IC» DE SPOKENJAGE EEN MEISJE Denken, durven en doen de Unicef tot steun Hoogvliegsters bleken raven en werden in 'n kooi gevangen gezet Contacten met minder-ontwikkelden en door het communisme verdrukten MAANDAG 1 OCTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Na zulks op voorgaande zondagen reeds in andere plaatsen te hebben gedaan hield de Bond Zonder Naam gisteren een groot appèl in het Krelagehuis te Haarlem, waar honderden promotoren en promotrices van de Bond, afkomstig uit de provincies Utrecht, Zuidholland en Noordholland, bijeen waren. Zij werden allerhartelijkst begroet door pater W. Loop, die in een meeslepende rede er aan herinnerde, dat ook deze D-Dag van de Bond een Denk-, Durf- en Doe-dag moest zijn. Hij verheugde zich er over. dat allen weer bijeen waren om de onderlinge band te versterken en hij stelde nog eens duidelijk in het licht, wat het doel is van de Bond Zonder Naam. dus, die altijd precies tussen de stoe len in zitten en nergens voor steun terecht kunnen. In dat verband prees spreker de vele ambtenaren, die hun hulp hadden gegeven, waardoor al die mensen op de goede wijze gehol pen konden worden. Voltreffer van 200.000 in strijd tegen honger Vanzelfsprekend kwam hij daarbij terecht op de naastenliefde en met alle klem verzocht hij zijn mensen juist daarvoor propaganda te ma ken. Dynamisch. U moet allen zo zeide hij de andere mensen overtuigen van de grote krachtcentrale, die de Naasten liefde is. U moet dat mannelijk en sterk doen en zeker niet zoetelijk of als brave Hendrikken. In dat geval wordt de naastenliefde gedeklas- seerd tot iets weeks en iets onprac- tisch. Wij moeten allen dynamisch blij ven, nuchter handelen en er op be dacht zijn, dat zeer vele mensen het zelfde nastreven, ook al zijn zij niet officieel by de Bond aangesloten. Pater Loop dankte de aanwezigen voor him werkkracht, waardoor het mogelijk was geworden zovelen te helpen. Als concreet bewijs daar voor deelde hij mede, dat door de opbrengst van de bekende kerst kaarsen-actie gedurepde drie jaar, 20.000 mensen uit de sloffen gehol pen konden worden, mensen in nood Aetherklanken DINSDAG. TELEVISIEPROGRAMMA. N.T..S.: 20.0023.15 Programma te? gelegenheid van het vijfjarig be staan van de N.T.S. HILVERSUM I, 402 m. 7.0024.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Licht baken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Dans- npoiziek. 13.50 Gram. 14.00 School radio. 14.20 Gram. 14.30 Voör de plattelandsvrouwten. 14.40 Gevar. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.Ne derland en de wereld. Internationale technische hulp aan tot ontwikke ling te brengen gebieden. Het fellow shipprogramma, door ds. H. A. H. Schouten. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Klarinetkwintet. 21.25 Gesprek n.a.v. de Nationale Reclasseringsdag. 22.00 Kamermuz. 22.30 Gram. 22.45 Avond gebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Nouveauté's. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50. Voor de kleuters. 11.00 Mdl. Kapel. 11.30 Pianorecital. 12.00 Zang en piano. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Prome nade ork. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Bariton en piano. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Pia nospel. 18.30 Voor de jeugd. 18.40 „Ambassadeurs in buitengewone dienst". 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Ritm."muz. 19.45 „De plaats van Nederland in het huidige Europa", caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 De Ant woordman. 22.30 Pianorecital. 22.55 Ik geloof, dat.23.00 Nieuws. 23.15 Koersen, radiojöurn. en New York calling. 