frames "AKKERTJES" Ned. Olympische ploeg door Ned. industrie gekleed Voorl. Ned* Jeugdelftal versloeg Amsterdam met 4-2 DONDERDAG 4 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Kunt U niet slapen van de pijn? flitsen Uw klachten weg! (Advertentie) Ministers nu Kamerlid af De ministers uit het thans demis sionaire kabinet, die op 13 juni tot kamerlid werden gekozen hebben be- sloten het lidmaatschap der Tweede Kamér neer te leggen. Dit besluit is genomen door de ministers Algera, Calls, Drees, Luns, Mansholt, Staf, Suurhoff, Van Thiel en Zijlstra en staatssecretaris Van Rhijn. Eergisteren liep n.l. de termijn van drie maanden af, gedurende welke -een minister, die bij een .verkiezing -tot lid der Staten Generaal gekozen wordt, na zijn toetreding als lid het ministersambt en het lidmaatschap der 'Staten-Generaal kan verenigen. Toen het kabinet na de verkiezin gen bij H. M. de Koningin zijn ont slag had ingediend, heeft de Konin gin dit verzoek in overweging geno men en de ministers en staatssecreta- rissen uitgenodigd inmiddels al dat gene te blijven verrichten, dat zij in het-belang van het koninkrijk nood zakelijk achten. De ministers-kamer- leden hebben zich bij hun besluit door dit verzoek laten leiden. Strijdvaardige muze Kan de melkboer schilderij zien? In de Vrije Academie voor Beelden de Kunsten aan de Haagse Hoefkade hangt een schilderij en tegenover deze academie woont een melkboer, die vanaf zijn bovenwoning precies dat schilderij kan zien. Nu is dit schilderij, dat behoort bij een tentoonstelling, een naaktstudie en de melkboer houdt kennelijk niet van dit facet der schilderkunst, want hij heeft een klacht bij de politie ingediend. Eén politieman ging een praatje met dè directeur van het instituut maken, maar deze wilde het schil derij tniet op een andere plaats han gen, omdat hij van mening was, dat de melkboer alleen met behulp van een verrekijker het schilderij nauw keurig kon bekijken. De politie ging bij de melkboer voor het raam zitten en maakte een foto, zodat de officier van Justitie een juist beeld van de situatie kan krijgen. Want de melkboer heeft het er niet bij laten zitten en heeft zijn recht hoger-op gezocht; de Vrije Academie wacht met zekere spanning of haar vrijheid nu toch aan barneten zal wor den gelegd. Kippenfarm legde haar windeieren Freule B. van D. te Lage Vuursche kocht medio 1956 een groot aantal eendagskuikens, als grondslag voor een door haar op te richten kippen farm. Het ontbrak haar echter nog aan het nodige verstand van zaken en omdat er op het terrein veel te wei nig hokken waren, bracht zij daar door de diertjes onder in allerlei on geschikte gelegenheden, waar het hen vaak aan voer en water ontbrak. Een groot deel van de beesten heeft het experiment niet overleefd. De politie heeft thans proces-ver baal tegen de freule opgemaakt we gens verregaande verwaarlozing van een pluimveestapel. Bij het onderzoek werden zelfs dozen gevonden, die kennelijk nooit waren opengemaakt en waarin de kuikens reeds lang de verstikkings dood gestorven waren. Aangenomen mag worden, dat enkele honderden kuikens en hennen dit lot hebben ge deeld. De kippenfarm .waarvan de overgebleven levende have is ver kocht, is intussen gesloten. Tegen wildeman één jaar geëist Een jaar gevangenisstraf met af trek, heeft de officier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam gister ochtend geëist tegen een 27-jarige los-arbeider uit Nederhorst den Berg, die in de nacht van 4 op 5 augustus j.l. te Hilversum in een dronken bui samen met een veel jongere vriend een reeks gewelddaden had gepleegd. Eerst had het tweetal in een auto matiek drie jongemannen zonder aan wijsbare aanleiding aangevallen en in het gezicht