Manchester United - met 4 inval lers verstevigde leiderspositie lerland-Engeland VVSB verloor onfortuinlijk met 3-1 van Roodenburg Allerlei over de Olympische Spelen Na-Kaag bracht echt Kaagweer met harde wind en regen Goede prestatie van Van Duyl, Kist, Frech en Ruud Rijks MAANDAG 8 OKTOBER 1856 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 VAN DE ENGELSE VELDEN De kampioen van de Engelse Lea gue, Manchester United, heeft het zaterdag zonder vier van zijn beste spelers moeten stellen wegens de interlandwedstrijd IerlandEnge land. Maar een van de vervangers heeft er wel in het bjj zonder voor gezorgd, dat een en ander niet op een teleurstelling uitliep. Bobby Charlton, een nieuweling in het Lea gue-voetbal, was een van de beste spelers van het veld in de wedstrijd tegen de club, die nota bene zijn naam draagt, n.l. Charlton Athletic. Bobby droeg met twee doelpunten bij in de 42 zege, welke de United behaalde. De club uit Manchester heeft nu 25 wedstrijden achtereen gewonnen en in deze competitie heeft het zijn plaats aan de kop van de ranglijst weer verstevigd. Het heeft drie punten voorsprong op de naaste concurrent tot dusver, Leeds United. Deze leed een verrassende nederlaag tegen Cardiff City. Tot tenham Hotspurs, dat de Londense rivaal Chelsea met 4—2 versloeg, heeft nu de tweede plaats overgeno men. Topscorer van zaterdag was even wel de slanke Cliff Holton van Ar senal, die de geblesseerde aanvals leider van de „Gunners", Vic Groves verving en vier doelpunten op zijn naam bracht. Arsenal won met 73 van bekerhouder Manchester City. Een aantal defensieve blunders in beide kampen leidde tot de hoge scorer George Aestham zoon van de vroe gere Bolton, en Engelse elftalspeler, maakte een fraai League-debuut door tweemaal te scoren en zo zijn club Newcastle United, te helpen aan een gelijk spel tegen Luton Town. Leicester City heeft thans de lei ding in de tweede divisie, doordat het Barnsley met 52 versloeg. Het verdrong Nottingham Forrest van de kop, welke club de stad Hudders- field met een 1-0 nederlaag moest verlaten. Leicester City stond tegen Barns ley reeds na een kwartier met 3—1 voor en behaalde een gemakkelijke De interlandwedstrijd Ierland Engeland te Belfast gespeeld, is ge ëindigd in een gelijk spel: 11. Engeland kon er slechts een draw uit slepen, hoewel het reeds na twee minuten de leiding had door een verbluffend doelpunt van de 41-ja- rige Stanley Matthews, die nu al 21 jaar voor het Engelse elftal uitkomt. De Ierse groenhemden vochten ver beten terug en hadden al in de tien de minuut de gelijkmaker op het scorebord gebracht. Rechtsbinnen Jimmy Mcllroy was de maker van het Ierse doelpunt. De Engelse doelman Reg Matthews ging niet helemaal vrij uit bij de goal van Mc Ilröy. Linksbuiten Peter McParland zond een verre boogbal in de richting van het Engelse doel en in plaats van de bal te vangen, stompte Reg Matthews hem weg, precies voor de voeten van Mcllroy. De geestdriftige Ieren luidruchtig aangemoedigd door hun supporters, stonden daarna een Engelse zege in de weg. Reg Matthews moest zelfs enkele malen het uiterste van zijn kunnen tonen om een nederlaag te verhinderen, ó.a. voorkwam hij door een spectaculaire duik een zeker schijnend doelpunt van McParland. De Engelse verdediging wankelde duidelijk in de slotfase van de strijd, maar schoten van Mcllroy en Danny Blanchflower misten op enkele de cimeters het doel. DE ZATERDAGCOMPETITIE. West II, 2e klas: Quick Boys Hoogvliet fi1; 's Gravenz. SVARC 12; ZwaluwenRVVH 10; Excel siorTer Leede 13. 3e klas A: ExcelsiorSchev. Holl. Sp. 3—1. Tweede klasse A: zege. Notts Forest verspeelde zijn leidersplaats ten gevolge van een treffer uit een kopbal van Dave Hickson van Huddersfield. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalManches ter City 73; Birmingham City Bolton Wanderers 00; Burnley Blackpool 2—2; Cardiff CityLeeds United 41ChelseaTottenham Hotspur 24; Manchester United Luton Town 22; PortsmouthAs ton Villa 51; Preston Northend Everton 0—0; Sheffield Wednesday- Sunderland 32; West Bromwich AlbionWolverhampton Wanderers 1—1. Tweede divisie: Bristol Rovers- Sheffield United 31; BuryFul- ham 01; Doncaster RoversLin coln City 31; Grimsby Town Swansea Town 50; Huddersfield TownNottingham Forest 1—0; Lei cester CityBarnsley 52; Leyton OrientWest Ham United 12; Li verpoolBlackburn Rovers 23; MiddlesboroughPort Vale 31; Notts CountyBristol City 1—1; Stoke CityRotherham United 60. POSTDUIVEN—ALPHEN 1-2 Een zwaar bevochten zege, maar niet onverdiend. Als er begonnen is zien we twee gelijk waardige ploegen waarbij Alphen iets beter. Toch is het geen grote wedstrijd, mede door het nogal gladde terrein en de steeds weer terug kerende regen buitjes. Als er ongeveer 10 min. gespeeld is, mist de linksachter van Postduiven; hierdoor krijgt v. Oort een niet te missen kans en het is 0-1. De strijd gaat verder in regenbuien zonder noemenswaardige gebeurtenissen. Na een halfuur is het weer v. Oort, die de stand op 0-2 brengt. Doelman Heusink ging hier niet geheel vrij uit Kort daarop verzuimt de Alphen- achterhoede in te grijpen en weet linksbinnen Waslander via 't lichaam van Leeuwenhoek te scoren (1-2). Tegen de rust gaat Alphen nog even met de rug tegen de muur, doch met deze stand komt de rust. Hierna zet de thuisclub meteen het offensief in, zonder direct gevaarlijk te zijn. Dit blijft zo de gehele tweede helft door het spel speelt zich hoofd zakelijk op de Alphen-helft, maar de Rijnbewoners weten met spil Leeu wenhoek aan het hoofd, alle gevaar te keren, al gaat dit ten koste van vele corners. Het enige wapenfeit is dat Bunschoten bij een doelworste- ling tegen de paal schiet. Het spel was in de tweede helft niet bepaald zachtzinnig. Ter Leede 5 4 0 l 8 15— 9 's-Gravenz. SV 5 2 2 1 6 9— 6, SSS 4 3 0 1 6 6— 5 Quick Boys 5 1 3 1 5 12— 8 VVGZ 4 1 3 0 5 7— 6 Zwaluwen 5 1 3 1 5 8— 8 RVVH 5 2 0 3 4 8— 7 ARC 5 1 2 2 4 9—11 Excelsior P. 5 1 1 3 3 7—14 Hoovlietw 5 0 2 3 2 10—17 Derde klasse R: Excelsior M 5 4 1 0 9 17— 5 Rijnsb. Boys 4 3 1 0 7 12— 3 Schev. H. Sp. 4 2 1 1 5 10— 9 Monster 3 2 0 1 4 14— 5 TSB 3 2 0 1 4 7— 3 CSVD 3 2 0 1 4 7— 4 Ornas 4 0 1 3 1 4—18 Jodan Boys 4 0 0 4 0 7—19 RCL 4 0 0 4 0 4—16 Als de wedstrijd der niet-toegeiken- de doelpunten zou men deze strijd tegen het Leidse Roodenburg kun nen boekstaven. Drie doelpunten meer zou VVSB aan haart kant ge had kunnen hebben, indien deze in de ogen van de strak leidende scheids rechter genade hadden kunnen vin den. Het mocht echter niet zijn en WSB is met ere ondergegaan. De Leidenaars, nog steeds gehandicapt door het ontbreken van de midden voor B. Ouwerkerk, hadden voor de rust ontegenzeggelijk het beste deel van het overigens nogal povere spel. Reeds na 17 minuten kogelde T. Gul- demond tegen de paal en enikele mi nuten later moest B. Rooijakkers enig risico nemen om een Rooden- burg-aanval onschadelijk te maken, waarbij de WSiB-verdediging bleef staan wegens vermeend buitenspel. Na 25 minuten echter, na een comple te serie missers van de WSB-verde- digiïig, kon de keeper het ook niet meer redden en scoorde L. Zitman met een boogballetje het eerste doel punt voor Roodenburg (01). Nu eerst kwam er enige spanning in de wedstrijd en uit een diagonaal schot van C. Koomen, aangegeven door J. Nederstigt, ging de bal rakelings voorlangs het Leidse doel. Een in die periode ingekopte goal van C. van Lieshout uit een corner werd wegens