DUINSTREEK Personeel Leiden krijgt 6pct met ingang van 1 juli STREEK WOENSDAG 10 OKTOBER DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 In een circulaire d.d. 15 september 1956, deelt de Minister van Binnen landse Zaken mede, dat de Regering besloten heeft de bezoldiging van het Rijkspersoneel ingaande 1 september 1956 met 6% te verhogen. De minister verzoekt in zijn circu laire, er van uitgaande, dat de ge- JUWELEN MAKEN ONS ONRUSTIG. We kunnen wél vertellen, dat we ons toch niet rustig voelen met al die edelstenen in het mu seum aan het Van der Werffpark. We hebben zo'n idee dat de jon gens van 't „mijn en dijn"-gilde, die illustere namen als „Jan met de handjes" en „linke Ger- rit" dragen, in colonnes naar de goede stad Leiden zijn opge trokken, wachtend op het ogen blik, dat zij een goede greep in de juwelenkist kunnen doen. Het Van der Werffpark is echter nog leeg. Eigenlijk hadden we ver wacht de goocheme jongens daar in vergadering bijeen te vinden, de kansen besprekend en elkaar in de gaten houdend, als sprinters, die elkaar de overwinning niet gunnen. Maar de inspecteur zei ons, dat een edelsteen een weinig gewild object is. En de staf van het museum ver richt rustig zijn arbeid terwijl lad ders tegen de muren worden ge schoven. Een glazenwasser trekt zijn spons en begint druipend de ramen te zemen. Tóch kon dat wel eens. R.K. V.N.L. Op donderdag 11 oktober a.s. des avonds om 8 uur organiseert R.K. V.N.L. een klaverj as-drive vóór al haar leden, donateurs en donatrices. De drive wordt gehouden in een der zalen van „De Kleine Burcht", Nieu we Rijn 19, Leiden. Aanvang 8 uur. SPIEKER. Leidse Agenda DINSDAG 9 OKTOBER. St. Eloy. Adviesavond. Geb. Ohr. Belangen 7.398.30 uur nam. „The Messiah" Oratorium G. F. Handel. Stadsgehoorzaal 7.39 uur n.m. WOENSDAG 10 OKTOBER. Mij. voor Toonkunst. Jeugdconcert R'dams Fhilh. Ork. Aanvang 2 uur en half vier nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk. Kwart vóór zeven nam. „Natuurvriend'. Steenschuur 6. 8 uur nam. Gewestelijke KAB. Kaderforumavond Oude Singel 236. Aanvang 8 uur nam. Selskip „Fryslan". Fryske Joun. Opviering Toaniel „De Genamt" door Rjucht en Sljucht. Jacobazaal Den Burcht 7.45 uur nam. DONDERDAG 11 OKTOBER. Kath. Vrouwengilde. Bezinnings- morgen. 9 uur v.m. H. Mis kapel Zoe- terwoudse Singel 33a, daarna ont bijt Levendaal 1. Conferentie door pater J. H. Bokeloh. Oegstgeest. Katholiek Vrouwengil de. Katholieke Moederdag 1956. Mor- gegebed, 6.30 v.m. H. Mis. 7 u. nam. Maria-lof en 8 uur toneelopvoering „Polly Perkins". VRIJDAG 12 OKTOBER. St. Petruskerk. Installatie pastoor Blok. 7.30 uur nam. Conferentie voor katholieken en niet-katholieken. St. Leonardushuis, Haagweg. Aanvang 8.15 uur nam. ZATERDAG 13 OKTOBER. Toneelvereniging „Tot ieders ge noegen" De Beunhaas". Schouw burg. 8 uur nam. Instuif Leiden. Pater Maximinus. Spiritisme en occulte verschijnselen. St. Leonardushuis Haagweg. 8 uur nam. Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest Avond- en nachtdienst wordt van maandag 8 tot en met vrijdag 12 oktober waargenomen door: apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406; Zuider-apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553, en apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films voor de week van 512 october zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „The Glenn Miller story", alle leeftijden. (Donderdag: „Magnificent Obsession", 14 jaar). Lido: „The long arm", 14 jaar. Luxor: „De man in het donker grijze pak", 18 jaar. Trianon: „Safari", 18 jaar. Rex: „Cel 2455, 18 jaar. meenten een soortgelijke voorziening voor haar personeel zullen willen treffen, aan het daarvoor in aanmer king komende personeel een overeen komstige uitkering over het tijdvak van 1 september 1956 tot 1 janiari 1957 toe te kennen. Ons College kan zich uiteraard verenigen met een verhoging van de bezoldiging van het personeel der ge meente met 6%, doch is van oordeel, dat deze verhoging niet met ingang van 1 september 1956 dient plaats te vinden, maar met ingang van 1 juli 1956, opdat het personeel over 1956 evenals over 1955 een verhoging van bezoldiging van 3% ontvangt Het Centraal Orgaan inzake ge meenschappelijke behandelingen van gemeentelij ke personeelsaangelegen heden adviseert, in overeenstemming met de bij het Centraal Overleg be trokken personeelsorganisaties, in ge lijke zin. In navolging van de rege ling voor het Rijkspersoneel zal de 6% verhoging over het tijdvak van 1 juli 1956 tot 1 januari 1957 in de vorm van een tijdelijke uitkering dienen te geschieden. De aan deze 3% uitkering verbon den kosten worden globaal op 225.000 gulden geraamd. OUDHEIDKUNDIGE VONDST. Bij graafwerk ten behoeve van de miieuiwbouw van die Twentsche Bank, werd hedenmorgen aan de Lanigebrug enig zestiende eeuiws aardewerk op gegraven. Een der potten, die uit de resten van een riool van circa drie meter diepte werd opgehaald, beland de zonder beschadiging in de bak van de dragline. Andere stukken werden zwaar beschadigd, aan de opper vlakte gebracht. De pot heeft mooi glazuur, dat echter aan een zijide door verwering weggevreten is. Het vinden van deze soort aarde werk is in Leiden geen bijzonder heid. Opvallend is echter dat bij de aanleg van de riolering van de Lan- gebrug die eertijds het centrum van Leiden geweest is geen enkele vondst is gedaan. Of althans niet aan gegeven. 1000ste LID VAN LEIDSE UNIVERSITAIRE SPORTVERENIGING. Gistermiddag werd het duizendste lid van de Leidse universitaire sport vereniging ingeschreven. Het was de heer L. Horowitz, student in de wis- en de natuurkunde, die werd toege sproken door de voorzitter van de universitaire sportraad, jhr mr Ch. F. van Nispen tot Sevenaer. 'Het blijkt dat de belangstelling dit jaar groot is. Vorig jaar werd het duizendste lid eerst in februari van het cursus jaar ingeschreven. i Boekbespreking Prinsessenkalender 1957. i- Ten bate van ,Pro Juven- tute". De Prinsessenkalender 1957 ten bate van het werk van „Pro Juven- tute" is een jubileum-uitgave, want voor de tiende maal verscheen deze kalender met excusieve foto's, welke door H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins ter beschikking zijn gesteld. Deze kalender is bij geen enkele Nederlander een onbekende meer, want ieder jaar opnieuw verschijnt zij en wint zij meer terrein. Terecht overigens, want deze kalender is een mooi bezit vanwege de exclusieve foto's, maar tevens omdat men er het mooie doel van „Pro Juventute": kinderen-in-moeilijkheden bescher men en steunen" mee helpt verwezen lijken. De prijs van 2.75 kan daarbij geen enkel bezwaar opleveren. Een Dalmatische lente. Door Arm Bridge. Uitge verij Het Spectrum, Utrecht. Vrouwen van begin veertig, die al meer dan twintig jaar echtgenote en moeder zijn geweest, zullen zeer ze ker een gevoel van schuld niet kun nen onderdrukken, wanneer ze zich