Tachtig zomerhuisjes, vier havens, 'n hotel e.d. voor 't Kaageiland De jeugdzorg blijft zorgen baren DE SPOKENJAGE s ll ET HUIS ALKEMADE ALS RECREATIE-OORD Ook de Brasem krijgt jacht haven en 'n watersporthuis Onderzoek begroting Lisse (III) Doortrekking Loosterweg 75 pet. vergoed uit het Verkeersfonds? RECHTZAKEN Scheepsberichten „Bloemen van Hawaii" een kunstloze start van Kunstkring DE LEIDSE COUEANT PAGINA 10 Het rustige Alkemade is in de laatste tijd plotseling een centrum van enorme activiteit geworden. Grote zandhappers verwijderen de veenlaag voor liet weglichaam van de nieuwe rijksweg 4a, er wordt druk gepuzzeld over de ruilverkaveling in Roelofarendsveen, de bouwactiviteit ten aanzien van woningen en scholen draait op de hoogste toeren en zonder aan dit alles te knabbelen, staat er nu weer een miljoenenplan op stapel, dat Alke made een grotere armslag zal geven op het gebied van recreatie. Want ook als oord, waar men de gejaagdheid van de stad eens even kan ontvluchten, begint deze gemeente steeds meer in betekènis toe te nemen. Het Kaag eiland met zijn speciale sfeer heeft al jarenlang een zeer grote aftrek, mooie zomerdagen kan men aan de oevers van het meer vaak honderden maar ook de Brasem mag zich verheugen in een groeiende populariteit. Op auto's tellen entoerisme is ook een belangrijke zaak die de welvaart van een gemeente gunstig beïnvloed. van Rijksweg 4A in het Brasemer- meer bloot te leggen. Op de pierarm, welke het dichtst bij Roelofarendsveen ligt, zullen voorts een aantal zomerhuisjes wor den gebouwd. Dynamische ontwikkeling Het is logisch, dat Alkemade tracht deze recreatie binnen zijn grenzen in goede banen te leiden en niet in het wild te laten bloeien. De noodzaak, om ook op dit gebied iets te doen, werd reeds benadrukt in het sociaai- economisch rapport, dat enkele jaren geleden verscheen en het ge.nmerite- bestuur heeft de aanwijzingen ter harte genomen. Men is plannen gaan maken, waarvan het resultaat is, dat thans enkele grote werken op stapel staan. Uitbreidingsplan Kaageiland. Het Kaageiland zal een flinke re creatieve uitbreiding ondergaan. Er komen 'n nieuwe jachthaven, drie in- steekhavens, een parkeerterrein, jachtloodsen, een speelterrein er speelweide, kamphuizen en ongeveer 80 semi-permanente zomerhuizen, welke laatste aan de insteekhavens zullen liggen. Voorts staat er nog een hotel-restaurant op het programma. Dit gehele plan is gekocht door een bouwmaatschappij en aangezien de grond reeds is overgedragen, ligt het voor de hand, dat met de uitvoering van de werkzaamheden reeds volgend jaar begonnen zal worden, omdat wachten alleen maar renteverlies be tekent. Bij deze grote uitbreiding tracht men de typische Kaagsfeer te be houden. Er wordt nog gezocht naar een explotatievonm, die dit zal waar borgen. Enorme toeloop. Het is niet eenvoudig om in cijfers uit te drukken, hoe groot de belang stelling voor het Kaageiland is in de zomerdag. De dagjesmensen zijn on telbaar, maar om enig idee te heb ben van het bezoek: Alleen de jeugd herberg heeft reeds 5 a 6000 buiten landse overnachtingen per seiioen. Ook de opeenhoping van auto's rond de Kaag is een bekend verschijnsel en daarom gaat men nu ook parkeer terreinen aanleggen. Voor de automobilisten is het te hopen, dat het ouderwetse kabelpont je bij deze verbeteringen op pensioen gaat. Het feit, dat het waterverkeer altijd voorrang moet hebben, veroor zaakt dikwijls oponthoud. De pont baas moet zorgen, dat kabel slap hangt, zodat de schepen kunnen pas seren en wanneer er een flinke stoet zeilbootjes voorbij komt, betekent dat zo'n klein uur wachten. Met een mo torpont, die veel gemakkelijker een overtocht je maakt, zou dit ongerief ondervangen kunnen worden. Brasem