DEKENS VAN ZIJP ir RADIO BI TELEVISIE 1 Hoofdinspekteur Van der Wal zegde de Leidse politie vaarwel Morgenochtend 9 u. Help de nood in Hongarije lenigen 25 Egyptische luchtmacht 2000 dekens Sportcalbert I Pantalon I Broekenpaleis l WOENSDAG 31 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Na voortreffelijke staat van dienst Na een diensttijd van 37 jaren, heeft inspecteur D. W. van der Wal woensdagmiddag officieel afscheid genomen van de gemeentepolitie te Leiden. In de grote wacht van 't po litiebureau aan de Zonneveldstraat, waar de inspecteur en inspectrice mej M. J. Zeelenberg aan het hoofd van het gehele korps benevens alle bur gerpersoneel stonden aangetreden, werd de scheidende hoof dinspec3or toegesproken door de commissaris van politie, de heer J. Dreeuws. De commissaris gaf een overzicht van de politionele carrière van heer Van der Wal die hij schetste als een all-round politieman, die alle dienstvakken heeft doorlopen. De spreker, die zeide niet van vleierij te houden, betreurde -het af scheid van de hoofdinspecteur wiens eerlijkheid en rechtschapen heid hij, tijdens de veertien maanden van samenwerking op hoge prijs had gesteld omdat daardoor een aange name dienstbetrekking werd verbro ken. Hij sprak de hoop uit, dat de per soonlijke betrekking, die tussen hem en de heer Van der Wal was gegroeid, nog lang onderhouden mocht worden en overhandigde de scheidende func tionaris, amens het gehele perso neel een polshorloge een een akten- tas. De hoofdinspecteur antwoordde, dat Mi lang had opgezien tegen het af scheid van het korps, waarmee hij Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doct.ex. Ned. Recht de heren Th. J. C. Verduin te Leiden en A. L. M. Tervooren te Wageningen; voor het Cand.ex. Recht mej. C. J. W. Deen te Ulven- hout, mej. B. L. Graven Hoyer te den Haag en de heren F. F. Otten te Valkenswaard, P. C. Bokma te Leeuwarden, J. Mendlik te Amster dam, J. C. de Lange te Amsterdam, J. F. Dons te Leiden, J. C. J. M. Jansens te den Haag, C. A. P. de Kort te Wassenaar, P. Kersten te Hoogerheide, H. B. R. Mörsink te Roermond, J. Roest te Voorburg, H. R. van der Valk te Wassenaar, J. Schoemaker te Voorburg, F. Daam te Heemstede, G. W. van Herwaar den te den Haag, J. van Ebbenhorst Tengbergen te Gouda, H. A. Zanoli te den Haag, J. R. Floor te Haarlem en G. W. J. Koolemans Beijnen te Groenekan (U.). Geslaagd voor het cand. ex. Gen. II mej. E. C. M. Alkemade te Rijswijk en de heren J. Bloot te Katwijk, J. Th. M. v. d. Bosch te Den Haag, W. de Bruijne te Leiden, J. B. Busse- maker te Ütrecht, W. L. Cosijn te Leiden, G. C. B. van Dijk te Den Haag, J. J. Feikema te R'dam, P. J. Gelier (USA), Th. M. E. Govaert te Stein (L.), H. W. Hack te Den Haag, S. F. C. Heerma van Voss te Leeu warden, P. A. W. Lindenburg te Den Haag, P. E. M. Meershoek te Den Haag, J. C. M. N. v. d. Meulen te Eindhoven, E. J. Moojen te Den Haag W. H. H. Muller te R'dam. H. P. Ver- bi'ugge te Arnhem, P. M. de Vries te Leiden, J. M. van IJzerloo te Rijs wijk en J. J. van Zanten te Scheve- ningèn. Geslaagd voor het semi-artsexa- men mej. M. N. M. Planteijdt te Noordwijk en dp heren R. Hali te Den Haag, K. P. Honig te Den Haag en C. J. de Vries te Haarlem. Geslaagd voor het artsexamen mej. E. van Stryen te Den Haag en heren A. B. de Haan te Oegstgeest, C. Koning te R'dam en Tan Hong Dhiem te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld: „Proeven met baarmoederslijmvlies in vitro", de heer L. A. Joosse, gebo ren te Velp en thans wonende te Arnhem. De promotie geschiedde cum laude. Geslaagd voor het doct.ex. Semie- tischc