Het Gewest Zuid Holland van de KNSB vergaderde te Leiden Sport in 't kort vzaap 'ft kwatta vost KWATTA kwatta repen VAN HET TAFELTENNJSFRONT s« OM HET WERELDOAMKAMPiOENSGHAP Piet Roozenburg kwam gelijk de Fransman Gournier met Leidse Victorie behaalde twee tweede plaats en Walvis te koop MAANDAG 12 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Kampioenschapsagenda werd vastgesteld trainingscentra opgericht Burgemeesters op glad ijs Het gaat goed met het Gewest Zuid- Holland van de Kon. Ned. Schaatsen- rijdersbond. Dat was onze conclusie aan het einde van de vlotte vergadering, die zaterdagmiddag o.l.v. de heer mr. J. Heusdens, burgemeester van Vlaardin- gen, in den Vergulden Turk te Leiden werd gehouden. Ongetwijfeld is dit een gevolg van het optreden van mr. Heus dens als nieuwe voorzitter, maar tevens een gevolg van het goede wintersport- seizoen, dat in dit jaar honderdduizen den weer nader tot de schaatssport bracht. Maar een onvermijdelijk gevolg hiervan is ook weer, dat de belangstel ling van de ijsclub-besturen voor het wel en wee van het gewest weer groter wordt en daaraan heeft het in het ver leden wel eens ontbroken. Natuurlijk komen daardoor ook meer verlangens naar voren, maar daarvoor heeft het ge westelijk bestuur blijkens de wijze, waarop mr. Heusdens hierop telkens in ging, open oog en oor. De voorzitter verwelkomde reeds te 12 uur tal van afgevaardigden van de vele aangesloten ijsclubs. Dit vroege uur was evenwel noodzakelijk in verband met een ontvangst door het Leids ge meentebestuur. Spr. heette in zijn openingswoord in het bijzonder welkom de beide ereleden de heren ir. Veth en mr. Looy, beiden oud-voorzitters, de heer Wesselo, die na mens de K.N.S.B. aanwezig was, bene vens de heer v. d. Eist, die de trainings centra van het gewest onder zijn hoede heeft. De balans van het afgelopen jaar op makend, zeide spr., dat hij sinds zijn verkiezing het vorig jaar als voorzitter, een goede indruk van het gewest heeft gekregen. Het verheugde spr. voorts, dat als nieuwe afdelingen tot het gewest waren toegetreden Alphen a. d. Rijn, Boskoop, Capelle a. d. IJssel en Vlaardingen. Het seizoen eerst eind januari be gonnen was uitstekend te noemen, want een volle maand heeft men van de ijssport kunnen genieten. Spr. dankte voor de ondervonden medewerking Van zijn bestuursleden, in het bijzonder de heren Disselveld en Stroombeek, die als secretaris en penningmeester wederom al hun krachten voor het gewest hebben gegeven. Oprichting van drie trainingscentra. In dit verband herinnert spr. aan de oprichting van trainingscentra in het ge west, n.1. te Giessen-Nieuwkerk en Al- blasserdam met 31 leerlingen, terwijl binnenkort een derde centrum zal ge opend worden in De Kaag. Het ver heugde spr. voorts, dat er zoveel meer aandacht geschonken wordt aan de jeugdschaatssport. Na dit openingswoord werd de ver gadering geschorst voor de ontvangst van B. en W. op het stadhuis. Agenda vlot afgewacht Na heropening der vergadering werd de behandeling der agenda begonnen, hetgeen door de goede leiding van voor- ztter Heusdens zeer vlot verliep. De gebruikelijke jaarstukken gingen zonder besprekingen onder de hamer door. Daarbij deelde de voorziter mede, dat het in de bedoeling ligt een reserve fonds voor het toerisme te gaan vormen, waarvoor de reserve van de voormalige Zuid-Hollandse Ijsbond als eerste bij drage wordt aangewend. In het Zuid- Hollands Merendistrict wordt voorts een actie gevoerd voor het werven van be gunstigers, waarvan de baten gelijkelijk over het Merendistrict en het gewest worden verdeeld. Met de opbrengst daarvan zal men meer gelegenheid heb ben het toerisme te bevorderen. De vergadering hechtte hieraan una niem haar goedkeuring. Het wedstrljdprogramma. Hierna werd na enige discussie wedstrijdprogramma voor het komend seizoen ijs en weder dienende vast gesteld. Kampioenschap van Z.