DE SPOKENJAGER Nederlandse bloemisterij had goed seizoen Bedreigt arsenicum-verf hoofd haar van gezin te Krommenie? Vrijstelling voor woningbouw OMGEVING DONDERDAG 25 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 In de eerst negen maanden van 1956 is door de Nederlandse bloemisterij voor ruim 32,3 miljoen gulden aan snijbloemen en voor ruim 56 miljoen gulden aan bloemisterij- planten geëxporteerd. Deze totale ex port van bijna 37,9 miljoen gulden ligt ongeveer een derde hoger dan de ex port in de overeenkomstige negen maanden van 1955. Dit deelde dr. A. J. Verhage, voor zitter van de vereniging „De Neder landse Bloemisterij" mede tijdens de in Utrecht gehouden algemene jaar vergadering van deze vereniging. De binnenlandse afzet is eveneens gestegen, zij het in niet zo sterke mate als de export. Een aantal factoren heeft hierbij, volgens dr. Verhage, een belangrijke rol gespeeld: de in tensieve propaganda in binnen- en buitenland, de gunstige conjunctuur en de zeer slechte weersomstandighe den, die de afzet van de Nederlandse produkten in het buitenland bijzonder heeft bevorderd. De zeer strenge fe- bruarimaand schakelde de Riviera- produktie voor een belangrijk gedeel te uit. Kardinaal Feltin sprak in Ridderzaal Voor de Amitiés Catholiques in Ne derland, die dit jaar hun 25-jarig be staan vieren, heeft kardinaal Feltin, aartsbisschop van Parijs, gisteravond in de Ridderzaal te Den Haag een re de gehouden over 50 jaar katholicis me in Frankrijk. Deze rede werd bij gewoond door de pauselijk internun tius in Nederland, mgr Paolo Giob- be; de aartsbisschop van Utrecht, mgr dr B. J. Alfrink; de bisschop van Rotterdam, mgr M. A. Jansen; de mi nister van buitenlandse zaken, F. Luns, en de Franse ambassadeur in Nederland. Levensonderhoud weer duurder Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft de prijsindexcijfers voor het levensonderhoud per 15 septem ber 1956, op basis 1951 100, samen gesteld. Het totaalindexcijfer (inclu sief belastingen) steeg van medio augustus 1956 tot medio september 1956 van 108 tot 109. Het indexcijfer voor voedingsmiddelen liep met 1 punt op. Binnen deze groep vertoonde het cijfer voor groenten een belangrijke stijging. Voorts stegen de prijzen van peulvruchten vrij sterk. Het index cijfer voor fruit daalde daarentegen, terwijl ook de prijzen van aardappe len iets terugliepen. Bij de niet-voedingsmiddelen steeg het indexcijfer voor de groep „wo ning" met 2 punten voornamelijk als gevolg van een stijging van de brand stof fenpr ij zen winterprij zen Het indexcijfer voor kleding en schoeisel liep met 3 punten op. Dit houdt vooral verband met de over gang van de zomerkleding op de win, terkleding. De winterkleding is nl. t.o.v. de basisperiode mider sterk in prijs gedaald dan de zomerkleding. PRESIDENT TUBMAN BIJ DE LOGE VAN GOEDE TEMPELIEREN De president van Liberia, William V. S. Tubman, leden van zijn gevolg en de gezant van Liberia, de heer S. Edward Peal, zijn gisteravond ont vangen door de Nederlandse groot- loge van de Internationale Orde van Goede Tempelieren. De Orde stelt zich ten doel de bestrijding van het drankmisbruik en de bevordering van de vrede- en broederschapsge dachte. De ontvangst had plaats in de sa lons van het „Hotel Des Indes" te 's-Gravenhage, waar zich hoofdbe stuursleden en leden van de dis- trictsbesturen hadden verzameld. De president werd als broeder begroet door de heer J. van Straten, voor zitter van het hoofdbestuur, die hem namens