DUINSTREE D&üj fleh LWÜGAT faywum C MAAR BETAALBAAR Modieuse ontwerpen met nieuwe détails EXCLUSIEF RIJNSTREEK VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Tweede serie shows van V. D. Nu het laatste mode-nieuws reeds op vorige shows is gelanceerd bracht de firma V D andermaal tijdens een tweede serie shows de lijnen voor het komend seizoen. Thans was aan de „little-lady" bijzondere aan dacht besteed en ook aan de meer gangbare kledingstukken, die lijnen van vorige seizoenen vertoonden, met nieuwe détails, stuk voor stuk zeer modieus. Blouses, in poplin, dat gemakke lijk is te wassen, vooral, en ook jum pers en vesten zijn voor de „teen ager" ideaal. Het vlotte violetkleurige tinneroy japonnetje met ririm aange zette rok, gegarneerd met diepe steek- zakken zal goed bij haar in de smaak vallen. En voor de gelegenheid waarbij zij aïs een „echte dame" wil verschij nen is er een wevenit duex-piéces in een zachte tint met ruim klokkende rok in vele banen. Voor de winter: een poplin jack, geheel gevoerd met teddy en gecompleteerd met een de enkels nauwtoelopende gebardine pantalon. Ook voor de vrouwen die 's win ters graag in huis in pantalon lopen vanwege de kou zagen we een vlot en tegelijkertijd „gekleed" geheel: een grijze pantalon, waarover een lang grijs vest werd gedragen uit Frankrijk geïmporteerd met een motief in een soort spijkerschrift. De prijs was dan ook evenredig aan de distinctie. De 7/8ste mantels zijn praktisch voor de werkende vrouw. Als het nieuwste werd een fel rood suède- jasje aangekondigd, en ook de „little lady" was in een variant van d( „Monty-coat" gestoken. Teddy-voe ringen kwamen bij vele modellen voor. Het kledingprobleem voor „een Dr. Van Houweninge Graftdijk overleden 68 Jaar oud is gisteren te Leiden overleden dr. C. J. van Houweninge Graftdijk, chirurg te Leiden. Dr. van Houweninge Graftdijk is op 25 sept. 1888 te Giessendam ge boren. Hij volgde aan de universi teit te Leiden de medische studie, waarna hij al spoedig assistent werd van prof. Korteweg, later van prof. Zaayer. Als chirurg kreeg hij in Lei den binnen korte tijd een grote prak tijk. Zijn arbeidsterrein beperkte hij tot het Diaconessenhuis, waar hij ook vele jaren cursussen heeft ge geven. De persoonlijkheid van dr. Van Houweninge Graftdijk werd geken merkt door een g^oot gevoel van verantwoordelijkheid, die hem mede door zijn innemend karakter zeer gezien maakte bij de patiënten. Het behoeft geen betoog, dat hij als chi rurg vele patiënten het leven heeft kunnen redden. Tot februari van dit jaar was dr. Van Houweninge aan het Diacones senhuis verbonden. Daarna heeft hij zich geassocieerd met dr. H. Muller te Leiden met de bedoeling zich ge leidelijk uit zijn praktijk terug te trekken. De overledene was lid van de Ro tary, redacteur van het Ned. Tijd schrift voor geneeskunde en speelde een belangrijke rol in de Ned. Mij voor Heelkunde. POTLOOD en GEEST 1 2 3 4 5 6 7 T~ 11 ÏT 13 14 15 16 17 Ï8~ Ï3~ 20 TT 22 JT 24 25 w 27 "28" 29 ■B30 No. 504. Horizontaal: 1. de voor naamste Griekse dichter, 7. familie lid, 8. maanstand, 10. luitenant (afk.), 12. deel van een boom, 14. familielid, 15. meisjesnaam, 17'. bijrivier van de Rhóne uit de Jura, 18. scheepstros, 19. stap, 21. voor, 23. bevroren water, 24. vaartuig, 26. water in Friesland, 27. meisjesnaam, 28. de 11de maand bij de joden, 30. plaats op de W. kust van Lombok. Verticaal: 2. voorzetsel, 3. dof, 4. latwerk, 5. klein kind. 6. onderarm- been, 9. opzichter (Java), 11. voor zetsel, 13. welriekende wasachtige stof, 14. muzieknoot, 16. bijl met lange steel, 17. berg, 20. spil van een wiel, 22. muzieknoot, 24. voorvoegsel, 25. voertuig, 27. water in N.