J LWMGAT Leidse aquariumvrienden hielden conversatie-avond Dodelijk ongeval in Haarlem.straat Scheep Radio-amateurs kwamen bijeen Nogmaals dierenasiel te Leiden Prof Groot (Warmond) spreekt voor de Missie-Studiekring van Leidse studenten Dötf f\eh öéymwM Gedistingeerde elegance in ttDe Turk" VRIJDAG 12 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Request aan minister? Woensdag j.l. vergaderden de Leid- se Aquariumvrienden in de recreatie zaal der N.V. Holl. Constr. Werkpl. en de N.V. Ned. Electrolas Mij. te Leiden. In zijn openingswoord deelde de voorzitter o.a. mede, dat er van vele kanten grote waardering was uit gesproken over de deelname van de vereniging aan de taptoe op 2 okto ber. Alle leden waren het volkomen met hem eens toen hij zeide te me nen, dat hiermede een zeer goede propaganda voor de liefhebberij was gemaakt. Vervolgens volgde de installatie van zeven nieuwe leden. De voorzit ter zeide zeer verheugd te zijn ovet de snelle groei der vereniging en heette de nieuwelingen dan ook har telijk welkom. Hierna werden 2 leden, welke voor een bestuursfunctie waren voorgedra gen met algemene stemmen gekozen, n.l. de heren v. d. Meer en Neute boom. Direct hierna werd begonnen met de zgn. conversatieavond. Allerlei problemen werden op uitvoerige en zeer prettige wijze besproken, waarbij de „winterzorgen" wel een belang rijke plaats innamen. Het is immers zo, dat de moeilijkste tijd voor de aquarianen voor de deur staat. Het in zuurstofnood raken der vissen, het optreden van koolzuurvergiftiging, het teruglopen der planten, alles werd zeer serieus doorgenomen. Aan geraden werd om voor goede ver lichting te zorgen, minder goede vis sen uit het aquarium te verwijderen, zorgen dat er niet teveel vissen in de bak aanwezig zijn, enz. enz. Verschillende moeilijke vragen van de leden werden uitvoerig be handeld, waarbij echter de vrolijke noot niet ontbrak. Zo ontstond er grote hilariteit onder de aanwezi gen, toen een der leden, die tot tweemaal toe een sloot zag dempen waarin veel daphnia's voorkwamen, voorstelde de minister een request te sturen waarin verzocht werd dit te verbieden. In de pauze, waarin gratis koffie werd geserveerd, vond een verloting plaats welke zeer in de smaak viel. Het bestuur had n.l. gemeend dit keer eens niet de gebruikelijke prij zen te verloten doch kwam nu met een heerlijke taart en een prachtige fruitmand voor de dag. Na de pauze werden in' dezelfde genoeglijke stemming nog verschil lende problemen onder grote aan dacht der aanwezigen besproken. Hierna volgde een zeer geanimeer de rondvraag, waarbij de voorzitter Op de Haarlemmerstraat ter hoogte van het Rex-theater heeft gistermiddag een ernstig ongeval plaats gevonden, dat aan de 3- jarige F. Schoonheim uit de Vrouwenkerksteeg het leven heeft gekost. De kleine stak onverwacht de rij weg over met het gevolg, dat hij door een passerende vrachtauto werd aangereden. Men vermoedde, dat het kind een lichte hersenschud ding had opgelopen; het werd door de E.H.D. naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. Daar is het hedenmorgen overleden. De bestuurder van de vrachtauto heeft nog geprobeerd door links uit te halen een aanrijding te voorko men. POTLOOD en GEEST No. 513. Horizontaal: 1. bootje, 4. vriendin (fr.), 7. nobele, 9. al wat nodig is tot uitoefening van ambt of bedrijf, 10. zangstem, 11. gravure, 15. gem. in Limb., 18. slotdeel van een lierdicht, 19. eertijds- koningstitel in Peru, 20. zijtak Douro. Verticaal: 1. legerplaats in het open veld, 2. weefsel van netelgaren, 3. lied, 4. meisjesnaam, 5. onderwijze res (Z. Nederl.), 6. verdikking der opperhuid, 8. arbeidseenheid, 12. soort groente, 13. vervoeronderneming (afk.), 14. meisjesnaam, 16. graaf- werktuig, 17. gem. in Gelderl. