Oproep tot gebed van de Nederlandse bisschoppen Rijk wil f 400 a f 500 miljoen bezuinigen Ontploffing in het Kamerlingh Onnes-laboratorium te Leiden Hedenavond Jongerendemonstratie C.H. LENS Co Geen omzetbelasting op textiel, wel op suiker Ötwde/imujm? C.H. LENS Co DUINSTREEK VHIJDAG 2 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 De bisschoppen roepen alle gelovigen van Nederland op om -aanstaande zondag 4 november te maken tot een dag van gebed voor de volkeren van Oost-Europa en voor de wereldvrede. Zij stellen daarom voor, dat in alle kerken en kapellen bedestonden worden gehouden, en staan toe, dat gedu rende enkele uren het Allerheiligste ter aanbidding zal zijn uitgesteld. Zij verzoeken de geestelijkheid hun gelovigen te willen aansporen door vurig gebed Gods zegen te vragen voor alle vervolgden en verdrukten en voor het behoud van de vrede in de wereld. Tevens herinneren de bisschoppen er aan, dat Paus Pius XI, roemrijker gedachtenis, in het Consistorie van 30 juni 1930 heeft aangekondigd, dat de drie Weesgegroeten en de andere gebeden na de dagelijkse H. Mis gebeden zullen worden voor orde en geloofsvrijheid in Rusland.. Zo wordt in alle kerken iedere dag gebeden dat God aan de volkeren van Oost-Europa en met hen aan geheel de wereld moge geven de ware vrijheid en de wer kelijke vrede. Utrecht, 31 oktober 1956. f Dr. B. J. ALFRINK, aartsbisschop van Utrecht, t Dr. J. H. G. LEMMENS, bisschop van Roermond, t J. P. HUIBERS, bisschop van Haarlem, t W. P. A- M. MUTSAERTS, bisschop van 's-Hertogenlbosch. t J. W. M. BAETEN, bisschop van Breda, t M. A- JANSEN, bisschop van Rotterdam, t P. A.'NIERMAN, bisschop van Groningen, t Dr. J. M. J. A. HANSSEN, bisschop-coadjutor van Roermond Minister Hofstra antwoordt Kamer Tekort op de begroting zal drastisch moeten worden verminderd !De nieuwe minister van financiën Hofstra ziet het als een van zijn be langrijkste taken, te waken tegen een inflatoire financiering van de over- heidshuishouding. In het door hem te voeren financieel-economische beleid zal het streven naar gezond geld een centrale plaats innemen. Onder het voorbehoud, dat een definitief oor deel pas kan worden gegeven, nadat het S.E.R.-advies over de beperking van de bestedingen zal zijn uitge bracht, is de minister van mening, dat de wenselijke vermindering van het tekort op de rijksbegroting voors hands kan worden gesteld op 400 a 500 miljoen gulden per jaar. De bewindsman deelt dit mee in de memorie van antwoord aan de Twee de Kamer op de algemene financiële beschouwingen over de rijksbegro- tinf. Hij wijst er nogmaals op, dat de nationale bestedingen de laatste ja ren te sterk zijn gestegen en thans de middelen overtreffen, wat tot een verzwakking van de betalingsbalans heeft geleid. Gezien in dit licht is een duidelijke beperking van de bestedingen thans onafwendbaar, waarbij alle beste- dingscategoriën onder het oog moe ten worden gezien. Bij het doorvoe ren van de beperkingen zullen fysie- Oudercommissie kleuterscholen Bij K.B. is thans bepaald, dat voor iedere openbare kleuterschool een ouderraad gevormd moet worden, die gekozen wordt uit de ouders, voog den en verzorgers der kinderen; de ze oudercommissie bestaat uit mini maal 3 en maximaal 10 leden. Teit een stad meer dar^één kleuterschool, dan kan de gemeenteraad uit de oudercommissies een ouderraad vor men, die minimaal uit vijf en maxi maal uit 21 leden zal bestaan. Het doel van commissies en raden is het kweken van liefde en belang stelling voor de school en het bevor deren van haar belangen. De com missies en raden nullen bevoegd zijn zich tot b. en w. te richten met voor stellen indien het belang van de school dit vereist. Jhr. Van Nispen tot Sevenaer f Woensdag is in de leeftijd van 89 jaar