6 Procent loonsverhoging 'n goed tegenwicht tegen de zuigkracht der vrije bedrijven k GEMEENTERAAD VAN LEIDEN 300 Snoekvergunningen voor de Haarlemmer Trekvaart Prof. dr. ds. Banning sprak voor „St. Adelbert" over communisme unstleven m Leióen .Sybrech Willemsdochter" voor K. en 0. 59 98 DINSDAG 16 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Ï"\E GEMEENTERAAD VAN LEIDEN heeft gistermiddag weinig moeite ge- had met de vrij lijvige agenda, waarvan de eerste helft zonder commen taar de voorzittershamer passeerde. Slechts bij twee punten kwamen de leden in actie. Het eerste betrof de verpachting van viswater aan beroeps vissers, waarbij de heer Pina, gesteund door de heer De Bree, de belangen van de vrije-tijd-hengelaar onder de aandacht bracht met als resultaat, dat het voorstel van b. en w. enige wijziging onderging ten gunste van de recrea tie. Het tweede punt betrof de ingangsdatum van de 6% salarisverhoging voor het gemeentepersoneel. Dit debat had meer een informatief karakter, want nadat de nodige opheldering was gegeven door wethouder Menken kwam het voorstel van b. en w., om de verhoging te laten ingaan per 1 juli 1956, er met algemene stemmen door. Het voorstel inzake het verpachten ▼an het visrecht in de Haarlemmer trekvaart en een gedeelte van het Poelmeer aan de beroepsvissers Zandvliet kon niet zonder meer de goedkeuring van de raad wegdragen, omdat door b. en w. gevolg was ge geven aan het advies van de Kamer voor de Binnenvisserij, om aan de pachter niet de verplichting op te leggen tot afgifte van snoek-hengel- ver gunningen. De heer Pina (PvdA) brak een lans voor de sportvissers. Hij somde een groot aantal gemeenten op, waar geen water aan beroepsvissers wordt verpacht. Ook in Leiden dient de ge meente met haar watereigendommen de recreatie te dienen. Spreker vond het niet nodig om de heer Zandvliet het brood uit de mond te stoten, maar wenste wel een verpachting met de voorwaarde, dat er 300 vergunnin gen voor de sportvisserij beschikbaar zouden zijn. De heer De Bree ((k.v.p.) stelde zich geheel achter deze wens van de heer Pina. Moeilijkheden. Wethouder Jongeleen wees erop, dat men deze kwestie niet los kon zien van de gerezen moeilijkheden. De gebroeders Zandvliet en de Leid- se Hengelaarsbond kunnen elkaar niet verdragen en klachten van beide zijden hebben deze kwestie in de Ka mer van de Binnenvisserij aan de or de gesteld. Daar volgens oude bepa lingen het water ook ter beschikking moet staan van beroepsvissers, achtte de wethouder de zienswijze van de Kamer aanvaardbaar. Het college heeft niets tegen de hengelaarsbond, maar meent, dat de beste oplossing is vastgelegd in het ter tafel gebrachte voorstel. De heer Woudstra (prot. chr.) vond, dat de heer Pina het probleem een zijdig had belicht. Hij vestigde er de aandacht op, dat de gebr. Zandvliet reeds een stuk van de Rijn hebben moeten afstaan en zag geen reden om het advies van de Kamer niet te vol gen. De heer Drijber (v.v.d.) informeer de, of er te weinig water is voor de sportvisserij en of deze sport zal wor den afgeremd door een verpachting in de vorm, zoals deze door b. en w. wordt voorgesteld. De heer Pina beantwoordde beide vragen bevestigend en sprak als zijn mening uit, dat men niet moest vre zen voor een afwijzing van de pacht door de Kamer, indien men het voor stel van b. en w. zou wijzigen ten gunste van de sportvissers. In dat ge val zou men altijd nog in beroep kun nen gaan. De heer Pina stelde daarna een amendement voor, dat een