Kerkwijding in Den Haag Uitvaart pastoor Chr. Meysing te Wassenaar VRIJDAG 5 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ivj.gr. 1VL A. Jansen, "/bisschop van Rotterdam, wijdde gisteren te Den Haag de nieuwp St. Pauluskerk in. Een foto van de zegenende bis schop en een foto van de nieuwe kerk. RIJNSBURG INSTRUMENTEN VOOR „WILHELMINA". Gisteravond had in de zaal Con cordia de overdracht plaats van het nieuwe instrumentarium voor de muziekveren. „Wilhelmina". De voorz., de heer W. Noteboom, opende deze avond. In zijn wel komstwoord heette hij in 't bijzon der de erevoorzitter, burgemeester P. N. Höweler, en de afgevaardig den van diverse zusterverenigingen van Katwijk en Valkenburg, wel kom. Alvorens over te gaan tot uitrei king van de instrumenten sprak de oud-voorzitter, de heer P. van Delft nog enkele dankwoorden aan het gemeentebestuur, gemeente, Flora, Tuinbouwvereniging, Boerenleen bank, Anjerfonds en allen die hun steentje hadden bijgedragen. Tevens dankte hij de pioniers, de heren P. Ravensbergen en W. van Egmond, door wier activiteit dit instrumen tarium er is gekomen. Na de uitrei king van de instrumenten werd het v/oord nog gevoerd door de voorzit ter van de muziekveren. Unie van Katwijk, de heer K. Hoek, de voor zitter van de Valkenburgse Harmo nie de heer v. d. Walde en burge meester Höweler. Verder werd deze avond nog een opname gedraaid van de j.l. gehouden muziekuitvoering. Hedenmorgen had op het kerkhof van „De Goede Herder" te Wasse naar de plechtige uitvaart en begra fenis plaats van het stoffelijk over schot van de zeereerw. heer Chr. N. J. Meysing, emeritus-pastoor van de parochie van „De Goede Herder" te Wassenaar. De Uitvaartmis werd opgedragen door mgr. H. J. van Deursen, pre sident van het seminarie te Warmond en proost van het kathedraal ka pittel. Diaken was dom. Hans van der Laan O.S.B., van de St. Paulusabdij te Oosterhout, neef van de over leden. Subdiaken was kapelaan W. B. Al kemade uit Duivendrecht, priester zoon van de parochie. Ceremoniarius: kap. A. M. E. Th. Vreeburg. C&ntores: N. P. Landsman en de eerw. heer P. van Moorsel. HAARLEMMERMEER Geboren: Rob z. van P. de Bruin en K. Moen; Hendrika d. van C. J. Naberhuis en A. Boellaard; Harm Frans z. van W- Schildmeijer en D. Strackké; Hillegonda d. van D. Kor- ringa en M. J. de Koter; Pieterdina d. van R. J. de Boer en H. Fransen; Dirk z. van K. Francken en P. Boer; Albertus Petrus Maria z. van A. J. Brouwer en A. M. S. Vleeskens; Jo hannes z. van W. de Vos en A. M. Klootwijk; Wilhelmina Adriana d. van B. Camphorst en W. A. van Os; Gerardina d. van J. Elshout en M. J. E. van Bemmelen. Ondertrouwd: Lenard van Ast 22 j. en Teuntje Cornelia Offerman 19 j.; Carel Pieter Gerardus Markus 30 j. en Jansje Blok 35 j. Getrouwd: Maehiel Crielaard en Paulina Heijstek; Hendrik van der Kolk en Cornelia Roziena Catharina Johanna van Etten; Frederik Anto- r.ius Tieken en Anna Margaretha van der Veldt; Juriaan van Kooten en Geertje Maria Cornelia Slootweg; Gerrit Mei en Antje Clasina Tole- naars; Barend Buis en Stine de Ja ger. Overleden: Hendrik Willem Wal raven 73 j. echtg. van P. van der Stelt; Jacoba Poldervaart 61 j-, echtg. van J. Lodder. KATWIJK AAN DEN RIJN Missie-avond. Onder leiding van pater J. Rom-melse werd gisteravond in