TUSSEN BALIE tra Duinstreek Gemeenteraad Koudekerk Opkomst eerste oefening DINSDAG 2 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 KAMP OM 'N KAMP. 'Ben landbouwer uit Noordwijk stond terecht, omdat hij zonder vergunning van 'b. en w. van Noordwijk in de zomermaanden op zijn land aan ver schillende verenigingen en personen gelegenheid gegeven had om te kam peren in tenten. Het O.M. eiste 25 boete of 10 dagen. De pl. kanton rechter was 5 milder. WEGPIRAAT I. Eeni Leidenaar reed 11 augustus op die Zijl met een vaart van ruim 100 km. en trok zijn auto met 80 km. een bocht door; dit was te veel voor de •wagen; het voertuig sloeg om en werd praktisch geheel vernield. „Een ge vaar voor 't verkeer", oordeelde het O.M. en eiste 45 boete of 20 dagen. De kantonrechter trok er een tientje af. WEGPIRAAT H. Een Leids vertegenwoordiger had op 13 juni zijn auto links op de Rijn en Schielkade geparkeerd, reed zondier op het verkeer te letten plot seling van links weg, drukte een an dere autorijder, die schielijk moest uitwijken de grasberm in, waarna deze in het Rijn- en Schiekanaal reed. Alles was nog zonder persoonlijke ongelukken afgelopen, maar gisteren HAZERSW0UDE Bazar voor wijkverpleging. In de zaal van de heer J. Timmermans werd een bazar georganiseerd, waar van de opbrengst ten goede komt aan de wijkverpleging. Precies om 3 uur nam burgemeester L. J. den Hollan der het woord. Hij wees op de prach tige arbeid, die deze vereniging in de gemeente verricht. In de persoon van zuster Boer heeft de vereniging een wijkverpleegster, die altijd klaar staat vóór zieken en gebrekkigen. Maar ook bezit onze gemeente nog een ver- eniging voor EHBO, dife niet alleen klaar staat bij ongevallen, maar die als werkcomité deze speelmiddag en -avond heeft georganiseerd. Veel werk is daartoe verzet en een woord •van dank is voor hen zeker op zijn plaiaits. Burgemeester den Hollander sprak de wens uit, dat door grote of fervaardigheid een goed resultaat mag worden bereikt, waarmede hij de baizar voor geopend verklaarde. Direct daarop stroomde de jeugd de speel zaal binnen. Onder de aanwezigen bij de opening bevonden zich o.a. mevr. den Hollander, wethouder Kaptein en verschillende bestuursleden van de wijkverpleging. Het was 's middags en 's avonds een gezellige drukte. 0UDE-WETERING Dammen. De Weteringse dam vereniging „Kijk Uit" wist gister avond imet de hakken over de sloot te winnen van „Nooitged'acht' uit Ter Aar. Uitslagen: J. MeijerW. J. v. d. Stasse 11; G. van LeeuwenD. Spek 1>1; J. GortzakA. Hartveld 1'1; A. de BlaeyH. C. Broer 11; A. van TolJ. Bezemer 2—4); S. Vuijk J. v. d. Stassen 02; C. DioW. v. Vliet 2—^0; D. LanghoutD. Snaterse 012. G. KoettK. Groen in 't Wout 1-.1; J. Hogeboom»N. Kalshoven 02. Totaaluitslag: 9'<11. R0EL0FARENDSVEEN Bridgeklub DVH. De uitslag van de competitiewedstrijd is als volgt: 1. Martien Bakker, Antoon Koek 83 m.p.; 2. Alfons Koek, Leo Klein 8il m.p.; 3. echtpaar J. van der Meer 80 m.p.; 4. echtpaar L. van Berkel 79 m.p.; 5. echtpaar J. Koek 79 m.p; 6. C. v. Haestregt, M. Verdel 74 m.p.; 7. W. Casper, Piet Huigsloot 63 m.p.. 8. echtpaar Muskens 59 m.p.; 9. Jac. Termeulen, Jan Bakker 50 m.p. RIJPWETERING Propaganda-avond blindenbond. Dank zij de goede zorgen van de heer C. van Zeil kon er zondagavond weer een straaltje licht doordringen naar de wereld van de blinden. Ten bate van de afdeling Leiden en om streken van de blindenbond „Sint Odilia" was een propaganda-feest- avond georganiseerd, waarvan het hoofdnummer was het toneelstuk