De Olympische Spelen worden een aanfluiting! Het Ned. B-elftal versloeg de Deense reserven met 3-0 Docos had aan 3-0 voorsprong op Warmunda genoeg en won met 3-1 RKAVV verloor van Wassenaar, dat in tweede helft toesloeg 12-1) MAANDAG 5 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 UITSLUITING van RUSLAND gevraagd of NIET-DEELNAME van NEDERLAND Olympische officials hebben zondag avond in Melbourne verklaard, dat de spelen niet geannuleerd zullen worden wegens verkleiningen of terugtrekking van ploegen. De voorzitter van het organisatie comité. Kent Hughes, en de directeur- generaal van de spelen, sir William Brid- geford, zeiden, dat de spelen op 22 nov. overeenkomstig de plannen zullen wor den geopend. Voorts heeft het organisatie-comité officieel medegedeeld geen bevestiging Het telegram was ondertekend voor de Nederlandse christelijke sportunie. door de heer C. van Oosterom en voor de Nederlandse katholieke sportbond door de heer H. J. L. Thien. Aan een verslaggever van het ANP verklaarde dr. Van den Houten, dat hij persoonlijk geen commentaar op dit tele gram kon geven. „Het bestuur van het NOC heeft morgen een speciale verga dering, waarin de situatie wordt bestu deerd. De grote ploeg vertrekt pas zon dag, zodat wij nog enkele dagen tijd heb- te hebben ontvangen van de berichten I ben. Maar het is de bedoeling dat dins- als zou Irak zich uit de spelen hebben teruggetrokken en als zouden de ploegen van Israël en van India in aantal zijn gereduceerd. Uit Calcutta was bericht, dat het olym pische comité van India de passage ge annuleerd had van vijf ploegen, die op 9 nov. per vliegtuig moesten vertrekken. Het ging over ploegen atleten, worste laars, gewichtheffers,zwemmers en schutters. Anderzijds wordt vernomen dat atleten uit Rusland, Hongarije, Zuid- Slavië, Ts. Slowakije, Bulgarije en Japan onderweg zijn naar Australië. Het eerste contingent Japanse atleten en officials is per vliegtuig uit Tokio vertrokken. Er zijn thans ongeveer 600 deelnemers en 200 officials in het olympische dorp, hetgeen vrij gering moet heten nu men nog slechts 2Y-, week voor de opening voor de boeg heeft. De stemming in hef dorp is nerveus in verband met de situa tie in Oost-Europa en rond het Suez- kanaal, en men vreest in Melbourne, dat enkele ploegen zullen wegblijven, sommige kringen is de stemming zelfs zeer pessimistisch en bij weddenschap pen. dat de openingsceremonie op 22 nov. helemaal niet door zal gaan, is de note ring 2 tegen 1. Voorbereidingen nog niet voltooid. De werkzaamheden zijn nog lang niet klaar. Zo werd de sintelbaan in 't olym pisch dorp pas zaterdag voor de eerste maal vrijgegeven, maar ze was eigenlijk slechts half afgewerkt en zeer primitief in akkomodatie. Verder kan de wieler baan niet voor de training worden ge bruikt, zodat de Italiaanse wielrenners, die reeds meer dan een week in Mel bourne zijn, slechts op de weg kunnen trainen en niet op de baan. De organisatoren zijn kennelijk van voortreffelijke wil, maar tevens iets te bureaucratisch aangelegd, hetgeen veel oponthoud veroorzaakt. Bovendien blijkt dat zij weinig ervaring hebben voor zulk een massaal en internationaal sporteve nement. Men zit met de handen in het haar wat betreft de zwemtraining in het olympische zwembad, aangezien immers alle deelnemers in dat bad willen oefe nen en niet in een andere pool. Met in schrijvingen van vele honderden zwem mers en zwemsters uit zeventig landen kan de organisatie geen oplossing vin den voor dit trainingsprobleem. Men wil "de'zaak nu aan het bestuur van de inter nationale zwemfederatie voorleggen, dat