gestompt. Daarna had de wildeman op de 's Gravezandseweg 'n metselaar, die toevallig op zijn fiets langs kwam, van zijn rijwiel getrok ken, hem in zijn gezicht geslagen en uit zijn colbertjasje een mes en siga retten gehaald. Voorbijgangers, die dit alles zagen gèbeuren, wilde de politie de waar schuwen. De man, die dit niet naar de zin was, doolde tierend en dreigend rond en riep: „Laat ons met rust of ik steek je overhoop'. De verdediger van verdachte be toogde dat zijn cliënt een rampzalig slachtoffer van de sterke drank is. ..Nuchter kan men over hem lopen", aldus de raadsman, „maar na een of twee borrels wondt hij gevaarlijk". De officier van Justitie wilde niet in de eerste plaats de nadruk leggen op het alcoholisch aspect van de delic ten; hij was het oneens met de ver dediger, die een gecombineerde straf vroeg met bijzondere voorwaarden» Geen regenverzekering voor P.T.T. Het bandje, waarop dagelijks een vriendelijke telefoonjuffrouw de weerberichten voorleest, heeft de PTT het vorig jaar bijna een half miljoen gulden opgeleverd. Elke voorspelling van de weer- profetes brengt vier cent binnen en haar nummer werd niet minder dan twaalf miljoen keer gedraaid. Belden in 1949 nog slechts 250,000 mensen het weerbericht, verwacht wordt dat het aantal aanvragen in het komend jaar de 15 miljoen zal bereiken. Neemt het gebruik van de telefoon toe, of wordt het weer ver anderlijker? 3 Bussen verbrand Drie autobussen zijn verloren ge gaan bij een brand, die dinsdagavond om zeven uur is uitgebroken in een garage te Wijk bij Heusen. De bussen waren eigendom van een onderne ming, die de dienst tussen het Land van Heusen en Altena naar Den Bosch onderhoudt. De brandweren van Wijk en Veen waren direct ter plaatse, maar moesten zich aanvanke lijk beperken tot het nat houden van Het 16.000ste schip van dit jaar arriveerde gistermorgen in de Rotter damse haven; het vorig jaar kwam het 16.000ste vaartuig eerst 16 okto ber binnen. Een paard dat schrok, gaf het twee-jarig dochtertje Helena van vee houder Van der B. te Boyl, dat in hét land speelde, een trap, ten gevolge waarvan het kind op slag gedood werd. Fatale gevolgen zou een boer derij brand, die gisteravond woedde in een hoeve aan de bosrand te El- speet, gehad hebben wanneer ze een paar uur later was ontstaan. De fa milie. die werd gewaarschuwd door een thuiskomende zoon, kon ternau wernood een van de kinderen die op de zolder sliep, redden. Een gedeelte van de inboedel kon worden gered. De brand is vermoedelijk ontstaan door een lek in de schoorsteen. De granietwerker Gimarosti, werd toen hij gisteravond bij zijn woning aan de Nieuweweg te Vee- nendaal liep, door een passerende personenauto gegrepen en op slag gedood. De heer Cimarosti was 44 jaar oud en vader van vier kinde ren. Met een hevige botsing liepen gisteravond onder Woudsend een melkwagen en een personenauto op elkaar. Zowel de bestuurder van de melkwagen als een 46 jaar oude ver tegenwoordiger die in de personen- de belendende percelen om uitbrei-1 wagen reed werden op slag gedood. ding te voorkomen. Later ging zij ook 1j:*:| j4-"— uit volle macht de vlammen van het brandende gebouw te lijf. De oude garage, tevens werkplaats, is echter geheel uitgebrand. De schade wordt voorlopig geraamd op bijna 100.000 gulden; van de drie verbrande bus sen was er één nieuw. De oorzaak van de brand is vermoedelijk kort sluiting. Verzekering dekt de schade. Oneerlijke employé Met verduisterd geld op vakantie Bij de recherche van het politie bureau Singel te Amsterdam, meldde zich dezer dagen een bankemployé, die door het boeken van valse pos ten zijn werkgever, de Nederlands- Franse Bank N.V. te Amsterdam in een tijdsbestek van enige jaren vooi ruim 65.000 