-Brab., 29. foei. Oplossing morgenavond. Oplossing 541. Horizontaal: 1. Mal ta, 7. deels, 9. ra, 11. klop, 12. Inn, 14. Leo, 15. are, 16. tip, 18. rad, 20. Oder. 22. si, 23. lelie, 25. Essen. Verticaal: 2. A.D., 3. Lek, 4. teller, 5 aloë, 6. priktol, 8. spoedig, 10. An, 13. Napels, 17. idee, 19. as, 21. ris, 24. Ee. avondje" is opgelost door de geklede middagjapon met het jasje dat een gedécolleteerd bovenlijfje verbergt; met een corsage of een fraai bijoux is deze in een ommezien in een feest- japonnetje om te toveren. Een col lectie zwarte cocktail japonnen, ge schikt voor theater- en concertbezoek, vertoonde bijna alle het accent op de rok, die met doorstiksels in plissé- patroon of met elegante draperingen was versierd. Waar blijft het boeketje? Aparte vermelding verdient het ballonvormige zwart-fJuwelen rokje uit de couture-afdeling „Gregoire", een eigen creatie van de firma. Een haute-couture-effect kreeg dit model door het boeket rode rozen van pure zijde aan de achterbaan. Een romantisch geheel, waarin men voor de keus wordt gesteld de hele avond te blijven staan, of het boe ketje er af te halen en naast zich te deponeren. Een derde mogelijkheid is het op een andere plaats aan te bren gen, en deze oplossing lijkt ons de beste. De accessoires, eveneens afkomstig van de firma, deden het goed bij de modellen. Ze kleurden bijvoorbeeld de mosgroene handschoenen uitste kend bij de champagne avondjapon, bestaande uit vele lage tule, alleen we hadden ze bij een dergelijk model liever langer gezien. Op 11 oktober zal V D voor de derde maal met een nieuwe serie modeflitsen komen. GEM. AANKONDIGING GESLOTENVERKLARING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Rijndijkstraat met ingang van 1 oktober 1956 voor de duur der al daar plaatsvindende bestratingswerk zaamheden, zal zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij en trekdieren en vee. NIEUWE SECRETARIS IN RAAD VAN OVERLEG. Gisteravond werd in de zitting van maatschappelijk en cultureel overleg te Leiden dr. G. W. M. Kallenberg door de heer W. J. Kriek opgevolgd als secretaris. Dr. Kallenberg, die door drukke werkzaamheden zijn secretaris-func tie niet kon handhaven, ontving de dank van de vergadering voor het vele werk, dat hij voor de raad heeft verricht. De heer Kriek vertegenwoordigt in de raad de Werknemende Mid denstand. Zijn adres is Hooigracht 12; telefonisch te bereiken onder nummer 20018. WIN de zilveren medaille van de 3 Octo- ber-Vereeniging, verbonden aan de hoofdprijs van de grote 3 october- fotowedstrijd. Foto's insturen aan: Foto-Ciné JAN WOLFSLAG, Breestraat 123 en Haarl^traat 102. Formaat minstens 6x6 cm., hoogstens 18 X 24 cm. Aantal hoogstens 5 stuks per inzender. (Adrvèrtentie). f/t WIN een mooi fototoestel door een eigen gemaakte 3 octoberkiek in te sturen aan: Foto-Ciné JAN WOLFSLAG, Breestraat 123 en Haarl.straat 102. Formaat minstens 6x6 cm., hoogstens 18 X 24 cm. Aantal hoogstens 5 stuks per inzender. Advertentie ONDERSCHEIDING. De heer C. Brilman, directeur van de technische school