In 24 u. brak ,WiIlempje' in, kocht 'n tent en botste met gestolen auto DE SPOKENJAGE EEN ÜEiSiE Geen verandering in regeringsvoorstel Steun voor bouwbedrijven, die a s. winter blijven werken Tramstel na ontsporing in beslag genomen ÏVÖRÖL DeTtindpasta van standing»*» In bossen bij Baarn gearresteerd DONDERDAG 11 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Salaris hogere rijksambtenaren Van officiële zijde wordt medege- technische wijzigingen ontworpen, deeld: Na kennisneming van de stand- waar dit wenselijk en mogelijk bleek, punten van de personeelsvertegen- Daarbij komt onder meer de rang van woordigingen in de centrale commis-1 administrateur a te vervallen. Voor sie voor georganiseerd overleg in 1 de functionarissen, die thans deze ambtenarenzaken met betrekking tot een door de regering voorgenomen herziening van de salariëring van en kele groepen van hogere rijksambte naren met ingang van 1 september 1956, heeft de regering besloten geen wijziging te brengen in de door haar aan deze commissie voorgelegde voor stellen. In grote lijnen houdt deze herzie ning een verlenging in van de sala risschalen, waaraan een maximum salaris is verbonden, geldende voor de ingenieur le klasse, wetenschappe lijk ambtenaar 1ste klasse en refe rendaris, met 3 jaarlijkse periodieke van 29 per maand en een verhoging van de salarisschalen, geldende voor de hoofdingenieur, administrateur en hoger met 3 tot 5 periodieken, terwijl de minima in mindere mate werden verhoogd. Tevens zal voor bepaalde groepen in de wetenschappelijke en weten- schappelijk-technische sector een ver betering tot stand worden gebracht door overbrenging van de daarop be trekking hebbende rangen in een ho gere schaal, zoals b.v. de rangen van hoofdingenieur a. wetenschappelijk hoofdambtenaar a en van hoofdinge nieur voor bijzondere diensten. In 't bezoldigingssysteem zijn voorts enige, vereenvoudiging beogende, Aetherklanken HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber, 7.10 Ge wijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 „Waar voor uw geld". 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Omr.ork. 10.30 Morgendienst. 11.00 Mezzo-sopr. en piano. 11.30 Gram. 12.00 Instr. Trio. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zigeunerkwint. 13.25 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Metropole ork. 15.15 Literaire kron. 1-5.35 Lichte muz. 16.00 Kleine heesters voor de tuin, caus. 16.15 Gram. 16.30 Radio Filmarm.sextet. 17.00 Voordr. 17.20 Vocaal ens. 17.40 Koersen. 17.45. Gram. 18.00 Stemmen van Overzee. 18.15 Fanfare ork. 18.35 Voor de Jeugd. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Regeringsuitz.: Rubriek* Verklaring en Toelichting: Welk museum be zochten zij?. Een prijsvraag in het kader van de intern, museumweek. 19.20 Emigratiepraatje door H. A. van Luyk. 19.30 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Gram. 20.30 De jeugd vliegt uit hoorsp. 21,00 Orpheus, opera. 22.10 Gram. 22.20 Gevar. muz. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Langs wegen van kunst en schoonheid, caus. £3.4524.00 Gram. HILVERSUM n. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.79 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 21.00 VARA. 22."0-VPRO. VARA 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Avon turen met kinderen, caus. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Gram. 10.30 Voor de kleuters. 10.50 Amus. muz. 11.30 Pia norecital. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Snort en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Koorzang 14.25 Boekbespr. 14.45 Gevar.progr. 16.C0 Gram. Ï6.20 Muz. caus. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Orgel en zang. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muz. 18.30 Vakverenigingisnieuws. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 De vijf verbonden ringen, klankb. 19.30 Ons adres, caus. 19.50 Ber. 20.09 Nieuws. 20.05 Filmrubriek. 20.15 Vlaamse dichters van deze tijd. 20.30 10 jaar Ned.. Belg. Cultureel Accoord. 20.40 Het onderwijs nu. 21.09 Dansmuziek. 21.25 Mensen zoals wij, interv. 22.10 Buitenl. overz. 22.25 Amus. muziek. 22.40 Zorg om de mens, caus. 22.50 Avondwijdmg. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. rang hebben, wordt een overgangs regeling getroffen. De inpassing van meergenoemd per soneel in de nieuwe salarisschalen zal plaatsvinden onder directe toeken ning van 2 a 3 periodieke verhogin gen, zulks mede afhankelijk van de mate, waarin ook de minima der schalen zijn verhoogd. Van de herziening zijn uitgezon derd de ambtenaren of groepen van ambtenaren, waarvan de bezoldiging in het verleden reeds is verhoogd, Nieuwe Kamerleden benoemd De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de tweede kamer der statengeneraal heeft in de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer J. M. L. Th. Cals, de heer M. M. A. A. Janssen, te Zeist benoemd tot lid van de tweede kamer. In de vaca ture, ontstaan door het bedanken van de heer F. J. F. M. van Thiel, de heer P. A. Blaisse, te 's-Gravenhage. In de vacature van de heer C Staf, de heer J. de Ruiter, te Heerenveen. In de vacature van de heer W. Drees, de heer H. J. van den Bom, te Am sterdam. In de vacature van de heer S. L. Mansholt de heer H. M. Frans- sen, te Assen. In de vacature van de heer J. Zijlstra de heer P. Gerbrandy, te 's-Gravenhage. In de vacature van de heer J. Algera de heer C. van der Zaal, te Harlingen. In de vacature van de heer A. A. van Rhijn de heer Reehorst, te Rotterdam. In de va- vooruitlopende op deze herziening, cature van de heer J. G. Suurhoff de Zo heeft bv. ten aanzien van de le- I heer J. C. Deering, te Rotterdam en raren bij het VHMO en MO reeds in in de vacature van de heer J. M. A. 1953 een dergelijke salariscorrectie H. Luns de heer W. J. Sohuyt te Am- plaatsgevonden. sterdam. Twee miljoen gulden Ed"0™mteijve^acSen. Omdat een week stilstand in het bouwbedrijf voor de woningbouw een verlies van 1.300 woningen be tekent, is in de laatste jaren naar stig gezocht naar methoden om de bouwwerken in .vorstperiode door te laten draaien. De regering, die vanaf het begin met belangstelling het experimente ren met voorzieningen heeft gevolgd en op bescheiden wijze gefinancierd, heeft thans het advies van de com missie Neher opgevolgd, die voorge steld heeft om voor de komende wintermaanden twee miljoen gulden beschikbaar te stellen voor experi menten, welke het doorwerken in vorstperioden mogelijk moeten ma ken. Omdatin het jongste verleden nogal veel niet-voldoende voorbe reide methoden beproefd werden, waardoor teleurstelling en geldver lies niet uitbleven, heeft de regering de verantwoording bij de aannemer gelegd. Gedurende de wintertijd zal een bepaalde toeslag per man-uur door de regering verstrekt worden en in tijd-van vorst zal deze toeslag ver hoogd worden. Tientallen aanvragen, vergezeld van plannen zijn reeds op het mi nisterie aangekomen, en hoewel de minister van Wederopbouw nog geen enkele aanvrage ingewilligd heeft, is men reeds lang de diverse voorgestelde plannen aan het bestu- Geen belasting op brandverzekering Na vrij heftige discussies heeft de gemeenteraad van Middelburg met negen tegen zeven stemmen een voor stel van B. en W., tot invoering van een brandverzegeringsbelasting ver worpen. Voorgesteld was het tarief te bepa- :.0024.00 len op twee procent van 't onroerend goed en twee pro mille van de be lastbare opbrengst van het roerend goed. De opbrengst van de belasting was