Verslag van de Leidse raadsleden telt dit jaar bijna 500 vragen De woningbouw te Leiden Uitbreidingsplan van de Pesthuispolder wordt door de gemeente voorbereid Scherp Manufacturenhandel „LEITEX" B* en W» stemmen in met conclusies der commissie ad hoc over woningbouw 324 Woningen zijn in één jaar gereed gekomen Rapport van commiss'e ad hoe in de Leidse raad DINSDAG 30 OKTOBER 1956 DK LETDSK COURANT PAGINA 2 In bijna 500 vragen hebben de raadsleden van Leiden hun wensen, be zorgdheden, en tevredenheidsbetuigingen in de gemeentepolitiek in een verslag aan b. en w. vastgelegd. B. $n W. stellen in hun slotbeschouwing vast, dat het aantal vragen van de raadsleden zich in immer stijgende lijn beweegt en ook dit jaar weer het vorig jaar overtreft. De vragen beslaan bijna geheel het gebied van de gemeentelijke verzor ging. Zo leerden wij uit het verslag en de memorie van antwoord, dat de St. Nicolaas-intocht het vorig jaar de gemeente 77.heeft gekost. Het politiekorps, vernemen wij verder, bezit 6 gediplomeerde (hoofd)agenten, die in staat zijn het publiek in een vreemde taal te woord te staan. De raad vroeg voorts naar de aanleg van een heliport te Leiden, het inschakelen van de moeders bij de jeugdverkeersbrigade ter ontlasting van de politie en maatregelen overmatige gassen en geluiden van de Eltax-bussen. Voorts leerden wij, dat er een vrouwen-adviescommissie voor de woningbouw in het leven is geroepen". Verbinding badpCaat&en verbeterd In de loop van enige artikelen ho pen wij u gedeelten uit dit in vele opzichten belangwekkende verslag en deze memorie van antwoord te pu bliceren. VERBINDINGEN BADPLAATSEN. Verbetering van de verkeersver bindingen van Leiden met Katwijk en Noordwijk is bij het provinciaal bestuur in overweging. De huidige verbindingen via Oegst geest en Rijnsburg naar Katwijk is niet op een bevredigende manier te verbeteren, ook niet wanneer de trambaan zal zijn verwijderd. Momenteel is bij de Provinciale Waterstaat een tracé in studie, waardoor de verbinding Leiden- Katwijk aanmerkelijk zal kunnen worden verbeterd. De verbinding met Noordwijk zal worden verbeterd door aanleg van provinciale weg 4. Deze weg zal een schakel gaan vormen tussen rijksweg 4, ter hoogte van het Groene Kerkje te Oegstgeest, met de omlegging van provinciale weg 1 om Noordwij- kerhout, Het tracé van provinciale weg 4 is reeds vastgesteld en zal in het kader van de verbeteringen van provinciale weg 1 van de Noordhollandse gens af worden uitgevoerd In de verre toekomst zal een meer rechtstreekse verbinding tussen Sta tionsplein en provinciale weg 4 kun nen ontstaan. Sanering. De voorbereiding van het sanerings plan GortestraatGeregracht ver keert in een vergevorderd stadium. Het tijdstip van indiening van het plan kunnen wij echter nog niet met redelijke zekerheid noemen. 4000 PERSONENAUTO,S Uit de memorie van antwoord: is het B. en W. bekend, dat sta- tistische cijfers aangeven, dat er j thans 4.000 personenauto's te Leiden zijn en men aanneemt, i dat er in 1960 8.000 zullen zijn, vragen enkele leden. Acht het College deze cijfers juist? POTLOOD en GEEST No. 527. Horizontaal: 1. graansoort, 5. telwoord, 7. rund, 8. uit of betréf- fende Ierland, 10. stad in Frankrijk, hoofdstad van 't Dep. Lot-et-Garonne, 11. muzieknoot, 12. lol, 13. viervoetig dier, 14. hoenderachtige vogel, 15. juffrouw, 16. vaartuig, 17. in zee uit lopend gebergte, 18. dag der week (afk.), 19. Europeaan, 21. plaats in Berlgië, 22. muzieknoot, 23. zuster, 24. gevlochten koord. Verticaal: 1. inwendig deel van een vis, 2. spil van een wiel, 3. vertrou welijk, 4. nauwe opening, 5. boom, 6. deel van een fiets, 9. pauselijke en cycliek (afk.), 10. rijstbrandewijn, 11. voorwerp ter verlichting, 12. twee tal, 13. tegenstelling van hoog, 14. ligplaats voor schepen, 15. gem. in Drente, 17. jongensnaam, 19. een der drie afmetingen (afk.), 20. raam- scherm, 21. banknoot (afk.), 22. lid woord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 526. Horizontaal: 1. Honduras, 9. beo, 10. Ali, 11. A.D., 13. Sem, 15. ma, 16. ter, 18. sik, 20. slijk, 22. nap, 24. Iser, 26. pas, 29. teen, 31. k.o., 32. al, 34. pier, 36 sip, 37. Neer. Verticaal: 2. Ob, 3. Nes, 4. does, 5. ra, 6. alm, 7. Siam, 8. Cats, 12. Deli, 14. min, 17. rijst, 19. kap, 21. keep, 23. pak, 25. rein, 27. sok, 28. bas, 30. nee, 33. li, 35. re. Uitbreiding bouwplannen. Het uitbreidingsplan voor de Pest huispolder en omgeving (Morskwar- tier) wordt mementeel voorbereid. Wanneer het uitbreidingsplan ge reed zal zijn, ontstaat de mogelijkheid om de daarin gelegen gronden zo no dig te onteigenen. De plannen voor de bebouwing tegenover het station verkeren in een vergevorderd stadium en zul len binnenkort aan de Gemeen teraad worden voorgelegd. Betreffende 't terrein Herengracht- Oosterkerkstraat kunnen geen mede delingen over definitieve bouwplan nen worden verstrekt. Voorlopig geen woonarkhaven. Het is naar de mening van B. 'en W. Ook ideënbus Sedert vele jaren is bij deS Lichtfabrieken een ideeënbus in-/ gesteld. Herhaaldelijk wordt deO aandacht van het personeel op/ de aanwezigheid daarvan geves-ó tigd. De ingezonden ideeën wor-3 den door de directie beoordeeld/ en ingeval de inzending uit eco-3 nomisch en/of technisch oogpunt/ bruikbaar is, wordt de inzender<j l een daarmede in overeenstem- ming zijnde beloning toeeekend.1 De ingezonden ideeën, welke ni°t<j bruikbaar, c.q. niet te verwezen-4 lijken zijn, worden met de in-/ zenders besproken. Over de vraag of een ideeën-2 bus bij andere diensten moet/ worden ingevoerd zullen B. enS W. het advies van de hoofden 5 van dienst inwinnen. een algemene regeling die bevre digend werkt, nog niet tot stand kon komen. Dit vraagstuk heeft evenwel aandacht van B. en W. Voorts delen zij mee binnenkort hun standpunt betreffende de voor ziening in de vacature van directeur van de Gemeentelijke Reinigings- en Ontsmettingsdienst te zullen bepalen. Ruimtelijk ordening. Door de provinciale planologische dienst van Zuid-Holland worden stu- gewenst. dat de woonschepen zoveel dies verricht ten behoeve van de toe- mogelijk een aparte ligplaats krijgen. komstige ruimtelijke ontwikkeling Aan de Directeur van Gemeente- van de Leidse agglomeratie, waartoe werken is opdracht gegeven een pl&n behoren de gemeenten Leiden, Oegst- voor een woonschepenhaven aan de Zijl, benoorden de zweminrichting „De Zijl" nader uit te werken. (Wij hebben hierover vroeger al bericht). De verwezenlijking van dit plan achten wij intussen niet zo dringend, dat binnen afzienbare tijd een voor stel van ons College is te verwachten. Het is onze bedoeling dit project in voorraad te hebben bij een eventuele conjunctuuromslag. Dieenstauto's. B. en W. noemen het vraagstuk van gebruik van dienst°"'o's bui ten dienstverband moe'ilijk zodat geest, Voorschoten. Zoeterwoude, Lei derdorp en Warmond. In gezamen lijk overleg tussen de provinciale pla nologische diénst en deze gemeenten wordt thans een structuurplan voor bereid voor het gebied van Leiden en omgeving. Het College schenkt grote aandacht aan deze planologische vraagstukken. De huidige ontwikkeling van het streekplan in Nederland is van dien aard, dat een streekplan voor Leiden en omgeving niet op korte termijn is te verwachten. De oplossing van de verkeers- vraagstukken in de binnenstad hangt nauw samen met de tot standkoming van een ring van hoofdverkeerswegen om de oude binnenstad tezamen met de noord zuid-verbinding route Lammen- schansweg-Hooigracht-Marnixstr. De genoemde route komt voor op het wegenschema, dat in de commis sie voor de Openbare Werken en de Verkeerscommissie is behandeld en aan de Raad is overgelegd. Het plan tot demping van de Langegracht wordt eveneens door de Dienst van Gemeentewerken voorbereid. Deze oost-west-verbinding wordt door de