deelt mee. Ook de Brasem deelt mee in de re creatieve uitbreidingen en terecht, want in dit deel van de gemeente bloeit de watersport eveneens. Aan de kade van Paviljoen de Brasem naar Roelofarendsveen zal een grote jachthaven worden aangelegd met pieren. In deze haven komen enkele aanlegsteigers en dicht erbij een wa tersporthuis. De kostbare tuingrond zal niet aan dit project worden opgeofferd. Het ligt in de bedoeling de pieren op te spuiten en hiervoor de klei te ge bruiken, welke verwijderd wordt, om de zandputten voor het opspuiten Eigen burgerij. Naast deze werken, die indirect aan de burgerij ten goede zullen komen, heeft de gemeente ook nog 'n recrea tieterrein voor de inwoners op het program staan. Aan de provinciale weg, tussen de dorpskernen van Roelofarendsveen en Oude Wetering komen een sportpark met drie voet balvelden, twee kleinere terreinen voor volleybal e.d. en enkele tennis banen. Alles wordt zo efficiënt mogelijk gedaan. Zo zal b.v. het veen, dat voor het leggen van het weglichaam van de Rijksweg 4A verwijderd wordt, gebruikt worden voor het dempen van sloten in het ruilverkavelings plan. Bij deze vele werkzaamheden blijft de aandacht op de eerste plaats ge- richt*op de bouw van scholen en wo ningen. De zomerhuizen oefenen geen enkele invloed uit op de woningcon tingenten. In Roelofarendsveen wordt gewerkt aan 56 woningen, terwijl bin nenkort ook met de bouw van een badhuis en gymnastieklokaal zal wor den begonnen. Over enkele maanden wordt in Oude Wetering gestart met de bouw van 13 woningen en in De Kaag met 6. Volgend jaar wordt be gonnen met de bouw van ongeveer 80 huizen in Oude Wetering. We be weren dus niet teveel als we zeggen, dat Alkemade een centrum van enor me activiteit is geworden. Het meest prijzenswaardige is daarbij, dat op (41) Een vijfjarig meisje is gister middag te Zwolle toen zij onver wachts de Meppelerstraatweg over een zeer „brede basis" aan de ont-1 stak, door een personenauto gegre- wükkeling van deze gemeente wordt I pen en op slag gedood, gewerkt. I BIJ HET ONDERZOEK van de be groting 1957 van Lisse door sec ties van de raad is weer eens de aan dacht gevestigd op de zorgen, welke de Jeugdzorg baart. Zeer sterk werd aangedrongen om zo mogelijk het speelterrein Koningstraat en het schoolsporttrrein bij de ijsbaan aan te leggen vóór 1958, welk jaar in het in vesteringsprogramma wordt genoemd voor de uitvoering van beide objec ten. De leden wezen erop, dat het te kort aan sportvelden, speelweiden, het ontbreken van zwemgelegenheid e.d. de jeugd steeds meer naar de straat verwijst, waardoor een onge wenste toestand ontstaat en groeit. Met de uitbreiding van de sportvel den wil het niet vlotten, terwijl de speeltuinvereniging niet die mede werking gekregen heeft van de bur gerij, welke een opening in de afgelo pen maanden had kunnen bewerk stelligen. Het recreatieterrein bij het scholencomplex aan de Hyacinthen- straat kon niet doorgaan en juist in die buurt is daaraan zo'n grote be hoefte. De weinige braakliggende gronden, waar de jeugd vertier zoekt, worden steeds meer bebouwd, zodat zelfs deze weinig mogelijkheden bie dende terreinen verdwijnen. Hoewel het uitblijven van het nieuwe uitbrei dingsplan op deze toestand van zeer grote invloed is, dient volgens vele leden gestreefd te worden naar een oplossing o.a. door spoedige partiële herzieningen van het uitbreidings plan. Een lid vestigde de aandacht op een verslag van de interparochiële jeugdraad, waaruit blijkt, dat de jeugdzorg nog maar aan het begin staat. Vooral met betrekking tot de ongrijpbare jeugd is de nood groot. Een eerste vereiste is hier het kun nen beschikken over mensen, die lei ding kunnen geven. Dit alles kost veel geld en de huidige