evenwel nog niet in Melbourne aanwe zig is. De Australische zwemploeg heeft za terdag in het olympische bad getraind, maar zonder Lorraine Crapp, die door een zware verkoudheid was verhinderd en ook zonder Dawn Fraser, die last heeft van een oorontsteking. Annie Timmermans, de trainster van de Nederlandse meisjes in Me'lbourne, zal op verzoek van dr. W. van Zyll drie dagen eerder in de meisjeshuizen arrive ren om de laatste hand te leggen aan de ontvangst van de zwemstertjes. Zij zal ongetwijfeld haar uiterste best doen om het onze landgenootjes zoveel mogelijk naar de zin te maken. VERZOEK VAN PROTESTANTSE EN KATHOLIEKE SPORTBONDEN AAN NOC. De hoofdbesturen van de Nederlandse christelijke sportunie en van de Neder landse katholieke sportbond hebben zon dagavond een telegram gezonden aan de secretaris-penningmeester van het Ne derlands Olympisch Comité, dr. J. N, v. d. Houten, in Wassenaar. De inhoud van het telegram luidt als volgt: „De Nederlandse christelijke sportunie en de Nederlandse katholieke sportbond, met ontzetting en diepe verontwaardiging bewogen door de verraderlijke moordaanslag op het volk van Hongarije, achten het in strijd met de Nederlandse eer en de menselijke waardigheid bij de komende olympiade de met bloed bevlekte Russische vlag door Nederlanders te doen eren. Zij verzoeken uw comité mede reke ning te houden met de opvoedkundige stellingen van de Coubertin en maatrege len te overwegen, welke zullen leiden tot uitsluiting van Russische deelname of terugroeping van de Nederlandse dele gatie". DE ZATERDAGMIDDAG. COMPETITIE 2e klas: VVGZ—ARC 2—1; Hoog vliet—R WH 2—1; SSS—Ter Leede 15; Quick Boys—Excelsior P. 3e klas A: TSB—Monster 2—2; Schev. Holl. Sp.—CSVD 2—3; Excel sior M.Ornas afg.; RCLJodan Boys 21. 4e klas A: Noord wijkRCV 100; Leiden—Katwijk 3—2; Sportlust *46 GWC 2—1. COMPETITIESTANDEN Tweede klasse. Ter Leede 8 6 1 1 13 25—12 VVGZ 8 5 3 0 13 14— 9 's-Gravenz. SV 8 3 3 2 9 1312 ARC 8 3 2 3 8 15—15 SSS 8 4 0 4 8 13—17 Quick Boys 7 2 3 2 7 15—13 Zwaluwen 7 2 3 2 7 10—10 RWH- 9 3 0 6 6 15—15 Excelsior P 8 2 1 5 5 12—18 Hoogvliet 9 1 2 6 4 16—27 Derde klasse A. Excelsior M 7 4 3 0 11 13— 8 Monster 7 4 2 1 10 24—13 CSVD 6 4 1 1 9 13— 8 Schev./H. Sp. 8 3 2 3 2 17—17 Rijnsb. Boys 6 3 1 2 7 14— 7 TSB 5 2 2 1 6 10— 6 RCL 7 2 0 5 4 13—21 Ornas 5 0 1 4 1 6—24 Jodan Boys 5 0 0 5 0 8—21 dag een definitieve beslissing wordt ge nomen", zei de secretaris van het Ne- derlandsch Olympisch Comité. NOC BERAADT ZICH. In verband met de internationale toe stand zal het bestuur van het Neder- landsch olympisch comité dezer dagen bijeen komen en zich beraden over de uitzending van de Nederlandse ploeg naar de Olympische spelen in Melbourne. Naar bekend zijn de vier atleten reeds naar Melbourne vertrokken, maar was de reis van het grootste deel van de ploeg vastgesteld op zondag 10 november. De voorzitter van het Nederlandsch Olympisch Comité heeft ons medege deeld dat, nadat het bestuur van dit comité dinsdagmiddag zijn houding zal hebben bepaald over de vraag of de Ne derlandse ploeg aan de olympische spe len moet deelnemen, dinsdagavond een vergadering van de bij het Nederlandsch Olympisch Comité aangesloten bonden zal worden gehouden, waar een bestuurs voorstel over dit vraagstuk zal worden behandeld. Als gasten voor die vergade ring zijn uitgenodigd de confessionele sportbonden, wel zich telegrafisch over deze aangelegenheid tot 't Nederlandsch Olympisch Comité hebben gewend. Deze buitengewone algemene leden vergadering van het NOC zal plaats vin den in het KLM-gebouw aan de Raam- weg te Den Haag om 