noord-zuid verbinding ge kruist. Belastingkantoor aan Morsweg. Het nieuwe belastingkantoor is ge deeltelijk ontworpen op de grond van het voormalige militaire hospitaal aan de Morsweg. Wanneer de onder handelingen met het Ministerie van Oorlog omtrent het in eigendom ver krijgen van dit terrein door de ge meente zijn geëindigd, kan de desbe treffende grond aan het Rijk worden overgedragen ten behoeve van de bouw van bedoeld belastingkantoor. Op een desbetreffende vraag van een raadslid antwoorden B. en W. dat de jaarwedden van de wethouders der gemeente Apeldoorn f 380.hoger liggen dan die dezer gemeente. Een overzicht is in de leeskamer ter inza ge gelegd. Zij voegen hieraan toe dat deze aangelegenheid bij het College van Gedeputeerde Staten in overwe ging is. Noordeinde 42 II Leiden TELEFOON 25036 Leiden, 29 oktober 1956 Geachte lezers, „LEITEX" zal per 31 december a.s. als winkelzaak worden gesloten. Door de sterke uitbreiding van onze groothandel (Noordeinde 46), hebben wij besloten, wegens ruimtege brek, de winkelruimte van „LEITEX" in te richten als showroom van de groothandel. Wij houden een Reorganisatie-verkoop vanaf 3 november t/m. 3 december a.s. U kunt belangrijk UW VOORDEEL doen, omdat wij onze normale winkelartikelen verkopen MET 20% KORTING!!! Zolang de voorraad strekt. Bovendien zijn er vele BIJZONDERE KOOPJES TE HALEN. De velen, die bekend zijn met „LEITEX" en weten, dat er uitsluitend betrouwbare kwaliteiten worden ver kocht, zullen niet wachten tot het laatst, omda,t zo'n bui tenkans zich niet gauw meer zal voordoen. Hoogachtend, „LEITEX" P.S. Wegens voorbereidingswerkzaamheden zal onze win kelzaak op woensdag 31 oct., donderdag 1 nov. en vrijdag 2 nov. gesloten zijn. Jn atijuióte arganióutie niet tijdig, ingegrepen B. en W. van Leiden hebben met een betreft een onderzoek naar de situatie, nota gereageerd op het rapport commissie ad hoe, dat onlangs versche nen is en dat in gedeelten in dit blad is gepubliceerd. In deze nota komt het college tot een bijna volledige erkenning van de fou ten die door de dienst gemeentewerken ten aanzien van de woningbouw te Leiden zijn gemaakt. Alle conclusies, waartoe de commissie ad hoc is geko men, worden min of meer door de nota van B. en W. bevestigd. Voorop stellen B. en W.. dat het hier In 1957: 700 huizen Uit de memorie van antwoord vernemen wij over de woningbouw te Leiden, dat van 1 oktober 1955 tot 1 oktober 1956 324 woningen zijn gereed gekomen. Op 1 oktober 1956 waren in uit voering 790 woningen; bovendien was op die datum door het mi nisterie van wederopbouw en volkshuisvesting de vereiste toe stemming verleend voor de bouw van 215 woningen; hierin zijn be grepen 200 woningen welke deel uitmaken van plannen, waarmee ten aanzien van hot grondwerk reeds een aanvang is gemaakt De 324 genoemde gereed gekomen woningen betroffen 205 woningwet woningen en 119 woningen, die door particulieren zijn gehouwd. De in uit. voering zijnde 790 woningen omvat ten: 535 woningen voor woningbouw verenigingen en 255 woningen, wel ke door particulieren worden ge bouwd. Gelet op de huidige bouwcapaciteit kan worden verwacht, dat in 1957 omstreeks 9O0 woningen in uitvoe ring zullen zijn. Men verwacht, dat in 1957 pl.m. 700 woningen gereed zullen komen. Woningbouw eerste tien jaar. Het aantal woningen, dat in de eerstkomende tien jaren moet wor den gebouwd, bedraagt volgens ge gevens, welke als uitgangspunt zijn aangenomen voor de bepaling van de woningbehoefte van onze gemeente binnen het kader van het bouwdis- trict Leiden, circa 8800 t.w. natuurlijke aanrwas 4680 in te lopen woningtekort 3020 vervanging door sanering 1100 Inzake het bepalen van de plaat selijke bouwcapaciteit, die thans de grondslag vormt voor het aantal in uitvoering te verkrijgen woningen, vindt regelmatig overleg plaats met de gemeentebesturen van