In u Huishoudelijke agenda werd onderbroken door „verklaring" van afdeling Leiden DE SPOKENJAGE 1 NIVEA L ET HUIS MAANDAG 29 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Kringvergadering kieskring Leiden K.V.P. A. C. A. Deerenberg tot voorz. herkozen Tijdens de zaterdagmiddag in het St. Antoniusklubhuis aan de Mare gehouden kringvergadering van de K.V.P., kieskring Leiden, gaf de agenda geen aanleiding tot buiten gewone verwachtingen, daar de di verse bestuurs- en afgevaardigden- benoemingen de suggestie van een vlakke huishoudelijke vergadering wekten. Toch verliep de vergadering niet zo effen als verwacht werd, want de met grote meerderheid herkozen voorzitter A. C. A. Deerenberg kreeg een vrij grote hindernis te nemen, toen de heer P. Oostdam namens de afdeling Leiden van de K-V.P. een verklaring aflegde, die via een op komende beroering, een tijdelijk compromis vond, dat men in de vol gende vergadering een definitief ka rakter zal pogen te geven. De heer Oostdam las een geschre ven boodschap voor, waarin de af deling Leiden uiteenzette, dat zij geen candidaten ingediend had voor het kringbestuur en de afvaardigin gen. Verklaring afdLeiden De verklaring, zoals deze zater dagmiddag door de heer P. Oostdam Aetherklanken DINSDAG. Televisieprogramma. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Koorzang. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Wa- terst. 9.40 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Lichte muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luis tert, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Instr. oct. 12.25 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.20 Gram. 14.30 Voor de vrouwen van het land. 14.40 Gevar. progr. 16.C0 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de kinderen. 17.40 Beursber. 17.45 Re- geringsuitz.: Rijksdelen Overzee: J. J. van der Laan: Kroniek van over zee. 18.00 Instr. kwart. 18.20 Sport- praatje. 18.30 RVU: dr. H. Groot: Hoe oud is de wereld en ^oe weten we dat? Eerste lezing. 19.0-0 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boe lken, caus. 19.30 Gram. 20.25 Rep. v. d. monumentonthulling v. d. onbekende Joodse martelaar te Parijs. 20.35 Act. 20.50 Radiophilharm. ork. en klein- koor. 21.50 Kampvuren langs de Evenaar, caus. 22.10 Cello en piano 22.40 Gram. 22.45 Avondgebed en lit: kal. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Nieu we gram. HILVERSUM II, 208 m. 7.00 AVPO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 RVU: Die renbescherming, door G. Nieuwen- huijsen. 11.30 Alt en piano. 11.50 Gram. 12.00 Electronisch mandoline- ens. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Koersen. 14.00 Gram.14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Pianovoordr. 16.00 Theater-ork. en soliste. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Nieuwe gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Voor de jeugd. 18.40 Westindisch ork. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Orkestconc. 19.35 Gram. 19.45 Toneel beschouwing. 20.00 Nieuws. 20.05 Ge- var. progr. 22.15 De Antwoordman. 22.30 Orgelconc. 22.55 Ik geloof, dat.... 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen v. New York, daarna: Journ. 