Polaire lucht zal de 3 oktoberharten NIET VERKOELEN WIN Scheep 3 Oktober programma Gemeenten besloten nog niet tot oprichting streek-asiel Rijnland Leiden gaat voor de handel edelstenen onderzoeken Weer betere kwaliteit op de Jongveedag te Zoeterwoude DINSDAG 2 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 KOOLAS OP HET SCHUTTERSVELD Verspreide buien Niet dikwijls zal het weerbericht zo zorgvuldig gelezen worden als vanavond. De bestuursleden van de 3 oktobervereniging grijpen ver twijfeld naar de krant om te zien of er nog sporen van de mooie na zomer in oktober zijn blijven han gen. Want een verregende 3 okto ber is een strop. De 'bestuursleden zijn van het jaar zelfs nog even van plan geweest om géén koolas in voorraad te houden voor het Schuttersveld. De prijzen van dit sopverslindende materiaal zijn dit jaar n.l. aanzienlijk gestegen. Men heeft echter gemeend het risico.niet te mogen nemen. En gisteravond heeft een najaarsbui vergezeld van een onweer de wijze bestuurders in het gelijk gesteld. In een minimum van tijd was het Schuttersveld in een modderpoel herschapen. Het koolas is op gebracht en zuigers van de ge meentereiniging zijn vandaag diende geweest de grootste plassen droog te leggen. Gelukkig was het veld nog goed berijdbaar, op het moment dat de exploitanten met hun wagens kwamen. Er moet echter een begaan baar Schuttersveld komen. De 3 ok tober is dit aan de exploitanten van het Luna-park en evenzeer aan de Leidse burgerij verplicht. Intussen blijkt De Bilt Leiden ken nelijk niet erg gunstig gezind. Het weerbericht voor morgen vermeldt de aanvoer van grote hoeveelheden koude lucht van de Atlantische Oce aan. Het zijn luchtmassa's van polaire oorsprong. De hutspot zal er ditmaal dus wel met smaak ingaan. Wij ho pen tenslotte, dat aangekondigde verspreid optredende buien Leiden zullen vermijden of precies tussen de diverse hoogtepunten van het pro gramma zullen vallen. De geest van 3 oktober zal wel voor de nodige warmte zorgen. TAL de zilveren medaille van de 3 Octo- ber-Vereeniging, verbonden aan de hoofdprijs van de grote 3 october- fotowedstrijd. Foto's insturen aan: Foto-Ciné JAN WOLFSLAG, Breestraat 123 en Haarl.straat 102. Formaat minstens 6x6 cm., hoogstens 18 X 24 cm. Aantal hoogstens 5 stuks per inzender. (Advertentie). Burgerlijke Stand Geboren: Nicolaas Joannes Leonar- dus z. v. J. G. van Veen en M. A. v. d. Berg. Maria Judith d. vanW. L. C. v. Tongeren en J. de Poolster. Jo hanna Maria d. v. N. J. Stikvoort en A. M. W. v. d. Assem. Arie z. van J. van der Pals en E. Klinkenberg. Ger- rit Jacobus z. v. W. Roke en A. van Kampen. Coenraad Hendrik' Adolph z. van C. H. Iiogewoning en A. Collee. Elsje d. van S. Mazurel en E. Kuij- ven. Inge d. van L. Seriier en E. E. v. Zijll Langhout. Greta d. van B. Noor- dervliet en H. J. Kramer. Johannes Marinus z. v. G. J. A. Haast en J. Wouters. Catharina Johanna Maria d. van A. L. Mink en C. J. v. d. Berg. Cornelis Abram z. van C. Hoogeboom en I. P. Eradus. Fijgje Sijka Johanna Herma d. v. A. ten Donkelaar en A. J. Boekhoet. Gehuwd: J. P. de Meij en T. H. Manusama. J. W. J. Pels en T. A. M. Jongmans. W. van Kampen en