FlmaGfij l(k „Wat doen de naties voor hun broeder Afrika?" Wij zijn 81 Be BO^AJavoriet 79.50 DONDERDAG 25 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Lezing voor jeugd van Leiden In het Gymnasium aan de Fruin- laan was een bijeenkomst voor leer lingen van de twee hoogste klas sen der scholen voor middelbaar- en voorbereidend hoger onderwijs, leden van politieke jongerenorga nisaties en de jeugdbeweging. Op deze samenkomst, welke was geor ganiseerd door de Leidse commissie voor Internationale Samenwerking en waarin mr. A. W. Kist sprak over „Wat doen de jarige naties voor hun broeder Afrika?". Het was verblijdend, dat zovele jongeren deze avond hun belangstel ling toonden. Zij werden begroet door de secretaris van bovengenoemde Commissie, de heer G. Steinbach. Mr. Kist, die enigszins gehandicapt was door het ontbreken van notities (hy was deze kwijt geraakt), gaf al lereerst een uiteenzetting van de sa menstelling van de Verenigde Naties. Een lichaam, waarvoor wij allen ver antwoordelijkheid dragen. Reeds jong moeten wij leren inzien, dat wij voor elkaar iets over moeten heb ben. Dit is, aldus spreker, een essen tiële voorwaarde willen wij iets voor elkaar betekenen. Spreker herinner de er dan aan, dat wij elf jaar gele den tegen elkaar hebben gezegd: wij moeten elkaar als mens en volk hel pen. Met deze doelstelling voor ogen zijn de V.N. opgericht. Mr. Kist wees vervolgens op de vier grondbeginselen van de V.N., t.w. het voorkomen van oorlog, het scheppen van een voor waarde om volgens internationale rechtsorde in vrede met elkaar te leven, het waarmaken van de grond rechten van de mens en het bevorde ren van een economische en sociale vooruitgang van alle volkeren. Een wereldopgave, waaraan niemand zich, aldus spreker, mag onttrekken en waarvoor zich thans ruim zestig lan den inzetten. Mr. Kist vertelde vervolgens iets over de Veiligheidsraad en het veto recht om daarna irn het kort aandacht te schenken aan het werk van de wereldgezondheidsorganisatie, de voedings- en landbouworganisatie en de technische bijstand aan onderont wikkelde gebieden. Enorm gebied. In het tweede gedeelte van zijni lezing weidde spreker uit Over Afri ka, een enorm gebied, dat 4^ maal zo groot is als Europa. Een land van kolossale voortbrengselen, waarin het proces van ontwaken aan de gang is. Hoewel Zuid- en Noord-Afrika reeds in de wereldbelangstelling staan, vormt Centraal-Afrika het probleem voor de nabije toekomst. De bodem is hier rijk aan grondstoffen, terwijl de bevolking in feite nog leeft in de oertijd en bedreigd wordt door tal van ziekten. Momenteel vragen Euro pa en Amerika van Centraal-Afrika om in tien a twintig jaar een sprong te maken. Een stap. waar zij zelf eeuwen over hebben gedaan. Vervol gens haalde spreker enkele uitspra- neem ik een lepel ABDIJSIROOP en dan slaap ik rustig zonder een kuchje ABDIJSIROOP/""? WAAR IS MIJN SPEECH Mr. A. W. Kist, die gisteravond op de jongerenbijeenkomst in het Gymnasium sprak over de problemen van Centraal Afrika, stond deze avond zelf ook voor een groot probleem. Bij aan komst in het Gymnasium kwam hij tot de voor hem ontstellen de ontdekking, dat hij zijn rede in.... een taxi had achtergela ten. Alle inderhaast ingestelde naspeuringen ten spijt bleef de rede zoek en moest mr. Kist het deze avond al improviserend doen. Men heeft er echter weinig van bemerkt. Mr. Kist gaf een duidelijk beeld van