23.3523.55 Gram. namens de afdeling Leiden werd voorgelezen, luidt als volgt: „De K.V.P. afd. Leiden heeft gemeend zich thans te moeten onthouden van het stellen van candidaten, zowel voor het kringbestuur als voor afgevaar digden in enig orgaan van de partij, omdat het haar in het ver leden is gebleken, dat zowel bij het Kringbestuur, als bij de Kringvergadering geen reëel in zicht bestaat, noch enige bereid heid daartoe aanwezig is, om met gebruikmaking van het gel dende verkiezingssysteem te bevorderen, dat zowel Kringbe stuur als de afvaardiging een weerspiegeling zouden zijn van de katholieke kiezers in de Kring, waartoe ongetwijfeld ook behoren die kiezers, die deel uit maken van de afd. Leiden. Het bestuur van de K.V.P. afd. Lei den is van mening, dat in een juiste samenstelling van Kring bestuur een afvaardiging de Leid- se afdeling niet kan worden ge mist, maar het is zich bewust, dat bij de huidige mentale in stelling van Kringbestuur en Kringvergadering dit niet is te verwezenlijken. (De heer Menken had zich niet meer candidaat gesteld voor het kringestuur. In de partijraadsvergadering was hij candidaat gesteld door afdelingen buiten Leiden. Als zonadig bleef hij gehandhaafd). Tweemaal. Deze verklaring van de heer Oost dam werd gevolgd door het voorstel van de heer A. C. A. Deerenberg om haar als kennisgeving aan te nemen, hetgeen eerst een applaus veroor zaakte. Dit bleek echter enkele af gevaardigden in de zaal een weinig te simplistisch te zijn, waarna andere aanwezigen vertelden, dat zij niets hadden verstaan. De heer Oostdam beklom het spreekgestoelte en las de verklaring wederom voor, waarna een voorstel van de bestuurstafel kwam om deze verklaring door het bestuur te laten behandelen; een contact met de afdeling Leiden zou wellicht tot een door beide partijen aanvaardbaar praeadvies kunnen leiden, hetwelk dan in de volgende vergadering aan de afgevaardigden voorgelegd zou kunnen worden. Dit werd door allen aanvaardbaar ge acht, waarna men overging tot de orde van de dag. Obstakels. Deze „orde van de dag" bleek ech ter ook nog enkele voetklemmen te verbergen, want niet alleen ver klaarde de penningmeester, de heer W. Hoonhout uit Gouda, dat hij zeer ontstemd was over de contributie afdracht van verscheidene afdelin gen, maar tevens moest hij een zware barrière nemen, toen hij het voorstel contributie-verhoging aan de verga dering voorlegde. Enkele afgevaardigden betoogden, dat de verhoging psychologisch n'et verantwoord, was en een groot le denverlies zou medebrengen. Tenslotte werd het voorstel zon der hoofdelijke stemming aanvaard met de aantekening, dat de afdeling Lisse geacht wilde worden tegen te hebben gestemd. De verkiezingen. De verkiezingen, die het leeuwen aandeel van de vergadertijd voor hun rekening namen, hadden de volgen de resultaten: Kringbestuur: Van de 119 stem men, die uitgebracht werden voor het kiezen van een voorzitter, ver zamelde de heer A- C. A. Deerenberg uit Schoonhoven 77 op zijn naam, zodat hij gekozen was. In het bestuur werden voorts ge kozen: de heren W. Hoonhout, Gou da (115 stemmen); P. P. de Kouse- maeker. Wassenaar (114); H. J. v. Mil.Z oeterwoude (112); G. A. M. Weck, Gouda (109); W. F. van Dam, Hillegom (108); J. C. Schrama, Sas- senheim (105); Th. W. J. Verhoef, Alphen a. d. Rijn (86); J- C. v. d. Meer, Voorburg (82); C. Deeren berg, Schoonhoven (57). Voor de jongeren-organisatie van de K.V.P. neemt zitting in het bestuur de heer A. v. Ruiten, Gouda. Afvaardiging Partijraad: de heren W. Hoonhout, Gouda (108); B. P. de Kousemaeker, Wassenaar (100); J R. Eysink Smeets, Voorschoten (92) A. J. Witteman, Noordwijk (92); H. J. v. Mil, Zoeterwoude (98); W. F. v. Dam, Hillegom (88) en S. Menken, Leiden (85). Afvaardiging Bestuursraad: de he ren H. J. v. Mil, Zoeterwoude (112); W. Hoonhout, Gouda (103); L. J. v. d. Poel, Roelofarendsveen (90); A. J. M. v. d. Klaauw, Wassenaar (67) Op voorstel van de voorzitter werd de heer H. J. v. Mil, Zoeterwoude, bij acclamatie tot secretaris be noemd. Nadat door de heer M. H. Kuypers, Bodegraven, namens