DE SPOKENJAGE ITBburs Het loonbeleid kan niet geheel worden vrijgelaten Nederlandse expeditie naar Nienw-Guinea gaat witte pleldien op de landkaart kleuren Haines EEN MEISJE DE (wildwest) Voorzitter CentraalSoc. Werkgeversverbond? VRIJDAG 5 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Met gebruik van de nieuwste technische middelen te Amsterdam; eerste penningmeester Hendrik Muller te Laren N.-H.);, tweede penningmeester J. G. van Marle te Amsterdam en de leden schout-bij-nacht vlieger J. M. van Olm, vlagofficier marine luchtvaart dienst namens het ministerie van marine; dr. A. J. Piekaar difécteur, Als de plannen slagen, zal op 1 januari 1958 een grote Nederlandse expeditie naar een gebied met een oppervlakte van 2400 vierkante kilo meter in Nederlands Nieüw Guinea vertrekken, met het doel een der nog overgebleven „witte plekken" op de kaart weg te werken en het verkrijgen van wetenschappelijke en economisch belangrijke gegevens uit het expe- dltlegebied. Onder meer zal men trachten na te gaan waar het stroomgoud vandaan komt, dat in de rivier de Dlgoel wordt aangetroffen. DU heeft prof. dr. H. J. Lam, voorzitter van de voor deze expeditie in het leven geroepen „Stichting Expeditie Nederlands Nieuw Guinea", gis teren op een persconferentie In het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam medegedeeld. In deze stichting, die in mei van dit jaar is opgericht door het „Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap" en de „Nederlandse Maat schappij voor Natuurwetenschappelijk Onderzoek van Oost- eh West Indië", hebben wetenschapsmensen en vertegenwoordigers van de ministeries van overzeese rijksdelen, marine en onderwijs, kunsten en wetenschappen zitting. vliegtuigen van de marine-luchtvaart- dienst enige verkenningsvluchten over het gebied uitgevoerd. Exploratie onder leiding van Leidse professoren DE EXPEDITIE zal uit ongeveer zeventig personen bestaan, waar van vijftig Nederlanders en komt onder leiding te staan van de zooioog dr. L. D. Brongersma van het Rijks museum voor Natuurlijke Historie te Leiden en wat de technische kant be treft van kapitein-luitenant ter zee vlieger G. F. Venema. Men heeft ongeveer 800.000 nodig voor deze expeditie die minstens vijf of zqs maanden zal duren. Van dit geld is reeds bijna f 100.000 bijeen. Prof. Lam zei in dit verband, dat het gevoerde overleg tot nu toe alle aanleiding geeft te hopen op een aanzienlijke steun van de overheid. Maar tevens zal de stichting aanklop pen bij grote ondernemingen en ook bijdragen Van het Nederlandse volk gaarne in ontvangst nemen voor deze grote nationale taak, aldus prof. Lam. Het te onderzoeken gebied ligt in het Sterrengebergte in het oosten van Nederlands Nieuw Guinea, vlak bij de grens van het Australische gebied. Het betrokken gebied is gekozen in overleg met de ministeries en de gou- vemeur-generaal van Nederlands Nieuw Guinea. Het sluit onmiddellijk aan bij Australisch gebied, waarvan de geologie beter bekend is. Het ligt in de bedoeling de weten schappelijke staf geheel uit Neder landers samen te stellen, waarbij re kening wordt gehouden met onder zoek op het gebied van: Agrogeologie, Antropologie. Botanie, Ernografie, Geografie, Geologie, Kartografie en Zoölogie. Voorts zal bijzondere aan dacht worden besteed aan de foto grafie en ook hoopt men een cineast te kunnen aantrekken voor het ma ken van films. Aan de expeditie zal verder wór den toegevoegd een bestuursambte naar, een arts, een administrateur en een technische staf, terwijl politie- troepen en mariniers voor de nodige dekking zullen zorgen. Als dragers zullen Papoeas in dienst worden ge nomen. Toepassing „Koiibri". Mede in verband met de tot dui ver beschikbare kaarten is Tanah- Merah aan de Digoelrivier in Zuid» Ooet Nieuw Guinea als opvoerbasis