van Jan Fabricius „Onder een dak". Het werd voor het voetlicht gebracht door de R.K. Toneelvereniging „Het Masker" uit Voorhout, met veel succes. De blinde voorzitter van de afde ling Leiden en omstreken opende de avond en zeide er verheugd over te zijn, dat het Rijk zich nu ook het lot van de blinden had aangetrokken en begonnen was steun te verlenen. Hoe verheugend dit ook moge zijn, aldus spreker, de heer E. Gervais, er' blijft nog altijd veel, te veel ruimte voor liefdadigheid. Wij hebben nog altijd geen leerplicht voor blinden. Dat be tekent, dat grote bedragen nodig zijn om dit onderwijs toch mogelijk te maken. Ook de tehuizen voor blin den, die alleen in de wereld staan, en die men toch niet aan hun lot kan overlaten, vragen schatten gelds. Hij hoopte daarom, dat de aanwezigen.... enfin, dat snapte iedereen. Als bij zondere aardigheid vertelde hij nog, dat de schrijver van het stuk dat ge speeld ging worden juist die dag 85 jaar was geworden. Voor de te hou den verloting was veel gegeven en de lootjes gingen vlot weg. Het werd een goede vertolking en dat het spel insloeg was te horen aan de stilte in de zaal, aan het hartelijk gelach en aan de uitingen van medeleven. W0UBRUGGE Museumbezoek. Het gemeente museum is thans weer voor het pu bliek gesloten. Gedurende de zomer maandien werden 65 bezoekers geteld (v.j. 148). Ook gedurende de winter maanden blijft bezoek mogelijk, na aanvraag bij de burgemeester. eiste het O.M. voor de verschillende overtredingen te zamen 50. De raadsman wees er op, dat de weg smal en slecht was, en verzocht cle mentie. De plv. kantonrechter ver oordeelde verdachte tot te zami?n 39 boete. WEGPIRAAT III. Een Noordwijkerhouter had in de nacht van zondag 10 juni om 1.30 Ui.r 's nachts met zijn auto op de Haag- weg, zonder voldoende afstand te be waren, en was op de auto van een Leidenaar ingereden die 43.15 scha de kreeg. Het O.M. eiste 50 boete 20 dagen. De kantonrechter deed er een tientje af en wees de civiele vor dering ^ad 43.15 toe. RIJDENDE DOODSKIST. Een chauffeur uit Leidpn had 22 augustus op de Zeeweg te Katwijk met een bestelauto had gereden, waarvan de buis voor de uitlaatgas sen lek was. Hij was onwel geworden en bij verdere controle bleek, dat de stuurinrichting en de rem defect waren. Zijn patroon stond eveneens terecht, omdat hij de chauffeur met deze auto had laten rijden. Het O.M. eiste voor alle delicten samen 90 en nadat de raadsman clementie bepleit had, veroordeelde de kantonrechter de chauffeur tot te zamen 35 boete en de baas tot 70. STENEN SPREKEN NIET. Een inwoner van Leimuiden had in de avond van 1 juni stapels ste nen op het fietspad bij de Postbrug (Haarlemmertrekvaart) niet behoor lijk verlicht, zodat een aannemer uit Zoeterwoude er met zijn bromfiets tegenop reed, viel en ernstig gewond werd. Het O.M. eiste 30 boete of 10 dagen en de kantonrechter von niste met 10 boete, zonder toeken ning van de civiele vordering groot 50, omdat deze te laat was 'nge- diend. GEEN VOORRANG VERLEEND. Een onderwijzeres uit Amsterdam had 6 mei, rijdende met haar auto op de Kanaalweg geen voorrang ver leend, waardoor een dame levensge vaarlijk werd gewond. Het O.M. eiste 80 boete of 30 dagen; de raadsman achtte haar echter niet schuldig, maar weet het ongeval aan een motorrij der. De kantonrechter veroordeelde haar tot 25 boete of 10 dagen. WEGPIRAATJES. Niet minder dan 15 personen uit Leiden en omgeving moesten terecht staan, wegens rijden zonder rijbewijs met 'hun motorrijwiel. Zij- werden veroordeeld tot 30 