het werk van de Verenigde Naties en de pro blemen, waarmede Centraal Afrika te worstelen heeft. GEM. AANKONDIGING Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Witte Singel, voorzover gele gen tussen de Schelpenkade en de Herenstraat van vrijdag 26 oktober 1956 te 7.00 uur tot zaterdag 27 ok tober 1956 te 13.00 uur, alsmede op maandag, 29 oktober 1956 van 7.00 uur tot 17.00 uur, in verband met aldaar plaatsvindende wehkzaamhe- den, zal zijn afgesloten voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee, in beide richtingen. De door het verkeer te volgen routes zullen door middel van borden wor den aangegeven. Leiden, 25 oktober 1956. ken aan uit de rede, welke Koningin Juliana indertijd hield in de Pieters kerk en waarin zij o.a. opriep tot hulp aan de achtergebleven gebieden. Ten slotte stelde spreker het grote belang in het licht om aandacht te schenken aan de problemen, waarmede Cen traal-Afrika te kampen heeft. Vol gens mr. Kist zal er nog veel meer moeten worden gedaan, dan thans reeds het geval is. De lezing van mr. Kist werd afge wisseld met de vertoning van een film over hetgeen België voor zijn Congo doet en de film „De Dageraad in Udi". Deze laatste film geeft een inzicht van de bouw van een kraam- centrum door de bevolking van Udi. De zelfwerkzaamheid van de bevol king wordt hierbij op de voorgrond geplaatst, terwijl men tevens een in druk krijgt van het vertrouwen, dat zij tenslotte in een dergelijke inrich ting geeft. De voorzitter van de Politieke Jon geren Contact Raad, de heer J. A. M. Zonneveld, sloot deze bijeenkomst met een kort woord. BBC met televisie naar Leiden Leiden wordt door de BBC uitge kozen als de eerste buitenlandse stad vanwaar een zeer bekend televisie programma van de BBC wordt uit gezonden. He programma heet Ani malvegetable, mineral?". Vreemde voorwerpen worden in dit spel aan bekende archeologen voor gelegd en zij krijgen de opdracht vast te stellen wat het is: dierlijk, plantaardig of mineraal, vervolgens trachten zij te bepalen uit welk tijd perk en welke streek het voorwerp afkomstig is. De voorwerpen worden geleverd door oudheidkundige of ethnologische musea, die dan als uitdagers optre den. Dit maal zijn de uitdagers het ethnologisch en oudheidkundig mu seum te Leiden. Voor deze uitzending komt een uitgebreid gezelschap naar Leiden op donderdag 1 november a.s., inclusief de „slachtoffers" Geof- 'rey Bushell, curator van het archeo logisch en ethnologisch museum van de universiteit te Cambrigde en Phi- Mp Corder, secretaris van de oudheid kundige vereniging. Men hoopt dat een Nederlandse archeoloog wil op treden als derde lid van het „raad"- gezelschap. Het programma wordt opgenomen in de aula van het museum van Vol kenkunde aan de Steenstraat te Lei den. Het wordt een Eurovisie-pro gramma. tf/t No. 522. Horizontaal: 1. bedorven, 4. ieder, 6. hertachtig herkauwend dier, 7. uitroep. 