een geconstateerd handsgeval door de scheidsrechter afgekeurd. Vijf minuten na de rust nam Roo denburg de zaak dadelijk goed in handen door de voorsprong te vergro ten (02). met een prachtschot van J. van Heek tegen de binnenkant van de paal. Even later was het weer Van Heek, die met een hard schot, juist onder de duikende keeper door het derde doelpunt voor Roodenburg liet aantekenen (03), en een snelle re actie van Rooijakkers op een te zacht ingeschoten bal voorkwam het vierde doelpunt van Roodenburg. Hierna vond WSB het genoeg en verplaatste het spel volkomen naar het grondgebied der gasten, waar de 8-man verdediging somwijlen tot pa niekvoetbal moest vervallen om het doel schoon te houden, hetgeen hun, met behulp van een grote dosis geluk tot kort voor het einde geluikte. De gehele voorhoede van WSB, tot zelfs de linksback van Paridon, nam aan de schutterij' op het doel van Roo denburg deel, tot het eindelijk Van Lieshout gelukte de hatelijke nul op het scorebord te vervangen door een 1. (1—3). Leidse Voetbalbond DE UITSLAGEN. Zaterdag aidspiranten K: VNL a SJC a 0—9; SJC b—Teylingen b 8-1. M: Docos cWSB b 34. Zondag adspirani^en SJC b—Teylin gen b 8—1. Teylingen a—WSB a 5—0. N: Teylingen c—VVSB c 50. VVSB d^-St. Bern airdus b 1—2. O: Docos e—SJC f 1—3. Zondag senioren: Teylingen 2— SJC 2 3—3. Junioren I: Teylihgieni O-Warmun. da B 2'1. Goudse Voetbalbond RVS—GDS 14. In verband met de feestelijk ingebruikneming van de nieuwe kleedgelegenheid van RVC vond deze wedstrijd toch doorgang, hoewel het veld feitelijk onbespeel baar was. Er deden zich nogal wat glijpartijen voor terwijl de bal vaak in het water bleef steken. GDS past- te zioh het eerste aan en nam het RVC-doel onder schot. Bij een doel- schop kwamen de keeper van RVC met de bal in zijn handen buiten het strafschopgebied, hetgeen een vrije trap betekende. Deze werd door Wognum door een oneenhoping van spelers in een doelpunt omgezet (01). Enige tijd later werd de bal bij een goed genomen corner door een achterspeler uit het doel gewipt nadat deze goed door Wognuim over die keeper was ingekopt. De, straf schop werd weer door Wognum benut en de stand) was (O2). Na de hervatting zette RVC een geweldig offensief in doch de GDS- achiterhoede hield stand. Bij één der aanvallen die GDS daarna ondernam kreeg GDS weer een vrije trap te ne men. Wognum schoot zuiver op doel waarbij de bal terugketste voor de voeten van Wognum en 't was (0—3.) Nog gaf RVC de moed niet op en het volhouden werd beloond met een doelpunt van v. d. Meij die de terug- stuitende bal opving en hem in het doel liep over de gevallen Moerings (1—3). GDS kwam nu weer in de meerderheid en in de 35e minuut was het B. van Fulpen, die de stand op (14) bracht. Hoewel RVC nog meer aanvallen op het GDS-doel ondernam, gingen enkele kansen door slecht schieten verloren. Het einde kwam dan ook met een verdiende over winning van GDS met 14. VOETBALLER BREEKT BEEN. In de wedstrijd ODCBoxtel, voor de tweede klasse A van district Zuid I, heeft de linksbinnen van Boxtel, van Munster, zijn rechterbeen gebro ken, toen hij gelijktijdig met een te genstander naar een bal trapte. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd, waarna de wedstrijd, die door de voorzitter van de KNVB, ir. H. F. Hopster, werd bijgewoond, is voort gezet. FRANKRIJK—HONGARIJE 1—2. In het stadion van Colombes te Parijs heeft Hongarije met 21 van Frankrijk gewonnen. De strijd is lange tijd onbeslist ge bleven. Pas acht minuten voor het einde maakte Kocsis met een prach tige kopbal het tweede Hongaarse doelpunt uit een verre voorzet van Sandor. En toen was de uitslag nog twijfelachtig want de Fransen ble ven vechten voor de gelijkmaker, Cisowski