Gestegen tekort maakt hogere uitkering uit het gemeentefonds gewenst NIEUWE WETERING solide en actieve AGENT Gemeentebegroting Woubrugge heeft een batig saldo Haines ||gurs Grote belangstelling voor paarden sport op de feesten te Lisse KORTE golf VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Gemeenteraad Hazerswoude De gemeenteraad van Hazerswoude heeft gisteravond weinig moeite ge had met de vry lijvige agenda. Een van de belangrijkste dingen was de mededeling van de minister van bin nenlandse zaken, dat de algemene uitkering per inwoner uit het ge meentefonds wordt verhoogd van 18.88 tot 22.98. Daar staat echter tegenover, dat bij aanbieding van de begroting voor 1957 bleek, dat het geraamde tekort 77.795,38 bedraagt, zodat opnieuw een verzoek tot een hogere uitkering uit het gemeente fonds noodzakelijk is. De eerste punten van de agenda bevatten een aantal aanvragen ex artikel 72 voor de aanschaffing van leermiddelen e.d. voor de lagere scho len, welke zonder meer de hamer pas seerden. Van de heren L. v. Gorkum en D. Wolsheimer werd! stukjes grond ge kocht voor respectievelijk ƒ37,50 en 864,gelegen tussen de Dorpsstraat en de Kastanjelaan voor de bouw van een transformatorhuisje. De winkeliers kregen toestemming om gedurende de Mico-actie in de St. Nicolaastijd hun winkels tot 9 uur ge opend te hebben. Het bestuur van de Rhijnenbur- cherpolder zal voortaan jaarlijks een bedrag van 200.ontvangen voor het lozen van afvalwater in genoem de polder. Het R. K. schoolbestuur van de Groenendijk had de aanvrage voor medewerking bij het dienstbaar ma ken van twee lokalen in de R. K. pas torie ten behoeve van het kleuter onderwijs ingetrokken, omdat de wet niet toestaat, dat de overheid finan- cieert bij tijdelijke voorzieningen. Medewerking werd echter wel ver leend voor de bouw van een R. K. kleuterschool aan de Groenendijk. Subsidie-kwestie. Pas bij het voorstel om 100.sub sidie te verlenen aan Humanistisch Thuisfront kwamen de tongen los. De heer Kaashoek (S.G.P.) vond, dat de grondslag van dit thuisfront gevaar lijke kanten heeft voor de jongelui en verzette zich derhalve tegen het voor stel. De heer v. Klaveren sloot zich hierbij aan. De heer De Boer (K.V.P.) stelde zich op het standpunt, dat dit thuis front uiteraard ook een zekere pro paganda maakt voor het Humanisme en achtte het derhalve onjuist, dat een overwegend christelijke gemeente een dergelijk streven zou subsidiëren. Spreker wees er ten overvloede op, dat buitenkerkelijk nog niet wil zeg gen humanistisch. De voorzitter en de wethouders vonden, dat deze zienswijze een ander licht op de kwestie wierp en een stemmig werd tenslotte het besluit genomen om het subsidie-verzoek af te wijzen. Hierna werd de gemeenterekening 1954 -vastgesteld emt in de gewone dienst 'n nadelig saldo van 22.522,10 en in de kapitaalsdienst een nadelig saldo van 297.829,60. Nadat de raad de voorschotten voor het bijzonder onderwijs had goedge keurd en had ingestemd met een ver betering van de verlichting in de R. K. lagere school in het Zwaantje, ontstond er weer een debat. Onrendabele aansluiting. Deze keer betrof het de aansluiting van enkele percelen aan het West einde op het electrische net. Voor deze onrendabele aansluiting was een bedrag nodig van 7480,waarvan de Lichtfabrieken te Leiden eenderde voor hun rekening wilde nemen, evenals de gemeente. Het resterende bedrag zou voor rekening komen van de belanghebbenden, maar van allen was nog geen bericht van instemming ontvangen. De heer Kouwenhoven (K.V.P.) zag in deze kwestie iets onbevredigends. Als enkele mensen nu betalen voor het leggen van de kabel, kunnen an deren straks op een goedkope ma nier aangesloten worden. Hij vond dit niet billijk en informeerde, of de gemeente niet tweederde voor haar rekening zou kunnen nemen en straks de kosten verdelen over allen, ene van het leggen van de kabel profi teren. De voorzitter en de andere raadsleden voelden hier veel voor en men besloot na te gaan, of er een juridische basis gevonden kan wor- Voor de bezorging van De Leidse Courant te