gulden had benadeeld. Tijdens de vakantie van de man, die chef was van de effectenafdeling, kwam zijn vervanger tot de ontdek king, dat er grote verschillen waren. De bankdirecteur werd op de hoogte gebracht en deze gaf de frauduleuze employé de opdracht de oorzaak van de verschillen te controleren. Hierop zag de man geen uitweg meer en gaf hij zichzelf aan bij de politie, waar hij een volledige bekentenis heeft afgelegd. Van het verduisterde geld is niets meer over. Rijks- en verkeerspolitie stellen een onderzoek in naar de toedracht van het ongeval. BUITENLAND. Dertig tot veertig arbeiders zijn woensdag bedolven door het instor ten van een in aanbouw zijnd ge bouw te Jackson in de Amerikaanse staat Michigan. Volgens de eerste be richten kwamen tien van de mannen om het leven. Drie en twintig personen zijn levend verbrand, doordat een auto bus, waarin zij zaten, te Moeltan in West-Pakistan, in brand geraakte en over de kop sloeg, aldus is woensdag te Karatsji vernomen. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Er bestaan plannen voor de op richting van een standbeeld ter nage dachtenis van de „onbekende mijn werker" in Marcinelle. Verscheidene van de 263 mijnwerkers, die bij de ramp in augustus om het leven kwa men, heeft men niet kunnen identifi ceren. KORTE golf BINNENLAND. Prinses Beatrix heeft dinsdag het erelidmaatschap van de vereniging Nederlands Fabrikaat aanvaard. Prinses Beatrix wilde kennelijk zien, hoe zij haar eerste Prinsjesdag eraf gebracht had en kocht daartoe dinsdagmiddag een kaartje van de Haagse Cineac, waar zij de „Prinsjes dag-film" bijwoonde. 55 Amsterdamse ouden van da gen hebben een 9-daagse vakantie doorgebracht op het landgoed Kolt- hoven te Epe, dat een grote hoofd stedelijke transportmaatschappij ter beschikking had gesteld. 130 Enschedese wevers, werk zaam bij de N.V. Jannik en Zn., heb ben dinsdagmorgen het werk neer gelegd als protest tegen de kwali teitspremie. De 45-jarige melkhandelaar W. de Haan uit Beesterzwaag stak zonder voldoende op het verkeer te letten met zijn bromfiets de weg in Olter- dorp over; hij werd door een perso nenauto gegrepen en overleed op weg naar het Groninger ziekenhuis. Het 7-jarige zoontje van de fam. Jager te Ermelo stak dinsdag middag tijdens het spel de overweg aan de Waterplassteeg over en werd door een trein gegrepen en op slag gedood. Een 63-jarige, dronken chauffeur reed dinsdagmiddag om 5 uur op de Soestdijksekade de 65-jarige heer H. M. Geerts uit Den Haag aan, die ge heel rechts van d'e weg reed. De heer Geerts overleed aan de bekomen ver wondingen op weg naar het zieken huis; de automobilist werd door de politie in arrest gesteld. Een 23-jarige draglinemachinist bemerkte dinsdagmorgen op het Rot terdamse Leuvesluiscomplex, dat er een 250 kilo wegende bom aan zijn kfaan hing. Onder veel consternatie werd de mij nopruimangsdienst ge waarschuwd, die het onding demon teerde. Een van de oudste bedrijven in Kampen, een chemische fabriek heeft de felle internationale concurrentie van de laatste jaren niet het hoofd kunnen bieden. Met ingang van 1 december a.s. wordt de produktie ge staakt en het personeel ontslagen. Een botsing tussen een wacht en personenauto op de rijksweg UtrechtDen Haag, nabij Meem, had gistermorgen omstreeks 10 uur zeer ernstige gevolgen; een 50-jarige inzittende van de personenauto werd gedood en twee andere inzittenden vrij ernstig gewond. Een 39-jarige politie-agent te Sneek, die zijn nachtdienst gebruikte om rookwaren te stelen uit auto's die in een garage gestald waren, is gis termorgen door de Leeuwarder recht bank veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek. 500 Ton Amerikaanse magere melkpoeder, afkomstig uit de