R IJ N S r R E E K EEN NOOIT GEMISTE KANS voor iedere dame,heer of kind is Kleding uit het Modehuis Maison SPIER WIE WEE - WEET I HET OOK NIET ,/t BRILLENHUIS" Oude Couranten Modehuis MAISON SPIER VRIJDAG 19 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 ALPHEN AAN DEN RIJN Klaverjastournooi. Bedrijfskla- verjastournooi „Baronie"; uitslag 4e ronde Alphense bedrijven 1. koppel 69, DirkzagerKroon (Boot) 21.108 punten; 2. koppel 39. Treurende Korte (Baronie) 20.867 p.; 3. koppel 80, de GrootVroege (Spreij) 20.850 p.; 4. koppel 53, StouweNagel (Boot) 20.567 p.; 5. koppel 67, De- imoetVerkade (Boot) 20.356 p.; 6. koppel 60. VerboomSchreve (Oost hoek) 20.321 p.; 7. koppel 49, Rij dam Oe Jong (v. Dijk) 20.289 p.; 8. kop-' pel 19, v. VeenKoelewijn Cv. d. Neut) 19.989 p.; 9. koppel 13, Beer schotenDitmaar (PTT) 19.752 p.; 10. koppel 38, Apeldoornv. d. Sluis (Leerhoeve) 19.697 p. Alphense schaakclub. Voor de competitie van de Alphense Schaak club werden voor de eerste groep de partijen gespeeld: C. BruntA, Kooij 10; B. M. KronJac. de Need 01; J. G. KardelA. M. Mooijer 01; A. PostW. v. d. Roest 01; M. Verhage J. Kdbpman, afgebroken in betere stand voor Verhagen. W. v. d. Roest heeft nog steeds de leiding met 4J^ punt uit vijf partijen, op de voet ge volgd dor Jac. de Hoed en A. M. Mooijer met 4 punten. Voor de tweede groep werden ge speeld: H. W. v. TeeffelenJ. F. Bart 10; J. BoterenbroodN. F. Plantfeber 0-1; Van HofwegenJ. F. Bart 1—0. In deze groep' heeft Plantfeber ongeslagen de leiding met 5 punten uit 5 partij eh. BODEGRAVEN UIT DE BEGROTING. De gemeentebegroting die voor het eerst een toelichting kent, noemt de op stapel staande plannen voor 1957 nl. een aantal kapitaalsobjecten, waarvoor afzonderlijke credieten zullen worden gevraagd. Deze zijn het gemeentelijk aandeel in de bouw kosten van een nieuwe Rijnovergang; de verbouwing van de openbare school; de vernieuwing en uitbrei ding van de straatverlichting in de zuidwesthoek van de gemeente; ver nieuwing van de brug aan de Wei- poortseweg; de restauratie van de kapel op de algemene begraafplaats; stratenverbetering. De begrotingen van het gas- en electriciteitsbedrijf sluiten zonder voor- of nadelig saldo. Voor het wa terbedrijf is een winst geraamd van 13.000,De exploitatierekening van het slachthuis is glad. De nieuwe koelcel zal in 1957 in gebruik wor den genomen. De kosten van het be drijf belopen zo ongeveer 100.000, Gezien het voorbije jaar kan hier wellicht enige winst inzitten. De nieuwe investeringen vergen tezamen 221.000,waaronder 100.000,vor de openbare school en 50.000,voor de nieuwe brug. 260.000,is geraamd voor de ge wone dienst van openbare werken. Algemeen beheer d'.w.z. administra tie en bestuur vragen 130.000, maatschappelijke steun 113.000, onderwijskosten 170.000,Het to taal van de gemeentelijke uitgaven bedraagt bruto 1.150.000,netto ruim 6 ton. LANGERAAR K. DE BREE SPRAK VOOR DE K.A.B. Gisteravond vond in het parochie huis de eerste KAB-bij eenkomst plaats in het kader van het winter- program. Dit program omvat een aantal bijeenkomsten, waarop ver schillende actuele onderwerpen zul len worden besproken. Op deze eerste bijeenkomst be handelde de heer K. de Bree het on derwerp: „Wij samen op het werk". De voorzitter, de heer C. Egberts Opende de avond met een hartelijk welkomstwoord tot de aanwezigen en