G. WARNAR veertig jaar bij 's Rijks Belastingen Mercedes Benz Scherp FOTOGRAFEER Keizer Karelprijs voor Leids architectenbureau WIN Aanwijzingen voor 3 oktober """TSTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN OMGEVING MAANDAG 1 OCTOBER 1956 DE LEIDSE COUBANT PAGINA 2 HET GELUK IS MET DE ROEKELOZEN. Een jongen, die zaterdagmiddag spelend over de Rijnsburgerweg ter hoogte van perceel 120 fietste in de richting van Oegstgeest, veran derde twintig meter vóór een brom fietser van richting. Bij de botsing, die niet meer te vermijden was, werd de bromfiets geheel vernield. Van de fiets werd slechts het achterwiel ont zet. De bromfietser liep slechts een enkel schrammetje op. Met de fiets gevallen. Twee dames uit Voorhout, die zon dagmiddag naast elkaar over de Haar lemmerweg fietsten, haakten voor perceel 4i6 met de sturen van hun rij wielen in elkaar. Er ontstond een val partij, waarbij de 22-jarige mej. C. N. een sleutelbeenfractuur bekwam benevens enkele schrammen in het gelaat. Ze werd door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Crescendo. Een laatste bericht over de taptoe. Alle adspiranten- en seniorleden ver zamelen om 6.30 uur bij. Krol, Haar lemmerstraat 46 in klubcostuum van waar we 6.45 uur vertrekken naar de Kaasmarkt. SPIEKER. Burgerlijke Stand Geb.: Antje dr v. C. van Beelen en A. Schaap; Johanna Jos dr. v. J. Nieuwenburg en M. J. de Boer; Eli sabeth Maria dr. v. J. L. Brugman en H. C. de Heij; Willem zn. v. A. Pas- schier en G. Nijgh; Maria Anthonia Hendrica dr v. A. Bosmeier en M. J. Gerrits. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Let teren en Wijsbegeerte op proefschrift getiteld „Oogstgerei-benamingen (Een taalgeografisch onderzoek met 14 kaarten)" mej. A. H. van Vessem, geboren te Assen en thans wonende te Bennebroek. De promotie ge schiedde cum laude. Gepromoveerd tot doctor in de Let teren en Wijsbegeerte op proefschrift getiteld „Frans Ihdo-China en de Ja panse expansiepolitiek 19391945", de heer E. Haas, geboren te Zwolle en thans wonende te Den Haag. Geslaagd voor het doct.-ex. Ned. Recht mej. M. A. van Gelder te Dor drecht, mej. L. E. Elhorst te Aerden- hout en de heren B. C. Carp te Dor drecht, C. J. Slager te Schoonhoven en mej. G. J. van der Waals te Lei den. Hartelijke huldiging De heer G. Warnar, hoofdcontro leur aan de Inspectie der Invoerrech ten en Accijnzen, speciaal belast met de leiding van de Omzetbelasting, herdacht het feit, dat hij 40 jaar ge leden in 's Rijksdienst trad. Bij de huldiging was ook de direc teur van 's Rijks Belastingen te Utrecht de heer H. J. Ploos van Am- stel, aanwezig. Als eerste spreker nam de heer L. H. Bodde Bouman, hoofdinspect.-tit. als onmiddellijke chef het woord. Hij wees er op dat hij 15 jaar ge leden de jubilaris ook mocht toespre ken, maar was bang in herhalingen te vervallen, of dat hij in de herha ling de kwaliteiten anders zou for muleren dan toen, wat gezien het geheugen van de jubilaris fataal zou zijn. Vooral legde hij de nadruk op de grote steun die hij van de heer Warnar mocht ontvangen bij zijn om vangrijk inspectiewerk. Het woord werd verder gevoerd door de hoofdcontroleur v. Dam die een album aanbood met een geestige vergelijking tussen de heer Warnar en de verhouding tussen ondernemer en de omzetbelasting. Een persoonlijk woord werd tot de jubilaris gericht door de hoofdcon troleur Voost die vooral de goede verhouding schetste tussen de con trolerende ambtenaren en de heer Warnar. De Ontvanger der Inv. en Acc. de Type 190. Benzineverbruik 1 op 10. Snelheid 140 km. Prijs: ƒ11.995. ROOYAKKERS AUTOMOBIELHANDEL LEIDSE STRAATWEG 1, OEGSTGEEST. 