20.00 uur. WU-POOL VERSCHIJNT WEER. Na het inwinnen van rechtskundig advies heeft het bestuur van de sup portersver. „Vrienden van UVS" be sloten tot het weder verschijnen van de Voetbalpool. Er zijn na de inbe slagname enige maatregelen getrof fen die de beslotenheid van de pool moeten doen uitkomen. Uitsluitend leden (10 ct per week) en ondersteu nende leden 1 gulden per jaar) kun nen aan de pool deelnemen nadat de eerste contributie is betaald. Meer dan 300 personen hebben zich in de afgelopen dagen aangemeld. Het be stuur van de Vrienden Van UVS ziet daarin een teken om met het werk met de pool bedoeld, voort te gaan. Tijdens de voorbereidende werk zaamheden getroffen door de berich ten in de Leidse pers betreffende het Oorlogsgedenkteken en de op handen zijnde actie daaromtrent heeft het be stuur van de VVU, in overleg met het bestuur van UVS besloten om ook voor deze actie iets te doen. Van de netto opbrengst (dat is het bruto be drag verminderd met d*: kosten en de uit te keren premie) zal 50 ter be schikking worden gesteld van de commissie „Oorlogsgedenkteken". Met netto opbrengst bedoelende de netto opbrengst van pool 9, zijnde de eerste pool die na de inbeslagname weer verschijnt vermeldende wed strijden uit het programma van zon dag 11 november 1956. 11 november 1956. N.H., le klasse: RohdaWesterkwartier 4—7; Archipel—Luto 4—7; DTVSVK 4—3. Z.H., le klasse: Die HagheGymnasi asten 12—2; HKV—Vicus Orientis 9—3. Tweede klasse A: Achilles—Zwervers 4—3. Tweede klasse B: Sperwers—DKC 6-1; Olympiaan—Schiedam 4—0; Hou Stand Fluks 44. HOCKEY UITSLAGEN KON. NED. HOCKEY- BOND. Heren, west le klasse: Olympics B-elftal 1—0; SCHC—Hilversum 1—1; Breda—MOP 1—3. Goede wedstrijd te Utrecht De Nederlandse coming-men spe len beter voetbal dan hun collega's. Dit hebben zij afd^pnde bewezen in de wedstrijd van zaterdag op het zware gladde en door de aanhouden de regens doorweekte terrein van het Utrechtse stadion. Het verschil was dat tussen een middelmatige semi- prof ploeg en een dito elftal van ama teurs, en het bleek vooral uit het grotere vakmanschap, betere team verband en superieur uithoudings vermogen, meer dan uit de individu ele duels waarin de Denen hun man netje doorgaans wel stonden, zij het dan dat een van der Kuil met zijn snelheid en verrassende schijnbewe gingen hen vaak voor lastige pro blemen stelde. Te oordelen naar het spel in het veld komt dit verschil overigens in de score wel zeer royaal tot uiting, en als men. alleen hierop let mag men zeggen, dat de Denen zeker een tegenpuntje hadden ver diend. De Deense middenvoor Andersen, die herhaaldelijk blijk gaf van durf en doorzettingsvermogen, passeerde een groot kwartier na de rust han dig twee Nederlandse verdedigers, kwam van korte afstand alleen voor doel, mikte zorgvuldig enzag de bal via de bovenkant van de lat uit gaan. Gebrek aan geluk? Maar geluk is ook een kwaliteit, placht Napoleon te zeggen. Drie minuten later kwam diezelfde Andersen zo danig met Feyt in botsing, dat hij bleef liggen en op een brancard het veld moest worden uitgedragen. Hij werd prompt naar een ziekenhuis ge bracht omdat men voor een been breuk vreesde. Het röntgenonderzoek wees uit, dat hij niets gebroken heeft maar wel een vrij ernstige scheuring van de kniebanden heeft opgelopen, zodat hij voorlopig niet zal kunnen voetballen. En het zou wel heel erg sneu zijn dit ongeval voor Andersen aan het ontbreken van een bepaalde kwaliteit toe te schrij ven Andersen is toch geweest bij het diner zaterdagavond in hotel des Pays Bas. Hoewel zijn been tot boven zijn knie in een gipsverband