de Nederlandse Grootloge een cassette met twaalf lepeltjes aan bood voorzien van het Maltheser- kruis. Pres. Tubman zeide in zijn ant woord, dat hij reeds als jonge man lid werd van de orde. „Wij doen al len hetzelfde werk en werken sa men tot de verbroedering van al len". Hij aanvaardde in dank het geschenk. Nadat de thee was geser- verd, was het gezelschap nog korte tijd de gast van de president. Me vrouw Tubman was verhinderd aan wezig te zijn, omdat de arts haar enige rust had voorgeschreven. Het dagelijks bestuur van het be drijfschap détailhandel in melk en melk- en zuivelprodukten, heeft in zijn gistermiddag te Utrecht gehou den vergadering besloten vooralsnog geen stappen te ondernemen, die moe ten leiden tot het uitbrengen van ad vies aan 1*ï minister van economische zaken inzake een eventuele ophef- ring van de afgekondigde prijsstop voor consumptiemelk. Wel zal het bestuur zich ever het uitbrengen van dergelijke advie zen nader beraden. Dit naar aanlei ding van een tijdens de vergadering gedaan voorstel, waarin het bestuur van het bedrijfschap wordt u tgeno- digd zich de nodige apparatuur aan te meten om op effectieve vijze ad viezen uit te kunnen brengen over maatregelen als prijsstop etc. Dr. Verhage pleitte voor een inter nationale samenwerking tussen de tuinbouwers uit de Europese landen. Hij meende dat getracht dient te wor. den met de buitenlandse tuinbouwers en afnemers te komen tot afspraken, die de rust op de Europese markt zul len bevorderen. Zuiver Uw, bloed en bmgd Uzelf 16 van Rheumatische Pijnen. Als die ondragelijke pijnen een ge volg zijn van onzuiver bloed, brengt een bloedzuiverende kuur uitkomst. Kruschen, de beproefde combinatie van zes minerale zouten, weten schappelijk samengesteld, is al jaren het reddende middel voor generaties van lijders aan Rheumatiek. Neem voortaan ook Kruschen. De aanspo rende werking op lever, nieren en ingewanden doet Uw bloed sneller stromen. Onzuiverheden en die veroorzaken de pijn zetten zich niet meer vast, maar worden afge voerd langs natuurlijke weg. (Advertentie) Twee schepen gezonken! na duistere aanvaring op de Merwede Omstreeks zeven uur zijn gister avond in de Merwede ter hoogte van „De Hoef" in Sleeuwijk drie schepen met elkaar in aanvaring gekomen, ten gevolge waarvan twee van deze vaartuigen zijn gezonken. Alle op varenden van de beide gezonken schepen zijn door andere schepen overgenomen en naar Gorkum ge bracht. Er ontstond grote verwarring op de rivier, toen de 336 ton metende Kla- ziena uit Amsterdam op een tot dus ver onbekend gebleven schip botste en begon te zinken. De chaos werd compleet, toen twintig minuten later de 218 ton metende Spes uit Stavenis- se op het zinkende schip liep en eveneens water begon te maken. De schippers van de beide schepen, die ogenblikkelijk de ernst van de toestand inzagen, gaven vrouw en kinderen terstond bevel de schepen te verlaten en mede daaraan is het te danken dat de gecompliceerde aanvaring geen mensenlevens heeft geëist. Het onderzoek naar de oor zaak, dat door de rijkspolitie te wa ter wordt geleid, was gisteravond nog in volle gang. Over de schade, die het derde schip heeft opgelopen is nog niets bekend. Curieuse kaalheid In Krommenie heeft het gezin Kerssens enige tijd g.eleden een drie jaren terug gebouwd huis betrokken en plotseling wordt het gehele gezin met kaalheid bedreigd. Het begon bij de oudste zoon van 26 jaar, die naar een huidarts snelde; deze kon echter niets bijzonders