om louter zelfzuchtige motieven uit hun gezin terugtrekken. Lady Kil- michael meende, dat haar taak was afgelopen. Dat gaf zij althans voor, doch in wezen was het de vrijheid, die zij zocht en hartstochtelijk be geerde. Vrijheid is evenwel niet te vinden. Zij bestaat slechts in het aan vaarden van de levensomstandighe den. Er zat bij Lady Kilmochael na tuurlijk iets anders aohter. In de wereld bekend als de beroemde schil deres Grace Stanway, doch haar man en kinderen zagen in haar slechts de echtgenote en moeder. De kunst telde niet mee en die zocht zij. Als in zovele gevallen van zoeken den ontdekt ook Lady Kilmichael de oplossing van haar moeilijkheden en die van zovele andere vrouwen van middelbare leeftijd. Een Bakermat in Babyion. Door Daan Van der Vat. Uit geverij Het Spectrum Utrecht. In de serie Prisma-boeken ver scheen bij het Spectrum een nieuw boek van Daan van der Vat, getiteld „Een bakermat in Babyion". Wie van deze schrijver „Mietje met de kalfsogen" gelezen heeft, weet zo ongeveer wat hij aan deze nieuwe uitgave heeft. Daan van der Vat geeft hier nl. een verhaal over het historische rassenmengsel in Enge land, daarbij zich verdiepend over wat het oude Babyion geleerd heeft. De vergelijkingen, die hij hierbij op humoristische wijze weet te maken, zijn bijzonder goed getroffen en hoe verder men in dit verhaal komt, hoe meer het weet te boeien. U rijdt ot> ©en voor- rangsweg. welke ge kruist wordt door een niet-voorrans weg. ALPHEN AAN DEN RIJN JUBILEUM-LAURA IN VOORBEREIDING. Het stichtingsbestuur van de Laura tc Alphen aan den Rijn is reeds be gonnen aam die voorbereiding van de tiende vierdaagse. Het zal een jubi- ieum-Laura zijn, de 10e, sedert de heer Castelaars het initiatief - tot dit jaarlijks evenement nam. De datum voor de juibileum-Laura in 1957 is reeds vastgesteld op dins dag 9, woensdag 10, donderdag 11 en vrijdag 12 juli. Extra en speciale attracties zullen de volgende Laura omgeven. De routes voor elk der vier dagen zullen worden samengesteld uit de mooiste ritten van de voorgaande 9 jaren. Ook dan zullen de deelnemers en deelneemsters een keuze kunnen maken uit twee ritten, n.l. een van 100 en een van 1'50 km. per dag. Getracht zal worden, evenals de afgelopen zomer, een feestweek sa men te laten vallen met de Laura. HERFSTRIT VAN „RIJNLAND". De deelname aan de herfstrit van de Alphense Motor- enAutoclub „Rijnland" was groot. Bijna 50 per sonen namen als rijder deel in de af delingen auto's en motoren. Het parcours was ongeveer 70 km. lang en liep over Ter-Aar, Bilderdam, Leimuiden, Rijnsaterwoude, Aarlan- derveen. De start en finish vonden plaats bij hotel „Toor". De route was uitgezet door de heren Groothuyse en Domburg, twee insiders op dit ter rein. De voorgeschreven snelheid be droeg 30 km. per uur. Iedereen was enthousiast over de rit. De heer A. Verbree. voorz. van M. A.C. „Rijnland" reikte in hotel „Tóor" de prijzen uit. Afdeling auto's: le pr. M. Quartel (kaartl. mej. Quartel), Ter Aar, 33 strafpunten; 2e pr. de heer J. Beze- mer (kaartl. de heer J. Hof) Ter Aar, 37 strfp.; 3e pr. W. A. Kasteleijn jr. (kaartl. de heer W. Knorringa) Leiden, 71 strfp.; 4e pr. de heer D. v. Amstel (kaartl. mej. Van Amstel) 's Gravenhage, 72 strfp. Afdeling motoren: le pr. J. Reij- neveld (kaartl. mevr. Reijneveld) Ter Aar, 34 strfp.; 2e pr. de heer M. K. Quartel (kaartl. mej. L. Langhout) Ter Aar, 35 strfp.; 3e pr. de heer K. Tensen, Ter Aar (kaartl. de heer Fr. van Deuren, Alphen) 38 strfp.; 4e pr. de heer P. Koetsier (kaartl. de heer G. v. Gelderen) Boskoop. 