„VEILIG VERKEERSOAG 1956" WERD ZWARTE BLADZIJDE IR 'T NEDERLANDS VERKEERSROEK 11 DODEN, 8 ZWAARGEWONDEN vormden de tragische balans Nederland heeft niets geleerd Klachten over 't beheer van Amsterdamsconservatorium PHILIPS „Infraphil Bestuur Produktschap Zuivel acht zich handelingsbekwaam „Vader Drees-lied" bleek strijdig met cultureel doel van Soc. Zaken DONDERDAG 18 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT •PAGINA 9 Bij het opmaken van het resultaat van de „Veilig-Verkeersdag 1956", die qisteren gehouden werd kan maar één conclusie getrokken worden: Welke propaganda ook is gevoerd, en van welke goede voornemens het overgrote deel van de weggebruikers bezield mag zijn geweest, het streven naar één dag zonder ongelukken, of in meer bescheiden Ljï zonder dodelijke onge vallen, is volkomen mislukt. Voorzover het aantal verkeersongevallen en de gevolgen ervan thans be kend zijn, hebben 11 ernstige ongevallen en vele ongelukjes van minder betekenis 11 doden, 8 zwaargewonden en ettelijke lichtgewonden tenge volge gehad. Minister minste ster verkeer m Gisteren 17 oktober heeft ons land weer zijn veiligverkeersdag ge had. En de rechterhand van de rech ter, die zijn vinger uitstak naar alle Nederlanders met de vraag: „Wat doet U op 17 oktober", die hand zal o.a. de chauffeur van min. Luns aanwij zen als één van hen, die zich gisteren niet zonder brokken te maken, in het verkeer hebben begeven. Even nadat de koninklijke stoet ■uit Rotterdam was vertrokken in de richting Den Haag, spoedde onze be windsman zich eveneens naar d-e Re sidentie. Aan de oever van de Schie, vlak bij de brug, die naar de rijks weg leidt maakte de limousine, waar- in zich min. Duns bevond, een botsing met een kleinere, van de tegenover gestelde richting komende, auto. De ministeriële auto werd aan de linkerzijde tamelijk beschadigd, en de andere auto maakte van voren een frommelige indruk. Aangezien de minister achterin zat, kwam hij met de schrik vrij. Ook met de overige personen liep het goed af. Vier voetgangers werden gedood bij het oversteken van de weg; De 70-jarige weduwe EmansNehoff werd gistermorgen half acht ap de weg tussen Groenlo en Winterswijk aangereden door een bus. 's Middags, toen zij uit school kwamen, zijn het 6-jarige meisje Schuilenburg uit Nijverdal door een bestelauto en het 7-jarig meisje Geerts uit Esbeék te Hilvarenbeek door een militaire jeep aangereden en gedood. Te 's-Gravenhage is een nog .onbe kende dame gistermiddag te 15.00 uur door een tram aangereden en ge dood. Gisteravond omstreeks half acht is de 24-jarige G. B. Sweers uit Do- tinchem tfegen een onverlichte kraan wagen gereden en onmiddellijk over kleden. Later op de avond botste een mo torrijder uit Wanrooy bij Mill tegen een bromfietser, die een paard mee voerde. De verloofde van de brom fietser, die op de duo zat, werd even als de bromfietser ernstig gewond; het meisje verkeert in zorgwedden de toestand en is naar een ziekenhuis in Nijmegen gebracht. Gisteravond om zes uur werd de 55-jarige bromfietser J. E. van den Hoek by onverhoeds oversteken te Amersfoort door 'n bestelauto aange reden en gedood. 8 Kloosterzusters gewond. De Amsterdam-Parijs express heeft op deze „Veilig Verkeersdag" ook een tragische rol gespeeld. De 18-jarige autobestuurder D. Dekkers kruiste gisteravond te 2.15 uur de onbe waakte overweg bij Oudenbosch met een personenauto, juist op het mo ment, dat de sneltrein Amsterdam Parijs passeerde. De auto kwam on der de trein en werd geheel ver nield. De jongen was op slag dood. 's Avonds omstreeiks negen uur bot ste te Delft een personenauto van «.'