taal- en letterkunde de heer P. C. Couprie te Den Haag (cum laude). Geslaagde voor het cand.ex. Slavi sche taal- en letterkunde mej. E. A. C. Boeker te Den Haag. POTLOOD en GEEST na zovel jaren vergroeid was. Hij mocht echter op een prettige dienst tijd terugzien en daar was hij het gehele korps zeer erkentelijk voor. j Bijzonder hartelijk dankte de heeri Van der Wal de commissar's voor 1 diens begrijpende houding in het laatste jaar en nam hij afscheid van inspekteur J. C. Hofstede en mej. M. J. Zeelenberg, die hij het langst hadl gekend. Hij zeide, ook als ambteloos bur ger, steeds met genoegen les te zul-1 len geven voor de politiecursus-B, I waarbij hem polshorloge en tas goede diensten zouden kunnen bewijzen, i Professor T. H. Milo, die vervol gens sprak namens de stichting „Steun Wettig Gezag" en de reserve gemeentepolitie, wenste de heer Van der Wal geluk met zijn overgang tot ambteloos burger, die na een uitste kend volbrachte taak( een promotie is. Hij zeide, dat de Stichting ook na het afscheid nog gaarne gebruik zal maken van de instructies door de heer Van der Wal en besloot zijn speech met de beste wensen voor de scheidende inspecteur. Na afloop van het officiële vaarwel was er nog gelegenheid, persoonlijk j van de scheidende politieman afscheid te nemen. Onder de velen, die van deze gelegenheid gebruik maakten, merkten we onder meer op de oud Manufacturenhandel „Leitex" NOORDEINDE 42 U weet het al! begint onze grote „REORGANISATIE-OPRUIMING" Onze normale winkelartikelen verkopen wij, zolang de voorraad strekt, met 20% KORTING. Verder vele bijzondere OPRUIMINGS-KOOPJES. EEN ZELDZAME BUITENKANS!!!! Het katholiek huisvestingscomité deelt mede, dat de giften voor Hon- commissaris van politie te Leiden, degarije na drie giro-dagen een hoogte heer R. J. Meijer, de commandant van - bereikt hebben van 74.501,17. de gemeentelijke brandweer, de heerl T ,on_ R. J. Hagedoorn en inspecteur J. H. I kwamen 4883 oveischrij- van Geldere te Katwijk, in welke ge-1 vm&en binnen. meente de heer Van der Wal ook poli- In verband met de oproep van tiecursussen placht te geven. DEKEN HARING Kanunnik-penitenciër Deken W. P. M. Haring is, zoals elders in dit blad gemeld, benoemd tot kanunnik van het bisdom Rotter dam, en wel tot kanunnik-peniten- cier. De penitencier of „boetepriester" was oorspronkelijk de biechtvader, die in de Kathedraal van het bisdom biecht hoorde en dezelfde volmachten van zondenvergeving had als de bis schop, ook wat de „gereserveerde ge vallen" betreft. In de loop der tijden zyn deze vol machten aan alle priesters gegeven, terwijl, althans in ons land, de ka nunniken tegenwoordig meestal in andere steden dan de bisschopsstad kerkelijke functies uitoefenen. De toevoeging „penitencier" heeft dus een historische betekenis. if! Z.E. Kardinaal Mindszenty aan de gehele wereld om de grote nood in Hongarije te lenigen, richt zich het huisvestingscomité opnieuw tot de katholieken van Nederland met de dringende bede het in staat te stel len, een grote bijdrage te geven tot een edelmoedige hulpverlening aan Hongarije. Het huisvestingscomité ontving he denmorgen een telegram uit Rome, van de Internationale Charitas Or ganisatie, waarin werd medege deeld. dat in Hongarije de Katholieke Charitas weer is opgericht. Deze was door-de communistische regering opgeheven. Het telegram bevatte tevens het verzoek om aan de Hongaarse Cha ritas alle mogelijke steun te verle nen. In verband met dit verzoek ver- pielden wij hierbij nogmaals het gi ronummer van het katholiek huis vestingscomité te 's-Hertogenbosch: 34348. Op de girostrook dient het woord „Hongarije" vermeld te wor den. 1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Ib 1b 17 BB1» 9 20 22H 23 24 26 27 28 29 30 No. 530. Horizontaal: 1. giftslange tje, 6. morsdoekje, 7. boomscheut, 8. soort van hert, 9. zot, 10. vetstof. Verticaal: 2. zinnebeeld van de vorstelijke waardigheid, 3. onheil, ramp, 4. gem. in Limb., 5, kubieke meter. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 528. Horizontaal: 1. soms, 5. Esla, 8. tangens, 11. roede, 13. reëel, 15. lak, 17. Ee, 18. pel, 20. L.K., 21. erg, 23. geste, 25. agent, 27. maandag, 29. Mars, 30. Epen. Verticaal: 2. Ot, 3. mare, 4. snoep,Luxor: 5. eed, 6. snel, 7. L.S., 9. gelegen, 10. i preek, 12. akker, 14. eer, 16. alt, 19. Trianon: lende, 22. gaar, 24. stap, 26. gas, 27. Rex: ma, 28. ge. i UIT HET RAAM GEVALLEN. Een groot gat in zijn achterhoofd liep gisteravond de zesjarige C. H. op, toen hij uit het raam van de bo venste verdieping van zijn ouder- Iijke*Voning viel. De jongen die op het zes meter lager gelegen grindpad in de tuin te recht kwam, moest in het Acade misch Ziekenhuis worden opgeno men. Autobotsing. Omstreeks twaalf uur vanmiddag kwamen op de Lange Mare twee auto's met elkaar in botsing. Terwijl uit de richting van de Mare brug een vrachtwagen van een brandstoffen- handel naderde, zette zich ter hoogte van het perceel 104 een Opel-perso- nenwagen in beweging. De chauf feur van de laatste wagen werd ver moedelijk in zijn uitzicht belemmerd door een voor hem geparkeerde auto. Hij reed de rijbaan op waar hij in aanrijding kwam met de vracht auto. De materiële schade was groot, persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. St. Barbara. De vereniging „St. Barbara" doet een beroep op katholiek Leiden om op de zondagen in november te ko men bidden in de kapel van het r.k. kerkhof aan de Zijlpoort. De bid uren tot intentie van de zielen van de overledenen, worden gehouden van 1 tot 2 uur in de namiddag. K.A.B- Leiden. Het K.A.B.-bestuur herinnert haar I leden aan de Plechtige H. Mis van j Requiem welke in de parochiekerk l van O. L. V. Hemelvaart en St. Jo zef hedenavond om negen uur zal worden opgedragen voor de overle den leden. Receptie J H. Hensing. De receptie bij 't 40-jarig jubileum van de heer Hensing als orde-com missaris aan de Herensingelkerk zal zondag a.s. aan zijn huis niet om 3 uur maar om 1 uur plaats vinden. SPIEKER. BIOSCOPEN De films in de week van 2-«-9 no vember zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Herrie om Harry", 14 jaar „Onsterfelijke liefde" 14 jaar. „Beklemmende uren", 18 jaar. „Ave Maria", 14 jaar. „Moord op de voorpagina", 18 jaar. Lido: ZILVEREN JUBILEUM BIJ DE LICHTFABRIEKEN. De heer J. G. Filippo, werkzaam aan de Stedelijke Lichtfabrieken, her dacht gisteren het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van ge noemde fabrieken. Door verhindering van de directeur, de heer Ir. Y. Ykema, ontving de hoofdingenieur, de heer ir. H. J. G. Klinkert de jubilaris gistermiddag en feliciteerde de heer Filippo namens directie en gemeentebestuur met deze dag. Voor zijn prestaties had de heer Klinkert niets dan lof; door zijn re gelmatig karakter en zijn prettige omgangswij ze met de collega's is hij een graag geziene figuur. Spr. hoopte dat de heer Filippo de resterende ja ren op de .elfde actieve en aangename wijze zal mogen doorbrengen en hij overhandigde daarna de fraaie oor konde van het gemeentebestuur, vergezeld gaande van de gratificatie. Ook andere woordvoerders prezen zijn vakmanschap en de goede sa menwerking met de heer