ver pachting inhield aan de gebr. Zandvliet met de bepaling van 300 snoek-vergunningen voor de sport visserij en de verplichting voor de hengelaarsbond tot het uitzetten van pootvis, teneinde het zgn. doodvissen te voorkomen. Dit amendement werd aangeno men met 24 tegen 11 stemmen. De 6% loonsverhoging. Bij het voorstel om de 6% loons verhoging voor het gemeenteperso neel te doen ingaan per 1 juli (in te genstelling tot het rijk, dat de verho ging geeft per 1 september) vroeg de heer Woudstra (prot. chr.) hoe de verhoudingen liggen tussen de amb tenarensalarissen en de salarissen in vergelijkbare functies in het vrije be drijf. Het leek hem niet juist, dat _*r nu een scheve verhouding zou komen tussen de salarissen van rijks- en ge meente-ambtenaren en hij vond het advies van het centraal overleg een zijdig. De regering komt min of meer in een dwangpositie. De heer De Bree (k.v.p.) vestigde er de aandacht op, dat over 1955 een uitkering-ineens was gegeven van 3 Een loonsverhoging van 6 gaande op 1 juli, komt dus voor 1956 op hetzelfde neer. Naar zijn mening is dit billijk, omdat het levensonder houd sinds vorig jaar zeker niet goed koper is geworden. De heer v. Dijk (k.v.p.) vond het vreemd, dat hier tegen het advies van de regering wordt ingegaan. Nadat de heer Sommeling ver klaard had, 'at de p.v.d.a.-fractie ach ter het voorstel van b. en w. stond, merkte de heer Meester nog op, dat hij het niet erg vindt, dat de gemeen te een ander standpunt huldigt dan de regering. Eigen verantwoordelijkheid. Wethouder Menken zette uitvoerig het overleg over deze kwestie uiteen, waarbij men tot de conclusie was ge komen, dat het gemeentepersoneel niet in de achterste wagen behoeft te zitten. We gaan hier een beslissing nemen voor eigen verantwoordelijkheid. Op rechtvaardigheidsgronden is de 6 per 1 juli zeker aan te bevelen, dat deze 3 ineens van vorig jaar en de kos ten voor levensonderhoud zeker niet lager zijn geworden. Hier kunnen we gerust een eigen geluid laten horen, aldus de wethouder. Ook als een tegenwicht ten aan zien van de zuigkracht der vrije bedrijven, achtte spreker deze loonsverhoging aanbevelenswaar dig. Bij enkele provincies bestaat ook bezwaar tegen het door de re gering gevolgde beleid en op een vraag van de heer v. Dijk ant woordde de wethouder, dat hij van mening was, dat Ged. Staten geen bezwaar tegen een loonsverhoging I meer gedaan. van 6 per I juli zouden maken. Met algemene stemmen werd het voorstel hierna aangenomen. Onderhandse aanbesteding. Aan de agenda was nog toegevoegd een voorstel van b. en w. de bouw van 105 woningwetwoningen en 6 winkelwoningen op een terrein aan de Beatrixstraat onderhands aan te besteden. De raad ging ermee accoord dat deze bouw wordt opgedragen aan het Bouwbedrijf Gebr. J. en A. Breur te Zwijndrecht voor 1.660.000, (105 woningwetwoningen) en 240.000,(6 winkelwoningen). De rest van de agenda passeerde zonder commentaar de voorzittersha mer. Bij het begin van de vergadering richtte de voorzitter, burgemeester jhr. mr F. H. van Kinschot een harte lijk welkomstwoord tot de heer Schüller (p.v.d.a.), die na een lang durige ziekte weer voor de eerste keer present was. De heer Schüller dankte voor de vriendelijke woorden en voor de be langstelling, welke hij tijdens zijn ziekte had ondervonden. Na sluiting van de openbare ver gadering bleef de raad nog enige tijd in besloten zitting bijeen. Over het besprokene werd geen mededeling Prof. ds. dr. W. Banning, hoogle-1 raar in de sociologie