'boete of 10 dagen, Twee wei-dachten, een uit Leiden en een uit Voorschoten, die voor de tweedie maal terecht stonden, kregen 50 boete of 20 dagen en een Kat- wijker, die voor de vierde maal hier voor terecht stond, kreeg 75 boete of 25 dagen en twee weken hechte nis voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Allen met teruggave van de beslaggenomen motorijtuigen. Bij verstek 'behandelde het Haags gerechtshof een zaak tegen een Kat- wijker, die wegens wederspannig'heid tot een week gevarjienisstraf was veroordeeld. De verdachte, die ge dronken had, was door de politie ge maand naar huis te gaan. Hij had hieraan niet voldaan. Later had hij zich tegen de politie verzet. De pro- cureur-gereinaal vorderde bevesti ging van 't vonnis. Arrest 12 oktober. OOK 'N WEEK VOOR MISHANDELING. Wegens mishandeling was eenTa- 'brieksarbeider uit Voorschoten ver- oordeeldt tot een week gevangenis straf en in hoger beroep voor het Haags Gerechtshof vorderde de pro- cureure-generaal vorderde bevesti- van dit vonnis. De verdachte was bij v. d. Heem en hij weet Rustige dag op Haarlemse keuring De keuringscommissie behoefde maandag niet aan een sterk verlate lunch te gaan, omdat men het zo allesoverweldigend druk met keuren had gehad. Voor het eerst sedert vele maanden bleven enkele tafels leeg en kon men óók aan de bloemenaan- voer bemerken, dat het oktober is ge worden. Dahlia's waren het enige ar tikel, dat men ten toon stelde. Een flinke groep zaailingen onder nummer werd nog naar voren ge bracht door de fa. J. v. Boom uit Tilburg. Een opmerkelijk dahlia'tje was de middelgrote enkele 277, die qua type wel iets op de oude Bishop of Landaff gelijkt. Ook deze zaailing heeft dat typische rood-achtige kruid. De bloemen zijn minder fel gekleurd. De winner van deze soort vertelde ons, dat alle knoppen op het water openkomen en dat de bloemen zich op het water uitstekend houden. Héél goed vonden we ook de licht mauve purperen 272. Een dahlia met een mooie kleur, een prima stand en een beste stengel. In deze groep vonden we de wjtte s.c. 268, de hard lila dec. 275 en de licht bronsachtig oranje dec. 24 trouwens ook zeer ver dienstelijk. In de groep van A. M. Kops, Hil- legom, zagen we ook diverse interes sante nieuwigheden van het klein- bloemige type. We noemen slechts de felrode s.c. 11, de bloedrode s.c. 10, de dec. 1 en de helderrode s.c. 2. Chr. Duyn, Santpoort, exposeerde een intensrode s.c. onder no. 11. De mooi gevormde bloemen werd door een sterke stengel gedragen. De cac tus no. 16 vonden we wel wat erg flets rose van kleur. Dan deed de gele s.c. 10 het beter, terwijl we de lila-achtige dec. 14 ook niet onaar dig vonden. Maarse, Aalsmeer, bracht nog een mooi groepje. Daar stond o.m. de aantrekkelijke rose s.c. Souvenir de Jacques Fath, de grappige midd. grote cactus Curly met de typisch ge vormde bloem, de aparte gele s.c. Cleopatra, de lichtrode s.c. Burge meester Klofschoten, de meer beken de gele s.c. Lux en de lilarose s.c. Nelly Jacobs. Van Oosten, Den Haag, sloot de rij met de eigenaardige geel-rode dec. Fantasie, de fraaie lilarose s.c. Don Pacquale, de zwavelgele Arsenal, die het nog steeds goed doet, de witte Palace en de midd.grote oranje s.c. Prisma. dit aan een voorarbeider, die hem steeds dwars zou hebben gezeten. Toen hij zijn spulletjes kwam halen, liep hij toevallig de voorarbeider te gen het lyf. Hij gaf de man zo'n klap dat het neusbeen brak. Arrest 12 okt. FIETSEND BIERVAT. Na 25 a 30 glazen bier te hebben gedronken, was een koopman uit