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 512. Horizontaal: 1. aanvang, 8. boort, 10. es, 12. Tom, 13. ar, 14. ree, 16. Ali, 17. pomologie, 18. ees, 19. aak, 20. n.l., 21. Epe, 23. Se, 24. weide, 26. nergens. Verticaal: 1. Ab, 3. not, 4. voor lopig, 5. arm, 6. N.T., 7. serpent, 9. Grieken, 11. Seoel, 13. alias, 15. Ems, 16. aga, 21. eer, 22. Ede, 24. we, 25. en. mededeelde, dat de november-verga- dering zeer interessant beloofde te v/orden, reden waarom hij de leden verzocht alvast de zevende november vrij te houden. Te kwart over elf gingen hierna allen zeer voldaan huiswaarts. Gisterenavond hield de Veron (ra dio-amateurs) weer haar maande lijkse bijeenkomst in Rehoboth. De voorzitter opende de vergadering met een kort welkomstwoord en gaf hierna het woord aan de spreker van deze avond de heer J. Lathou wers. De heer Lathouwers behandelde de thyratrons, ignitrons en sendi- trons. Thyratrons zijn eigenlijk ge wone gasgevulde buizen, waarin een rooster en enkele electroden zit ten, het is geen versterkerbuis aldus spreker, maar vergelijkbaar met een gasgevulde gelijkrichter buis. Thy ratrons worden tegenwoordig ook veel gebruikt in theaters, bioscopen, enz. voor het regelen van de ver lichting i.p.v. de dure regelbare weerstanden. Een prettige eigenschap is ook dat de thyratrons als relais dienst kun nen doen voor industriële doeleinden bijvoorbeeld voor stroboscopische fo tografie, waarmee, belichtingstijden van 1/10 micro-seconde bereikt kunnen worden. Principiële ver schillen tussen de thyratrons, igni trons en senditrons bestaan er niet, met ignitrons kan men grotere ver mogens schakelen en worden ge bruikt in de industriële electronica bijv. voor lasapparaten. Tot slot tekende de spreker nog enkele schema's voor een aparaatje waarmee voor stroboscopische foto grafie de belichtingstijden regelbaar zijn van 1/100 sec. tot 3 a 4 seconden. Na het beantwoorden van enkele vragen dankte de voorzitter de heer Lathouwers voor zijn lezing en ging men over tot de verkoop van mee gebrachte onderdelen. PROF. VAN EST NAAR LEIDEN. Bij koninklijk besluit is met ingang van de dag, waarop hij zijn ambt zal aanvaarden, benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijksuniversi teit te Leiden om onderwijs te ge ven in de meetkunde, dr. W. T. van Est, thans buitengewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht. GEEN OPHEFFING MONTESSORI- KLASSEN TE LEIDEN. Op vragen van het raadslid de heer H. van Weizen, inzake ophef fing van de Montessoriklassen in het gebouw aan de Roodenburgerstraat antwoorden B. en W. van Leiden, dat door het college geen plannen zijn voorbereid, die zouden kunnen leiden tot opheffing van de Montes soriklassen in het voormalige Joodse Weeshuis aan de Roodenburgerstraat. Het aantal leerlingen in bovenbe doelde klassen was niet groot ge noeg om tot stichting van een zelf standige school over te gaan. Admi nistratief maken deze leerlingen thans deel uit van de openbare la gere school die in hetzelfde gebouw is gevestigd, opdat het hoofd van die school tevens enige leiding aan de Montessori-klassen zal kunnen ge- Burgerlijke Stand Geboren: Carel Johannes zn van F. W. Elfert en C. J. Verbiest; Silverter Hendrica Petronella Maria dr van P. J. Lankhuizen en H. C. B. v. d. Brink; Alida dr van L. Kikkert en G. A. Smolders, Louise Gerarda Maria, dr van N. M. v. d. Werf en C. E. v. Paridon; Johannes zn van J. Mader en M. Z. H. Koreman; Robert zn van I. Leemans en J. C. Kalkhoven; Ari- na Elisabeth Jr van A. van Hove en J. v. d. Meij; Christianus Johannes Hubertus I Zaria, zn van C. J. v. Merus en P. A. v. Velzen; Maria Johanna dr van J. M. G. Kastermans en E. den Hollander. Gehuwd: X Schuil en G. J. Grif fioen; L. Feitsma en C. A. Beyer; H. J. Dickhoff en J. M. de Boer; W. R. Withaar en J. Kluivers; P. van Soest en J. J. Ouwerkerk; J. van Delft en M. J. Straver. Overleden: L. J. Zonneveld, man 65 jaar. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. B. en W. nemen géén maatregelen Sinds de opheffing van het dieren asiel te Leiderdorp worden de door de Leidse politie opgehaalde zwerf dieren ondergebracht in het te Was senaar staande dierenasiel van de Vereniging Nationale Dierenzorg te 's-Gravenhage. Indertijd heeft het bestuur van de „Stichting Nieuw Leids Dierenasyl" de medewerking van de gemeente verzocht voor de oprichting en in standhouding van een dierenasyl te Leiden. O.a. heeft de Stichting ver zocht de rente en aflossing van een door haar aan te gane geldlening te garanderen en haar vergoeding toe te kennen voor de verzorging van de Leidse zwerfdieren. Ondanks her haald verzoek is de Stichting er niet in geslaagd een exploitatie-opzet over te leggen, die voor de gemeente aan vaardbaar is. Men heeft dan ook de Stichting be richt, dat men onder deze omstan digheden niet bereid was te bevorde ren, dat de gemeente de rente en aflossing van een lening zou garan deren, doch dat B .en W. wel bereid waren te bevorderen, dat de Stich ting een jaarlijkse subsidie wordt ver leend in het exploitatie tekort van 't asiel tot een bedrag van rond f 2.000 waartegenover de Stichting de zorg Leidse Agenda VRIJDAG 12 OKTOBER. St. Petruskerk. Installatie pastoor Blok. 7.30 uur nam. Conferentie voor katholieken en niet-katholieken. St. Leonardushuis, Haagweg. Aanvang 8.15 uur nam. ZATERDAG 13 OKTOBER. Toneelvereniging „Tot ieders ge noegen" De Beunhaas". Schouw burg. 8 uur nam. Instuif Leiden. Pater Maximinus. Spiritisme en occulte verschijnselen. St. Leonardushuis Haagweg. 8 uur nam. Dienst van de apotheken tc Leiden en Oegstgeest Avond- en nachtdienst wordt van maandag 8 tot en met vrijdag 12 oktober waargenomen door: apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406; Zuider-apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553, en apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 1219 oktober zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Hongaarse Rhapsodie", strikt volwassenen. Lido: „Jacht zonder genade", 16 jaar. Luxor: „De zesde juni", 18 jaar. Trianon: „Verloren spel", 18 jaar. Rex: „Schrikbewind in Ocatilla", 18 jaar. Op dit schrijven heeft de Stichting tegen de verwachting in niet gerea geerd. Inmiddels is ons gebleken, dat zij thans het plan heeft opgevat om te geraken to de opriching van een streekasyl. Op 1 oktober j.l. heeft de Stichting hierover van gedachten ge wisseld met vertegenwoordigers van de gemeentebesturen van Leiden en omliggende gemeenten. Dit delen B. en W. van Leiden mede, naar aan leiding van vragen over het dieren asyl te Leiden. Aangezien van wantoestanden niets is