Hillegom, Katwijk, Leiderdorp, Lisse, Noordwijk, Noordwijker- hout, Oegstgeest, R'msburg, Sas- senheim, Valkenburg, Voorhout en Zoeterwoude. Het bouwen in naburige gemeen ten zou in feite betekenen het af staan van bouwcapaciteit aan die ge meenten. Hiervoor bestaat geen aan leiding, zolang het bouwrijpmaken van gronden krachtig voortgang vindt. Hoe is het elders? Bij enige gemeenten van vergelijk bare grootte is door b. en w. geïnfor meerd naar de cijfers van het aan tal ingeschreven woningzoekenden en het (ongecorrigeerde) woningte kort volgens de woningtelling 1956: Gemeente aantal aantal in- woning- inwo- geschreven tekort ners woning- volgens zoekenden woning- telling 1956 Leiden 94.567 4.144 3.484 Delft 69.427 3.900 2.335 Dordrecht 76.408 3.200 2.500 Hilversum 96.814 4.005 3.400 Schiedam 77.210 5.691 2.302 Breda 100.114 3.000 2.680 Enschede 117.346 5.744 4.000 Maastricht 83.000 5.200 5.411 B. en W. antwoorden met nota op rapport van commissie ad hoe Uit de agenda van de Leidse raad blijkt, dat b. en w. van Leiden op het rapport van de commissie ad hoe te Leiden betreffende de woning bouw, met een nota zullen antwoor den. Dit rapport zou in de loop van deze dag verschijnen. Zoals bekend zal het rapport van de commissie ad hoc in de raadszitting van maandag a.s. worden behandeld. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doct.ex. Vrije Studierichting in de Rechtsgeleerd heid de heer G. Darmana te Scheve- ningen. Geslaagd voor het doct.ex. Japanse taal- en letterkunde de heer K. W. Lim te Leiden. INAUGURELE REDE MR. W. H. NAGEL. Op vrijdag 2 november a.s. zal mr. W. H. Nagel die op 4 juni van dit jaar benoemd werd tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der rechts geleerdheid aan de rijksuniversiteit te Leiden, zijn ambt openlijk aan vaarden door het uitspreken van zijn inaugurele rede in het Groot Audito rium. De gemeenteraad van Leiden, zal op maandag 5 november 1956, te veertien uur vergaderen. De zitting zal, zo nodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen zijn o.m.: Benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand (J. H. de Jong) benoeming van een lid van de Zuider-, commissie en van een lid van de Noor dercommissie tot wering van schoolver zuim (A. ReyngoudH. J. v. Hattum; J. W. LeurdijkJ. v. Apeldoorn); be noeming van een regentes van de instel ling „Vrouwen-Kraammoeders binnen Leiden", wegens overlijden van mevr. G. v. EekDraayer. Voorgesteld worden: 1) mevr. M. M. van EekVan Oordt; 2) mevr. M. Herfst—Nieuwenhuis) voorstel inzake overplaatsing van leer krachten bij het openbaar lager onder wijs; voorstel inzake het toekennen van voorschotten aan de besturen van de bij zondere scholen voor gewoon-, voortge zet gewoon- en uitgebreid lager onder wijs. op de aanvullende vergoeding, be doeld in artikel 101, lid 4 ,der Lager- onderwijswet 1920; preadvies op het ver zoek van het bestuur van de r.k. school voor buitengewoon lager onderwijs te Delft, om een bijdrage in de kosten van de huur van het schoolgebouw, wegens het bezoeken van die school, in 1955, door een Leidse leerling (Advies afwij zend) preadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging Vakschool voor meisjes voor Leiden en Omstreken, om te verklaren, dat de uitbreiding van het leerplan der school met de opleiding tot inrichtingsassistente nodig wordt ge oordeeld. (Gunstig advies); voorstel tot verlenging van de overeenkomst tot in- gebruikgeving aan de Bond van Speel tuinvereniging voor Leiden en Omstre ken van de gemeentelijke speeltuinen tot 1962; voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaffen, plaatsen enz. van een nieuwe ketel voor de centrale verwarmingsinstallatie in 't gebouw van het gemeente-archief aan de Boisotkade; voorstel inzake het beschik baar stellen van gelden voor het her stellen van de bij de wom'ng Endegees- die zich twee jaren geleden, in 1954, ten aanzien van de woningbouw in deze gemeente heeft