23.3024.00 Gram. 1.900.000.000 hongerigen. Het belangrijkste thema van zijn toespraak was echter de anti-honger- campagne, die destijds door de Bond was opgezet om met behulp van de bakkers geld bijeen te brengen, dat de Unicef zou ten goede komen. Laatstgenoemde organisatie im mers had zich onder meer tot taak gesteld de hongerige mensen in Oost- Pakistan, waar vanwege de honger een opstand was uitgebroken, onmid dellijk te helpen. Het feit, dat er in de wereld maar liefst dertienhonderd miljoen mensen honger lijden, had de Bond Zonder Naam er toe gedre ven bij de bestrijding van die hon ger zijn steentje bij te dragen. Onder uitbundig applaus deelde pater Loop toen mede, dat hij thans een bedrag van 125.090.kon overhandigen aan oud-minister Joe- kes, die als voorzitter van het comi té-Nederland van de Unicef met vrij wel alle andere leden aanwezig was. De heer Joekes nam met een dank baar hart een cheque met het ge noemde bedrag in ontvangst en na nog veel lof uit de mond van pater Loop over de Unicef gehoord te heb ben sprak hij woorden van dank voor dit geschenk. Hij vertelde daar na nog wat over het werk van de Unicef, zodat iedereen kon weten, dat het geld goed besteed was. De 200.000 vol. Zij hierbij nog gemeld, dat reeds in mei vanwege de actie van de Bond aan de Unicef een bedrag van f 75.000.was overhandigd, zodat de anti-honger-campagne totaal 200.000.heeft opgebracht. De promotoren en promotricen kregen daarna een kostelijk cabaret, onder de titel „Humor is troef" voor geschoteld, waaraan eerste klas ster ren hun medewerking verleenden. De stemming was uiteraard prima, en de humor was inderdaad troef. Behalve door Unicef-leden werd de bijeenkomst ook bijgewoond door vertegenwoordigers van de bakkers organisaties, die haar medewerking aan de actie van de Bond Zonder Naam hadden verleend. Een vare ovatie, tevens een be wijs van oprechte instemming, kreeg de mededeling van pater Loop, dat in de pauze een telegram zou wor den gezonden aan Henry de Greeve, met de volgende inhoud: „In Haar lems Krelagehuis verzameld voor de viering van de D-Dag Noordholland zenden wij een dankbare en gene gen groet aan U, de onvergetelijke stichter van de Bond Zonder Naam". Militant vermaak bracht arrestatie Vrijdagavond werden de bewoners van het Meerhuizenplein in Amster dam-zuid opgeschrikt door een enor me knal, die echter niet werd ge volgd- door het gebruikelijke gerin kel van glasscherven en het roepen om hulp. Het bleek, dat een ex-mi litair van de landmacht een z.g. don derslag, een oefenbom, uit de twee de verdieping van zijn woning op straat had geworpen; niemand kreeg letsel en er ontstond geen materiële schade. - De man, een 25-jarige elektricien, ging verhuizen en vond bij het op ruimen in zijn plunjezak de donder slag. Hij stak de bom aan en wierp haar op straat. De rustverstoorder is door de politie aangehouden en la ter overgegeven aan de marechaus see, die o.m. nagaat hoe de man in het bezit van de oefenbom is geko men. Schoenmakerspatroons en -werk nemers zijn met toestemming van het college rijksbemiddelaars overeenge komen, de lonen per 1 sept. j.l. met 6% te verhogen en de vakantie-toe slag van 2 op 4 te brengen. 74e ^ou'ruï' van da Den Haag J Dame»kroniek Bewonder het enige huis ter wereld, geheel van plastic, met talrijke Ideeën, ook voor U en U zult erover meepraten 28 september f/m 9 oktober Geopend: 13-17 en 19-23 uur (zondags gesloten) Hedenavond JOHNNIE JORDAAN Kom naar de Damesbeurs en U spaart geld Moedig gedrag werd beloond Woerdenaar onderscheiden Zaterdagmiddag te 2 uur is op de 2e tactische vliegbasis Eindhoven de eremedaille in brons voor menslie vend hulpbetoon aan vijf personen uitgereikt. Begin maart 1955 kwam de reser ved luitenant vlieger M. F. Wil- lems uit Brunssum bij zyn start op de vliegbasis met zijn machine in het langs de basis lopende Beatrix- kanaal terecht. Direkt na het ongeluk begaven de