gebleken en er in de tijdelijke plaatsing van zwerfdieren is voorzien, zijn B. en W. niet voornemens in dit stadium maatregelen te nemen. Katholicisme en protestantisme in Nederland Gezien het enthousiasme, dat de ging spreker uitvoerig in. De grote katholieke Leidse studenten tijdens de eerste bijeenkomst van de missie studiekring in het nieuwe cursus jaar hebben betoond, belooft het initiatief van de kring, welke bij gelegenheid van haar tweede lus trum onder de titel: „Apostolaat in eigen land" een lezingencyclus heeft georganiseerd, een groot suc ces te worden. Voor een aandachtig gehoor van ruim 100 leden van de r.k. studentenvereniging „Sanctus Augustinus" heeft prof. dr. J. C. Groot gisteravond op het eigen huis aan het Rapenburg gesproken over de huidige situatie van het protes tants leven in Nederland, bezien uit katholiek-oecumenisch oogpunt. Spreker noemde het verheugend, dat ondanks de groeiende anti-katho lieke denkwijze wel duidelijk tot uiting gekomen bij het verschijnen van het mandement en de jongste dogma-verklaring toch geleidelijk aan onder de protestanten een andere, meer gewaardeerde, visie op het katholicisme veld wint. Hij dankte dit gunstige resultaat aan de nieuwe koers, welke dwars door oude richtlijnen in protestantse gelederen wordt ingeslagen, en waar door in deze eeuw van oecumenisch denken sinds de jaren 19401945 de basis voor een gesprek is gelegd. Het succes van dit niet te ontberen gesprek is slechts gedeeltelijk, omdat juist door het gesprek de verschillen in protestantisme en katholicisme soherp ana de dag treden en het reeds genoemde groeiende anti-katholicisme in protestantse kringen aanwakkert. Barthiaans denken. Op de bestanddelen van de ver nieuwing, welke tot een ontmqeting, een gesprek en een groeiende benade ring van de twee christelijke groepen hebben geleid, nog leiden en steeds diepgaander zullen moeten leiden, CLUBHUIS „DE SPERWERS". HEROPEND. stoot kwam uit Zwitserland met het Barthiaans denken, de theoriën van Karl Barth, de eminente protestantse theoloog, die, met zijn terugkeer naar de centrale christelijke geheimen (12 artikelen des geloofs) en naar de bij bel, het woord Gods, de vrijzinnig heid, welke vóór 1900 hoogtij vierde, en waardoor elke vorm van gesprek onmogelijk was, omvormde tot chris telijke gehoorzaamheid. Hierdoor werd mede bepaald, het herontwa- kend en verlevendigd kerkbesef in de protestantse wereld. In de jaren 1930—1940 in tegen stelling met Europa's ontkerstenings- christenhaat, jodenver volging, concentratiekan.pen, com munisme, socialisme, nationalisme De steeds scherpere scheiding kerk en staat en de bezinning op zin en taak van de kerk deed de Ned. Her vormde kerk de behoefte gevoelen naar een nieuwe kerkorde, een kerk met een eigen structuur, een eigen kerkelijke bestuursvorm, wai in 1951 een feit werd, toen men besloot tot een presyterale 'bestuursvorm naar het voorbeeld van de Dordtse synode in. het begin van de 17c eeuw. Dit kon niet verhinderen, dat een niet onbe langrijke groep, die een episcopale bestuursvorm voorstond, zich af scheidde. Liturgische vernieuwing. Het besef van de reële tegenwoor digheid van Christus in preek en sa crament: de liturgische vernieuwing, waardoor de katholiek mede tot be zinning werd gebiacht, en welke zelfs merkbaar is in de interieurs wijziging van het moderne protestantse kerk gebouw, speelt samen met de oeucu- menische openheid en het verlangen naar katholiciteit. Het