te Leiden, heeft gisteren in Hilversum tijdens een feestelijke bijeenkomst in theater Gooiland, de gouden Van der Wal- penning ontvangen. Deze uitreiking geschiedde voor de eerste maal sinds de instelling van de onderscheiding, die de herinnering levend houdt aan wijlen ir. Van der Wal, de eerste voorzitter van de stichting Vakoplei ding. De penning werd aan de heer Brilman overhandigd door de wedu we Van der Wal. De plechtigheid vormde het slot van een feestelijke bijeenkomst naar aanleiding van het lö-jarig bestaan van de stichting. Crescendo-adspiranten-avond. Door een misverstand bij het hu ren van de zaal op donderdag j.l. gaait de adspirantem-avond van Cres cendo thans door op zaterdagavond 7 uur in de zaal van speeltuinver. ,Oosterkwartier" aan het eind van de Borneostraat. KAB St. Leonardus. In verband met de opening van het winterprogramma 1956—»1957, deelt het KAB-wijkbestuur „St. Leonardus" aan de leden het volgende mede: Noteert in uw agenda, 17 oktober 1956, een gezellige en leerzame avond in het parochiehuis, Haagweg 14, Lei den. Jo-KV.P. Aandacht voor de Jo-K.V.P., die vanavond weer 't seizoen begint met een avond, waarop het „nieuwe" Tweede Kamerlid, Cor Kleisterlee uit Rotterdam, zal spreken over „Bezits vorming in de huidige politieke situa tie". Een brandend aktueel onder werp. SPIEKER. KAV-Herensingel benoemde bestuur Met een lof in de parochiekerk werd gisteravond het winterpro gramma geopend van de KA V-af de ling van de Herensingelparochie. Dé geestelijk adviseur, kapelaan J. v. Adrichem, hield hierbij een predika tie over „de vrouwenbond van Gali- lea", waarin hij de vrouwen op het hart drukte, de KAV niet slechts te zien als de vereniging van de ge zellige uitstapjes, maar haar tevens te beschouwen als een middel tot apostolaat. In een bijeenkomst, die daarna ge houden werd in de zaal aan de Ma ria Gijzensteeg, bracht de diocesaan voorzitster, mej. Stringa, dank aan kapelaan Van Adrichem, voor zijn toepasselijke woorden, welke dank gestalte kreeg in een klein presentje. Hierop volgde de bestuursverkiezing, welke door mej. Stringa werd ge schetst als zeer belangrijk: 'zo be stuur, zo afdeling. Candidaat waren gesteld mevr. Driessen, mej. de Jeu, mevr. v. d. Berg en mevr. Pont, wel ke candidaten resp. met 75, 70, 68 en 67 stemmen werden gekozen. Vervolgens werd overgegaan tot de verkiezing van een voorzitster, die, hoewel er geen tegenkandidaten wa ren gesteld, moest geschieden op grond van de statuten Voorzitster werd gekozen mevr. W. C. van Dam- Borst. In een toespraakje, waarin ze de omstandigheden prees, die er de He rensingelparochie toe had gebracht, de kans aan te grijpen een eigen af deling te vormen, droeg mej. Stringa het voorzitsterschap over aan mevr. van Dam. Ze wees verder nog op de verantwoordelijkheid van de wijk- leidsters en van de leden. Mevr. van Dam, tenslotte, dankte voor het vertrouwen in haar gesteld en sloot de vergadering na behande ling van enkele huishoudelijke puntjes. (Advertentie) Leidse Agenda VRIJDAG 28 SEPTEMBER. JO-KVP. „Bezitsvorming In de huidige politieke situatie". Gulden Vlies. Aanvang 8 uur nam. en O. Ned. Comedie: „Van de brug af gezien". Schouwburg 8' uur nam. ZATERDAG 29 SEPTEMBER. Instuif. Spreker Pater P. Wesse- ling, St. Leonardushuis, Haagweg. Aangvang C uur precies. „De Sleutelstad" Jubileumuitvoering Stadsgehoorzaal 8 uur nam. Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest: Doeza-apotheek, Doe- zastraat 31, tel. 21313; apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Modeshow De Vries-De Groot „Betaalbare exclusiviteit", zo luidde het motto waaronder de heer Alb. de Vries gistermiddag en -avond in de Turk in samen werking met De Groot uit de Don- kersteeg zijn modellen toonde. De show werd geopend met een bruine biberette lange mantel, waarna een groot aantal bontsoor ten volgden, zoals bisam-buik, chevrette, nerz-murmel, Indisch lam pattes, Toseaans lam, mol, zobelfeh, zeehond, persianer en nerz (mink). Hoewel de mantels, zowel de 7/8ste en korte als de lange, stuk voor stuk waard wa ren te worden opgenoemd, zullen we volstaan met een enkele ver melding. Er waren bisam-mantels bij, die nauwelijks te onderscheiden zijn van nerz-mantels, dank zij de bewerking die het bont heeft ondergaan en de verwerking van de vellen: diago- naalsgewijze, horizontaal of verti kaal. Een kort jasje van Hongaars goudlam was gegarneerd met dezelf de stof als waarvan de wikkelrok was gemaakt. Van een klein beestje als de nerz wordt het gedeelte tussen kop en staart gebruikt, maar we zagen ook modellen van alleen nerzkopjes of enkel nerzstaarten. Men is tegenwoordig zo ver dat men het bont in alle mogelijke kleur nuances van beige naar bruin en van grijs naar grijsblauw en zwart kan verven. Het is soms moeilijk de ene soort van de anderé op een afstand te onderscheiden, en bovendien zijn de bewerkingen zo geperfectioneerd dat het op geringer afstand nog wel moeilijkheden oplevert. Al naar de souplesse van het bont was de mouwinzet. Een lichte, soe pele soort is geschikt voor een ruim klokkende rug en ballonvormige mouw, de zwaardere soorten vallen mooier uit in rechte mantels, met een gladde mouw. De lange nutria mantel die we zagen was door de grote gedrapeerde kraag en de enor me manchetten een beetje te pom peus. Persey. De fa. De Groot bracht onder de naam Hanro-jersey, 'n aantal jersey pakjes en japonnen van mooie kwa liteit, met jaquard-motieven en ook effen. Als garnering was dikwijls ge bruik gemaakt van zwart fluweel. Onder de tunique-modellen werden van dezelfde stof losse rokken gedra gen. Fraai waren de met de handbe- werkte Weense en Italiaanse jum pers en de Amerikaanse rokken van Koret, die naar men ons verzekerde permanent plissé-houdend zijn, en bovendien zelf te wassen. Van nylon en orlon waren japonnen en en twin-sets vervaardigd. Fluweel was ook gekozen voor cocktail ensembles. Vooral de zwarte japon nen van dit materiaal hadden allure, die nog werd verhoogd door de 'zeer fraaie stola's van de firma De Vries. Geheel van jersey waren ook de „after-ski",pakjes. Er was veel schoons te zien en het publiek, dat hierdoor waarschijnlijk wat werd overbluft, vergat wel eens te applau disseren. De firma J. P. van der Blom, was verantwoordelijk voor de kapsels. Tevens zorgde deze firma voor een verrassing in de vorm van een flesje parfum voor iedere be zoekster. De hoeden die bij de mo dellen werden gedragen' waren af komstig van de hoedenmodiste Mimi de Graaf uit Rotterdam. Leidse Smalfilmers openden seizoen Gisteravond opende de Leidse Smal film Liga het seizoen met een pro gramma verzorgd door de Gooise Smalfilm Amateurs in de cantine van Smit's Apparatenfabriek. Voor dat men met de vertoning van