zeer bijzonder tot de heer de Bree. Vervolgens deed de voorzitter enkele mededelingen. Vooraf werd nog medegedeeld, dat de uitvoering die zal worden gehouden ter ver sterking van de kas, één week vroe ger zal zijn dan aanvankelijk was vastgesteld. De uitvoering zal ver- zprgd worden door een Amsterdams toneelgezelschap. Het betoog van de heer De Bree kwam vooral neer op de menselijke verhoudingen in het bedrijf. Deze verhoudingen culmineren vooral in het grote gebod der naastenliefde en de erkenning der menselijke waar de, de menselijke persoonlijkheid. Spr. gaf een overzicht van de groei der bedrijven en het ontstaan der ambachten, en later de komst der fabrieken. Hoe vervolgens de mens degradeerde tot een klein onderdeel van een werkende massa. De evolu tie, die werd doorgemaakt, de werk- wijze die leidde tot massaproduktie, maar die daarbij de mens maakte tot een nummer, en de arbeid gees telijk dood maakt werden aan een beschouwing onderworpen. De reac ties, die dit alles tot gevolg had waarbij encyclieken en vakorganisa ties hebben meegewerkt om de mens op te heffen en menswaardiger ver houdingen te doen ontstaan werden helder belicht. Een bespreking werd gewijd aan de problemen die zullen komen, door meerdere vrije tijd als gevolg van de vérder voortgaande mechanisatie en automatisering der bedrijven. Er zal gezorgd moeten worden voor een goede vrije tijdsbe steding. Dit is een sociaal probleem, waarmede men zich reeds bezig houdt. Als reactie op de geestdodende werkwijze noemde spr. het niet ge ïnteresseerd werken, de vlucht uit het werk, en als ergste de berusting, zich willoos neerleggen bij de situa tie. Er is geen arbeidsvreugd meer. Gelukkig wordt er veel gedaan ter verbetering van de menselijke ver houdingen. Het gaat vooral om zin volle arbeid. De leiding in 'de bedrij ven dient hierbij een steun en een voorbeeld te zijn. Bij dit alles zal ook de werknemer een juiste hou ding aan moeten nemen. Met een be schouwing over de taak van het ge zin als de plaats bij uitstek voor de vorming van de mens tot een per soonlijkheid, die de juiste plaats weet in te nemen, besloot spr. zijn met aandacht gevolgd betoog. Door enige leden werden enkele vragen gesteld, die de heer De Bree tot ge noegen beantwoordde. Verder volgde er nog een korte rondvraag waarna de aanwezigen in gezellig samenzijn zich bezig hielden met klaverjassen of vlotbruggen. LEIDERDORP Geboren: Helma Margaretha, dr van P. J. Andrik en C. S. Gressie; Hil- lebrand, zn van A. v. d. Groep en T. C. H. Hoogeboom. Ondertrouwd: K. M. Verkuijlen 21 jr te Leiden en J. Baars 20 jr. LEIMUIDEN Mannelijke jeugdbeweging. De leden van de L.T.J, en N.K.J.B. wa ren opgeroepen om in het café van de heer J. Keijzer te verschijnen voor de eerste bijeenkomst van het sei zoen. De jonge boeren waren goed vertegenwoordigd, maar de overige jongemannen waren slecht opgeko men. De L.T.J.