J. P. Lemmerman. H. Kleingeld en J. W. de Wolf. R. R. N. de Bruyn en A. J. M. Soupart. C. J. de Wit en J. ,J. Willemse. J. A. F. Planjer en J. A. van der Vegte. S. Mud en A. M. v. d. Water. Overleden: R. J. Zaal acht weken z. J. Sommeling 80 j. man. C. J. van Houweninge Graftdijk 68 j. man. II. Matters 15 j. zoon. H. A. Koevoets 76 jaar man. J. A. Veele 85 j. man. G. Vlasblom 66 j. man. J. A. van den Berg 64 j. man. van fraaie prijzen zijn er verbonden aan onze grote fotowedstrijd. Maak met 3 october een leuke foto en stuur deze in naar Foto-Ciné JAN WOLFSLAG, Breestraat 123 en Haarl.straat 102. Formaat minstens 6x6 cm., hoogstens 18 X 24 cm. Aantal hoogstens 5 stuks per inzender. (Advertentie) GEM. AANKONDIGING INZAMELING HUISVUIL. Op woensdag 3 oktober a.s. zal geen huisvuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen em mers aan de openbare straat te plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op woens dag worden bediend, zal nu plaats vinden op zaterdag 6 oktober e.k. De wnd. directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst. (Advertentie) LEIDSE BOUWVAKARBEIDER AANGEHOUDEN. Te Warmond is aangehouden de Leidse bouwvakarbeider J. B. K., die een insluiping heeft gepleegd in een lederwarenwinkel aan de Vlaming straat te Den Haag. K. was die avond met enige kornuiten uitgeweest en zou met hen naar Leiden teruggaan. Bij de bewuste zaak zou hij even op de magazijnchef wachten, die nog een boodschap had te doen. Volgens zijn zeggen had hij toen tegen de deur van de winkel geleund die daardoor was opengegaan. K. was toen naar binnen gegaan, waar hij een koffer met lederwaren ter waarde van 730 vulde. Inmiddels was de 'maga zijnchef gearriveerd, die de deur open ziende, naar binnenging, om een on derzoek in te stellen. K. verliet toen snel het magazijn via een achterdeur. Na verhoor is K. naar huis gezonden. 7.00 uur v.m. 7.30—9.30 uur v.m. 8.00 uur DINSDAG 2 OKTOBER 7.30 uur n.m. GROTE TAPTOE. 8.0012.00 uur n.m. Lunapark. WOENSDAG 3 OKTOBER: Reveille van het Bordes Stadhuisplein. Uitdeling van Haring en Wittebrood. Koraalmuziek in het Van der Werfpark. 8.0010.00 uur v.m. Militaire Mars, aanvang défilé voor het Stadhuis 9.30 uur precies. 8.30 uur v.m. Ontvangst aan het Station van de Neder- landse-Kabelfabriek-Harmonie (Delft) 8.3010.30 uur v.m. Behendigheidswedstrijden voor automobilis ten op het Levendaal. 10.0011.30 uur v.m. Springen van de Fontein op de Vismarkt. 10.0012.00 uur v.m. Museum „de Lakenhal" geopend. 10.30 uur v.m. Plechtige herdenking in de Pieterskerk. Voorganger: De Weleerwaarde Heer Dr. P. L. Schoonheim. 1.00—4.00 uur n.m. OPTOCHT „REMBRANDT IN ZIJN LEIDSE TIJD". 7.30 uur n.m. Avondfeest Schuttersveld. 8.0010.30 uur n.m. Cabaretvoorstelling in de Stads-Gehoorzaal. 11.00 uur n.m. Luisterrijk Vuurwerk. 