nodig om de kapitaalslasten, die aanschaf van nieuw brandweermate- rieel met zich meebrengt, te financie- Nu kan niet tot aanschaffing wor den overgegaan, tenzij in een volgen de vergadering de raad zich akkoord verklaart met een door. enkele raads leden ingediend voorstel om de straat belasting met dertig procent te ver hogen. VERPLICHTE SNIPPERDAGEN BOUWBEDRIJF. De bedrijfsraad voor het bouwbe drijf heeft maandag 24 december en maandag 31 december, die dus liggen respectievelijk tussen een zondag en Eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag, aangewezen als verplichte snipperda gen voor de werknemers in het bouw bedrijf en aanverwante bedrijven. Op grond van bedrijfstechnische over wegingen kan voor een of meer werk nemers ontheffing van dit besluit worden verleend. In de brochure „Bouwen in de winter", uitgegeven door het Pro- duktiviteitscentrum van het Bouw bedrijf, vinden vele aannemers, die nog geen plannen voor de komende winter gemaakt hebben, een goede leidraad. STATISTIEK VOORBEREIDEND HOGER EN MIDDELBAAR ONDERWIJS. Verschenen is een statistiek van het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs, 1955/'56. Deze statistiek samengesteld door het C.B.S. bevat gegevens omtrent de gymnasia, de H.B.S.- en, de lycea, de middelbare scholen voor meisjes, de handelsdag scholen en de handelsavondscholen. Op de 395 scholen, zo staat in deze staUstiek, waren per 15 september 1955 108.845 leerlingen geplaatst (1954: 378 scholen met 98.876 leerlin gen). Er werden bij het begin van de cursus 1955/'56 28.127 leerlingen voor de eerste maal toegelaten (1954 24.698), terwijl 9.938 leerlingen in '55 het eindgetuigschrift behaalden. De sterke groei van het leerlingen tal (10%) ging gepaard met een toe neming van het totaal aantal gege ven wekelijkse lessen in de wettelijk vtnii centage onbevoegd gegeven lessen nam toe van 13,6 tot 16,5. Voor de afzonderlijke vakken varieert dit per centage sterk. Het aantal leraren in de wettelijk verplichte vakken be droeg op 15 september 1955 7.909 (1954: 7.356i, waaronder 1.637 onbe voegde (21%). Van de tussen 15 sep tember 1954 en 15 september 1955 I.059 aangestelde docenten was 61% onbevoegd. Het tekort aan bevoegde leraren kan voor 1955/'56 becijferd worden op 1.289 docenten. De 141 handeelsavondscholen telden op 15 september 1955 19.729 leerlingen (1954: 20.029). In volle vaart kwam gistermor gen op de Rijksweg te Geleen een motorrijder uit Sittard in botsing met een vrachtauto uit Geleen. De 28-jarige motorrijder, die gehuwd was werd hierbij zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse overleed. Baanvak slecht onderhouden Gistermorgen omstreeks kwart over negen is een tramstel van de Rotter damse Tramweg Maatschappij» die de verbinding tussen de Maasstad en de Zuidhollandse eilanden onderhoudt, op de Dordtsestraatweg in Rotterdam- Zuid ontspoord. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, doch het tramstel is op last van 4e substi tuut-officier bij de Rotterdamse recht- KONINGIN JULIANA BIJ BEOORDELING KUNSTWERKEN „KONINKLIJKE SUBSIDIE". Koningin Juliana heeft gistermid dag in hotel Krasnapolsky te Am sterdam met belangstelling de jure ring gevolgd voor de koninklijke subsidie voor vrije schilderkunst van de ingezonden schilderijen en teke ningen. Aan zes Nederlandse schilders zal wederom een studiebeurs worden toe gekend. De koningin, die was verge zeld van haar particulier secretaris W. J. baron van Heeckeren van Mo- lecaten en mevrouw H. P- J. baro nesse van Til, werd ontvangen door de schilders Jo Mulder, Mark Kolt- hoff en Gerard van Vliet. De leden van de jury werden aan haar voor gesteld. De vorstin, die grote interesse toonde voor de ingezonden kunst werken, heeft zich geruime tijd met de