.e bedrijfsleider van de firma' Verbakei te Pijnacker op de nieuwe rijksweg van Delft naar Rotterdam, bij de af takking naar Delft tegen een vracht auto. Drie kloosterzusters, die in de personenauto zaten, de moeder-over ste van het klooster te Pijnacker Louisine Rombouts, de kloosterzusters Godefride Wester en Irenea Niederer werden hierbij ernstig gewond. Zij v/erden in bewusteloze toestand naar het St. Hippolytusziekenhuis te Delft had met de twee zusters de moeder overste van het station gehaald. Drie kinderen gedood. Een van de dodelijke ongevallen waarmee de „Veilig Verkeersdag is ingezet, gebeurde gistermorgen om half tien op de weg van Vlagtwedde naar Ter Apel, waar de 39-jarige landarbeider P. Groenewold uit Rjjs- dam, die op een paard de weg over stak, door een vrachtauto met aan hangwagen werd aangereden en ge dood. Het derde kind van de drie, die aan het verkeer ten offer zijn geval len is een vijfjarig jongetje, dat gistermorgen in Rotterdam met zijn step op straat viel en onder 'n vracht auto terecht kwam; hij is later op de dag overleden. Ernstig gewond werd nog een mo torrijder, die gistermorgen te Kalme ien met zijn motor kwam te vallen; zijn vrouw, die bij hem achteraop zat mankeerde niets. Een bromfietser, die volgens de politie rret te hoge snelheid reed, geacht; voor het leven van de moer I brak gistermorgen half acht zijn der-overste wordt gevreesd. De be- been, toen hij te Bunnik tegen een drijfsleider werd licht gewond; hij melkauto opreed. De grote steden. pmflbaèbuftgblalanghxwgTfpkUoA.l In Amsterdam zijn in totaal 63 mel dingen. van over het algemeen klei ne verkeersongevallen binnengeko men; hierbij waren twintig aanrij dingen, die kleine verwondingen ten- volge hadden. In 's-Gravenhage is een dodelijk ongeval gebeurd en was het vei der tamelijk rustig en in Roterdam is eveneens persoon, een jongetje ge dood en zijn verder tot 's middags 12 uur reeds twee keer zoveel onge lukken van enige betekenis gemeld, dan op andere dagen; hierbij werden 5 personen gewond, waarvan 'wee ernstig. Korte vakantie voor Koningin Koningin Juliana overweegt eind van deze week voor een korte vakan tie naar het buitenland te vertrek ken, waarschijnlijk naar Sicilië, zo ver neemt Associated Press van de zijde van het hof. De zegsman legde de nadruk op het zuiver particulier karakter van de vakantie. Wie de Koningin eventueel zullen vergezellen, is nog niet be kend. Ook de tijdsduur staat nog niet vast Geen van de prinsessen zal de Koningin kunnen vergezellen, omdat er geen schoolvakantie is. Prins Bernhard vertrekt aan het einde van deze week voor een be zoek aan de Ver. Staten. Prins Bernhard heeft lichte been-ontsteking Het secretariaat van Z. K. H. Prins Bernhard deelt mede: Prins Bernhard woonde wegens een ^lichte beenontsteking het officiële vertrek van de president van Libe ria, hedenmorgen in Amsterdam, niet bij, doch nam afscheid van deze tijdens de informele thee, die H. M. de Koningin gistermiddag in paleis Soestdijk aan de heer en mevrouw Tubman aanbood. De prins was gis termiddag ook aanwezig bij de ont vangst ten paleize van mevrouw Bouman, de verdedigster in de te gen Nederlanders gevoerde proces sen in Indonesië. In de Amsterdamse gemeenteraad zijn woensdagmiddag harde woorden Een vergelijking met de cijfersgevallen over het financiële beleid van de „Veilig Verkeersdag 1955"van de vorige directeur van het Am- leert, dat in geen enkel opzicht ster dams conservatorium en de hoofd, vooruitgang is geboekt, slechts eer- stedelijke volksmuziekschool, die on der een erontrustende achteruit- langs zijn functie heeft neregelegd. Felle kritiek uitte met name de woordvoerster win de KVP-fractie mej. Luns, die zei dat een zeer onef- - fjciënt beleid oorzaak is geworden De „Veilig Verkeersdag 1956" is van de grote tekorten, waarmee het een zwarte bladzijde in het boek conservatorium en de muziekschool van Nederlands verkeer. j thans te kampen hebben. Het ver baasde haar dat het bestuur van de beherende stichting niet blijkt te heb ben ingegrepen om een debacle te voorkomen. Zü vroeg medezeggen schap van het stadsbestuur in de ex- j ploitatie van de onderwijsinrichtin- gen. De V.V.D.