de kascommis- sie verslag was uitgebracht, werden de heren A. Speel, Leiden; J. v. d. Leeuw, Pijnacker en M. H. Kuypers, Bodegraven, bereid gevonden voor de komende periode de kascontrole op zich te nemen. De vergadering, die bezocht werd door afgevaardigden van 48 der 54 afdelingen, die de Kring Leiden telt, werd rond zes uur gesloten, nadat enkele voorstellen tot het wijzigen van reglements-artikelen aan de zor gen van het bestuur waren toever trouwd. President van Liberia naar Bern vertrokken De president van Liberia, die van 15 tot 18 oktober een staatsiebszoek aan ons land bracht en die daarna met zijn echtgenote en gevolg nog een tiental dagen onofficieel in ons land verbleef, is gisteravond per trein naar Bern vertrokken voor het bren gen van 'n staatsbezoek aan Zwitser land. Om kwart over vijf zondag avond verliet hij met de leden van zijn gevolg hotel-café Oud-Wasse naar, waar hij gedurende zijn onoffi cieel verblijf in ons land zijn intrek had genomen. Per auto vertrok het gezelschap naar Utrecht, waar de trein naar Zwitserland werd geno men. DIAMANTEN KLOOSTER FE EST. In het St. Henricusgesticht te Gra ve hoopt frater Edwardus op 13 no vember zijn diamanten kloosterfeest te vieren in het blindeninstituut. Ja renlang is hij bij het blindenonder wijs werkzaam geweest, voorname lijk in Oss, Den Bosch en Grave. Koningin Juliana bleef op Cicilië Koningin Juliana heeft besloten haar vakantie in Taormina op Oost- Sicilië met een week te verlengen. Hoewel aanvankelijk was medege deeld, dat zij had besloten vrijdag naar Venetië te vliegen en vandaar per auto naar Cortina d'Ampezzo te reizen, is zij niet vertrokken. ANTI REV. PARTIJ ZOND TELEGRAM NAAR KONINGIN Het Anti Revolutionaire Partij Convent, dat zaterdag in Utrecht een vergadering hield, heeft de volgende telegrafische Bijbelse groet aan H.M. de Koningin gezonden: „De Heer zegene en behoede U De Here doe zijn aangezicht voor U lichten. De Heer verheffe zijn aan gezicht over U en geve U vrede". KONINKLIJKE FELICITATIE VOOR HERMAN TEIRLINCK. Toen zaterdagmorgen de minister van onderwijs, mr J. M. L. Th. Cals, de prijs der Nederlandse Letteren aan de schrijver Herman Teirlinck had uitgereikt, las hij een telegram voor, dat Hare Majesteit Koningin Juliana van haar vakantieoord uit aan deze bekroonde letterkundige had verzonden. In dit telegram sprak onze vorstin haar hartelijke geluk wens aan Herman Teirlinck uit voor de onderscheiding die hem was toe gevallen. Mr. A. Struvcken naar Nederland Beëdiging op Cicilië Mr A. A. M. Struycken, tot dusver gouverneur van de Nederlandse An tillen, is zaterdagmiddag per vliegtuig van Curagao vertrokken. Hij werd uit geleide gedaan door de minsters, de voorzitter va nde staten, de voorzit ter van de raad van advies, de gezag hebber van Curagao, militaire autori teiten en talloze belangstellenden uit alle kringen. Mr. Struycken begeeft zich naar Sicilië, waar hij als minister zal wor den beëidigd. Op twee november zal de nieuwe minister vermoedelijk in Den Haag aankomen. Pijl trof jongen Tragisch ongeluk te Naaldwijk Zaterdagmiddag speelden tien jon getjes rond 10 jaar te Naaldwijk met pijl en boog, toen een pijl, met kracht afgeschoten, de 10-jarige J. v. d. Berg uit de Duiventorenstraat te Naaldwijk in het linker-oog trof. Dr. J. A. de Bruin, die vrij spoedig medische bijstand verleende, liet het knaapje zo spoedig mogelijk naar het r.k. ziekenhuis te Den Haag brengen, waar geconstateerd moest worden, dat het oog van de jongen niet meer te redden was. Bejaarde voetganger door brommer gedood Een 15-jarige bromfietser uit Vee- nendaal reed zaterdag op de Nieuwe Weg te Veenendaal