gekozen. Deze plaats kan door kleine zeeschepen worden bereikt. Het verdere vervoer van personen en goederen naar het expeditiegebied zal met vliegtuigen geschieden, waar voor men waarschijnlijk de Twin Pio neer, die uitermate voor dit doel ge schikt is en op een strip van 300 me ter kan landen, zal gebruiken. Voorts heeft men optie genomen op vier Nederlandse hefschroefvlieg- tuigen, de Koiibri, voor het doen toe komen van voorraden aan geïsoleer de groepen in het binnenland. Bij de voorbereiding van de ex peditie heeft de stichting veel mede werking ondervonden van het gou vernement. De twee leiders van de expeditie zijn in opdracht van de stichting gedurende een maand naar Nieuw Guinea geweest voor het voe ren vön besprekingen. In opdracht van het gouvernement heeft de con troleur J. W. Schoorl in november/ december van 1955 de plaats van de expeditiebasis op een hoogte van 1200 meter in, de Sibil-vallel uitgezocht en een geschikte plaats voor een len. dingsstrip gevonden. Voorts hebben Stenen Tijdperk. De heer Schoorl, die met verlof in Nederland vertoeft en op de perscon ferentie aanwezig was, vertelde iets over zijn bevindingen. Hij heeft con tact gezocht met de bevolking en is tot de conclusie gekomen, dat die zeer vreedzaam is. Het betrokken gebied is moeilijk begaanbaar: het tempo van zijn expeditie kwam niet boven de 15 kilometer per dag. Op sommige plaatsen moest men via door de be volking aangelegde wankele rotan bruggen op een hoogte van wel tien meter snel stromende rivieren Over steken. De heer Schoorl heeft op som mige plaatsen ijzeren bijlen aange troffen, waarschijnlijk afkomstig van de goudexpeditie in 1939, maar óver het algemeen maakt de bevolking nog gebruik van stenen bijlen. De komende expeditie zal zeer waarschijnlijk Papoeas aantreffen, die nog volkomen in het stenen tijdperk leven en die nog nooit een blanke ge» hebben gezien. De expeditie heeft het voordeel boven voorgangers, dat men thans over kaarten van het te on derhoeken gebied beschikt, gemaakt aan de hand van luohtkartering. Vooroorlogse Nederlandse expedi ties in Nederlands Nieuw Guinea wa ren o.m. die van Wichmann in 1903, van Lorentz en van Nounuys in 1907 en 1909, van Franssen Herderscnee in 1909 en 1912, van Van Overeem en Kremer in 1920/1921, van Bijlmer in 1936/1936 en van Leroux in 1939/ 1940. Het bestuur. Het bestuur van de Stichting Ex peditie Nieuw Guinea bestaat uit de volgende heren: voorzitter: prof. dr. H. J. Lam van de rijksuniversiteit te Leiden; secretaris dr. H. J. T. Bijlmer ministerie van o. k. en w.; B. Krijger, directeur, chef directie Nederlands Nieuw Guinea van het ministerie van overzeese rijksdelen ;prof. dr. ir. F. A. van Baren van he tkoninklijk in stituut voor de tropen; prof. dr. ir. F. J. Faber, van de technische hoge school te Delft; prof. dr. H. Th. Fischer van de rijksuniversiteit te Utrecht; C. A. J. von Freitag Drabbe, oud-directeur van de topografische dienst en H. Eggink te Amsterdam. Met het oog op de verwachte bij dragen in de kosten van de expeditie door het Nederlandse volk vermelden we nog dat het postgironummer van de stichting iS: 47.800, De bankrelatie is n.v. Nederlandse Handel Maat schappij te Amsterdam. ■^7 van de Dameskroniek Houtrusl Den Haag Bewonder het enige huis ter wereld, geheel van plastic, met talrijke Ideeën, ook voer U en U zult erover meepraten i 28 september t/m 9 oktober Geopend: 13-17 en 19-23 uur (zondags gesloten) Hedenavond: JOHNNIE JORDAAN Kom naar de Damesbeurs en U spaart goEd 1 (Advertentie) Verdeling bouwvolume Vreemde methode in Zutfen? Het Tweede-Kamerlid de heer Rit meester (V.V.D.) heeft aan de minis ters van Wederopbouw en Volkshuis vesting en van Binnenlandse Zaken schriftelijk gevraagd of het juist is» dat b. en w. van Zutfen de verdeling