40 strfp. DE KAAG K.V.P.-vergadering, Gisteravond vond in café-rest. „Tante Kee" een algemene ledenvergadering van de K.V.P. plaats. Het was de voorzitter, de heer W. C. Verstege, een groot ge noegen deze vergadering te mogen openen. Hij richtte een bijzonder woord tot pastoor v. Teylingen. Hierna begon men met het afhan delen der agenda. Een voorstel om het bestuur van 5 tot 7 personen uit te breiden, werd door de vergadering nie nodig geacht. Het oude bestuur, dat aftredend was, maar zich herkies, baar stelde, werd bij stemming in zijn geheel herkozen. Het bestuur ziet er als volgt uit: W. Verstege, voorz., le den J. Loogman, H. v. Gerven, T. Snijders en mej. G. Penning-de Vries. De functies worden onderling ver deeld. De voorzitter bracht dank aan de heer G. P. Vermeij afgevaardigde naar de Statenkring en Kamerkring. Ook voor dit jaar werd hij hiervoor gekozen met algemene stemmen. De contributieverhoging van 0.50 per jaar werd met algemene stemmen goedgevonden. Men wilde wel een regeling treffen om in termijnen te kunnen betalen. Hierna hield pastoor Van Teylin gen een zeer geestig toespraakje, waarin hij het belang naar voor haalde om lid te zijn van de K.V.P. Bij de rondvraag werd de vraag gesteld, niet alleen de oorzaak te vin den, maar een plan op te stellen, om in de volgende vergaderingen het zo te krijgen, dat men op een goede op komst mag rekenen. KOUDEKERK Schaaknieuws. De uitslagen van die onderling gespeelde competitie wedstrijden zijn als volgt: J. de Wit—H. v. Vliet 0—1; J. Co- lijn—H. Boelee 01; G. de Wit mevr. Boelee-de Wit 10; E. Dorre- paalJ. C. van Egimond 01; G. Sna- tersenH. Scheer afgebroken. NIEUWKOOP LELIJKE VAL. Jan Homan, algemeen bekend als Jantje, inwoner van het H. Hartge- sticht, was via een ladder tegen de aardappelenschuur de koster nage- klauterd, die op de zolder een kar weitje had op te knappen. Toen deze zich omdraaide, zag hij Jantje plotse ling tot zijn ontzetting op zijn hoofd door het trapgat naar beneden schie ten. Hevig uit het hoofd bloedend vond hij hem op de stenen vloer. De onmiddellijk gewaarschuwde dokter Bremer heeft hem verbonden en per brancard naar binnen laten bren gen. Ofschoon erg aan het gezicht gewond, scheen het ongeluk tenslotte nog vrij goed afgelopen te zijn. NIEUWVEEN DISTRICTSWEDSTRIJDEN R.K. EHBO. Nieuwveen legt beslag op fraaie wisselbeker. De aid. Nieuwveen van de r.k. EHBO viel dit jaar de eer te beurt om de districtswedstrijden te organi- ren, die zondagmiddag werden ge houden in de daarvoor zeer geschikte aula van Huize „Sint Ursula" te Nieuwveen. Onder grote belangstelling opende de districtsvoorzitter, de heer H. ten Harkei deze middag met een woord van welkom aan de heren doktoren die deel uitmaakten van de jury, pas toor Schretlen, instructeur F. Rekel hof en verdere genodigden. Van bur gemeester B. Kammenga en van het hoofd der B.B., de heer J. J. Rovers, waren berichten binnen gekomen van verhindering. Na gehouden loting kwam bij de senioren de volgende rangschikking uit de bus, dus als eerste ploeg kwam Nieuwveen, als tweede Roelof ar ends veen, als derde Schipluiden en als vierde Gouda. Bij de junioren was deze rangschik king als volgt: Als eerste Reeuwijk, als twee Schipluiden, als derde Lei den en als vierde Nieuwveen. Bij de senioren had de groep van Loosduinen