probleem van apostolaat en zending in verband niet het kerkbesef en de activering van de leek in tegenstelling met de vroe gere clericalisering, de dominocratie, is bij protestanten zowel als bij ka tholieken hoogst actueel. Van katho lieke zijde eist spreker in dit verband een volle inzet in het apostolaat orn de afgescheiden broeders naar het ene vaderhuis terug te brengen. De eerst volgende sprekei in deze cyclus is mgr dr J. G. Willebrands die op Willibrordzondag in verband met het 2e lustrum van de M.S.K. des middags een feestrede zal uitspreken getiteld): „Geestelijke achtergrond en werk van Sint Willibrord-vereniging" Zoals men weet zal mgr Paolc Giobbe des morgens een pontificale hoogmis celebreren in de kapel van pension Duinzigt te Oegstgeest, welke plech tigheid door de K.R.O. zal word i uitgezonden. v a C* Ttofb Gisteravond is onder grote belang stelling het herbouwde wijkclubge- bouw „De Sperwers" aan de Lange- straat te Leiden op feestelijke wijze heropend. In de afgelopen zomer hebben de directeur van dit clubhuis, de heer Stuttenheim, de concierge, de heer Ravensbergen en vier jonge leden van „De Sperwers" een titanen werk j vangst nemen, nadat Alex de Haas verricht door het vrij verwaarloosde *-*-J~ interieur van 't gebouw opnieuw in de verf te zetten, de gangen en trap- SCHOON LEIDEN OMHOOG! Dankbaar kunnen wij u medede len, dat de faam van de Leidse scho nen weer eens buiten de locale gren zen gevestigd is. Annemarie Wijn gaard een Leidse werkstudente is nl. uitverkoren uit een achttal dames, die haakten naar de titel: „De elegantste vrouw van de damesbeurs" te Den Haag. Zij mocht daarom talrijke geluk wensen op de damesbeurs in ont- pen van glanzend linoleum te voor zien en de muren met een frisse kalk- verflaag tie bestrijken. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot woonde, evenals de secreta ris van de Leidse Jeugd Actie, de heer Steinbach, de feestelijke herope ning by, die omkleed werd met mu ziek, zang en declamatie van de club leden. Hartelijke woorden van dank wer den gesproken tot de „restaurateurs", in het bijzonder aan de heren Stut tenheim en Ravensbergen, terwijl ook mevrouw Ravensbergen, die zes vuil nisemmers vol modder en vuil „ver werkt" had, letterlijk en figuurlijk in de bloernetjes gezet werd. Show Van Egmonds modebedrijven Gedistingeerde elegance met de ze woorden zou men de show kun nen beschrijven die gisteravond in „De Turk" door Van Egmonds' mo debedrijven werd gehouden. De getoonde modellen waren zeer mo dieus, en hadden ook iets van vroe ger tijden. Want zagen we, met een klein beetje verbeeldingskracht niet een slotvrouwe de marmeren trappen van haar kasteel afdalen, toen de mannequin opkwam in een zwart fluwelen kostuum met zwart fluwelen mantel, gegarneerd met persianer? En zweefde niet de schim van Jacoba van Beieren ach ter die ander mannequin in haar zwart zijden cocktailjapon, met losse gedrapeerde panden opzij, en een wit-vos stola om de schouders gevlijd? Zij is van het jaar 1956, de mode, maar heeft iets van alle tij den dit seizoen, en zeker het mo debeeld zoals dit werd gebracht door Van Egmond, in samenwer king met maison Westerveld uit Rotterdam, Messcher (hoeden, shawls en handschoenen), Tom Westen (bijoux) en Hollants (schoenen). Zwart fluweel, tot koninklijke mo dellen verwerkt werd onder ander geshowd door maison Westerveld. Van een bijzondere chique was de linde-kleurige swagger met