5-JARIG BESTAAN STICHTING AMUSEMENT „DE SLEUTELSTAD" Ter gelegenheid van het eerste lus trum der Stichting Amusement „De Sleutelstad" hield deze stichting za terdagavond j.l. in de Stadsgehoorzaal een jubileumavond voor leden en ge nodigden. De voorzitter, de beer Weers heette allen van harte welkom, in bijzonder de oud-leden der stichting. Hij sprak tevens een woord van dank aan de feestcommissie en leden, die het mogelijk hadden gemaakt, deze avond te organiseren in de grote zaal van Leiden. Hierna kwam aan het woord de heer Honsbeek, voorz. van de feestcommissie, die de heer Weers in waarderende woorden toe sprak voor hetgeen deze in de afgelo pen 5 jaren had gedaan voor de stichting en bood hem als daad bij zijn woorden het stichtinpsvaandel aan alsmede 'n Delftsblauw bord met de twee sleutels. Als laatste spreker kwam aan 't woord de 'heer A. Brug man, jeugdleider van de stichting. Spr. memoreerde de groei van het ledental van 43 bij haar oprichting tot 100 leden thans. Spr. bood de heer Weers tevens 'namens de afd. jeugd een fraaie bloemenmand aan, die de voorzitter onder dank aannam. Na het officiële gedeelte werd het woord gegeven aan de conferencier van deze avond, de heer Frans Vro lijk met zijn artisten, die een rijk ge varieerd programma bracht. Vooral mevr. Heelbergens trok de aandacht doordat zij in het duo zowel de sopraan- als tenorstem-partij zong en als extra toegift nog imitatie gaf j van de dierenwereld waarin zij met kinderlijke stem de dierengeluiden aankondigde. Een gul applaus was daarvoor de beloning. Tot 4 uur bleef men- nog gezellig samen voor een dansje o.l.v. de heer Mekel, met dansmuziek van „The Mood Maekkers". NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. ^Advertentie). POTLOOD en GEEST No. 505. Horizontaal. 1. wit linnen speekseldoekje, 3. muzieknoot, 5. uit roep, 6. boom, 7. afnemend gety, 9. voegwoord (Ff1.), 10. telwoord, i2. kleefmiddel, 14. lichaamsdeel, 15 ge was, 16. rund, 17. hoogste punt, 19. muzieknoot, 21. son ordre (afk.) 22. habijt, 24. wolvlokje, 25. boom, 26. huisdier, 27. zwemvogel. Verticaal: 1. foei, 2. fris, gezond (Eng.), 3. graafwerktuig, 4. lidwoord (Fr.), 5. haag, 8. jong varken, 9. gem. in N. Brab., 11. kienspel, 13. figuur in het kaartspel, 16. hoofddeksel, 18. visje, 20. voegwoord, 21. plaats in België, 23. waarmerk, 25. maanstand. Rex. Oplossing morgenavond. Leidse Agenda I MAANDAG 1 OCTOBER Prop-avond Ver. Org. van Melk- I handelaren. De Burcht. Aanvang 8 uur. Leidens Ontzet: Zanguitvoering Chr Zangver. „Ex Animo", Pieterskerk, 8 uur nam. DINSDAG 2 OKTOBER. Leidens Ontzet: Taptoe. Aanvang 7.30 uur nam. I WOENSDAG 3 OKTOBER. Leidens Ontzet: Aanvang feestelijk- heden 7 uur v.m. Slotvuurwerk 11 u. j nam. DONDERDAG 4 OKTOBER. I R.K. E.H.B.O., afd. Leiden. Ver volgcursus r.k. lyceum Mariënpoel- I straat. Aanvang 8 uur. ZATERDAG 6 OKTOBER. Instuif Leiden. Viering Leiden Ont zet. Leonardushuis. Aanvang 8 uur nam. ZONDAG 7 OKTOBER. Stedelijke K.A.V. Maria-moeder- ochtend, 8 uur v.m. Hartebrugskerk. Daarna ontbijt in St. Ant. Clubhuis. Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest. Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552; Haven-Apo theek, Haven 18, tel. 20085; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tele foon 2-6274. heer Foppen sprak over de persoon lijke waardering voor de jubilaris die als een rots in de branding stond te midden van de problemen der omzet belasting. De heer Springer, Verificateur der Inv. en Acc. roemde de goede ver standhouding tussen de administra tieve en de actieve dienst die elders veel ongunstiger ligt. Hij heeft hier werkelijke harmonie gevonden. Na de thee voerde de heer Van Lochem nog het woord als chef de bureau van de Inspectie I/A. Hij be paalde de jubilaris speciaal op de af gelegde weg en op de mijlpaal die was bereikt. Ook roemde hij de be langloze leiding die de jubilaris gaf bij de studie van de ambtenaren. Als voorzitter van de jubileumcommissie bood hij de jubilaris een vulpen aan. Het woord werd verder gevoerd door de heer Van Doorn, hoofd van de accountantsdienst, die sprak over de band die ontstaan is tussen de accountantsdienst en de Omzetbelas ting. De vraagbaak voor vele pro blemen was steeds de heer Warnar. Hij bood de jubilaris een atlas aan. Tenslotte sprak nog de heer Ten Hooven, hoofdassistent, namens de Personeelsvereniging en de Schaak club. Namens die verenigingen werd een bloemenhulde aangeboden. In geestige bewoording dankte de jubilaris de verschillende sprekers. met 3 october. Stuur Uw leukste foto in naar Foto-Ciné JAN WOLFSLAG, Breestraat 123 en Haarl.straat 102 en U dingt mee naar onze mooie en waardevolle prijzen. Formaat minstens 6x6 cm, hoogstens 18 x 24 cm. Aantal hoogstens 5 stuks per inzender. (Advertentie) Wedstrijden r.k. EHBO Zondagmiddag werden door de af deling Leiden de rayon-E.H.B.O.- wedstrijden 1956 gehouden. Deze wedstrijden hadden een bijzonder karakter, aangezien de ongevallen aan de werkelijkheid waren ontleend Jammer was het dat maar zo weinig afdelingen van het rayon Leiden heb ben deelgenomen. De uitslagen waren. Senioren: max. aantal punten 470, commandant 75 punten. 1. Roelof- ar endsveen 276 punten; 2. Leiden 264 punten. Commandant R. G Ö'am Leiden 56 punten, C. v. Velzen Roelofarendsveen 53 punten. Junioren: max. aantal punten 460, commandant 80. 1. Leiden 298 pun ten; 2. Roelofarendsveen 254 punten; 3. Zoeterwoude 245 punten. Comman dant: 1. J. Thijssen Leiden 67 punten; 2. K. Kortman, Zoetermeer 64 pun ten; 3. mej. J. Witjes, Roelofarends veen 44 punten. Men schrijft ons: Bij de overdracht van het katho liek academisch ziekenhuis te Nijme gen, viel het mij als Leidenaar op, dat in het dankwoord tot alle mede werkers aan de bouw van dit zieken huis, stadgenoten nagenoeg alle be langrijke plaatsen innamen, te weten het architectenbureau Ir. J. van der Laan, T. v. d. Eerden, ir. J. Hermans, de opzichter O. Bik, en het electro- technisch bureau Langezaal en In niger. Lido: Luxor: BIOSCOPEN. „The Glenn Miller story", alle leeftijden „Chaplins Kolderparade", alle leeftijden. „Fernandel als modeko ning", volwassenen. ...Ja, ja, die Liebe in Tirol", alle leeftijden. ..In r'? onderwereld van Fa. ade leeftijden. DIERENDAG Toen in het voorjaar door de plot selinge strenge vorst de vogels in nood kwamen te verkeren, heeft de Leidse burgerij spontaan geholpen. Daardoor konden veel vogellevens worden gered. Helaas verkeren er ook in normale omstandigheden tal van dieren in nood; door onwetend heid of boosheid wordt zoveel leed berokkend. Dit tot een minimum te beperken is het doel van de Vereni ging tot bescherming van Dieren. De afdeling Leiden heeft zich te vens tot taak gesteld een asiel op te richten, waardoor ook veel mensen geholpen worden. Het is toch niet juist, dat veel burgers in moeilijkhe den zitten omdat hun telkens jonge dieren worden gebracht, waarmee ze geen raad weten en die ze ook niet willen doden of op straat zetten. Een asiel is dus voor mens en dier drin gend nodig. 