reserve-sergeant vlieger H. Wonink uit Zwolle, de sergeant- vlieger J. Beyer uit Den Haag, de sergeant sportinstructeur J. v. d. Heyden uit Eindhoven, de korporaal D- B. v. d. Berg uit Amsterdam en de soldaat A. J. Ravenstein uit Woerden zich te water om met ge vaar voor eigen leven te trachten de ongelukkige piloot te redden. Helaas hadden hun pogingen geen succes. Als blijk van waardering voor hun moedig gedrag werd hen zaterdag de eremedaille voor menslievend hulp betoon uitgereikt. Vreemde vogels Een Belgische- en een Franse cir cus-artiste, die als trapezewerksters optraden in een Nederlands circus, dat te Sneek en Heerenveen voor stellingen heeft gegeven, moesten zich zaterdag voor de Leeuwarder politierechter verantwoorden, omdat zij zich schuldig gemaakt hadden aan winkeldiefstallen. Hoe ze tot hun daden waren gekomen, konden de dames niet zeggen, want finan ciële moeilijkheden hadden ze niet en evenmin hadden ze behoefte aan de gestolen goederen. De officier van justitie zeide in zyn requisitoir, dat verdachten als raven hadden gestolen en in haar vreemdeling-zijn wellicht een be schutting gevonden meenden te heb ben. Hij vestigde er de aandacht op, dat als uitvloeisel van hun daden wel eens uitwijzing als ongewenste vreemdelingen zou kunnen geschie den. Voorts meende de officier, dat de dames niet alieen zich zelf, maar ook het circus hebben gedupeerd nu het trapezenummer uit het program ma moest worden genomen. De eis luidde drie maanden gevangenis straf met bevel tot direkte gevan genneming. Onbegrijpelijk. In zijn pleidooi bracht de raads man naar voren, dat ook hem geen motief tot diefstal is gebleken. Het vreemdeling-zijn was deze verdach ten juist noodlottig, want nu wist men direkt wie de diefstallen had Monnikendam nam feestelijk afscheid van tram Met de feestelijke muziek van het Monnikerdammer fanfarekorps „Olympia", de romantische gloed van fakkels, gedragen door rumoerige jeugd, en een programma vol harte lijke weemoed van het comité „de laatste rit", is zaterdagavond af scheid genomen van de tram, die sinds 1888 door het Waterlandse pol derlandschap de dienst tussen Am sterdam en Volendam heeft onder houden. Het is er chaotisch-feestelijk toe gegaan in Monnikendam, waar het officiële gedeelte in hotel Stutten - burgh is gehouden. Hierbij is door alle sprekers het accent gelegd op de romantiek en de gezellige sfeer van de tram, en ieder betreurde haar verdwijning. Voor het laatste afscheid waren duizenden op de been en de tram, behangen met een rouwkrans, deed er heel lang over om Monnikendam te verlaten. Dat zat hem ook wel een beetje in de bepaald te sterke man nen van Monnikendam, die de laat ste tram om even na half elf het stadje poogden uit te trekken. Het touw brak echter om de paar meter en moest dan onder gejuich weer aangeknoopt worden. gepleegd. Hij drong aan op de jneest mogelijke clementie, daar een on derbreking van de training juist in dit beroep funest is. De politierechter vonniste met zes weken gevangenisstraf met aftrek en direkte gevangenneming. VANDALEN IN VUGHT. Door tot op heden onbekende da ders is in de nacht van zaterdag op zondag onder de gemeente Vught op ergelijke wijze huisgehouden onder een vijftal langs de weg geparkeer de luxe auto's, waaraan uit puur vandalisme grote schade werd toege bracht. Ruitenwissers, radio-anten nes, spiegels en dergelijke, werden afgebroken en vervolgens in de om geving weggesmeten; radiateurdop- pen zijn spoorloos. Omstreeks kwart over één 's nachts werden op deze weg ter hoogte van een van de be schadigde auto's twee mannen waar genomen, die om een lift vroegen. In verband hiermee verzoekt de hoofd inspecteur van politie te Vught deze lifters dan wel iedere automobilist, die in de nacht van zaterdag op zon