van het bouwvolume doen plaatsvin den volgens de uitslag van de ge meenteraadsverkiezing in 1953. Daarbij zouden de aanhangers van de V.V.D.op welke partij bij die ver kiezing 12 pet. der stemmen zijn uit gebracht, zijn uitgesloten van enige toewijzing van woningen, omdat die aanhangers in het algemeen gespro ken voor woningen van bouwvereni gingen niet in aanmerking zouden komen. De heer Ritmeester vraagt of de ministers niet van mening zijn, dat b. en w. van Zutfen hier op zeer ernstige wijze hebben gefaald en tot de orde behoren te worden geroepen. Beschouwing over de loonsverhogingen „Ook bij een terugkeer tot een meer evenwichtige situatie in onze volkshuishouding blijft het Centraal Sociaal Werkgeversverbond van oor deel, dat het loonbeleid in een land met een open economie ais de onze niet geheel kan worden vrijgelaten. Een zeker toezicht op de loonontwik keling van de ztfde Van de overheid, met inschakéllng van een orgaan van de centrale organisaties van werk gevers en werknemers, kan naar ons oordeel niet worden gemist. Wij blij ven daarbij voorstaan een gecoördi neerd beleid tèn aanzien van de loon vorming. waarbij differentiaties, re kening houdend met de uiteenlopen de mogelijkheden in de bedrijfstak ken, eventueel ook ondernemingen mogelijk dienen te zijn." Met deze woorden heeft de voor zitter van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond, mr. F. PI. A. de Graaff, vanochtend in zijn ope ningsrede op dé in Schèveningen ge houden algemene ledenvergadering van het verbond het standpunt van het verbond ten aanzien van de loon politiek uiteengezet. In 2yn openingsrede, aan het eind waarvan hij het standpunt formuleer de, ging mr. De Graaff breed in op de economische toestand van ons land en, in verband daawnèe, de loonont wikkeling. Mr. De Graaff merkte op, dat men ter verbetering van de arbeidspro ductiviteit uiteraard in de eerste plaats grijpt rtaar verbeteringen van de apperatuur en van de organisatie van de productie. „Maar niet mag worden onderschat welk een invloed een verbetering van de inspanning, die van de medewerkers zelf uitgaat, op de arbeidsproduiktiviteit zou kun nen hebben. Ieder weet, dat het met dit punt in deze tijd dikwijls lang niet best gesteld is. Het gebrek aan personeel, de inschakeling van soms zeer zwak ke krachten, de aarzeling om dis*> plinaire maatregelen toe te passen, de mogelijkheid om elders zwart loon te verdienen, alles werkt mede om een verslapping van de algemene houding in de hand te werken in plaats van de inspanning te stimule ren. Odk aan deze verschijnselen zal voortdurend aandacht moeten wor den geschonken, al zullen de ongun stige uitwassen op dit gebied niet eerder wegvallen dan wanneer de overspannen vraag op de arbeids markt zal zijn afgenomen", aldus spreker. Na aandacht te hebben besteed aan het nationale inkomen en de verde ling daarvan sprak mr. De Graaff over de ontwikkeling van de lonen ,eh de loonpolitiek. "Spreker stelde de stijging van de verdiende lonen vöh oktober '53 tot oktober '55, met uitschakeling van wat extra verdiensten wegens over werk, op ca. 19 pet. Daaruit volgt, zo zei hij, een gemiddelde stijging van (29) de lonen, inclusief de vakantiebij slag, van ruim 27 pet. in de periode van ongeveer 1 januari '54 tot 1 ok tober '56. „Wanneer ik hiertegenover stel de stijging van het prijsindexcijfer van de kosten van het gezinsverbrulk, die van januari '54 tot augustus '56 be liep 6H pet., dan resulteert hieruit een zeer aanmerkelijke verhoging van het gemiddelde reële loon, name lijk 20 pet." In aansluiting hierop sprak mr. De Graaff over de ontwikkeling van de lonen in het afgelopen half jaar, met name vooral over „de zes procent". Hij vroeg zich af, welk antwoord de praktijk op déze toegestane gediffè- rentieerde regeling