subsidie is nog pas een druppel in de emmer. Bezorgheid. len wegens overgang naar de R.K. Streek-H.B.S. Pogingen om op het uitbreidings plan vooruit te lopen en reeds thans recreatieterreinen voor de jeugd te scheppen zijn gestrand. Soms omdat de eigenaren geen medewerking ver leenden; soms omdat de gevraagde prijs te hoog wa$. In het uitbreidings plan zal aan de jeugd gedacht wor den, maar het is niet te verwachten, dat reeds vóór 1958 enkele mogelijk heden zullen worden verwezenlijkt. Wat de speeltuinvereniging „Marij ke" betreft, kan .nen de gemeente geen gebrek aan medewerking ver wijten. De raad stelde 10.000 be schikbaar, waarna het bestuur van de vereniging de verzekering gaf, dat de speeltuin op korte termijn een feit zou zijn. Helaas is deze verzekering nog steeds niet gerealiseerd. Voor de overkoepelende organen van het jeugdwerk hebben B. en TV. grote belangstelling, maar zij vragen zich af, of de gemeentelijke subsidie niet teveel wordt gezien, als een on der de verenigingen te verdelen be drag dan als een mogelijkheid tot fondsvorming. Muziektent. De aandacht yan B. en W. werd ook gevestigd op de wenselijkheid van een muziektent. Er zijn goede korpsen in de gemeente en tot op he den bestaat er bij het grote publiek slechts gelegenheid deze korpsen te beluisteren bij rondgangen. Ook in de omliggenden gemeenten zijn muziek tenten. B. en W. staan achter deze opvat ting, maar willen pas tot stichting overgaan als de plaatsbepaling van een muziektent verzekerd is. Voor de zoveelste maal verwijzen zij naar de behandeling van het uitbreidingslpan. Omtrent de positie van de direc teur van de gas- en waterbedrijven, die door de reorganisatie een te zwa re top is gaan vormen, vroeg een der leden, of er contact is met omliggen- doortrekking van de Loosterweg uit- werd geïnformeerd, of indien de sluitend nodig is ten behoeve van Keukenhof er geen mogelijkheid bestaat de kosten (raming 150.000) geheel of gedeeltelijk door de provin cie te doen dragen, daar het hier im mers een aangelegenheid betreft, die zeker boven het plaatselijk belang uitgaat. Een lid vroeg, of de 4 h.a. weiland, welke hierbij verloren taan, niet een te kostbaar offer is voor 4 weken Keukenhof bezoek per jaar. B. en W. wijzen er in hun antwoord op, dat het betreffende weggedeelte, een intercommunale verbinding, ver moedelijk als tertiaire weg zal wor den aangemerkt. Voor aanleg en on derhoud van dergelijke wegen wordt momenteel een bijdrage van 75 uit Het verkeersfonds gegeven. Voorts acht het college doortrek king van de Loosterweg en aanleg van. een parkeerterrein een levensbe lang van Keukenhof. Als het parke ren stagnatie ondervindt, zal dit op den duur een grote weerslag hebben op het bezoek. Dit belang weegt zwaarder dan het verlies van enkele hectaren cultuurgrond. Geen dorstige kelen. Naast de waardering voor het per soneel van openbare werken, dat ieder jaar in de avond- en nachturen belangeloos de gemeentelijke wagen voor het bloemencorso klaar maakt, werd critiek uitgeoefend op het feit, dat deze mensen niet behoorlijk wer den voorzien van verversingen. Er werd op aangedrongen, dat de ge meente minder karig zou zijn. Tegen deze uitspraak nemen B. en W. stelling. Er is geen enkele klacht binnen gekomen over een karige ver zorging en zowel in *55 als '56 is het door de gemeente uitgetrokken be drag voor verversingen niet geheel opgebruikt. Er kan dus hooguit sprake zijn van vergissingen door een minder goede organisatie. B. en W. delen op dit terrein de be- de gemeenten om tot coördinatie te zorgdheid van de raad. De aanpak van dit probleem wordt bemoeilijkt door veel voetangels en klemmen. De exploitatie van het terrein Does zal binnenkort enige speling geven, maar daar staat tegenover, dat het aan Ma- rienthal grenzende sportveld weer aan de algemene behoefte zal ontval- zonder met Hillegom. De kwestie echter nog in onderzoek. Keukenhof. Bij het investeringsprogramma ONVOORZICHTIGHEID. Voor de Haagse Politierechter stond terecht een landarbeider uit Rijn- BATANG. 