rege- ringsvoorraden, wordt naar Neder land verscheept om hier gebruik* te worden als voer voor vee en pluim vee. Wilt U iets weten? Vraag C. C. Hoe krijg ik een wit marmeren plaat die geel gewor den is, weer wit? Antwoord. Vrijwel met zeker heid kunnen wij zeggen, dat hieraan niets te doen is. Een kleine kans ge ven we u, als er deze winter sneeuw komt, dan de plaat in de sneeuw leg gen. Sneeuw is nl. door de chemische samenstelling een vrij aardig bleek middel. Dit gebruiken marmerfa- brieken ook wel eens. Marmer geel geworden knapt er heel aar dig door op. Schuurt u de plaat, voordat u hem in de sneeuw legt, eerst even af met een u bekend huis houdelijk schuurmiddeltje, dat u ook gebruikt bij de afwas. Vraag C. S. Ik heb een clivia die voor het eerst bloeit. De bloem komt echter niet hoger dan het blad, dus praktisch zonder steel. Geef veel water. Is hier iets aan te doen? Antwoord. Vermoedelijk krijgt uw plant te weinig mest. Na de bloei vangt bij deze plant de groeitijd aan en dan moet ze veel water hebben en eens per week kunstmest, terwijl de bladeren even met lauw water moeten worden afgenomen. In no vember begint de rusttijd. In deze tijd geen mest en weinig water. De plant moet dan. overwinteren op een Houtrust Van cje Den Haag Dameskroniek Bewonder het enige huls ter wereld, geheel van plastic, met talrijke ideeën, ook voor U en U zult erover meepraten! 28 september t/m 9 oktober Geopend: 13-17 en 19-23 uur (zondags gesloten) Morgenmiddag: uitreiking van prijzen door Het Nederlands Zuivelbureau 250.—, 100,—, 100,—, 50,50,25,enz., enz. Morgenavond: JOHNNIE JORDAAN Kom naar de Damesbeurs en U spaart geld (Advertentie) zonnige plaats tussen 8 a 10 gr. C. Zodra de bloemknop daarna weer zichtbaar wordt, geven we haar een warmere plaats, doch geen water meer als de stengel nog geen 15 cm lang is. Is de bloei afgelopen, dan de stengel terugsnijden, zo diep mo gelijk, teneinde niet te veel kracht aan de plant te onttrekken. Hebt u de plant wel in de goede aarde ge plaatst? Het beste is een mengsel van 1 deel bladaarde, 1 deel tuin grond, 1 deel oude mest en een deel zand. Vraag: Adres prins Rainier en Grace Kelly. Antwoord: Wanneer u volstaat met de plaatsaanduiding „Monaco" komt de brief wel terecht. Scheepsberichten ABBEKERK 3 v. Hongkong n. Shang hai. ALCYONE 3 v. Emden n. St. Vin cent. ALMKERK 3 v. Hamburg n. Ant werpen. ANDIJK 4 Antw. ASTRID NAESS 2 v. Pt Said. Gotenburg. BANKA 3 v. Tj Priok n. Tjpandjang. CALTEX LEIDEN 3 Suez. DORESTAD 5 Colombo HOUTMAN 2 v. Kobe n. Hongkong. JA PARA KPM 3 v. Mauritius. KEIZERS- WAARD p 3 Wight n. R'dam. LAERTES p. 3 Gibraltar n. Havre. LIMBURG 3 v. Singapore n. Tj Priok. MARISA 3 Berre. MEERKERK p. 3 Gibraltar n. R'dam. MELISKERK 4 Casablanca. MYONIA 3 Cochin. OLDEKERK 3 v. Bremen n. Antw. ORANJESTAD 3 v. Madeira n. Trinidad. OUWERKERK 3 v. Sjanghai n. Kobe. PENDRECHT p, 3 Lissabon n. Nynashamn. PRINS JOHAN WILLEM PRISO <3 v. Hamburg n. Montreal. RIOUW 3 v. Aden n. Penang. ROEPAT 4 Beyrouth. SARANGAN 3 v. Belawan n. Aden. SCHOUTEN 3 v. Dares Salaam n. Tanga. STAD BREDA p. 3 Dakar n. Monrovia. WAAL 3 Algiers. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Wachtverbod voor alle voertuigen. Ver boden stil te staan anders dan voor bet onmiddellijk ln- of uitladen van perso nen of goederen Geeft op alle borden acht die in Uw belang zijn aangebracht- Voor de eerste keer geheel van de dames. Een blauwe das in de geschiedenis van de Nederlandse deelne ming aan de olympi sche spelen ondervindt het NOC steun van de Nederlandse industrie bij de uitrusting van de deelnemers en de deelneemsters. Dank zij de hulp van de zijde der confectieindustrie, de tricot- en kousenindustrie en de lederindustrie zullen straks