ont dekken, doch toen ook de moeder en de vier andere kinderen, onder wie een jongetje van vijf jaar, hun haar met wortel en al zagen uitvallen, be gon politie en geneeskundige dienst zich met het geval te bemoeien. Men heeft het vermoeden geuit, dat de haaruitval wellicht te wijten is aan de verf, die voor de woningen BIJDRAGE GEMEENTE NIJMEGEN AAN DE ST. RADBOUD STICHTING De gemeenteraad van Nijmegen heeft gisteravond het voorstel van b. en w. om de jaarlijkse bijdrage aan de St. Radboudstichting ten be hoeve van de r.k. Universiteit te brengen van 100.000 op 200,000, aangenomen met 34 tegen 3 stem men. Tegen stemden twee christelij ke raadsleden en een lid van de P. v. d. A. B. en w. deelden mede, dat zij re kening houden met de thans aanwe zige vier faculteiten en met het be sluit van de St. Radboudstichting tot oprichting binnenkort van een wis- en natuurkundige faculteit. Zij me nen, dat de invoering van een vijf de faculteit geen omstandigheid zal zijn, waarin opnieuw aanleiding zou kunnen worden gevonden tot her ziening van de jaarlijkse bijdrage. Van katholieke zijde en ook van de zijde van de P.v.d.A. werd tegen dit voorstel van b. en w. betrekke lijk weinig bezwaar ingediend. Wel werd van de zijde van de christelij- ken, de heer W. van Dalen, gezegd, dat hij niet uit principiële overwe gingen, welke ook maar het minst zouden herinneren aan anti-papis- me, tegen het voorstel van b. en w. zou stemmen, maar hij meende, dat het katholieke volksdeel allereerst het hier ontbrekende bedrag moest ppbrengen. Hij vergeleek de jaar lijkse bijdrage, welke de protestante landgenoten, die kinderen aan een universiteit laten studeren en die 7 van de Nederlandse bevolking uitmaken, jaarlijks voor de Vrije Universiteit 620.000 opbrengen, ter wijl de katholieken het afgelopen jaar hoogstens 400.000 opbrachten. Spreker meende, dat hij dit kenne lijk gemis aan offervaardigheid bij de katholieken voor de eigen uni versiteit niet moest honoreren met een verhoging van de bijdrage uit de gemeentekas van Nijmegen. Wet houder mr. J. J. de Haas verdedigde het voorstel en wees er ook op, dat de waarde van het geld ook sterk is gedevalueerd. Tenslotte nam de raad bet voorstel aan. PANKLAAR PLUIMVEE UIT V.S. NAAR DUITSLAND. De Nederlandse regering heeft ge meend in Washington te moeten pro testeren tegen de voorgenomen afzet in West-Duitsland van 1.300.000 kilo gram bevroren, panklaar geslacht pluimvee, overschotten van de Ame rikaanse produktie, die de Ameri kaanse regering krachtens bekendma king van 27 september j.L met 46 cent per kg. zal subsidiëren. Neder land acht dit verkoopprogramma in strijd met de door de voedsel- en landbouworganisatie der Verenigde Naties, de F.A.O., vastgestelde en door de Verenigde Staten aanvaarde prin cipes voor de afzet van landbouw overschotten. Een elfjarige jongen heeft gisteren omstreeks elf uur een vuurtje ge stookt nabij een opslagplaats van pakken cellulose van de koninklijke Nederlandse Papierfabriek te Maas tricht. Ongeveer 1000 pakken cellu lose ter waarde van 100.000 zijn door vuur en bluswater verloren ge gaan. De pakken lagen opgeslagen onder dekzeilen op de kade van „Het Oude Bassin" bij de Franse Singel. gebruikt is en waarin arsenicum ver. werkt is; iets dergelijks is enige tijd geleden voorgekomen te Rome, waar de Amerikaanse ambassadrice, Clare Booth-Luce, plotseling ernstige ver giftigingsverschijnselen kreeg, die af komstig bleken te zijn van behang, dat door