3 OKTOBER DE GEHELE DAG VANAF 9 UUR LUNAPARK SCHUTTERSVELD. Suggesties gevraagd Het bestuur van de Stichting Nieuw Leids Dierenasiel had gistermiddag een aantal vertegenwoordigers van de gemeente Leiden en van buurtge- meenten uitgenodigd voor een be spreking om te komen tot de oprich ting van een streek-dierenasiel voor Rijnland. In zijn openingswoord verhaalde de landelijk voorzitter van de Neder landse vereniging voor dierenbe scherming, mr. dr. W. Hugenholtz, van de tegenslag die het Leids die renasiel en het asiel van de heer Poelgeest hadden ondervonden. Naar zijn mening zou het verzor gen van zwervende, zieke, gewonde en zwakke dieren eerst mogelijk worden, wanneer Leiden en omlig gende gemeenten hun gezamenlijke hulp toezegden aan de bouw van een streekasiel. De oorspronkelijke kos ten zouden 65.000 gulden bedragen, maar, nadat architect Pino de voor zitter erop had gewezen, dat deze som reeds door de stijgende prijzen was achterhaald, werden de kosten geraamd op 100.000, De vereniging voor dierenbescher ming kon ter verwezenlijking van het plan 30.000 gulden besteden, waardoor nog een bedrag rest van 70.000 gulden. De heer G. Nieuwenhuysen, die in een voordracht een beroep deed op het geweten van de gemeentebestu ren, werd na het beëindigen van zijn speech gevraagd naar een aantal suggesties, waardoor het de gemeen ten mogelijk was het ideaal van de spreker te verwezenlijken. Vele van de afgevaardigden waren het hier mede eens. Hiermede begon, een tamelijk on vruchtbaar dialoog tussen de voorzit ter, die slechts wilde weten of de afgevaardigden van de aanwezige gemeenten hun medewerking wilden verlenen, en de interpellanten, die van de voorzitter verlangden te we ten hoeveel gemeenten aan het plan zouden medewerken in verband met POT] ff CT het advies dat zij aan hun raden 1 L/ I LXJyJL) en kjCjILD 1 zouden kunnen uitbrengen betreffen- j de het te fourneren bedrag. Voorts I was het een vraagpunt of dat bedrag ineens betaald diende te worden of dat men na de oprichting nog zou moeten bijdragen aan de kosten van exploitatie en ophaaldienst. Na het laatste en uitdrukkelijke verzoek van mr. E. Brederveld om concrete plannen en cijfers, kwam de vergadering tot de conclusie, dat de vereniging voor dierenbescherming, wil zij succes hebben, de raad van burgemeester K. van Diepeningen van Leiderdorp ten uitvoer moest brengen en zich voor uitwerking van haar plannen tot inrichting en ex ploitatie van het asiel moest wenden tot de districts-verificateur van de vereniging van Nederlandse gemeen ten. Daarna zullen dan de raden de uit slag in hun vergadering behandelen. „DE DAUWTRAPPERS" HOUDEN TRADITIE HOOG. Zaterdag werden de Roode Kruis marsen in Den Haag gelopen. De tocht leidde door prachtige bossen en langs mooie wegen over een afstand van 25 km. Met deze mars hebben de verkenners van „De Dauwtrappers- groep" der N.P.V. te Leiden de le prijs behaald. Als bijzondere prestatie dient nog vermeld te worden, dat de tocht naar Den Plaag heen en terug per fiets werd afgelegd. DE HEREN P. DEN HOED EN J. VERVER NAMEN AFSCHEID BIJ DE LICHTFABRIEKEN. Gisteren namen twee personeelsle den van de Lichtfabrieken afscheid wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Het waren de heren P. den Hoed en J. Verver, bei den van de afd. Gasfabriek. Bij dit afscheid werden zij toege sproken door de heer ir. Y. Ykema, directeur der fabrieken, die hun dank bracht voor de langdurige werkzaam heden, die zij in het belang der Licht fabrieken hadden verricht en waarbij zij thans