te Wassenaar overleden jhr mr Octave Frangois Augustin Marie van Nispen tot Sevenaer, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Jhr Van Nispen werd 2 oktober 1867 te Arnhem geboren. Hij studeer de te Leiden in de rechtswetenschap pen en promoveerde aldaar in 1892 met een dissertatie „Het waterschap van den ouden IJssel". Jhr. mr. Van Nispen werd in 1901, nadat hij zich in 1900 als advocaat te Nijmegen had gevestigd, tot lid van de Tweede Kamer gekozen voor het district Nijmegen. Zijn lidmaatschap van deze Kamer duurde tot 1915, terwijl jhr Van Nispen in deze perio de gedurende een jaar het voorzitter schap der Kamer bekleedde. Op 25 november 1915 werd de heer Van Nispen tot Sevenaer benoemd tot gezant bij de Heilige Stoel, waar hij tot 8 juni 1926 bleef geaccrediteerd. Daarna volgde zijn benoeming tot ge zant te Wenen en in 1928 tot gezant te Brussel. Bijdrage werkgevers kinderbijslag 5 pet De startssecretaris van Sociale Za ken heeft besloten de bijdrage van de werkgevers voor de kinderbijslag, met ingang van 1 januari 1957 vast te stellen op vijf procent van het loon dat voor premiebetaling in aan merking komt. Dit percentage is tot 1 januari 1957: 5.28 procent. De bijdrage voor instellingen van weldadigheid enz. is van 1 januari 1957 af onveranderd vastgesteld op 2.03 procent. ke controles slechts in speciale geval len als middel worden toegepast, zo dat in het kader van de te nemen maatregelen een belangrijke rol zal toekomen aan het algemene financiële beleid. De minister betreurt, dat nog niet kan worden beschikt over het S.E.R.- advies over de bestedingsbeperking. dit rapport echter over enkele weken kan worden verwacht, wil de regering definitieve beslissingen, die op het op te stellen plan vooruitlo pen, slechts nemen, voorzover ze geen uitstel kunnen lijden. CONTACT MET FAMILIE IN HONGARIJE. De fungerende directeur van het Nederlandse Rode Kruis, dr. J. J. C. H. van Waardenburg, heeft aan de besturen der afdelingen bericht dat zij, die inlichtingen wensen over fa milie of kennisssen in Hongarije, zich schriftelijk kunnen wenden tot het informatiebureau van het Nederland se Rode Kruis, Jan Evertstraat 9, Den Haag. Nodig is opgave van: familienaam (onderstreept), voornamen, datum, en plaats van geboorte, en laatste adres, alles in drukletters. Brieven aan familie of kennissen kunnen ook aan dit adres gestuurd worden, in duplo. Hoewel geen verwachtingen op gunstig resultaat mogen worden op gewekt, zal het hoofdbestuur alles in het werk stellen het gewenste doel te bereiken. VRAGEN IN DE KAMER OVER BOUWBUREAUS. Het Tweede Kamerlid J. M. Peters heeft aan de minister van volkshuis vesting en bouwnijverheid de volgen de vragen gesteld: 1. Is het de minister bekend, dat bepaalde, zich aldus noemende, bouw bureaus, onder voorspiegeling van het verlenen van een belangrijke mate van service aan gegadigden voor eigenbouw, van deze via schriftelijke overeenkomst voorschotten innen, zonder gelijkwaardige diensten hier tegenover te stellen? 2. Is de minister bereid een onder zoek te dezer zake in te stellen en resultaten daarvan bekend te maken, eventueel mede te delen, welke maat regelen hij denkt te nemen tegen dergelijke bedenkelijke praktijken? De politieke jongeren-organisaties, die in samenwerking met andere jeugdgroeperingen hedenavond zul len demonstreren te Den Haag tegen het Russische optreden in Oost- Europa, speciaal tegen de jongste ge beurtenissen in Hongarije, hebben gisteren toestemming gekregen van de loco-burgemeester van Den Haag om deze demonstratie te houden. Hedenavond te kwart voor acht moeten alle deelnemers zich verza meld hebben in de Nassaulaan, van waar men naar het Burgemeester De Monchyplein trekt. Hier zal om 8 uur een bijeenkomst gehouden