-voorziter, Nico v. d. Salm, sprak een kort openingswoord, speciaal tot kapelaan Schrama uit Alphen aan den Rijn, die de regen ge trotseerd had om per fiets te komen. Kapelaan Schrama kreeg hierna ge legenheid om^le jongelui toe te spre ken. Als onderwerp was gekozen: „Wat ons het meest interesseert". De vraag werd gesteld of de tegenwoor dige organisaties van de jongeren nog wel levensvatbaarheid hebben, gezien de vele bijeenkomsten maar de veelal weinige belangstelling. Men treft overal aan de moeheid van het organisatieleven. Vooral de jonge mensen kan men daar trekken, waar zij bijzondere interesse voor heb ben. En dit is bijna alleen maar bij het vermaak, zoals dansen, caba ret, enz. Tegenwoordig is de instuif populair. Als enige mogelijkheid, om de jongelui op te vangen, zag spr. de kernvorming. Er zal dus meer aan dacht aan kwaliteit dan aan kwanti teit gevraagd worden, om 't hogere aan de massa door te geven. Met aan dacht had de vergadering de uiteen zetting gevolgd en er ontstond een interessant debat. K.A.B.-vergadering. Donderdag avond was er in café Van Graas een vergadering van de K.A.B. Ook deze beweging deelde in de malaise, want de oukomst was helaas slecht. Voor zitter Broekhuizen maakte tijdens zijn inleidend woord propaganda voor het bondswerk van de Credo Pugno. Hiex-na stelde hij aan de leden voor de boidspenningmeester, de heer J. Jaarsveld, die het onderwerp: „Uit komen met uw inkomen" kwam be handelen. Na enige besprekingen rondom de sociale verhoudingen van de arbeiders belandde spreker bij het spaarsysteem. Natuurlijk was hij een voorstander van het principe. Eerst sparen en dan uitgeven. In dit ver band kwam het afbetalingssysteem ter sprake. Inkopen boven draag kracht werd veroordeeld en het ko pen op afbetaling kan in noodgeval len nodig en nuttig zijn. De voorzitter deelde bede, dat de trekking van de loterij is bepaald op 6 november in café Van Graas. Be langstellenden zijn hier welkom. In de tweede helft van nov. zal de afde ling haar 2e lustrum herdenken. De bedoeling was dit feestelijk te vieren op 25 nov. Aangezien de zaal deze dag niet beschikbaar is, wordt dit verschoven tot begin januari. In het winterprogram werd nog genoemd het Sint Nicolaasfeest in samenwer king met de overige standsorganisa ties. Half December zal een forum avond worden gehouden. De laatste week van de vastenavond komt „Ons Genoegen" op de planken en ook een kaartavond zal niet vergeten worden. De Voorzitter deed een oproep om de programma-avonden zo goed mogelijk te doen slagen, allereerst door be langstelling te tonen. NOORDEN 40-Jarig jubileum. „St. Jozef". Woensdagavond vierde de R.K. Bovw- vakai'beidersorganisatie ,St. Jozef" haar 40-jarig bestaansfeest. In de openingsrede sprak voorzitter J. Pieterse zijn spijt uit, dat de hoofdbestuurder verhinderd was te komen, maar gelukkig had men pa ter" Knaap bereid gevonden, om en kele plaatjes over Afrika te laten zien. Verder gaf spreker een kort overzicht over de afgelopen 40 jaar. 40 Jaar geleden was de vereniging gestart met 11 leden. Door het toen malige bestuur werd al gauw een ge slaagde loonaktie gevoerd, het loon werd toen voor de bouwvakken van 28 cent opgevoerd tot 35 cent per u. Tevens bracht spreker nog hulde aan J. Wansinck, die als enige van de op richters nog op deze feestvergade- ring aanwezig was. Daarna vertoonde pater Knaap en kele plaatjes over 't door hem zelf ge- bouwe seminarie en vertelde er by over de moeilijkheden. Het duo Henk en Jan zorgde ver der voor de opluistering van de avond, wat hun bijzonder goed af ging. Zij wisten met hun muziek, grappen en grollen de aanwezigen te vermaken. Aanrijding. Woensdagmiddag kwam G. N. de Leeuw met zijn brom fiets de werf afrijden» om een bezoek te gaan brengen aan zijn moeder in het ziekenhuis. Op hetzelfde