de films begon, hield eerst de voorzitter, de heer H. Kleibrink, van de L.S.L. een korte welkomstrede en besprak enige programmapunten voor het ko mende seizoen. O.a. is besloten om op 20 en 21 oktober het jaarlijkse be zoek aan de „Ovaki" in Gent te bren gen, voor welk bezoek vele leden zich opgaven. Tevens werd bekend gemaakt, dat er dit jaar weer een wedstrijd gehouden wordt met een verplicht onderwerp n.l. „De sleutel". Alle leden werden opgewekt aan deze wedstrijd deel te nemen, waar voor het bestuur mooie prijzen be schikbaar heeft gesteld. Verder ont vangen de leden een enquête-formu lier, waarop zij hun wensen en ver langens kenbaar kunnen maken, zodat het bestuur een overzicht kan krij gen van wat er bij de leden leeft. Daarna ging men over tot het ver tonen van de films, welke telkens in geleid werden door een geestig praat je van de vice-voorzitter van de G. S. A., de heer Schotman. Vertoond werden: 1. Chapeau Dra- matique van de heren Metz, v. Tuyl en Schotman, 2. Angst om Petra van Metz, 3. Goliath Sweethock erft.... een clubfilm. Na de pauze, welke gebruikt werd om de inwendige mens wat te verster ken kwam de 4e film: De Speler, ook een clubfilm en daarna 3 films van Koen van Os: Er komt eens; Exotica en Roeiboten te huur; welke laatste film zo geestig was, dat men hem tweemaal gedraaid heeft. Het programma werd door de aan wezige leden zeer gewaardeerd er de voorzitter dankte de Gooilanders dan ook hartelijk voor 't gebodene. Na het slotwoord van de heer Schotman, waarin hij toezegde ir maart a.s. nog eens met een program ma te komen, wer.d deze geanimeer de avond door de heer Kleibrink ge sloten. LEIDSCHENDAM PATER A. BELDEROK GEHULDIGD. Ter gelegenheid van het feit, dat pater A. Belderok M.S.C. 25 jaar ge leden de eeuwige gelofte aflegde in de congregatie van de Missionaris sen van het H. Hart, is hij gister avond gehuldigd door de K.A-B. al hier. De voorzitter, de heer A. Lange- veld, sprak een inleidend woord. Pa ter Belderok heeft als missionaris in de archipel moeilijk werk verricht totdat hij in een Jappenkamp terecht kwam. Ook als geestelijk adviseur van de K.A.B. heeft pater Belderok zich doen kennen als een goed advi seur niet alleen maar ook als vaderlijke raadgever. Daardoor heeft hij de harten van de X.A.B.-ers ge wonnen. Terwijl het doek van het toneel werd opgetrokken kwam een prachtige fauteuil te voorschijn en de voorzitter verzocht pater Belde rok hierin te gaan zitten. Maar na de rust komt ook de ar beid in de uitgestrekte parochie. Pa ter Belderok legt de afstanden steeds af op een gehuurde solex. De leden van de K.A.B. en haar onderafdelin gen met de K.A.V. hebben gemeend hun geestelijk adviseur de behulp zame hand te bieden en in de plaats van de gehuurde solex een eigen hulpmotor te mogen aanbieden. En terwijl de voorzitter dit onderwerp inleidde, kwam een van de leden het toneel oprijden met een spik-, splinter nieuwe solex. Ook dit twee de kostbare feestgeschenk werd on der bijvalsbetuiging van alle leden aan de jubilerende adviseur aange boden. -Zichtbaar aangedaan sprak pater Belderok daarna woorden van dank op de eerste plaats tot de voorzitter voor zijn waarderende woorden ten opzichte van zijn werk voor de K.A. B. Maar ook voor de geschenken be tuigde de pater zijn hartelijke dank. De K.A.B. had hem geen nuttiger cadeaux kunnen aanbieden en hij zal er zich nog eens extra op toeleg gen de belangen van de K.A.B. en ook van de leden persoonlijk te be hartigen in de verwachting dat het de K.A.B.