Nieuwe Wetering vragen wij een Aanbiedingen te richten aan Adm. De Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden. (Advertentie.) den voor een dergelijke oplossing. Het gemeentepersoneel zal een uit kering ineens krijgen over het tweede half jaar 1956 van 6 Drie raads leden, die zich nader over deze zaak hadden willen oriënteren en uitstel vroegen van de behandeling stemden tegen. In de commissie tot onderzoek van de begroting 1957 werden benoemd de heren Kouwenhoven, v. Klaveren en v. Ofwegen. Bij de rondvraag vroeg de heer De Boer voorzieningen voor het pad naar het Rietveld, waarna de heer Riet veld aandrong op bespoediging van de verlichting in de Lindelaan. Op een vraag van de heer v. Rijn, wanneer het sportveld geopend zou worden, deelde de voorzitter mede, dat het veld deze winter nog niet ge bruikt kan worden, omdat anders de grasmat teveel zou lijden. De gemeenteraad van Woubrugge kwam donderdagavond in openbare zitting bijeen. Bij de mededelingen bracht de voorzitter onder meer naar voren, dat de kabels voor het lan taarnplan Woubrugge-Oost zijn ge legd, doch de aflevering van de pa len stagneert nog. Met de kartering van het kabelnet te Hoogmade is men inmiddels gereed gekomen. Na lange onderhandelingen vond men de molenbouwer Verbij uit Hoogmade bereid de stellage rond de toren der Ned. Herv. kerk te maj ken, zodat het schilderwerk en de vernieuwing der wijzerplaten thans voortgang kan vinden. Tenslotte wenste hij de pas opgerichte midden standsvereniging veel succes toe. Op de secretarie doet de heer Herreira uit West-Indië momenteel als volon tair dienst voor zijn toekomst-op leiding. Een aanvraag van het bestuur der Christ. Nat. School om beschikbaar stelling van 500 gulden voor nieuwe gordijnen op grond van art. 72 der L.O.-wèt werd goedgekeurd. Bij het punt vaststelling der be sluiten ing. art.. 55 en 101 der L.O.- wet over 1955 bleek, dat de werke lijke uitgaven t.b.v. het Openbaar Lager onderwijs bedroegen 1948,91 bij een raming van 1543,47. Hier door werden de vergoedingen vóór de Christ. Nat. School te Woubrugge de R.K. Parochiale school te Hoog made resp. bepaald op 4273,47 en 3974,43. Blijkens de overgelegde bewijsstukken bedroegen de uitga ven deze scholen in werkelijkheid 5666,67 en 4824,41. Er ontstond nog al wat discussie over een drietal aanvragen om te gemoetkoming op -grond van art. 13 Plannen voor het Suez-kanaal Het Suezkanaal zal in de nabije toekomst door verbreding en ver dieping geschikt worden gemaakt voor grote tankschepen, heeft de directeur van het kantoor te Port Said van de Egyptische kanaalauto riteit, Ed Dib, donderdagavond be kend gemaakt. Met de uitvoering van dit omvang rijke werk, dat in zekere zin de vol tooiing zal vormen van het verleden jaar door de Suezkanaalmaatschappij begonnen achtste ontwikkelingspro gramma, zal in de loop van de vol gende maand een aanvang worden ge maakt. Ed Dib deelde voorts mede, dat zo wel Egyptische als buitenlandse maatschappijen hebben deelgenomen aan de inschrijving voor de uitvoering van Suezkanaalwerken, die onlangs is gehouden. De uitvoering van deze werken zal ruim 20 miljoen Engelse ponden kosten en de minister van financiën heeft de monetaire autori teiten verzocht de eerste kredieten te openen voor de aankoop van mate rieel in Europa. Het materiaal zal hoofdzakelijk in Zwitserland en Ne derland worden gekocht. Aanslag in Korea Op de Zuid-Koreaanse vice-presi dent dr. Tsjang, is een moordaanslag gepleegd, welke mislukt is. De 57-jarige r.k. dr. Tsjang, is lei der van de tegen president Syngman Rhee gekante democratische partij. Hij werd in mei j.l. tot vice-presi dent gekozen en versloeg toen de kandidaat van Syngman Rhee's libe rale partij. Aan de vooravond van de verkiezingen hield hij zich schuil, omdat hij voor zijn veiligheid vreesde. Dr. Tsjang werd in 1950 Zuid-Ko- reaans premier. Twee jaar later trad hij om „gezondheidsredenen" af. De aanslagpleger werd door Tsjangs met knuppels bewapende lijf wacht duchtig onder handen geno men. Hij werd in een politiezieken- huis