9. foei, 10. eiland waarop het oudste deel van New- York staat, 15. water in Z.H., 16. lichaamsdeel, 17. stad in Nederland, 20. oude Egyptische zonnegod, 21. dam langs een water, 22. Europeaan, 24. iemand die treitert, 25. verkeerd. Verticaal: 1. venster, 2. voorzetsel, 3. uitbraaksel van een vulkaan, 4. be kende afkorting, 5. platbodemd vaar tuig, 8. zeker spel met schijfjes, 9. groot, bouwvallig of uitgewoond huis, 11. buitendijks land, 12. lid woord, 13. kever, 14. vod, 17. oorlogs god, 18. azijn, 19. rivier in Nederl., 22. gewicht (afk.); 23. lengtemaat (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 521. Horizontaal: 1. de, 3. oer, 6. eb, 7. Rangoen, 11. Beets, 13. mi, 15. er, 16. anti, 17. anna, 18. ha, 20. Ta, 21. dries, 25. routine, 27. ik, 28. nek, 29. gr. Verticaal: 2. er, 3. one, 4. Eger, 5. rot, 6. en, 8. A.B., 9. es, 10. Omaha, 12. praam, 14. Ina, 15. ent, 19. rite, 21. do, 22. run, 23. eik, 24 Sn, 25. r.k., 26. eg. KLEINE TRAGEDIE. Op de hoek van de Muskadelsteeg, die het Pieterskerkhof met het Ge recht verbindt, speelde gistermid dag een klein meisje met een step. Haar poppenkindertjes zaten op de voetenplank en 't zag er naar uit of ze „naar de stad" was geweest. Om weer thuis te komen moest ze het steegje oversteken en wie ver wacht daar nu onraad. Juist toen ze halverwege was naderde met grote snelheid een kleine auto, die van de Pieterskerkhof het straatje inzwenk- te. Het motormonster miste haar, al scheelde het maar een centimeter, Leidse Agenda DONDERDAG 25 OKTOBER. Soc. Charitatief Centrum. Mej. Dro ge over: Het contact met de mens in nood. „Het Gulden Vlies", 8 uur nam. K. en O.-concert. Rotterdams Phil- harmonisch Orkest. Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. VRIJDAG 26 OKTOBER. KVP. afd. Leiden: Bestuursverkie zing. „Het Gulden Vlies" 8 uur nam. Conferentie voor katholieken en niet-katholieken. St. Leonarduskerk 8.15 uur nam. Ned. Gen. voor Anthropologic e.a. Prof. dr. Antoni de Almeida over: „Les Bochiman de l'Angola", Rijks museum v. Volkenkunde, Steenstraat la, 8 uur nam. Leidse Textielfabrieken Gebrs v. Wijk en Co. Aandeelhoudersverga dering. „Het Gulden Vlies" 11 uur v.m. K. en O. lezing. Prof. dr. H. C. v. d. Hulst. Sterrewacht. 8 uur nam. K. en O. Cabaret. „Triangel"-caba- ret van Wim lbo. Schouwburg. 8 uur n.m. ZATERDAG 27 OKTOBER. K.V.P.-kringvergadering. St. Anto- nius Clubhuis 2.30 nam. R.K. Instuif. Ontspannings-avond „De honderdste is er" Leonardus- huis, 8 uur nam. Mathesis. Jaarfeest Ver v. Mathesia- nen. Stadsgehoorzaal 8.15 uur nam. Kon. Ned. Natuurhist. Ver. Pad destoelenexcursie. Halte Posthof. 1.55 uur nam. „Euratom"-conferentie. Sprekers mej. dr. ir. J. H. M. Manders, mr. P. Schierbeek en de heer J. Boekstal. Kasteel Oud-Poelgeest. 2.30 nam. (vervolg conferentie op zondag). Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Kok Rapen burg 9, tel. 24807; Apotheek Tot Hulp der Mensheid Hooigracht 48, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest Wilhel- minapark 8, tel. 26274. maar het snorde recht over het ach terwiel van het step je heen. De band sprong en het wiel was verbogen De chauffeur reed door .zonder zich te bekommeren om het verdriet van het kind, dat plotseling uit haar droom in de wrede werkelijkheid werd teruggeroepen. Te diep in het glas gekeken. Omstreeks twaalf uur vannacht raakte op de Steenstraat, voor de lunchroom van Peter Leenen een man, die onder de invloed was van sterke drank in een druk gesprek ge wikkeld met enige jongelui. De man, die lyrisch werd bij de gedachte aan zijn zuidelijk geboorteland, gesticu leerde zo druk, dat hij op een zeker moment buiten zijn evenwicht raak te en tegen een bromfiets viel, die tegen het raam geparkeerd stond. De brommer ging door de spiegelruit en de man, door het gerinkel tot zijn positieven geroepen, verdv/een ijlings in de nacht. De politie, die onmiddellijk haar speurtocht inzette, vermocht