voorgedaan, een situatie welke de commissie stelt zulks in haar rapport uitdrukkelijk sedert dien ten goede is veranderd. In het licht daarvan achten zij het niet gewenst het rapport op de voet te volgen en op alle onderdelen van het betoog in te gaan. Het komt hen voor, dat er geen belan gen der gemeente zijn gediend, indien men zich zou begeven in een discussie, welke zich wellicht zou verliezen in de tails, die het wezen der zaak, waarom het gaat. niet zouden raken. In de conclusies 1 en 2 stelt de com missie, aldus B. en W., dat de achter stand in de woningbouw, die in 1955 aan de dag is getreden het ge.volg was van onvoldoende voorbereiding van de realisering van het contingent-1954 en dat de oorzaak daarvan hoofdzakelijk gelegen was in een onjuiste organisatie van die voorbereiding. B. en W. willen hier van hun kant onmiddellijk toegeven, dat ook naar hun mening niet alleen de or ganisatie van de dienst der Ge meentewerken gebreken vertoonde, maar ook de outillage wat perso neel betreft niet meer aan de te stellen eisen voldeed, terwijl voorts de werkwijze ongunstig werd be- invloed door- factoren, welke in het persoonlijke vlak lagen. Dit heeft er dan ook toe geleid, dat zij in 1954 los van de moe'Ujbheden, welke de achterstand in de voorbereiding van de woningbouw in dat jaar hebben veroorzaakt daar deze ach terstand z'ch nog n;et had geopen baard stappen h°bben gedaan om tot een reorganisatie van de dienst te komen. Toen zich in 1P54 de te^en-dag voor deed. dat de indiening door de archi tect van het plan voor 199 woningen in zuidwest (bouwplan „De Goede Wo ning") ernstig vertraagd werd en deze vertraging is naar hun mening de voornaamste aanleiding voor de achter stand. welke zich in 1955 openbaarde was het niet mogelijk dit plan door een ander plan te vervangen. Zij willen de conclusies 1 en 2 van het rapport dan ook aanvaarden, maar tevens er op wijzen, dat het. jndanks de organisatorische en andere gebreken bij de dienst, toch mogelijk is geweest te bereiken, dat de achterstand aan het einde van 1955 volledig was ingehaald. Het bewijst, dat de tegenslag in 1954 aanleiding is geweest om er alles op te zetten door aan de voorbereid'ng van de woningbouw en de straataanieg ab solute voorrang te verlenen dat niet alleen de achterstand zo spoedig moge lijk zou worden ingehaald, maar dat ook dus geheel in de lijn der commissie een reserve aan plannen zou worden gevormd. Dit moge wellicht de schijn wekken van onëvenwichtighe'd in het beleid die tot onvoldoende continuïteit in de wo- Oegstgeest, staande loods 5.700); voorstel inzake uitkering van een bedrag aan de pachter van het handbaggerwerk in de gemeente. J. Kuyf, terzake van de door hem over de jaren 1952 tot en met 1955 verschuldigde omzetbelasting 353)voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het aanbrengen van knipperlichten op een drietal kruispunten; voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaffing van een wieldrukmeter ten behoeve van de politie 2.895); voor stel inzake verhoging van het beschik baar gestelde krediet, ten behoeve van het aanbrengen van serres aan de pavil joens Mannen E en C en Vrouwen C van Endegeest (met 21.000); voorstel om aan Ged. Staten van de provincie Zuid- Holland mede te delen, dat de raad zich met het bij hun schrijven d.d. 4/12 okt. 1956 toegezonden ontwerp-besluit, inzake het toekennen van een uitkering ineens over het le halfjaar 1955 aan de secre tarissen de ontvangers in de gemeenten in Zuid-Holland, kan verenigen; behan deling van het door de commissie ad-hoc inzake de woningbouw uitgebrachte rap- terstraatweg 25, onder de gemeente port, met nota van b. en w. terzake. ningbouw leidt het was in de be staande omstandigheden noodzakelijk om de verstoring van het evenwicht, ontstaan door de achterstand, weer te neutraliseren. De plannen voor de 792 woningen zijn alle tot uitvoering gekomen, op 