Filippo, en sloten zich bij de waarderende woor den van de heer Klinkert aan. Na mens de jubileumcommissie sprak daarna de voorzitter, die eveneens de goede verstandhouding tussen chefs en collega's prees en waarbij hij de wens uitsprak dat het inmiddels aangeboden geschenk nog menigmaal zal herinenren aan deze dag. Ook een vertegenwoordiger van de vakorganisatie van de heer Filippo, de Alg. Bond van Ambtenaren, wenste de heer Filippo namens deze organi satie geluk en voegde daaraan nog de beste wensen voor de toekomst toe. In de cantine hadden zich de naas te collega's verzameld en ook hier moest de heer Filippo vele gelukwen sen in ontvangst nemen. Hij dankte vervolgens gemeente bestuur, directie, chefs en collega's voor de goede wensen en stoffelijke blijken van belangstelling, waarin hij ook de personeelsvereniging betrok. Leidse Agenda VRIJDAG 2 NOVEMBER Conferentie Niet katholieken en katholieken. St. Leonarduskerk, Haagweg, 8.15 uur n.m. K. O.-cursus. De Randstad Hol land. Snouck Hurgronjehuis, 8 uur ZATERDAG 3 NOVEMBER R.K. Instuif. Soos-avond met VERI orkest. St. Leonardushuis, Haagweg 8 uur n.m. „Het Sanatoriumfonds" Feestavond Den Burcht, 8 uur n.m. Bilderdijktentoonstelling. Opening door burg. F. H. van Kinschot, Mu seum „De Lakenhal", 3 uur n.m. ZONDAG. Leidse Schouwburg. „De Schouw spelers", „Doefje". 8 uur nam. Dienst van de Apotheken te Lei den en Oegstgeest: Apotheek Boek wijt, Breestraat 74, tel. 20552; Apo- theek Haven, Haven 18, tel. 20085; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. 1 DE HEER A. M. VEEREN NAM AFSCHEID VAN S.L.F. Na een diensttijd van bijna veertig jaar nam de heer A. M. Vee ren wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid van directie, chefs en collega's van Je Lichtfabrieken. In de directiekamer, waar de heer Veeren ontvangen werd, sprak de di recteur, de heer Ir. Y. Ykema hem toe. Spreker bracht hem, mede namens het gemeentebestuur, dank voor zijn steeds met grote accuratesse verricht te werkzaamheden in verschillende takken van de administratie wenste hem nog vele goede jaren toe. Ook de overige, bij dit afscheid aanwezige heren sloten zich bij deze goede wensen aan en herinnerden aan de aangename samenwerking met de heer Veeren. Vertegenwoordigers van de perso neelsvereniging bij het bedrijf boden namens het personeel der fabrieken een herinneringsgeschenk aan, waar bij zij de wens uitspraken dat de heer Veeren de band met het perso neel via de P.V. zou onderhouden. Voor de sympathieke woorden en voor het geschenk van het personeel betuigde de heer Veeren zijn dank en verzekerde, dat hij steeds met ge noegen zal terugzien op de vele ja ren, bij het bedrijf in een prettige sfeer doorgebracht. Tevoren hadden vele collega'ös en ook een aantal gepensioneerde amb tenaren, die met de heer Veeren had den samengewerkt hem de hand ten afscheid gedrukt, waarbij hem na mens de naaste medewerkers een at tentie werd aangeboden. Burgerlijke Stand Geboren: Margot Renee, dr. v. C. J. Volker en F. de Jong; Catharina, dr. v. D. Hartevelt en C. Smit; Annelies Diana, dr. v. J. Faas en A. Berger; Sylvia Carolina, dr. v. J. Jonk en C. W. van Berkel; Adriaan, zn. v. P. L. Opdam en D. van der Voort; Johan nes Paulus, zn. v. N. Paauw en H. A. C. Langezaal; Johanna Cornelia Ma ria, dr. v. J. Keijzer en J. Koot; An- tonius Hendrikus Anscharius Maria, zn. v. J. B. H. N. Peeters en C. A. M. Broekhof; Wilma, dr. v. W. Grave- kamp en M. van Rijn; Janneke Cor- neli, dr. v. J. Dijkstra en E. A. Jo- ch^msen; Anne dr. v. J. A. de Goede en C. M. T. Ammerlaan. Getrouwd: C. G. J. de