op een groepje mensen in, waardoor de 71-jarige heer J. v. d. Kraats uit' Veenendaal zodanig kwam te vallen, dat hij ter plaatse overleed. Zijn vrouw brak een been. De invalide dochter van het slacht offer bekwam geen verwondingen; ook de jeugdige bromfietsrijder bleef ongedeerd. De politie te Ede verzoekt de be stuurder van de personenauto, die getuige van het ongeluk is geweest en die zijn voertuig onmiddellijk na het ongeval tot stilstand bracht, zich met haar in verbinding te stellen (tel. K 8380—8844). Automobilist gewond bij botsing met diesel Vrijdagmorgen om half acht is op de onbewaakte overweg bij het sta tion MeedenMuntendam 'n vracht auto, bestuurd door de 24-jarige G. Pais uit Vriescheloo, gegrepen dooi de diesel-electrische locomotief van een goederentrein. Van de auto die over grote afstand werd meegesleurd, werd de voorkant zwaar beschadigd. De heer Pais kreeg een lichte hersen schudding, verwondingen aan armen en benen en een shock. Hij werd naar het ziekenhuis te Winschoten ge bracht. De locomotief en enkele wa gons van de trein werden licht be schadigd. Alleen NIVEA bevat Eucerit bet voedingsmiddel voor de huid voorkomt 'n pijnlijke scheerhuid Ni ut \A Sm fJl - (49) '...Otee.. 1!<n möeen.Jistm iou... hrih mwoordmtm... Xhtnirtopenmyoorte 'hoort u dot, MtZ.lkïDenkikook, denhM... 7WZWZir...fMikit]3 okee' Tmtnwzw... i Dot doen nv't Een dodelijk ongeval met 'n gestolen auto Dief vluchtte Op de Waleburgerweg te Rotter dam werd zaterdagavond de 18-jarige adspirant-opzichter C. in 't Veld uit Bergschenhoek, op zijn fiets van ach teren aangereden door een personen auto. Zowel de wielrijder als de auto schoven naar de uiterste rechterzijde van de rijweg, waar de auto vervol gens tegen de achterkant van een ge parkeerde bestelauto botste, zodat dit voertuig enkele meters vooruit werd geduwd. De fietser raakte bekneld tussen de personen- en de bestelauto en liep een schedelbasisfractuur op, waaraan hij is overleden. Volgens ooggetuigen is de bestuur der van de personenauto na het ge beurde uitgestapt, heeft een ogenblik naar het slachtoffer gekeken en is toen weggelopen zonder zich bekend te maken. Later bleek, dat de perso nenauto was gestolen, want de eige naar kwam aangifte van diefstal doen. Hieruit concludeert de politie, dat iemand een plezierritje met een ge stolen auto wilde maken, want uit niets is gebleken, dat de eigenaar zelf met de auto zou hebben gereden. Kassier fraudeerde en meldde zichzelf De gewezen kassier van de Boe renleenbank te Driebergen- Rijssen- burg heeft bij de politie te Utrecht aangifte gedaan van verduistering door hemzelf van ca 25.000 ten na dele van een aantal slagerspatroons, die een gezamenlijke rekening bij de boerenleenbank hadden. De verduis tering was reeds begin augustus ont dekt. Er werd toen een akkoord ge troffen tussen de bank en de kassier, die gelegenheid kreeg ontslag te ne men en het tekort aan te zuiveren. De slagerspatroons hadden met deze regeling ingestemd en de kassier was inmiddels begonnen met terugbeta len. Blijkbaar zag hij geen kans deze terugbetalingen vol te houden, waar na hij zich bij de politie heeft aange geven. Door de verduistering zijn al leen de slagers en niet de andere re keninghouders bij de bank gedu peerd. Leerlingen bouwen bejaarden-centrum Leerlingen van de Uitgebreid Tech nische School-te Den Bosch zullen binnenkort onder leiding van hun leraar beginnen met het bouwen van een tweede bejaardenpaviljoen in het Zuiderpark van de Brabantse hoofdstad. Het eerste paviljoen is en kele jaren geleden in het Prins Hen drikpark opgericht. Een aantal Bossche aannemers heeft geld voor de materialen