niet een spoor van de man te vinden. Johnny Jordaan in de Stadsgehoorzaal. Johnny Jordaan, de zanger uit Neer- lands meest bekende volksbuurt komt zondagavond 28 October a.s. in Stadsgehoorzaal te Leiden. Dit voor Leiden en omstreken de gele genheid om Johnny Jordaan met me dewerking van het beroemde klaver- jaskoor „Schoppen Negen" te zien op treden in een gezellige Jordaan- show en sfeer. Ook de andere artisten zoals Lou Bandy, De Mounties, Frans Nienhuys en Fransky doen mee. De gymnastieklessen van „Spor tief" zijn morgen weer in het r.k. ly ceum aan de Mariënpoelstraat. BEDRIJFSONTMOETING KLAVERJAS. Gisteravond vonden klaverjas- en kruisjas wedstrijden plaats, georgani seerd door de personeelsver „De Landbouw" in het clubhuis Wester kwartier. Deelnemers waren „De Landbouw", pers.ver. Menken, Was senaar en Buurtver. Haagwegkwar- tier. De prijzen vielen ten deel aan: klaverjassen: 1. mevr. Kalkhoven, 2. de heer Onvlé, 3. Montagne, 4. K. Re geer, 5. Ottevanger, 6. Vlasveld, G. de Oude, 8.Blok, 9. De Graaf, 10. De Koning. Kruisjassen: 1. Stikkelorum, 2. W. Regeer. BIOSCOPEN De films in de week van 26 okt. tot 2 nov. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „The stranger's hand", 14 jaar. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Die Drei von der Tank- stelle", alle leeftijden. Trianon: „Ave Maria", 14 jaar Rex: Afgekeurd In memoriam Y. Schouten Heden bereikte ons het bericht, dat de heer Y. Schouten is overleden. De Stille Omgang in Leiden en om streken herdenkt met grote dank baarheid dat de heer Schouten be hoorde tot degenen, die ruim dertig jaar geleden dit Genootschap hebben opgericht. Jaren lang heeft hij als bestuurslid geijverd voor de belangen van het Genootschap en is hij ons voorgegaan in de nachtelijke bedetocht naar de H Stede. De H. Eucharistie is „9n" derpand van de toekomstige glorie". „Moge de eeuwige glorie" het loon zijn voor zijn grote liefde en ijver voor het Vier ens waardig Wonder. Hij ruste in vrede. Bestuur Stille Omgang FILMAVOND VOOR 18-JARIGEN j UIT DE ST. PETRUS-PAROCHIE Gisteravond was er in het Casino- j theater een besloten voorstelling voor 18-jarige jongens en meisjes uit de St. Petrus-parochie van de film „Le Defroqué", „de Afvallige". Daar vóór wees pastoor Blok in een kort propaganda-speechje voor de komen de 18-jarigencursus op het groeiende materialisme, dat voor de katholiek geen levensovertuiging mag zijn, im mers wij zijn bovennatuurlijk en hebben God's genade nodig. Juist om het katholieke geloofsbesef te doen groeien is deze cursus. Na enkele technische mededelin gen vertoonde men de film. Deze is aanvankelijk vrij toneelmatig van opzet, maar op het eind bezit deze rolprent enige zeer goede ogenblik ken. De afgevallen priester begint te twijfelen als een vriend van hem priester wordt. Deze komt onmiddel lijk na zijn wijding nog eens praten, maar de afvallige legt hem het zwij gen op. en doodt hem. Dan komt de afvallige tot inkeer. MORSKWARTIER OPERATIETERREIN VAN INSLUIPER. Het Morskwartier blijkt op het moment een werkterrein te zijn van inbrekers. In de nacht van dinsdag op woensdag werd weer een bezoek gebracht aan een bovenwoning in de Tesselschadestraat, waar een porte- monnaie met 16 gulden inhoud en een portefeuille werden buitgemaakt. Men zij gewaarschuwd. JAARVERGADERING SPEELTUINVERENIGING WESTERKWARTIER. Gisteravond vond in het Clubhuis ten Katestraat