1 januari 1956 waren 940 in uitvoering en dit uit voeringsniveau heeft zich gedurende het jaar 1956 gehandhaafd. Vanzelfsprekend heeft de achterstand in de plannen van 1954 -zich gewroken in het aantal ge reed gekomen woningen voor 1955-1956, doch het gevolgde herstel in 1955 zal blijken een grote stijging op te leveren in 1956-1957. Niet Ingegrepen? In de derde conclusie stelde de com missie ad hoc, (fat B. en W. in de ge breken van de organisatie van de voor bereiding van de woningbouw niet tij dig heeft ingegrepen. De gebreken in de organisatie en werkwijze van de dienst der Gemeente werken zijn voor ons in de loop van 1954 aanleiding geweest een reorgani satie van de dienst ter hand te nemen. Intern overleg heeft er toen toe geleid, dat de Directeur van de dienst eind september 1954 een rapport bij B. en W. indiende, waarin voorstellen werden gedaan tot reorganisatie. Op 4 april d.a.v. hebben zij het besluit genomen, in afwachting van een meer ingrijpen de reorganisatie van de dienst der Ge meentewerken over te gaan tot uit breiding van de staf van die dienst met twee hoofdambtenaren, een als hoofd van de afdeling Volkshuisvesting en een als hoofd van een nieuw te vormen af deling Stedebouw; in sentember 1955 kon tot beroeming van het hoofd der afdeling Volkshuisvesting, in november 1955 tot benoeming van het hoofd der afdeling Stedebouw worden overge gaan. Be'de functionarissen zijn op 1 februari 1956 in functie getreden. Bovenstaande maatregelen hebben B. en W. slechts beschouwd als voorlopige voorzieningen in de meest dringende behoeften. De eigenlijke organisatie eiste uiteraard een veel omvangrijker voor bereiding, waarbij tevens rekening diende te worden gehouden met de in de loon van 1956 te verwachten direc teurswisseling. Geleidelijk. Uiteraard is het onbetwistbaar, dat het nog beter ware geweest, indien de boven geschetste stappen onzerzijds eer der waren gedaan; de outillage en de werkwijze van de dienst zijn op het ogenbl'k aanmerkelijk beter dan voor heen. Zij moeten er echter op wijzen, dat gebreken in de organisatie van een dienst zich slechts incidenteel en ge leidel iik zodanig plegen te doen gevoe len; dat zij het gemeentebestuur hou vast geven voor ingrijpende maatrege len. Eerst langzamerhand rijnt het in zicht omtrent de oniu'ste verhoud'ngen in de organisatie van de dienst zelf. Met inachtneming van het boven staande kan de derde conclus-'e van het rapport eveneens door b. en w. worden aanvaard. Ten aanzien van de conclusie 4 en 5, aangaande de persconferentie, welke niet het beleid van het college betreffen, vol staan zij met te verwijzen naar hetgeen de wethouder van Openbare Werken te dezer zake heeft verklaard tijdens de raadsvergadering van 24 oktober 1955. De commissie constateert tot slot. dat het beeld van de woningbouw intus sen belangrijk is verbeterd, mede als gevolg van een gedeeltelijke reorgani satie van de dienst der gemeentewer ken. Het komt b. en w. voor, dat de ver betering in de situatie zich reeds had voltrokken, vóórdat de bedoelde gedeel telijke reorganisatie was tot stand ge komen. Deze is, zoals uit het vooraf gaande blijkt, pas kunnen gaan werken met 1 februari 1956. En rond de jaar wisseling 1955/1956 waren de plannen in gediend voor 1266 won:n"en, ten dele reeds bestemd om in 1957 tot uitvoering te komen. Het niveau van de in uitvoering zijnde woningen schommelt dit jaar vrijwel rond de 1000 woningen, een nog nóóit bereikt aantal. B. en w. streven er met alle kracht naar dit peil in 1957 tenmin ste te handhaven. Zij menen niet te mogen nalaten een woord van waardering uit te spreken voor allen in het bijzonder de desbe treffende ambtenaren van de dienst der gemeentewerken, die niet onder de kun stige omstandigheden hebben gewerkt d:e ertoe hebben bijgedragen, dat dit resultaat tenslotte is bereikt.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2