18 v. Belawan n. Aden; BA- WEAN, 20 Singapore verw.; BENGA LEN, 19 te Colombo; CONGOKUST, p. 18 Ouessant n. Bordeaux; CRANIA (t.), saterv/oude. Op 31 jan. 1956 was door 18 vEafiam .Curasao:DBXF& zijm onvoorzichtigheid een boerderij tot de grond toe afgebrand. De kraan in de veestal was bevroren en verd. wilde 'hem ontdooien. Eerst had hij het met een ketel warm water gepro beerd, maar toen dit niet lukte "nam hij een bundeltje stro en stak dit in brand. Hiermee ging hij de buis van de waterleiding langs en zo zou hij die buis en de kraan ontdooien. Er stond een behoorlijke trek en toen verdachte bij het schot kwam, waar de buis doorheen ging, zat hier een scheurtje in het schot. Hierachter lag zeer brandbaar klaverhooi. Door de trek die er stond raakte het hooi in brand. De gehele boerderij en al de opstallen zijn afgebrand. Inmiddels staat er weer een nieuwe boerderij die heel wat moderner is dan de oude. Dat is zeer vlug gedaan zei de rechter. In jan. afgebrand en in okto ber staat hij er al weer. De verdach te bekende dat alles zo in zijm werk was gegaan, We deden het altijd zo, m'n baas net zo goed als ik, alleen liep het deze keer niet goed af. De officier eiste 14 dagen gevangenis straf. De politierechter veroordeelde hem tot 75 boete of 20 dagen. HAVEN, 18 v. Narvik'n. Emden; DORIS 18 te Ft Liberte; EENHOORN, 18 te Patras; ESSO DEN HAAG (t.), p. 18 Kp Finisterre n. Sidon; GABONKUST, 18 v. Lagos n. Matadi; IVOORKUST, 18 v. Lagos n. Takoradi; JAPARA krl., 18 v. Antw. n. Southampton; KARIMUM, 18 v. Calcutta n. Australië; KHASIELLA (t.), 18 v. Lorencomarques n. Abadan; KOTA GEDE, 17 v. Charleston n. Gal veston; LANGKOEAS, 18 v. Tj. Priok n. Singapore; LAURENSKERK, 19 te Mar seille; LEOPOLDSKERK, 18 v. Suez n. Ummsaid; LINGE. 18 v. Toppila naar Zaandam; LOMBOK, 18 te Beira: MAASKERK, 18 v. Genua n. R'dam; MACOMA (t.). p. 18 Str. Karimata n. Fremantle; MUREN A (t.), 24 te Balik- papan verw.; OOSTKERK, 18 n.m. te Dakar; OOTMARSUM, p. 18 Key west n. Neworleans; ORANJEFONTEIN, 18 te Antw.; OVERIJSEL, 18 v. Pt Said naar Alexandrië; PERN A (t.), 19 te Singa pore; PRINS WILLEM 4, 18 v. Mon treal* n. Le Havre; REMPANG. 18 v. Sydney n. Brisbane; ROGGEVEEN, 18 v. Fremantle n. Mauritius; SARANGAN, 18 v. Pt Said n. Genua; SCHELPWIJK (t.), 19 te Pt Said; STRAAT BANKA, 18 v. Fremantle n. Surabaja; TABIAN. 19 te Djibouti; TEIRESIAS, 18 n.m. v. Fremantle n. Aden; WILLEM RUYS, p. 18 n.m. Kp Guardafui n. Pt Said- Toch was 't wel genoeglijk inTreslong Gisteravond is in de grote zaal van het Hillegomse „Treslong" met een kort openingswoord van jhr. O. van Nispen tot Pannerden als voorzitter, het nieuwe seizoen van de Kunst kring „De Bloembollenstreek" ingezet met een uitvoering van de operette „Bloemen van Hawaii" door Het Ne derlandse Operette-gezelschap. Toen deze inzet vijf minuten oud was, zullen velen zich verbaasd heb ben afgevraagd, wat er nu eigenlijk aan de hand was en ook wij keken ons programma nog eens in. Het stond er werkelijk: Operette „Bloemen van Hawaii" van Paul Abraham door Het Nederlandse Operettegezelschap. En onder de streep stond gedrukt: Kunstkring „De Bloembollenstreek". We zullen het meteen maar zeggen, het is uiteindelijk een „écht leuke avond" geworden, zo in de trant van een gezellig uitje waarbij over kunst niet moet worden gesproken. Op de eerste plaats is „Bloemen van Ha waii" geen operette, maar een opeen volging van revue-achtige scènes. Soms