-familie in stijgende mate naar wens zal mogen gaan. NOORDWIJK AFSCHEID DOKTER KUIPER De bij vele moeders bekende kin derarts dr. Kuiper, leider van de con- sultatie-bureaux voor zuigelingen en kleuters van het W. G. en Gr. Kruis (heeft zich wegens vele werkzaam heden genoodzaakt gezien zijn arbeid in Noordwijk te beëindigen. In het gebouw van het Wit Gele Kruis waren de dagelijkse besturen en de wijkzusters van het Wit Gele en Groene Kruis aanwezig om afscheid te nemen. Namens de beide kruis verenigingen wijdde dr. Goudriaan zeer waarderende woorden aan de wijze waarop dr. Kuiper zijn arbeid heeft verricht. Een klein stoffelijk LEIDERDORP Geb.: Maria Gozewina, d. v. H. van Bostelen en M. G. Boskeljon; Paulus, z. v. J. H. Zwaan en C. Spaargaren. Getr.: L. P. Rietveld en C. Verbeek. Overl. A. Heenk, 87 jaar, wed. van W. Demmendal. DE KWAKEl SCHIPPERTJESDAG 1956. Gisteren werd voor de Kaagse be volking een zeilwedstrijd gehouden, de z.g. schippertjesdag. Met fraai zeil- weer werd om 11 uur gestart en belangstelling was zeer groot voor deze traditionele wedstrijd. Er waren 27 deelnemers, waaruit blijkt, dat voor deze wedstrijd hoe langer hoe meer belangstelling bestaat. Nadat 3 banen waren gezeild, kwam de heer Loogman aan het hoogst aantal pun ten n.l. 81. Door deze prestatie is hij voor de derde maal winnaar geworden, komt de wisselbeker definitief in zijn bezit. Hierna werden de prijzen, die uit zeer mooie luxe voorwerpen be stonden, door de heer H. de Baat uit. gereikt. De uitslag luidt: 1. Jan Loogman 81 punten; 2. Jan Zwetsloot 72 pnt.; 3. D. v. d. Broek 70 pnt.; 4. J. Schui- lenburg 69 pnt.; 5. Jan v. Es 63 pnt. KDO. Het le elftal speelt een uitwedstrijd in Amsterdam tegen ODIN, aanvang 2 uur vertrek per auto om 12.45 u. vanaf Leenders. De reserven spelen op eigen terrein te gen SMC 2, aanvang 2.30 uur. MEJ. KLOMPé STELT VRAGEN OVER RADIOACTIVITEIT. Het lid van de Tweede Kamer, me juffrouw Klomipe, heeft aan de minis ter van sociale zaken en volksgezond heid, van onderwijs kunsten en we tenschappen en van economische za ken de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het juist, dat het radiologisch instituut in Freibrug (i/br.) in West- Duitsland een verhoogde radioactivi teit in veld en gewas heeft geconsta teerd, welke wordt toegeschreven aan proeven met atoomwapens?. 2. Menen de ministers, dat een der gelijke verhoogde radioactiviteit ten onzent niet werd geconstateerd? Waarop steunt deze mening? 3. Wordt deze activiteit in ons land regelmatig gecontroleerd? Zo ja, door welke instanties? Zo neen, waarom blijft deze controle achterwege? 4. Welke plannen heeft de regering ter bescherming van de bevolking, ingeval een dergelijke verhoogde ra dioactiviteit ook in ons land in de toe komst zou worden geconstateerd? Worden ter zake onderzoekingen uit gevoerd? Zo ja, door welke instan ties? Zo neen, meent de regering dan niet, dat het hoog tijd wordt hier mede een aanvang te maken? blijk van erkentelijkheid werd over handigd. Dr. Kuiper vond het, zoals hij ver telde, zeer verdrietig zijn arbeid hier te moeten beëindigen. De medische wetenschap vraagt steeds meer tijd voor specialisatie en studie. Uiteindelijk kon hij geen vol