aan de Leidse universiteit, sprak gisteravond voor de St. Adelbertvereniging over het communisme als sociaal-politieke religie. Na een begrips-analyse van de woorden communisme en religie, ging spr. terug tot het marxisme, zoals dit in het oude socialisme tot uit drukking komt. Zijn herinneringen samenvattend zeide spr., dat voor de arbeiders vroeger het toekomstrijk van het socialisme volledig het Gods- -rijk verving. Typerend is ook, dat de heilstijd-verwachting „wetenschap' pelijk" bewezen werd, terwijl woor den als klassestrijd, revolutie, prole tariaat het karakter kregen van een dogmatisch symbool en tot pseudo- theologische begrippen groeiden. Het communisme, als wereldbewe ging gezien, staat tot dit oude Marxis tische socialisme in nauwe relatie door zijn toekomstverwachting van een rijk van integrale vrijheid; door zijn beschouwing van het privaat bezit als oorzaak van „Selbstentfrem- dung des Menschen" en als „collec tieve zonde"; door zijn verlossers- en verlossings-idee, de bevrijding van het onrecht, waarbij het proletariaat de verlossende instantie is. Vooral in Rusland is daarbij gekomen het pat hos van de arbeid. Behalve deze hartstocht om te werken, is gebleven het rotsvaste vertrouwen in de toe komst. Het communisme (in Rusland zeer sterk aangetast door de oude tsaristische idealen van Ruslands overeenkomt met de bijgewoond. Club de Limetz, zet lustrumjaar in Cp de bijeenkomst, waarmee de „Club de Limetz" gisteravond in ca fé-restaurant „Royal" zijn eerste lustrumjaar inzette, sprak de heer H. A. Bloemink over de reis, die hij met zijn echtgenote per auto door Joego-Slavië heeft ondernomen. Het land, dat de meeste aanwezi gen slechts kenden uit de boeken van Den Doolaard, begon voor hen te leven dor het boeiende reisverhaal van de heer Bloemink, die hen voer de langs bijna onbegaanbare wegen en imposante watervallen. Lichtbeelden toonden het Oosterse plaatsje Banja Luka met zijn leven dige markt en met de kleurige kle derdrachten en de tempelruïnes van de residentie van keizer Diocletia- nus te Split, waarin thans weer men sen wonen. Het huidige Joego-Slavië is een land van grote tegenstellin gen. In het moderne Zagreb ziet men vrouwen die lasten dragen op het hoofd en kan men uren wachten op een busverbinding. In een bijna mid deleeuws dorp kan men een moderne betonbouw aantreffen en in het meest luxueuze hotel is het eten slecht. Over een ravijn treft men een moderne stalen brug aan, als verbinding tussen twee onbegaan bare weggedeelten en op een goede weg worden de enige tegenliggers gevormd door ossen en lastdieren. Interessant was te horen, dat in een zo verbeten communistisch land tus sen de drie kerkgemeenschappen Rooms-katholieken, Mohammedanen en Grieksorthodoxen niet de minste strijd bestaat. Aanmoedigend was het voor de toehoorders, te vernemen, dat de 4500 kilometer lange reis waarin natuurlijk aan het comfort een be langrijke concessie was gedaan niet eens erg duur was geweest. Deze Limetz-avond was de eerste avond, waarop pastoor W. E. Blok aanwezig was bij een samenkomst van een der verenigingen in zijn nieuwe parochie. En hij was stellig niet ontvreden! Op zondag 21 oktober komt de Club de Limetz om negen uur bijeen in de St. Lidwinakapel, waar een gedialogeerde H. Mis zal worden macht) kan telkens van tactiek ver anderen, omdat het geen ogenblik het vertrouwen verliest in de wetmatige ontwikkeling van de toekomstige heilsstaat. De beste vertegenwoordi gers van het communisme leven uit deze