-Holland lange afstand (90 km): Maasland; idem lange baan: 's-Gravendeel; idem korte baan: Zuid-Beijerland; idem schoonrijden: Berkenwoude; idem kunstrijden: HYC, Den Haag. De afgevaardigde van de IJsclub te Oud Ade vroeg hierna of het niet mo gelijk was een kampioenschap voor dames te laten verrijden. Zo ja, dan zou Oud Ade daarvoor graag in aanmerking komen. Ook andere afgevaardigden bleken hiervoor wel te gevoelen, doch het bestuur stelde voor de afdelingen hierover op korte termijn een voorstel Ontvangst ten stadhuize In de Burgerzaal van het Leids stad huis werden de deelnemers aan de Ge westelijke vergadering door burgemees ter Van Kinschot, weth. Van Schaik en mr. J. Bool, gemeente-secretaris, ont vangen. De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, zeide in zijn toespraak te hopen, dat de jaarvergadering van het Gewest zou bijdragen tot de bevordering van de schaatssport, opdat de Molen- en Merentochten nog meer deelnemers zouden trekken dan in het afgelopen jaar. Spr. wierp dan een korte blik in het verleden en herinnerde eraan, dat vanaf de oudste tijden de schaatssport een ge liefkoosde sport is geweest. Maar ook dankbaar onderwerp voor de grote schilders uit de 16e en 17e eeuw, die de schaatssport op zo treffende wijze heb ben uitgebeeld. "De Zuid-Hollandse Ijsbond werd nog niet zo heel lang geleden opgericht. Ware dit eerder het geval geweest, dan zou een Graaf Willem II (de Rooms- koning) waarschijnlijk niet genoodzaakt zijn geweest geharnast en te paard in Noord-Holland het ijs over te steken, waarbij hij erdoor zakte en verdronk. Leiden is altijd nauw verbonden ge weest met de ijssport en deze dankt, volgens spr. de naam „fleuren" aan Leiden. Het waren n.l. de gebrs. Cornelis Paulus Fleur, die het eerst de sier lijke gang der schaatsenrijders uit beeldden, waarvan de naam „fleuren" is overgebleven. Burgemeester Heusdens dankte als voor zitter voor de hartelijke ontvangst en hij vond het merkwaardig, dat de bur gemeesters zulk een rol spelen in het Gewest. Eerst burgemeester Looy als voorzitter, nu spr. sinds een jaar zelf en tenslotte burgemeester Van Kinschot als ontvangende magistraat. Spr. vroeg of het daardoor misschien kwam, dat de burgemeesters zich zo dikwijls op glad ijs moeten begeven en hij hoopte, dat zij daarbij geen scheve schaats zouden rijden. Spr. dankte voorts de heer J. Coers voor zijn energieke leiding als voorzitter van het Zuid-Hollands Merendistrict, dat op zulk een prachtig toeristisch seizoen heeft mogen terugzien. i een frisse dronk bezichtigden de genodigden een gedeele van het stad huis, waarna in het Gulden Vlies een gezamenlijke lunch werd gehouden. Het bestuur van de Zwitserse ijs- hockeybond heeft besloten die wed strijden té annuleren, welke waren vast gesteld tussen Kerstmis en Nieuwjaar tussen Zwitserse klubs en een Russi sche ploeg, die een toernee door Zwit serland zou maken. Zaterdagmiddag zijn te Nunspeet politie-volleybalwedstrijden om 't kam pioenschap van Nederland gespeeld, door vertegenwoordigende ploegen van de politie van Voorburg, Groningen, Apeldoorn en Breda. Kampioen werd de politie van Groningen, op de tweede plaats eindigde de politie van Voorburg. In verband met de huidige interna tionale toestand heeft het bestuur van de KNAC besloten de jaarlijkse herfst- rit, welke op vrijdag 16 en zaterdag 17 nov. a.s. zou