wist zelfs met een strak schot de uitstekende Hongaarse kee per Grosicz te passeren, maar dat gebeurde een seconde nadat de scheidsrechter voor de laatste maal gefloten had. En dus bracht dit schot geen verandering in de stand. Een uitslag 2—2 zou, gezien het spelver- loop, niet onverdiend voor de gast heren zijn geweest. HANNIE BLOEMHOF WON TE WUPPERTAL. Bij internatinale avondwedstrijden te Wuppertal bezetten Nederlandse sprintertjes de beste plaatsen op de 100 meter, terwijl z(j tevens de 4x100 meter estafette voor hun rekening namen. Bij lage temperatuur, een nat te baan en regenbuien won Hannie Bloemhof de 100 meter in 12 sec. Inge Spijk bezette de tweede plaats met 12,2 sec. en als derde ging Ria van Kuyk over de finisch in 12,3 sec. De Duitse mej. Egert kwam pas na onze landgenoten met 12,4 sec. Ook in de estafettewedstrijd zegevierden de Ne derlandse meisjes (met Els Witkamp als 4e loopster) in 49,1 sec. voor een Duitse ploeg, die 49,8 sec noteerde, Van de overige Nederlandse deel nemers aan de wedstrijden te Wup pertal wist Blankenstein zijn per soonlijk record op de 800 meter te verbeteren. Hij won dit nummer van de B-groep in 1 min. 53,9 sec. Ver- wey moest met de 6e plaats genoe gen nemen met 1.56,9 sec. Op de 5000 meter zegevierde de Zuid Slaviër Mugosa in 14 min. 10,8 sec. voor de Duitser Lauer, die 14 min. 13 sec. liet afdrukken. Onze landgenoot Frans Kuenen eindigde op de 7e plaats in de tijd van 14 min. 29.8 sec. Tenslotte nam Theo Saat deel aan de wedstrijden over 100 m. waarop hij als 6e finishte in 11 sec. CUJE WON 10 KM KAMPIOENSCHAP VAN ZUID-HOLLAND. Het Zuidhollands kampioenschap 10 km. is door Cujé (EMM) gewonnen in de goede tijd van 30 min. 40.8 sec. De wedstrijd werd op de Nenyto-baan ge houden en de weersomstandigheden wa ren niet gunstig. Onmiddellijk vormde zich een kopgroep van drie atleten t.w. Cujé, Viset en Van der Linden. Cujé scheidde zich van zijn concurrenten en in de fraaie tijd van 30 min. 40.8 sec. de omstandigheden in aanmerking geno men ging hij als eerste over de eind streep. Viset (Sialfo) werd tweede in 30.50 en Van der Linden (Holland-Lei den) derde in 31.13.8. ZWEMMEN Zondag zijn in Mechelen internatio nale zwemwedstrijden gehouden waar in ook enkele Nederlandse zwemmers i zwemsters hebben deelgenomen. De 100 meter vrije slag heren leverde ;n overwinning op voor Herman Wil- lemse (Robben), die 58.5 sec. liet note- de Belg André Laurent werd tweede in dezelfde tijd. Dicky van Ekris (Robben) zegevierde op de 100 meter rugslag dames in een tijd van 1.12, wat haar een nieuw per soonlijk record opleverde. De HZC- zwemster Ineke Raats werd tweede in 1.16.8. Een Belgische overwinning bracht de 200 meter schoolslag dames. Eva Gerard Novak tikte als eerste aan. Haar tijd was 2.56.8. Rita Kroon (Robben) be zette met 2.58.1 de tweede plaats. Irene Sweyd, de Belgische kampioene 100 m. vrije slag, won dit nummer in 1.08. Ook hier werd een Nederlandse tweede, namelijk Lenie de Nijs van de Robben, haar tijd was 1.10. Een dames-estafetteploeg van de Rob ben was de snelste op de 3 x 100 meter wisselslag estafette. De tijd van de Rob ben-zwemsters was 3.54.1. Uit de Olympische Hoek Van Russisch goud tot verjaarstaarten Rusland hoopt het erlische officials blinken de Russische tol- tijdens de olympische ken nog boven hun collega's uit. spelen te MelbourneIntussen wordt de laatste hand gelegd niet slechter af te I aan de verschillende olympische gebou- brengen dan in Hel- wen en installaties. Dezer dagen is het sinki. De reeds in nieuwe boksstadion gereed gekomen, dat Australië gearriveerdezitplaatsen heeft voor 7000 toeschou- Russische official Soboler zei: „De laat ste keer wonnen wij oen record-aantal