dag in deze omgeving aan een of meer personen een lift heeft gege ven, zich ten spoedigste met de af deling recherche van zijn bureau in verbinding te willen stellen, telefoon K 4100-8555. Prof. dr. Aurelius Pompen, sinds 1953 emeritus hoogleraar Engels, zal op 2 oktober a.s. in het Francisca ner-studiehuis te Nymegen zijn dia manten-priesterfeest vieren. Landdag St. Adelbertvereniging Gevaarlijke taak De katholieke standsorganisatie „St. Adelbertvereniging" heeft za terdag en zondag te Maastricht in het Staargebouw een landdag ge houden, waarop enkele honderden leden aanwezig waren. De algemeen voorzitter, mr. F. J. G. baron van Voorst tot Voorst en de Maastrichtse afdelingsvoorzitter, mr. F. M. J. Duynstec, spraken begroetingswoor den tot de aanwezigen, waarna in een z.g. pendelgesprek tweè inlei ders aan het woord kwamen over het vraagstuk der onderontwikkelde gebieden. Zowel de eerste inleider, mr. T- H. Bot, raadadviseur aan het depar tement van buitenlandse zaken en voorzitter van een Haagse studie commissie voor St. Adelbert over „Missie en technische bijstand", als pater L. van der Linden (Paters van Lavigirie) betrokken in hun betoog de katholieke bijdrage in de inter nationale hulpverlening aan de on der ontwikkelde gebieden, welke bijna zonder uitzondering tevens missielanden zijn. Iedere katholiek heeft een persoonlijke verantwoor delijkheid in de missionering, zoals hij die ook individueel heeft ten aanzien van de onderontwikkelde gebieden. Contacten. Een ontvangst op het Maastricht se stadhuis sloot de eerste dag en zondagmiddag kon de voorzitter o.a. welkom heetten mgr. dr. J. M. J. A. Hanssen, bisschop-coadjutor van Roermond, de minister van weder opbouw ir. H. B. J. Witte, de com missaris der koningin, dr. F. Hou- ben, de heer mr. M. W. van Doorn, voorzitter van de Katholieke Volks partij, de voorzitters en hoofdbe stuursafgevaardigden van de Neder landse Katholieke Boeren- en Tuin- dersbond, de Algemene R.K. Werk geversvereniging, de R.K. Werkne- mende Middenstand, de K.A.B. en Katholieke Studentenorganisaties. In de loop van de middag heeft mgr. Hanssen de „St. Adelbertver eniging" de waardering van het Ne derlandse Episcopaat betuigd voor het thans weer gebleken streven om contacten, ook met andersdenken den, te onderhouden en aan de ka tholieke sociale en kerkelijke be wustwording krachtig mede te wer ken. Gevaarlijk en gewenst. Dr. K. J. Hahn, privata-docent te Nijmegen en mr. A- T. Mertens hielden inleidingen over co-existen tie. Mr. Mertens bepleitte hierbij ten aanzien van de landen achter het ijzeren gordijn, waar achthon derd miljoen mensen wonen, waar onder tachtig miljoen katholieken, een wijziging in de afweerhouding, welke tot nu toe door het westen wordt aangenomen. Dr. Hahn, die eveneens de enorme omvang van het communisme er kende, stond huiverig ten aanzien van contactpogingen. Er is een ge vaarlijke feitelijke co-existentie, door de communisten zelf bevorderd, en het westen heeft bepaalde com munistische infiltraties via handel, bilaterale afspraken en toeristisch verkeer toegelaten en daarmee in de communistische tactiek gespeeld. Een zeer ernstige bestudering, hoe en door wie contacten met de commu nistische landen moeten onderhou den worden ter wille van de onder drukten, is urgent maar dient, vol gens de heer Haihn, met grote om zichtigheid voorbereid te worden. Herstel Maastrichtse Sepulchrijnenklooster Dit jaar nog zal met de verdere restauratie van het nog niet herstelde deel van het Bonnefantencomplex te Maastricht, een 17e eeuws Sepulchrij nenklooster met kerk, een begin wor den gemaakt. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft, in overeen stemming met het advies van de rijkscommissie voor monumenten zorg, een subsidie van 60% toegezegd in de voor subsidie in aanmerking ko mende totaal-kosten, ad 829.997 met een bijdrage van rond 500.000. Nu zal de westelijke vleugel van het klooster, dat met de kerk om een nagenoeg rechte binnenhof werd op getrokken, hersteld worden. Ook de renaissance-Sepulchrijnenkerk, die na de verwoesting van kerk en klooster door drie branden in 1872, in 1709 herbouwd was, zal worden gerestau reerd. De te restaureren gedeelten zullen dienen voor huisvesting van museum ruimte, terwijl dc voormalige kerk gelijksvloers wordt ingericht als aula en de bovenverdieping als zaal voor wisselende tentoonstellingen. DODELIJKE ONVOORZICHTIGHEID Zondagmiddag is een 76-jarige voetganger toen hij onvoorzichtig de Spaarndammerstraat te Amsterdam overstak, door een motorrijwiel ge grepen; de verwondingen waren zo ernstig, dat hij kort na aankomst in het ziekenhuis is overleden. Van de suikerbietcampagne in Limburg, die de volgende week 'be gint, verwacht men een opbrengst van 100 miljoen kilo met een suiker percentage van 15; een Duitse suiker fabriek te Jülich zal voor de eerste maal 15 miljoen kilogram afnemen. (26) QiZOZmOKKmH- DEN DHHIHÜXEHTT Oi HEDEN, TEN EINDE SN VKREET 0NÜER70EK m TE STELLEN NfmVE 6EHEMHNNió£ GEBEUR TENISSEN OP HET KRS~ TEEL IN DE dotr HOFFMANN BHtN€Y 45) Court ademde diep. Voor het eerst sedert Carver hem bevolen had zijn handen in de hoogte te steken, wist hij nu precies, waar elke man zich bevond. De vrouwen der Mexicanen telden niet mee; die zouden geen stap buiten hun hutten, aan de andere oever van de beek, doen. Joe Moon loerde ergens bij het pad dat naar de Zilverbron en de top van de Hidalgos leidde; Kennedy en Huntoon bewaak ten de auto, waarmee hij gehoopt had onbemerkt te kunnen vluchten. Al de anderen waren daar op de veranda, wachtende op het ontbijt en op het aanbreken van de dag. Nu kwam hef hem goed te stade, dat hij vroeger de gehele ranch mét al haar gebouwen, werktuigen enz. goed bestudeerd had, zodat hij pre cies wist waar alles lag en stond. Zonder gerucht te maken, zonder er gens tegen te stoten, sloop Court om de twee auto's de maaimachine en hooimachine heen, liep vlug de hoek om en toen met de schuur tussen zich en de mannen op de veranda van het woonhuis, naar het tuighuis en de omheiningen. Hij hield de adem in, toen hij de deur van het tuighuis opende. Het piepen van een verroest scharnier zou zijn tegenwoordigheid even zeker verraden als een revolverschot. De deur knerste zacht en hij liet ze open staan. Hij nam een zadel en het no dige tuig, zocht toen op de tast één van die stukken touw, waarmee de kalveren gebonden worden voordat men ze brandmerkt, en bond daar mee de gestolen papieren op zijn schouders vast. Zijn vijanden zouden eerst hem moeten krygen, voordat ze de documenten hadden. Zijn ogen hadden zich nu aan de duisternis gewend. Hij zag de donkere omtrekken van twee paarden, die hem over de omheining aankeken. De Bar-Rafter-K. paarden waren allen afgericht dat iedereen ze naderen kon met een zadel in de hand. Eén van de paarden snoof, toen Court het bit in zijn bek deed en het tuig aanlegde, maar het bleef rustig staan. Court liep terug naar het zadel, dat hij gereedgelegd had, maar hij bleef staan, toen zijn hand de metalen de len van het zadel aanraakte. Het ge luk, dat hem enige tijd had verlaten, was nu weer mét hem. Maar de ge beurtenissen van het laatste uur had den getoond, hoe weinig men op het geluk vertrouwen kan. Waller of één van de andere mannen kon ieder ogenblik naar de omrastering komen, en zo lang het hek in de omheining gesloten was zat hij in de val, was de enige weg om te ontvluchten voor hem afgesloten. Hij liet het zadel weer op de grond vallen, schoof de gren del van het hek opzij en zwaaide het grote heb open. Het verroeste schar