-er de heer De BTuyne vroeg zidh o.a. af waarom zelfs kort geleden nog een clavecimbel werd aangeschaft van 16.000, terwijl de m-f gang. Vorig jaar zijn op 17 okto ber drie ernstige verkeersongeval len geboekt, waarbij vijf mensen om het leven zijn gekome en twee personen ernstig werden gewond. Nog een dode. Gisteravond om half elf is nog een motorrijder uit Rosmalen te Ooster- land om het leven gekomen, na een botsing met een personenauto. De beide inzittenden van de personen auto werden gewond. Daarmee is, voor zover thans bekend, het aantal doden op de Veilig Verkeersdag 1956, gestegen tot elf. Kou gevat...? Philips „Infraphil" weg verkoudheid! PHILIPS „Infraphil" zo gemakkelijk In uw gezin met dieptewerking Dit infrarood bestra lingsapparaat kan ook met succes worden ge bruikt bij spierreuma- tiek, spit, verstuikin gen, verwondingen, steenpuisten, winter handen en -voeten. Raadpleeg uw dokter. stichting een geraamd verlies van ruim 17.000 heeft Wethouder mr. De Roos (P.v.d.A.) zei dat de raad door middel van een hypothecaire geldlening van 149.000 als het ware eerste hulp bij ongelukken verlenen moet, aangezien anders het voort bestaan van conservatorium en mu ziekschool onzeker zou worden. B. en w. van Amsterdam plegen thans met provinciale en rijksover heid overleg om een betere bijdra geregeling voor de onderwijsinrich tingen tot stand te brengen. Zij ver trouwen dat zijn binnen een paar jaar de instituten financieel gezond kunnen maken. VOORSTELLEN VAN BROMFIETSENBOND. •Het hoofdbestuur van de Neder landse Bromfietsenbond heeft de mi nister van Verkeer en Waterstaat enige voorstellen gedaan, die zouden kunnen leiden tot een oplossing van de moeilijkheden, die voor een deel van de bromfietsers zijn gerezen door de invoering van het KoninklUk Be sluit van 22 augustus, waarbij o.m. „buddyseat" en velgen breder dan 2 inch verboden zijn. De Bromfietsbond stelt voor tot I april van het volgend jaar een over gangstermijn aan te houden voor 't verbod van de „buddyseat". Voorts verzoekt de bond de grootst toege stane velgbreedte te brengen op 2J^ indh, niet alleen omdat een groot aan, tal „brommers" met velgen van die breedte is toegerust, maar ook om dat deze velgbreedte de veiligheid bij het rijden verhoogt. Ten slotte wordt de minister ge vraagd of het niet mogelijk is oan voor bromfietsen, die voldoen aan de verdere omschrijving in de be schikking, zoals die bij het Koninklijk Besluit van 22 augustus is afgekon digd, een kentekenbewijs af te geven. Deze voorstellen van de Neder landse Bromfietsbond resulteren uit een bespreking, dd© het bestuur met de secretaris-generaal van het depar tement van Verkeer en Waterstaat, mr. D. G. W. Spitzen, heeft gehou den. Werkgeversorganisaties wachten af Het bestuur van het Produktschap eerstvolgende vergadering zal worden voor Zuivel heeft gisteren zijn eerste besloten vergadering gehouden. Hoe wel door de daartoe aangewezen or ganisaties van ondernemers nog geen leden in dit bestuur zijn benoemd, meent het bestuur, dat het volkomen bevoegd is, rechtsgeldige besluiten te nemen. De werkzaamheden van het produktschap kunnen volgens het bestuur dus voortgang vinden. Het bestuur meent dat er zoveel mogelijk naar dient te worden ge streefd zijn beraadslagingen in het openbaar te doen plaatsvinden. De 10 Pet. van woningen voor ambtenaren? Volgens welke wettelijke bepaling kan die minister van volkshuisvesting aam gemeenten verplichten ongeveer tien procent der nieuw te bouwen woningwetwoningen beschikbaar te stellen voor door hem, de minister, aan te wijzen rijks- of spoorweg ambtenaren? Deze vraag heeft het Tweede Ka merlid, de heer Molenaar, aan minis ter Witte gesteld. De voorwaarde van minister Witte izou gekoppeld züjin aan de rijks bijdrage aan gemeenten in het tekort bij de exploitatie van woningwetwo ningen. Goede prijzen voor bacon in Engeland Op de bestuursvergadering van het produktschap