moment echter kwam bakker Van Zwieten aanrijden met zijn auto en een bot sing was onvermijdelijk. Doordat de heer De Leeuw krachtig remde en zich om liet vallen, bleef hij zelf onder de auto vandaan maar het voorwiel van zijn bromfiets werd to taal dubbel gevouwen, ook de auto liep enige averij op. Het mag wel een wonder heten, dat De Leeuw er met enkele onbeduidende schrammen af kwam. NIEUWVEEN Geboren: Antonie Johannes zn van D. Lam en C. P. Voshart. Ondertrouwd: A. v. d. Marei 26 jr te Nieuwkoop en M. Bos 21 jr. Getrouwd: F. H. Coes eh J. G. Roest W. Wolzak en W. M. Romeijn. Oveiieden: D. E. L. H. Plomp, 83 jr' ongeh.; P. J. J. Stouten, 77 jr, geh. in. A. M. Heeman; P. de Knegt 85 jr, wdn van D. van Eijk. 0UD-ADE GESLAAGDE PAROCHIE-AVOND. Donderdagavond waren praktisch alle gezinshoofden uit de St. Bavo- parochie vergaderd rond hun herder en het voltallige kerkbestuur. Na 5 maanden verblijf in Oud Ade had pastoor Verkley er behoefte aan eens te praten met de parochianen over de financiële en materiële positie van de parochie. Achtereenvolgens wenste de pastoor in bespreking te brengen: de kerkplaatsen, de armenbankjes, de onderhuur, het kerkhof en allerlei voorzieningen in kerk en pastorie. De parochianen waren niet voor niets gekomen, want over de kerkplaatsen- verdeling is uitvoerig gesproken. Special bracht men naar voren het onprettige „opjagen" van mensen, die geen' eigen plaats hebben. Een rood lampje dat het tijdstip aangeeft waarop voor laatkomers hun recht vervalt werd zeer gewenst geacht. Het kerkbestuur meende dit nog in overweging te moeten houden. Er wordt gestreefd naér billijke verde ling, de afgeschafte onderhuur zal plaatsen vrijmaken en de vervanging der armenbankjes geeft ook een groot aantal te verhuren plaatsen, waardoor het mogelijk zal worden aan alle verlangens naar een eigen plaats te voldoen. Inning der banken- pacht per 3 maanden wordt ernstig „overwogen. Het treffen van voorzie ningen op het kerkhof werd algemeen dringend nodig geacht. Een actuele vraag was: bij eventuele vacatures in kerk- en armbestuur ook eens tot nu toe vergeten groeperingen kans te geven op vertegenwoordiging. Ver schillende interessante besprekingen werden gevoerd, mar alles leidde tot wederzijds beter begrip en waarde ring. Binnenkort ontvangen -de paro chianen nog een circulaire over de Christus Koningviering en een te voeren brief-actie. Tenslotte sprak de pastoor een hartelijk dankwoord voor alle openhartige besprekingen, in het volle vertrouwen, dat de parochianen ook mede zullen bijdragen aan de financiële konsekwenties van deze noodzakelijke voorzieningen. Inder daad de pastoor had groot gelijk, toen hij gewaagde van een goed geslaagde avond. OUDE-WETERING Bazar R.K. Kleuterschool Ten bate van de R.K. kleuterschool „Ma- riëngaard" wordt zaterdag en zondag een bazar gehouden in de garage van de heer H. A. v. d. Meer. Zaterdag middag zal deze bazar om half drie worden geopend in het bijzijn van een aantal genodigden. Om drie uur wordt de bazar voor het publiek opengesteld. Oude Weteringers, toont belangstelling voor uw nieuwe kleu terschool. TER AAR Dam- en schaakvereniging „Nooit Gedacht" Secretaris W. Esveldt Az bracht een uitgebreid jaarverslag uit, waaruit bleek dat de vereniging 28 leden telt. Het le tiental dammen is vorig jaar gepromoveerd naar de eerste klasse LDDB. Financieel heeft de vereniging het nog hard te ver antwoorden. De reiskosten zijn hoog en het speelmateriaal vraagt veel on derhoud. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren W. Esveldt Az en J. v. d. Starren met grote meer derheid herkozen. De grote moeilijkheid is de bezet ting van het tiental schakers, die door bedanken van enkele schakers met. een tekort aan spelers worste len. Toch zal getracht worden ook dit tiental op de been te houden en in de competitie der L.SB. te laten spelen. RIJPWETERING „De Slag om de Rip". Nu het strijdrumoer van „De slag om de Rip" is verstomd, de gemoederen weer tot bedaren zijn gekomen en de omroeper zijn normale stemgeluid weer heeft hervonden is het mis schien aardig op een en ander nog eens terug te komen. In den -beginne was daar het idee van pastoor C. Ouwen dijk, om op een of andere wijze een begin te maken met het vinden van bijzondere in komsten tot dekking van de enorme kosten verbonden aan de noodzake lijke restauratie van de kerk. Dat idee groeide. Goederen werden inge zameld door enige actieve dames en na verloop van tijd was er de meest curieuse verzameling die men zich denken kon. Wat moest er nu gedaan worden om dit alles, zo mild geschonken, op de meest rendabele manier aan de man te brengen? Een uitgebreid ge zelschap, vergaderde over dit vraag stuk ën het duurde niet lang, of men was algemeen van oordeel, dat het toch best een Fancy-Fair kon worden. Bij stemming werd uitgemaakt wie men voor het organiseren daarvan het meest geschikt achtte en de ver gadering einde met „Vol verwach ting klopt ons hart". Zonder veel gedruis ging dit kleine comité aan de arbeid. Alle voorbe reidingen werden tot in de puntjes getroffen en toen de grote dag voor de deur stond verrees daar een le vensgrote Fancy in de zaal van Rust oord, uitgebreid met een enorme tent voor deze gelegenheid. En bij de opening stonden daar maar liefst 18 attracties en een staf van uitge lezen medewerkers klaar om de aan val van het publiek te weerstaan. Én die aanval is gekomen en het werd een zware, want zonder ophou den stroomden de scharen aan, aan gemoedigd door een even onophou delijke stroom van muzikale klanken, die de ruimte tot in alle hoeken vulde. En de prijzenklok draaide, het rad ratelde, buksen knalden, claxons knerpten, emmers rammelden .bus sen spatten uiteen, films rolden, microfoons daverden tussen het ge gons van stemmen en gelach. O, 't was er een jolige boel. En de dub beltjes rolden naar de tellende pen ningmeester. Een zielsblije pastoor sloot ten slotte deze zo schitterend verlopen Fancy-Fair met een haast onuitput telijke voorraad dankbetuigingen voor alles en iedereen. Niemand werd ver geten, 't zij hij rotsblokken had kun nen aanslepen of zich tot de steentjes had moeten bperken. WOUBRUGGE Gemeenteraad De raad komt bijeen dinsdag a.s. te 14.30 uur. Op de agenda: a. Verpachting grasgewas langs de wegen; b. verpachting van het gemeentelijk weiland langs de Kerkweg. Vaststelling van het wijzi- VRAGENRUBRIEK Vraag: Avondcursus koksopleiding, of adres voor opleiding als leerling kok. Antwoord: Het beste kunt u infor meren bij de Bisschoppelijke Nijver heidsschool, Leidsevaart 2, V oorhout. Vraag B. v. K. te L. inzake erf recht bij echtpaar zonder kinderen. Antwoord: U moet bij overlijden van één der partijen goed in het oog