worden gehouden, tot een nader vast te stellen tijdstip uit te stel en. - De Europese judokampioenschappen, die op 16 en 17 nov. in Wenen zouden worden gehouden, gaan niet door in vérband met de heersende internatio nale spanningen. De hockeywedstrijd tussen de mili tairen van België en Nederland, welke te Brussel is gespeeld, "is door de Belgen gewonnen met 21, nadat de rust was ingegaan met de gelijke stand: 11. De tenniswedstrijd DuitslandNe derland, welke voor de eerste ronde van het toernooi om de koning Gustaaf-beker te Keulen is gespeeld, is in een 5—0 overwinning voor de gastheren geëin digd. te zullen doen. Intussen besloot de ver gadering definitief tot 'het doen ver rijden van de kampioenschappen dames korte en lange baan. Gegadigden om deze wedstrijden te organiseren kunnen zich na de ontvangst van de betreffende be- stuursdrculaire aanmelden. Vervolgens werd de heer Jac. v. d. Dissel (Delft) tot bestuurslid herkozen, terwijl eveneens de verschillende com missies in oude samenstelling werden herkozen. De Techn. Comm. Langebaan kreeg er als lid bij de heer L. Volkering (Den Haag). Met de commissie voor de jeugdschaatssport is men nog doende. Aan de afdelingen Delfgauw, Alblas- serdam en Nooddorp werden vervolgens jubileumwimpels uitgereikt. Bij de verdere bespreking stelde de heer J. Th. Juffermans (Rijpwetering) namens het Zuid-Hollands Merendistrict voor om aan toerrijders, die een be- ~d aantal kilometers hebben afgelegd, het KNSB-insigne te verstrekken. In antwoord hierop merkte de heer Wesselo (KNSB) op, dat het voornemen bij de KNSB bestaat een soort schaats- paspoort in te voeren, waarop men aan tekening kan doen maken van het totaal aantal afgelegde kilometers. Een plan hiertoe wordt nog nader uitgewerkt. De voorz. stelde vervolgens voor de volgende jaarvergadering te Alblasser- dam te houden. Bij de rondvraag deed de heer mr. Looy de suggestie om een intergeweste- lijke schaalsestafette te formeren. Daarbij zouden van elk gewest zes rijders op de afstanden 500, 1500, 3000, 3000, 1500 en 500 meter moeten afleggen. De be doeling daarbij is een halve competitie te doen verrijden. Burgemeester Looy stelde daarvoor een wisselbeker be schikbaar. (Advertentie). NEDLLOYD 2—TREFFERS 1 6—4. Het is Treffers niet mogen gelukken in deze zware wedstrijd winst te behalen op het Amsterdamse Nedlloyd. Met het kleinst mogelijke verschil bleven de sterk spelende gastheren de baas, over de zich fel verwerende Treffersspelers. W. Heemskerk won 2 maal, n.l. van Leeuwendaal en Bouwens. Hij kon ech ter niet door de vaste en langzame ver dediging van Schoots heen komen. J. v. d Zwet en Jos v. d. Meer wonnen beiden van Leeuwendaal. Ook het dubbel werd een Nedlloydoverwinnnig. Weet Treffers nu echter te blijven winnen, dan zal de thuiswedstrijd de beslissing kunnen bren gen. A.s. donderdagavond om 8 uur speelt Treffers 1 thuis tegen Povac 3, aan gezien de Amsterdammers zaterdag niet kunnen. Treffers 2 kon het tegen Rotterdam 1 ook niet bolwerken en verloor met 73. Het was Nico Heemskerk, die 2 maal wist te winnen. Debutant Ton l'Ami, die z'n eerste wedstrijden speelde in de Overgangsklasse, wist 1 maal te win nen. Deze speler kan het wel klaren, ir. deze klase indien hij serieus traint en hij nog wat routine ziet bij te krijgen. Jammer was het, dat Wil v. d. Zwet ondanks vele goede momenten niet tot winst kon komen. De uitslagen der verdere wedstrijden zijn: heren Treffers 3Sett 55; dames Treffers 4Smoch (1) 65; Kitno Treffers (1) 37. Van dit laatste dames- eerste team zorgde mej. Jeanne Heems kerk weer voor 3 winstpartijen, mevr. HodesHeemskerk