voor vee en vlees werd gisteren meegedeeld, dat het eerste bacon in Engeland op de mar.rt een winst van 10 shilling per kilo heeft opgeleverd. Dit Is het eerste bacon, dat in vrij heid op de Engelse markt Is verkocht. Een vermindering van deze goede winst wordt echter verwacht. De laatste week heeft zich n.l. een scherpe prijsdaling van de varkens op de markt voortgzet. Het gvolg was dat meer baconvarkens aan de markt kwamen. Het bestuur heeft besloten de prijs van het varkens vlees te handhaven op ƒ2.40 per ki logram (geslacht gewicht). De ont wikkeling van de marktsituatie van het rundvee noemde men op de ver gadering „rustg en constant". De importeurs hebben besloten de ir port tot 27 oktober iets te vermin deren en te stellen op 1.250 stuks per week. Ongerustheid heerst er in de krin gen der paardenalagera over de ver groting van uitvoer van slachtvee naar Frankrijk. De slagers vrezen, dat en te v/einig paardenvlees voor de binnenlandse consumptie overblijft. gehouden op vrijdag 26 oktober des middags om twee uur. Deze vergade ring zal nog besloten zijn. Van de zijde van de werkgevers organisaties die geweigerd hebben be stuursleden voor het prodiuktschap aain te wijzen, vernemen wij, dat deze SCHADE AAN*ABATTOIR DOOR MILTVUUR. Het slachthuis te 's-Hertogenbosch heeft gisteren aanzienlijke schade ge leden door het feit dat een daar voor de slacht aangevoerde koe met milt vuur besmet bleek te zijn. De koe was uit Dreumel (Gld.) op de vee markt te 's-Hertogenbosch aange voerd en viel daar plotseling neer. Men dacht aanvankelijk aan kopziek- te en heeft het dier ter plaatste ont- bloed en daarna naar het abattoir ge voerd. Toen het daar opengesneden werd, bleek dat men met miltvuur te doen had. Het kadaver werd vernie tigd. Ook al het overige nog in de aaui wijden, vc*ncnucii wjj, uai clachthallen aanweziee vlep<? i<! hp, organisaties van plan zijn „rustig af ^ees ia be te wachten, hoe de situatie zich ont wikkelt". „Het staat helemaal niet vast, on danks het bestuursbesluit, dat dit be stuur inderdaad in staat is rechts geldige besluiten te nemen. Dit is geen paritair samengesteld bestuur, zoals de instellingswet op de produktschap - pen voorschrijft. Eventueel zou de rechter te zijner tijd moeten uitma ken, of het bestuur gelijk heeft", al dus de organisaties. o smet verklaard en werd naar de de structor overgebracht. Dit vlees was in hoofdzaak van een aantal kalveren die een waarde van enkele duizenden guldens vertegenwoordigden. Het vlees dat zich in de koelcellen bevond en dus volledig van de slachthallen was afgesloten, kan echter normaal verhandeld worden. De plaats, waar de koe op de vee markt ontbloed was, is terstond afge zet en alle maatregelen voor ontsmet ting in de omgeving zijn genomen. Verbod aan leden van bejaardenkoor Onder de ouden van dagen, die vallen onder de dienst sociale zaken te Amsterdam, en lid zijn van het onder deze dienst ressorterende „Henriëtte Roland Holst-koor", kwam enige tijd geleden de gedachte op om een „Vader-Dreeslied" te zingen, als huldeblijk aan de man, die in Ne derland het symbool vormt van de pensioenregeling voor de mensen boven 65 jaar. Men ging er duchtig aan werken; er werd een tekst gemaakt en diri gent Kees Manders zou dirigeren. Om „vadertje Drees" ook zelf met de lof op de hoogte te stellen, had men het plan om een gramofoonplaat te ma ken, die aan de vaderlijke minister president zou worden aangeboden. Hoewel dr. Drees het plan zelf wel aardig vond, al maakte hij bezwaar, dat hem een plaat zou worden aan geboden, vond de dienst sociale za ken te Amsterdam de tekst niet ge slaagd en omdat zij vond, dat het lied indruiste tegen het doel van het sociaal-culturele werk van het „Hen riëtte Roland Holst-koor" verbeod zij op de plaat de naam van de diri gent en de naam van het koor te zetten. Valse tonen. Dirigent Kees Manders kon zich hier niet mee verenigen en besloot