juryleden onderhouden. (Advertentie) Een 30-jarige terrazo-werker uit Heerlen, die onlangs was opgenomen in de Van der Hoeven observatie kliniek te Utrecht en daar maandag j.l. wist uit te breken met medene ming van een geldkistje met 500 is gistermorgen in de bossen van het landgoed Pijnenburg te Baarn na een klopjacht door de politie gearres teerd. „Willempj-e", zoals hij bij de politie bekend is, heeft een reeks van inbra ken op zijn naam staan; de laatste van deze serie was een inbraak te Heerlen, waar hij de brandkast van een sociale instelling leeghaalde. Het gerechtshof te 's Herfeogenboeoh stelde „Willempje" ter beschikking van de regering waarna hij in de Van der Hoeven kliniek te Utrecht werd Van de grote vrijheid, die hij hier genoot, maakte „Willempje" mis bruik door maandag j.l. de benen te nemen; en passant nam hij een geldkistje van de sociale werkster mee. Gistermorgen omstreeks 11 uur is hij in Baarn gearresteerd, nadat hij daar met een in Den Haag gestolen auto tegen een boom was gereden. Na de aanrijding had „Willempje" kans gezien de opengereten wagen te verlaten voordat de politie ter plaat se was. „Willempje" vluchtte de bos sen van het landgoed Pijnenburg in, waar hij na een klopjacht werd ge vonden. Diplomaten-hulde. Direct na zijn ontvluchting uit de kliniek heeft de man zich naar Den Haag begeven, waar hij inbrak en zich enkele kledingstukken toeeigen de. Daarna heeft hij een auto van een bij het Nederlands Hof geaccrediteer de buitenlandse diplomaat gestolen en ermee Den Haag verlaten. Va-- het geld dat hij uit de kliniek had ontvreemd, kocht hij een kaïm- peertent, die hij nabij Oosterbeek opzette. Het aanlokkelijke herfstweer deed „Willempje" besluiten een ritje te maken in de auto van de diplomaat. De weg leidde o.a. naar Baarn, waar hij met een snelheid, die de honderd kilometer niet veel ontliep, de gesto len auto tegen een boom reed. Natuur-genieter. De politie van Ba,arn legde verband tussen het plotseling verdwijnen van de chauffeur van de verongelukte wagen en de ontsnapte uit de kliniek. Inmiddels werd een klopjacht ingezet, waarbij de korpschef van de gemeen tepolitie, hoofdinspecteur G. J. Bac ker, ook enkele boswachters inscha kelde. Tijdens de klopjacht zag een van dV'hViUi poUüeiTe' de politiemannen plotseling een man uit het bos komen; hij vroeg hem, of hij wellicht de man was, die uit de kliniek was ontsnapt. Het ant woord luidde dat hij slechts een ge nieter van de natuur was. De politie vertrouwde deze natuur liefhebber allerminst en nam hem mee naar het bureau, waar hij aan een verhoor werd onderworpen. Na een uur volgde bekentenis. Gis teravond is „Willeimpje" op transport gesteld naar Den Haag. bank, mr. H. van Buuren, In beslag genomen. Aan het Directoraat-Gene raal voor het Verkeer in Den Haag is verzocht onmiddellijk een onder zoek in,te stellen. Het is niet uitgesloten, dat de ver binding tussen Rotterdam en de Hoeksewaard tijdelijk zal worden verbroken, omdat het baanvak waar op de ontsporing plaatshad, zeer slecht onderhouden blijkt te zijn. De rails werd over een afstand van ongeveer 150 meter geheel ontzet, moeren waren doorgeroest en bielzen waren verteerd. Reeds herhaaldelijk is bij de R.T.M. geklaagd over de toestand van dit baanvak, zo vertelde omwonenden. Dat er gistermorgen geen persoonlij ke ongelukken zijn voorgekomen, is waarschijnlijk te danken aan het feit dat de tram geen grote snelheid had en naast de rails is blijven rijden, zonder noemenswaard naar de rich ting van de rijweg te wijken. Minister Cals antwoordt: Politiek in tv-uitzending In antwoord op vragen van het lid van de Tweede Kamer, de heer Fok- kema (a.