heeft gegeven. De grote activiteit in het bedrijfsle ven en de ongekende vraag naar ar beidskrachten dreven het loonpeil omhoog in een mate als in maart niet werd voorzien. De gedifferentieerde loonpolitiek kan op deze wijze niet tot zijn recht komen", zo beant woordde hij deze vraag. Door het gevoerde loon- en prijsbe leid, ook al hebben beide hun scha duwzijden, zijn in ieder geval de loon- en prijsstijgingen binnen de perken gebleven. Op zichzelf moet worden geconstateerd dat in bepaal de sectoren van het bedrijfsleven de prijsverhogende invloed van de loons verhogingen er zonder meer zal zijn. Maar ook mag worden opgemerkt, dat daarnaast het door de werkge versverbonden gesteunde prijsstabi- lisatiebeleid van de regering, hoewel met bezwaren gepaard gaande, een effectieve werking heeft gehad", zo zei hij. „De ervaringen met de loonpolitiek opgedaan hebben ons in de eerste plaats geleerd, dat naar alle waar schijnlijkheid, al zal een nader Onder zoek dit moeten aantonen, de loon ontwikkeling in 1955 en 1956 eert ze kere voorsprong heeft genomen op datgene wat economisch verant woord is. Naar ik verwacht zal aan de dag treden dat men verder is ge sprongen dan de economische pols stok toelaat. In de tweede plaats moet worden vastgesteld, dat de op 19 maart ingeluide eerste phase van een meer gedifferentieerde, dat is een meer vrije loonpolitiek, niet erg suc cesvol is kunnen verlopen", zo con cludeerde spreker. VERZENDING ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Brasil Star" 9 okt.; Australië: s.s. „Strathmore" 11 okt.; Brazilië: m.s. „Brasil Star", 9 okt.; Brits O.-Afrika: s.s. „Marechal Joffre" 13 okt.; Canada: m.s. „Prins Willem v. Oranje" 12 okt.; Chili: via New York, 11 okt.; Indonesië: m.s. „Oranje" 8 okt.; Nieuw Zeeland: via Engeland 13 okt.; Suriname: s.s „Cottica" 10 okt. Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten. EERSTE PAAL VOOR T. H. TE EINDHOVEN GEHEID. Gistermiddag omstreeks drie uur heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals, de eerste paal voor het provisorium der Technische Ho geschool te Eindhoven in de grond geheid. Dat wil zeggen: het ging om een deel van de negen meter lange betonnen paal. De verwerking van het restant liet de minister welwil lend over aan Jos Huijser uit Rotter dam, de arbeidei, die hem bij het heien assisteerde. De bewindsman ver richtte deze ceremonie op het voor de T. H. bestemde terrein aan de In- sulindelaan in aanwezigheid van een groot aantal belangstellendeen, on der wie de rector-magnificus, prof. dr. H. B. Dorgelo, leden van de bouwcommissie en van de burgerij- commissie, het bestuur van het hoge- schoólfonds, alsmede het gemeente bestuur van Eindhoven. 3 Rovende dames van hun vrijheid beroofd Een 44-jarige juffrouw uit Dor drecht pleegde mannen, die over meer geld dan verstand beschikten, in café's gezelschap te houden en het slot was altijd, dat de mannen dan ook nog hun geld kwijtraakten. Thans is de juffrouw haar vrijheid kwijtgeraakt, want de politie kon zich niet met haar broodwinning ver enigen. Tijdens het eerste onderhoud met de politie vertelde de juffrouw al, dat zij vier mannen had beroofd en van een hunner 3000,— had ge rold. Naar aanleiding van dit eèrste on derhoud heeft de politie nog een 40- jarige en een 34-jarige juffrouw uit Dordrecht gearresteerd, die beiden eveneens met zakkenrollen éen (diklke) boterham verdiénden. DOOR LAADBOOM GETROFFEN. Havenarbeider overleden. Aan boord van het Duitse motor schip „Dieter Waltraud", dat aan de Amsterdamse De Ruyterkade ligt, heeft de 37-jarigé havenarbeider A. P. Duivenvoorde uit Vogelenzang gistermorgen een laadboom op zijn hoofd gekregen. In het Binnengast huis, waarheen het slachtoffer met zware verwondingen was vervoerd, is hij bij aankomst overleden. 