deze Melbournereizigers de beschikking krijgen over een doelmatig, doch ook modieus tenue. Naar de repre sentatieve zijde zal Nederland dus ook waardig vertegenwoordigd zijn. Er wordt thans op vele plaatsen, nu de definitieve ploeg zo goed als bekend is hard gewerkt om de goederen tijdig gereed te maken. Tijdens een nog "te houden centrale bijeenkomst tegen het einde van October zal het tenue symbo lisch aan het NOC worden aangeboden. Hoe het tenue eruit ziet Diepblauw met lichtgrijs, dat zullen de kleuren zijn, waarin de Nederlandse ploeg in het défilé bij de openingsplech tigheid van de olympische spelen te Mel bourne te herkennen zal zijn. En mocht het blauw met grijs niet voldoende op vallen in de kleurige stoet, dan is er ook nog de felle oranje badge op de linker borstzak van het blauwe jasje, het em bleem van het NOC. De Nederlandse industrie zal voor de dames blauwe jasjes vervaardigen met lichtgrijze rokjes. Rechte rokjes zullen het zijn, met een plooi om de meisjes toch voldoende bewegingsvrijheid te ge ven, maar van het model dat aan de eisen van de élégance voldoet. Blauwe jasjes, maar dan van een blazermodel, krijgen de heren en hun broeken zijn van het zelfde grijs als de rokken van de dames. Witte blouses voor de dames en witte overhemden voor de heren. Tot zo ver gaat de kleding van de vrouwelijke en van de mannelijke helft van de ploeg gelijk op. Maar de accessoires brengen de frisse noot aan het geheel. Witte mutsjes, witte sokjes en wit-blauwe ge makkelijke schoentjes completeren het met een oranjestreep en de vijf Olympi sche ringen in het wit uitgevoerd, grijze sokken en zwarte schoenen, dat zijn de onderdelen welke de Nederlandse indus trie de heren erbij geeft. Een panama hoed zal de verschijning van onze land genoten-een zekere zwier geven. Toen de Nederlandse industrie een maal het initiatief nam het NOC te steunen door de kleding van de ploeg voor haar rekening te nemen, heeft men de consequenties ook volkomen aan vaard. En zo werd niet alleen voor het „paradepak" gezorgd, maar tevens zullen alle 84 leden van de ploeg ook het nodige meekrijgen voor dagelijks gebruik. Daar bij is rekening gehouden met subtropi sche temperaturen, waarbij een bloesje, een overhemd, een rok en een broek vol doende zijn, maar ook met koude. Want in Oost-Australië veranderen de tempe raturen snel en wisselen koude en warm te vaak met elkaar af. Daarom is ge zorgd voor een rode trui voor de heren, een grijze trui voor de dames en boven dien nog grijze vesten voor .alle leden van de ploeg. Een rode wollen sjaal voor felle wind en een plastic regenjas voor een regenbui (voor de dames bovendien een plastic kapje) vormen tenslotte de attributen om ook „Nederlandse" weers omstandigheden te trotseren. Voorts worden nog korenblauwe trai ningspakken verstrekt met een wit-rode band over de borst en bij de polsen en enkels met wit afgezet. Over één onder deel is de definitieve beslissing echter nog niet gevallen. Het noodzakelijke voorwerp, waar dames nu eenmaal niet buiten kunnen, al hebben zij een zak in hun trainingspak, of een zakje op hun jasjede tas, handtas, schoudertas of wat dan ook, daarover zijn de mannen die het tenue samenstellen, het nog niet eens. Het bestuur van het internationale olympische comité heeft besloten de eis, dat sportlieden, die willen deelnemen aan de komende olympische spelen te Melbourne, tevoren moeten verklaren ook na de spelen amateur te zullen blij ven, te laten vervallen. Enkele honderden toeschouwers heb ben gisteravond een voorlopig Neder lands jeugdeltal als voorbereiding voor de strijd tegen de Belgen op 13 oktober in Turnhout in het Olympisch Stadion, te Amsterdam een verdiende 42 over winning zien bevechten