heilsverwachting en geloven er in als in een religie. Het functioneert als religie, als een levensleer, die tot de hoogste offers inspireert. Het is een pseudo-religie en als zodanig niet te overwinnen door politiek, doch alleen door 'n andere levensbeschou wing van betere religieuse aard. liet christendom heeft er alle belang bij het goede antwoord op deze uitdaging te vinden. Het belangewkkend en prettig be toog van prof. Banning werd gevolgd door een overeenkomstige gedachten- wisseling, en besloten met een dankwoord van voorzitter dr. W. Dijsselbloem, waarin benadrukt werd de apostolische taak, welke prof. Banning als voorganger zijn gehoor had meegegeven. Bij de aanvang der vergadering werd deken W. P. M. Haring welkom geheten als „buitengewoon lid". Klavierrecital van Bêla Siki OP HET le CONCERT van de Leid se Kunstkring speelde gisteren avond de Hongaarse pianist Béla Si ki. De concertgever is een uiterst vir tuoos klavierkunstenaar, wiens tech niek volkomen geacheveerd en gaaf en wiens toonvorming zeer wellui dend is. Gevoel voor schone verhou dingen kenmerkte èn programma èn interpretatie. Al was feitelijk alles volledig, toch kon hij als er spra ke van voorkeur is het minst be vredigen in Beethoven's Sonate no. 15 in D gr. t. uit op: 28. Al kenmerkte zich zijn wedergave door aestetisch evenwicht en eerbied voor de mach ten van de muziek, gevoelde men de overtuiging eerst algeheel in hem volgroeien in de 2e Sonate in bes kl. t. op; 35 van Chopin en heeft hij zon der twijfel de vele toehoorders hier mede heel en al aan zich verplicht. Voor deze Sonate toont Béla Siki gro te affiniteit en dispositie te bezitten. Kort en krachtig het eerste deel. Energisch het Scherzo met het prach tig uitgezongen trio. Innerlijke kracht in de tragische marche funèbre. On gemeen prachtig en vederlicht het merkwaardige unisono-slot, het Presto. Geïnteresseerd betoonde men veel waardering voor de vertolking, welke welhaast werd overtroffen in de So natine voor de linkerhand van de be roemde en om zijn vroege dood alom betreurde Dinu Lipatti. In zeld zame training, in verfijnde aanslag, distinctie van opvatting en wei-over wogen klank-dosering speelt hij met veel brille het ontzaglijk moeilijk stuk. Is het wonder, dat na deze wat men noemt volmaakte weder gave de verwachtingen uitgingen naar Miroirs van Ravel? De cyclus van vijf uiteenlopend getypeerde schilderijtjes is bewonderenswaardig van verbeeldingskracht en kunst vorm. Blijkbaar alweer een voorlief de van de pianist! 't Was brillant, voortreffelijk in verscheidenheid van coloriet, deze wereld van klank, de détails tot in finesses gepolijst. De Miroirs waren de feestelijke afslui ting van een belangrijk recital. De Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet. ex. Gen. II mej. I. van Gent te Leiden, en de heren A. G. Dissevelt te Leiden, J. W. Krajenbrink te R'dam, L. de Priester te Voorschoten, E. Rövekamp te Den Haag en J. van Ulsen te Delft. Geslaagd voor het semj-artsexamen de heren J. F. van Duuren te Leiden, J. P. Dijkhuis te Leiden, Tjia Tjin Kian te Oegstgeest en F. van Vene tien te Velsen. Geslaagd voor het artsexamen de heren J. A. P. M. Beekman te Leiden, F. H. M. Bierens, G. L. Ellinger en E. Scheffer, allen te Den Haag en H. W. van West te Paramaribo. O ET SPEL VAN Ary den Hertog „Sybrech Willemsdochter", dat de Haagse Cotmedie deze week in de Leidse Schouwburg brengt voor K. en O., geeft ons enige episoden uit het leven van een vrouw, die in de ge schiedenis