verstek laten gaan en bij de junioren Voorburg. De wedstrijdjury bij de senioren bestond uit de volgende personen: dr. Keegstra uit Oegstgeest, dr. Van der Stap uit Mijdrecht en mevrouw G. C. M. van der Meer-Valentijn uit Alphen aan den Rijn. De wedstrijdjury bij de junioren bestond uit de volgende personen: dr. Jansen uit Uithoorn, dr. Paulidus uit Wassenaar en de heer De Gans uit Alphen aan den Rijn. De centrale jury bestond uit pas toor Schretlen, J. Rekelhof uit Uit hoorn en de heer Kramer uit Delft. De algehele leiding berustte bij de stelling bij. instructeur van de afdeling Nieuw veen, de heer Rekelhof uit Uithoorn. De opgave voor de junioren was eenvoudiger dan als die voor de senioren, hoewel beiden niet moei lijk waren. Na een uiterst sportieve wedstrijd, waarbij menig zweetdruppeltje werd weggeveegd, hetzij van inspanning of van zenuwen kwam hierna dr. Van der Stap met een uitvoerig overzicht over de gehouden wed strijd. Hierbij maakte de districtsvoor zitter onder grote spanning, de uit slag van de wedstrijd bekend. Het max. aantal te behalen punten by de senioren was 340. Nieuwveen kwam op de eerste plaats met 255 punten, tweede werd Schipluiden met 164 punten. Derde werd Gouda met 157 punten en vierde werd Roe- lofarendsveen met 150 punten. De commandantprijs ging eveneens naar Nieuwveen en wel naar de heer B. P. Vink met 94 punten. Het max. aantal te behalen pun ten bij de junioren was 330 punten. Hier behaalde Reeuwijk de eerste plaats met 214 punten. Tweede werd Leiden met 203 punten. Derde werd Nieuwveen met 200 punten en vier de Schipluiden met 180 punten. De commandantprijs was ook hier weer voor Nieuwveen en wel mej. J. van der Hulst met 88 punten. De wisselbeker bij de senioren het laatst in het bezit van de afdeling Leiden, werd nu onder luid applaus, door de voorzitter overhandigd aan de commandant van Nieuwveen, de heer B. P. Vink. De juniorenbeker laatstelijk in het bezit van de afdeling Alphen aan den Rijn, kwam nu in het bezit van de Groep uit Reeuwijk. Hierna sprak de heer Ten Harkei zijn grote voldoening en waardering uit voor de voortreffelijke organisa tie waaraan menige grote plaats een voorbeeld kon nemen. Hij dankte vervolgens de geestelijk adviseur pastoor Schretlen, Moeder Overste voor het ter beschikking stellen van de fraaie aula, de heren doktoren en allen die hebben medegewerkt tot het doen slagen van deze middag. Dr. A. M. van Dongen woonde als docent van de plaatselijke afdeling de wedstrijden met grote belang- RIJNSATERWOUDE K.V.P.-vergadering. De vergade ring van de afdeling Leimuiden en Rijnsaterwoude was deze keer in het café van mevr. de Wed. J. W. de Boer. De belangstelling was zoals ge woonlijk niet groot. De voorz., de heer H. W. v. d. Hoorn, zette in zijn openingswoord het doel van de ver gadering uiteen, waarna hij 't woord gaf aan de heer G. J. van Berkel voor notulen en ingekomen stukken. Met royale meerderheid van stemmen werd hierna de heer H. W. v. d. Hoorn herkozen als voorzitter. Aan gezien volgens het reglement het ge hele bestuur aftredend was, werd 'n stemming gehouden, waarbij de vol gende heren herkozen werden en hun benoeming aannamen. W. P. Straathof, C. A. W. Buykx, Th. A. J. Heuzen, Th. Obdeijn Jr., J. E. Hart veld, Th. Obdam, en G. van Wierin- gen. De heer G. J. van Berkel stelde zich echter niet meer beschikbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer G. F. Stroek. De