bracht het tot 2 over winningen, terwijl ook mej. N. Stock man n eenmaal won. Het dubbel bracht voor Treffers ten slotte de stand op 73. Het programma voor deze week ver meldt: 12 nov. dames: Treffers 1DOS II; Trefers IIWilskracht 55; heren: Treffers 4PGS 1; 13 nov. dames: Tref fers 3Avanti II. Sparkler. Vorige week zorgden alle teams bleven door deze prestatie allg nog teams bleven door deze presatie alle nog ongeslagen. Het eerste damesteam won met 64 van Avanti 2. Mej. G. v. Am sterdam won haar 3 partijen. Het eerste herenteam won met 64 van TOV I. J. v. d. Zwet kreeg zijn eerste nederlaag te slikken tegen de sterke TOV-speler Turk, maar P. Bouwmeester won 3 partijen en bleef door deze prestatie nog ongslagen. Het tweede herenteam woq met 100 van Westerkwartier. Het der de herenteam won met 82 van ATTC 5 hier zorgden C. Oomen en J. van Am sterdam voor de volle winst. Voor deze week staat er maar één wed strijd op het programma, n.l. PIT II Sparkler I op zaterdag a.s. Sportief '51. Voor de competitie le klasse speelde Sportief '51 tegen Kwiek 1 uit Waddinxveen. Deze ploeg kwam uit met de spelers:- A. Verheul, J. Kwaak en A Jansen. Het team van de thuisklub bestond uit: A. van Es, G. Walraven en de invaller A. Jacobi. Het werd een spannende kamp, mede doordat de in valler al zijn partijen verloor. Van Es kracht—Steeds Vooruit 73; DRS Steeds Vooruit 37; heren: DSB 3 Steeds Vooruit 1 19; Wilskracht 2 Steeds Vooruit 2 64; Baronie 1Steeds Vooruit 3 10—0; TOV 2Steeds Vooruit 4"1»—1. Het programma voor de komende week luidt: dames: maandag te Warmond Steeds VooruitDTS; 2e damesteam heeft deze week rust; heren: maandag te Warmond, Steeds VooruitRAS 2. De thuiswedstrijden vangen aan om 8 in het dubbel te zegevieren, waarmede de overwinning zeker was. Het tweede team wist in een uitwedstrijd de eerste overwinning te behalen door met 82 te winnen van Slagvaardig 1 uit Hazers- woude. Het derde team wist een thuis wedstrijd met 63 van PTT 3 uit Lei den te winnen. Ook dit teeam bleef in haar afdeling nog ongeslagen. P. Mens, die er voortreffelijk in was, wist 3 ga mes op zijn naam te zetten, W. Verwer twee, Jan Maarsen wist niet te zegevie ren. In een spannende dubbel wisten P. Mens en W. Verwer de overwinning te verzekeren. uur n.m. Maandag, woensdag op de vast- Programma: 13 nov.: LPSV 3—Reflex gestelde uren trainen. 'L 12 nov.: Reflex 4Reflex 2; 12 nov.: Reflex. Het was de afgelopen week een goede week voor Reflex. Het eerste team wist in een spannende strijd met 64 te zegevieren over TOV 3 en is hier mede nog ongeslagen. A. de Krey en Th. Reeuwijk wisten ieder twee games te winnen, T. v. Steeg daarentegen één. A. de Krey en Th. Reeuwijk wisten ook Reflex 3—BAT 2. PIT '54. Vorige week heeft alleen het le juniorenteam gespeeld. Het werd een puntenverdeling, zodat dit team nog steeds ongeslagen is. Programma: dames: ATTC 2—PIT '54 1; BAT 2—PIT '54 2; heren: Wilhelmus 3—PIT '54 1; PIT '54 2—DVS 4. BRIDGE LEIDSE BRIDGEKLUB „DDS". De uitslagen van de 2e ronde der vier tallencompetitie waren: Groep A: team Kuilman wint van team v. Berge Henegouwen met 6 m.p.; team mevr. Visser wint van team Ver boog met 5 m.p.; team Lautenbach ge lijk tegen team Baggen (3 m.p. voor L.). Groep B: team Krul wint van team mevr. Verstraaten met 16 mp; team me- Reekers wint van team mevr Aalders- berm met 15 mp; team Lancel gelijk te gen team Parmentier (0 m.p.). A.s. vrijdag worden weer 3 ronden van de parencompetitie gespeeld. WATERPOLO De competitie. De dames van LGB speelden tegen ZIOS in Den Haag ge lijk: 3—3. Te Hengelo werd de vierde ronde gespeeld. Veel belangstelling was