het parochiehuis een Noorse Mis sie-avond gehouden. Pater Rommelse is procurator van het Noorse bisdom en dus goed op de hoogte met de toe stand in Noorwegen. Na een wel komstwoord door de pater werd een film gegeven in kleuren over Noor wegen en het Noorse volik, waarin de aanwezigen een overzicht kregen van het missiewerk. Pater Rommelse lichtte een en ander uitvoerig en dui delijk toe. Zang en dans wisselden een en ander af; het was de afdeling Katwijk aan den Rijn van de Gidsen die zich hjïerbij verdienstelijk maakte. Tenslotte sprak pater Rommelse nog een opwekkend woord om de Missie in Noorwegen te steunen. Het was een mooie avond, die heden avond wordt herhaald voor diegenen, die gisteren verhinderd waren. LEIDSCHENDAM Jaarvergadering „Arti". „Arti" telt thans 33 leden-zangers, terwijl „Jonig Arti" opgeklommen is tot 60 leden. Met de financiën was het niet rooskleurig gesteld, daar het vereni gingsjaar afgesloten is met een tekort van 160. In verband met dit tekort werd het betreurd dat het gemeente bestuur er niet voor te vinden was om de jaarlijkse subsidie te verhogen. Als gevolg van dit nadelig saldo is het niet mogelijk nieuwe muziek aan te schaffen. Ook zal tot nader order de grote zanguitvoering zonder or kestbegeleiding moeten plaats heb ben. Op het programma voor het as. seizoen staan o.a. het zingen in de eerste plechtige H. Mis in de nieuwe as. St. Josef-parochiekerk aan de Ruysdaellaan. Dan ligt het in het voornemen in de maand februari a.s. een zangconcert te geven in het pa rochiehuis met medewerking van het Madrigaalkoor uit Leiden. Jong-Arti bereidt zich voor op het uitvoeren van enige kinderoperettes. LISSE K.A.V. OPENDE WINTERSEIZOEN. De eerste kontaktavond van de K.A.V. voor dit winlerseizoen werd gisteravond in het KAB-gebouw ge houden, en zoals gewoonlijk was ook deze avond weer heel interessant en zeer gezellig. De voorzitster, mevr. De Bruin, verwelkomde in haar openingswoord op de eerste plaats de nieuwe gesst. adviseur, pastoor Snijders. Voor deze winter is men erin geslaagd een aantrekkelijk programma samen te stellen. Op 15 nov. a.s. zal een spre ker het onderwerp behandelen: „De ongehuwde vrouw". Op 20 dec. a.s. zal rector Vester een causerie hou den, terwijl aan deze avond tevens een kerstviering verbonden zal zijn. Voorts staan nog op het programma een toneelstuk, uitgevoerd door het toneelgroepje van de KAV op 22 jan., de jaarvergadering in principe op 21 febr. enz. Mevr. De Bruin wees nog even op het doel van de KAV. De belangrijk ste taak van een moeder is om een gezond christelijk gezinsleven op te bouwen. Door verschillende omstan digheden van deze tijd is dit kardi nale punt wellicht een beetje in de verdrukking geraakt, maar speciaal de KAV zal al het mogelijke doen. om dit ideaal te verwezenlijken. Op keurige wijze bracht hierna het toneelklubje het aardige stukje „De leyende etalagepop". Een dank baar stuk, dat bij de dames bijzon der in de smaak viel. De geestelijk adviseur, pastoor Snyders, bedankte voor de vriende lijke woorden, die tot hem gesproken waren. In zijn vorige parochie in Den Haag was hij 9 jaar adviseur van de KAV geweest en het ver heugde hem, dat hij ook hier dezelf de prettige en gezellige sfeer mocht aantreffen. Vooral omdat moeders van gezinnen