris" niet ongerechtvaar digd is, want zij kunnen een verge- "'king met het beroepstoneel zeer aan. -1 om de .„gave" va*\ ,h„ Adèle, dat held ai ziend blijkt te zijn en allerlei ont hullingen doet, welke' de verhoudin gen in het gezin ernstig in de war brengen. Het is evenwel een blijspel en deze verwikkelingen lopen niet op geen tragedie uit; integendeel, er wordt onbedaarlijk om gelachen. Het stuk staat of valt met de vertol king van de rol van Adèle, het dienstmeisje, die in handen was van Tineke de Wit. Zij maakte $r een werkelijk kostelijke creatie van, vlot en met juist begrip van hetgeen er van haar verlangd werd. Ook Truus Hogewind—v. Oortmerssen was da nig op dreef als de wispelturige en wat wufte vrouw des huizes, terwijl Margriet Reitsma verraste door de natuurlijkheid, waarmede bij de rol van Solange, de dochter, vervulde. Herman Frentzen, die tevens de re gie had, was de veel geplaagde echt genoot, die tevergeefs probeerde de rust in het gezin te behouden. Hij gaf uitstekend spel met geschoolde dictie en verzorgde mimiek. En tot slot Antoine, de zoon, die door Rob Hageman met de nodige nonchalance en bravour werd weergegeven. De decors waren tot in de puntjes verzorgd. Heel aardig was bijv. de vondst om het souffleurshokje te ca moufleren als haard. Na afloop veel applaus en bloemen. Met ingang van 1 november j.l. is te Leiden de hoofdinspecteur ambte naar 2e klas: J. C. Hofstede bevor derd tot hoofdinspecteur le klas. In specteur D. J. Verzijden is bevorderd tot hoofdinspecteur, ambtenaar 2e klasse. Geen voorrang. Gistermiddag botste een motorrij der, die geen voorrang verleende, op de hoek van de Driftstraat en de At- jehstraat te Leiden tegen een auto op. De 19-jarige bankwerker J. H. J., die zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs de motor bestuurde, werd met een zware hersenschudding naar het Academisch ziekenhuis overge bracht. Inbraak in Franchimontlaan. Gisteravond is een inbraak ge pleegd in een huis aan de Franchi- montlaan. Vastgesteld werd dat men door inklimming aan de achterzijde het huis was binnengedrongen. In de slaapkamer werd uit een geldkistje, 190 gulden ontvreemd. De bewoners waren niet thuis. Röntgenkwartet. Het concert van het Röntgenkwar tet en het koor van het Haags conser vatorium vind. op 22 november niet plaats in de Lakenhal, maar in de Zuiderkerk te Leiden. De opbrengst is ten bate van Hongarije. Wij her inneren er aan, dat het concert wordt gegeven naar aanleiding van het lus trum van de studentenvereniging S.S.R. Rozenkranskruistocht. De rozenkranskruistocht, die afge lopen week in verband met de okto bermaand en de bidstonden voor Hongarije op kwart voor zeven werd gehouden, wordt met ingang van woensdag a.s. op half acht gesteld. Het bestuur hoopt, dat door dit latere uur ook vele huismoeders in de gele genheid zullen zijn aan de kruistocht mede te doen. Géén spreekuur. De pastoor van de Herensingelpa rochie en kapelaan G. Lemmers zul-, len in deze week geen spreekuur hou den, wegens de retraite, waarvan in „Sursum Corda" reeds melding werd gemaakt. Klaproos-collecte. De opbrengst van de Klaproos- 2009.—. 14 veteranen onderscheiden Met een gezongen H. Mis in de ka pel van de zusters Carmelitessen aan de Oude Vest, werd gisteren de so ciale zondagmorgen geopend, waar mede de Leidse afdeling van de Ne derlandse Katholieke Bond van Werknemers in Industrieële bedrij ven „Sint Wiilibrordus" haar veertig jarig bestaan vierde. De geestelijk adviseur van de ver eniging, pater S. van Swelm o.f.m.