voorzitter bracht dank aan de aftredende secretaris, die elf jaren zijn beste krachten had gegeven voor de afdeling, waarna de scheidende functionaris zich waar derend uitte voor de prettige samen werking in deze periode ondervon den. Voor de kringvergadering wer den als afgevaardigde aangewezen de heren C. A. W. Buykx, G. F. Stroek en Th. Obdeijn Jr. Voor de rondvraag was geen belangstelling, zodat de agenda in korte tijd was afgewerkt. ZQETERW0UDE Maria-avond. Evenals de voor afgaande jaren in de oktobermaand, stelt de Katholieke Vrouwenbewe ging, afd. Zoeterwoiide-dorp, zich voor, wederom 'ni Maria-avond te or ganiseren en wel op 16 okt. a.s. 's avonds om 7.45 uur in het Patro naatsgebouw Schenkelweg. Deken P Juffermans zal ditmaal de avond ver zorgen met 'n lezing en lichtbeelden over Rome en speciaal over de prach tige Mariakerken die Rome rijk is. Voor het theoretisch en prak tisch gedeelte van het examen voor het diploma Vakbekwaamheid He- renkappersvalt is geslaagd de heer Ton Lintsen. VALKENBURG Getrouwd: N. van Egmond en G. J. Rhijnsfeurger. Overleden: L». Priester e. v.: P. Bouwmeester, 36 jr.; M. H. van Stijn, wedn. van: H. de Bruijn, 86 jr. VOORSCHOTEN VOORGESTELDE TARIEVEN VERENIGINGSGEBOUW. In aanvulling op ons bericht van gisteren inzake die tarieven van het verenigingsgebouw kunnen wij hier bij publiceren de voorgestelde tarie ven inzake de huur van het vereni gingsgebouw. Vrijdagavond a.s. zal de raad in deze beslissen. De huur van de gehele, zaal inclusief toneel- en kleedruimte per avond van 7 tot 12 uur 90. De gehele zaal exclusief de toneel en kleedruimten per avond van 7 tot 12 uur 75. De grote zaal grenzend aan het toneel inclusief toneel- en kleedruimten per avond J 80. De grote zaal exclusief toneel- en kleedruimten per avond 65. De kleine zaal (achterzijde van het ge bouw) per avond 25. Voor het gebruik uitsluitend in de ochtenduren tussen 8 en 13 uur 35% procent van het toepasselijke avond- tarief. Voor het gebruik gedurende de gehele dag tot 18 uur 80% van het toepasselijk avondtarief. Voor het ge bruik van de middag tussen 14 en 18 uur 55% van het toepasselijke avond- tarief. Voor het gebruik de gehele dag met inbegrip van de avond tot 24 uur 140% van het toepasselijke avondtarief. Voor het gebruik van de zaal ten behoeve van generale repeti ties van toneel- of muziekgezelschap pen, die niet voor het publiek toegan kelijk zijn en die de zaal voor de be treffende avond hebben gehuurd zal 10% van het toepasselijke avondtarief worden berekend. WERKVOORZIENINGSCENTRUM „DE VLIET". Ondanks het feit, dat niet gespro ken kan worden van werkloosheid, zijn er toch altijd nog mensen, die tengevolge van lichamelijke of gees telijke belemmeringen er niet in sla gen werk te vinden in het vrije be drijf. In samenwerking met het minis terie van sociale zaken en volksge zondheid worden door de gemeentbe- sturen werkobjeoten gecreëerd, waar bij deze personen te werk kunnen worden gesteld. Met toepassing van de gemeentelijke sociale werkvoor zieningsregeling, waarbij het Rijk 90% van de loonkosten voor zijn reke ning neemt, kunnen betrokkenen door arbeid een zodanig loon verdie nen, dat zij in staat zijn in hun levensonderhoud en dat van hun ge zin te voorzien. Voor vele personen is tewerkstelling in een beschuttende werkplaats de aangewezen weg om te bevorderen, dat zij na verloop van tijd hun zelfstandigheid geheel of gedeeltelijk kunnen herwinnen. In