4 Oktober is het Dierendag, dat betekent, da-t die dag de dieren in het middelpunt van onze belangstelling staan. Ter gelegenheid daarvan ko men wij zaterdag 6 oktober bij u aankloppen om een gave. We hopen dat u mild zult geven. Gaarne willen we ook een beroep doen op alle die renvrienden ons te helpen als col lectant. Donderdag 4 oktober kunt u zich opgeven in een zaaltje van „De Kleine Burcht", Nieuwe Rijn nr. 10 's avonds tussen half negen en. 10 uur, waar u d-an ook een bus in ont vangst kunt nem-en. Zaterdagmorgen kunt u een bus halen op Rapen burg 56. Werkt allen mee de collecte te doen slagen! ARS AEMULA NATURAE. In de ledenvergadering van 28 september j.l. is het werkplan van de Leidsche Lchilder- en Tekenaca demie „Ars Aemula Naturae" vast gesteld. We laten dit in het kort vol gen, zoals dit luidt voor het komen de seizoen. Er zullen vier cursussen gegeven worden, n.l. een schildercursus, een tekencursus, een cursus modelteke nen en een boetseercursus. Daar naast zullen er contact en discussie avonden gehouden worden voor le den en adspirant-leden. Bovendien zullen er tentoonstellingen gehou den worden in eigen gebouw (Pie terskerkgracht 9) en in de Laken hal. Ook de schetsavonden voor le den, waar gestudeerd wordt naar ge kleed en ongekleed model, zullen weer tweemaal per week gehouden worden. Zij, die onder leiding van leraren willen komen werken, zullen zich vroegtijdig moeten melden in verband met de ruimte en de grote aanvraag. BRIDGE-V Jt. „SANSATOUT". Uitslagen Parencomp. Ie ronde. Zwart: 1. Mevr. Kukler—Vogel 134 p 2. mevr. TielkemeyerMekel 131 p., 3. Huis—v. Weizen 113 p., 4. echtp. Aenmeij 109 p., 5. v. d. StakijElink 108 p., 6. NieuwenhuizenWinter kamp 103 p., 7. SliekerBonnet 102 p., 8. BrakelKins 99 p., 9. de Vries v. Dijk 96 p., 10. echtp. Visser 85 p. Rood: 1. Dames KommerWit kamp 83 p., 2. de HaasStikvoort 78 p., 3. dames v. d. Zeeuw 69 p., 4. mevr. BroekhuizenZwanenburg 66 p., 5. Ginjaarv. Rijn 61 p., 6. We berv. Dijk 54 p., 7. DevileeStar- kenburg 50 p., 8. echtp. Werter 43 p. Groen: 1. Echtp. Bernard 85 p., 2. Dubbelaar—Jonker 74 p.. 3. echtp. de Haas 73 p., 4. dames Winterkan Nieuwenhuizen 66 p.. 5. Altink Dubbelaar 56 p., 6. echtp. Mollema 53 p., 7. echtp. Niehot 52 p., 8 dames v. EgmondZwanenburg 45 p. Tevens werd medegedeeld, dat de Keizer Karelprijs, de Nijmeegse cul tuurprijs op het gebied der architec tuur, dit jaar aan bovengenoemd bu reau zal worden uitgereikt, gezien de nieuwe gebouwen der faculteit. Zaterdag herdacht de heer A. Fa- vier, werkzaam aan de Lichtfabrie ken, het feit, dat hij 25 jaar geleden aan deze fabrieken werd verbonden. Aangezien de directeur der fabrie ken verhinderd was, aanwezig te zijn, werd de jubilaris namens ir. Ykema gecomplimenteerd door de hoofdingenieur, de heer ir. H. J. G. Klinkert. Deze overhandigde de heer Favier de oorkonde van het gemeen tebestuur met de bijbehorende gra tificatie met enige toepasselijke woorden, waarin hij wees op het verantwoordelijkheidsbesef en de rustige wijze, waarop de heer Favier steeds zijn werkzaamheden tot volle tevredenheid van zijn superieuren vervulde. Spr. verbond hieraan de wens, dat de jubilaris ook in de ko mende