op een combi natie van de eredivisieclub „Amsterdam" welk enkele jonge spelers probeerde, die pas in de eerste helft van het komende jaar aan de competitie van het betaal de voetbal mogen deelnemen. De keuzecommissie van de jeugd zal tevredener naar huis zijn gegaan dan de bestuurderen van Amsterdam. De jeug digen waren zeer strijdlustig en verdien den de overwinning ten volle, al kwa men zij goedkoop aan enkele doelpun ten, door blunders van doelman Kettenes van Amsterdam. Rechtsback Kraay (DOS) opende kort na het begin de score toen Kettenes on der de bal doorliep, die Kraay van het middenveld af in de richting van het doel had getrapt (10). Na 25 minuten won midvhor Kruyver (KFC) een duel van Hans Boskamp en bracht met een strak schot de stand op 20. Enkele mi nuten voor rust liet Kettenes de bal uit een voorzet van linksbuiten Dekker (SHS) schieten en rechtsbinnen van Bergen (BW) scoorde met een zacht tikje het derde doelpunt (30). In de tweede helft was Kraay vervan gen door Brouwer van RCH. Na vijf mi nuten verkleinde Feyen de achterstand met een bijzonder fraai doelpunt (31)., maar nu was het weer de beurt aan de jeugd: Kruyver schoot de bal in het onbeschermde doel, toen Kettenes een hard schot van Dekker onvoldoende ver werkte. Tenslotte schoot Hans Boskamp uit een penalty de eindstand 42 op het scorebord, want de Amsterdammers slaagden er tijdens een sterk slotoffen- sief niet in, de robuste spil Schilder (Vo- lendam) en de moedig spelende doelman Bals (Zeist) te passeren. Het voorlopig Nederlands jeugdelftal was als volgt samengesteld: Doel: Bals (Zeist). Achter: Kraay (DOS) Brouwer (RCH) en Los (DFC). Midden: De Jong (DOS), Schilder (Vo- lendam) en Bruys (Willem II). Voor: De Vries (Sparta). Van Bergen (BW), Kruyver (KFC), Meuken (GVAV) en Dekker (SHS). VOETBALPOOL VAN ADO IN HANDEN VAN JUSTITIE De voetbalpool van de voetbalvereni ging ADO is niet meer. Maandagavond heeft de politie alle bescheiden en circa 1180 in beslag genomen na het opma ken van een proces-verbaal. De bezwa ren van de justitie tegen deze fcool wa ren. dat men de beslotenheid heeft door broken doordat formulieren via sigaren winkeliers ter verkoop werden aange boden. Dit gebeurde reeds drie weken, en men was ertoe overgegaan omdat een Amsterdamse voetbalclub reeds vorig seizoen een open pool heeft gehouden, zonder dat de justitie daar ingreep. Het openstellen van de vrije verkoop ge schiedde door een 25-tal winkeliers leden, maar het bestuur van ADO was hiermede op de hoogte. VERANDERINGEN BIJ BELGISCHE NATIONALE PLOEG Bij de 30 spelers die voor de centrale training zijn uitgenodigd door de tech nische commissie van de Kon. Belgische Voetbalbond, ontbreken Huysmans en Mermans. De uitschakeling van laatstge noemde hield verband met de zware ne derlaag van Anderlecht tegen Manches ter United. Ook in zijn club is Mermans momenteel niet meer als midvoor van het eerste elftal opgesteld. Het Brusselse blad Les Sports ver wacht, dat Willems van La Gantoise de Belgische aanval op 14 october a.s. tegen Nederland zal leiden. Hij is in prima vorrn, schiet beter dan hij ooit gedaan heeft en verstaat zich wonderwel met zijn clubgenoot Richard Orlans. In de voorhoede zullen, naar Les Sport meent, Orlans en Houf zeker worden opgesteld, en Van de Weyer waarschijnlijk. Voor de rechtsbuitenplaats zou de keus gaan tus sen Jurion en Pitters. Mees heeft zijn plaats in de midden linie. maar voor de twee andere plaat sen stonden Van Kerckhoven, Carré, Hanon en Van Herpe op de kandidaten lijst, terwijl Dodet ook nog in aanmer king komt. Voor de backlinie hebben Van Brandt, Dries en Diricx gelijke kansen, en gooien ook Thellin en Culot hoge ogen. Voor Les Sport blijft Gernaey als