opgenomen. Het bleek een 28-ja- rige gewezen sergeant van het Zuid- Koreaanse leger te zijn. Hij verklaarde tot zijn daad geko men te zijn, omdat hij gekant was tegen Tsjangs „Japansgezinde hou ding" en omdat zijn aanvraag, om lid der democratische party te worden, was afgewezen. De oude Columbiaan Amerikaanse specialisten, die Ja- vier Pereira uit Bogota gedurende ne gen dagen in een ziekenhuis te New York hebben onderzocht, verklaren geen bewijzen te hebben gevonden, welke de juistheid van diens bewe ring, dat hij 167 jaar is, zouden kun nen loochenen. Zij baseren hun verklaring, dat Pereira inderdaad ouder dan 160 jaar zou kunnen zijn, op een diepgaande ondervraging van familieleden, ken nissen en bekenden van de oude Co lumbiaan. De medische wetenschap kent nog geen methoden om de juiste leeftijd van een volwassene vast te stellen. Pereira geniet nog van een goede gezondheid. De dolle oliespuiter Volgens een bekendmaking van de nationale Perzische petroleummaat- schappij is de toestand bij de „dolle" oliebron te Alborze in het olie van Ghome, die reeds dertig dagen aan alle pogingen om haar te bedwingen weerstand heeft weten te bieden, weer kritiek geworden. De stenen en het grint, die door de olie worden meegevoerd, beschadigen de instal latie, die is aangebracht om de gas druk van de bron te verminderen. Het schijn, dat de installatie gevaar loopt te worden vernietigd. De internationale deskundigen, die onder leiding van de Amerikaan Ken- ley trachten de spuiter te bedwingen, beginnen er aan te wanhopen, of zij er ooit in ziullen slagen de „dolle" bron meester te worden. Zij schijnen thans een laatste poging te willen wagen door in de nabijheid van de brond een nieuwe put te boren om de produktieve bron te ontlasten. In een commentaar op deze situatie schrijft het voornaamste dablad van Teheran de „Etelaat', dat de put te Alborze eenvoudig moet worden ge sloten. Deze fabelachtige bron, aldus het blad, is bezig ons te ruineren. De pogingen om de spuiter te bedwingen, die helaas geen resultaat hebben op- geleverd, kosten ons ruim 50.000 gul den per dag en de waarde van de olie, die in de woestijn verloren gaat, be draagt gemiddeld 400.000 gulden per dag. der L.O.-wet. Het voorstel van de heer Venhuizen, om een door b. en w. afgewezen verzoek uit Hoogmade, alsnog 8 gulden per maand te ver lenen, werd met 34 stemmen ver worpen. Doch zijn tweede voorstel, om een door b. en w. gehalveerd verzoek uit Woubrugge, geheel in te willigen, te weten 5 gulden per maand, werd met 43 stemmen aangenomen. Met een derde aanvra ge uit de Zuidhoek ging men ac- coord. Bij het punt brandweerinstallatie te Woubrugge en Hoogmade bleek, dat de op de vorige vergadering daarover ingediende bedragen aan zienlijk gewijzigd zijn, na herbere kening door ambtenaren van de P.T.T. Schatte men de aanlegkosten op 240 gulden totaal, dit bleek thans 700 voor Woubrugge en 1500 voor Hoogmade, doch de jaarlijks terugkerende kosten bleken aan zienlijk lager. Resumerend komen de aanlegkosten op 2200 gulden, terwijl de terugkerende kosten werden ver minderd van 477 op 192 gulden per jaar. Het plan van de heer Venhuizen om sirenes te plaatsen en zodoende de telkens weerkerende aanlegkos ten -bij mutaties van het personeel te voorkomen werd door de voorzitter als niet on-praktisch veroordeeld, waarna de raad met dit plan accoord ging- Rioleringsplan. De uitvoering van het riolerings- plan Woubrugge-West brengt mee aankoop van een gedeelte der Bate- wag met de bermen en de helft der naastliggende sloten. Na overleg met het bestuur van de Oudelandse polder kwamen b. en w. tot een ac coord tot aankoop van het deel Ba te weg van de Kerkstraat tot aan de duiker bij het schoolpad voor één gulden. De heer Venhuizen trok na langdurige discussie een voorstel in, deze aankoop verder uit te breiden langs de Bateweg. De kasgeldlening van 100.000 gulden tegen een rente vergoeding van 13A bij de Rijks postspaarbank wordt m.i.v. 1 januari 1957 omgezet in een vaste, lening te gen het heden gunstige percentage van 43-4 Voorts machtigde de