voor een tweede paviljoen bijeengebracht. WEGPIRAAT Doorrijden na ongeluk Gistermorgen omstreeks tien uur is te Wilnis een verkeersongeval ge beurd, waarbij een vrouw levensge vaarlijk is gewond. De ongeveer 20- jarige bestuurder van de auto, ge kleed in bruin costuum, is na het on geval doorgereden. De politie zoekt naar de auto, een roodbruine Volks wagen vermoedelijk aan de rechter- voorzijde beschadigd. De groepscom mandant van de rijkspolitie te Mij drecht verzoekt te worden bekend gemaakt met de personalia van de bestuurder en met het kenteken van de auto. Telefoon K 2979234. SCHIPPERSVROUW VERDRONK Zaterdagavond omstreeks zeven uur is in het toeleidingskanaal van de stuw in de Maas bij Belfeld de 57-jarige echtgenote van de Belgische schipper Beekmans uit Boom ver dronken. De vrouw is overboord geslagen by het vastmaken van het schip de „Martha", waarop zij en haar man voeren. Schippers van omliggende schepen begonnen terstond te dreg gen, maar dit had geen resultaat. Een wel zeer tragische omstandig heid is, dat schipper Beekmans zijn eerste echtgenote door verdrinking verloor op de èèrste reis, die hij als zelfstandig schipper maakte; nu maakte hij de laatste reis met de „Martha". door AI AN SULLIVAN. 9). Hij vroeg het zo gewoon, dat Hector er hem niet langer van verdacht, de hand in het spel te hebben. „Ja, we hebben elkaar bij mevrouw Baxter ontmoet. Wederzijdse vrien den, naar ik hoor." „We kennen elkaar al enige jaren en zij komt soms hier. Anthea is gis teravond laat thuis gekomen, dood moe. Ik geloof dat ze zich te druk gemaakt heeft". Zij zweeg even en liet er toen op volgen: „U sprak van een kalm leventje. U kunt het zo noe men, maar er zijn erger dingen, zelfs op uw leeftijd. Op de mijne" hij glimlachte even „is het 't aller beste. Mr. Court, het is van het groot ste belang, dat u fit blijft" „Daar zorg is altijd voor, meneer". Hector vroeg zich af, of hij hier was om anthropologisOhe redenen. Wilde de man proeven op hem ne men? En waarom had hij al die din gen, die hy zelf niet gebruikte? „Rijdt u zelf niet, meneer?" „Neen, maar ik krijg veel logé's meest buitenlanders, die van paar den houden. Nog iets. Ik heb u verteld dat ik van mijn secretaris zou ver langen, dat hij onder geen enkele omstandigheid iets zou vertellen van wat hij hier mocht te weten komen". Dit klonk ernstig en Absalom keek heel ernstig. „Ik kan u wel zeggen", vervolgde de geleerde, met zorg zijn woorden kiezend, „dat ik bezig ben met zekere proefnemingen, welker resultaat voor de gehele wereld van het grootste belang zou zijn ook voor u. In sommige kringen, hoofdzakelijk in 't buitenland, is er iets van mijn wefk bekend, maar slechts iets. Meneer Court, te weten wat ik weet in staat te zijn tot wat ik kan - de machtigste mannen onzer eeuw zou den .er millioenen voor willen geven. En milioenen zijn er Hier brak zijn stem, die triomfan telijk schril geworden was, ineens af. Met een zichtbare ruk beheerste hij zich, nog bleker dan anders, en de verticale wenkbrauwen trilden hevig Zijn lippen waren verwrongen, Hec tor staarde hem verbluft aan. Het volgend moment klonk weer de oude, droge uitdrukkingloze stem en namen de gekunstelde trekken de oude vorm aan. Hij leek zo volkomen kalm en beheerst, dat 't verlopen mo ment een droom scheen. „Soms overtreedt men zijn eigen stelregels", zei hij cynisch. „Neem me niet kwalijk. Eens ik hoop spoedig zult u genoeg weten om me een kleine uitbarsting te vergeven. Maar mijn werk vergt zoveel, dat ik zeke re eisen moet stellen. Bij mijn werk en doel vergeleken valt alles in het niet. Mijn omgeving moet er voor zorgen, dat de vereiste rust heerst. Er mag