een goede naam achterlie ten. De directeur wenste hun een ge lukkige levensavond toe. Bij deze goede wensen sloten zich de chefs van beide heren, alsmede an dere woordvoerders, volgaarne aan Een vertegenwoordiger van de Perso neelsvereniging aan de Lichtfabrieken verbond aan zijn wensen een waarde volle herinnering namens het gehele personeel. In de kring van personeelsleden, waarmee zij in de bijna veertig jaren van hun diensttijd ten nauwste had den samengewerkt, werd de beide he ren, die inmiddels vergezeld waren van hun dames, nog een hartelijke huldiging bereid, waarbij uiteraard menig beeld uit het verleden de revue passeerde. Ook hierbij werden enkele attenties aangeboden en spraken eni ge collega's van de afscheidnemende heren hen op sympathieke wijze toe. De heren Den Hoed en Verver spra ken voor de waarderende woorden en de hun aangeboden attenties hun dank uit en gaven de verzekering, dat zij via de personeelsvereniging nog in contact hoopten te' blijven met de kring, die hun zo vertrouwd was ge worden. No. 506. Horizontaal: 1. zijtak Oran je rivier, 4. onderpand, 7. blader kroon, 9. eilanden op de Noorse kust bekend dóbr de levertraan, 11. teken iii de dierenriem, 12. water in Nederl. 14. rivier in Azië, 15. vlaktemaat, 16. voornaamwoord, 17. voertuig, 19. traag, 20. ambtenaar die akten op maakt, 24. lengtemaat, 26. lichaams deel, 27. bedehuis. Verticaal: 1. dag der week (afk.), 2. overal, 3. godsdienstoefening, 4. slaapt men op, 5. stad tussen Moskou en Charkow, 6. gewicht (afk.), 8. eer dat, 9. oom van de aartsvader Jacob, 10. keizer van Abessynië, 11. kleding stuk, 13. steen, 18. stad in Italië, 19. Italiaanse munt, 21. voorzetsel, 22. latwerk, 23. afnemend getij, 25. pers. voorn aam woord. Oplossing donderdagavond. Oplossing no. 505. Horizontaal: 1. boef, 3. sol, 5. ha, 6. iep, 7. eb, 9. et, 10. al, 12. gom, 14. oog, 15. plant, 16. koe, 17. top. 19. la, 21. s.o., 22. pij, 24. nop, 25. es, 26. kat, 27. alk. Verticaal: 1. ba, 2. fit, 3. spa, 4. le, 5. heg, 8. big, 9. Empel, 11. lotto, 13. aas, 16. kap, 18. pos, 20. ant, 21. Spa, 23. ijk, 25. e.k. Leidse Agenda DINSDAG 2 OKTOBER. Leidens Ontzet: Taptoe. Aanvang 7.30 uur nam. WOENSDAG 3 OKTOBER. Leidens Ontzet: Aanvang feestelijk heden 7 uur v.m. Slotvuurwerk 11 u. nam. DONDERDAG 4 OKTOBER. R.K. E.H.B.O., afd. Leiden. Ver volgcursus r.k. lyceum Mariënpoel- straat. Aanvang 8 uur. ZATERDAG 6 OKTOBER. Instuif Leiden. Viering Leiden Ont zet. Leonardushuis. Aanvang 8 uur nam. ZONDAG 7 OKTOBER. Stedelijke K.A.V. Maria-moeder- ochtend, 8 uur v.m. Hartebrugskerk. Daarna ontbijt in St. Ant. Clubhuis. Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest. Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Apotheek Reyst, Jteenstraut 35, tel. 20136. Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. 