er voor de partijen BomGournier en RoozenburgVerleene. Gournier had met één punt voor sprong op Roozenburg en Bom de leiding in het toernooi en natuurlijk was men zeer benieuwd of het Gour nier gelukken zou de leiding te be houden, of dat hij zou worden in gehaald, eventueel zou worden ver drongen door onze landgenoten Roo zenburg of Bom. Roozenburg had het op papier het gemakkelijkst, want hij speelde tegen de Belg Verleene, die als minder sterk bekend staat. Onze troefaas zocht het in dezelfde opening als tegen Fanelli, maar Verleene was realistischer en zocht naar vereen voudiging, totdat hij bij de 24e zet op het onzalige denkbeeld, kwam, de kroonschijf te spelen, in een stelling die daartoe niet geschikt was. Toen zag men Roozenburg op zijn best. Met een serie krachtzetten werd de Belgische stelling in een matnet ge werkt en met een bord vol materiaal moest de Belg. reeds op de 32e zet materiaal offeren. Wel hield Verleene daarna nog lang stand, doch de executie was niet te vermijden. Gournier toont steeds meer dat hij een werkelijke aanwinst is voor dit milieu. Ook in zijn belangrijke partij tegen Bom van zaterdagavond toon de hij niet het minst onder de indruk te zijn van de roem van zijn tegen- parken ver.»»r. ,a„ ftanders. Reeds vroeg in de opening partijen. Walraven verloor 11°°8 hlJ. »°g met z.wa,rt spelend, won al zijn er een, n.l. tegen Verheul. Het dubbel spel werd gespeeld door Van Es en G. Walraven waarbij de winst aan Spor tief bleef. De einduitslag werd verdiend 64 voor Bodegraven. Sportief heeft nu 4 wedstrijden gespeeld en is met 6 pun ten nog ongeslagen. In de komende week staat de wedstrijd Sportief tegen GMF op het programma. Steeds Vooruit. De uitslagen van de afgelopen week waren: dames: Wils- De Interdiocesane Turnwedstrijden te Rotterdam Gisteren werden te Rotterdam inter diocesane turnwedstrijden gehouden, waarvoor een groot aantal verenigingen uit alle districten van het land inge schreven hadden. Bij de dames werd in de afdeling A, B, C. D en E gestreden en wel in de onderling brug, evenwichts- balk, paard en vrije oefeningen. „Victorie" had in de afdelingen B en D ingeschre ven. Bij de heren werd in de afdelingen A B en C. gestreden op de onderdelen hoogbrug paard voltige lange mat en paardensprong. Hier waren geen deel nemende ploegen uit Leiden en omge ving. Het is een strijd geworden op hoog technisch peil waarbij de deelnemende verenigingen weinig voor elkaar onder deden. Bij de dames werd er echter door de jury bij de vrije oefening nogal een vreemde waardering gehouden. Een hele groep deelneemsters van een vereniging werd tegelijk beoordeeld en het verkre gen puntenaantal met 4 vermenigvul digd. Had een vereniging b.v. 2 punten minder gekregen dan een andere ver eniging dan werd deze achterstand auto matisch 8 punten. Hierdoor deed zich in de afdelingen A en B de situatie voor dat de verenigingen die anders als eerste zor.den zijn geëindigd, nu tweede wer den. In de afdeling A is het een spannende strijd geweest tussen Raphaël uit Den Haag en Advendo uit Rotterdam. Na de nummers brug, evenwichtsbalk en paard stond Advendo 7 punt voor, doch met de vrije oefening wist Raphaël deze ach terstand om te zetten in een kwart punt voorsprong, zodat Raphaël al£ eindigde en Advendo als tweede. In afdeling B stond Victorie na het toestelwerk 11 punt voor op VEP uit Woerden. Door bovenvermelde eigen aardige waardering der vrije oefening, wist VEP toch als eerste te eindigen met 3 y. punt voorsprong op Victorie. In de afdeling C werd St. Liduina uit Breda eerste en Durfal uit Breda twee de. Ook bij de heren is het een