3 Helers in arrest Buit gevonden De politie van het bureau Over toom te Amsterdam heeft drie per sonen aangehouden, verdacht van heling van gestolen goederen ter waarde van zeven a achtduizend gul* den. De goederen waren zaterdagavond j.L gestolen bij een inbraak in een perceel aan dé Apollolaan te Am sterdam, waarbij o.a. werden ont vreemd een Persianer bontmantel van 3500, een gouden damesarm band, een gouden collier van 3000 en een camera ter waarde van 800. Al het gestolene is thans terecht: de camera is in Utrecht in beslag ge nomen, het goud in Haarlem en de rest in Amsterdam. VERZETJE IN NIJKERK. Nijkerk heeft in dubele beteke nis een verzetje gehad. Een aantal militairen, uitgerust met zware bull dozers en geniewagens, is daar na melijk bijna twee dagen bezig ge weest met het weer op de weg bren gen van een militaire dragline van 27 ton. Het gevaarte was dinsdag bij het passeren van de StrijlandSe weg in de berm gezakt. Bij de werkzaamheden kwam woensdagavond een sleepkabel op de rails van de onbewaakte spoorweg overgang tê liggen, waardoor het al armsignaal in werking trad. Dit ver oorzaakte wel consternatie, doch had geen verdere gevolgen. Bij het weg slepen kwam dé dragline op de spoorbaan te staan, juist toen de sneltrein ZwolleAmersfoort, om streeks half acht Nijkerk moest pas seren. De trein kon door het sta- tionspersoneel van Nijkerk tijdig tot stilstand worden gebracht en onder vónd vijf minuten vertraging. Gistermorgen kwam de dragline vrij, zodat de weg, die voor alle ver keer volledig was gestremd, weer door voetgangers gebruikt kan wor den. Een groot gedeelte van de weg en het nabijliggende weiland zijn he lemaal omgewoeld. Mannen van de genie zijn bezig de zaak te herstel len. ë«4r HOFFMANN BIRNEY 48) „Waaromen hoe lang?", vroeg ze ongeduldig. Carver bukte over de tafel heen en klopte haar zachtjes op ihaar hand". „Ik vind het jammer voor u, Miss Moran, werkelijk. Maar de toestand is nu als volgt. We kunnen gerust aannemen, dat de oorspronkelijke eigendomsbewijzen en andeTe docu menten, die betrekking op de ranch hebben, in die safe waren en dat Court ze gestolen heeft. Ze hebben natuurlijk absoluut geen waarde, maar hun verdwijnen moet aange geven worden. Voorzover ik weet, eist de wet dat er gedurende drie we ken twee advertenties per week in minstens twee bladen geplaatst wor den. Daarna kunt u bij het Kadaster ik zal wel voor alles zorgen nieuwe eigendomsbewijzen aanvra gen. Ik vrees, dat het alles bij elkaar een maand duren zal". irEn de bankdie schuld van zesduizend dollar? Ik zal u maar eerlijk zeggen, dat ik het geld niet betalen kan". „De bank neem ik voor mijn reke ning. Ik zei u destijds, dat ik bij aan koop van de ranch alle schulden op mij zou nemen. Ik neem dus ook die schuld over. „Dank u. En zoudt u mij een paar honderd dollar kunnen voorschieten, mr. Carver? Ik denk, dat ik geduren de die maand mijn intrek in een ho tel in Black Butte nemen zal. Ik kan het hier niet meer uithouden". /Natuurlijk niet", zei hij vaderlijk, „maar in een motel zou u het ook niet uithouden. Beschouwt u mijn woning alstublieft als uw huis. Zo wel mijn vrouw als ik zullen ons ge lukkig prijzen, u als gast te hebben. Ze naam de edelmoedige uitnodi ging zonder veel geestdrift aan. Ook in de komende weken verdween haai lusteloze en vermoeide houding niet. Gehoorzaam tekende ze alle papieren die Carver voor haar neerlegde, ver scheen geregeld en op tijd by de maaltijden maar weigerde alle uitno digingen, die haar hadden kunnen verstrooien. „Het heeft haar een danige schok bezorgd, zei dr. Morgan, toen mevr. en mijnheer Carver met hem over de houding van het meisje praatte. „Toen ze merkte, dat Court 'n schuric was, was dat voor haar hetzelfde alsof ze met haar hoofd tegen een stenen muur gerend was. Waar