( hield een predikatie aan de hand van het graduale, waarin de Kerk bidt: „Bevrijd ons Heer van die ons leed doen!" Een strijd, zoals we onze Hon gaarse broeders zien voeren, hebben ook de arbeiders in ons land moeten- strijden, om zich te bevrijden van hen, die hen leed deden. Dank zij de Pausen en de pioniers van het eer ste uur, is er een grote mate van vrij heid verworven. Door deze vrijheid hebben we thans plichten, die we moeten nakomen in liefde en met i~- zet van onze beste krachten, aldus de predikant. De arbeiders, die in het Evangelie hun zorgen om de stand van het gewas met hun heer bespre ken, mogen een voorbeeld van sa menwerking zijn voor de arbeiders van heden. Deze geest van samenwer king kan echter slechts ontspruiten aan de nu verworven vrijheid. Feestelijk ontbijt. Na afloop van de H. Mis werden de leden van „St. Willibrord" door de voorzitter van de feestcommissie, de heer H. Smeele, van harte wel kom geheten aan een gezamenlijk ontbijt in het Jeugdgebouw aan de Maria Gijzensteeg. De heer Smeele verwelkomde in het bijzonder de heer L. Jonker, die aanwezig was namens het hoofdbestuur van de Bond. Er waren vele bloemstukken die de ge lukwensen vertolkten van de K.A.B., van St. Eloy en van andere bonden. Het strijkje van de K.A.B. zorg de voor vrolijke muziek. Nadat het ontbijt beëindigd was, werd het bestuur gehuldigd door de heer Smeele, die namens de leden aan de secretaris een archief aan bond. Dat de afdeling groot is gewor den is te danken aan de samen werking in de vereniging en aan de ijver van de goedé propagam" - ten, aldus de afdelingsvoorzitter, de heer A. Bruinis, die dankte voor deze feestgave die het bestuur met een dankbaar hart aanvaardde. Nadat het strijdlied gezongen was, nam de heer L. Jonker het woord. Iiij zeide, dat een herdenking altijd een aangename gelegenheid biedt om nu eens niet vóóruit, doch ook achter om te zien. Terugziend op het jaar 1916, waarin geen werkloosheid-, ziekte- of kinderbijslagwetten be stonden en op het jaar 1931, waarin 400.000 geregistreerde werklozen cri- sissteun genoten, zeide de heer Jon ker, dat hij slechts dankbaar kon zijn voor de hulp van Boven en voor de stage volharding van de leden en hun vrouwen, die hen tot steun waren geweest. De jubilarissen. Veertien van deze leden zegde hij van harte dank namens het hoofdbe stuur van de bond, dat aan de he ren M. Opdam, J. A. van Zijl, P. J. Rozier, M. Pieters en A. A. Looijen- stein het gouden insigne van de bond toekende wegens hun veertigjarig lidmaatschap en aan de heren Fr. Leidse Agenda MAANDAG 12 NOVEMBER St. Adelbertver. Algemene leden vergadering. Doelen 8.15 nam. Expogé D. de Jong over „Illegaal verschenen poëzie" Gebouw Reho- both, 8 uur nam. Amateur-fotografen. Jaarvergade ring. Doelen, 8 uur nam. Kath. Vrouwengilde. H. de Wijs over „Goed wonen". „In den Vergul den Turk", 8 uur nam. DINSDAG 13 NOVEMBER Amusementsver. T.O.P. Toneel avond t.b.v. Kinderverlamming (Ak- tie „Goed zo" van N.C.R.V.) Den Burcht 8 uur nam. N.R.KJVf. Dr. J. G. M. Delfgaauw over „Wat is middenstand?". Het Gulden Vlies, 8 uur nam. „St. Antonius", ledenvergadering. Café „De Kroon", 12 uur nam. Archeologische lezing. Dr. H. J. Franken over: Moderne Palestina- archeologie en Jericho. Museum van Oudheden, 8 uur nam. Huish. en Gezinsvoorlichting, Cur sus bloemschikken. Levendaal 1, 20 uur nam. Huish. en Gezinsvoorlichting. Cur sus St. Nic.