nier kraakte en piepte dat het een aard had! Van de veranda kwam het geluid van een stoel, die opzij ge smeten werd. „Dat is het hek van de omraste ring!", brulde Fisher. Nu was er geen tijd meer om het paard te zadelen. Hij moest op een ongezadeld paard rijden.of hele maal niet! Hij rende naar het paard, greep de manen en sprong riet op de rug van het dier toen de sterke lich ten van een auto de hele scène helder belichtten. Uit het duister achter die lichten hoorde hij Waller's stem, die brullend van verrassing en spanning schreeuwde: „Daar is-ie.... Court.... en, bij God, hij berijdt het wilde paard. Hij zit op Tugboat". Het paard, dat nog nooit door iemand bereden was, schudde zenuw achtig het hoofd en maakte aarzelend een stap naar voren. Het wachtte zoals het al honderden malen gewacht hadop het ogenblik, dat de be rijder zijn voet in de stijgbeugel zet ten zou. Dat zou het sein voor het duel zijn. Ditmaal begreep Tugboat er echter niets van. Nooit tevoren had een menselijke hand hem aangeraakt in de nacht, nooit tevoren was iemand op zijn rug gaan zitten zonder zadel. Maar vooral dit laatste was overdon derend. Zijn hele bokkigheid had slechts één doel gehad.... het zadel op zijn rug zo spoedig mogelijk kwijt te raken Maar nu was er geen zadel en drukte er ook niets in de gevoelige flanken van het dier. Het grote paard was de kluts kwijt en 't schelle licht van de autolampen verhoogde zyn onzekerheid. Toen Court het dier een lichte tik gaf, wierp Tugboat het hoofd omhoog, hinnikte en snoof. Al vijf seconden waren verlopen sedert de zoeklichten van de auto het paard en de ruiter beschenen, maar de enige van de groep op de veranda, die ziah bewoog, was Carver. De twee cowboys, Waller en Fisher, stonden als door de bliksem getroffen van louter verbazing. Carver was minder onder de indruk en handelde blyk- semsnel. Hij glipte van achter het stuur van de auto weg, greep de 45 Coltrevolver, die aan zijn heup hing en mikte op Court. „Nee!" Nora Jane schreeuwde, rende naar Carver en sloeg zijn arm neer, toen de vinger al aan de trekker was. De kogel vloog in de grond, vlak bij Tug boat's benen, zand over paard en rui ter strooiend. Het paard steigerde. Court stak twee vingers van zijn rechterhand in de mond en floot schril in de oren van het dier. Toen de voorbenen van het paard weer op de grond waren, floot Court nogmaals en sloeg 't paard licht met de vlakke hand op de zy. Tugboat maakte een zijsiprong en kwam daarmee uit de lichtbundel in het duister terecht net op het ogen blik dat er op de veranda een geweer schot gelost werd. Het was Joe Moon die, de kolf van Wallace's geweer tegen de schouder gedrukt schoot. Hij miste en schoot nogmaals. Een lading hagel prikte Tugboat pijnlijk in het achterdeel en voegde daarmee nóg een ongekende sensatie aan al de an dere toe. Het dier hinnikte, sprong over de lage muur naast het slaap- huis heen en begon in gestrekte draf te lopen; een draf die spoedig in een dolle ren overging, toen een tweede kogel uit Carver's revolver vlak over zijn hoofd vloog. Negentiende hoofdstuk. Carver was er niet de man naar, een nederlaag spoedig toe te geven. Toen Tugboat met zijn berijder in het duister verdwenen waren, 6prong de advokaat achter het stuur van de auto, bracht de motor op gang en doorzocht met de draaiende lampen van de wagen de omgeving. Niets meer te zien. Carver bulderde een bevel naar Waller, met hem mee te gaan. Op de vraag van Nora Jane wat hij van plan was en waar hij heen ging, antwoordde hij, zo kort als de beleefdheid maar toeliet, dat ze het beste deed naast hem plaats te nemen; dan kon ze het zelf zien. Hij reed de weg op tot waar de lichten van een tweede wagen in 't duister opdoemde. (wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5