3 October zijn geopend voor het klaarmaken van spoedrecepten: apo theek Herdingh en Blanken, apotheek Reyst en apotheek Oegstgeest. Eerste instituut in NEDERLAND Aan de rijksuniversiteit vooi? geologie en mineralogie te Leiden zal per 1 januari 1956 een centrum voor het onderzoek naar edelste nen worden ingericht. Dit cen trum wordt gevormd na overleg tussen de landelijke federatie „Goud en Zilver", waarbij detailhandel, de industrie en de ambachten in de goud- en zilver en juwelenbranche zijn aangeslo ten en de afdeling edelsteenkunde van het geologisch instituut. Deze afdeling stond vroeger onder leiding van prof. dr. B. G. Escher en thans onder dr. P. C. Zwaan. De fe deratie „goud en zilver" heeft het 'be sluit edelstenen te laten onderzoeken door een absoluut betrouwbare in stantie enige tijd geleden genomen. Voor het onderzoek naar de zeer dure stenen was men n.l. op twee labora toria, één in Engeland en één in Frankrijk, aangewezen. Dit onderzoek was te duur. Met ingang van 1 janu ari zal ook het onderzoek naar min der kostbare stenen binnen het be reik van handel en industrie liggen. FILMAVOND VAN LEIDSE MELKHANDEL AREN. De Vereniging van Leidse Melk handelaren heeft gisteren de aktie gestart, waardoor zij hoopt, de ver koop van de door hun combinatie geprefereerde margarine te stimule- ren. De melkhandelaren doen dit in de vorm van filmavonden, die zij voor de klanten organiseren. Groot was het enthousiasme van de kinderen, die gistermiddag in groten getale naar de grote Burchtzaal wa ren gekomen om van de filmvoorstel ling te genieten. Vooral de grootmoe der, die door het slikken van pillen weer jong werd, ontlokte algemeen gelach en geroep. Aan de uitgang werd elk van Je kinderen blij gemaakt met een lolly en vloeiblad. Avonds kwamen de dames de voorstelling «bijwonen. Er werd ge lachen om de kostelijke tekenfilm en om het dwaze tweetal Bud Abott en Lou Costello. en om de avonturen van 'n groepje Amerikaanse „school kinderen". Met aandacht werd voorts de kleurige bedrijfsfilm van een margarinefabriek gevolgd. In de pau ze werden er toastjes met margarine uitgereikt, die evenals de „grote ver rassing", koffie met koek, zeer in de smaak vielen. De laatste film was die over „Dan ny Boy", de mariniershond. In de komende weken zullen er nog ver schillende van deze voorstellingen gegeven worden, zowel voor de kin deren als voor de volwassen klanten. Dit laboratorium te Leiden, zal het eerste zijn, dat in Nederland gevestigd wordt. Het zal voorzien in een behoefte, omdat het onderzoek van de stenen door de opkomst van fabrikatie van synthetische stenen deskun dige en wetenschappelijke controle noodzakelijk maakt. In de loop van het volgend jaar zal ook met het onderzoek naar de echt heid van parels een begin worden ge maakt. Christen Studenten Raad bestaat tien jaar De Christen Studentenraad te Lei den bestaat zaterdag 6 oktober 10 jaar. Deze raad werd spoedig na de bevrijding opgericht door de vier confessionele verenigingen: „Sanctus Augustinus", De Nederlandse Chris telijke Studentenvereniging, S.S.R. en V.C.S.B. Doel is het interconfessioneel ge sprek over christelijke levens- en wereldbeschouwing tussen studenten te bevorderen en te leiden. Zo nu en dan doet de Christen Studenten Raad een appél op de universitaire ge meenschap. Op de gesprek'avonden wordt gesproken over hetgeen de studenten scheidt en samenbindt. De raad heeft dus niet een oecumenisch ideaal. Wel spreekt hij over de mo gelijkheid het pad voor de oecumenie te