vaak zwaar werk heb ben, vond hij het zo belangrijk, dat zij zo af en toe eens een gezellige avond konden hebben. De KAV werkt meer achter de schermen, maar toch is haar invloed zeer groot. Na de pauze verzorgde de heer Grimme een interessante en leerza me causerie met lichtbeelden over het schikken en behandelen van snijbloemen. Solexklub „De Bollenstreek". De Solexklub „De Bollenstreek" or ganiseert voor zaterdag weer een oriëntatierit. Het traject strekt zich uit over een lengte van 44 km. Zo wel voor fietsers en bromfietsers staat de deelname open. Tussen half drie en kwart voor drie starten de fietsers, terwijl de bromfietsers tus sen kwart voor drie en drie uur het startsein krijgen. Zoals gewoonlijk is het vertrekpunt aan het H.B.G.- plein. Dr. F. Haase jr., Heereweg 337, telefoon 3685 neemt dit week-end praktijk waar. Geboren: Simon Willem Adriaan z. van W. van 't Oever en A. de Jong; Elisabeth Cornelia d. van A. Helmus en C. M. K. Hartogs; Johan na d. van J. Kamerman en G. W. Smits; Elizabeth Anna Maria d. van C. G. de Ree en A C. M. Lommerse. In de kerk waren o.m. aanwezig mgr. Th. M. P. Bekkers uit Voor schoten, mgr. Th. M. Beukers uit Wassenaar, mgr. W. A. E. Bokeloh, deken van Den Haag, pater Jos. Creyghton S.J., neef van de overle dene en de burgemeester van Was senaar, baron van Wijnbergen en mevrouw. Aan het einde van de H. Mis werd in plaats van een lijkrede door kape laan P. Riep uit Den Haag een brief voorgelezen van pastoor Meysing, waarin hij zich richtte tot zijn oud- parochianen en tot uitdrukking bracht zijn dank jegens God, die hem het H. Priesterschap geschonken heeft en hem gelegenheid gegeven heeft in contact te komen met vele edelmoedige en onbaatzuchtige men sen, die het mogelijk maakten een parochiekerk en -school te stichten. Het enige, dat pastoor Meysing van zijn vroegere parochianen nog vragen wilde was: vergeving, voor het geval hij door woord, daad of verzuim iemand zou hebben gehin derd of verwaarloosd. Na de plechtigheid bij het graf waarbij ook zusters van de Ursula' kliniek aanwezig waren werd door kinderen van de Pius X-schooI ge zongen: „Rust in vrede" van Guido Gezelle, getoonzet door pastoor Mey sing. stuif in het Jeugdhuis aan de Lange- velderweg van 12 tot 1 uur. E.H.B.O.-cursus. Door gebrek aan voldoende deelname was het de Alg. Ver. voor E-H.B.O. afd. Noord- wij kerhout niet mogelijk de cursus op 2 October j.l. te laten beginnen. Bij voldoende deelname zal thans de cursus, onder leiding van dokter A. G. T. van der Lugt, beginnen op 9 oktober a.s. des avonds om 8 uur in de Gemeentewoning aan de He renweg. Nadere inlichtingen worden verstrekt en aanmeldingen kunnen plaats vinden bij de heer P. Barn- hoorn, Nieuwe Duinstraat 26, alhier. Gidsenbeweging in de St. Jozefpa rochie. Energieke pogingen wor den aangewend om in de St. Jozef parochie een jeugdbeweging voor de jongere meisjes op te bouwen. Thans is het mogelijk voor de jonge meis jes om zich daartoe schriftelijk op te geven bij de Guido Schrama, Nieuwe Duinstraat 20. Openings-drive „Het Juist Bod". De uitslag van de openings-drive van de bridgeclub „Het Juiste Bod" is als volgt: Groep A: 1. J. Seijsener- E. Duivenvoorde 48 p., 2. P. Kaptein r—K. v. Kampen 41 p., 3. Th. v. Aken Schelvis 39 p. Groep B: 