Leiden op de fiets gaan zitten. Hij werd prompt aangehouden en het ge volg was dat hij gedagvaard werd .voor de Haagse Politierechter. Hij was niet verschenen. Verdachte had wel willen meewerken aan een bloed proef, maar de artsen hadden gewei gerd deze af te nemen. Uit het ver baal bleek, dat de koopman uiterst links had gereden dat hij onvast ter 'been was geweest. Met diverse om standigheden rekening houdend eiste de officier van Justitie 10 boete of 5 dagen en twee weken voorwaarde lijke gevangenisstraf. Het vonnis luidde: 10 'boete of vier dagen en drie dagen gevangenisstraf voorwaar delijk met drie jaar proeftijd. HILIEG0M De heer L. M. v. Leeuwen slaag de te Rotterdam voor het propaedeu- tisch examen economie. LEIGSGHENMM Voor het propaedeutisch examen economie slaagde te Rotterdam de heer J. A. Slingerland. GE ZILK SPORTWAGEN TEGEN VRACHT AUTO. Maandagavond omstreeks 6 uur wil de een uit de richting Haarlem ko mende vrachtauto van de firma Th. B. het inrijpad naar de garage aan de Zilkerduinweg indraaien, toen een achteroprijdende rode sportwagen, 'n Austin, bestuurd door de heer H. uit Noordwijk, met vrij grote snel heid tegen de vrachtauto opbotste. Beide voertuigen werden ernstig be schadigd doch persoonlijke ongeval len deden zich gelukkig niet voor. De sportwagen is voor ander onderzoek door de Rijkspolitie in beslag geno men. NOORDWIJK Overleden: Gerarda J. Dessing, geh. met: Molenkamp, 69 jr.; Gustaaf A. Jongbloed 46 jr. DE KWAKEL K.D.O. Vrijdagavond hield de sportvereniging K.D.O. in zaal Leen- ders een matig bezochte jaarverga- De raad van Kouderkerk kwam on der voorzitterschap van de burge meester mr. J. P. de Horder, in open bare vergadering bijeen, Hierna werden de rekeningen van het Waterleidingbedrijf en de Ge meente over 1'955 aan de raad aan geboden. De laatste rekening sluit met een batig saldo avn 27.856,05. Als leden van de commissie van onderzoek van beide rekeningen wer den benoemd de heren M. Maat; H. Heemskerk en P. v. Hemert. De aftredende leden van de woon ruimtecommissie werden allen her kozen. Het zijn de heren P. Geerlof; C. J. v. d. Vis; H. Heemskerk; M. Maat en A. v. d. Ens. Nu kwam ter tafel het voorstel van B. en W. om 7 straten in het geprojecteerde uit breidingsplan Donp-Oost van namen te voorzien. De voorzitter bracht een fotocopie van dit gedeelte van Kou derkerk uit 7124 ter tafel, die hij door bemiddeling van de heer G. Fi- ret gekregen had. Hieruit bleek, dat op de plaats, waarop nu een straat geprojecteerd is, in oude tijden een verbinding liep van Groot- naar klein Poelgeest. Deze laan heette Kerkweg. Aansluitend aan de historie stelden nu B. en W. voor deze straat Kerk- laan te noemen. Hierover ontspon zich een geanimeerde discussie, waar uit o.a. bleek, dat de beplanting van deze laan door ouderen onder de Koudekerkers nog gezien is. De heer Van Veen wilde, mede in aansluiting op de historie, in de toekomst ook de naam Poelgeest vermeld- zien. Gaarne zullen B. en W. hiermede re- keninghouden. Hoge en Lage Waard zal nu de naam krijgen van dr. Vlaanderenlaan I terwijl er ook een Kerklaan Prins Berhardstraat, een Prinses Beatrix- straat, Prinses Irenestraat, een Prin sen Margrietstraat en een Prinses Marijkestraat zullen komen. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voor stel van B. en W. aanvaard. Daar de wet op het Kleuteronderwijs subsidie der gemeente overbodig maakt, stel len B. en W. aan de Raad voor, de subsidieregeling in te trekken. Dit wordt algemeen goedgevonden. Nu is aan de orde de definitieve vaststelling van de kosten van 9 wo ningwetwoningen. Deze zijn aan groilkosten 14.986,86 en aan bouwkosten 91.609,87. Goedkeuring van de raad volgt. Met grote instemming verenigt de raad zich met het voorstel van B. en W. om een uitkering ineens aan het gemeentepersoneel te doen over het tijdvak van 1 juli31 december 1956. De heer Geerlof merkt op, dat hij ten volle instemt, met de gekozen lan ge termijn. De burgemeester zegt, dat het gemeentepersoneel dit ten volle verdient, daar dit mensen zijn, die veel werk verzetten. Het Bestuur van de Chr. Kleuter school had een aanvraag ingediend om mede te werken aan de stichting van een schoolgebouw van vier loka len, ruimte biedende aan 120 leerlin gen. De voorzitter licht een en ander nader toe. Hij merkt op, dat de huis vesting in het tegenwoordige Ver enigingsgebouw niet voldoende is. De heer Heemskerk informeert naar de kosten. De voorzitter antwoord hierop, dat het hier gaat om een prin cipiële beslissing en dat hier nog geen kostenberekening bij ter sprake komt. dering onder voorz. van de heer Wahlen. Het verslag van de penn. sloot met een batig saldo van 1389,63. De aftr. bestuursleden H. de Jong en W. Verlaan werden her kozen, als nieuw bestuurslid werd gekozen Wim Klijn jr. Hierna sprak de nieuwe geestelijke adviseur, ka pelaan Brandsma een woordje. In de belangrijke mededelingen maakte de voorz. gewag van de grote moei lijkheden waarvoor de vereniging is geplaatst ten aanzien van het nieuwe kleedlokaal op het nieuwe terrein, dat volgend jaar geopend zal worden. De kosten worden beraamd op 10 15.000. Alle leden zegden spontaan hun medewerking toe t.a.v. de grote verloting, die gehouden zal worden om de kosten van de bouw te dek ken. De eerste prijs bestaat uit een televisietoestel. De contributie zal met 5 cent worden verhoogd. Wan neer een speler verhinderd is te spe len moet hij dit bijtijds afzeggen bij N. van Zanten, Drechtdijk 31, alléén dit adres, om verwarring te voor komen. Openingsbal. De Kwakel heeft er weer een ontspanningsgelegenheid bij gekregen. In „Ons Huis" bestaat thans de gelegenheid om een dansje te maken, speciaal voor de rijpere jeugd. Sinds enkele weken is in „Ons Huis" door vrijwilligers getimmerd en geschilderd, en thans ligt er een prima dansgelegenheid, met een ge hele nieuwe vloer, voor de rijpere jeugd ter beschikking. Zondagavond was er openingsbal onder leiding van Johan Helder en Jan v. Veen. Wijziging postdienst. Ingaande 1 oktober a.s. heeft er een belang rijke wijziging plaats gevonden in de postbestelling en postverzending. Dc eerste verzending geschiedt om 5.20 uur, de tweede verzending om 15.20 uur, behalve op zaterdag, dit is dan 16.20 uur. De laatste verzending is om 20.15 uur. Werd voorheen 2 x per dag de post verzonden, thans is dit 3 x geworden. De eerste bestelling zal belangrijk vroeger aanvangen, zodat het publiek de post veel vroe ger dan voorheen bezorgd krijgt, het geen een belangrijke verbetering be tekent. De openstellingsuren van het poststation blijven onveranderd. VOORSCHOTEN De heren C. A. J. Herkströter en J. T. L. Lochtenberg slaagden te Rotterdam voor het propaèdeutisch examen economie. WASSENAAR TWEE JUBILARISSEN HARTELIJK GEHULDIGD. De heer Klarenbeek adjunct-directeur Twee zilveren jubilarissen in dienst van de gemeente Wassenaar zijn gis teren in de raadzaal van het gemeen tehuis gehuldigd door het college van b. en w., het gemeentepersoneel en vele andere belangstellenden. De heer H. A. M. G. ten Harkei, secretaris