van 22 gouden medailles en verder 30 zilve ren en 16 bronzen plakken. Dit jaar willen w(j proberen, er nog meer te ver overen. De Russische ploeg, die 340 tot 350 mensen zal omvatten (van wie 60 tot 80 dames) zal waarschijnlijk aar alle olympische nummers, behalve hoc key, deelnemen, zo zei hij. Kanshebber marathon? De Zuidafrikaan Jan Barnard won tij dens een selectie voor de olympische spelen de marathon-loop in de zeer goede tijd van 2 uur 21 min. 37.2 sec. Dit is 1 min. 26 sec. sneller dan de tijd waarmee Emil Zatopek in 1952 te Hel sinki olympisch kampioen werd. Bar nard verbeterde met deze prestatie zijn nationaal record met niet minder dan 4 minuten. Dana Zatopekova, de echtgenote van Emil Zatopek, heeft in Neurenberg ver klaard, dat haar man in ieder geval met de Tjechische ploeg zal mee reizen naar Melbourne. Zij geloofde echter niet, dat haar man zou kunnen starten. „Hij zal wel toeschouwer blijven", meende de tweevoudige olympische kampioene. Za topek zou de fout hebben begaan, na zijn operatie weer te vlug te zijn gaan trainen. De artsen hadden hem acht we ken rust voorgeschreven, maar Zatopek was na drie weken al weer begonnen. De wond was daardoor niet goed gene zen. Haar man zou op het ogenblik nog ernstiger klachten hebben dan voor de operatie. 500 Tolken z(jn nodig. Voor de spelen in Melbourne zijn 500 tolken nodig, maar van de candidaten die zich hebben aangemeld, bleken er slechts 300 aan de eisen te voldoen. Men zit dus met een tekort en volgens de officials van de spelen ontbreekt de tijd om hierin te voorzien. Aan de spelen nemen atleten uit on geveer 70 landen deel en. men zal 50 ver schillende talen te Melbourne horen spreken. Voor de tolken is dus een zeer belangrijke taak weggelegd, niet alleen tijdens de wedstrijden en in het olym pische dorp, maar ook op het vliegveld Melbourne, op de informatiebureaus bij de congressen van de internatio nale sportfederatie. Het organisatie comité had tolken gevraagd, die behalve Engels nog een of meer andere talen volkomen machtig waren, waarbij Frans, Spaans, Portugees, Fins, Russisch, Bul gaars, Tsjechisch, Zweeds en talen, die in de Punjaab en Hindostan gesproken worden. In totaal heeft men rond 300 tolken aangesteld, die volkomen compe tent zijn en dit aantal is niet voldoende. De Russen zullen in elk geval geen kla gen hebben, want volgens de Austra- averij bloot te vrijwel alle en de gehele ■ier stuurlieden de drie wed- Het zeilseizoen is weer ten einde en de Na-Kaag bracht op de Kagerplassen nog eens meer dan tweehonderd zeilers bijeen, doch lang niet allen hebben zich bö dit seizoenbesluit in hun boten ge waagd vanwege het vrij ruwe weer, dat nog eens en voor de laatste maal her inneringen levendig maakte aan het vrij ongunstig zeilseizoen de goede dagen niet te na gesproken. De inzet van deze Na-Kaag op zater dagmiddag was vrijwel troosteloos. Storm en regen deden voor de laatste maal opgeld en de windstoten, die bij vlagen van 1214 meter over de plas sen joegen, vergezeld van de nodige re genvlagen, deden het verblijf op het water allerminst goed, zodat menigeen besloot maar veilig aan de wal te blij ven om aan het eind schip en tuig niet aan stellen. Daaronder wan ingeschreven Sharpies vloot van Finnjollen, het op deze eerste va strijden der Na-Kaag wel geloofden. An deren, vele anderen waagden zich wel in hun boten, maar er was er niet een. die niet bijna doornat van hun zeiltocht terugkeerde. Om maar niet te spreken van degenen, die óf kapseisden óf der mate averij opliepen, dat zij gedwongen waren voortijdig de wedstrijd te beëin digen. De grotere klassen voeren zaterdag middag de Noord-Zuid-baan, de grootste driemaal, de kleinere tweemaal, terwijl de