jaren op dezelfde lofwaardige wijze zou voortgaan. In dezelfde geest spraken daarna de chef van de heer Favier en de chef van de afd. Personeelszaken. Een vertegenwoordiger van de Personeelsvereniging bij het bedrijf bracht vervolgens de gevoelens van het personeel tot uiting, waarbij de wens werd uitgesproken, dat het in middels aangeboden cadeau de heer Favier nog menigmaal aan deze dag zal mogen herinneren. De heer Favier dankte allen voor de waarderende woorden en de aan geboden attentie en het spreekt van zelf, dat hij DE OUDE LEIDSCHE TE KATWIJK. Op de jongaieren-tafeikeuring te Katwijk behaalden enige leden der LPV „de Oude Leidsche" verschillen de mooie successen. Als keurmeesters traden op de heren J. Westhoek en C. v. d. Klink voor konijnen en C. de Graaf voor hoenders. Bij de grote hoenders won zowel in hanen als hennen S. Parlevliet met zwarte Holl. Hoenders. Bij de kriel- hoenders was de fraaiste voor T. v. d. Mark jr., die in Hollandse kriel iets moois toonde in zwart, blauw, zilver en goudduckwin. De fraaiste op 1 na, tevens de mooiste hen was voor J. Westhoek jr. met sabelpootkriel. De fraaiste van een jeugdlid was een zeer goede zwarte Holl. kriel-hen van Kees Walenkamp. Bravo! Bij de konijnen won A. Heijneman met Blauwe en Beveren, S. A. Krefs met Black and Tan, S. Parlevliet met Rese konijn, G. J. H. VI. Bosch de tekening-konijn met Hollande en J. Verhage de dwergrassen met Polen. Gezien de hoge predicaten, welke ook bij de dieren die naast de ere prijzen vielen, is dit een goede voor uitzicht voor het komende tentoon stellingsseizoen. Allereerst gaan deze leden der L.P.V. naar Ut. Nat. Jong- dierententoonstelling „Ornithophilia" te Utrecht in één der hallen van het Jaarbeurscomplex. Zaterdag j.l. werd het feit her dacht, dat de heer S. Fuchs 25 jaar aan de kettingfabriek van de Kon. Ned. Grofsmederij alhier verbonden was. De jubilaris werd vergezeld van echtgenote en verdere familie, door de adjunct-directeuren, ir. K. Bouman en ir. H. H- Kruyt in de di rectiekamer ontvangen. De heer Kruyt wenste de jubilaris geluk met zijn jubileum en bracht hem dank voor hetgeen door hem in de werkplaats werd gepresteerd. Spreker herinnerde er aan hoe Fuchs in 1931 op 14-jarige leeftijd in de kettingfabriek werd te werk gesteld en dóór ijver en werkkracht zich in de loop der jaren ontwikkelde tot een uitstekend vakman, aan wie het smeden van de zwaarste mekhamer- kettingen kon worden toevertrouwd. Hij heeft een familie-traditie voort gezet, door het kettingvak van zijn vader te leren. Daar de jubilaris pas 39 jaar oud is verwacht men nog veel van hem. Vervolgens werd ook mevrouw Fuohs door spreker dank gebracht voor de steun welke zij aan haar man steeds had gegeven. Ir. Kruyt 'bood als blijk van waardering aan een enveloppe met inhoud, een blauw herinneringsbord, het ver erend getuigschrift van de Maat schappij van Nijverheid en Handel, alsmede het daarbij behorende zil veren draaginsigne. Na hem spraken: G. G. van der Waals, als bedrijfsleider Kettingfa- briek, en de heer J. P. Ouwerkerk, werkmeester kettingfabriek. Na een dankwoord van de jubila ris werd de koffie rondgediend en bleef men nog enige tijd bijeen. de zilveren medaille van de Ver. v. Vreemdelingen Verkeer, verbonden aan de tweede prijs van de grote 3 october-fotowedstrijd. Foto's insturen aan: Foto-Ciné JAN WOLFSLAG, Breestraat 123 en Haarl.straat 102. Formaat minstens 6x6 cm., hoogstens 18 X 24 cm. Aantal