van Denemarken wel een zeer bijzondere rol gespeeld heeft. Door middel van haar dochter, die de minnares was van koning Christiaan II wist ziij zich een •ooraanstaande plaats in de regering van de koning te veroveren. Zij was afkomstig uit Amsterdam en had voldoende koop manstalent in haar bloed om de situa tie uit te buiten en de koning aan geld te helpen. Daar koning Christiaan niet alleen in de liefde maar ook in andere zaken deed, waar hij zin in had en vrij tiranniek optrad, kreeg hij zijn eigen volk tegen zich en werd afgezet, in zijn val Sybrech met zich mee slepend. Zij kwam op drama tische wijze aan haar eind, veroor deeld tot de strop door een rechtbank te Mechelen. Dit alles speelde zich af tussen de jaren 1507 en 1531 en het zal nie mand verwonderen, dat er niet minder dan 14 taferelen nodig zijn om een indruk te geven van het leven en de invloed van deze merkwaardige vrouw. I-JAT DE SCHRIJVER er helemaal in geslaagd is, om ons aanneme lijk te maken, waarom een jonge man als hertog Christiaan (voordat hij koning werd) deze vrouw als zijn raadgeefster koos, zullen wij niet be weren, daarvoor zijn de toestanden in Scandinavië meer dan vier eeuwen geleden wellicht niet helder genoeg. Maar aan de andere kant is deze po ging van dramatisering van zulk een boeiende persoonlijkheid uit een his torisch tijdperk, dat niet alleen Dene marken maar ook ons land raakt, toch alleszins te waarderen. Ondanks de versnippering in 14 taferelen heeft de auceur de grote lijn niet uit het oog verloren en dank zij een pakkende en bonidlige dialoog heeft hij de aan dacht voortdurend gevangen weten te houden. TOT HET SUCCES, dat dit historisch spel ongetwijfeld heeft, draagt de vertolking in niet geringe mate bij. Dit is zoals het programma van K. en O. terecht zegt: een prachtige vertol king in een opvallend sterke bezet ting. Op de eerste plaats laat Elisa beth Andersen zien, welk een dra matische kracht zij in haar spel kan leggen; zij was als Sybrech Willems dochter in elk geval een persoonlijk heid van uitzonderlijk formaat. Uit stekend was ook Annet Nieuwenhuy- zen als de zachte en lieflijke Duveke, de minnares van de koning, terwijl de koning zelf in Coen Flink een energieke en zeer aannemelijke ge stalte kreeg. Deze drie vormen dt voornaamste figuren, doch dat wil niet zeggen, dat de anderen in de schaduw bleven. Jan Retél bijv. zette kort en bondig een geestige nar op de planken; er waren bisschoppen bij (Gijsbert Tersteeg en Jan v. d. Lin den) die keurig getypeerd waren en er liepen Middeleeuwers rond, zó uit de lijsten van de oude meesters schenen te zijn gestapt. Inderdaad het was een sterke bezetting. De reisdécors gaven voldoende sug gestie van de milieu's, waarin de scènes zich afspeelden en hadden het voordeel van een snelle verwisseling, een eerste vereiste voor dit taferelen- rijke spel. Aan het slot een dankbaar en langdurig applaus. SASSENHEIM Getrouwd: C. J. Schoone en J. de Zwart. WARMOND Bridge- en Canasta-drive Rode Kruis. Dank zij de grote belangstel ling en de prachtige medewerking van vele ingezetenen is de bridge- en canastadrive een groot succes worden, waardoor 'n netto-opbrengst van 305.30 ten goede komt aan de boottochten voor chronische ziekgn met de „Kasteel van Staverden". In een prettige sfeer begijnnen bridge- en 16 canastaspelers de strijd aan en de prijzen vielen als volgt: Bridge: le prijs de heren Van Seg- gelen en Frans. 