1. heren Zoetendaalvan Leeuwen 61 p., 2. dames Zoetendaal van Leeuwen 49 p., 3. heer en mevr. Bodar 38 p. Groep C: 1. C. de WinterB. Velge 48 p., 2. mej. G. KronJ. Smit 43 p., 3. K. v. d. VeekP. v. Schooten 37 punten. De medische dienst wordt dit week-einde waargenomen door dok ter A. G. T. van der Lugt, Beuken laan 26, Zilk, tel. K 2520—5707. Mej. M. Linders slaagde te Am- j sterdam voor het diploma typen. Zij {is leerlinge van de Kath. Handels avondschool alhier. Geboren: Johanna Maria d. v. A. C. Bader en J. C. van der Poel; Jo hannes Cornelis z. v. A. C. Koelewijn en J. G. C. Duivenvoorde; Maria Ca tharina Gerarda d. v. S. G. Nulkes en M. C. v. d. Klugt. Gehuwd: N. A. Kors 26 j. en G. W. de Jong 25 j. H. J. Tolen 30 j. en J. M. C. van der Meer 20 j. E. Bagmbijer 31 j. en J. van der Zwart 28 j. Overleden: W. Kievit 81 j. Ondertrouwd: C. J- J. Duiven voorden en P. J. Wijsman. Gehuwd: F. P. Weijers en J. M. Goedemans; J. A. Th. van der Aart en M. M. de Haas; Th. Gielen en A. A. Tulen; N. P. Zonneveld en M. J. Rutgrink. Overleden: Leonardus Johannes Persoon, echtg. van C. W. van Haas teren 62 j. VERLOREN EN GEVONDEN. Verloren: rode portefeuille met inhoud; twee bruine portemonnaies met inhoud; armbandje; krantentas; wit kinderschoentje; knipportemon- naie met inhoud; uurwerk van pols horloge; bril; paar herenhandschoe nen; rode autostep; zwarte porte- monnaie met inhoud; dop van ben zinetank; bos sleutels; paar motor handschoenen. Gevonden: aansteker; wit kinder schoentje; rode portemonnaie met inhoud; pop; vierkleurenpotlood; blauwe hoofddoek; Solex-jekker plus das; muntbiljet van f 1,gele shawl; drie zakken; knipportemon- naie; zakmes; uitlaat van bromfiets- motor; zijden shawl; capuchon. N00RDWIJKERH0UT PLECHTIGE INSTALLATIE VAN PASTOOR VOLLAERTS. De nieuw benoemde pastoor van de St. Victorparochie, pastoor Vollaerts zal op zaterdag, 13 oktober a.s. des avonds om 7 uur door kerkbestuur en verenigingen worden afgehaald vanaf de grens der parochie nabij het Soldaatje.. Om 8 uur zal de plechtige installatie van de pastoor plaats heb ben in de keitic. INHALEN VAN DL NEOMIST PATER IGN. HEEMSKERK. Op zaterdag, 6 oktober a.s., zal pa ter Ing. Heemskerk van de Paters der HJH. Harten, die op 30 september j.l. in ValkenburgBroekhem de H. Priesterwijding ontving, vanaf de grens der St. Jozef parochie feestelijk worden ingehaald. Om vijf uur zal hij, voorafgegaan door de R.K. Har monie „St. Jeanne d'Arc", de Ruiter- vereniging „De Boekhorstruiters" en diverse jeugdorganisaties vanaf het kruispunt Kerkstraat-Viaductweg via de Havenstraat, Dorpsstraat en He renweg naar de pastorie van St. Jo zef worden geleid. Op zondag 7 oktober zal Pater HeemSkerfc om 9.15 uur in de paro chiekerk van de IL Joszef zijn Eerste Plechtige H. Mis opdragen. De Instuif. Op zondag, 7 oktober a.s., opent de Instuif te Noordwijker- hout het seizoen 19561957 met een dansavond in hotel Van der Geest, met medewerking van de Blue Com bo's uit Leiden. Op deze dag kan men zich nog la ten inschrijven als lid van De In N00RDWIJK Volleybal-competitie. In de vol leybal-competitie van sportverenigin gen uit Noordwijk en omgeving vond een wedstrijd plaats tussen de da mesteams van NVC en SIOS, na een matig duel was de uitslag 22. Het herenteam van NVC kampte