w K. de Bree: geen tijd meer om schilderijen te maken - rs De Lichlhal HUISKAMERKRONEN „De Lichtbal" „De Lichlhal" b. raaphorst I 2' De weg van zeef naar gaat via Chandu saf VERENIGINGS DRUKWERK koude avonden! deBoeP§_ VRUCHTENKOEK DONDERDAG 18 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De voorzitter heeft het woord E'EN INTERVIEW kan soms vermoeiend zijn, voor de ondervrager zowel I-4 als voor de ondervraagde. Dit was niét het geval met het onderhoud, dat wij mochten hebben met de heer K. de Bree, voorzitter van de K.A.B. te Leiden, die ons als eerste in een reeks gesprekken met Leidse voor zitters een onderhoud toestond. De heer De Bree weet waarover hij praat. Het is duidelijk, dat hij veel over de vraagstukken van de dag heeft nagedacht voor hij de moeilijkheden trachtte te formuleren. Dit maakt, dat zijn ideeën „panklaar" zijn voor het gesprek. Al tikkende waren wij geneigd neer te schrijven K. A. Bree in plaats van KA.B. en dar is wel re den voor, want van De Bree kan men wel zonder overdrijving zeggen, dat hij geheel en- al K.A.B. is. Binnen in zijn gezellige woning aan de Stuwstraat hebben we nog een poging gedaan om over wat Leidse koetjes en kalfjes te spreken- Over de schilderijen aan de muur fris van kleur, moedig van. opzet, die door de K.A.B.-voorzitter zelf in een vroegere periode zijn geschil derd maar al spoedig viel het woord K.A.B. en daar is onze gast- heer^an moeilijk meer af te bren gen. Om nog even op deze schilderijen terug te komen. Duidelijk blijkt er uit, dat de heer De Bree veel ge leerd heeft van zijn stille leermees ter Lede Sengers. Hij was ook lid van „Ars Aemula" en iheeft eens een eerste prijs gewonnen voor een zelfportret. Jammer genoeg heeft hij nu geen tyd meer voor schilder werk. Hij heeft onlangs een vaandel ontworpen voor de r.k. Invaliden- hond „St. Liduina" te Leiden, maar dat is zijn laatste stap op het pad der schone kunsten geweest. „Als je iets doet', zegt de heer De Bree, „moet je je met hart en ziel kunnen geven. Liever niets doen, dan half werken". Dit geldt in sterke mate ook voor zijn activiteit in de K.A.B., Onze gastheer komt al spoedig tot het formuleren van datgene, wat vol gens hem het grootste probleem in de K.A.B. oplevert en sterker nog: in de gehele maatschappij. Als hij iets bijzonders gaat zeggen, heeft hij de ge woonte recht-overeind in zijn stoel te gaan zitten, zich inspannend zijn ge dachten zo zuiver mogelijk onder woorden te brengen. Daarna laat hij zich in zijn stoel terugvallen en wacht gelaten op de volgende vraag, die op hem wordt afgevuurd. Dit is karakteris- tiek De Bree. Niet tevreden met een antwoord, dat een gedeelte van zijn gedachtenleven onbedekt laat. Di rect, radicaal en dikwijls onbarmhar tig in zijn oordeel, waar het mistoe standen in eigen of andere kring be treft. Maar hij spaart ook zich zelf niet voor het ontleedmes. „Noemt u eens het gróótste pro bleem van deze tijd in de K.A.B."