een andere vrouw losgebarsten zou zijn, werd zij apatisch. De moeilijkste tijd voor haar moet nog komen. Laat haar niets zien, dat haar aan hem herinne ren kan". „Goed, dat je dat zegt. Deze kaar ten zijn juist gisteren gekomen. Ik wilde er met jou over spreken. Carver legde een dozijn ansichts- kaarten op tafel. Elk er van droeg 'n andere poststempel.... Duluth, Chi cago, Des Moines, St. Louis, Omaha. maar op elke kaart waren dezelfde woorden geschreven. Beleef een jovele tijd, Guus. Zou willen dat Je bij me was. Groeten aan allemaal. T. C. „Ze zijn allemaal aan jou geadres seerd", merkte Morgan op; „ik zóu ze haar zeker niet laten zien". Carver legde nog een kaart op tafel. „Er was er één voor haar bij. Er staan die woorden op, waarover ik taatst met je sprak„fagh a bal- lagh". Ik zou drommels graag willen weten, wat ze betekenen". „Ik kan je wel zeggen, dat je ze niet in een medisch woordenboek vinden zult, zei Morgan. „Hou de kaart bij je, samen met de andere A. J. Ik veronderstel dat het je ook opgevallen is, dat iedere kaart in 'n verschillend handschrift geschreven is" „Ja. Hij heeft er waarschijnlijk voor gezorgd, dat anderen ze voor hem stuurden. Ik twijfel er sterk aan, of de afzenders van die kaarten ooit ge vonden zouden kunnen worden, zelfs als Miss Moran me toestemming zou geven er werk van te maken. Ze wil, dat ik hem laat lopenzegt, dat ze zelfs geen aanklacht tegen hem indienen zou, al werd hij gearresteerd Enfin zij zélf lijdt een verlies als hij iets van waarde uit de safe wegge nomen heeft. Ze zal er wel overheen komen, als ze maar eenmaal van hier weg is". „Verkoopt ze de boel?" Neemt ze je aanbod aan?" „Ja, maar het zal wél nog een paar weken duren, voordat alles in orde i6. „Zulke gevallen als deze, peinsde de dokter hardop, „laten iemand dui delijk zien, hoeveel er nog aan de medische wetenschap ontbreekt. Wij pillendraaiers en bottenzagers kun nen heel eenvoudige dingen behan delen als typhus en influenza, maar sommige vormen van hartziekten zul len wel eeuwig een raadsel blijven. De taak om haar goed in het oog te houden zal komen, als de laatste acte gespeeld wordt.... als ze begint te beseffen, dat ze dê laatste brug ach- tei zich afgebroken heeft. Het kan wel zijn, dat ze dan in elkaar zakt als een kinderballonnetje waarin je een gaatje geprikt hebt. Als het zo ver is laat het me dan weten; dan kan ik haar hélpen als het nodig mocht zijn. Ongeveer drie weken later herin nerde Carver de dokter aan zijn be lofte. De verschillende wettelijke formaliteiten waren nu vervuld en de Bar Rafter K. bezittingen zouden officieel overgedaan worden op een vergadering, die de volgende dag in Carver's kantoor plaats vinden zou. Stackpole, de betreffende ambtenaar was erg secuur in alle dingen. Hij stónd er op, dat de nodige getuige aanwezig zouden zijn en dat de ver klaringen onder ede zouden plaats vinden in tegenwoordigheid van alle personen, behorende tot de betrok ken partijen. Joe Moon zou van de ranch komen, om van de diefstal der originele documensen te getuigen. Lafe Young zou eveneens aanwezig zijn, om de verkoop van Bartolomé aan Thomas Wallace te bevestigen. „Daarom ben ik je even komen op zoeken", zei Carver. Miss Moran weet nog niet, dat Young er ook zal zijn. En ik weet eerlijk gezegd niet, hoe ze zich daaronder zal houden. Zou jij haar aat nieuws niet op de een of andere manier kunnen over brengen en haar dan meteen met een smoesje je eigen aanwezigheid kun nen vefklaren?" .Zeker, rk zal haar zeggen, dat ik officieel onder ede zal moeten beves tigen dat Thomas Wallace dóód is." Toen de dokter Nora Jane duide lijk móakte, dat ook Lafe Young aanwezig zou zijn, zei het meisje slechts: „Ik hóef tóch niet met hem te spreken, wel?" (Wórdt vervolgd;

Leidse Courant | 1956 | | pagina 10