keeper de aangewezen man. Carré exit De Luikenaar Louis Carré, is gister avond evenwel niet verschenen op de trainingsbijeenkomst van het Belgisch elftal die werd gehouden ter voorberei ding op de wedstrijd BelgiëNederland van 14 october. Carré heeft aan generaal Defalle, de voorzitter van de Belgische keuze-commissie, medegedeeld, dat hij niet meer voor het nationale elftal in aanmerking wenst te komen. De Luike naar verklaarde, dat hij te zeer in be slag wordt genomen door zijn werkzaam heden. De Gentenaar Van Herpe, een van de kandidaten voor de ontmoeting met Ne derland. is geblesseerd en zal hoogst- PAARDENSPORT DUBBELE ZEGE VAN NOTTELMAN OP DUINDIGT Bij de koersen op Duindigt gistermid dag gehouden heeft pikeur Nottelman mooie successen geboekt. Hij verscheen driemaal op de baan en boekte tweemaal een overwinning, met Victor Emanuel om de Evelyn Hanoverprijs en met Seigneur Bascom om de Ju Ju-prijs. Een tweede plaats behaalde hij met Our Bon- ni in de Maya Toddington-prijs. De uitslagen waren: Evelyn Hanoverprijs: 1. Victor Ema nuel (A. R. Nottelman) 1.36.5; 2. Vari- sienne; 3. Vrijdag. Toto w: 5.pl: 1.6(J, 2.60, 1.50; gek: 23.20; cov: 14.60. Fanfare Edelbrewerprijs: 1. Umbra (P. M. Smit) 1.32.5; 2. Tattle Tale; 3. Trek- duif S. Toto w: 2.70; pl: 1.40, 2.10, 1.60; gek: 5.20; cov: 8.40. Gonny D-prys: 1. Robert G (H. C. ten Hagen) 1.29.4; 2. Swift Hanover: 3. Sin jeur Hanover. Toto w: 2.90; pl: 1.40, 2. 1.60; gek: 5.10; cov: 9.80. Ju Ju-prijs: 1. Seigneur Bascom (A. R. Nottelman) 1.27.7; 2. Rosa Hollandia; 3. Q. Deter van Zora. Toto w: 4.50; pl: 1.90, 1.80. 9.30; gek: 11.70; cov: 4.90. Maya Toddingtonprijs: 1. Olga Pluto (A. Siderius) 1.21.3; 2. Our Bonni; 3. Padua. Toto w: 2.70; pl: 1.70, 1.80, 4.20; gek: 4.30; cov: 5.70. Sopranaprijs: 1. Rita du Maire (J. Vóórhaar) 1.25.9; 2. Rosamunde; 3. O Mc Gregor. Toto w: 4.pl: 1.60, 1.80, 2.50; gek: 7.30; cov: 5. Victrixprijs: 1. Makarit (F. Delbrassi- ne) 2.04.4; 2. Heraut; 3. Just for Joy. Toto w: 1.90; pl: 1.60, 2.90; gek: 9.—; cov: 5.90. Totale omzet ƒ73.004. EIREDENEMARKEN 2—1 Het elftal van Eire heeft te Dublin in een wedstrijd, die gold als voorronde voor het wereldkampioenschap van 1958, met 21 van Denemarken gewonnen. De ploeg van Eire, waarin zeven spelers uit de Engelse league uitkwamen, hadden bij de rust met 20 de leiding. De ontmoe ting in Dalymount-parkf waar het Neder landse elftal verleden jaar*met 10 ver loor, werd bijgewoond door 36.000 toe schouwers. ATLETIEK NIKKINEN VOORLOPIG GESCHORST De Finse speerwerper Soini Nikkinen, met een worp van 83.56 meter derde op de wereldranglijst, is door de Finse atle- tiekbond tot nader orde geschorst. Deze beslising werd genomen omdat de bond van mening is, dat Nikinen zich niet vol doende had voorbereid op de wedstrijden dia zondag in Duitsland zijn gehouden Hij werd met een worp van 72,86 meter derde achter zijn landgenoot Kauhanen. Bovendien zou de Fin zich niet behoor lijk hebben gedragen. Aan de internationale wedstrijden, welke op woensdag 17 oktober te Brus sel worden gehouden ten bate van de nabestaanden van de mijnramp van Marcinelle. zullen zes Nederlandse atle ten deelnemen. De tienkamper, Eef Ka merbeek komt uit op de 110 meter hor den. bij het discuswerpen en bij het speerwerpen. Kees Koch neems eveneens deel aan het discuswerpen en zal ook aan het kogelstoten meedoen. Voorts starten Flip Koudijs en Henk Haus op de 800 meter. Wim Roovers op de 5000 meter en Frans Kuenen op de 10.000 me ter. Het is mogelijk dat Eef Kamerbeek, die voor zijn vertrek naar Melbourne nog de verplichte vaccinaties moet krij gen. niet in staat zal zijn aan deze wed strijden deel te nemen. In dat geval zal hij op de 110 meter horden vervangen worden door