tegen het raadhuis. Ook deze wedstrijd bleef met 22 onbeslist. Voor deze week staan de volgende wedstrijden op het program: 5 okt.: SIOSNPSV, gymzaal Abr. Rooijen- straat; 5 okt.: damesteam MSVKat wijk, gymzaal Katwijkstraat; 8 okt.: damesteam van TeylingenPTT, gymzaal Sassenheim. Cozona-bridgewed strijd. In hotel „De Zeeleeuw" organiseerde de Cozo- na een bridgewedstrijd waarvan de opbrengst bestemd voor de reis van pater Roozen naar het missieterrein. Voor de winnaars waren fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Er werd gespeeld in vier groepen. De uitslag luidt als volgt: A. 1. A. van der Holst iBeugelsdijk; 2. dames Voorduin Vos; B. 1. echtpaar Van der Koogh; 2. L. van der Holst en J. Vink; C. 1. dames Van der schoot en Roozen; 2. J. Hogenelst en A. Vink; D. 1. C. M. Roodenrijs en kapelaan Kamerbeek. 2. dames De Haan en De Gooijer. Misbruik van vertrouwen. Een dezer dagen zijn bij de politie klach ten binnengekomen over onregelma tigheden bij financiële transacties door een inwoner dezer gemeente. Gebleken is, dat een zekere S., bui ten het kantoor waarvoor hij werkte om, contacten legde met personen, die hij bij zijn werk leerde kennen en van vertrouwen, dat hij bij deze relaties genoot ernstig misbruik maakte. Enkele personen zijn hier door min of meer gedupeerd. De man, die in arrest is gesteld, zal zich voor de rechter moeten verantwoorden. 0EGSTGEEST Geboren: Hendrikus Valdemar Maria z. van H. J. van der Meeren en J. H. M. Thijssen; Johan Alexan der z. van W. B. Rueb en M. E. Soe- ters; Adriana Johanna d. van B. Westrik Broeksma en J. Tapiheroe; Johannes Albertus z. van A. J. Ro- zier en C- J. Koek; Hendrika Johan na Maria d. van Th. G. de Bruin en A. Kerkvliet; Paulus Franciscus Maria z. van H. J. Peeters en M. J. J. Elshof; Cornelia d. van C. Junge- rius en K. C. van der Kwaak. Ondertrouwd: G. Klopma 30 j. en E. Cameron 29 j.; O- W. J. Leget 26 j. en J. Th. Inklaar 28 j.; H. A. Bizot 26 j., te Haarlem, en Th. Remijnse 25 j.; C. A. M. Koop 32 j., te s-Gra- venhage, en M. Gul jé 33 j. Getrouwd: P. Wissel en A. J- Waasdorp. Overleden: J. van Doorn 54 j. SASSENHEIM K.A.V. Voor de eerste maal in dit seizoen vergaderden de leden van de K.A.V. in de zaal van „de Oude Post". Het aantal leden is zeer toe genomen. Mevr. v. Nobelen opende de verga dering. Zij moest mededelen dat de inleider van deze avond, kap. Lands man .onverwacht verhinderd was. In zijn plaats sprak nu kapelaan Schlat man. Hij sprak over de problemen van de opgroeiende jeugd. De opgroeiende jeugd is een pro bleem van deze tijd, waar we alle maal mee zitten. Het is echter niet zo erg als men denkt. Er bestaat nu eenmaal een groot verschil tussen de opvattingen van de ouders en kin deren. De jongeren van tegenwoor dig hebben nog veel meer problemen op te lossen dan zij die thans tot de ouderen behoren. Met de steeds uit breidende sociale verzekering heeft men een veel kortere arbeidsweek dan vroeger. De jeugd weet echter geen raad met de vrije tijd. Is dit nu de schuld van de jeugd of van ons? Hadden wü daaraan niet moeten den ken. Wij ouderen moeten een volko men open oog hebben voor de pro blemen der jongeren. Samen met hen moeten we een oplossing vinden en het goede in hen ontwikkelen. Het probleem wat het belangrijkste