van Maatschappelijk Hulp betoon, was het eerst aan de beurt. De burgemeester sprak hem toe na mens het gemeentebestuur, dankte hem voor het werk dat hij ten dienste van de plaatselijke gemeenschap heeft verricht en prees de wijze waarop de heer ten Harkei zich van zijn taak kwijt. De gelukwensen gin gen vergezeld van de gebruikelijke gratificatie. Wethouder Th. J. M. Rees van den Ende, voorzitter van Maatschappelijk Hulpbetoon, herinnerde aan de eer volle loopbaan van de jubilaris in Wassenaar, die aanving in 1931, toen de heer ten Harkei reeds 10 jaren in een soortgelijke positie in de ge meente Kerkrade had gewerkt. De heer ten Harkei nam o.m. het initia tief tot het oprichten van een plaat selijke ARKA-afdeling en maakt zich zeer verdienstelijk in diverse bestu ren van sociaal-charitatieve instellin gen. Als aandenken aan de jubileum- dag bood de wethouder hem een vul pen aan. De gevoelens van het secretarie- personeel ten opzichte van de heer ten Harkei werden vertolkt door ge meentesecretaris K. van Boeijen, wiens gelukwens vergezeld ging van een verrekijker. Tenslotte sprak nog de heer J. Driebeek, voorzitter van het r.k. interparochieel sociaal-chari tatief centrum, een onlangs, mede op initiatief van den heer ten Harkei in het leven geroepen orgaan, dat alle plaatselijke r.k. verenigingen en in stellingen op charitatief gebied over koepelt. 1 Later in de middag werd de heer G. F. Klarenbeek met zijn echtgenote in de raadzaal ontvangen. Burgemees ter Van Wijnbergen getuige namens het dagelijks bestuur van de gemeen te van de zeer grote waardering voor het werk en de persoon van de ju bilaris, die een leidende functie be kleedt bij de zo belangrijke dienst van gemeentewerken. Met toewijding en nauwgezetheid vervult de heer Klarenbeek zijn taak en bovendien op een zeer sympathieke wijze. Behalve de jubileumgratificatie bood de burgemeester de heer Kla renbeek een fraaie klok aan. Wethouder mr. dr. J. Hazenberg verraste de jubilaris met de medede ling, dat b. en w. besloten hebben hem, als bijzonder blijk van grote waardering te benoemen tot adjunct directeur van gemeentewerken. Directeur A. J. Bolten herinnerde aan de 25 jaren, waarin hij op voor treffelijke wijze met de heer Kla renbeek mocht samenwerken. Na mens de ambtenaren van de verschil lende gemeentediensten bood hij een polshorloge aan. Nadat nog namens het personeel van gemeentewerken de heer L. M. Serlie een elektrisch scheer-apparaat had aangeboden en de heer H. W. Dunnewolt, voorzitter van de Wassenaarse Oranjevereniging Koningin Wilhelmina de jubilaris had bedankt voor zijn activiteit als tech nisch adviseur van deze vereniging, begon een zeer drukbezochte recep tie. Tal van verenigingen waren ver tegenwoordigd. De heer Klarenbeek sprak een kort dankwoord. Voor het propaedeutische examen economie slaagden te Rotterdam de heren H. v. 't Hooft, C. R. von Lin- deren en A. J. Kuypers. KORTE golf Aan boord van een Amerikaanse torpedobootjager in de Middellandse Zee heeft zich een ontploffing voor gedaan, waarbij een persoon is ge dood en 12 gewond. Van drie van de acht zwaargewonden is de toe stand kritiek. Op de rivier de Zambesi in Zuid- Rhodesia is zaterdag een boot ge zonken. Acht-en-twintig arbeiders verdronken. Er waren maar zes over levenden. Verscheidene personen zijn maandag te Oujda ontvoerd. Het zijn o.a. een Franse inspecteur van poli tie, de vice-voorzitter van de Marok kaanse kamer van koophandel en een Marokkaanse groothandelaar. Het gewapend verzet, waarmee de