nertz- toxedogarnering, gedragen over een havanna-kleurige namiddagj a pon. Luxieus en van grote allure was ook de cognac-kleurige swaigiger met lynx Ook in de minder dure soorten wa ren vele modellen, prachtig van ver werking en tekening. Zo zagen we een fraaie collectie bisam-jasjes en persianer, niet meer enkel in zwart, oo-k in bruin en in grijs, variërend van donker- anthraciet- tot lichtgrijs. De goedkopere soorten, zodal bibe- rette, mol, lam dat tegenwoordig door een bepaalde wijze van scheren het aanzien kan krijgen van persia ner was als materiaal voor de meer sportieve jasjes gebruikt. Een bontsoort uit het verleden: embros, een lamsoort met speciale wijze van bewerking, was op deze show terug gekeerd. De huid van de baby-zee hond dient als materiaal voor de white-coat, die we zagen in de kleur bruin. Mooi van tekening, maar op vallend waren de overige zeehond jasjes. Zobelfeh is een zeer soepel vallende soort bont, dat elegant af- kleedt, vooral in de lengte van de lange en zeven/achtste mantel. De bisammantels vertoonden allen de lage mouwinzet, die het effect van een cape suggereert. Smaakvolle hoeden. De hoeden van bont en melusine waren zonder uitzondering smaakvol en gekozen in harmonie met het te dragen kledingstuk. Fraai stonden de bijoux, die het effect van japon of mantel verhoogden. Tom Westen zorgde in de pauze voor een aardige attentie in de vorm van een flesje lotion. De brokaten avondjaponnen wa ren ongetwijfeld mooi, maar te wei nig geschikt voor de Nederlandse vrouw en de omgeving waarin zij zich beweegt. De modellen waren sterk geïnspireerd op de gestalte van kraag, waaronder de mannequins een Oosterse vrouw en de Oosterse witte deuix-pdèces van persey droeg. Van werkelijke distinctie waren eveneens de duurdere bontsoorten, in lange, zeven/achtste en korte man tels verwerkt. Nertz, hermelijn, blue back seal werden hiervoor gebruikt. Redelijke prijzen. mode. De zwart-fluwelen avondja ponnen voldeden naar onze smaak bet^r aan de eisen van haar figuur. Samenvattend kunnen we zeggen dat, deze show smaakvol, stijlvol en chique was, samengesteld met over leg, zwier en durf. haar eerst had begraven onder de geschenken. Haar beloning bestond uit een complete garderobe, die haar in de vorm van waardebonnen werd overhandigd. Annemarie, die werkstudente (rechten) is, en bij de P.T.T. werkt, zei, dat zij dit succes aan haar colle ga's heeft te danken. Zij hebben n.l. tijdelijk het werk van Annemarie overgenomen, terwijl deze op de da mesbeurs floreerde in- een chique middag japonnetje met een bontcol- Augustus-regenval in Leiden224 mm. Motorpomp voor volkstuinen N. Hebben B. en W. kennis genomen van het feit, waarop ook in de pers is gewezen, dat in het nieuwe volks tuincomplex laaggelegen tuinen zijn ondergelopen in de toekomst op nieuw dreigen onder te lopen? Zo heeft de heer Portheine onlangs ge vraagd. Zo ja, zijn B. en W. dan van me ning, dat hier van een tijdelijke toe stand kan worden gesproken in ver band met de abnormale regenval in deze zomer? Indien het antwoord op vraag 2 ontkennend luidt, is het college dan bereid maatrgelen te nemen, en zo ja, welke om te bevorderen, dat de voor de volkstuinders getroffen voorzieningen in het nieuwe com plex volledig tot hun recht komen? Het antwoord van B. en W. op de eerste vraag luidt bevestigend. In ons land hebben tienduizenden hectaren grond wateroverlast gele den met he t gevolg, dat de oogst dezer gronden geheel