? De Bree zou De Bree niet zijn, in dien hij niet dadelijk een algemeen, alles-omvattend probleem ter hand nam. Dus niet over ledenverloop of moeilijkheden bij bet innen van de contributies. „De vereenzaming van de mo derne mens"! Hij voegt er aan toe, dat het een probleem van de hele samenleving is. In een agglomeratie als de stad Leiden met haar oude industriekern en de snelle groei in de'buitenwij ken, doet zich dit probleem sterk gevoelen. Leiden is een vraagstuk op zich. Ook al heeft de dienst sociale zaken veel in Leiden gedaan. De Bree spreekt in dit verband over de ge slaagde pogingen, die de dienst heeft ondernomen om jeugdigen uit een a-sociaal milieu te lichten en op ho ger niveau te brengen. Dat oude idee van „Een voddenraper blijft zijn gehele leven een voddenraper" moet er uit. en de dienst voor sociale za ken werkt daar aan. We zijn op gemeentelijk terrein POTLOOD en GEEST 2 3 6 5 6 7 8 9 10 :i 12 13 14 1b 16 17 18 19 20 22 lu No 517. Horizontaal. 1. gem. in Drente, 4 haikwerktuig, 6. tevens, 7. onderricht, 9. lengtemaat (afk.), 10. verstandig, 11. volgens andere (afk.), 12. metaalsoort, 13. mandje, 14. ver eniging, 16. oningewijde, 17. latwerk, 18. twijg, 19. deel van de bijbel (afk.), 20. landman, 22. houten toestel met wip boven een put, 23. lidwoord, 24. vragend voornaamwoord, 25. opgezet, pofferig. Verticaal: 1. zwaarmoedige, droef geestige muziek, 2. familielid, 3. gods dienst afk.), 4. vruchtje, 5. bevroren water, 7. streep, 8. tenor, 10. vragend voornaamwoord, 11. gem. in N. Brab., 12. niet harde slag, 13. verscheurend dier, 15. knoop of strik werk met ma zen, 16. niet gevuld, 18. vertaler, 20. danspartij, 21. bron, 22. voornaam woord, 23. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 516. Horizontaal: 1. pro, 3. animo, 8. Ee, 9. Adonis, 10. dui ker, 12. D.S., 13. Sem, 14. pa, 15. leer, 17. bast, 19. gr., 20. Rai, 21. Aa, 22. waarde, 24. gavial, 26. bron, 27. aleer, 28. Ens. Verticaal: 1. pedel, 2. reu, 3. adem, 4. nor, 5. in, 6. midas, 7. Oss, 9. aker, 11. Iser, 14. pair, 16. egaal, 17. baal, 18. trens, 20. raar, 21. aga, 22. wie, 23. Don, 25. v.e. aangekomen. Het gemeenteraadslid in de K.A.B.-voorzitter waarschuwt kennelijk onze gastheer, dat hij zich op glad ijs bevindt. We vragen of hij de idee van de vereenzaming van de mens nader wil toelichten. In alle milieu's komt men tot de ontdekking, dat de mens aan zich zelf wordt Overgelaten. De arbeider ondervindt geen waardering meer voor zijn werk, hij mist meestal de arbeidsvreugde; er is niemand, die zich met hem bemoeit. Indien een man van buiten in een industrie in de stad zijn werk begint, voelt hij zich als een vreemde. Er is niemand, die hem binnenhaalt en hem op zijn gemak stelt. Burgers zijn als „inge- metselden" in een stad. Zij, die door migratie van buiten naar de stad ko men, missen het contact, dat zij in hun dorp nog met hun mede-inge zetenen onderhielden. De kinderen missen bewegingsvrijheid. „Dus u bent een verdediger van het begrip „human relations"? „Niet van de „'human relations" van Amerikaanse oorsprong, die er Marktberichten LEIDEN, 17 okt. Groente. Appe len 724; duriven 112; andijvie 819; augurken 1683; pronkbonen 6383; snijbonen 72150; stambonen 90161 stokbonen 83135; kroten 617; idem, gekookt 3035; boerenkool 13; Chinesekool 1016; rode kool 1523; gele kool 1418; groene kool 1723; postelein 4158; prei 1215; spinazie 56; spruiten A 2356; idem B 15 39; komkommer 8—25;tomaten A 49 68; idem B 4465; idem C 2144; idem CC 2022; uien picklers 1360; idem drielingen 1980; middelfijn 18.7018.90; idem middelgrof 18.60 18.80; idem grof 17.90; waspeen 22 32; witlof 43110 per 100 kg. bloem kool A 3252; idem B 1529; idem C 817; knolseldeij 113; komkom mers A 29--30; idem B 1121; idem C 816 ;sla A 517; idem B 27 per 100 stuks; bospeen 1223, peterselie 27; radijs 13; selderij 516 per 100 bos. GOUDA, 18 okt. Kaas. Aange voerd 153 partijen. Eerste kwal. 2.33 2.38; 2e kwal. 2.272.32; extra kwal. 2.392.63. Handel kalm. 