-r.) over het geven van poli tieke voorlichting over de kabinets formatie in een door de VARA ver- vorgde televisie-uitzending, heeft de minister van O.K. en W. thans mede gedeeld, dat hij het alleszins begrij pelijk en ook aanvaardbaar acht, dat bij een causerie over de kabinetsfor matie wordt uitgegaan van een be paald politiek standpunt. Wel betreurt hij het, dat de spre ker enige ogenblikken wijdde aan een twistgesprek met een dagblad over een in dat blad gepubliceerde politie ke oovatting. Vooral gezien de huidi ge beperkte mogelijkheden van het medium televisie, verdient het z.i. de voorkeur een dergelijke polemiek te vermijden. Een forum, dat in deze uitzending vragen beantwoordde over de kabi netsformatie heeft ongetwijfeld poli tieke voorlichting beoogd in een the- tische uiteenzetting en een discussie aldus de minister. De omstandigheid, dat het een enkele maal niet geheel in zijn opzet is geslaagd, en het feit voorlichting baseert op zijn eigen beginselen, be hoeven naar de mening van de minis ter niet in strijd te komen met het ook thans nog door hem gehandhaafde standpunt, dat bij de beelduitzendin gen, die slechts over één zender ge schieden en dan nog alleen gedurende een zeer beperkt aantal uren, een bijzondere mate van zelfbeperking, zowel wat betreft de politieke uit zendingen als de propaganda voor de eigen omroepverenigingen, op haar plaats is. (34) IN DE do&r HOFFMANN BIRNEY 53) „August Carver had geen vrien den". In deze eenvoudige woorden lag de traditie van een menselijk leven opgesloten. Morgan's lange vinger wees nu naar de politiemannen. „En jullie?" „Dat hangt van de Chef af. ant woordde Gregg, de oudste van de twee, voorzichtig. „Wat Mac en mij betreft, wij weten alleen wat men ons verteld heeft. De schietpartij zelf hebben we niet gezien". Morgan keek vragend naar McPher- son. Deze knikte. „Het zou niet de eerste keer zijn", zei hij, „dat men door zo'n verhaal de dingen voor iedereen veel gemak kelijker maakte. Ik herinner me een geval in Michigande Metaal Trust zou failliet gegaan zijn en drie andere banken in haar val meege sleept hebben als we niet iets „ge garandeerd" hadden. Stackpole, die zich nu weer in be dwang had, uitte zich zeer beslist. „Ik ben helemaal tot je beschikking Stave, om je plan te doen lukken. Ik ben het volkomen met je eens, dat er een geweldig schandaal zou ont staan als de waarheid bekend wordt. Vindt u ook niet, Miss Moran? U bent degeen die het meest bij dit alles betrokken is. Zes paar ogen richtten zich op het meisje. Ze legde haar hand op Court's arm. „Hij is dood.... Ted. Misschien was hen eendief, zoals je zei. Maar hij heeft dan ook geboet voor wat hij deed. Dr. Morgan zei. dat hij geen enkele vriend had, maar hij had een vrouw, en er zijn honderden mensen die hem vertrouwden, en achtten, ook al hielden ze niet be paald van hem. We moesten ook aan hèn denken. Je kunt geen dode ha ten, Ted, en je kunt hem ook niet meer treffen.... maar wel kun je een heleboel anderen treffen. Laten we doen, wat Dr. Morgan voorstelt. Een ogenblik lang stond Court met een hard gezicht voor zich uit te kij ken. Toen haalde hij de schouders op. „U bent de baas, Lady Jane. Als ik de enige ben die tegenstemt, dan kunt u er op rekenen dat ik mij naar de meerderheid richten zal. De dokter keek gerust. „We zijn het nu dus allen een6 behalve hij. Hij wees op Joe Moon. „Je hebt gehoord, wat hier besproken is, Moon. Geloof je, dat je je mond houden kunt over wat er hier ge beurd is?" „Hèm neem ik wel voor mijn reke ning, zei Court vlug. „Gregg, geef me de sleutel van die handboeien". Hij maakte de boeien van Moon's polsen los en nam de man met zich mee naar een hoek van de kamer. Ge durende drie minuten sprak hij vlug en met nadruk in het Spaans met hem. Moon knikte voortdurend met het hoofd. Court gaf hem een klap op de schouder