op hoogstaand peil en spannende strijd ge weest. Hier werd in de afdeling A St. Christoffel uit Breda eerste met 4 punt voorsprong op St. Dionysius uit Tilburg. In de afdeling B werd St. Lodewijk met een ruime puntenvoorsprong. n.l. 17% punt eerste en St. Paul uit Dor drecht tweede. In de afdeling C werd St. Christoffel uit Breda met 6% punt voorsprong eer ste en St. Raphaël uit Den Haag tweede. DEMONSTRATIEAVOND IN HET STED. GYMNASIUM Woensdagavond te halfacht zal in de aula van het Sted. Gymnasium aan de Fruinlaan te Leiden een gymnastiek- demonstratie worden gegeven voor gym nastiekleraren. Hieraan zal medewerking worden verleend door de Haagse Acade mie voor Lichamelijke Opvoeding met eerste volleybaltechniek o.l.v. de heer H. Blok, 'rhytmische gymnastiek o.l.v. de heer J. v. Asch en lange matspringen o.l.v. de heer J. Wickel. Voorts zal optreden de Hochschule für Leibesübungen o.l.v. dr. H. Körbs. rustig ten aanval tegen de lange vleu gel van zijn tegenstander. Bom ver dedigde zich volgens een recept, dat eens beproefd was door Reichenbach tegen Springer. Dat Gournier een speler van formaat is, bleek nu dui delijk, want de zeer delicate stelling die hy verkreeg, wist hij oip voorbeel dige wijze tot remise te maken. Dit was zijn eerste verliespunt, maar dat was reeds voldoende voor Roo'zen- burg om nu samen met de Fransman de leiding te nemen. De uitslagen luiden: E. FanelliR. C. Keiler 0-2; W. de Jong—W. Huis man 1-1; Lo Tchoan KingA. Verse 1-1; M. HisardP. Dionis 1-1; J. AmzandR. Forclaz 1-1; M. Navar roH. Verpoest 1-1; M. MeronoG. E. van Dijk 0-2; J. M. BomC. Gour nier 1-1; P. RoozenburgM. Verleene 2-0. Deslauriers was vrij. Na de vierde ronde luidt de stand: 1 en 2 Roozenburg en Gournier bei den 7 punten; 3 tm. 5 Bom, van Dijk en Keiler allen 6 pnt; 6/7 Hi sard en Li Tchoan King beiden 4 pnt. uit 3 partijen; 8 t.m. 10 Huisman, Verpoest en Verse allen 4 punten; 11/12 Deslauriers en de Jong beiden 3 punten uit 3 partijen; 13/15 Dionis, Navarro en Verleene allen 3 pnt; 16/17 Amzand -en Forclaz beiden 2 pnt; 18 Fanelli 1 pnt; 10. Merono 0 pnt. LEIDSCHE DAMVERENIGING Voor de LDDB competitie speelde LDV I tegen WDG I Wassenaar. De uit slagen waren als volgt: 1. W. Heemskerk P. Gijsbertse 11; 2. I. Laterveer- A. de Greef 20; 3. B. Slegtenhorst- C. Waardenburg 20; 4. W. J. Kleijn- J. v. Doorn 11; 5. J. W. HuismanJ. Vermeulen 11; 6. Th. Uittenbogaard- C. Stigter 1—1; 7. J. KlinkenbergJ. Lodewijks 20; 8. P. v. d. Stel (res.) H. v. Boxcel 2—0; 9. J. Zaalberg—W. C. v. Laar (res) 20; 10. E. Klinkenberg A. Vermeulen (res.) 20. LDV I won met 164. Tevens speelde LDV II tegen SDV I, Sassenheim. De uitslagen waren: 1. A. SladekW. Krom 11; 2. C. B. Janssens W. Pauw (res.) 2—0; 3. I. Teleng— J. Couvee 11; 4. J. Dreef (res.)N. Demmenie 20; ,5. W. KleijnP. Krom (res.) 20; 6. M. BrinksJ. Dreef 2—0; 7: P. Marek (res.)H. Bekebrede 20; 8. L. K. v. d. Vlist—J. G. Snel 1—1; 9. C. KlinkenbergA Langerlaan 02; 10. N. v. d. Meij (res.)P. Berkhout 02. I^DV II won met 137. Hoornse Damclub. De Hoornse Damclub speelde voor de hoofdklasse uit Rijnsburg. De Alphenaren speelden tegen deze club, die een van de kop lopers is, een spannende partij, waarvan de stand bij het afbreken van de wed strijd 108 was in het voordeel van de Rijnsburgers. De enige afgebroken partij aan bord 10, zal wel een overwinning voor HDC opleveren, zodat de vermoe delijke einduitslag 1010 zal zijn. Gedetailleerd: C. Zijlstra- (HDC)J. Glasbergen (res.) (RDC) 20; G. van WinkelR. Heemskerk 11; J. Vrolijk (res.)W. Leeuwenburg 02; A. v. d. EndS. Heemskerk 11: J. Dissel A. v. d. Meij (res.) 11; A. de Groot