's-HERTOGENBOSCH 17 oktober. Vee. Op de Bossche veemarkt van heden werden aangevoerd 6.053 stuks vee, zijnde: 3.121 runderen, 381 vette kalveren, 442 nuchtere kal- runderen, 67 fokzeugen, 289 slacht- varkens, 24 lopers, 1.390 biggen, 326 schapen, 13 geiten. De prijzen waren als volgt: melk- kalfkoeien ƒ720110, guiste koeien 650825. zware soorten bo ven notering. Kalfvaarzen 650980, klamvaarzen 625675, guiste vaar zen ƒ600—700, pinken ƒ450—525, graskalveren 250375, nuchtere fok- kalveren 110170, nuchtere slacht- kalveren 42.4065. Zware soorten 72.50—97.50, lopers ƒ70—84, big gen 3858, drachtige zeugen 275 350, schapen 7298, zuiglammeren 7895 alles per stuk. Aanvoer slachtvee: 971 stuks. Prii- zen extra kwaliteiten vaarzen 3.20 3.30, le kw. ƒ3.05—3.15, 2e kw. ƒ2.80 2.90, 3e kw. 2.652.75, vette stie ren 2.853, worstkoeien 2.602.70, alles per kg. geslacht gewicht. Vette kalveren prima soorten ƒ2.803.10, vette kalveren middenklasse 2.50 .75, vette kalveren lichte soorten ƒ2.202.40, nuchtere slachtkalveren 1.351.60, zware soorten 1.60 1.95, slachtzeugen 1.631.71, jonge slachtvarkens 1.751.80 alles per kg. levend gewicht. slechts op zijn gericht door het ver beteren van de menselijke verhou dingen in het bedrijf de arbeidspres taties op te voeren. Niet de econo mie, maar de menselijke waarde moet het doel zijn". „En wat kan de K.A.B. doen om de eenzaamheid van het individu te doorbreken?" „Niet door „vergaderen", want ook de vergadermoeheid is een symp toom van de eenzaamheid van de mens. De K.A.B. stelt zich op het standpunt, dat de leden door elkaar in sterke mate beïnvloed moeten worden. Thuis in het gezinsleven dus worden gesprekcentra ge- vormd, waar de (kader)leden met j elkaar kunnen spreken en elkaar ten goede kunnen beïnvloeden. Aan deze kernvorming hecht ik veel waarde. De goede gedachten, die hier gebo ren worden, kunnen een gehele maatschappij beïnvloeden. Het moet zich als een olievlek uitbreiden. Uit kernen kunnen nieuwe kernen voort komen". In het verenigingsleven van de K.A.B. moet het contact tussen de leden en de top verinnigd worden. Om het contact tussen de leden on derling te versterken is men het vo rig jaar overgegaan tot het oprich ten van de K.A.B.-wijken. In een vereniging van 1600 leden kan men de zaken niet meer overzien, zonder tot een verstarde en bereaucratische methode van werken te komen. „De centralisatie" heeft men dat in de K.A.B. genoemd. De wijze van vergaderen zal ook veranderen. De leden moeten zelf aan het denken gebracht worden- Daarom zullen de bijeenkomsten veeleer het karakter van gesprek- avonden hebben. De leden moeten leren zelf te pra ten, zelf met voorstellen te komen en niet meer passief naar alles wat aan de overkant van de tafel te ber de wordt gebracht, te luisteren. We spreken nog over de kader vorming. Natuurlijk, zo zegt de heer De Bree, moet de kadervorming in Lei den gewestelijk geschieden. De K.A.B.