was ge zet, was hij door zijn medespelers uit zijn kamer naar de eetzaal gedragen waar hij de maaltijd opgewekt hij is kennelijk uit het goede hout ge sneden heeft megemaakt. Over de wedstrijd het volgende: In de 22e minuut kreeg Schouten de bal uit 't middenveld toegespeeld, een lange rush volgde met als bekro ning een hard en scherp schot, dat keeper Larsen te machtig bleek (1-0) Twee furieuze Deense tegenstoten mislukken door te kort spel, dat te ver werd doorgevoerd, toen kreeg van der Kuil een kans dank zij een misverstand in de Deense achterhoe de. Hij schoot hard genoeg, maar in de richting van Larsen, die de bal stopte. Het leek of de verdedigingen ver der de baas zouden blijven in de onze was spil van der Hoek goed op dreef toen in de 44e minuut van der Linden doorbrak. Zwaar aange vallen in het doelgebied raakte hij de bal kwijt, maar Tol was er als de kippen bij om met een hard schot van vlakbij Larsen het nakijken te geven. Drie minuten na de hervatting kre gen de Denen de genadeslag door toedoen van Schouten, die bij een snelle Nederlandse aanval toeliep op 'n voorzet van Janssen en de bal met het hoofd keihard langs Larsen stootte (3-0). Het ging er nu verder JSe' Vale^S- alleen maar om of de gasten al dan niet de eer zouden kunnen redden, want de achterstand inhalen op het zware terrein tegen een tegenstander die vol zelfvertrouwen doorspeelde en steeds beter op dreef kwam lag kennelijk boven hun krachten. Ze hebben hard en moedig gevochten voor dat ene doelpunt, onze jeugdige Deense bezoekers, en zij kwamen er dichtbij toen een schot van Andersen de paal raakte. Onze voorhoede goed opgestuwd door de kanthalves, bleef zich trouwens ook roeren, en Larsen werd aan de tand gevoeld zowel door Schouten als door van der Linden. Een schot van laatst genoemde werkte hij over de boven lat. Van de Engelse velden Manchester United zorgde voor herstel Tom Finney, zestig maal vleugel speler van het Engelse elftal, heeft opnieuw zijn kandidatuur gesteld voor de middenvoorplaats van het nationale team. In de overige vier doelpunten had hij een belangrijk aandeel. .Zeker is Finney een serieuze kandidaat voor de bezetting van de middenvoor plaats van het Engelse team, dat op 14 november tegen Wales zal spelen. Zijn tegenspeler, Ray Daniel, de stopper van Sunderland, was één van de „zekeren" voor het team van Wales. Na 90 minuten voetballen stond het echter niet meer zo vast, dat Ray op 14 november de spil- plaats van het elftal van Wales zal bezetten, want Finney was hem keer op keer de baas. Manchester United, leider in de eerste divisie, heeft zich hersteld. Met 30 werd Wolverhampton Wanderers verslagen. Manchester speelde als van ouds. Slechts aan het zeèr goede spel van Billy Wright, Engeland's aanvoerder, en aan het prima werk van doelman Malcolm Finalyson, was het te danken dat de „Wolves" niet met groter verschil verloren. Manchester heeft 25 pun- ten. Tottenham Hotspur bezet met 23 punten de tweede plaats en Black pool is derde met 21 punten. Meer dan 800.000 toeschouwers trokken de 46 league-wedstrijden naar de voetbalvelden. De grootste belangstelling ging en dat was te voren te voorzien uit naar de ontmoeting Manchester United Wolverhampton Wanderers, die door 54.838 bezoekers werd bijgewoond. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalAston Vil la 21; Birmingham CityBlackpool 22; BurnleyLuton Town 11; Cardiff CityManchester City 11; ChelseaCharlton Athletic 13; Manchester UnitedWolverhampton Wanderers 30; Newcastle United Leeds United 2—3; PortsmouthTot tenham Hotspur 23; Preston North- endSunderland 6-0; Sheffield Wed nesdayBolton Wanderers 12; West Bromwich AlbionEverton 30. Tweede divisie: Bristol Rovers Lincoln City 01BuryBristol City 23; Doncaster RoversWest Ham United 30; Grimsby TownBlack burn Rovers 13; Huddersfield Town Sheffield United 14; Leicester CitySwansea Town 11; Leyton OrientBarnsley 2'0; Liverpool (Advertentie). Nadat Andersen zoals beschreven een prachtige kans gemist had door iets te hoog te richten, en hij even later was uitgeschakeld door een bot sing met Feyt, kwam voor de Denen Kaj Hansen in het veld. Hij ging linksbinnen spelen terwijl Larsen de midvoorplaats bezette. Hansen was ijverig genoeg, maar ook hem ont brak het aan het dodelijk schot, alhoe wel zijn ploeg nog enkele goede kansen kreeg in een periode, dat de onzen het wat kalmer aan deden. De 3—-0 voorsprong waarmee Docos nog enkele gevaarlijke situaties. Bij in de gisteren gespeelde wedstrijd tegen Warmunda de eerste helft af sloot, was ongetwijfeld verdiend. Zij had in deze periode een overwicht, waarin zij gevaarlijker was, en beter voetbal speelde dan de gasten. En hadden zij de talrijke kansen beter benut, dan zou de score nog hoger zijn geweest. Docos bracht de bal tegen wind in aan het rollen, en reeds de eerste de beste aanval, bracht een gevaarlijk moment voor het Warmunda-doel toen de keeper de bal niet onder controle kreeg. Twee minuten later hadden de rood-witten meer succes, toen na een misser in de verdediging der gasten, linksbuiten J. Rossen berg zijn club de leiding gaf (1—0) Docos, aangemoedigd door dit succes, bleef doordrukken en er ontstonden Na de aftrap door Wassenaar volg den enige aanvallen op het Leid- schendamse doel, maar deze hadden geen resultaat. RKAW veroverde daarna het leer en bleef voor de rust vrijwel meester over het veld. Maar ook aan de rood-witten gelukte het niet er door te komen, hoewel Wasse naar het zwaar te verduren kreeg. Enige uitvallen door de groen-witten werden doo* de Leidschendamse spil van Dorp ongedaan gemaakt. De gas ten hebben het daarna zwaar te ver antwoorden gehad. Dank zij 't slecht schieten van de thuisclub bleef de stand tot na een half uur spelen nog blank. De druk op Wassenaar werd toen zo sterk, dat dit enige hoekschoppen moest toestaan. Uit een daarvan, ge nomen door Demeijer, kwam het eer ste doelpunt. Hij plaatste heel mooi voor het doel en Piet Hakkaart kopte op keurige wijze over keeper Delsing heen en RKAVV kwam aan de lei ding (1—0). Na de rust waren de gasten veel sterker dan daarvoor. Door openspel over de vleugels kregen de groen- witten een sterk overwicht op RKA W dat door te kort spel en soms no deloos terugtrekken aan Wassenaar prachtkansen gaf. Uit een schermut seling voor het RKAWrdoel was het voor doelman van Brecht niet moge lijk in te grijpen en toen de bal plot seling voor de doelstreep kwam, had de rechtsbinnen Buytelaar van Was senaar niet de minste moeite om de gelijkmaker te scoren (11). Beide partijen werden nu actiever. Zowel Wassenaar als RKAW hebben prachtkansen gehad. De doelverdedi- gers hebben toen een groot aandeel in de verdediging gehad totdat slechts één minuut voor het einde van Brecht iets te vlug uitliep waardoor links buiten Prosman een opgelegde kans kreeg om voor Wassenaar het tweede doelpunt te maken, welke hij dank baar benutte (1—2). De wedstrijd welke over het algemeen niet op het verwachte peil stond, maar door scheidsrechter Noorlander voorbeel dig werd geleid, werd voorafgegaan door een ogenblik stilte i.v.m. het ernstig gebeuren over geheel de we reld. BOSKOOP—BODEGRAVEN 3-2. Gedurende de eerste helft