hoogstens 5 stuks per inzender. Advertentie De commissaris van gemeentepo litie te Leiden brengt ter kennis, dat het bij politieverordening verboden is op de openbare weg a. vertoningen te geven (acroba tiek e.d.); b. aapjes, marmotten en dergelij ke dieren te vertonen; c. verlotingen te houden of gele genheid tot deelneming aan hazard spelen. Bij constatering van overtreding zal proces-verbaal worden opge maakt, terwijl de voorwerpen, waar mede het feit is gepleegd, inbeslag- genomen zullen worden. De Eerste Hulpdiensten zijn als volgt geregeld: Dinsdag 2 oktober. Lunapark Schuttersveld van 18.0024.000 uur post aanwezig in school Schutters veld. Bij de Taptoe lopen EBBO-ers mee. Woensdag 3 oktober. Gedurende de behendigheids wedstrijd voor auto's op het Levendaal is de EHBO- post ondergebracht in het Vita-ge- i bouw. Voor het Lunapark Schuttersveld is van 9.00 uur tot afloop een post aanwezig in de school Schuttersveld. Bij de uitdeling haring en witte brood, l.oraalmuziek middag-op tocht enz. zijn voldoende EHBO-ers aanwezig. Beide dagen functionneert de Eer ste Hulpdienst normaal. De bezet ting op de hoofdpost aan de Mare en de Uitrukpost van de Brandweer is op de drukste uren versterkt. N00RDWIJK moest drukken van collega's. Winkelsluiting. Nu het seizoen voorbij is, moeten in onze gemeente alle winkels op zondag voor het pu bliek gesloten zijn. Op werkdagen mogen de winkels van 5 uur 's mor gens tot 6 uur 's avonds geopend zijn. Tabak-, vis- en kapperswinkels mo gen op werkdagen tot 's avonds 7 uur geopend zijn. Ook de verplichte daarne vele handen I halve-dag sluiting is wederom van 1 kracht geworden. Gevestigde personen van 20 tot en met 26 september C. K. de Bruin en farn., hoogleraar, de L. de Kanterstr. 43. A. P. M. de Bie en fam., leraar, Boerhaaveln 12. M. V. Green en fam., hoogleraar, de M. van Streefkerkstr. 48. J. Ligtvoet en fam., forceur, Kanaalstr. 11. A. L. van Ast en fam., schipper. Utr. Veer 19. J. de Vries en fam., transportarbeider, Ma- riënpoelstr. la. A. van Trigt en fam., ge meente-ambtenaar, Mulderstr. 12. J. F. M. Fabrie en fam., militair, Lorentzkade 84. J. Schilmeijer en fam., aan boord Haarl.trekvaart. A. van Barneveld en fam.. elektro-monteur, aan boord achter Haagweg 55. D. F. Labrijn en fam., Mul derstr. 10. D. Zanen. Witte Singel 8. B. M. Hoogevelt. Botermarkt 15. E. Weijma, Lammenschansweg 27. J. C. v. d. Laaken gezinsverzorgster. Langebrug 26. C. A. v. d. Linden, typograaf, H. de Vriesstr. 57. H. H. Hamerling—Groen, Rembrandtstr. 8. J. S. van Tol, kinderverzorgster, Zoe- terw. Singel 99. E. M. C. Tienstra, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10. J. H. A. Schaper, ass. calculator. Rapenburg 78. F. Bom, militair. Burggravenln 159. K. Roos, P. J. Blokstr. 41. C. I. J. Kutzner, hulp i.d. huish., de Gijselaarstr. 11. I. Schophuizen, verpleegster, Wasstraat 44. H. v. d. Waal, Lammenschansweg 34. M. Berger, Stieltjesstr. 40. B. M. L. Lee- wens, Noordeinde 50. H. M. J. Tomesen Koster, onderwijzeres. Boerhaaveln 12. J. A. C. den Hartog. electriciën, Heren straat 142. G. R. Dassen, telefonist, Schelpenkade 41. G. H. Karreman, de M. van Streefkerkstr. 34. G. Heijnekamp, magazijnbeheerder. Herengrt 63. L. L. H. Winter. 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10. D. de Haan, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10. B. von Berg. Franchimontln 19. F. T. M. Spieksma, Vcrdamstr. 