-ers uit de Omgeving zijn voor een groot deel op de centrum-ge meente Leiden aangewezen, Leiden is omgekeerd afhankelijk van de omgeving. De toenemende industrialisatie en urbanisatie dringt het agrarische ge bied terug. Dit schept typische moei lijkheden in de ontwikkeling van het gebied. Daarom is ook vorming van het kader op de gewestelijke so ciale school van belang en daarom heb ik in het diocesaan bestuur waarvan de heer De Bree deel uit maakt aangedrongen op meer financiële steun aan de gewestelijke activiteiten. De monster-industrialisatie aan de IJ-mond en aan de Waterweg, be wijzen welke noodtoestanden in een gebied kunnen ontstaan. Zij zijn ba kens in zee voor Leiden. „De katholieke gedachte moet" aldus de heer De Bree, „het maat schappelijk leven doordesemen. II sta een open katholicisme voor. We moeten voor alles de nadruk leggen op het „katholieke" (d.i. algemene) van ons geloof". En hierna scheidden wij. Nan Merriman voor Mij v. Toonkunst LIET EERSTE CONCERT van het 12e maatschappelijk jaar, gege ven door de mezzo-sopraan Nan Mer riman, is luisterrijk geweest. Zij toch heeft, aan de vleugel gesecundeerd door Jean Antonietti, haar talrijke toehoorders verbaasd en verrukt door een boeiend programma en een buitengewoon mooie stem, welke hoog ligt en over de gehele omvang met een timbre begiftigd is, zó warm en voldragen, dat dit alleen al een genot is om naar te luisteren. Alles zet deze begaafde zangeres oni in klank en expressie, méér dan in arti culatie, maar dank zij de expressie komt de betekenis tot haar recht. Haar rijk register weet zij met veel intelligentie te hanteren en haar psychische activiteit is van een veel zijdige energie en vindt vooral in lyrisch dramatische gegevens een grote expansieve kracht, waarvan zij ruim gebruik maakt. De drie oud-Italianen zong zij sober en toch geëmotioneerd, maar de Mo- zart-aria was prachtig uitgebalan ceerd, geestig en voornaam; een hoogtepunt! De twee liederen van Debussy en diens Air de Lia, maak ten een grandioze indruk. Van de vier liederen van Rachmaninoff stond naar wij menen het laatste „O thou billowy harvest field" aan de spits. Van de Falla vertolkte zij zeven Spaanse volksliederen grandioos en gloeiend van verbeelding. Er is geen fractie van een seconde dat ook maar iets aan haar emotionele controle ontsnapt. Een enkel klein gebaar moge al een bedoeling accentueren, over 't geheel gezien bouwt zij met strikt noodzakelijke middelen en zingt zij in de dramatische sfeer voor treffelijk; de tegenstellingen scherp stellend. Tenslotte vijf negro-spirituals in een arrangement van Lawrence Brown. De intentie om het karakter van de godsdienstige negerliederen zo diep mogelijk te peilen was opvallend, zij bracht een zekere overdaad, maar •tevens een verscheidenheid van uit- „De Instuif" kreeg les in geheugen-ontwikkeling Heeft u wel eens geprobeerd, de volgorde van een goed geschud spel kaarten uit uw hoofd te leren, terwijl men u onderhand verzocht tien wil lekeurige woorden te onthouden? Misschien zou het u lukken als u er tijd voor nam. In een experimen tele lezing die gisteravond georgani seerd werd door de r.k. jongeren- O.K.O. van de