effenen. Van Leiden is tien jaar geleden ook een impuls uitgegaan door het oprichten van Christen Studenten Raden in andere universiteitsteden en de stichting van een Nederlands Con vent van Christen-Studenten. Het convent ging echter mét al zijn afde lingen behalve Leiden ten on der. Wel bleef in alle plaatsen con tact bestaan en de jaarlijkse confe rentie van Leiden wordt door vele academieburgers uit andere plaatsen bezocht. Sinds enige jaren begint in andere plaatsen het contact weer te groeien, maar tot een landelijke organisatie is het nog niet opnieuw gekomen. Programma. Het programma van de viering van dit tweede lustrum vermeldt opening 's morgens in het Groot-Auditorium der Academie, lunch in het pryta- neum te Leiden en 's middags een bijeenkomst in het prytaneum, waar sprekers zitting zullen nemen in een forum, dat zal behandelen de „Menswording en 't Mensbeeld in vier stromingen van 't Christendom". Voor de R.K.S.V. „Sanctus Augus tinus" spreekt prof. dr. J. van Dode- waard, voor S.S.R. dr. F. H. von Meyenfeldt, voor de V.C.S.B. prof. dr. K. A. H. Budding en voor de N.C.S.V de heer N. Stufkens (ge vraagd). De leiding berust bij ds. W. P. ten Kate. Feestelijke Wijdingsure SPEL zetten talloze Leidenaars zich gisteravond in de stemmings volle Pieterskerk, waarin het ge meentebestuur van de Sleutelstad en het bestuur van de 3 October Veree- niging de voor hen gereserveerde plaatsen innamen. „Ex Animo" onder leiding van Herman de Wolff opende de rij mét het door Gemengd- en Kinderkoor gezongen lied „Loof nu de Heer". Gebed-voorlezing uit de H. Schrift en toespraken door ds. Kelder en dr. H. Westerink, wisselden de samenzang der gemeente af. Onderwerp en mo tieven voor de toespraken waren vanzelfsprekend gekozen naar aan leiding van het grote feest van 3 oc tober „Leidens Ontzet". In ogen schouw werd genomen de geest van de mens van toen zijn lijden en strijden, zijn vervolging en zijn hon ger waartegenover gesteld werd de mens van vandaag, wiens levens pad ook niet over rozen gaat. Vervolgens speelde Adx-iaan Blan- kenstein Toccata en Fuga in F dur van Dietrich. Buxtehude: De naam van deze organist waarborgt een fraaie verklanking en wie open oor heeft voor orgelspel, zal de muzikale klankschoonheid, de rijkdom en fan tasie van deze muziek gewaardeerd hebben. De grootse Toccata werd ge volgd door de Fuga, die op een ka rakteristiek thema gebouwd is, door gewerkt en uitgebi'eid door virtuose cadensen en accoordspel onderbro ken. Dat was mooi! Als vast koor werk op de vooravond van 3 october volgde door het gemengde ensemble „Lof zij den helden", met grote ze kerheid mooi uitgevoerd. Tenslotte het „Dankt nu allen God" door kin- der- en gemengd koor met grote toe wijding verklankt en met samenzang werd de feestelijke wijdingsure be sloten. A. I. De jongveedag van „Zoeterwouds Glorie" bereikte in aantal een voor uitgang en de jury getuigde dat ook de kwaliteit van het aangevoerde jongvee weer beter was geworden. In afwijking van vorige jaren werden voor het zwartblaar veeslag in alle rubrieken eerste prijzen toegekend; in sommige rubrieken zelfs vier eer ste prijzen, zodat kan worden vastge steld, dat