verzetsbeweging Eoka anderhalf jaar geleden) op Cyprus begonnen is, heeft tot dusver aan 205 personen, onder wie 61 Britten, het leven ge kost, terwijl er 7'99 personen verwon dingen hebben opgelopen. Een vrouw en twee kinderen, die langs 'm drukke verkeersweg in Brus sel liepen, zijn zondag plotseling in 'n twee meter diep gat verdwenen, waaruit zij met enige moeite konden worden gered. Het bleek dat tenge volge van hevige regenval een tun nel in aanleg was ingestort. Ook een auto verdween in de diepte. had met de „Suezgroep" teneinde de definitieve plannen voor de zitting van de Veiligheidsraad nog eens door te nemen. Lloyd zal de ontwerp-re- solutie die vorige week in Parijs door de ministers van buitenlandse zaken van Engeland en Frankrijk is opge steld, met Foster Dulles bespreken, vóór de Veiligheidsraad vrijdag met de behandeling van de Suezkanaal- kwestie begint. Kunstmanen in de maak De leider van het project van de kunstmanen, dr. John Hagen, heeft bekend gemaakt dat in de komende weken de eerste proeven zullen wor den genomen met de raketten waar van men verwacht dat zij de kunst maan op de juiste hoogte zullen bren gen. Op een vliegveld van de Ameri kaanse luchtmacht in Florida worden de onderdelen van de installatie waarmee de raketten zullen worden afgeschoten, in gereedheid gebracht. Selwyn Lloyd wil wel 'ns praten De Britse minister van buitenland se zaken, Selwyn Lloyd, vloog gister avond naar New York voor de komen de zitting van de Veiligheidsraad over het Suezkanaal, met het voor nemen directe besprekingen te voe ren met de Egyptische minister van buitenlandse zaken, indien dit nuttig zou blijken. Lloyd had voor zijn vertrek een on derhoud met premier Eden, die gis- Marktberichten LEIDEN, 2 okt. Varkens. Aange voerd 147 vette varkens. Notering in centen per kg. levend g^vicht: lichte 196190; slagers varkens 190202; zeugen 175184. De handel was vrij goed. Enkele prima zwaardere boven de notering. ROTTERDAM, 2 okt. Vee. Totaal- aanvoer 3420 stuks. Weektotaal 5130. 550 vette koeien, 1079 stuks gebruiks- vee, 120 vette kalveren, 467 graskal veren, 472 nuchtere kalveren, 165 varkens, 190 biggen, 115 paarden, 27 veulens, 199 schapen of lammeren, 54 bokken of geit. Notering: vette koeien le kwal. 3.10—3.28; 2e kwal. 2.90—3.08. 3e kwal. 2.70—2.80; vette kalveren le kwal. 2.95—3.15; 2e kwal. 2.75—2.90; 3e kwal. ƒ2.45 2.65; graskalveren 440, 3180, 280; nuchtere kalveren 08, 58, 48; biggen 60, 50, 40 per stuk; slachtpaarden le kwal. 2.35; 2e kwal. 2.20; 3e kwal. 2.05. schapen 125, 110, 100; lamineren 110, 100, 90, kalfkoeien 1150 950, 750; melkkoeien 1150, 950, 750; varekoeien 800, 700, 600; vaarzen 840, 740, 575; pinken 626, 500, 400 per stuk. Overzicht: vette koeien aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen als gis teren, prima's boven notering; vette kalveren aanvoer korter, handel vlug, prijzen wat hoger in prijs; graskal veren aanvoer kleiner, handel kalm, prijtzen stabiel; nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handel ta melijk, prijzen dalende prijzen, big gen aanvoer groter, handel matig, prijzen niet geheel prijshoudend; slachtpaarden aanvoer iets ruimer, handel stroef, prijzen goed prijshou dend; schapen aanvoer kleiner, han del tamelijk, pryzen stabiel; lamme ren aanvoer kleiner, handel tamelijk, prijzen stabiel; kalfkoeien aanvoer iets meer, handel levendager, prijzen prijshoudend; melkkoeien aanvoer iets meer, handel levendiger, prijzen prijshoudend; vare koeien aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen onver anderd; vaarzen aanvoer groter, han del redelijk, prijzen als vorige week; pinken aanvoer groter, handel rede lijk, prijzen als vorige week. BODEGRAVEN, 2 okt. Kaas. Aangevoerd 118 partijen. Notering: le kwal. 2.30—2.35; 2e kwal. 2.24 2.29; extra kwal. 2.50. Handel was flauw. TER AAR, 1 okt. Groente. Kas- snijibonen 0.811.02; idem stek 0.57 —0.67; snijbonen 0.47—0.69; idem stek 0.250.30; stokprinsessebonen 1.19; stamprinsessebonen 0.911.10, idem B 0.68; spekbonen 0.760:87; witte pronkers 0.36—0.41; idem B 0.24—0.33 idem stek 0.150.24; tomaten A 0.30 0.50; idem B 0.380.61; idem C 0.20 0.30. idem CC 0.200.24; idem bon ken 0.26—0.46; andijvie 0.16—0.27; spinazie 0.3'80.54; postelein 0.21 0.26; idem B 0.100.16; waspeen 0.31 0.34; idem B 0.120.23; rode kool 0.180.21; groene kool 0.210.22. savoye kool 0.16—0.23; uien B 0.03— 0.08knolrapen 0.06 alles per kg.; sla 0.090.14; idem B 0.03—0.08; bloemkool A 0.33—6.50; idem B 0.18 —0.29; idem C 0.10-6.17. komkom mers A 0.53; idem B 0.20—6.25; idem C 0.080.12 alles per stuk; bospeen 0.35—0.43; idem B 0.19—6.28 alles per bos; peren: Brederode 0.24; Confe rence 0.14; St. Remy 0.24. Beurré Clairgeau 0.12—0.20; Legipont 0.12; appelen: Tansparant de Cronsels 0.35; Laxton Superbe 0.10—0.18 alles per kilogram. VINKEVEEN, 2 okt Groente. An ij vie 2033; groene kool 2325; postelein 1622; spinazie 3544. to maten 2038; stoofsla 13; kassnij-bo- nen 7794; pronkbonen 49; stambo- nen 87110; stokprinsen II 108149 cent per kg.; bleekselderij 1335; komkommers 1042. sla 410 cent per stuk; bospeen 37; peterselie 7; teren twee bijeenkomsten heeft ge- selderij 10 cent per bos! O^fiiciële puMicatie. Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 4 okto ber 1956 voor eerste oefening onder de wapenen komen, worden enkele extra-treinen ingelegd. Ge noemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming geen gebruik kun nen maken van een der hierna genoemde extra-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerst volgende reisgelegenheid na 06.59 uur. Extra treinen: Nijmegen tot Bergen op Zoom: Nymegen v. 9.53, 's Hertogenbosch v. 10.38, Tilburg v. 11.05, Breda v. 11.25, Roosendaal v. 11.51, Bergen op Zoom a. 12.05; Amsterdam tot Bergen op Zoom: Amsterdam v. 8,54, Sloterdijk v. 9.01, Haarlem v. 9.13, Leiden v. 9.42, Den Haag v. 9.53, Delft v. 10.05, Rotterdam C.S. v. 10.22, Rotterdam Blaak v. 10.26, Rotterdam Zuid v. 10.30, Barendrecht v. 10.48, Dordrecht v. 11.00, Lage Zwa- luwe v. 11.12, Roosendaal v. 11.38, Bergen op Zoom a. 11.53. Groningen tot Bergen op Zoom: Groningen v. 8.43, Assen v. 9.04, Hoogeveen v. 9.25, Meppel v. 9,40, Zwolle v. 10.02, Amersfoort v. 10.57, Bilthoven v. 11.14, Utrecht v. 11.28, 's Hertogenbosch v. 12.19, Tilburg v. 32.43, Gilze v. 12.56, Breda v. 13.09, Roosendaal v. 13,37, Bergen op Zoom a. 13.53. Leeuwarden tot Vught: Leeuwarden v. 8.40, Heeren veen v. 9.03, Steenwyk v. 9.23, Meppel v. 9.35, Zwolle v. 10.15, Amersfoort v. 11.18, Utrecht v. 11.47, 's Her togenbosch v. 12.30, Vught a. 12.36. Rotterdam C.S. tot Eindhoven: Rotterdam C.S. v. 8.47, Rotterdam Blaak v. 8.52, Rotterdam Zuid v. 8.57, Barendrecht v. 9.18, Dordrecht v. 9.30, Lage Zwaluwe v. 9.43, Breda v. 9.57, Gilze v. 10.07, Tilburg v. 10.18, Oisterwijk v. 10.37, Boxtel v. 10.47, Eindhoven a. 11.02. Zwolle tot Roermond: Zwolle v. 10.06, Deventer v. 10.35, Zutphen v. 10.56, Arnhem v. 11.22, Nijmegen v. 11.43, Blerick v. 12.31, Venlo v. 12.36. Roermond a. 12.59.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3