St. Leonardusparochie, sociëteit „De Instuif" en het comité leverde de psychometrist Chandu dit staaltje in twee en een halve minuut. Ohandu, die van mening is, dat elk mens van nature een goed geheugen bezit, bezwoer zijn toehoorders, dat elk van hen dit experiment tot een goed einde zou kunnen brengen, wan neer hij zijn geheugen aan een goede en voortdurende training onderwierp. Gemakzucht fataal. En aan deze training wijdde hij zijn voordracht, die getiteld was: „Is uw geheugen een zeef of een safe?" Nadat hij had uiteengezet dat het geheugen bestaat uit de vermogens om op te nemen, te bewaren en te re produceren, toonde de spreker aan die 'hand van enkele anecdotes aan, dat het vermogen om iets in het geheugen te bewaren, zich uitstrekt tot ver in het onderbewuste. Om te laten zien, waartoe een goed- getrainid geheugen i«n staat is, liet Chandu, geblinddoekt, het paard uit het schaakspel zijn sprongen maken over het schaakbord, waarbij het dier, uitgaand van een willekeurig veld, achtereenvolgens alle andere velden bezocht, om zijn reis te eindigen op het punt van uitgang. Er werden door de spreker twaalf portretten getoond, waarvan het pu bliek de bijbehorende namen en be roepen gedurende enige moest ont houden. De juiste methode. De meesten brachten het niet ver der dan twaalf van de vierentwintig uitgeloofde punten, waarom de psy chometrist hen. enige punten aan de hand deed, waardoor zij hun geheugen konden oefenen. Het voornaamste punt is wel, dat men een absoluut vertrouwen hebben moet in zijn geheugen. Voorts moet men zoveel mogelijk details verbinden aan het te onthouden onderwerp, het liefst gunstige gedachten, omdat men die het langst onthoudt. Zie in het onderwerp een beweging, maak er voor uzelf een lachwekkend „cartoon" van en, dit geldt vooral in de studie: leer en leer het onderwerp over, maar studeer nooit langer dan twintig mi nuten aan één stuk. Na de pauze vormden de ezels bruggen het onderwerp van gesprek. De spreker bewees, dat deze hulpmid delen niooit lachwekkend genoeg kunnen zijn. Dit gedeelte van zijn uiteenzetting bleef vrijwel uitsluitend theoretisch. Slechts aan het einde van zijn voordracht leverde Chandu het bewijs, dat hij de volgorde van het kaartspel, dat in het begin van de avond was gebruikt, nog helemaal uit het hoofd kende! drukking zoals men niet vaak hoort en die grote indruk maakte door de pracht ervan. Nan Merriman zong twee kostelijke toegiften daartoe ge dwongen door staande en herhaalde huldiging van haar toehoorders en zij liet Antonietti, die haar voortref felijk klaar, muzikaal en beheerst be geleidde gracieuselijk en bij herha ling daarin delen. J. KORTMANN. Wat lezers schrijven Leiden, 17'oktober. Geachte Redaktie. Met belangstelling hebben wij de laatste tijd kennis gènomen van de berichten welke ook in uw blad ver schenen betreffende de balans van de loononderhandelingen van het laatste half jaar. Het is prettig als men werkzaam is in een bedrijfstak waarin op een of andere manier gebruik is gemaakt van de mogelijkheden zoals die gege ven waren in het regeringscommuni qué van 19 maart j.l. Afgaande op de berichten kan er dan ook gezegd worden dat er in het geheel genomen nogal een ruim gebruik is gemaakt van bovenbedoelde