vooral de zwartblaar vee stapel steeds moer geperfectioneerd wordt. De keuring had plaats op het land van de heer L. A. Droogh, toegan kelijk vanaf het laantje van Westhof. De jury voor de zwartblaren be stond uit de heer J. van der Goot, inspecteur van N.R.S. en de heren G. Verdegaal, J. Langeveld en W. van Santen. Voor de zwart-bonten keurden de heren ir. Th. Zwart en J. Schouten. Arbiter -as de heer P. Verhoeven. Er waren vele medailles beschik baar gesteld en een wisselbeker van de gemeente Zoeterwoude. BEKRONINGEN. Rubriek 1: Stieren: la. Sjaak, G. Belt; lb Janus,- G. Belt; 2. Eisenho wer, G. W. v. d. Poel. Rpbriek 2: la. Truida, Wed. A. C. Paardekooper; lb Juliana 11, J. Schenkeveld; lc Almetama, Q. On derwater. 2a. Stienma 4, Q. Onderwa ter,- 2b Mary, N. S. Onderwater. Rubriek 3: la. Cilia, G. Belt; Martha 21, H. van Leeuwen; 2a. Eva 10, H. v. Leeuwen. 2b. Gonda, G. W. v. d. Poel; 2c. Alida 7, G. Belt. Rpbriek 4: la. Miep 3, L. A. Droogh; lb. Rhoda 2, J. Schenkevzld; lc. Rozalien, G. Belt; 2a. Gonda 12, G. W. v. d. Poel; 2b. Nelly 3, L. A. Droogh; 2c. Merie 3, L. A. Droogh. Rubriek 5: la. Jopie, G. W. v. d. Poel; lb. Leni 2, M. J. v. Haasteren; lc. Roos 2, G. Belt; 2a. Elza 6, G. W. v. d. Poel; 2b. Na 3, G. W. v. d. Poel; 2c. Corrie 2, C. G. v. Leeuwen; 2d. Geziena, J. Schenkeveld. Rubriek 6; la. Jopie 8, G. W. v. d. Poel; lb. Almetama 6, Q. Onderwa ter; lc. Bethe Hutton, P. Overdevest; 2a. Tjalmeta, Q. Onderwater; 2b. Tini OPBRENGST RECLASSERINGS- COLLECTE. De zaterdag j.l. gehouden straatcol lectie ten bate van de Nationale Re classering heeft in Leiden aanzien lijk meer opgebracht dan, welke op de Nationale Reclasseringsdag van het vorig jaar gehouden werd. De op brengst was 1873,45. tegen het vorig jaar 1306.31. De huis-aan-huis collecte daarente gen bracht op 2943,35 tegen het vo- jaar ƒ3357.56. Het totaalbeeld toont dus een opbrengst van 4816.80, terwijl het vorig jaar slechts ƒ4663.87 werd opgehaald. Geslaagd. Voor het propaedeutisch examen in de economische wetenschappen slaag de aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam, de heer A. de Kramer te Leiden. Sancta Veronica. Dank zij de milde gaven van de ge lovigen, die zondag j.l. de Hartebrug- kerk hebben bezocht, is er thans vol op materiaal aanwezig. De collecte bracht namelijk ƒ990.90 op. (Wie maakt het bedrag rond?) Op donder dag, 4 oktober a.s. komen de dames van Sancta Veronica van half drie tot 5 uur weer bijeen in de achterzaal van de Vrolijcke Arke, Pieterskerk- koorsteeg 15, waar alle goederen ge haald en nieuw materiaal gebracht kan worden. 3, L. A. Droogt; 2c. Loestaaf, M. van Haasteren; 2d. Reina 7, P. Overdevest. Rubriek 7: la. Elly, G. Belt; lb Syl via, G. W. v. d. Poel; 2a. Betje 2. M. van Haasteren; 2b. Roza 3, Wed.