Jan Parlevliet. De Amerikaan Hal Connolly heeft het wereldrecord kogelslingeren verbeterd en gebracht op 66,71 meter. Het officiële record stond op naam van de Rus Mi- kael Krivonosov met 64.33 meter. Dit da teert van 4 augustus 1955, maar in'de loop van dit jaar kwam Krivnosov reeds tot 65,85 meter. Daarna nam de Ameri kaan Cliff Blair het record van hem over met een worp van 65,956 meter, doch drie dagen daarna, op 8 juli, her overde Krivonosov het record met 66,38 meter. Deze laatste prestaties zijn even wel nog niet door de IAAF gehomolo geerd. WIELRENNEN Van gistermorgen negen uur af heeft een grote menigte vrienden en bewonde raars gedefileerd langs de baar met het stoffelijk overschot van Stan Ockers, op gesteld in de tot rouwkapel getransfor meerde vergaderzaal van de raad van beheer van het Antwerpse sportpaleis. Bekende renners en oud-renners, bij wie Scherens, Kaers, Gosselin, Rik van Steenbergen, Verschueren, Vlaeyen en Ronsse betrokken om beurten de wacht bij de baar, die de te Frascati gewonnen regenboogtrui droeg en een boeket or chideeën van de weduwe van Ockers. Aan de voet van de katafalk hoopten zich de bloemstukken op, waarbij kran sen van de Belgische koninklijke familie, van Fausto Coppi en van de organisato ren van de Ronde van Frankrijk. Het défilé duurde tot in de middaguren voort. Het dodelijk ongeval van Stan Ockers heeft wellicht het einde van de sport- loopbaan van de Zwitserse renner Ferdi Kübler dichterbij gebracht. In Zwitserse wielerkringen wordt beweerd, dat de dood van Ockers zulk een indruk op hem heeft gemaakt, dat Kübler, die reeds dit jaar de wegrensport goeddeels had op gegeven. thans definitief een streep on der zijn carrière wil zetten. Kübler. die sinds enige maanden vertegenwoordiger is van een bandenfirma en die van plan is het volgend jaar. in Zürich een zaak in auto-accessoires te openen, trainde nog wel. Hij was van plan. in de komen de maanden aan verscheidene baanwed- strijden deel te nemen. Het overlijden van zijn collega Stan Ockers heeft hem echter dermate geschokt, dat hij zijn foezeging om op 2 october te Bazel op de baan te rijden, heeft ingetrokken. Kübler is per vliegtuig naar België ver trokken om de teraardebestelling van Ockers bij te wonen. SCHAKEN HET DORPENTOERNOOI De schaakwedstrijden, die in het kader van „Het Dorpentoernooi" in het club huis van de Zwarte Pion gehouden zijn, eindigden in overwinningen voor Sassen- heim en Hillegom, resp. tegen Schaak club Lisse en de Zwarte Pion. De volledige uitslag: Zwarte Pion- De Uil (Hillegom) 78; C. Rotteveel J. Base 10; P. BeykAndewegJ^\A\ P. LangeveldW. Düwel 0—1; G. Schol - tesF. v. d. Berg yrY-,\ J. Goedemans J. Lieverse 01; H. v. DiemenK. Hulsrftan 01; B. v. VlietH. Bouw man y,yC. v. RuitenJ. v. d. Berg 01; J. GrimbergenA. Hofkes 01; Nic. v. d. MeyD. Verhoeff 10; A. Rot teveelJ. Staats y-,y\ Th. Brouwer Th. Jonkheer 1—0; J. v. d. MeyP. Staats 01W. GoedemansTh. Brands- ma 10; S. van Ruiten wint reglemen tair door niet opkomen tegenstander 10 Bekerhouder Sassenheim wist de eer ste wedstrijd tegen schaakclub Lisse in een 6'i3l/$ overwinning om te zetten: Uitslagen: T. van DijkJ. Boogerd 01; J.KoppenaalL. Koppen 10; C. v. d. LipP. Boogerd 10; B. van Meij- gaardenC. Boogerd 10; C. v. Nieuw koopA. Verdoes 01: Kamer—J. v. d. Voort 1—0: A. KosterJ. v. Rijssel 10; P. de ClergA. Snel 01; J. Barnhoorn Feliës 10; B. SmitP. Lemmers Vt—Yi- TAFELTENNIS Sparkler (Roelofarcndsveen) De Gebr. Oomenbeker is dit jaar voor de 2e maal gewonnen van de vereniging Steeds Vooruit. De eindstand was 23 tegen 21 punten. Zaterdag 6 october is er geen trainen vanwege de filmvertoning in het trainingslokaal.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6