jollen en jeugdklassers de stormbaan moesten zeilen. Van deze waren er maar al teveel, die het reglement maar zeer slecht gelezen hadden en een verkeerde baan namen, zc#at zij gediskwalificeerd moesten worden. De zondag bracht veel beter weer, al bleven des morgens de regenbuien niet achterwege. En bij zulke buien deed de windkracht zich dubbel gevoelen, zodat er dikwijls weer heel wat stuurmans kunst nodig was om schip en tuigage voor averij te vrijwaren. In de Valkenklasse, steeds goed bezel met stuurlieden, die één voor één hun mannetje staan, was W. Dirkzwager dit maal de uitblinker met een tweede plaats in de morgen er. oen eerste in de middagwedstrijd. Rolf van den Baurrien, die zaterdag gewonnen had, plaatste zich zondagmiddag tweede en G. Jongeneel moest zich ondanks zijn overwinning op zondagmorgen met de derde plaats te vreden stellen. De Olympische afgevaardigde in de Drakenklasse, W. van Duyl, toonde zich ook nu weer van zijn beste zijde. Hij won de twee eerste wedstrijden, doch moest zich in de derde met de tweede plaats tevreden stellen achter C. Groot. De Regenboogklasse bracht een ver rassing. Of eigenlijk was het toch ook weer geen verrassing, want C. W. Kist, die de eerste plaats in het eindklasse ment bezette met een eerste en een tweede plaats, h'ad dit seizoen ook beslag weten te leggen op de prestatieprijs in de Regenboogklasse met niet minder dan 318 punten, terwijl C. van Staveren de Nooit te oud om... te zeilen Als we zeggen, dat iemand nooit te oud is om te zeilen, schuilt daar enige overdrijving in. We weten natuurlijk, dat er in een zeilboot gewerkt moet worden: door de stuurman, die hersenwerk verricht, door de bemanning, die het zware handenwerk moet verrichten. Ogenschijnlijk is het werk van de stuurman dus wel gemakkelijker, doch hij is de dirigent op het schip, die zijn bemanning tot actie moet brengen en haar moet dirigeren om op tijd de ene schoot te laten vie ren en de ander aan te trekken en nog zoveel meer. De stuurman moet daarnaast bewijs leveren van door zettingsvermogen onder alle om standigheden. En daaronder vallen natuurlijk in de eerste plaats harde wind en regenbuien. Van zulk een doorzettingsvermo gen gaf de 79-jarige Willem van der Meij blijk, toen hij zaterdag middag op de ruwe Na-Kaagwed strijden de helmstok voerde van de „Pipa" van dr. C. J. van der Bas. Het was zaterdagmiddag helemaal geen sinecure. Immers, slechts zes van de vijftien ingeschreven Regen bogen verschenen aan de start.... Van die zes beëindigden drie de zware strijd tegen de elementen en van die drie was de „Pipa" laatst, maar toch met ere, want Willem van der Meij, die vroeger zoveel triomfen in de oude Regenboog De Leede had gevierd, hield van start tot finish vol! Een voorbeeld voor vele jonge- tweede plaats bezette met 245 punten, terwijl J. C. van der Velde derde werd met 328 punten. Bij de prijsuitreiking bracht voorzitter Van der Steur de heer Kist hulde voor zijn bijzondere prestatie. De Finnjollenklasse bracht zondag morgen slechts 'n vijftal deelnemers aan de start, 's middags, toen het aanmerke lijk beter weer was, slechts drie. Van deze was W. Maarse de beste. C. A. A. Visser won als outsider de Olympiajollenklasse, P. H. Frech werd natuurlijk weer winnaar in de Vrij heidsklasse, waarmee hij ook de seizoen- prijs (258 punten) veroverde, doch zijn strijd met Ed. H. Swart is wel bijzonder vinnig geweest, gezien deze in de strijd om de beste prestatie van het seizoen slechts vier punten op hem achterbleef. De 18 M2 Streepklasse was ditmaal voor R. Siebrand, de Puntklasse voor T, H. van den Honert, terwijl G. Biesot met ruime voorsprong winnaar werd in de Pampusklasse door twee overwinnin gen op zondag. In