is, is dat van de godsdienst. Men moet nooit dwingen doch wel door aan sporing of het goede voorbeeld hen leren de juiste weg te vinden. We moeten in alles de hulp zijn van de jongeren en hen leiden naar hun uit eindelijke bestemming, aldus de in leider. Na de pauze volgde het optreden van het dameskoortje o.l.v. mej. Hoogstraten, alsmede werd een to neelstukje ten gehore gebracht, ter wijl een tweetal dames enige cowboy liedjes ten gehore brachten. Mevr. v. Nobelen spoorde de aan wezige leden aan allen iets te sparen opdat de ouden van dagen en zieken met Kerstmis met een presentje ver rast kunnen worden. Tot slot volgde nog een verloting. Geboren: Pauline Antoinette d. van P. L. van Pijpen en P. M. Stolk; Jan Huibert z. van H. C. Stelma en A. K. Kooy; Hendricus Gijsbertus Maria z. van G. J. A. Voorn en M- M. Elstgeest; Cornelia Hermina d. van J. J. Geerling en C. van Eg- mond; Anna Elisabeth Maria d. van C. A. A. Spruit en S. A. E. Jonkman. Getrouwd: Herman Carl Struik, te Haarlemmermeer, en Petronella Cor nelia Theresia Zoet; Jacobus Wil helmus Klaver, te Zaandam, en Fran- cina Witteman. WARMOND Jaarvergadering K.V.P. Gister avond kwam de K.V.P. in hotel „de Stad Rome" voor de jaarvergadering bijeen. De voorzitter deelde mede, dat het afgelopen jaar gesloten werd met 775 leden. Hij ziet het op peil blijven van het ledental als een gevolg van de toenemende belangstelling bij de jongeren. Ook de jongeren-organisa tie telt thans een ledental van 227. De jongeren-organisatie heeft ons 't afgelopen jaar een buitengewone steun gegeven met hun verschillende acties, aldus spreker, en hij dankte in het bijzonder de oud-secretaris, de heer Dorsman, en die propaganda leider de heer Slingerland. Het financieel verslag door de heer J. Hartveld gaf een batig saldo van 74,42. Daarna werd er een nieuwe kas- commissie benoemd waarin voor het komende boekjaar zitting werd ge nomen door de heren W. Heijkoop en A. M. A. Eggen. Vervolgens werd het zittende be stuur dat reglementair aftrad bij acclamatie herkozen. In de plaats van de heer Do-rstman werd als secreta ris de heer Roels benoemd. Ook was er een vacature ontstaan in de afvaardiging naar de kring, wel ke vacature werd aangevuld door de heer W. C. Welsink. Aangezien de heer Welsink plaatsvervangend afge vaardigde was werd in deze vacature Vijf jaar Nederlandse Televisie Stichting ...(JllSlAN. flw. QsmJL OSA T" gelegenheid van het eerste lustrum van de Nederlandse Televisie- stichting heeft mr. J. M. L. Th. Cals, de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen in het demissionaire kabinet, dinsdagavond in de Vitus- studio te Bussum een rede gehouden voor de Nederlandse Televisie. De foto toont de demissionaire minister tijdens zijn rede voor de T.V.-camera. voorzien door mej. J. Cornelissen. Vervolgens kwam de vaststelling van de verhoogde contributie aan de orde Door het partij-bestuur is n.l. be paald dat de afdracht verhoogd moet worden tot 1.50 per lid en nog 0.50 aan de kamerkring en statenkring. Aangezien de huidige contributie f 2.per lid bedraagt zouden er dus voor de afdeling Warmond zelf geen enkel bedrag meer overblijven. Het bestuur stelt daarom voor de con tributie te verhogen tot 2,50. In verband hiermede was ter ver gadering aanwezig de heer