60. P. J. A. Metz. Nw Rijn 64a. B. Hurenkamp, Ra penburg 116. F. G. Harren. Breestraat 9. A. A. M. Bonnen, kinderverzorgster, Hooigracht 11-29. L. P. M. v. d. Akker, O. Singel 132. F. H. Westera. mach. bankwerker, O. Singel 132a. I. B. H. M. Rubbens, Burgsteeg 1. L. J. A. van Wersch, Herengracht 22. J. A. Acker- mann, De Sitterln 37. A. O. Jellema, Ka- gerstr. 16. M. Baron v. Aerssen Beyeren van Voshol, Zoeterw.weg -124. E. M. T. van LeekVerburg, Moddermanstr. 21. C. O. Huininga, Morsweg 108a. A. A. van Beek, hulp i.d. huish., Hooigracht 58. G. Mulder, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10. C. A. Emeis, O. Rijn 3. L. T. van de Laar Merelstr. 36. H. J. Lems, Nieuwstr. 34. J. A. A. H. M. Smithuis, Roodborststr. 39. H. J. Broos, brandstoffenhandelaar, Kolfmakersteeg 5. A. M. Bovenkamp. vertegenwoordiger. Noordeinde 36. B. H. Verhoek, aan boord Haarl. trekvaart. I. B. WijnenMeijer. Boerhaaveln 23. E. Silvergieter HoogstadDe Quay, hulp- Eijk, kinderverzorgster, Zoeterw. Singel 99. M. L. Hofer, e Sitterln 93. R. Kroek, Wasstr. 65. N. M. van Roonde Ruiter, Mulderstr. 12. I. M. G. van Kuik, Witte Singel 43. Vertrokken personen van 20 tot en met 26 september H. J. Hüpscher, en fam., Lammenschansweg 40. Middelharnis, Hobbernastr. 24. J. Barge en fam., Boer haaveln 6, R'dam, Esschenlaan 97. M. W. van Zijl en fam., Jul. v. Stolberghof 43, Den Haag, Leyweg 1380. J. A. Verzijlen- berg en fam.. aan boord, Uithoorn, aan boord. J. J. Hamming en fam., Rapen burg 4. Oegstgeest, Wyttenbachweg 34. H. HeemskerkReimering en fam., Hya- cinthenstr. 16a. Alphen a. d. Rijn, de Ruyterstr. 20. W. J. G. van den Eeren- beemt en fam., Maredijk 137, Roosendaal c.a. Boulevard 101. N. Langezaal en fam., O. Singel 72a, Ver. Staten. P. Kloos en fam., Kortenaerstr. 54. Oost en west Sou burg, Tuinstr. 20. W. P. H. Hoogenboom en fam., Rapenburg 98a, Soest, C. Huy- gensln 13. B. de Man en fam,, Meerbur gerkade 33, Noordwijk, Meidoornstr. 2. j. Montagne en fam., Ch. de Bourbonhof 41, Den Haag, Melis Stokelaan 1060. G. van Rij, de Genestetstr. 92a, Moordrecht, Kon. Julianastr. 15. M. A. A. de Mooij, Diefsteeg 18, Moordrecht; Kon. Juliana- straat 15. W. A. J. Cnopius, Rapenburg 87, Den Haag, Kwekerijweg 21. J. Ma- rijt, Druivenstr. 2, Haarlem, Nassau- plein 2. J. C. Boone, Transvaalkade 11a, Assen, Kanaal 37. D. v. d. Zwart, Rijns- burgerweg 86, Haarlem, Nassauplein 2. B. Vorstelman. Rijnsb.weg 10, A'dam, le Helmerstr. 104. J. L. v. d. Raad. De- cimastr. 26a, Beverwijk, Antillenstr. 30. A. E. Habraken. Molenstraat 27, Wasse naar. KI. Hoefijzerln 4. W. A. P. F. L. v. d. Bijl, Groenhovenstr. 2. Den Haag, Swammerdamstr. 64. R. J. Hogenbirk, W. Singel 25, Groningen, Peizerweg 30a. P. A. Voorhoeve. J. de Wittstr. 51, Utrecht, J. v. d. Borchstr. 81. M. Hoge- wegVerhoef, Boerhaaveln 15, Velsen, IJmuiderstr.weg 79. I. Louweret, Heren- steeg 6, Den Haag, Kranenstr. 54, M. G. A. Chambry, de M. v. Streefk.str. 34, Oegstgeest, Deutzstr. 15. D. J. Burkens, Morsweg 4, Delft, Nw Plantage 2. M. B. Honorowiez, Fagelstr. 11, Den Haag, Be- noordenh. weg 32. M, J. Castelein, Joh. de Wittstr. 6, Tilburg, Hasseltpln 6h. E. H. Rother. Haarl.str. 295a, Duitsland. T. Walburg, aan boord, Uithoorn, Jaagpad 25. M. H. Eerligh, Vliet 5a, Driebergen ca. Hoofdstr. 268. H. SommerVreeswijk, Varkenmarkt 7. Den Haag, Kneppelhout- straat 8. L. Rijsbergen, Rijnstr. 