worden, waar enkele sprekers o.m. een Hongaarse dominee het woord zullen voeren. Rond 9 uur begint de demonstra tieve tocht, die zal voeren langs Nassauplein, Nassaulaan, Mauritska- NIEUWE RIJN 39-40 l Aüverienue) Accijns op gedistilleerd en bijzonder invoer recht op benzine gaan omhoog De regering wil de tijdelijke vrijstelling van omzetbelasting voor textiel- produkten per 1 januari 1957 jn een definitieve omzetten. Een wetsontwerp hiertoe zal met spoed worden' voorbereid. Verlenging van de bestaande vrij stelling van omzetbelasting voor suiker kan niet worden verwacht. Een wetsontwerp, waarin een verhoging van het bijzonder invoerrecht op benzine en van het accijns op gedistilleerd is voorzien, zal op korte termijn kunnen worden tegemoetgezien. Voorts meent de regering, dat de consumentensubsidies op melk en suiker thans spoedig moeten worden afgeschaft. Gezien de consequenties van deze afschaffing acht zij verder overleg daarover echter noodzakelijk. Defini tieve beslissingen wil zij uitstellen totdat advies van de Sociaal-Economische Raad is ontvangen. Alleen reeds de afschaffing van de subsidies op melk en suiker zou circa 70 miljoen per jaar opleveren. Dit deelt de minister van financiën, de heer Hofstra, mee in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de algemene financiële beschou wing betreffende de rijksbegroting 1957. de, Denneweg, Vos in Tuinlaan, Lan ge Voorhout, Heulstraat, Noordeinde, Hoogstraat, Grote Halstraat, Kerk plein, Torenstraat, Prinsessewal, An na Paulownastraat. Bij het vredespaleis zal de stoet ontbonden worden. Het ligt in de bedoeling van de organisatoren om de demonstratie, waaraan alle jon geren ook ongeorganiseerde kunnen deelnemen, een stil verloop te doen hebben. Ontyoeringspoging van Haags knaapje Toen woensdag om 17.30 uur een zevenjarig jongetje een brief ging posten op de Loosduinse-kade te 's Gravenhage werd het aangespro ken door een man, die hem rol schaatsen en chocolade beloofde als hij met hem meeging. Het niets-ver- moedende kind gaf daaraan gehoor. Om 19.15 uur kwamen de man en het ventje bij de Badhuisweg en nu werd het ventje mee de bosjes inge nomen. Plotseling werd het kind bang en begon te gillen, waarop de man hem de keel dichtkneep en het jongetje vervolgens over een prik keldraadversperring in het zand wierp. Vandaar is het kind gevlucht en in een voor het Diakonessenhuis Thabita geparkeerde auto gekropen. In dit Diakonessenhuis is het jon getje, dat door het dichtknijpen van de keel verwondingen had opgelo pen, weer op zijn verhaal gebracht. Het kind kon alleen vertellen dat de man, die hem had meegenomen niet oud was, donker blond haar had en een bruinachtige jas droeg. Zelf was het kind gekleed in een blauw achtige „monty-coat" en bruine rijg- laarsjes. De politie verzoek degenen, die het tweetal hebben gezien, zich voor nadere inlichtingen bij haar te melden. NIEUWE RIJN 39-40 (Advertentie) DE SPOORWEGEN ELEKTRIFICEREN VERBINDINGEN MET ZEELAND EN BELGIë. Nadat in 1953 de lijn Arnhem- Zwolle geëlektrificeerd was, zag na dien een nieuw elektrificatiepro- gramma het licht. Hierop kwamen aanvankelijk de baanvakken Eind hovenVenlo en GoudaAlphen aan den Rijn voor beide met de Zomerdienstregeling van dit jaar ge reed en in gebruik genomen en la ter zijn daar de lijnen Roosendaal Vlissingen, RoosendaalBreda, Til burgDen BoschNijmegen en Alk maarDen Helder aan toegevoegd. Met de Belgen is inmiddels ook overeenstemming bereikt over de elektrificatie van het grensbaanvak RoosendaalAntwerpen, waarvan de Ned. Spoorwegen het gedeelte Roo sendaalEssen voor hun rekening zouden nemen. De uitvoering van dit aanvullende programma is door de elektrificatieploegen ter hand geno men. Inmiddels zullen de elektrische