W. Hoon- hout, kringpenningmeester en tevens lid van' de propagandaraad van de partij. Deze schetste de grote uitga ven welke de partij jaarlijks heeft te doen en deelde mede, dat het partij bestuur tot de verhoogde afdracht over had moeten gaan gezien de plan nen welke zij heeft voor de toekom stige propaganda-voering. Naar aanleiding hiervan infor meerde die heer Welsink waarom er niet meer radiopropagan-da wordt ge maakt. De heer Hoonhout antwoordde hierop, dat men in het verleden bij de K.R.O. weinig voet aan de grond kreeg, omdat deze omroep zoveel meer belangen te behartigen heeft. Tegenwoordig is de K.R.O. echter soe peler en zal b.v. het praatje van de heer Peters blijven bestaan, temeer daar dit zeer veel belangstelling schijnt te hebben. De heer van Vliet gaf daarna een overzicht van de werkzaamheden van de K.V.P. raadsfractie in het afgelo pen jaar. Hij noemde hierbij o.a. de verbetering van de Teijlingerkade. de watervoorziening in de polders, verhoging bijdrage per kind voo-r de scholen, de roltrommelvuilnisauto en de verhoogde subsidie voor de uit breiding van de zwemgelegenheid Lommerlust. Hij bracht hierbij tevens dank aan het bestuur van de zwem gelegenheid voor hun vele en mooie werk. Over de woningbouw zei de heer van Vliet dat hier veel over is gesproken, maar dat er weinig tot stand is gekomen. De moeilijkheden op dit gebied zijn groot en veel, aldus spreker doch hij hoopte gezien de vordering van de huidige plannen 't volgende jaar aanmerkelijk gunsti ger geluiden te kunnen laten horen. Retraitevereniging „St. Agnes. In de kapel van Huize St. Liduina werd de derde recollectieavond ge houden van de Retraitevereniging „St. Agnes". Zeer veel dames hadden gehoor ge geven aan de oproep deze avond bij te wonen. Alle plaatsen in de kapel waren bezet. Pater J. Elgershuis be handelde het onderwerp „Moeder in de huiselijke sfeer". Met boeiende woorden en praktische wenken werd deze conferentie tot een leerzame en nuttige avond. Onder leiding van mej. Machen werden de lofgezangen verzorgd door het dameszangkoor. Elektrificatie voltooid. Door plaatsing van een 42-tai lichtmasten kan de elektrificatie dezer gemeente als voltooid worden beschouwd. Men is bezig deze lichtmasten aan te slui ten op het net. Er resten in deze ge meente nu nog slechts 4 gaslantaarns, waarvan de vervanging niet als ur gent kan worden beschouwd. In de komende wintermaanden zullen de inwoners der gemeente van deze elek trificatie zeer zeker het nodige gemak ondervinden. Geboren: Anna Margaretha d. van J. Warmenhoven en J. M. Sohoonderwoerd; Stephanus Gerar dus Maria z. van R. G. M. Stijnman en A. M. Lagerberg; Evert z. van A. M. Scholtes en A. J. Jongens; Enge- lina Wilhelmina Francina d. van A. van Es en W. E. M. Koning; Wilhel mina Renate Cornelia d- van A. M. v Winsen en A. A. M. v. d Hulst; Johannes Petrus Jozef z. van G. A. v. Leeuwen en C. A. v. d. Voort. Gehuwd: P. A. Oudshnorn en J. v. d. Welle; A- C. de Vroomen en M. H. Heemskerk; G. A. Koppers en H. F. Q. van Winsen; A. W. Coert en V. M. Morgan; C. L. van Veen en M. C. Koppers. Overleden; A. F. L. M- Tepe 77 j. Z0ETERMEER De heer J. Sonneveld slaagde te Wageningen, aan de landbouwhoge school, voor het prop. examen.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5