houden, dat bij gemeenschap van goederen het vermogen (inboedel, geld, onroerende goedei*en enz.) eigendom is van beiden. Wanneer één van beiden sterft, behoudt de overlevende de helft van dit vermo gen in eigendom; de andere helft x/ormt de nalatenschap van de over ledene. In uw geval komt die nala tenschap, wanneer er geen testament is, uitsluitend ten goede aan de overlevende partij, zodat men kan zeggen: de overlevende krijgt alles, met uitsluiting van de ouders, broers en zusters. Bij testament kan die na latenschap (dus niet de helft van de huwelijksgemeenschap) geheel aan een ander of aan anderen worden toegewezen. Zodra het nieuwe erf- reoht wordt ingevoerd, zal de over levende echtgenoot of echtgenote recht hebben op een wettelijk erf deel, wat tot gevolg zal hebben, dat niet de hele nalatenschap, doch (in uw geval) slechts de helft bij testa ment aan anderen kan worden ver maakt. Wordt er dus geen testament gemaakt, dan blijft in uw geval de toestand onder het nieuwe recht practisch hetzelfde als onder het oude recht: n.l. de overlevende krijgt alles. Vraag: Waar zijn de vier pinakels van de Waag gebleven? Deze mooie versiering op het dak van de Waag is na de restauratie niet meer aan gebracht. Antwoord: De pinakels zijn nog in de maak. Zij komen terug. Vraag: Katholieke gymnastiek verenigingen in Leiden en adressen secretariaten. Antwoord: „Groen Wit", secr. W. Schimmel, Van Beyerincklaan 44. „Sportief", secr. mej. N Bergers, Brederostraat 16; „Victorie", secr. mej. C. B. Laken, Haven 64. Vraag: wed. v. S. te N. inzake ves tigingsvergunning voor minderjarige kinderen. Antwoord: Minderjarige kinderen behoren tot het gezin en het gehele KONING VOETBAL reeds 300jaar v. Chr von den er in China voetbal wedstrijden plaats 30 miljoen leden van een voetbalclub voetbal word! in ruim gespdee?(?n re9e'ma'''9 eeuw reeds een boek cwer hetvoetbal qeschreve ee^^^^ljl^tp clubs Is Tottenham HotspurfEng.) meteen kapitaal van ca 2,5 miljoen qulden in 18S3 werd hef moder ne voetbal geboren rond 1900 poo^^^^ Nederland reeds het da mesvoetbal mie voeren ipi In 1879 werd de eerste Nederlandse voetbalclub (H.FC.) opgericht gingsuitbreidingsplan dezer ge meente, onderdeel Zuidhoek. Ont eigening van grond langs de Bate- weg. Onbewoonbaarverklaring van de woning Comriekade 28. Vaststel ling der begrotingen van de gemeen te en de gemeente-bedrijven, dienst 1957. T H i u gezin heeft een vestigingsvergunning nodig. Het is natuurlijk mogelijk, dat een echtpaar zonder kinderen eerder klaar komt, omdat zo'n echtpaar min der ruimte nodig heeft dat een heel gezin. Als u een leeg huis aan te bie den-hebt, wordt alles veel gemakke lijker, mits er iemand is, die ruilen wil. Vraag: Afstand per N.S. van Lei den naar Amsterdam en de prijs van een enkele reis. Antwoord: 47 kilometer; prijs 1.90 Vraag: Adres Kapteyn-Mobylette- fabrieken. Antwoord: Dr. C. Lelyweg, Arn hem. Vraag: K. te L. Mijn moeder is weduwe van een gemeenteambtenaar en geniet als zodanig pensioen. Vol gens sommigen gaat deze pensioen regeling er met 1 jan. a.s. niet op vooruit? Is dat juist? Antwoord: Met 1 januari ontvangt uw moeder krachtens de algemene ouderdomsverzekering een bedrag van 846.boven haar pensioen. Dit zou haar brengen op een bedrag van meer dan 2.000.maar waarschijn lijk wordt het oude pensioen wel in gekort. Tot hoeveel is ons niet be kend, maar in elk geval zal uw moe der meer ontvangen dan op het ogen blik. Vraag: mej. T. te L. inzake repara tie aan waterreservoir van een closet. Antwoord: komt voor rekening van de huurder. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Nadering school, (peeltcrreln of andere plaats waar kinderen plegen over te steken Geeft op alle borden acht die in Uw belang zjjn aangebracht. Marktberichten LEIDEN, 19 okt. Vee. Aanvoer 15 stieren, 70 melkkoeien, 275 vette koeien, 143 varekoeien, 92 graskalve ren, 8 vette kalveren, 65 nuchtere kalveren, 450 vette schapen, 200 wei- deschapen, 871 vette lammeren, 40 varkens, 246 schrammen, 439 biggen en 25 geiten. Totaal 2939 stuks vee. Noteringen: Stieren gesl. 2.60 3.10, melkkoeien 8101080, vette koeien 2.403.30, vare koeien 560 875, vaarzen 640900, pinken 400625, graskalveren 250420, vette kalveren (lev. gew.) 2.20 2.65, nuchtere kalveren (gesl. gew.) 5562, nuchtere kalveren (lev. gew.) 125150, vette schapen 100 120, weideschapen 110145, vette lanimeren 90125, drachtige zeu gen 280360, schrammen 60105, biggen 3550, geiten 1245. Handel: Stieren, melk- en vare koeien, vaarzen en pinken: slepend. Vette koeien: stroef; vette- en nuch tere kalveren lui, schapen en lamme ren kalm. Zeugen, schrammen en biggen en eten: matig. Kaas. Aanvoer: 30 Goudse en 4 Leidse partijen. Noteringen: Goud se extra kwaliteit 2.60; eerste soort 2.352.40, tweede soort 2.302.34. Leidse eerste soort 2.482.50. Han del kalm. R'VEE'N, 18 okt. Bloemen. Chry santen per stuk: Migoli 69, White Coronet 79, Gift 811, Alfretton Meteor 79, Vera Lynn —78, Orange Hawk 9, Daydream 6, Perfection 7— 12, Fred Yule 78, South. Pink 11— 14. Chrysanten per bos: Chastity 37 60, Bright Eyes 3540, Salamander 3546, Noi-mandie 3640, Crimson 60—67, Beryl 51—70, Hotwood 39—73, Chatsworth 35—39, Carnaval 39—72, Millersdale 4045, Shirley 35—39, Marcel 32—36, Silvia 30—35, Migoli 4956, Minerva 5055, Sim rood 7 17, rose 106, Elisabeth 7—8, Fre sia: Marijke 87—107, Oranje Zon 52 60, Blauwe Wimpel 115, Anemo nen 56, Asters 30-—35. van de OOGARTS met Uw RECEPT naar Hooigracht j ]QO Leiden Grote collectie DAMES-, HEREN- EN KINDERBRILLEN Leverancier voor alle ziekenfondsen in pakken van 5 K.G. a f 0«75 verkrijgbaar aan ons bureau: PAPENGRACHT 32 - LEIDEN Onze herfst- en wintercollectie munt uit door prima pasvorm en lage prijzen. IN ONZE DAMESAFDELING DAMESMANTELS iets aparts, met en zonder bont TAILLEURMANTELS mode '57, prima coupe DAMESJACKS de nieuwste modellen, met bont gevoerd MEISJESMANTELS met en zonder capuchon IN ONZE HERENAFDELING HERENKOSTUUMS de nieuwste Italiaanse dess., prima pasvorm HERENDEMI'S alle modetinten, de nieuwste creaties AUTO-COATS de ideale dracht voor heren en jongens SPORTCOLBERTS met bijpassende pantalon, ook in antraciet IN ONZE AFDELING REGENKLEDING steeds het allernieuwste REGENKLEDING voor dames, heren en kinderen in gabardine, Egyptisch linnen etc. tegen lage prijzen. IN MARTINI REGENKLEDING zijn wij ruim gesorteerd. BIJ AANKOOP BOVEN I 50.- ONTVANGT IEDERE KOPER GRATIS EEN PAAR PRIMA NYLON KOUSEN HAARLEMMERSTRAAT 109 t.o. Bata LEIDEN Herentrulen, Vesten, Overhemden, Shawls, Hand schoenen, Dassen en Sokken in uitgebreide keuze voorradig. Schakel-, Voorzorgr en Vesta zegels worden in betaling aangenomen.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 14