de jaarlijkse ledenver gadering plaats van de Speeltuinver. „Westerkwartier". De voorzitter de heer Witténaar opende deze avond en vond het droe vig, dat er zo weinig leden aanwezig waren. Na voorlezing jaarverslagen werden onder dank goedgekeurd. De dames L. den Ouden en J. A. den Os en de heren D. J. Ober en W. Schroder, werden als bestuurslid ge kozen. De heer A. Simons die 25 jaar penningmeestej is geweest van W.K., zag zich genoodzaakt om zijn functie neer te leggen. Als blijk van waar dering werd hij tot erelid benoemd, en hij ontving een oorkonde en een scheeretui. Zijn vrouw werd in de bloemetjes gezet. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. Reeds 81 jaar zijn wij bedden- en dekenspecialist. Nu op onze verjaardag starten wij met een PROPAGANDA-VERKCOP MATRASSEN. Onze volledig gegarandeerde kwaliteit. Sinds jaar en dag brengen wij deze overbekende matrassen. Voor deze verkoop lieten wij een SUPRA-MATRAS maken. Deze matras Zweeds stalen interieur Zomer- en winterafdekking IJzersterke damast 15 jaar garantie Anti-reuma Prima afwerking f. 25.goedkoper kunnen wij niet blijvend tegen propaganda-prijzen leveren. in GROEN-GOUD In het federatiehuis te Leiden werd het toernooi voor huisschakers voortgezet, waarbij de volgende uit slagen werden verkregen: Groep A: L. KokJ. ter Haar 10; L. BroersJ. ter Haar 01; L. Kok G. M. van Houten 10; J. ter Haar G. M. v. Houten 10. Groep B: P. C. SchakenboschJ. W. Slieker 0- I -persoons niet 104.50 ma. 2-persoons niet 145. Aanvang vei koop VRIJDAGMORGEN 9 UUR HAARLEMMERSTRAAT HOEK DONKERSTEEG orde en rust te handhaven. Van de groep van zeven man die het exa- /-. t -..r tt j ttt T",i i men hadden afgelegd waren er zes ^rocPnC^J^W. Vodegel-W. Bloem- j geslaagd, de enige niet geslaagde hoff 10; S. WelsA. Keveling 10; i i-andidaat P. J. Bezemer—H. Kooistra 1—0; J.1 kandldaat door overwerk en ■nr tt j i o ttt i a T7* i ziekte niet in staat geweest de op- W. j-r n Keve- heidingf geregeld te volgen. Vervol- lingW. Bloemhoff 01. 1 - - - gens werd aan de volgende heren In groep A is L. Kok met 4 punten j,et diploma overhandigd: J. Box- uit 4 partijen zeker van een plaats in de finale. In groep B is nog niet veel ge speeld, terwijl in groen C P. J. Beze mer met 2 uit 2 en J. W. Vodegel met 2 uit 3 partijen aan de kop gaan. zwammerdam 75 Jaar op Najaars- OMGE VlNGi markt te Woerden voorschoten Bij het voorstel voor de aanleg van Op de jaarlijkse najaarsmarkt in Woerden is gisteren een merkwaardig jubileum gevierd. De 85-jarige vee handelaar W. Hoogendoorn uit Zwam- merdam, een goede bekende van aanvoerders en handelaren op elke veemarkt in Nederland, werd door rijwielpaden langs de verbin- I w r x/' wercL.aoor «we» tussen snonrweenveresno burgemeester H. H. C. Vos van Woer- dingsweg tussen spoorwegovergang Papelaan en Wijngaardenlaan is ook een voetpad opgenomen, dat komt te lopen langs de Noordwestzij de van de verbindingsweg. Bij het voorstel van de rijwielpaden was echter ver geten om het crediet voor het wan delpad aan te vragen. De kosten van deze plaatselijke voorziening komen geheel voor rekening van de ge meente. Het zal worden een voetpad, verhard met betontegels. Inclusief de kosten van ophoging zal dit voetpad f 15.000,gaan kosten. B. en w. stellen de raad voor om voor de aanleg van dit voetpad het be nodigde crediet ad f 15.000,be schikbaar te stellen. Reserve Rijkspolitie werd ver