treinen reeds met ingang van de Zo merdienstregeling 1957 op 2 juni van dat jaar naar België en Vlis singen gaan rjjden. Er zal een „sluis" zijn tussen Roosendaal en Essen, dat is een stroomloos gedeelte in de bo venleiding, om de overgang van het Nederlandse net waarop een span ning staat van 1500 volt, naar het Bel gische met 3000 volt spanning en in tegengestelde richting mogelijk te maken. BEHANGER WERD AUTO-GROSSIER. Een ondernemende Haagse behanger van 30 jaar huurde in de oktober maand 3 auto's in 's-Gravenhage, waarvan hij de eerste in Leiden ver kocht voor 200,—, de tweede in Rotterdam voor 900,de derde zette hij onbeheerd in Gorinchem neer. De politie heeft de man, die al het geld opgemaakt had, aangehou den; hij zal voorlopig geen auto meer nodig hebben. Een 26-jarige marechaussee viel in slaap, toen hij 30 sept. j.L op wacht stond bij het landhuis Ruigenhoek te Scheveningen, waar die nacht de ko ningin en prins Bernhard verbleven. De krijgsraad veroordeelde hem tot 2 maanden met ontslag uit beroeps- dienst. HILLEG0M R.K. Wandelsportvereniging opge richt. In een bijeenkomst van lief hebbers en liefhebsters van de wan delsport werd besloten een r.k. wan delsportvereniging op te richten. KATWIJK /""«OEN RIJN Bridgedrive. De door de bridge- klub „De Brug" in De Roskam ge houden onderlinge bridgedrive gaf de volgende uitkomsten: 1. de heren HermansDe Jong 89 m.p.; 2/3. he ren AgemaVisser 71 m.p.; 2/3. he ren Van der Plas 71 m.p.; 4. echtpaar Van Paridon 65 m.p.; 5. echtpaar E. van der Valk 61 m.p.; 6. dames Saey Van Wingerden 55 m.p.; 7. de heren Parlevliet 47 m.p.; 8. de heren Par- levlietZijlstra. Dammen. De uitslagen van de gehouden onderlinge damwedstrijd door KDC om de bordenbezetting wa ren als volgt: 1. C. van Klaveren Jac. Freke 02; A. A. VooysFr. Spierenburg 02; J. Schone veld H. J. Koelewijn 02; H. Voorzaat J. Houwer 11; A. OuwehandAm. v. Beelen 02; Ant. VerhoogAb. v. Beelen 02. KATWIJK BEKENDMAKING Het hoofd van het gemeentebestuur van Katwijk brengt ingevolge het be paalde in artikel 36, vierde lid der Woningwet ter openbare kennis, dat de raad dier gemeente in zijn openbare vergadering van 25 oktober 1956 heeft besloten te bepalen, dat een ^'ijziging wordt voorbereid van het plan van uitbreiding dezer gemeente, vastge steld bij raadsbesluit van 2 augustus 1946 en goedgekeurd door gedepu teerde staten van Zuid-IIolalnd bij be sluit van 9 september 1947, nr. 353/2, voor zover betreft de nader op de bij dat besluit behorende kaart aange geven gronden. LISSE 70-JARIGE DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Hedenmorgen om 7 uur is de 70- jarige bloemist-arbeider L. Eisenga, wonende Julianastraat 87, bij het oversteken van de Hereweg, ter hoogte van de Bondstraat, door een bestelwagen gegrepen en direct ge dood. N00RDWIJKERH0UT Woensdagmiddag om 1.45 uur zijn twee motorrijders op het voorrangs kruispunt Gooweg—Schulpweg met elkander in botsing gekomen, tenge volge waarvan een van hen in het ziekenhuis te Haarlem is opgenomen. De motorrijder H. P. S. uit Amster dam naderde het kruispunt, komende uit de richting Noordwijkerhout, toen onverwachts de heer J. Krom uit Haarlem uit de Schulpweg vanaf het duin de Gooweg opreed. Een botsing was onvermijdelijk en beide rijders werden van hun motor geslingerd. Krom, die werkzaam is bij de aanne mer J. van Leeuwen alhier, bleef met een gebroken been op de weg liggen, terwijl S. er zonder kwetsuren af kwam. 0EGSTGEEST WENSEN VAN DE RAAD. Nu de begroting '57 door de afde lingen in de raad is behandeld, heb ben de raadsleden hun verlanglijstje gereed. Op dit lijstje staat bovenaan uit breiding van de verlichting aan de Haarlemmertrekvaart. Lichtmasten links van de Kwaaklaan tot en met „Holmaren". Voorts heerst