was Bodegraven het meest in de aanval Met snel open spel werd het doel van de gastheren belaagd. Bij één der voorzetten van de linkervleugel was het Scheer, die de bal ineens op zijn schoen nam en onhoudbaar inschoot (l-Ö). Boskoop werd door dit doel punt even uit zijn spel gebracht. Hoewel meerdere aanvallen werden ondernomen voor het doel van de gasten duurde het te lang. Zo kreeg Lamoree die de midvoorplaats be zette een pracht van een kans doch door treuzelen ging deze teniet. De gasten deden het beter. Weer kwam een voorzet van links en doordat de Boskoop verdediging bleef staan voor vrije schietkans die hij prompt be- buitenspel kreeg de rechtsbuiten een nutte (0-2). Na de thee was de thuis club veel aggressiever. Want al spoe dig wist Lamoree die riu de vleugel plaats weer bezette doelman v. d. Eist te passeren (1-2). Bodegraven werd langzamerhand in de verdedi ging gedrongen. Toen v. Dijk een voorzet van Lamoree onberispelijk inkopte was de stand gelijk (2-2). Boskoop hield vol en toen 6 minuten vóór het einde één der backs van de gasten hands maakte benutte Bulk de daarvoor toegekende strafschop (3-2). En zo kreeg Boskoop op het nippertje nog de volle winst. een daarvan miste keeper Ter Beek de bal doordat hij onderuit gleed, Doch gelukkig voor hem en zijn ploeg, vloog de bal via de binnen kant van de paal weer in het veld te rug. Het gelukte Warmunda zich aan de druk te ontworstelen en het spel enige tijd in evenwicht te houden. Na 25 min. weet Docos zijn voor sprong te vergroten. Jan v. Marwijk die was opgerukt tot op de. doellijn gaf een scherpe voorzet voor het doel, waar zijn broer .Toost met een kop bal de keeper 't nakijken gaf (20). De gasten gaven de moed niet op en bleven hardnekkig tegenstand bie den, doch na 35 min. moest de verde diging voor de derde maal zwichten, toen Joost van Marwijk via de han den van de keeper doelpuntte (30). Met deze stand brak de rust aan. Was de eerste helft nog aantrek kelijk, de tweede helft was van min der gehalte. Dit kwam doordat Do cos het'wat te gemakkelijk opnam en soms terugviel tot de oude fouten van individualistisch en te kort spel. Daardoor kon de uitstekende War munda-verdediging de aanval van Do cos de baas blijven. Hadden de blauw witten een tikkeltje feller gespeeld, dan hadden zij de voorsprong van de Haagwegbewoners waarschijn lijk was dit de laatste wedstrijd aan de Haagweg nog kunnen bedrei gen. Nu kwamen zij niet verder dan één tegenpunt gescoord na tien minuten na een doorbraak van mid- voor Veltenaar. Verder is er over de tweede helft weinig te vertellen. Het bleef matig voetbal, waarbij de glij partijen op het gladde doch vrij goed bespeelbare veld legio waren en de verdedigingen de strijd beheersten. SCHAKEN ZWARE NEDERLAAG VAN LSG II TEGEN „DE PION" (ROTTERDAM). In een voor onze stadgenoten zeer te leurstellende wedstrijd werd LSG II za terdag in Rotterdam verpletterd door het le tiental van „De Pion". De uitslag scheen tot ongeveer 1 uur voor het ein de van de wedstrijd een overwinning van de Leidenaars te worden. Dr. v. Arkel, Weyermars, dr. Meilink, df. De Groot, Lührmann en Janzen stonden toen op winst. Weiland had minstens remise in de hand. dr. Wilterdink eveneens. Alleen Van der Nat had reeds verloren, door dat hij op de 10e zet blunderde, wat hem een stuk en dus de partij kostte. Toen ging het plotseling mis, Janzen miste de winnende zet en raakte de draad kwijt, Van Arkel verging het net zo, Weyermars blunderde op 't kritieke moment, Groeneveld en Meilink raakten onverwachts hun voordeel kwijt en wisten zich niet meer te