Zuid-Holland zijn reeds verscheidene beschuttende werkplaatsen opgericht. De mogelijkheid i$ overwogen voor een beschuttende werkplaats in regio naal verband, t.w. met die gemeenten Voorburg, Rijswijk, Leidschendam en Voorschoten. Dit heeft voordelen, spreiding van kosten, het scheppen van meerdere werkgelegenheden, passend voor de persoon naar talent en aanleg. De burgemeester en wet houders van de 4 gemeenten waren in principe bereid mee te werken aan de totstandkoming van zo'n regionale beschuttende werkplaats. Na onder zoek d/oor een commissie naar de mo gelijkheid werd gedisousseerd over de voorgenomen samenwerking. Aan een stichtingsvorm werd de voorkeur ge- geven. Als naam werd voorgestel* Stichting werkvoorzieningsc entrum "De Vliet,,. Deze stichting zal worden gevestigd in Rijswijk. Bij deelname aan de stichting zal het aandeel van de gemeente Voorschoten in het ka pitaal d'er stichting bedragen 25 en 2.782. B. en w. stellen voor om medewerking te verlenen aan de op richting van en deel te nemen in de Stichting werkvoorzieningscentrum „De Vliet". GEEN WINKELCENTRUM IN DE ORANJEWIJK. In het uitbreidingsplan „Centrum" was als een tweede winkelcentrum in het dorp, tussen de Prins Bernhard- laan en de Koningin Emmalaan, een bouwblok geprojecteerd, waarbij het zwaartepunt was gelegd op de bouw van winkels. Bij de onderhandelin gen omtrent de verkoop van de be treffende bouwgrond is echter ge bleken, dat het achterland voor een daar te vestigen winkelcentrum te gering werd geacht en dat het eco nomisch niet verantwoord zou zijn naast het bestaande winkelcentrum in en nabij de oude dorpskern, nog een tweede nieuw centrum te vesti gen. Thans is de bebouwing defini tief bepaald. De stedebouwkundige Ir de Ranit7 heeft een schema ontwor pen, dac bestaat uit een strook win kels met bovenwoningen langs de Prinses Marijke laan, woningen in 3 In hotel „Val Monte" in Berg en woonlagen langs de Prins Bernhard- laan, eensgezinswoningen langs de Koningin Emmalaan en een aantal woningen van het type „split-level" langs de Johan Willem Frisolaan. Bij dit woningtype is o.m. de be reiking van de meest gunstige be woonbaarheid en een maximale be bouwingscapaciteit de woonkamer over de volle breedte van de woning gehouden. De hoofdtoegang bevindt zich aan de tegenovergestelde zijde van de woonkamer en is van zon af gekeerd. Ten behoeve van de hoofd toegangen zal het in dit geval nodig zijn een dienweg aan te leggen. Dit plan heeft echter niet de volle instemming van B. en W. kunnen krijgen. Volgens dit plan zou de wo ningbreedte die minimaal 6.50 m. moet zijn moeten worden terugge- barcht op 4.95 m„ hetgeen naar de mening van B. en W. te smal en stedebouwkundig niet verantwoord zou zijn. De heer van Rossen heeft daarop het plan gewijzigd en komt thans met het plan voor een aantal van 7 woningen met een woning breedte van 6.35 m. Tegen een afwij king van 15 cm. wegen de voordelen van dit woningtype wel op. De dien- weg moet gaan kosten 6.490.De heer van Rossum zal hiervan 4100. voor zijn rekening nemen en de ove rige kosten komen voor rekening van de gemeente. WARMOND Raadsvergadering. De raad komt dinsdagavond a.s. om acht uur bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: voorstel van b. en w. tot wijziging van het subsidie-voorwaar- den besluit Kruisverenigingen 1954; het verstrekken van voorschotten aan de in de gemeente gevestigde bijzon dere kleuterscholen; voorstel