Jong en S. I. Gryte; A. B. van Buuren en M. E. Ja cobs; M. J. van Zijl en A. G. D. R. Stol; J. de Ruiter en C. Chaudron; Gijzenij en K. Burger; C. Bonnet en C. van den Berg; J. B. Slimmers en B. E. Noest; J. J. Wulms en M. T. van den Eshof; A. L. Deegenaars en E. H. Zwanenburg; C. L. Ruwaard en J. Beij; B. N. Wassing en E. G. van Kempen. Overleden: H. H. T. Tan, wed. iT&n: Djie, 56 jr.; A. M. H. Brama, hsvr. van: Geerlings,-42 jr.; A. van Doornik hsvr. van: Kooij, 75 jr.; M. Wildschut wed. van: Eeuwijk, 82 jr.; P. van den Assem hsvr. van: van Hooidonk, 52 jr.; R. H. Snaar, zn., 1 dag; J. C. Bis schop man, 40 jr. Laatste Berichten Te Tel Aviv is vandaag bekend ge maakt, dat het garnizoen van Gaza zich aan de Israëlische troepen heeft overgegeven. Een woordvoerder van het Israë lische ministerie van defensie heeft vanmorgen verklaard, dat de Egypti sche luchtmacht zo goed als buiten gevecht is gesteld. Een militaire woordvoerder van het Franse minis terie van defensie te Parijs heeft meegedeeld, dat ook het Brits-Franse opperbevel deze opvatting is toege daan. „Wij zijn van mening, dat de vernietiging van de Egyptische lucht macht voltooid is", aldus de Franse woordvoerder. In een vanmorgen te Nicosia gepu bliceerd Brits-Frans legerbericht wordt meegedeeld, dat de gehele nacht luchtaanvallen zijn gedaan op Egyptische vliegvelden in de delta en de kanaalzone. Foto's hadden aan getoond, dat een groot deel van de ongeveer honderd op de grond ver nielde of beschadigde Egyptische vliegtuigen uit straaljagers van het type Mig bestond. Ook de Egyptische II j oesj in-straalbommen werpers had den het zwaar te verduren gehad. Het Brits-Franse communiqué bevat verder de mededeling, dat een door Brits-Franse bommenwerpers aan gevallen Egyptisch schip na de aan val is weggesleept en thans het Suez- kanaal gedeeltelijk blokkeert. De aanvallen op Egypte A.F.P. bericht, dat naar aangeno men wordt het aantal krijgsgevange nen te Gaza tienduizenden zal bedra gen. De strook van Gaza is n.l. door de Israëlische opmars in een tang beweging afgeknepen. De Israëliërs hadden alles gedaan om de burger bevolking, die hoofdzakelijk uit vluchtelingen bestaat, te sparen. De Egyptische strijdkrachten te Gaza waren versterkt met „Palestijnse re gimenten. Een Franse woordvoerder te Parijs heeft nog gezegd, dat aan Brits- Franse zijde tot dusver niets mede te delen was over operaties te land. Er waren Egyptische troepenbe wegingen, voornamelijk van tank; colonnes, waargenomen. De indruk v/as gewekt, dat Egypte van plan is Portsaid aan de oostelijke zijde van het kanaal te verdedigen. Aetherklanken ZATERDAG. TELEVISIEPROGRAMMA. VPRO: 17.00 Voor' de jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.15 Sterren falen overal,, TV-ko- medie. 20.50 Filmverz.progr. 21.20 Gevar. progr. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram/ 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte n>uz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14,20 Engelse les. 14.40 Boekbespr. 14.50 Fanfare-ork. 15.10 Kron. v. letteren en kunsten. 15.35 Zangver. 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.30 Voor de jeugd. 17.10 Musette-ork. en soliste. 17.30 Instr. trio en solist. 17.45 Voetbalrep. Nederland BDenemarken B. 17.55 Dansmuz. 18.15 Journalistiek week overzicht. 18.25 Gram. 18.30 Parle mentair overz. 18.40 Pianospel. 19.00 Nieuws. 19.10 Radiophilharm. ork. en solist. 20.10 Lichtbaken, caus. 20.30 Act. 20.45 Gram. 20.50 Gevar. progr. 22.10 Cabaret. 