de 12 Voetsjollenklasse werden A. W. Reyers en Fr. Hoeken met ieder twee overwinningen in resp. A- en B- klasse winnaars, terwijl Ruud Rijks en R. Bakker een gelijk aantal punten in de Jeugdklasse behaalden, met ieder een eerste en een tweede plaats. Ruud Rijks werd met 250 punten tevens winnaar (definitief) van de prestatie-seizoenprijs. De resultaten van de wedstrijden zijn: Valkenklasse A: W. Dirkzwager 40 punten, 2. E. A. A. Rolf van den Bau- men ?8 p., 3. G. A. S. Jongeneel 32 p., 4. J. P. J. Bakker 24 p., 5. C. F. Hoeve naar 20 p. Valkenklasse B: 1. J. van Asselt 36 p., 2. P. W. J. Engelhard 29 p., 3. R. Lui- nenburg 15 p., 4. L. J. A. de Wit 15 p. Drakenklasse: 1. W. P. van Duyl 42 p., 2. C. Groot 36 p., 3. G. van Wijk 19 p., 4. H. van der Steen 19 p. Regenboogklasse: 1. C. W. Kist 38 p., 2. Do van der Hulst 31 p., 3. A. Gebuis 29 p., 4. Ir. W. G. A. Bakker 25 p., 5. J. C. van der Velde 25 p. Finnjollenklasse: 1. W. Maarse 34 p., 2. L. R. Koopmans 22 p„ 3. H. Starke 11 p., 4. F. van der Toorn 5 p. Olympiajollenklasse: 1. C. A. A. Visser 43 p., 2. D. de Kat Jr. 30 p., 3. R. van Yperen 28 p., 4. H. Tournier 27 p., 5. J. P. Loogman 17 p. Vrijheidsklasse: 1. P. H. Frech 47 p., 2. Ed. H. Swart 42 p., 3. H. Schmitz jr. 32 p., 4, J, Gaillard 24 p., 5. H. van Horssen 20 p. Sternklasse: 1. H. M. Reyers 31 p., 2. B. Diepeveen jr. 20 p. 16 M2 Streepklasse: 1. R. Siebrand 47 p.. 2. Fr. van Dam 28 p., 3. H. Schmitz sr. 26 p., 4. J. Coebergh 25 p. 16 M2 Puntklasse: 1. T. H. van den Honert 40 p., 2. H. S. Poppe 28 p., 3. F. Kamerling 23 p., 4. C. H. Klipp 12 p„ 5. R. Roverse 12 p. Pampusklasse: 1. G. Biesot 52 p., 2. L. A. L. van Dijken 40 p., 3. G. K. Paull 37 p., 4. R. van Asten 30 p., 5. H. J. Du- chateau 26 p. 12 Voetsjollenklasse A: 1. A. W. Reyers 38 p., 2. L. H. van Leeuwen 26 p., 3. Mej. M. E. Holtrop 24 p.. 4. Mej. H- F. Hageman 18 p. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Fr. v. 'Hoe ken 44 p., 2. J. Sarlet 30 p.. 3. Mej. W. E. Gerritzen 24 p., 4. Mej. E. G. Peiger 20 p., 5. A. J. andberg 18 p. Jeugdklasse A: 1. R. Bakker 33 p., 2. Ruur Rijks 33 p.. 3. J. C. de Winkel 19 p., 4. G. Nater 13 p. Jeugdklasse B: 1. Mej. P. v. Kampen 34 p., 2. J. B. van Nieuwland 22 p., 3, S. S. Wijsenbeek 18 p. benevens een grote koffiezaal. Hoffelijkshcidscampagne. De hoffelijkheidscampagne, op touw gezet door de Kamer van Koophandel te Melbourne met het doel de Inwoners te doordringen van het belang van goede manieren jegens de bezoekers, begint deze week. Hiervoor is een speciaal in signe ontworpen van email, dat boven de vijf olympische ringen het opschrift „visitor" draagt. Een verslaggever, die met een dergelijk insigne op zijn jas een verkenningstocht door de stad heeft gemaakt, moest constateren dat het plaatje lang niet altijd een hoffelijke be jegening door de burgers on burgeres sen garandeerde. Velen wisten niet wat de bedoeling ervan was. De olympische deelnemers, die tijdens de olympische spelen hun verjaardag vieren, zullen op hun ontbijttafel een verjaarstaart vinden, terwijl natuurlijk ook bloemen de tafel zullen versieren. De Australische organisatoren hebben zich namelijk als doel gesteld om het de 6000 deelnemers zo prettig mogelijk te maken en gastvrijheid geldt als het eer ste gebod. Bij een van de „generale repetities" welke de week-ends in het olympisch dorp worden gehouden, werd dan ook aan de gasten het bewijs geleverd, dat alle deelnemers het voedsel kunnen krijgen dat zij in hun eigen land gewend zijn. Nadat de gasten op de olympische springveren matrassen hadden geslapen en van de olympische sauna hadden ge profiteerd. moesten zij een hele dag lang van Scandinavische, Amerikaanse, Chi nese, Russische en