J. v. d. Meij 02M. de GrootW. Heemskerk 20; W. Verboom—J. P. Berg 11; J. NölllenH. Verkuil 02; C. VerboomJoh. Kromhout (af gebroken) Het tweede tiental van HDC speelde een vlotte wedstrijd tegen RDC III. De Alphenaren wonnen verdiend met 137. Geen liefhebbers Zondagavond is de Poolse treiler „Wielki Wolz", eigendom van de rederij Korab uit Gdynia, die met een aantal zusterschepen van de haring visserij in het Engelse kanaal terug keerde, bij de boei voor de IJmui- dense pieren aangekomen met een achttien meter lange dode walvis op sleeptouw .De bemanning had de vleesberg dertig mijl zuidelijker ge- enterd maar daar de schipper niet zo gauw wist hoe hij dit zeevarkentje moest wassen nam hij contact op met de vertegenwoordiger van zijn rederij in IJmuiden, die op zijn beurt een bestemming probeerde te vinden voor het dode dier. Daar echter noch de vismeelfabriek noch de rederij Vinke in Amsterdam interesse voor de walvis had, heeft de „Wielki Wolz" de buit een eind verder in zee gesleept en daar de trossen maar weer los gegooid met de kwade kans, dat het gevaarte als on welriekende strandgast ergens aan spoelt. De Haagse politie heeft drie Lon- denaars gearresteerd, twee sluis wachters en een kleermaker, die in Den Haag en Rotterdam vervalste reisdheques hadden uitgegeven. Ge bleken is nu dat deze cheques af komstig waren van een inbraak in een Londens effeotenkantoor in juli 1956, waarbij voor een waarde van 550 pond werd gestolen. Behalve de cheques werden geld, een horloge en een vulpen weggenomen. TON VERDUISTERD. Boekhouder gearresteerd. De gemeentepolitie te Krommenie heeft de administrateur van de spaarbank „Hulpbetoon" in Assen delft, een 56-jarige makelaar, aange houden. Hij wordt verdacht van ver duistering van bijna 100.000 in een periode van acht jaar dor verkoop van effecten en manipulaties met spaarbankboekjes. Zaterdagmorgen werd om 9 uur precies de eerste van de 91 deelne mers voor de vijfde „Lous van Rijs- wijk-rit" gestart. Deze rit ten bate van het „Lous van Rijkwijk-fonds" was een middelzware betrouwbaar- heidsrit over een afstand van circa 240 km. Er werd in acht verschillen de categorieën gereden, zowel junio ren als senioren, die een vrij zwaar parcours moesten afleggen over me rendeels secundaire en tertiare we gen. Ook verscheidene modderpaden, die de deelnemers enorme moeilijk heden beroikkenden en graswegen wa ren ingelast, zodat het geen verwon dering wekte, dat de helft van het aantal deelnemers het eindpunt niet haalde en bovendien geen enkele deelnemer de rit strafpuntloos kon beëindigen. De deelnemers waren vol lof over het uitgezette parcours, dat via Bent huizen, Moerkapelle, Waddinxveen, van de LDDB een wedstrijd tegen RDC Oudewater, Woerden en de Woer- We zien hier een aardige opname van de heer H. Zijdeveld op Puch bij het passeren van een molen in de Woer- dense Verlaat. dense Verlaat weer naar Wassenaar terugvoerde. De uitslagen luiden: Junioren: Klasse A: B. Roozen, Zandvoort, Jawa, 33 strafp.; Klasse BI: A. Cats, Wassenaar, Maico, 10 strafp.; Klasse B2: J. van Dobben, Zwammerdam, Jawa, 8 strafp.; Klas se C: P. Baalde, Hilversum, BSA, 10 strafp. Senioren: Klasse D: R. Boom, Am sterdam, Jawa 9 strafp.; Klasse El: J. van der Hoek, Amsterdam, Maico, 5 strafp.; Klasse E2: T. Witberg, Monster, Zundapp, 4 strafp.; Klasse F: Alb. Dirks, Eindhoven, BSA, 7 strafp. Algemeen beste prestatie: winnaar Zilveren Helm: T. Witberg, Monster. Teamprijs: Maico 1 met J. van der Hoek (Amsterdam), B. Bakker (Zandvoort) en H. Vlaanderen (Dor drecht) totaal 34 strafpunten.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 10