een opname met de leden te maken buiten koor-verband maar hier kon de dienst sociale zaken zich weer niet mee verenigen en een ambte naar kwam tijdens de repetities ver tellen, dat ieder lid, dat buiten koor verband het „Vader Dreeslied" voor een opname zou zingen, geroyeerd wordt. Het ziet er naar uit, dat de muzi kale hulde van vadertje Drees nu niet door zal gaan, want de bejaar de leden zijn erg aan het koor ge hecht. Buschauffeur vrijgesproken Op 15 augustus j.l. is op de weg tus sen Poeldijk en Honselersdijk een W SM-bus, waarin ongeveer veertig pas sagiers zaten, op de berm van de weg gekanteld en in de sloot terecht geko men. In de bus ontstond een paniek, doch dank zij het optreden van de chauffeur, die het portierraam in trapte, waardoor de inzittenden zich naar buiten konden werken, liep het ongeval zonder persoonlijke ongeluk ken af. De chauffeur Z. uit Den Haag had zich echter gistermogen voor de kan tonrechter te Delft, mr J. A. de Jong te verantwoorden. Hij verklaarde, dat de weg bedekt was met verspreide hopen zand, waardoor het wegdek en de berm moeilijk waren te zien. De chauffeur had daar in de sporen van zijn voorgangers gereden, doch plot seling was de wagen weggezakt. De ambtenaar van het O.M. achtte het aannemelijk, dat een stuk van de berm, dat aanvankelijk hard was ge weest, langzamerhand zachter was geworden en het begeven had, toen de bus erover reed. De kantonrechter sloot zich bij deze meni g aan en ont sloeg de chauffeur, overeenkomstig de eis van de ambtenaar, van rechts vervolging. Apeldoornse bakkers bundelen krachten in „De Halm" De coöperatieve bakkerij „De Halm", die gistermorgen door de bur. gemeester van Apeldoorn, mr. A. L. des Tombe in tegenwoordigheid van talrijke belangstellenden werd ge opend, is een voor ons land uniek be drijf. Ongeveer vijftig Apeldoornse bakkers zijn bij deze coöperatie aan gesloten. De steeds verder gaande mechani satie vroeg van de bakkers grotere financiële offers, dan zij meenden te kunnen opbrengen, terwijl bovendien het personeelstekort steeds nijpender werd. Voor een behoorlijke bediening van de klanten is in Apeldoorn veel per soneel nodig, omdat weinig plaatsen in Nederland een zo ruime bebou wing kennen. Door het stichten van „De Halm" heeft men de bezwaren ondervangen en kunnen de bakkers, die volledig hun zelfstandigheid be houden, zich geheel toelegger» op het bedienen van en het bieden van ser vice aan hun klanten. Burgemeester Des Tombe merkte o.a. op, dat deze centralisatie van bedrijven het mogelijk maakt, zowel in de produktie als in de distributie van de waren tot een grotere effi ciency te komen .terwijl daarnaast de hygiëne in niet onbelangrijke ma te door de ver doorgevoerde automa tisering wordt bevorderd. De voor zitters van de Nederlandse bakkers- bond en de christelijke bakkersbond, resp. de heren C. Koppert en P. Ko ning, spraken in ongeveer dezelfde geest. Hoewel „De Halm" reeds ongeveer een half jaar in bedrijf is, had de opening gisteren plaats, omdat men het bedrijf eerst volledig klaar wilde hebben. Nu levert het wekelijks reeds ca. 70.000 broden af voor de bevol king van Apeldoorn en omgeving, ter wijl daarnaast elke week ca. 300 kg. koekjes worden afgezet in de drie noordelijke provincies, Overijssel, Gelderland, Utrecht en Noord-Bra bant. Medegedeeld werd, dat er plannen in voorbereiding zijn bij de bakkers van Purmerend en Alkmaar, om ook in die plaatsen te komen tot de stich ting van coöperatieve bakkerijen in de geest van „De Halm" te Apel doorn. NIEUWE VERBINDING TUSSEN DELFT EN 's-GRAVENHAGE. Zonder enig officieel vertoon ia gistermiddag weer een gedeelte open gesteld van de nieuwe provinciale weg, die 's-Gravenhage met Rotter dam-west zal gaan verbinden. Het betreft hier het gedeelte van de Klei weg onder Rijswijk en de Ruys de Beerenbroekstraat in Delft. Hier mee is een directe verbinding tot stand gekomen tussen de