-geschenken, Levendaal 1, 14 uur nam. „De Natuurvriend". Ledenverga dering. Steenschuur 6, 8 uur nam. K. O.; Nederlands Ballet. Schouwburg 8 uur nam. Ned. Reisver. voor katholieken. „Reisfilmavond". „In den Vergulden Turk" 8 uur nam. R.K. E.H.B.O. afd. Leiden. Cursus. 8 uur nam. R.K. Lyceum. Dienst der apotheken. De avond-, en nachtdienst van de apotheken te geiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406; Zuider Apotheek Lammenschansweg 4, tel. 23553; Apo- aatcollecte zaterdag j.l., bedroeg -«eek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Tuithof, G. Lorist, A. Wesselman, W. Boon, P. H. C. Vintges, A. W. Copier, Joh. Verhoog, A. van Diest er L. Schouten, die op grond van hun vijf- en-twintig-jarig lidmaatschap het zilveren insigne werd toegekend. In een kort toespraakje herdacht voorzitter Bruinis de leden, die in de afgelopen veertig jaren zijn overle den en sprak de hoop udt, dat de le den, nu zij het eremetaal hadden mogen ontvangen, ook in de toe komst met veel energie zouden door werken tot het bereiken van de „top". De jubilarissen kregen ver volgens sigaren aangeboden, terwijl hun dames in de bloemetjes werden gezet, waarna ze door'de aanwezigen werden toegezongen. Na een gezellig koffiehalfuurtje ging het feestende gezelschap uiteen. De receptie. Vele belangstellenden kwamen in de middaguren hun gelukwensen aanbieden aan het recipiërend be stuur van „St. Willibrord". Namens het bestuur van de stedelijke K.A.B. werd het woord gevoerd door de heer F. A. van Hees. Voorts boden de he ren I. M. Noodj en J. Smit bun bes te wensen aan resp. namens 't hoofd bestuur van de bond en namens het districtsbestuur, terwijl de heer R. Willekes als oud-districtsbestuurder kwam getuigen van zijn belangstel ling voor de afdeling, die gedurende 18 maanden zijn aktieve aandacht Naar aanleiding van het veertigjarig bestaan van de Leidse afdeling van de Ned. Kath. Bond van werknemers in de industriële bedrijven werden 5 leden, die veertig ;jaar en 8 leden, die vijf en twintig jaar lid zijn, gehuldigd. De fotot toont de vijf „veertig-jari gen". Derde van links: voorzitter Bruinis. had gehad. Er werd gesproken door de heren A. J. Schreuder namens de r.k. bouwvakarbeidersbond „St. Jo seph" en J. T. Hensing, uit naam van de bond van textielarbeiders ,St. Lambertus". Namens de afdelingen Zoeterwoude-dorp en Warmond voer den het woord de heren Th. Molen kamp en Toh. Sijcking. Voorts zagen we onder de aanwezigen deputaties van de stedelijke K.A.V., van de r.k. militairenvereniging „St. Martinus", van de bonden „St. Oosmas" en „St. Bonifacius", van de werkmeesters- bond, van de metaalbewerkersbond „St. Eloy", van de afdeling Sassen- heim, van „St. Williborrdus" en van de Nederlandse Katholieke Grafi- fische Bond. Een afgevaardigde van de katholieke bond van hotel-, café- en restaurant-geëmployeerden ten slotte, liet zijn beste wensen verge zeld gaan van een stoffelijke gave, ten gerieve van de eerstvolgende be stuursvergadering. In zijn slotwoordje dankte voorzit ter Bruinis voor alle goede wensen, waarvan hij hoopte, dat ze bewaar heid zouden worden. Spreker was van mening, dat ze zeker verwezenlijkt zouden worden met de hulp van alle katholieke Leidse arbeiders. 