Europese gerechten eten. Van eenvoudige havermoutpap tot gevulde kalkoen, van garnalenragout tot haaienvinnensoep, alles werd op tafel gebracht. Wie een dieet wilde volgen, kon een keus maken uit 23 verschillende dieetgroepen en natuurlijk was ook elk speciaal nationaal gerecht te verkrijgen. „Wij zorgen ervoor, dat iedereen zijn gewone voedsel kan krijgen", verklaarde brigadier C. M. L. Elliott, die met het onderdak en de verzorging van de deel nemers belast is. „want wij weten, dat een drastische verandering in de voe ding nadelig is voor de vorm van een atleet". TAFELTENNIS DE COMPETITIE BEGON. De competitie van de NTTB is dit weekend vrijwel volledig begonnen en de eerste uitslagen zijn binnen. Sparta 2 versloeg het derde team met 82 en eenzelfde resultaat boekte Quick op het Leidse Scylla, dat daarmede een slecht debuut maakte in de hoofdklasse A. PovacNedlloyd was voor de bezoekers: 37 en Wifra won van Smash met 64. In de B-afdellng liet Sparta haar oude kracht weer gevoelen. De Amsterdam mers klopten Batswingers met 9—1, Luck Raek bleef PSV met 7—3 de baas de Vaalser club Blue Star verloor op eigen terrein met 6—4 van de Ven- Ionaren VTV. Treffers boekte de tweede zege in de Overgangsklasse F en versloeg KKK met 91. Docos won met 82 van Maccabi. De uitslagen waren: Hoofdklasse A: Sparta 2Sparta 3 82; PovacNedlloyd 37; Wif ra- Smash 64; Quick—Scylla 82; B: SpartaBatswingers 91; Luck Raek PSV 7—3; Blue Star—VTV 4—6, Overgangsklasse F: Docos—Maccabi 8—2; Treffers—KKK 9—1; Nedlloyd 2— Smash 2 64; AVGASparta 5 9—1; DOS 2—Wibo 4 3—7. G: Wifra 3DOS 55; Batswingers 2—De Salamanders 8—2; DOS 3—Tref fers 2 73; USV 2Rotterdam 55; Wibo 2—Wibo 3 10—0; Wilskracht— Carbon 2 37. DOCOS—MACCABI 8—2. Na vorige week in Amsterdam met 64 van KKK te hebben verloren is hët Docos deze week gelukt Maccabi met een 82 nederlaag naar huis te sturen. G. Bakker bleef ongeslagen, terwijl A. Grimbergen en C. Kreffer in L. Klip- maker hun meerdere moesten erkennen, terwijl ook het dubbel een Leids succes werd. A.s. zaterdag DOS 2—Docos 1. TREFFERS—KKK 9—1. De tweede competitiewedstrijd van het eerste herenteam is wederom in een grote overwinning voor Treffers geëin digd. Deze wedstrijd gaf een zo duidelijk overwicht der Veenders te zien, dat hierdoor veel van z'n aantrekkelijkheid verloren ging. Wout Heemskerk bleef wederom ongeslagen. Jan v. d. Zwet won in deze wedstrijd ook driemaal, ter wijl Jos v. d. Meer in Schouten z'n meerdere moest erkennen. Het tweede team speelde aanmerkelijk beter dan vorige week. DOS 3 bleek echter toch te sterk. Het werd een 73 overwinning voor de Hagenaars. Het was weer Nico Heemskerk, die 2 maal wist te winnen. Wil v, d. Zwet won z'n eerste partij in dit seizoen en speelde stukken beter dan de eerste maal. Ook Th. v. d. Meer kan op een betere wed strijd terugzien dan vorige week. Met iets meer variatie en meer aanvallend spel, zonder forceren, kan hij nog wel tot wlnat komen. A.s. zaterdag speelt Treffers 1 in Am sterdam tegen Maccabi, terwijl het tweede team thuis de strijd zal aan binden tegen het sterke USV 2. Deze week trainen op de gewone tijden. WIELRENNEN De kleine Fransman Albert Bouvet heeft de vijftigste Parijs—Tours wed strijd, de laatste klassieker van het sei zoen in Frankrijk, gewonnen, Het was een „narrow escape", want Bouvet, die het laatste uur van deze wederom zeer snelle koers alleen had gereden, werd kort voor het einde bijna ingehaald. Met nauwelijks een lengte voorsprong op de Belg Schepens ging hij door de finish. De uitslag luidde: 1. Bouvet (Fr.) de 251 km. In 6 uur 8 min. 43 sec.; 2. Sche nen* (België); 3. L. Bobet (Fr.): 4. De 8. Dolhats (Fr.),

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9