2e pr.: de heren Zon neveld en Voet; 3e pr.: de heer en mej. Houweling. Canasta le prijs: de heer en mevr. Gieebers. Voor de minder gelukkigen waren er nog enkele troostprijzen. W0UBRUGGF, HULDIGING MARIE VAN WARMELO. De afgelopen week is er een rond gang door de gemeente geweest om gelden in te zamelen, bestemd voor een cadeau, dat onze nog altijd vi tale ingezetene, de heer Van War- melo, zal worden aangeboden op zijn negentigste verjaardag. De jubilaris zal op verzoek van de toneelspelers door het gemeentebestuur van Am sterdam worden gehuldigd tijdens een receptie in de Stadsschouwburg op vrijdag 19 oktober. Op zaterdag 20 oktober vindt op bescheiden schaal een recepie plaats georgani seerd door de ingezetenen, welke zal plaats vinden tussen half vier en vijf uur in hotel Het Oude Raedt- huys. Hierbij zal dan het cadeau aan de jubilaris worden overhandigd. spanning onder de toehoorders was groot. Geestdriftig waren de toejui chingen en vrijgevig speelde Béla Si ki in dank hiervoor een paar toegif ten: een van de études van Chopin en teruggaande naar de oude meesters (vermoedelijk) een Sonate van Scar latti. Na afloop van 't concert wacht te de heer Koning een kleine huldi ging in de kring van het bestuur ter herdenking en erkentelijkheid, dat het Concertbureau Koning sedert dertig jaren de concerten van de Kunstkring met zo'n toewijding heeft verzorgd.- J. KORTMANN. MINISTER SAMKALDEN NAAR LEIDEN. Wij vernemen dat professor dr. Ivo Samkalden, de nieuwe minster van Justitie zijn intrek neeont in het huig van zijn schoonmoeder te Leiden, mevrouw T. MeyersGottschalk, Rijnsburgierweg 13. Minister Samkal den is n.l. een schoonzoon van wijlen prof. mr. E. M. Meyers. Prof. Sam kalden heeft drie kinderen, twee jongens van 17 en 8 jaar en een meis je van zeven. KRO in Endegeest. Woensdagmiddag 24 oktober ver zorgt de KRO in de ontspannings- zaal van Endegeest een vrolijk pro gramma met medewerking van „De boertjes van buten", Gait jan Krutmoes Lubbert van Gortel, Hienk Dor el, de Lairisons en het duo Ferry en Ferry. Algehele leiding heeft Alex van Waai- en'burg. De opname van dit program ma wordt later uitgezonden. 25 Jaar postagent. Op 23 okt. a.s. gedenkt de heer H. A. Wiekhart het feit, dat hij 25 jaar op zijn post is op het postagentschap Lei den-Mors weg. De heer Wiekhart begon zijn agentschap in een agent schap in een sigarenzaak aan de Mors- weg, hoek Rijnzichtstraat. Door uit breiding van de winkel belandde hij op het adres Morsweg 108. De heer Wiekhart is zeer gezien bij de poste rijen en bij zijn klanten. Training V. en L. Hedenavond is in de gymnastiek zaal, Vrcxuwienkerkkoorsteeg, van 7 tot 8 uur de training van V. en L. voor de aspiranten en van 8 tot 9 ui voor de junioren tot zestien jaar. SPIEKER. Laatste Berichten GOUVERNEUR STRUYCKEN NAAR WILLEMSTAD. Hedenmorgen is van Schiphol naar de Nederlandse Antillen vertrokken gouverneur mr. A. A. M. Struycken. Hij gaat naar de Nederlandse Antil len om als gouverneur zijn functie neer te leggen en afscheid te nemen. Op 31 oktober of 1 november keert mr. Struycken terug. Mr. Struycken werd op Schiphol uitgeleide gedaan door drs. A. Jon kers, hoofd van het directoraat West- Indië van het ministerie van over zeese rijksdelen, mr. P. G. Hooghoudt, waarnemend directeur van het kabi net van de gouverneur, mr. J. M. Kan, secretaris-gieneraal van het ministe rie van binnenlandse zaken, mr. H. W. van Doorn, voorzitter van de KVP en de heer W. K. N. Schmelzer. Marktberichten LEIDEN, 16 okt. Varkens. Aan gevoerd 192 vette varkens. Notering in centen per