mogelijkheden. In de persberichten is ook wel eens sprake van een of andere kleine groep die niet zo royaal geprofiteerd heeft van de verbeteringen en dan is het bepaald onprettig te noemen als men nu juist in zo'n groep zit. Hoewel het mogelijk is dat wij niet de enige zijn, nemen wij toch de vrij heid om u en uw lezerskring eens te wijzen op het kappersbedrijf als zijn de een bedrijfstak waarin voor de werknemers (stens) tot op heden nog op geen enkele manier na 19 maart j.l. een verbetering tot stand is geko men. Over een loonsverhoging van kon tot op heden nog steeds geen gunstig besluit genomen worden, laat staan een verhoging van 6 Verbe tering van de secundaire arbeidsvoor waarden is niet te verkrijgen. Betref fende de uitkering ineens van 3 over 1955 kwam er van de vakraad voor het kappersbedrijf (4 werkge vers- en 3 werknemersorganisaties) enkel een zeer vaajg advies waarin men de werkgevers totaal vrijaf gaf betreffende die uitkering met als ge- gevolg dat slechts zeer weinigen deze uitkering ontvingen. Dat advies was dan ook het enigste „positieve" wat er bereikt kon worden. De laatste loonsverbetering in ons bedrijf is tot stand gekomen in okto ber 1954. Om een beeld van de situa tie te scheppen, vermelden wij dat toen b.v. in het herenkappersvak het loon voor een eerste bediende dat is dus een volwaardige kracht ge bracht werd op 51.00. Terstond ver klaarden de werkgevers in hun vak bladen dat het niet bij die stand kon blijven. Het kappersvak moest ook r wat betreft de lonen op een re delijk peil komen. De daarna op ver zoek van de werknemersorganisaties opnieuw geopende loononderhande lingen zijn echter van bepaalde zijde zodanig gerekt en in een zodanige sfeer getrokken dat eind mei de werk nemersorganisaties de knoop doorge hakt hebben en de al een keer tijde lijk verlengde C.A.O. opgezegd heb ben, waarna men de moeilijkheden aan het coll. v. rijksbem. heeft voor gelegd. Min of meer onverwacht is na vele onderhandelingen in augustus j.l. tus sen de beide konfessionele werkge versorganisaties en de werknemers een ontwerp C.A.O. getekend, welk ontwerp nu ter goedkeuring is gege ven aan het coll. v. rijksbem. De grootste en de kleinste werkgevers- org. resp. de N.K.B. en de Nevok kunnen (willen) met dit ontwerp niet meegaan, daar zij de voorgestel de loonsverhoging voor de eerste be diende in het herenvak van 2.00 p. w. niet verantwoord chten omdat er geen goedkeuring verkregen kon worden om deze „loonsverhoging" in de tarieven te mogen doorberekenen. Intussen acht het personeel gela ten en beslist hier en daar ook wel geladen maar weer af tot welke be slissing het coll. v. rijksbem. nu ein delijk eens komt. Wat dat betreft zit ten wij ook niet bepaald gunstig, was het nu maar b.v. eens de bouwvak of metaal dan kon het tempo misschien wat opgevoerd worden. Moed houden maar vrienden! U geachte redaktie hartelijk dank zeggend voor het opnemen van deze toelichting op de toestand, verblijven wij namens de groep Leiden van de Christelijke en de afd. Leiden van de Katholieke bonden van kappersper- soneel. Hoogachtend J. VAN TONGEREN. L. B. HAKKAART. S? De Vincentiusvereni- ging vraagt voor arm ge zin een wandelwagentje. Opgeven s.v.p. Rijn en Schiekade 69. telef. 24591. 