sterkt. Gisterenavond is de Re serve Rijkspolitie te Voorschoten weer versterkt met zes man die het diploma „geoefend man" verwier ven. De uitreiking van de diploma's vond in de raadszaal plaats door bur den gehuldigd, omdat hij onafgebro ken 75 jaar lang op deze najaarsmarkt tegenwoordig was geweest. Als 10- jarige knaap stond Hoogendoorn in 1881 voor het eerst met zijn vader in Woerden tussen de koeien om het vak te leren, Nadien heeft hij nooit overgeslagen en zelfs toen hij in de Iste wereldoorlog hij onder de wape nen was, wist de jubilaris gedaan te krijgen, dat hem 24 uur extra verlof werd verleend om naar de najaars markt in Woerden te gaan Burgemeester Vos noemde de heer Hoogendoorn, die ook woensdag nog achttien dieren verhandelde, een sieraad voor het veehandelaarskorps vanwege zijn grote vakkennis, zijn onkreukbare eerlijkheid en zijn nim mer aflatende humoristische kijk op de dingen. Namens het gemeentebe stuur werd de jubilaris een ingelijs te foto van de jaarmarkt aangeboden. De voorzitter van het Bedrijfschap Veehandel, de heer J. v. d. Stoel, zei gemeester C. J- v. d. Hoeven. Het in een hartelijke toespraak o.m. dat behalen van het diploma vraagt veel de heer Hoogendoorn 75 jaar met ere inspanning, zei de burgemeester, en de koopmansstok gehanteerd heeft, hij was er gelukkig mee, dat het Hij bood namens de collega's een kist corps weer versterkt was met men- sigaren aan en zegde een geschenk sen, die in tijd van nood bereid zijn van het bedrijfsschap toe. Marktberichten VEEMARKT WOERDEN (NAJAARSMARKT). Aanvoer 729 koeinen. Notering: verse koeien 800—1.000, guste koei en 500800, stierkalveren 400— 700., slachtvee 240—260. Handel goed. LEIDEN, 25 okt. Groente. Ap pelen 1217, druiven 1100116, pe ren 11—27, andijvie 7—16, Pronkbo- nen 6874, snijbonen 100159, stam- bonen 126165, stokbonen 118130, kroten 716, kroten, gekookt 2526, Chinesekool 9IC, rode kool 10li, gele kool 1118, groene kool 710, postelein 35—50, prei 6—15, spinazie 5562, stoof sla 1116, spruiten A 16 —41, id. E.T5—27, tomaten A 46—81, id. B 66—84, id. C 20—61, id. CC 20 36, uien Pickler 916, id. drielin gen 20,50, id. middelfijn 18.3018.40, id. middelgrof 18.4018.50, id. grof 17.50, waspeen 2326, witlof 42121 per 100 kg. Bloemkool A 3463, id. B 2845, id. C 1024, knolselderij 813, sla A 410, id. B 314, per 100 stuks. Bospeen 1124, Peterselie 3 15, radijs 2!—Z, selderij 13 per 100 bos. GOUDA. 25 oktober 1956 Kaas. Aangevoerd 146 partijen kaas. Note ring eerste soort 2,322,36, twee de soort 2.252.31, extra kwali teit 2,372.60. Handel stug. 's-HERTOGENBOSCH, 24 okt. Vee. Op de markt van gisteren waren aangevoerd 5.944 stuks vee, nl 2.806 runderen, 335 vette kalveren, 508 nuchtere kalveren, 62 fokzeugen, 386 slachtvarkens, 37 lopers, 1.463 biggen, 320 schapen en 27 geiten. De p. ij zen waren als volgt: melk en kalfkoeien 7251110, guiste koeien 660--840, alles per stuk; zware s jrten boven notering. Kalf- vaarzen 660—1000; klamvaarzen 630680, guiste vaarzen 610715; pinken 455540; graskalveren 250 375; nuchtere fokkalveren 100 160, nuchtere slachtkalveren 40 62,50. Zware soorten 7095, lopers 6880, biggen 3555, drachtige zeugen 260325, schapen 70110, vette lammeren 7592, alles p. st. Aanvoer slachtvee: 852 stuks. Prij zen extra kwaliteiten vaarzen 3.15 —3.25, le kw. 3.05—3.10, 2e kw. I 2.20—2.90, 3e kw. 2.65—2.75, vette stieren 2.853.00, worstkoeien 2.55 2.65, alles