kg. levend gewicht: lichte varkens 1.90—1.94; slagers varkens 1.982.02; zeugen ƒ1.75 1.80. Handel traag. ROTTERDAM, 16 okt. Vee. Aanvoer 4111, weektotaal 5720; vet te koeien en ossen 660, gebruiksvee 1351, vette kalveren 120, graskalve ren 531, nuchtere kalveren 598, var kens 148, biggen 206, paarden 109, veulens 27, schapen of lammeren 300, bokken of geiten 61. Prijzen: vette koeien le kw. 3.10- 3.20, 2e kw. 2.90—3.04, 3e kw. 2.70— 2-80; vette kalveren le kw. 3.00 3.20, 2e kw. 2.80—2.95, 3e kw. 2.50— 2.70; graskalveren 440350250; nuchtere kalveren 655545; big gen 585045; slachtpaarden le kw. 2.40, 2e kw. 2.20, 3e kw. 2.05; schapen 125110100; lammeren 120—110—95; kalfkoeien 1150 950725; varekoeien 800700 600; vaarzen 840700550; pin ken 600—475—375. Overzicht: vette koeien aanvoer als vorige week, handel flauw, iets afbrokkelende prijzen, enkele pri ma's boven notering; vette kalveren aanvoer als vorige week, handel vlot, wat stijver in prijs; graskalveren aanvoer ruim, handel matig, le kw. prijshoudend, verder iets lager; nuchtere kalveren aanvoer iets meer, handel redelijk, teruglopende prij zen; biggen aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen onveranderd; i werkpaarden aanvoer als vorige week, handel lui, prijshoudend; lam meren aanvoer als vorige week, han del matig, prijzen constant; kalf koeien aanvoer flink, handel stil, be halve beste beesten niet geheel prijs houdend; melkkoeien aanvoer flink handel stil, behalve beste beestei niet geheel prijshoudend; varekoeiei aanvoer ruim, handel slepend, prij zen onveranderd; vaarzen aanvoe tamelijk' handel kalm, niet gehee prijshoudend; pinken aanvoer tame lijk, handel kalm, niet geheel prijs houdend. BODEGRAVEN, 16 okt. Kaas. - Aanvoer 101 partijen. Notering: 1 soort 2.332.3"8; 2e soort 2.28- 2.32; extra kwaL f 2.46. Handel kaïn Werkborsteltje, per stuk, vanaf Plast! c-Pansponzen gekleurd, per stuk HAVERMOUT. 500 gram ZWARTE PEPER, grote strooibus Zelfw. Wasmiddel OZIL, 2 pak CUSTARD, dubbel pak Echte Blooker HAGELSLAG, melk of puur, 250 gram Puntzak THEE, extra prijs, SUIKER. kilogram MARGARINE, 3 pak weer ZUURKOOL pracht kwaliteit, 500 gram NU ROOKWORST speciale prijN, per stuk, NU 10 APPELMOES, grote pot SPINAZIE, literblik DOPERWTEN Mn, Hero, Lblik 9PERCIEBONEN. Fortune, literblik 8PERCIEBONEN. bekend literblik BAK EENS ZELF 31 38 39 69 Lü, 1 1 *7 grootste Nes 11/ BAKMEEL, pak 500 graan CAKEMEEL, groot pak WIT-BLOEM, kilogram BAMROZLJN EN, 500 gram SLAOLIE, 9PLJTERWTEN, 500 gram Groene Erwten, 500 gram CAPUCUNERS, 500 gram Holl. Br. Bonen, 500 gram BISCUIT, oc 260 gram Zt) SPECULAAS, or 250 gram 00 BIESJES, a q 250 gram BABBELAARS, 200 gram Vruchtenblokjes, 200 gram BORSTPLAAT, 200 gram WINTERDRUPS, 250 gram OHOC-PIN I) A- Hchuitjes, 4 stuks HENNENEIEREN EXTRA VOORH LIG 10 stuks NU vanaf BLOEDWORST, 200 gram Gebr. GEHAKT, 150 gram Haagse Leverworst, 200 gram SNUWORST, 150 gram Jonge Goudse v.v. KAAS, 500 gram 36 49 49 61 129 Aan de Cassa by f 3. GROOT DRINKGLAS CHOCOLADE-PASTA met glas gratis ^2* Wasmachinefabriek heeft wasmachines met lichte emaillebeschadiging. gloednieuw, met garantie 159.Desgewenst afbe taling. Franchimontlaan 64, Leiden, tel. 22880. De pót Assendelftstraat 12. Oegstgeest. tel. 31984. 3T „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keuze ln verlovingsringen, gou den. zilveren en verzilver de artikelen. Het adres voor alle reparaties en uur werken. Steenstraat no 16. Tel. 26854.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3