2de hands rijwielen. Meisjes-, jongens-, dames- en herenrijwielen, lage prijzen, 1 jaar garantie. Uw rijwiel gemoffeld 22.50. Bromfiets moffelen alle kleuren. Buitenban den 3.25. binnenbanden 1.65, bellen 65 cent. pe dalen 2.98. H. Geenjaar, Hogewoerd 71. al,: programma's biuetten reglementen convocaties n.v.Dg Leidsche Courant PAPENGRACHT 32, LEIDEN Abonneert U op het Parochieblad tuAlum QaJida per jaar ƒ4,50 per kwartaal ƒ1,20 per maand ƒ0,40 Bureau: Papengracht 32,Leiden Telefoon 20935 exposeert thans in een aparte etalage speciaal in de meest moderne uitvoering, ook van buitenlands fabrikaat. Prijzen voor iedere beurs! Reeds vanaf f 27 50 Keuze groter dan ooit tevoren Zie voorts onze enorme voorraden in AFWA§BARE TREKPENDELL.4MPEN 40 dessins vanaf f 5.85 WAND- EN SCHEMERLAMPEN vanaf f 2.95 GANGLANTAARNS vanaf f3.48 PLAFONNIÈRES vanaf f 1.39 haft raad, óók voor de ZONNEKACHELS in 125 en 220 Volt, met 750 Watt element, zeer zuinig in stroomverbruik f 15.90 STRAALKACHELS als Inventum, Ruton, A.E.G. en Jeka, met zeer sterke warmtebron ELEKTR. SCHEERAPPARATEN, o.a. Philishave, Braun, Remington en het stroomloze apparaat Thorens STOFZUIGERS - de allerbeste merken, o.a. RUTON, ERRES, HOLLAND-ELECTRO, HOOVER enz. vanaf f 119.— WASMACHINES de meest gevraagde merken, thans reeds vanaf f 155. ELEKTR. STRIJKIJZERS speciaal reclame-ijzer, met 1 jaar garantie f 7.90 RUTON-bouten vanaf f9.75, 14.75, 16.75 ehz. A.E.G. en INVENTUM in vol-automatische uitvoering, alle uit voorraad leverbaar. ELEKTR. KLOKKEN, groot assortiment, diverse uitvoering, reeds vanaf f 27.50 Doe Uw voordeel!! en bezoekt de SHOWROOM van Leidens best gesorteerde magazijn: HAARLEMMERSTR. QfAGtfET/SCHE ^PRUZEH LEIDEN TEL. 2.61.90 Gratis bezorgen ook in de omliggende plaatsen Bij al Uw aankopen de waardevolle MIDZA-bonnen HAARLEMMERSTRAAT 164-166 Geldig Vrijdag Zaterdag Vruchtenhagel, 200 gram KANTKOEK, 500 gram Zoute PINDA'S, 200 gram LEVERPASTEI, dubbelblik SLAM RIJST, grof, 500 gram KOFFIEMELK z. s., Jacky, blik DOPERWTEN MII, half literblik PINDA'S, 250 gram ABRIKOZENJAM, per pot ZOETZUUR, gesneden, literpot CAPUCIJNERS, in literblik 'n Delicatesse. Gepelde Garnalen, in blik slechts Frisse HJL JAM, uitzoeken, 2 pot GEHAKT blik 500 gram tffeO EXTRA PRIJS €5 AARDBEIEN, Teo, per pot ABRIKOOSJES per pot AARDBEIEN op sap, blik ANANAS. schijven, blik Manderijntjes, blik FRAMBO OSJES, per pot KERSEN op sap, grote pot ANANAS, sch. literblik 48 59 68 65 78 95 99 150 NEGEROOENEN, 4 stuks SPECULAAS met noot, 260 gr. Gesort. SPRITS, 250 gram W eenerkoeken 6 stuks Schuim Melange, 200 gram RUMSTAAFJES, 200 gram LUXE BANKET, 200 gram VRUOHTENTIPS, 150 gram MARSH-MELLOW iets nieuws, zak JAFFA STICKS. 150 gram Fondant-Borstplaat 200 gram Room Borstplaat, 150 gram Choc. Croquant, Staafjes, 150 gram EIEREN 9S 133 175 10 stuks HEN 10 stuks nr. 5 10 stuks nr. 3 Boterhamworst, 200 gram HAMKAAS, 150 gram SNIJWORST, 150 gram ONTBIJTSPEK, zw., 150 gram SCHOUDERHAM, 150 gram ROOKVLEES, 150 gram SMEERKAAS v.v., 2 pakken Kwart Edammer per stuk, vanaf Jonge v.v. Goudse KAAS, 500 gram Belegen Goudse v.v., 500 gram Oude MEIKAAS, v.v., 500 gram 56 98 129 149 155 Aan de Cassa by f3. ^zorgde 98 NU slechts voor

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2