per kg. geslacht gewicht. Vette kalveren prima soorten 2.85 3.20, vette kalveren middenklasse 2,552.80; lichte soorten 2.20 2.40; nuchtere slachtkalveren 1.30 I.50. Zware soorten 1.551.90, slachezeugen 1.63—1.72, jonge slachtvericens 1.75—1.80 per kg. lev. gew. Overzicht: korter aanbod van rund vee. Melk- en kalfkoeien slepende handel doch niet goedkoper. Guiste koeien nandel willig en ruim prijs houdend. Jongvee handel redelijk en even vaster in prijs. Minder aanvoer van vette kalveren, vlotte handel met hogere prijzen. Nuchtere slacht kalveren handel minder met lagere prijzen. Normaal aanbod van schapen en vette lammeren, stroeve handel en niet geheel prijshoudend. Fokzeugen trage handel met hogere prijzen. Rui mer aanbod van lopers en biggen, slepende handel, prijzen lager. Korter aanvoer van slachtvee, over het ge heel handel v/illig met sttff duurdere prijzen. Groter aanvoer van slacht- zeugen, vlugge handel en even vaster in prijs. LEIDSCHENDAM. 24 oktober. Eieren. Op de weekmarkt waren aangevoerd 57700 kipeieren waarvoor no. 0 19.-8520.75; 4500 eieren no. 1 18.8519.35; 7700 eieren no 2 17.5518.00; 22400 eieren no 3 15.4515.85; 11000 eieren no 4 12.5012.85; 8200 eieren no 5 11 40 12.25; 1500 eieren no. 6 10.35 II.05 Verkocht werden tevens 25 kippen 2.20—5.60; 10 duiven f 0.50 0.60; 10 konijnen 1.902.40. ROELOFARENDSVEEN, 24 okt. Groente. Tomaten A 71..00—81.00, idem B 89.00—95.00; idem C 52.00— 63.00; idem CC 20.00—27.00; andijvie 9.0012.00; kropsla 3.00-6.00; bloem kool 10.0018.00; kroten 22.00; kas- snijbonen 118.00—128.00; idem stek 78.0088.00 per 100 kg.; aardbeien 1.081.42 per doosje. Bloemen. Freesia's 471.01 Anemonen 6574; Troschrysanthen Chastity 26—32; Chatsworth 29—38; Champion 2947; Alfretton 2138; Salamander 2734; Beryl 37-57; Sil via 3866; Migoli 4162; Snowfall 2941; Horwood 2852; Carnaval 36 48; Bright Eye 3143; Sunshine 41 46; Normandië 2739; Filmster 31 49; idem geplozen: Champion 810 Millersdale 7—11 D. Ellis 10—13; South. Pink 7—15; Migoli 6-11; White Joy 59; Perfection 812; Gift 69; Fred Yale 1015; Am. Anjers 11 24; Nerine Crispine 1013; Ornitha- galum 813 per stuk. TER AAR, 24 okt. Groente. Kassnijbonen 1.081.44, id. B 0.92 1.09, id. stem 0.740.90, stamprin- sessebonen 1.55, witte pronkers 0.42 —0.64, id. B 0.25—0.39, idem stek 0.15 0.16, tomaten exDort 0.730.92, id. B 0.91—1.14, id. C 0.52—0.70, toma ten A 0.20—0.62, id. B 0.20—0.88, id. C. 0.20—0.49, id. CC 0.20—0.35, id. bonken 0.20--0.36, andijvie 0.07—0.12, kroten 0.07—0.14, waspeen 0.180.22, rode kool 0.140.-8, groene kool 0.19 0.20, id. B 0.07, prei 0.19, uien 0.12, id. afw. 0.02—0.04, spruiten B 0.23, alles per lig., sla 0.03—0.07, bloemkool A 0.33—0.44, id. B. 0.16—.023. id. C. 0.100.15, komkommers 0.28 alles per stuk. Augurken 0.25 per kg. Bospeen 0.160.21, selderij 0.020.07 per bos, sogsla 0.70 per kist. Peren Conference 0-320.33, St. Remv 0.20. Armelen: Jonathan 0.25, Guldelingen 0.20. Drui ven 1.30 aller per kg. VINKEVEEN, 24 okt. Groente- Andijvie I 11—15; idem II 7—12; kas snijbonen 134—148; idem II 120; pos telein 51—55; prei 17—19; pronkbo- nen I 84; idem II 63; glasspinazie 57 —59; tomaten I 66—92; idem II 50— 68; witlof A II 87—95; idem B II 68 70 cent per kg.; komkommers 14 41; sla A II 36 cent per si;'k: 'os- peen I 27—29; idem II 16—20; peter selie 9; selderij 416 cent per bos.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2