22.35 Wij luiden de zondag in. Daarna: Avondgebed en lit. kal. 23:00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.2224.00 Nieuwe gram. KIES NU uit de grootste collectie. Rijkdom aan dessins Regenboog van kleuren Keuze in elke prijsklasse. Meer dan Wie nu koopt heeft de meeste keuze. ).<k Meer dan 81 jaar DEKEN- EN BEDDENSPECIALIST HET LEiDSCHE WOLLEN DEKENHUIS HAARLEMMERSTRAAT hoek DONKERSTEEG (Advertentie). HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 De Ont- bijtclub. 9.00 Voor de vrouw. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: IQ.20 Strijkens. 10.50 Buitenl. overz. 11.05 Dansmuz. 11.35 Bariton en piano. 12.00 Promenade-ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Fanfare-ork. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Vocaal dubbel- kwartet. 14.55 Gram. 15.20 Steekuitz. 15.45 Omr.ork. en solist. 16.35 Adop tie in ons land nu mogelijk, caus. 17.15 Weekjotirn. 17.45 Lichte muz. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Amus. muz. 18.45 Regeringsuitz.: Atlantisch allerlei. Een en ander over de 15 lan den, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Het Nieuwe Testament: een levend boek, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Soc. comm. 22.15 Latijn se klanken. 22.40 Samen uit, samen thuis, hoorsp. 23.00 Nieuws. 23.15— 24,00 Gram. Marktberichten LEIDEN 2 nov. Vee. Aantal: totaal 2985. 12 Stieren, 75 Melkkoeien, 300 Vette koeien, 186 Vare koeien, 42 Graskalvepen, 35 Vette kalveren, 79 Nuchtere kalveren, 350 Vette schapen, 1050 Vette lammeren, 16 Varkens (zeugen), 245 Schrammen^ 480 Biggen, 1 Paard, 24 geiten. Stieren (fok-) ƒ250300 Stie ren (slacht-) 2.702.90 per k.g, schoon gewicht., Melkkoeien 800 1080, Vette koeien 2403.25 per kg. schoon gewicht, Vare koeien 5758.50, Vaarzen 580875, Pin ken 375560, Vette kalveren 2.25 2.70 levend gew-> Nuchtere kalve ren ƒ40.55, levend gew. ƒ1.201.35 per kg., Vette schapen 100125, Weideschapen 120145, Vette- lammeren 90127, Zeugen (drach tige) 275330, Schrammen 60— 110, Biggen ƒ3548, Geiten 18— 40. Handel: over de gehele linie is- alles matig. 2 nov. Kaas. Goudse extra kwaliteit 2.402.61, idem le kw. 2.352.39, idem 2e kw. tot 2.34; aangevoerde partijen 24. Leidse le kw. tot 2.51. Aanvoer 2 partijen. Handel traag. GOUDA 1 nov. 90 partijen kaas le kwaliteit per kg. 2.332,38, 2e kw. per kg. 2.282.32, extra kwali teit per kg. 2.392.63. Handel kalm. WOERDEN 31 oct. Aanvoer: 120 partijen. Notering: le kwaliteit 2.34 2.39, 2e kwaliteit 2.292.33. Extra tot 2.50. Handel matig. teddy gevoerd, in de nieuwste dessins en kleuren f 33,50 Vrijdag 2 november OPENEN wij op Haarlemmerstraat 279 e een speciaalzaak in U vindt hier de nieuwste collectie RADIO - TELEVISIE-toestellen en platenspelers. Demonstraties ook aan huis. Ingericht voor reparaties van radio- en televisie-apparaten. Vlotte service - Gemakkelijke betaling Haarlemmerstraat 279 TELEFOON 22082 - 24010 - 32654 rBeter en Moderner I IS EEN I VAN 'T 54 Haarlemmerstraat 54 L naast REX Bioscoop I Ook v. korpulente heren ffi Kienzle zakhorloges 13.75; polshorloges 19.25 en 24.Junghans klok ken, wekkers en horloges. Metalen banden in alle prijzen. W. van Kampen. Mare 202. *2? Wij leveren U soliede hangkasten met hoeden- plank voor 49.50. Legkas ten, 6 vakken ƒ53.50. De Timmerwinkel, Uiterste gracht 168, Tel. 20051. HAARL.STRAAT 289 TEL. 31780 schuin t.o. Overdekte. Als speciale aanbieding hebben wü voor U Camping-dekens, grote maat, zolang de voorraad strekt f 10,90 HULP IN DE HUISHOUDING gevraagd voor dag en nacht. Slagerij D. Lem- merzwaal. Zuidstraat 11. Aalsmeer, tel. K 2977—264

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2