nieuwe stadswijk in het westen van Delft en Den Haag-west, waardoor de drukke rijksweg, welke van Rotterdam langs Delft naar Den Haag leidt, enigszins ontlast zal worden. MOEDER EN DOCHTER VOOR 25 MILLE BENADEELD. De rechtbank te Rotterdam heeft vanochtend een 45-jarige bouwkun dige uit Gouda veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee en half jaar met aftrek. Beklaagde had een verpleegster en haar 81-jarige moe der uit Gouda voor ongeveer 25.000 benadeeld. Toen zij een landhuisje in Putten wilde kopen zou hij voor hen de zaken behartigen. HU verkocht o.m. voor de moeder twee huizen in Den Hang. De opbrengst stak hU in eigen zak. Tegen hem was een jaar en negen maanden gevangenisstraf met aftrek geëist. Aantal televisietoestellen stijgt met 210 per dag Gedurende de afgelopen maand september werden door d-e P.T.T. dagelijks gemiddeld 210 kijk ver gun ningen uitgereikt. Men neemt echter aan, dat het werkelijke getal veel ho ger is, niet alleen, omdat men moet rekenig houden met een groot aan tal „zwartkijkers" (mensen zonder kijk vergunning), maar ook, omdat er als regel enige tijd tussen het aan vragen van een vergunning en het uitreiken daarvan verloopt. Men ver wacht dan ook, dat ons land nog voor het einde van dit jaar honderdduizend televisietoestellen rijk zal zijn. Vorige maand vermeerderde het aantal radioluisteraars met ruim 8000, en steeg daarmee van 2.197.479 tot 2.205.552. Aetherklanken Televisieprogramma's. VPRO: 20.00 Gesprek aan de schrijf tafel, ao.0'8 Interview. 20.28. „De mooiste ogen van de wereld", spel. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.06 Gram. 10.30 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Pianoduo. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Lichte muz. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 18.20 Lichte miuiz. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Grann. 14.30 Idem, 15.00 Schoolradio. 15.30 Metropole-orkest en solist. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Boekbespreking. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursberichten. 17.45 Lichte muz. 18 05 Idem. 18.30 Vragenbeant- woording. 18.45 Pianospel. 19.00 Nieuws. 19.10 Regeringsuitzending: Rubriek: Verklaring en toelichting. Kredietverlening aan midden- en kleinbedrijf, een uitz. over midden standsvoorlichting, waarin opgenomen een vraaggesprek met een directielid van de Nederlandse middenstands- bank. 19.20 Regeringsuitzending: Emigratierubriek: Het emigratiepraat- je van H. A. van Luyk. 19.30 Verzoek- prograimma voor de militairen. 20.30 Act. 20.45 Amateursuitzending: 21.10 Beproeving van de nacht, hoorspel. 22.15 Operaconcert 22.40 Ouder wor den en oud zUn, caus. 23.00 Nieuws. 23.152100 Nieuwe gram. HILVERSUM H, 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Mor gen wyding. VARA: 10.20 Orgelspel. 10.50 Voor de kleuters. 11.10 Piano recital. 11.35 „Wat doe je voor de kost". AVRO: 12.00 Theaterorke6t. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gïn. 12.33 Sport en prognose. 12.50 ram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Koer sen. 14.00 Pianorecital. 14.30 Literair programma. 14.50 AVRO's Bonte diinedagwvondtrein. VARA: 16.00 Gram. 16.20 Muz. caus. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Promenade orkest. 18.00 Nieuwe. 18.13 Act. 18.20 Lichte muz. 16.50 Met de deur in huis, caus. 19.00 Voor die kinderen. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 „Ons adres", caus. 19.50 Berichten. 19.55 Wij komen weer, ber. 20.00 Nieuws. 20.05 Op het eerste gezicht, caua. 20.10 Vierhandig piano spel. 20.30 „10 Jaar Ned.-Belg.-Cul tureel akkoord, caus. 20.40 „Het on- derwUs nu", caus. VARA: 21.00 Lich te muz. 21.30 Etherforum. 22.10 Bui tenlands weekoverzicht. VPRO: 22.40 „Zorg voor de mens", caus. 22.50 AvondwUding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram,

Leidse Courant | 1956 | | pagina 11