doende tijd meer vinden om de zorg voor deze bureaux op zich te blijven nemen. Mej. dr. Posthuma volgt dr. Kuiper op. KONIJNEN TENTOONSTELLING De afd. Noordwijk van de vereni ging van Konijnen- en Pluimveehou ders hield bij de heer Bierman aan het Kerkhofpad een jongedierendag. De uitslag van de keuring luidde als volgt: Klasse I: Beste grote rassen: L. P. Smeltink met witte Vlaamse Reus. Middenrassen: D. Oranje met Alaska; Lang- en kortharige rassen: J. Klin kenberg met Rex bruin; Kleine ras sen: J. v. d. Burg met Kleine Zilver; Tekening rassen: Comb. Brousie met Rus; Dwergrassen: C. Smeltink met Pool rood oog; Beste klasse I: D. Oranje met laska. Klasse H: Beste grote rassen: P. Hommel met Franse Hangoor; Mid denrassen: C. W. Smeltink met Zil vervos; Lang- en kortharige rassen: J. Klinkenberg met Rex bruin; Kleine rassen J. .v d. Burg met KI. Zilver; Tekening rassen: J. Bosch met Hol lander; Dwergrassen: W. Caspers met Pool, rood oog; Beste klasse II: W. Caspers met Pool, rood oog; Beste nest: J. v. Woersem met nest Vlamen. Loop door Noordwijk. De tradi tionele „joop door Noordwijk', geor ganiseerd door de Noordwijkse politie sportvereniging, welke zaterdag a.s. zou worden gehouden gaat dit jaar niet door. Het aantal lopers, dat zich. heeft opgegeven, is zo gering, dat het doel de jonge Noordwij kers een sport evenement aan te bieden niet wordt benaderd. Het bestuur van de N.P. S.V. overweegt om in de plaats van de loop iets anders te organiseren waarvan men hoopt ,dat het meer be langstelling bij de jeugd zal trekken. Verkeersongeval. Een 23-jarige wielrijdster uit Leidschendam botste op de Oude Zeeweg tegen het trot toir en viel in het terzijde van de weg staande puntdraad. Zij kreeg verwon dingen aan de hand en een slagader lijke bloeding. Dr. De Boer heeft haar verbonden. Volgens de vrouw was zij ingehaald door een autobus. Zij kreeg een duw van het voertuig met bovenvermeld gevolg. De bestuurder van de bus bleek echter niets gemerkt te hebben De politie steld een onderzoek in. KATWIJK BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend dat zij voor nemens zijn krachtens artikel 20 der Wederophouwwet vergunning te ver lenen tot de bouw van: 1. een schoolgebouw aan de Rand weg, kadastraal bekend gemeente Katwijk sectie A nr. 13997 (ged); 2. een houten noodkleuterschool aan de Wassenaarseweg, kadastraal bekend gemeente Katwijk sectie B nr. 4640. De eigenaren van de aangrenzende en nabijgelegen gronden worden tot 3 oktober a.s. in de gelegenheid ge steld evenuele bezwaren tegen het verlenen van bedoelde vergunningen schriftelijk bij hen in te dienen. (Advertentie) KATWIJK AAN ZEE Zondagsdienst artsen. De zon dagsdienst van de artsen wordt waar genomen door dokter T. Lodder, An- dreasplein 2 te Katwijk aan Zee. KATWIJK AAM DEN RIJN Aquariumver. „De Minor" bijeen, In hotel „De Roskam' werd gister avond een bijeenkomst gehouden van de aquariumver. „De Minor". De heer E. Slegtenhorst uit Leiden hield een causerie over het onderwerp Erfe lijkheid en voortplanting". VOORSCHOTEN Geb.: Frank Jan, z. v. F. N. Sweres en N. L. van Someren. Ondertr.: F. Chr. Mens en M. Th. E. Soeters; P. F. Volders en M. J. de Graaff. Getr.: M. J. van der Helm te Rijs wijk en M. E. M. v. Bohemen. Overl.: A. van der Krogt, 77 jaar echtgen. van J. van Diest.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2