geen storing of ergenis op Monk's Mount zijn. En nu zal ik u in de studeerkamer enige brieven dic teren". Ze waren met zijn drieën: Absalom, Hector en Moktai, terwijl het grijze dier de nieuweling met 'n half-men- selyk, half-dierlijk begrip monster de. Absalom nam geen notitie van Ihaar, strekte alleen nu en dan een smalle, blanke hand uit en streelde de grauwe kop. De poes was even uitgedroogd als haar meester. Toen hij de eerste brief opnam, zo dat al leen hij die lezen kon, voelde Hector zich ietwat zenuwachtig. „Meneer Court, mijn corresponden tie-methode is niet de gewone. Ik dicteer de tekst van de brieven. Met de namen en adressen behoeft u zich niet te bemoeien, die vul ik wel in. U nummert en dateert de copieën, ik adresseer de enveloppen,- en het is Hervey's taak om de postzak op slot naar het postkantoor te bren gen". „Eh best, meneer". Het klonk kinderachtig en Hector voelde neiging om te lachen. Net een oud kind, over dreven en gewichtig doende met een geheim. Absalom dicteerde heel langzaam een dozijn brieven, die allemaal be trekking hadden op een verzoek, en in de meeste gevallen een weigering behelsden. Wanneer het een toestem mend antwoord was, werd er een datum genoemd, lopend over de vol gende maanden. De toon van de brieven was die van een autocraat en het viel Hector op, dat er een schrille tegenstelling was tussen de stijl van de antwoorden en die van de verzoeken, waarop ze sloegen. Dat bleek hem toen een brief, blijkbaar van een vrouw, op de grond viel, en hij de twee gekrab belde regels wel lezen moest: „Ik smeek u: zeg ja! Dimitri was juist hier en vertelde me Werktuigelijk schoot hij een tijdje door, met zijn gedachten niet bij de sport maar bij een zekere Dimitri. Wat had Dimitri verteld en aan wie en wat was het verzoek, dat Ab salom zo kortaf geweigerd had? Hij Hector wendde juist op tyd de blik j stelde zich al die vragenden voor, al- af. Absalom raapte de brief op het was de laatste die beantwoord werd dicteerde een weigering, borg de originelen in de lade en sloot die af. „Als u hiermee klaar bent, is uw taak op Monk's Mount voor heden afgelopen". Dat was alles. Het werk het was kinderwerk lag twee uur later op het bureau, een dozijn naamloze brieven in een flink handschrift. Absalom wierp een verstrooide blik op de bovenste. „Dank u, dan heb ik vandaag ver- der niets nodig. Als u wat gen, zal Hervey u het huisje van de opzichter wijzen. Veel genoegen. Hector verdween, Om vier uur stond hij te knallen, een frisse man van middelbere leeftyd achter zich. De vogels waren zo overvoed en zo tam, dat er weinig kunst aan was om ze te schieten. Hector miste de gewone jachtvrienden, het geknal links en rechts, de kameraadschap van de sport. Hij voelde zich nu een i metseld. soort automatisch slager. 1 len smekend om iet§ tot elke prijs dat alleen Absalom kon geven. Weldra leek het hem of hij in een droom schimmen van vogels schoot, die van alle kanten op hem afkwa men. De vogels waren mensen, die van heinde en ver naar hem toe kwa men en hijzelf was Absalom, die dood of leven kon geven naar hij verkoos. Toen gaf hii zijn geweer aan de op zichter en liep peinzend naar huis terug. De handen in de zakken, de kin vooruit, zoals zijn gewoonte was, keek hij het landgoed rond. beschreef een wijde bocht en naderde eindelijk het huis van de oostzijde. Hij zag, dat achter Absalom's stu deerkamer een overdekt terrein van ongeveer dertig voet lag, omringd door een hoge muur. Op de muur waren ijzeren punten aangebracht. De vensters die op deze ruimte uit- gel van het huis waren dichtge- (Wordit vervolgd).

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5