van b. en w. betreffende het in gebruik ge ven van de woning Sweilandstraat; voorstel van b. en w. tot verkoop van een perceel bouwterrein gelegen aan de Sweilandstraat in het plan „Lee- vliet' aan de heer C. A. van Scha- gen. wijziging der begroting dienst jaar 1956. Jaarlijkse parochieavond. Het kerkbestuur heeft besloten om een z.g parochieavond te organiseren. Het WEGVERBINDING LEIDSCHENDAM—ZOETERMEER WORDT VERBETERD. De Kostverlorenweg en de Wils- veenseweg, die beide een onderdeel vormen van de verbinding tussen Leidschendam en Zoetermecr, ver keerden tot voor kort in een zeei' slechte toestand. Onlangs zijn de beide wegen evenwel in beheer en onderhoud overgenomen door de ge meente Leidschendam. Met de voorlopige verbetering van deze wegen is thans een aanvang ge maakt door het dichten van de aan wezige gaten in het wegdek. Binnen kort zal een nieuwe slijtlaag worden aangebracht. De bond verwacht dat de verbetering van de verbindingen omstreeks half november zal zijn voltooid. feestuur is hiertoe gekomen, omdat er in de parochie diverse personen zijn, die zich in de loop van het jaar op de een of andere wijze voor de parochiekerk zee:' verdienstelijk ma ken, zoals de zangers, collectanten enz. Terwijl er enkele colleges zijn, die door het kerkbestuur jaarlijks op een of andere wijze worden gehono reerd, zijn er daarentegen anderen, die nooit iets ontvangen voor hun medewerking. Het kerkbestuur wenst voortaan jaarlijks een feestavond aan te bieden aan alle personen, die op een of andere manier belangeloos hun diensten aan de kerk hebben aangeboden. Dit jaar zal deze feest avond plaat svinden op 6 november a.s. in „Hotel de Zon", waarbij het Haarlems radio cabaret zijn mede werking zal verlenen met de vrolijke cabaret revue „Klaarstarten maar". Z0ETERMEF.R Schaken. De animo onder de leden van de schaakvereniging Pro motie laat niets te wensen over. Serieus wordt er geoefend om in de a.s. competitie weer een goed figuur te slaan. De verschillende partijen in de onderlinge competitie werden af gemaakt. De uitslagen hiervan zijn: L. B. v. d. SlikH. Breugem 01; Ph. BuitendijkTh. van Galen 10; M. van StaverenW. van Mullem 10. J. van Loenen—G. Boon 1—0; J. C. OpdamH. Breijer 10; L. BreugemA. P. Nühn 01; J. Blonk T. Kalisvaart 01; G. BoonM. Gehem 01; J. van LoenenTh. van Galen 10. Scheepsberichten ALPHARD. 9 v. Hambure n. Pepel; ANTONIA. 10 te Pladju; BAARN. p. 9 Wight n. R'dam; BALI, p. 9 Ouessant n. A'dam; BENGALEN. 9 v. Singapore n. Pt. Swettenham; CALTEX ROTTER DAM ft.), p. 9 Kp Vllano n. Pt Said; DRENTE, 11 Padang verw.; DUIVEN- DIJK, 9 v. Newport n. Antw.; GROOTE BEER. p. 9 Scillys n. R'dam; HOOG KERK. 9 v. Singapore te Pt Swetten ham: HOUTMAN. 10 v.m. v. Hongkong n. Bangkok: HYDRA. 9 te New York; JAPARA krl., p. 9 Lansend n. R'dam; KARA (-t.). 9 v. Balikpapan n. Singa pore; KOTA INTEN, 10 rede Donggala; LAERTES, 9 te Liverpool; MATARAM, p. Suez n. Pt Said; PERNA ft.). 9 v. Singapore n. Balikpapan; PHRONTIS, 10 te Davao; PRINS WILLEM 3. 9 te Chicago; RIDDERKERK, 9 v. Le Havre n. Antw.; SALATIGA.10 te Belawan; STRAAT COOK, 10 te Pt Sudan; TEI- RESIAS, 9 n.m. te Fremantle; THELI- DOMUS (t.), 11 Le Havre verw.; TEO- BALDIUS (t.)9 v. Suez n. Fao. Marktberichten WOERDEN, 10 okt. Kaas. Aan gevoerd 142 partijen eerste kwaliteit 2.332.38, tweede kwaliteit 2.27 —2.32, extra kwaliteit tot 2.50. Handel kalm.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3