herstellen. Wei land speculeerde op de nijpende tijdnood van zijn tegenstander, doch geraakte er tevens zelf zó danig in, dat hij aan 't kortste eind trok. Alleen De Groot en Lührman wonnen op voortreffelijke wijze. De uitslag: 1. J. P. Mahutte (Rot terdam)A. van Buuren (LSG) 10; 2. A. Maakenschijndr. W. L. Groeneveld 10; 3. A. van BuurenH. Th. Weiland 10; 4. R. Roodzantdr. P. C. van Arkel 10; 5. D. VerschoorH. Th. Weiland 10; 6. A. WielingaJ. P. W. Weyer mars 10; 7. A. Advocaat—dr. J. H. Meilink 10; 8. M. Lugtenburgdr. B. de Groot 01; 9. J. NijssenG. J. Lühr man 01; 10. J. PoolmanP. F. Janzen 1—0; totaal: De Pion 8; LSG II 2. VOLLEYBAL AFDELING LEIDEN NEVOBO. De uitslagen van de volleybalwedstrij den in de afgelopen week zijn: Dames le klas: Prof. Wijk 1Argos 2 3—0; Prof. Wijk 2—Nw. Bruinh. 1 2—2; Argos LUSV 1 30; Donar 1Or. Groen 1 13. Dames 2e klas: LUSV 2Prof. Wijk 3 03; Nw. Bruinh. 2Donar 2 30; KVC 1Rouwkoop 2 31; Argos 3NVC 1 1—3. Dames 3e klas: GGV 1—Olympia 1 3—1; GGV 2—DES 1 0—3; Nw. Bruinh. 3 —Or. Groen 2 n.d.g.; NVC 2—Prof. Wijk 4 3—0. Heren le klas: Prof. Wijk 2GGV 1 3—0; Sleutelr. 2—PSVA 1 2—2; HVL 2 LPSV 1 3—0; LUSV 1—Donar 1 1—3. Heren 2e klas: Donar 2LDM 1 03; NVC 1—Sleutelr. 3 3—0; Rouwkoop 1— LUSV 2 0—3; PSVA 2—HVL 3 0—3; Prof. Wijk 3—KVC 1 1—3. Heren 3e klas: LD 1—Prof. Wijk 4 3—0 Sleutelr. 4—GGV 3 3—1; LPSV 2—Or. Groen 1 03; HVL 4Or. Groen 2 13; GGV 2—WPSS 3—0. Heren: 4e klas: De Vlam 1De Vlam 2 3—1; LDM 2—Olympia 1 3—0; GGV 4— PSVA 3 22; Koksschool 1Donar 3 31; Or. Groen 3L.D. 2 0—3. Hoofdklasse west B: Sleutelr. 1't Zand 3—0; CVC 1—Prof. Wijk 1 3—1; RVC 1 —HVL 1 3—0. BRIDGE NED. BRIDGE BOND. Onder voor bridge, zeer grote belang stelling vond zaterdag j.l. de wedstrijd plaats tussen de Landelijke Hoofdklasse viertallen van de Sleutels (Leiden) en Studiecentrum uit Den Haag. Het Leid se viertal, bestaande uit de heer mr. Kruyt-Meester-DeGeus-Goutier behaal den een grote overwinning met 39 match punten. Wij zien in onze stadgenoten één van de koplopers in hun afdeling. Aan hen de kans om onze verwachtingen niet te beschamen. Sport in 't kort De wedstrijden om de Gouden Onaf hankelijkheidsbeker tussen een Neder lands bondsteam en het Rotterdamse elftal, welke zaterdagmiddag op 't Spar- taterrein te Rotterdam werd gespeeld, is in een gelijkspel (1-1) geëindigd, nadat het bondsteam in de rust met 10 had voorgestaan. De wedstrijd voor de 2e ronde van het toernooi om de Europese voetbal beker tussen Rapid en Red Star (Bel grado) is door Red Star gewonnen met 43. Bij de rust hadden de gasten de leiding met 21. De lichtwedstrijd tussen 't Zwaluwen team en het Nederlandse militaire elftal, die op het VUC-terrein te Den Haag is ge~peeld, is geëindigd in een 43 zege Dor de Zwaluwen. De ruststand van deze wedstrijd, waar van de baten bestemd waren voor het Koningin Wilhelminafonds. was 1—1. Het Nederlandse jeugdelftal heeft gis termiddag in een aantrekkelijke en snelle partij voetbal de profklub uit de tweede divisie „Hilversum" een duidelijk 31 nederlaag toegebracht. Hilversum, dat in de competitie aan het hoofd van de ranglijst staat, had enkele invallers in de middenlinie, wat een geduchte ver zwakking bleek. Voor de gymnastiekwedstrijd tussen de herenteams van Nederland en België, welke zondag a..s. in de dierentuin te Den Haag zal worden gehouden, bestaat de Nederlandse ploeg uit de volgende turners: J. Blitz, G. Salie beiden Am sterdam), W. Groeneveld (Den Haag), G. van Galen (Enschede), Jacques van der Sande (Vlissingen) en Klaas Boot (Alk maar).

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8