15, Alme lo, Vriezenveenseweg 170. M. Oskam, Fruinlaan 1, Zwammerdam, C 99. E. J. Hajer. Zoeterw. Singel 10. Gorinchem, Jagerslaan 9. Jhr. D. M. Schorer, Witte Singel 95. Oegstgeest, Rhijngeesstr.weg verpleegster, Rijnsb.weg 10. A. M. M. v. 159. A. F. A. Vasen, Witte Singel 15, SASSENHEIM AFSCHEID P. POST ALS HOOFD VAN DE ST. PANCRATIUSSCHOOL Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd heeft de heer M. J. A. Post zijn functie als hoofd van de St. Pancratiusschool met ingang van vandaag neergelegd. Zaterdag 29 sept. heeft de heer Post afscheid genomen van de school en de schooljeugd. Omi uur was er een gezongen H. Mis waarna de jeugd in de zaal van het KSA-gebouw bij eenkwam. Hier werd de heer Post en z'n gezin door h*en ontvangen met tromgeroffel en een welkomstlied. Uit iedere klas brachten een paar jongens iets ten beste en werden er geschenken aangeboden n.l. een ta fel voor een televisietoestel (van de schooljeugd), een electr. scheer VPa- raat (van het personeel) en een wandversiering (van de eigen klas). Aan de echtgenote van de heer Post werden bloemen aangeboden. Nadat de heer Post een dankwoord had uitgesproken volgde een af scheidslied, hetgeen goed gezongen werd. Tenslotte nam de heer Post van iedere jongen persoonlijk af scheid. Voor de ouders volgt nog een aparte gelegenheid tot afscheid. Hier over spoedig nadere mededelingen. Adest Musica. De drumband Adest Musica behaalde op het grote landelijk concours te Amsterdam een eerste prijs met 96 punten. VOORHOUT RECTOR REGEER PASTOOR. Tot pastoor van de parochie van het H. Hart te Schiedam is benoemd de zeereerw. heer G. P. Regeer, se dert 1949 rector aan de Bisschoppe lijke Nijverheidsschool alhier. LEI0SGHEN0AM INBRAAK IN „OOSTHOEK". Terwijl de heer H. Hendriks met zijn vrouw zaterdagavond naar zyn familie in Bleiswijk was, zijn die ven zijn huis „Oosthoek" aan de Veursestraatweg binnengedrongen door verbreking van een zijraam. Het geheele huis is overhoop gehaald. Behalve het linnengoed is ook ver mist een gouden horloge, een bedrag van 300,en nog enige waarde- artikelen. Toen de heer Hendriks thuis kwam, vond hij het gehele huis in wanorde. Hij heeft de politie ter hulp geroepen, die met behulp van een politiehond geprobeerd heeft de dader(s) op te sporen. Australië. H. C. J. Bourgonje. H. Mors weg 84a. Apeldoorn. Frankenlaan 70. J. H. Boerema. Rijnsb.weg 124, Roden, Ka naalstr. 29. B. P. M Plessen. Fagelstr. 4, Oldenzaal, Schoolstr. 1. A. M. Boonman, Roodborststr. 38. Australië. C. Zandvliet, Piet Heinstr. 5. Koudekerk a. d. Rijn, Hogewaard 17. M. C. Schermer—Nibbe- link. J. F. v. d. Lindenprt 10, Limmen, Westerweg 75. W. Verhoeff, Herengrt 65. Zoetermeer, Voorweg 194. A. Leupe, Ko- ningstr. 3a. Denekamp, Duttinstr. 6. E. J. Jongkees, Burggravenln 1, Utrecht, Ma liebaan 123. A. Visscher, Pietersk.grt 2a, Bussum, H. Kam. Onnesweg 80. D. L. v. Raalte, Roodenb.str. 22, Oegstgeest, Hofdijck 58. H. J. G. Mak. Kapteynstr. 40, A'dam, W. Molengraaffstr. 16II. D. Koelman, Haagweg 218, Leiderdorp, Berkenkade 29. M. A. Duijser, Rood borststr. 51. Heemstede. H. Heyermansln 3. T. Burgmeijer. Alexanderstr. 22. Nieuwveen. A. H. Kooistr. 11. M. P. Beins, Hooigracht 11-29, R'dam, Spiraea- straat 18c. M. v. d. Haven, Kraaierstr. 6, Hilversum, Dalweg 21a. T. H. Hendriks, Zoeterw. Singel 18. Heemstede, Nobel- laan 15. A. Towsey, J. v. Goyenkade 19. Australië. T. M. Noordam, Rijnsb.weg 10, Katwijk. Drieplassenweg 17. W. T. de Jong, Driftstr. 17a, Nieuw-Zeeland. J. A. Rotti, R. en Schiekade 116b, Indonesië.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2