of gedeeltelijk verloren is. Aangezien dit zich dus ook heeft voorgedaan bij deze gron den, welke zeker zeer goed worden verzorgd, is het duidelijk, dat zulks zich wel moest voordoen op een nog kortgeleden aangelegd volkstuinen- complex. Wij laten volden een over zicht van de hoeveelheid water, wel ke in de laatste zomer boven Leiden is gevallen met een vergelijking van het gemiddelde over de jaren 1952 tot en met 1955: juni 1956 59 mm, gemiddeld 1952—1958 58 mm, Juli 1956 73 mm, gemiddeld 1952—1955 48 mm, augustus 1956 224 mm, gemid deld 1952—1955 75 mm. B. en W. zijn voornemens om, wan neer de afwateringsmogelijkheden, voor zover deze van de volkstuinders afhangen, geheel in orde worden ge houden, een hulpmotorpomp te plaat sen ter verzekering van het tijdig uitslaan van het ovetollige water bij abnormale regenval en bij wind stilte. lier om de hals en op hooggehakte schoentjes. Ooggetuigen verklaren, dat zij een bekoorlijke, moderne versie van „tan te Pos" was. R.K. WERKMEESTERSBOND. Voor de herdenking van het 37-ja- rig bestaan de r.k. werkmeesters- bond zondagmorgen a.s. kunnen leden zich nog aanmelden tot uiterlijk a.s. zaterdag 6 uur bij het secretariaat, Maresingel 43a. Uit een brief In deze mistige ochtenden zal bij alle weggebruikers de witte streep als redder in de nood de gedachte aan een enorme hulp in het verkeer op wekken. De kanaalweg in Leiden heeft deze - streep niet. Moeten er eerst ongelukken gebeuren? SPIEKER. Laatste Berichten HOOFDBOEKHOUDER VERDUISTERDE 30.000. De politie te Utrecht heeft gear resteerd de 31-jarige hoofdboekhou der H. de K. te Houten, verdacht van verduistering van 30.0GO. K. was werkzaam bij de Nationale katholieke arbeiders jeugdorganisa tie te Utrecht. Hij heeft inmiddels een volledige bekentenis afgelegd en zal voor de officier van Justitie wor den geleid. De verduistering werd het vorige jaar tijdens afwezigheid van de pen ningmeester van de K.A.J. gepleegd. Toen de K. zijn boeken en beschei den voor controle mioest overleggen •heeft hij aan de vooravond van cleze controle de bescheiden mee naar huis genomen om ze te verbranden. Toen hij aan zijn voornemen gevolg wilde geven ontstond, waarschijnlijk door een felle trek in de schoorsteen een schoorsteenbrand, waardoor hij de aandacht van de politie op zich ves tigde. GEVOLGEN VAN DE „SCHOOL- BEZETTING". De provinciale autoriteiten van Mi laan hebben een openbaar fonds in gesteld ten behoeve van de nagela ten betrekkingen van de omgekomen arbeider Santé Zanrraro. De provin cie Milaan heeft in het fonds een eer ste som gestort van een half miljoen lire (ƒ25.000,Bovendien heeft zij de arbeider posthuum 'n gouden me daille van verdienste toegekend, evenals aan de drie onderwijzeres sen, die het avontuur hebben over leefd. De Italiaanse minister van arbeid en sociale voorzieningen heeft de va der van Zannaro een som van 309.000 lire 1500,toegekend en aan de onderwijzeres, die een der bandieten ontwapende, een gelijk bedrag. De beide andere onderwijzeressen 'kregen elk 1000,—. SPORT NINA MELDT ZICH BIJ DE RECHTBANK. De Russische atlete Nina Ponoma- vera, die zich verborgen had gehou den, nadat zij er zes weken geleden van beschuldigd was, in een Lon- dense modemagazijn vijf dames hoeden te hebben ontvreemd, heeft zidh bij het gerecht gemeld. Zij werd in een kleine wachtkamer binnen gelaten omdat de rechter met een andere zaak bezig was.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2