de mening, dat met de reconstructie van de Rhijngeester- straatweg beter gewacht kan worden tot de tram verdwenen is. Men vroeg zich af, waarom de verbetering van de Marelaan, die zeker zo dringend is, niet voorkomt op de begroting. Ook de Warmonderweg is een punt van bespreking geweest en men zou gaarne zien, dat deze weg verbreed wordt. Gemeenteraad. De raad komt bijeen woensdag a.s. te half acht. Dr. C. Sanders, directeur van de rijks psychologische diepst, is be noemd tot lid van de Centrale Adop- tieraad. Geboren: Johannes, zn. v. J. Kerk- hoff en M. H. van Kampen; Johan nes, zn. v. A. de Mooij en C. van den Bosch; Maria Sijtje Anna, dr. v. H. W. van der Reijden en M. T. Bikker; Henderika Alida, dr. v. H. P. Schra- ma en A. A. Duijn. Ondertrouwd: R. R. Hazewinkel 26 jr., Haren (Gr.) en J. M. Starrenburg, Vier lichtgewonden Om vijf over elf vanmorgen ont plofte in het Kamerlingh Onneslabo- ratorium te Leiden de z.g. liquefac- tor, een toestel, waarmede waterstof vloeibaar wordt gemaakt. Met een daverende knal, die tot ver in de omtrek gehoord werd sloeg het dek sel van dit toestel door het dak van het z.g. B PJVI.-laboratorium, waarin men zich met vloeibaar maken van gassen om hiermede lage temperatu ren te bereiken, bezig houdt. Het deksel vloog waarschijnlijk meer dan tien meter omhoog en belandde op het terrein naast het laboratorium aan de zijde van de Zonneveldstraat tegenover het politiebureau. Hier nam het zware voorwerp, waaraan nog een verwrongen leiding hing, een stuk van het dak van een één verdieping hoog gebouwtje mee. In het laboratorium waar wat mensen aan het werk waren, hield men het hoofd koel. Een leraar, de heer A. Ouwerkerk had de tegen woordigheid van geest ogenblikke lijk de kranen van het toestel af te sluiten. Indien de toevoer van wa terstof was -doorgegaan, hadden de gevolgen ernstiger kunnen zijn. Wel sloegen alle ruiten in dak en gevels kapot, en werd er in het la boratorium, waar een aantal kost bare apparaten bijeenstaan, enige schade aangericht. Vier personen, die in het laboratorium aan het werk waren werden licht gewond, hoofd zakelijk beliepen zij snijwonden. Zij werden door de E.H.D. voor behan deling naar het Academisch Zieken huis overgebracht. Ook in de laboratoria in de on- Ruwe handen JJUfrU&i. Hamea- Gelei Tube FM 60 en 95 c 23 jr.; J. den Hollander, 41 jr. Nieuw Lekkerland en A. W. den Haan, 34 jr. J. Rietkerk, 24 jr. Leiden en A. Heemskerk, 19 jr.; A. J. Plu, 25 jr. Leiden en J. A. Jonker, 23 jr. Getrouwd: H. Busé en G. S. Drenth. Overleden: W. BruilBastiaanse, 80 jr.; C. de Mooij, 9 jr. VOORSCHOTEN GEMEENTEZAAL WORDT GEOPEND. De gemeentelijke zaal voor cultu rele doeleinden, het gemeentelijk verenigingsgebouw aan de Prinses Marijkelaan zal op Maandagavond 12 november a.s. des avonds om half acht officieel door het gemeentebe stuur worden geopend. Na de ope ningsplechtigheid die door burge meester C. J. v. d. Hoeven zal ge schieden, zal door te Leiden geves tigde Koninklijke Vereniging „Litte- ris Sacrum" voor de genodigden wor den opgevoerd het toneelstuk „Ba kersprookje". Geb.: Johannes z. v. L. A. Kreike en J. Struik; Adriana Theodora Maria cLv. J. J. van Zoen en M. W. Smit; Hendrika Jacoba d. v. P. J. Bakken hoven en A. M. van Poecke; Catha- rina Maria d. v. G. van Stam en T. M. Paans; Helena d. v. J. L. Verwoerd en T. W. van der Helm; Maria Cor nelia d. v. P. C. Leendertse en A. M. W. Strijbis; Timotheüs Johannes Ni- colaas z. v. A. Zeldenthuis en A. C. B. van Vegten; Krijn Martinus z. v. M. Hinderks en E. Vinke; Hendricus Vin- centius z. v. J. C. van Oosten en J. W. Augustinus; Cornelis Jan z. v. Ge- hrels en A. Knibbe; Wilhelmina Christina Alberdina d. v. K. Hoek man en P. A. Fray^ Simon Arie z. v. F. A. Koolhaas en