geestig, ook wel eens weinig verheffend, met een dansje,'wat lied jes en kolder, veel kolder. De eerste atce was rondweg een desillusie. Het rommelde en kraakte naar alle kanten, terwijl de muzikale ouverture slecht was. Later werd het beter, niet alleen als spel maar ook muzikaal. De openingsmuziek van de tweede acte b.v. was zeer welluidend. De vele kolderachtige scènes, als rnen ze dan maar in dat licht wil bezien, deden het werkelijk goed. Er werd zwaar gechargeerd, naar hartelust geïmproviseerd, maar er waren veel geestige momenten, niet in het minst bij de kleine rollen. Zo was b.v. het rolletje van de nachtkroegkellner Perroquet (Richard Bahler) in zijn soort een heel goede typering. Voor de enkele goede stemmen, die het ensemble rijk blijkt te zijn werd te schaars gezongen. Simon van der Geest als Prins Lilo Taro, heeft een niet zeer volumineus maar wel fraai geluid. Dat heeft ook Han de Jong als Kapitein Stone, die een fraaie klank bovendien paart aan een voller tim bre. De vocale voordracht van de so praan Tiny Alma in de dubbelrol van Yaya, prinses van Hawaii en de re vuester Suzanne Provence, kon niet altijd bevredigen. Het vloeide slecht, hoewel zij geen onverdienstelijke stem heeft. De kleurrijke balletten hadden niet zoveel om het lijf. Toch kwam in de dans der nachtbar-girls even iets. naar voren in dechore orgaphie, dat bo ven het gemiddelde peil van het ge heel uitkwam. Al met al is deze eerste „kunst kring-avond" uiteindelijk wèl een aardige vertoning geworden, die ech ter met kunst weinig of niets te ma ken had. W. P. door ALAN SULLIVAN. EERSTE HOOFDSTUK. DE MAN MET DE LOODRECHTE WENKBRAUWEN. Geleerde vraagt voor privé-secre- taris jonge man van zeer goeden huize, zonder persoonlijke verplich tingen van welke aard ook. Physiek in uitstekende conditie en niet erfe lijk belast. Hoogsalaris. Aanmel ding: uitsluitend persoonlijk, bij A. B. Monk's Mount, Hoddesdon. Idioot!, spotte die jonge Court, die zat te ontbijten. Hij zat zijn voedsel naar binnen te werken met de eetlust van een gezonde jongen en tussen de grote hoeveelheden thee en geroos terd brood speurde hij de adverten tie-kolommen na met de nieuwsgie rig zoekende blik van iemand, tot elk avontuur bereid. Er waren adverten ties genoeg, maar helaas verlangden de meesten ervan bekwaamheden, die hij (ndet bezat. Hij kon naar een rubberaanplant op Malakka gaan, of als hulpboekhou- der naar de Goudkust, of als schatter van de gemeente naar Hong-Kong.* hij kon bijna overal naar toe als Op dat „als' strandde hij telkens weer en lachend begon hij weer van voren af aan de kolommen door te zien, somde alle vereisten op en vertelde de, antwoorden aam de nu lege thee pot. Verplichtigen nu, laten we zeg gen twintig pond, want hij had een hekel aan schulden. Die eis van goede familie deed hem grinniken. De fa milie was deftig genoeg, maar daar praat je nu eenmaal niet over, hoe wel er al Courts in Hampshire woon den toen, zoals hij het uitdrukte, Wim de Veroveraar de dienst Dover Calais opende. Physieke conditie hij wierp een blik op de schoorsteen mantel, 'beladen met bekers, sigaret tenkokers en andere wedstrijdtro- feën. Erfelijk belast hij fronste het rimpelloze voorhoofd en ergerde zich. Té verdraaid persoonlijk, al' was hij vrij van dergelijke dingen. Wat wilde die man? Het leek wel zo'n ellendige vivisectionist. Hoog salaris hier grinnikte hij breed en toonde zijn gelijkmatig en sterk gebit. Zeer vormelijk sprak hij zichzelf toe: „Waarde vriend, je bezit zowat driehonderd pond per jaar juist genoeg om je naar meer te doen ver langen. Je bent niet-verliefd en ver langt het ook niet te worden. Je bent van een oude faimiliie en bezit de meeste eigenschappen, die deze me neer in