25 laar in bestuur r.k. Meisjes- bescherming afdeling Leiden Tijdens een plechtigheid in de zaal van de pastorie van de Harte burgskerk te Leiden, is mevr. A Creyghtonv. Woerkom gistermor gen om half twaalf onderscheiden met het Pauselijke erekruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Mevrouw Creyghton bntving de huldiging en de onderscheiding naar aanleiding van het feit, dat zij vijf en twintig jaar bestuurslid is geweest van de r.k. Vereniging voor Bescherming van Meisjes, afdeling Leiden, van welke vereniging zij jarenlang secr. is geweest en thans presi dente is. Genodigden, onder wie bestuursleden van de vereniging en vertegenwoordigers van de Zita- vereniging (afd. Centrale) en het diocesaan bestuur, waren van deze huldiging getuige. Meegegroeid. Pastoor G. M. J. Lohuis, o.f.m., geestelijk adviseur, sprak ma vrouw Creyghton, die vergezeld was van tear echtgenoot en kinderen toe. Pastoor Lohuis herinnerde er aan, dat 'het vijf en twintig jaar geleden is, dat mevr. Creyghton omstreeks deze tijd van het jaar, toetrad tot de r.k. vereniging tot bescherming van meis jes. In die vijf en twintig jaar is de vereniging gegroeid van baby tot vol wassene en mevr. Creygihton is mee gegroeid. Hij dankte haar voor het prachtige werk, dat zij in de afgelopen vijf en twintig jaar voor de meisjesbescher ming heeft gedaan. Met tact en zorg heeft zij aan dit voorbeeldig stuk ziel zorg gewerkt. Deze hulp aan jonge mensen immers, die in moeilijke om standigheden verkeren, kan men zeker in deze tijd van lekenapostolaat zielzorg noemen. „U bent, wat dat betreft, aldus spr., uw tijd vijf en twintig jaar vooruit geweest. U heeft uw roeping begrepen. God verlangt, dat we niet alleen aan onszelf en aan ons gezin denken, maar dat ieder krijgt". Het verheugde Ihem mevr. Qreygh- ton op dit moment ook namens de dames van het bestuur, namens hoofdbestuur en diocesaan bestuur en names de Zita-vereniging te kun nen feliciteren. De besfcuusiedien waren echter, zo vervolgdte die pastoor zijn felicitatie van mening, dat men méér moest doen dan enkel huldigen. Hij wees er op, dat de heer Creyghton al gerid derd was en het verheugde hem óók aan mevr. Creyghton te kunnen mee delen dat zij onderscheiden was met ihet erekruis „Pro Ecclesia et Ponti fice'. De heer Creyghton speldde zijn vrouw vervolgens de onderscheiding op. Verrast. Mevr. Creyghton improviseerde 'hierna omdat zy door dit alles totaal verast was een kort speech- je, waarin zij duidelijk tot uiting bracht, dat zij zonder de prettige me dewerking van het bestuur niets had kunnen bereiken. „In mijn gezin zegt men wel eens: het is geen kunst de lakens uit te delen, als je maar men sen hebt, die het werk voor je doen". Daar zit iets waars in dit gezegde. Ik zal dan ook dat kruis dragen uit naam van de bestuursleden, die allen bij deze onderscheiden zijn", aldus mevr. Creygihton. Zij dankte ook de pastoor voor zijn intense belangstelling als geestelijk adviseur voor het werk van de ver eniging. Alvorens allen mevr. Creghton en haar familieleden de hand drukten, sprak mevr. W. SmitVan Mook nog een woord van gelukwens namens het diocesaan bestuur van de r.k. vereni ging voor bescherming van meisjes, van welk bestuur mevr. Creyghton eveneens deel uitmaakt. De heer F. A. M. Gründemann sprak namens de Zita-vereniging. Familie en geno digden bleven hierna nog een uurtje gezellig bijeen. Tijdens de huldiging in de pastorie van de Hartebrugparochie speldde de heer Creyghton zijn vrouw de Pause lijke onderscheiding „Pro Ecclesia" mens, die ons passeert, onze aandacht op, terwijl pastoor Lohuis toeziet.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2