-Paar dekooper; 2c. Janna 8, C. G. v. Leeu wen; 2d. Gerrie 3, C. v. Leeuwen Az. Rubriek 8: la. Eine 4, Wed. Paarde kooper; lb. Emima, M. v. Haasteren; lc. Nel 5, P. Rijnsburger; ld. Kee 4, P. Rijnsburger; 2a. Bertha 6, G. Belt; 2b. Helena 2, G. Belt; 2c. Alida 13, H. v. Leeuwen. Rubriek 9: la. Sammeta 7, Q. On derwater lb. Kalmeta 5, Q. Onderwa ter; lc. Bets, C. v. Leeuwen Az.; 2a. Martha 23, H. v. Leeuwen; 2b. Truida 4, Wed. Paardekooper; 2c. Alida 8, G. Belt. Rubriek 10: la. Mien 11, P. Rijns burger; lb. Alberdina 2, J. Schenke veld; lc. Loes 2, M. J. v. Haasteren; ld. Jani 2," Jac. van der Poel; 2a. Dora 4, J. Versteegen; 2b. Sjaan, G. W. v. d. Poel; 2c. Griet 3, G. W. v. d. Poel. Rubriek 11: -la. Ina 4, J. Schenke veld; lb. Na 3, G. W. v. d. Poel; lc. Elli 4, G. W. v. d. Poel; 2a. Nella 6, C. v. Leeuwen Az.; 2b. Meri 4, L. A. Droogh; 2c. Juli 4, C. v. Leeuwen Az. Rubriek 12: la. Anzie, G. W. v. d. Poel; lb. Mona 3, Wed. Paardekoo per; lc. Corrie 3, J. de Jong; ld. Ben- jutie, J. de Jong; 2a. Relzema 7, Q. Onderwater; 2b. Bartje 5, H. v. Leeuwen; 2c. Corrie 3, Wed. Paarde kooper. Rubrieiv 13: la. Olga, G. Belt; lb. Miep, L. A. Droogh; lc. Jans 3, M. v. Haasteren; 2a. Gonda 14, G. W. v. d. Poel; 2b. Grena 5, P. Rijnsburger. Rubriek 14: la. Lida 2, G. Belt; lb. Thea 7, L. A. Droogh; lc. Ponnie V/., Wed. A. C. Paardekooper; ld. Jootje 9, J. Schenkeveld, 2a. Marrie 4, P. Rijnsburger; 2b. Panke 5, Wed. A. C. Paardekooper; 2c. Elsje 4, J. Schen keveld; 2d. Mien 5, H. v. Leeuwen. Rubriek 15: la. Bets 2, G. Belt; lb. Jopie 9, G. W. v. d. Poel; 2a. Sonja 2, P. Overdevest; 2b. Bea 7, P. Rijns burger. Rubroek 16: Zwartbont veeslag: la. Meri, Wed. P. Versteegen; 2a. Lina 12, J. Versteegen; 2b. Tonia 4, Jac. v. d. Salm Pz. Rubriek 17: geen eerste prijs; 2a. Tini 2, Jac. v. d. Salm Pz.; 2b. Lenie 5, J. de Jong Jacz. Rubriek 18: 1. Koosje2, A. van Mul- lem; 2. Lia, J. v. Teijlingen. Rubriek 19: la. Jansje 2, A. C. v. Haastert; lb. Cora B, Wed. A. C. Paardekooper; 2a. Helder 8, P. Over devest; 2b. Sietske 3, Jac. Noordman; 2c. Sjakkelien, J. de Jong. Rubriek 20: 1. Silvia 2, Wed. P. Ver steegen; 2a. Eva 5, A. v. Mullem; 2b. Luci 2, Wed. P. Verstee,gen; 2c. Hansje 3, A. C. v. Haastert. Rubriek 21Ala. Gerda 3, Gebr. v. d. Post; _b. Froukje 2, J. de Jong; 2. Tonia 6, Jac. v. d. Salm Pz. Rubriek 21B: la. Rozalien 3, Gebrs. v. d. Post; 2b. Lina 3, Gebrs. v. d. Post. KAMPIOENSCHAPPEN. Kampioenschap voor pink: G. Belt met Cilia. Reserve kampioen: Wed. A. C. Paar dekooper met Truida. Kampioèn voor kalf (wisselbeker voor de tweede n.aal), Wed. A. C. Paardekooper met Bine 4. Reserve kampioen M. v. Haaste ren met Emma 5. Kampioen voor pink (bonte): Wed. P. Versteegen met Merie. Kampioen voor kalf (bonte): Gebr. v. d. Post (beker) met Gerda 3. Groepen voor 3 pinken: Afstam melingen van Adelbert, le pr. a, G. Belt; 2a. G. W. v. d. Poel; van Aladin 2a. H. v. Leeuwen; 2b. van Marcus, Q. Onderwater; van Gustaaf 2c. L. A. Droogh, 3a. P. Onderwater; van Mar kies 3b. C. van Leeuwen; van Eibe 3c, N. S. Onderwater. Groepen van 3 kalveren: van Adel bert la. G. W. v. d. Poel; van Emil lz. G. Belt; van Adelbert lc. G. W. v. d. Poel; van Bruno ld. Q. Onderwa ter; van Wilson 2a. L. A. Droogh; 2b. Wed. A. C. Paardekooper: 2c. P. Rijnsburger; 2d. C. v. Leeuwen, van Gustaaf ?c. J. de Jong Jacz. Groep bonte pinken: geen eerste prijs; van Roland Aderna 2a. A. van Mullem. LEIDERDORP De heer Th. de Bruin slaagde aan de Economische Hogeschool voor het propaedeutisch examen.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2