Hoddesdon sdhynt te zoeken. Je kunt niet typen je kent geen stenografie maar je kunt zeer, zeer privé zijn. Je physieke conditie is tien plus en nog wat. Je bent de beste hardloper van je gewicht in Engielamd. En je hebt gield nodig. Hector, vriend, ga er op af". Hij knipte de advertentie uit, plakte die op een visitekaartje, schel de om een spoorboekje en keek, hoe armoedig Ebury Street eruit zag op een mistige novembermorgen. Zijn blik gleed vol herinnering over de verzameling op de schoorsteenmantel. Daarna nam hij een velletje papier en stelde moei zaam een korte levensbeschrijving op. Lichtelijk verbaasd las hij ze door. „Genade!", mompelde hij, „ik wist niet, dat ik nog zoveel gedaan had in imijn korte leven!" Tegen de middag stapte hij op het station Hoddesdon uit de trein, ver nam dat Monk's Mount drie kilometer verder lag, de kant van Hertford uit, en ging, zijn stok zwaaiend, op weg. Een half uur later stond hij voor een stenen portierswoning, die een groot, smeedijzeren hek bewaakte. Achter het hek begon een oprij laan, die met een bocht tussen de rhodondendrons verdween. De weg scheen in noordelijke richting te voe ren, terwijl aan oost- en westzijde zioh dicht bos uitstrekte. De bodem helde en hij kon enkel de horizon zien, zodat niet was na te gaan, hoe ver het was naar het h/uis. Het was geheel omgeven met een hoge miuiur, wat het onzichtbare huis een air van strenge afzondering gaf. Hier, op twintig miijl afstand van Lon den, hingen nog flarden mist over, de vochtige aarde en het was kil in de lucht. Dit en het sombere uiterlijk van het landgoed, deden de jonge Court een ogenblik onaangenaam aan. Toen klopte hij aan de portierswo ning. De deur werd geopend door een heel oude man, zo gebogen door de rheumatiek, dat de gebaarde kin op de ingezonken borst rustte. Hij moest zijn hele bovenlijf verdraaien om omhoog te kuininen kijken en dit gaf zijn blik een loerende uitdrukking, die iets onheilspellends had. Hij stond op zijn magere, kromme benen, een zwart kapje op de kale schedel, op de drempel als een waak zame dwerg. Hector voelde die snelle, oniwillkeurige afkeer, die de frisse jeugd koestert tegen dé misvormde ouderdom. „Is dit Monk's Mount?" De dwerg kromde zijn rug nog iets meer. „Dan zou ik graag meneer A. B. spreken hoe hij ook heten mag". Er gebeurde iets vreemds. De slap pe, gerimpelde oogleden openden zich verder en Hector zag een paar heel schrandere, hoewel verbleekte ogen op zich gericht. De uitdrukking wis selde. Eerst verrieden ze belangstel ling, toen een zeker medelijden. Ze schenen de jonkman op te nemen, saheen hem aardig te vinden. Men zou haast zeggen, dat de ouderdom aan de jeugd een teken gaf, in de veronderstelling dat de jeugd dit be grijpen zou. Hector, te verbaasd om te spreken, bewoog zich niet. Weldra vielen de ogen weer neer en verborgen de ver zachte blik der oude ogen, zoals- het wentelend luik van een vuurtoren de felle lichtstraal afsluit. Snel en zichtbaar kroop de oude weer in zijn schulp. „Meneer A. B. wie hij ook zijn mag". Dit met een schor grinnikjé, zo onverwacht dat men ervan zou schrikken. „Precies wie hij ook is! Dat vraag ik mezelf soms af, wat hij ook is! U komt zeker uit Londen, jon ge meneer?" Hector knikte. „Fijne stad, Londen, een prachtstad. Waarom gaat u d'r vandaan?" Hij vroeg het snel en scheen toen spijt te hébben van zijn woorden. „Misschien zal ik je dat later nog wel eens vertellen. Kan ik nu die meneer spreken?" „Meneer Absalom, jawel". De dwerg nam het visitekaartje, grin nikte weer en ontsloot, met een zij delingse blik op de bezoeker, het hek. „Volgt u de weg maar naar het huis, en de rest is gemakkelijk al te ge makkelijk". (Wordt vervolgd)..

Leidse Courant | 1956 | | pagina 10