de ouderdom een arsenicum- afscheiding veroorzaakte. Het vreemde te Krommenie is ech ter, dat een heel blok huizen met dezelfde verf beschilderd is en dat de verschijnselen zich alleen bij het gezin Kerssens openbaren. De Prins werd „weggeschoten" Prins Bernhard heeft tijdens zijn reis naar de Ver. Staten een bijzon dere sensatie meegemaakt; hij heeft n.l. gevlogen in een straaljager, wel ke met een stoomkatapult was af geschoten van het vliegdek van de „Forrestal". De prins bracht een bezoek aan een bepaald onderdeel van de Ame rikaanse vloot, welke in de wateren van Florida ligt. Op het grote vlieg tuigmoederschip „Forrestal" nam hij plaats in een straaljager, welke op de daar gebruikelijke wijze de lucht in werd geschoten. Na een korte vlucht landde de straaljager weer op het dek van het schip. Een herhaald dringend beroep héb ben vele Tweede-Kamerleden, waar schijnlijk behorende tot de KVP- fractie, op minister ir. C. Staf ge daan om voorshands met betrekking tot de eerstvolgende lichtingen vrij stelling te verlenen aan die groepen bouwvakarbeiders, die voor de direc te opvoering van de woningbouw praktisch niet zijn te missen. Ook van overheidswege dient al het mogelijke te worden gedaan, om het woningtekort binnen de kortst mo gelijke tijd weggewerkt te krijgen. Op de bouw kan thans geen man worden gemist en daarom moet wor den voorkomen, dat aan de woning bouw steeds weer honderden vakbe kwame arbeiders worden onttrok ken wegens militaire dienstplicht, hetzfj voor de eerste oefening dan wel voor herhaling. Uit dezelfde fractie komt de wens naar voren om de bestaande vrijstel lingsregeling zodanig aan te vullen, dat de oudste zoon uit grote gezin nen voor vrijstelling in aanmerking kan komen. Krentenbrood uit Uithuizen VOOR PRINSES GRACIA Bakker Beersma uit Uithuizen heeft de eerste prijs gewonnen in de lan delijke klasse van de categorie kren tenbroden- tijdens de bakkersvak wedstrijd te Zwolle. Dit wil zeggen, dat hij het mooiste en beste krentenbrood bakt van het land. Daarom mag deze bakker het krentenbrood maken, dat bij de aan staande blijde gebeurtenis aan 't hof van Monaco zal worden aangeboden aan prinses Gracia. De hobby van bakker Beersma is: meedoen aan wedstrijden. Op die ma nier heeft hij al heel wat prijzen in de wacht gesleept. De komst van radio- en televisie-verslaggevers weerhoudt hem desondanks niet om zijn werkzaamheden voort te zetten. Zijn broden vinden in het hele land veel aftrek, en daarom is er steeds veel werk „aan de winkel". Maar het krentenbrood voor prinses Gracia Pa tricia vormt toch wel een bekroning van zijn nu al 25 jaar lang uitge oefende bakkersarbeid. In de Oranje-Nassaumijn te Heer- lerheide is gistermorgen een 38-jarige hulphouwer onder vallend gesteente geraakt en ter plaatse overleden. De man was gehuwd en vader van drie kinderen. NIEUWE KAMERLEDEN. De voorzitter van het centraal stembureau heeft benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer, dr. M. A. M. van Heivoort (KVP) te Boxtel. Deze benoeming was noodzakelijk ge worden door het niet aannemen der benoeming tot lid van 'de Tweede Kamer door dr. G. J. M. Veldkamp, die staatssecretaris is gebleven. De heren J. G. Warringa te Vught, V. S. M. Marijnen te 's-Gravenhage en H. Festen te Oisterwijk, die voor benoeming in aanmerking kwamen, hadden verklaard niet in aanmerking te willen komen voor een benoeming in de onderhavige vacature. Voorts is benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer jhr. mr. G. A. M. J. Ruys de Beerenbrouck (KVP) te HoltumBorn, in de vacature ont staan door het niet aanvaarden zij ner benoeming door de heer H. W. C. Moorman te Voorburg, die eveneens staatssecretaris is gebleven. Voor de vacature, ontstaan door het niet aanvaarden zijner benoeming door mr. J. M. L. Th. Cals, die mi nister is gebleven, kwam in aanmer king mejuffrouw dr. M. A. M. Klompé te Arnhem, die tot minister benoemd zijnde, voor de benoeming tot Ka merlid niet in aanmerking wenste te komen. Thans is in deze vacature be noemd verklaard de heer M. P. van Buijtenen (KVP) te Leeuwarden. Tenslotte is in de vacature, ont staan door het overlijden van mej. mr. N. S. C. Tendeloo te Wassenaar, benoemd verklaard mevrouw C. P. de RoosOudegeest (P. v. d. A.) te Amsterdam. Minister J. G. 3uurhoff te Naarden, die voor benoeming in aanmerking kwam had doen weten, dat hij voor benoeming in de onder havige vacature niet in aanmerking wenste te komen. Minister prof. mr. I. Samkalden te Wageningen, die benoemd was tot lid van de Eerste Kamer, heeft deze benoeming niet aanvaard. In de hier door ontstane vacature is thans be noemd verklaard de heer T. A. J. W. Schorer (P. v. d. A.) te Middelburg. Straalzendtoren in Zierikzee's centrum De gemeenteraad van Zierikzee heeft gister zeer tegen zijn zin aan de P.T.T. toestemming gegeven voor de bouw van een 23 meter hoge straal zendtoren boven op de nieuwe tele fooncentrale, die onlangs in het cen trum verrezen is. Bij de aanvankelijke plannen voor de centrale is over deze toren niet ge sproken. Maar volgens de P.T.T. is het technisch noodzakelijk, dat hij op een afstand van niet meer dan 35 me ter van de centrale gebouwd wordt. De provinciale schoonheidscommissie en de bouwcommissie voor Schou- wen-Duiveland achten een dergelijk bouwwerk ontoelaatbaar. De raad is van mening, dat de schilderachtige aanblik van Zierikzee voor altijd grote afbreuk is gedaan. In de toekomst zullen leden van de Rijkspolitie en indien de burge meesters dit voortaan ook de leden van gemeentepolitiekorpsen slechts in uiterste noodzaak van hun wapens gebruik mogen maken. Dit is de ten dens van een nieuwe uniforme in structie voor het gebruik van wapens die thans in bewerking is bij het mi nisterie van Binnenlandse Zaken. Aanleiding tot deze herziening van de oude voorschriften zijn enkele in cidenten, waarbij een politieman van zijn wapen gebruik maakte, terwijl daar geen noodzaak voor zou hebben bestaan. In de nieuwe instructies zijn de ge vallen, waarin wèl van een vuurwa pen mag worden gebruik gemaakt b.v. om een vluchtende arrestant tot staan te brengen met name ge noemd. Ook de bevoegdheden van de douane zouden in dit verband aan de nieuwe instructies worden aangepast. BRAND IN TREIN. In de nacht van dinsdag op woens dag is een motorwagen van een die- seltrein op het stationsemplacement van Alkmaar door brand verwoest. Omstreeks kwart over twee had een controleur van de N.S. de ver warming van de motorwagen inge schakeld. Een half uur later ontdekte hij een hevige rookontwikkeling. De Alkmaarse brandweer had pas om zes uur de vuurhaard bedwongen. MGR. M. A. JANSEN CONSECREERT NIEUWE KERK IN HAAGSE STATENKWARTIER. Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, zal dinsdag 30 oktober de plechtige consecratie verrichten van de nieuwe kerk toegewijd aan de H.H. Martelaren van Gorcum in het Haagse Statenkwartier. Op 1 nov. daarop volgend viert deze parochie haar veertig jarig bestaan. De nieuwe kerk vervangt de kerk, die in 1943 op bevel van de Duitsers moest worden ontruimd en vernie tigd. Een groot aantal parochianen moest het gebied verlaten. Op 11 no vember 1945 werden de godsdienst oefeningen hervat in de parochie school en van 1948 tot Kerstmis 1955 in een noodkerk. MGR. A. E. RIENTJES HUISPRELAAT VAN Z.H. DE PAUS. Tijdens de gisteren gehouden ver gadering van het bestuur van het Aartsbisschoppelijk Museum heeft Z. H. Exc. mgr. dr. B. J. Alfrink, aarts bisschop van Utrecht, mededeling ge daan van de benoeming van mgr. A. E. Rientjes tot huisprelaat van Z. H. de Paus wegens de bijzondere ver diensten van mgr. Rientjes voor het Aartsbisschoppelijk Museum. Deze onderscheiding werd ver leend bij gelegenheid van zijn 50- jarig priesterfeest. B.B.-ers protesteren tegen soldaten-tucht Moeilijkheden in Rijswijk Het hoofd van de B.B. te Rijswijk, jhr. H. A. van Foreest, is een oud militair en het nadeel daarvan is, dat hij doorlopend denkt, dat hij een troep aan krijgstucht en huishoude lijk reglement onderworpen soldaten commandeert, wanneer hij de B.B. in Rijswijk aan het leiden is. Van deze dictatoriale houding zijn enkele wijkhoofden, die veel moeite en vrije tijd vrijwillig beschikbaar stellen voor de bescherming van de burgerbevolking, niet gediend en daarom hebben zij met ingang van 1 december a.s. hun ontslag inge diend. Het ziet er niet naar uit, dat deze moeilijkheden spoedig opgelost zijn, want er zijn al heel wat goede woor den en adviezen uitgewisseld voor dat de betrokken wijkhoofden tot dit ontslag zijn gekomen. LEIDERDORP HET WAPEN VAN LEIDERDORP Het Wapen van Leiderdorp gelegen aan de Bruggestraat 1, zal na niet al te lange tijd geheel door de dienst gemeentewerken in gebruik worden genomen. Elk jaar wordt dit pand opnieuw verhuurd, maar ditmaal vonden Ged. Staten het niet iuist, dat de gemeente huur betaald voor dit pand, wanneer zij daarvan zelf gebruik maakt Daar B. en W. heb ben overwogen, dat het nog wel eni ge jaren zal duren voor een nieuw gemeentehuis zal worden gebouwd, achten zij het de beste oplossing de bestemming van het pand Brugge straat 1 aan gemeentewerken toe te wijzen en de hele ambtswoning van de burgemeester voor huisvesting van de secretarie te bestemmen. Om aan het verzoek van de huurder, de heer v. d. Bosch, tegemoet te komen stelt het college voor de huurbeëindi- ging te doen ingaan op 1 juli 1957. WACHTHUISJES BIJ AUTOBUSHALTEN, B. en W. van Leiderdorp zijn met drie busondernemingen in onderhan deling getreden voor het plaatsen van wachthuisjes voor buspassagiers. Indien de besprekingen met goed re sultaat bekroond zullen worden, zal op vijf plaatsen een wachthuisje ver schijnen n.l. Hoogmadese weg tegen over de Dr. de Bruijnstraat (NAL); Achthovenerweg bij Patrimonium park (Citosa); Van der Valk Bou- manweg bij Spanjaardsbrug (Citosa); Mauritssingel bij garage Huisman (NZHVM)Hoofdstraat tussen Eiken laan en Hoogmadeseweg (NZHVM) De NAL wil een wachthuisje be schikbaar stellen tegen betaling van de helft van de kosten pl.m. 1.000. De Citose geeft de huisjes gratis maar het onderhoud komt voor reke ning van de gemeente. De NZHVM heeft alleen nog maar een mondelin- gen toezegging gedaan. B. en W. wil len nu, na goedkeuring van de raad, de nodige stappen doen om deze wachthuisjes zo spoedig mogelijk ge plaatst te doen krijgen. Raadsagenda. De raad, die vrij dagavond om 8 uur bijeenkomt, zal de volgende voorstellen behandelen: voorstel inzake verhuur pand Brug gestraat 1; voorstel verstrekking van subsidie voor kinderuitzending naar een vakantiekolonie; voorstel tot vaststelling van een- beheersverorde- ning op het waterleidingbedrijf; idem op het woningbedrijf; voorstel tot het doen plaatsen van wachthuisjes; voorstel inzake verzekering van ge meentegelden; voorstel tot overname van de woningen van de woningbou- vereniging „Dorpsbelang"; voorstel uitbreiding van het brandweermateri aal; bespreking voorontwerp uitbrei dingsplan Zijlkwartier; aanbieding der gemeentebegroting en die der bedrijven over 1957; benoeming re keningscommissie. Mistblusapparaat. Na uitvoeri ge oriëntatie in verschillende plaatsen hebben B. en W. besloten de raad voor te stellen over te gaan tot het aanschaffen van een mistbluseenheid Zij stellen voor deze te doen bouwen op een Magirus-diesel-chassis, waar van de kosten bedragen 18.400. De door de N.V. Motorkracht te Hooge- veen voor een totaalprijs van 25.505. Z0ETERW0UDE (H. R.) K.V.P. OVER GEMEENTEBELEID- Voor de jaarvergadering van de KVP. was geen grote belangstel- ling- zelfs de 3 katholieke raadsle den'van de H. R. hadden geen tijd kunnen vinden, zoals mevr. Neu- wahl mede namens de anderen schrif telijk mededeelde, ter vergadering aanwezig te zijn. De verslagen van secretaris en penningmeester werden zonder op merkingen goedgekeurd. De heren Kluiters en Redegeicl verklaarden, dat de bescheiden van de penningmeester in orde bevon den waren. Het financieel verslag sloot met een saldo van 227,77. Bij de bestuursverkiezing moest de voorzitter mededelen, dat geen tegencandidaten waren ingediend, ook aan het verzoek tot het stellen van vrouwelijke candidaten was geen -gevolg gegeven. Het aftreden de bestuur, de heren H. J. van Mil, voorzitter, L. van den Akker, secre taris, N. Zwetsloot, penningmeester, H. van der Hoeven, G. Boere en P. v. Zaal werden bij enkele candidaat- stelling herkozen, in de vacature v. Hofwegen werd benoemd de heer J. Redegeld. Als afgevaardigden naar de Kring en Statenkringvergadering werden aangewezen de heren H. J. M. van Mil Jr. en J. Redegeld. Na een uiteenzetting van de voor zitter over de procedure van de vaststelling van het ontwerp-afde- lingsreglement werden geen voor stellen tot amendering ingediend. De contributie werd in verband met de verhoogde afdracht vastge steld op ƒ2.50 per lid en per jaar en de voorzitter vertrouwde dat dege nen, die tot nog toe een hogere con tributie betalen, ook een verhoging van 0,50 zullen willen offeren. Na behandeling van de agenda voor de Kringvergadering volgde de rondvraag, waarbij het gevoerde ge meentebeleid werd besproken. Men beklaagde zich er over, dat van het gemeentebestuur geen ant woord werd ontvangen op vragen betreffende de sociale zorg (toeslag brandstoffen voor bejaarden). Ook over het beleid inzake de woning bouw was men niet tevreden. Men noemde het onverantwoord, dat de gemeente, in het bezit van enige bij na bouwrijpe grond aan de Hoge Rijndijk, deze grond niet benutte voor woningbouw. Omtrent het in gebreke blijven van de gemeente om aan de Hoge Rijndijk te bouwen, zei de voorzit ter, dat de bouwmogelijkheden aan de Hoge Rijndijk moeilijk zijn, doch hij verklaarde ook dat de gemeente in gebreke is gebleven, de kleine mogelijkheden, die er zijn, te benut ten. .Janmlernieh zetten... mrieetem aan landlo per.. Mood van M zeer tevaaM.nheverloiwe handen afhouden'y

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8