en voegde zifch weer bij de anderen. „Dat is ook in orde. Alles wat hij zag was, dat Lafe Young naar zijn revolver greep. Hij merkte, dat hij precies in de vuurlinie stond en ren de naar de deur. Toen hij terugkwam was het al gebeurd. Etr blijven dus maar vier ooggetuigen over. dokter. „En daarmee wordt een steen van mijn hart gewenteld. Geloof me, wat we doen is het beste en het enige wat we doen kunnen. Neem die compro mitterende documenten weg, Couit, zodat de sheriff ze niet vindt. Je kunt ons later vertellen, waar en hoe je ze kreeg. We moeten nu aan het werk en het nieuws in de stad bekend ma ken. Ik laat die eer aan u en uw kameraad over, Mr. Gregg. Eén van jullie kan naar beneden gaan en aan jullie chef net zoveel vertellen als weten moet". „Dat wil zeggen, alles, vond Gregg" „Ik vertrouw op jullie. McPherson, zei Sheriff Torbert te pakken te krij gen. Kijk eens in de bar van Carver House en in de Copper Queen Bar; als hy daar niet is, kun je hem mis schien op z'n kantoor vinden. Hij zal er wel voor zorgen, dat het nieuwtje dadelijk bekend wordt. Wy wachten intussen hier. jy bent gearresteerd Court, totdat de lykschouwing afge lopen is". Die lijkschouwing vond pas twee dagen later plaats en gedurende meer dan achtenveertig uur leverde Black Butte een prachtig voorbeeld van al les waartoe Amerikaanse hysterie in staat is. Haastig nam het bestuur van de Kamer van Koophandel een reso lutie aan, waarin Augustus J. Carver een martelaar van zyn beroep ge noemd werd, die helaas te vroeg uit het midden van zyn treurende mede burgers weggehaald was. Er zou voor een plechtige begrafenis gezorgd wor den. Zijn lyk zou in het gemeente huis opgebaard worden; de portier kreeg opdracht, de hall te reinigen en als teken van rouw de koperen beel den, die aan weerszijde van de -deur stonden weg te halen. Lafe Young werd algemeen een schurk genoemd, die men al veel eer der had moeten ophangen. Er werd zelfs over gesproken, zijn lijk met geweld weg te halen en op te han gen, maar het verlangen naar wraak werd bevredigd door aan het volk een dag lang de gelegenheid te geven de dode in een lege winkel van de hoofdstraat te zien. Ted Court was een held. De voor zitter van de Kamer van Koophandel was van oordeel, dat men hem een horloge of een medaille geven moest; de rest van het bestuur was het gloei end met hem eens maar schrikte te rug voor de kosten! De „Black Butte Burger" verklaarde in haar kolom men, dat Ted's verklaring een „mees terwerk van beknoptheid en beschei- den^'H" was geweest. „Ja, ik heb hem neergeschoten. Ik betreur het, dat ik het niet eerder gedaan heb. Dat is alles, wat ik te zeggen heb". Hij weigerde absoluut nog iets meer te zeggen, maai* de onderne mende journalist wist deze korte ver klaring prachtig aan te vullen met een uitgebreid rapport van Dr. Morgan en een beschaving van de .45 snelvuurrevolver. De ïykschou- wer verklaarde n^drukkelyk, dat Ted buitengewoon grote moed ge toond had door het tegen Lafe Young op te nemen. De beste revolverheid van de streek was verslagen gewor den door snelheid van handelen. Nooit sedert de dagen van Wilde Bill Hickok had een .45 revolver zo vlug en zo secuur gewerkt. De lijk schouwer was van plan hi?rover offi cieel iets gedurende de lijkschouwing te zeggen. Hij hield woord. Het aantal bezoe kers was zo groot dat de zitting in de Hidalgo Opera moest plaats vinden. De lijkschouwer, de jury en de getui gen zaten op het toneel en Morgan deed de spanning van de toehoor ders tot het toppunt sty gen, toen hij wenste ook zelf als getuige gehoord te worden, om verslag af te leggen over de onderzoekingen, die hij op zijn eentje in het geheim gedaan had sedert de dood van Tom Wallace

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5