S. J. Bokhorst. Getr.: Willem van Beek en Wilhel mina Martina van der Klauw; Roe lof Tjaart Winter en Mimi Koopman; Jan Möhlen en Elisabeth van Vliet; Jan Kingma en Hendrika Korenwin- der. Overl.: Wilhelmus Johannes Maria Griffioen 68 jr, e. v. E. J. P. Nuberg; Johannes Hogenbirk, 76 jaar, wedn. v. I. van Meel; Paulus Maarse, 76 jr. e. v. M. Cokart; Leier van Breen 72 jr. ongehuwd. middellijke omgeving vielen ruiten in scherven. De oorzaak van deze explosieve brand bij het vloeibaar maken van waterstof is bekend: bij het door slaan van een veiligheidsventiel ont stonden enige electro-statische vonk jes, die het brandbare gas ontstaken. Waterstof. Prof. dr. C. J. Gorter, directeur van het Kam. Onneslaboratorium, bad juist een college beëindigd, waar in hij gewezen had op de gevaren, die aan het gebruik van waterstof zijn verbonden. Ook prof. Kamerlingh Onnes heeft bij het gebruik van waterstof al eens een ontploffing gehad. Tot zijn grote spijt werd hem daarna tijdelijk het experimenteren met dit gas verbo den. De beveiliging is in de afgelo pen jaren echter aanzienlijk verbe terd. Dit blijkt ook wel uit het feit, dat de schade aan de liquefactor, die op kosten van de B.P.M. gebouwd is, beperkt is. Het wetenschappelijk werk in dit laboratorium zal eni?e dagen onder broken moeten worden. De Leidse brandweer beeft op de plaats van de explosie met een hand- blusapparaat het begin van brand in wat dotten poetskatoen geblust. Bij de foto: het gehavende dak van het laboratorium na de explosie. In het dak was door het deksel een gat van een meter doorsnede geslagen. HIEUWVEF.N Verloofd paar te water geraakt en verdronken Slachtoffers wisten nog uit de auto te komen Donderdagavond omstreeks half negen zijn twee jongemensen, tussen Vrouwenakker en Nieuwveen, met een volkswagen in de Amstel gere den en verdronken. Het zijn de 27-jarige bestuurder van de volkswagen, de heer A. J. J. van Beek uit V.'ilnis en dienst 24-jarige verloofde, mej. J. Spring in 't Veld uit Nieuwveen. Vermoedelijk heeft de heer Van Beek met een te grote snelheid over de kronkelige weg gereden en is waarschijnlijk met onverminderde vaart door de fatale bocht gegaan. Naar alle waarschijnlijkheid is zijn auto geslipt en vervolgens in het wa ter gereden. Het is de jongelui gelukt uit de wa* gen te komen, maar de op hulpge roep toegesnelde omwonenden zijn er niet in geslaagd om de drenkelingen te redden. Het tweetal verdween voor hun ogen in de diepte. De hoge wal kant bemoeilijkte de hulpverlening. Voor men de slachtoffers van dit tra gisch ongeval op het droge had, wa ren de levensgeesten reeds geweken. Dit was na ongeveer één uur dreggen. HAZEftSWOUDE ERNSTIGE AUTOBOTSING. Woensdagmorgen wilde een chauf feur van een personenauto, komende uit de richting Alphen a. d. Rijn, na bij Rozenburg aan de Rijndijk een veeauto inhalen, toen juist een perso nenauto uit de richting Leiden nader de. De chauffeur remde, doch slipte, waardoor de twee personenauto's te gen elkaar botsten. Een auto werd to taal vernield, terwijl de andere zwaar werd beschadigd. De chauffeur van de wagen, die uit de richting Leiden kwam, moest met snijwonden, een hersenschudding en enige gekneusde ribben naar een ziekenhuis te Leiden worden vervoerd. BEWUSTELOOS IN HET BAD. Toen een familie aan de Rijndijk in de huiskamer aan het ontbijt zat, hoorde zij gekreun uit de badkamer. Te vergeefs probeerde men de deur in te trappen. Het jongste zoontje kon echter door een ruit in te slaan de badkamer binnenkomen en de deur openen. De familie trof toen het oudste zoontje in bewusteloze toe stand aan. De jongen was bedwelmd door uitstromend gas uit de geyser. Het ventje kwam gelukkig weer spoe dig bij.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 13