raad b. en w. om voor 1957 naar be hoefte kasgeld op te nemen tot een maximumbedrag van 200.000 gulden tegen de Op het moment meest gun stige voorwaarden. Bij de aanbieding der begrotingen over 1957 van de gemeente en ge meentebedrijven bleek de kapitaal- dienst voor het eerst de miljoen gul den overschreden te hebben, de ge wone dienst beloopt 40.000 gulden, het batig saldo bedraagt 6000 gul den. Het punt 6 percent salarisverho ging gemeente-personeel over 1956 ontlokte nogal wat discussie. B. en w. stelden voor van 1 september tot 1 januari over 1956 de door het mi nisterie voorgestelde 6 percent te verlenen en bovendien nog over de maanden juli en augustus 6 percent uit te keren. De heer Venhuizen wenste echter één uitkering over deze zes maanden, doch zijn voor stel vond geen ondersteuning. Alle leden van de beide kamers der Woonruimte-commissie werden her kozen. Voor Hoogmade de heren G. van Goozen, H. J. Hoogenboom, S. J. van der Meer, W. J. van der Post en N. J. van Vliet. Voor de kamer Woubrugge de heren J. van der Boon, T. den Hertog, J. van der Na gel, G. van Ravenhorst en W. G. Ter- horst. Bij de rondvraag informeerde de heer Venhuizen naar de slechte af watering in de tuinen tussen de Ba teweg en de Dokter Lothlaan en naar de trage bouw bij de midden standswoningen aan de Gertbrand Swartlaan. ALKEMADE Geb.: Theodorus J., z. v. A. v. Haas- tregt en A. C. v. Leeuwen; Hendrik C., z. v. E. Willems en A. T. Baas; Maria C. Th., d. v. P. J. Koek en M. C. Hulsebosch; Anne M. M., d. v. C. M. v. Benten en J. A. G. Straathof; Johanna C. H., d. v. J. J. Zandvliet en H. M. A. die Haas; Teunis, z. v. J. de Jong en J. M. C. Rietdijk; Ronald, z. v. G. H. Stipdonk en H. M. v. Eg- mond. Houtrust bpEjjy van de Den Haag Dameskroniek Bewonder het enige huls ter wereld, geheel van plastic, met talrijke Ideeën, ook voor U en U zult erover meepraten 28 september t/m 9 oktober Geopend: 13-17 en 19-23 uur (zondags gesloten) Morgenmiddag speciale rond leiding door het huis van plastic. Kom naar de Damesbeurs en U spaart geld ALPHEN AAN DEN RIJN BEJAARDE WIELRIJDER IN BOTSING MET AUTO. Omstreeks kwart voor elf werd de 73-jarige wielrijder M. W., wonende te Alkmaar doch momenteel op vi site bij zijn dochter te Nieuwkoop,, op de Steekterweg, nabij de Hefbrug door een auto bestuurd door de heer C. J. R. uit Driebergen aangereden, toen hij de rijksweg overstak om naar de Damse Rijnbrug te rijden. De wielrijder had de auto zien aan komen, doch meende er nog net voor te kunnen passeren. De bestuurder van de auto trachtte door sterk te remmen en naar links uit te wijken een botsing te voorkomen, doch dit gelukte hem niet helemaal. De auto kwam nog net met het achterwiel van de man in aanraking, waardoor de wielrijder kwam te vallen. Nadat zijn verwondingen door dr. Pilon waren behandeld, werd de man per ziekenauto naar zijn vaoan- tie-adres in Nieuwkoop overge bracht. Vlieger dook op fietser. Een wellicht zelden voorkomend onge val vond donderdag te Alphen aan den Rijn plaats in de Javastraat. In het middaguur waren in die straat een aantal kinderen bezig met het oplaten van vliegers. Een van de vliegers sloeg plotseling uit de lucht terug naar de grond en raakte in het voorwiel van de passerende wiel- rijdster, mevr. B. Wonende in de Witte de Withstraat. Mevr. B. kwam hierdoor te vallen en liep verwon dingen op, terwijl aan haar rijwiel nogal wat schade ontstond. De poli tie heeft van 'het geval proces ver haal opgemaakt met als gevolg dat dte ouders van de kinderen voor de schade zullen worden aangesproken. Het is n.l. verboden om in straten te vliegeren. Diploma-uitreiking E.H.B.O. Tijdens een gezellige bijeenkomst waaraan medewerkten mevr. Her- riët Freezer met vertellingen en mej. Ada van der Zwart met piano-voor dracht werden in de kantine van „Baronie" n.v. donderdagavond een groot aantal E.H.B.O.-diploma's uit gereikt, deels personeelsleden, deels aan overige inwoners der gemeente. Grotendeels waren het leden van de Kon. Ned. Ver. EJH.B.O. De geslaagden van Baronie zijn mej. A. G. M. J. Eshuis, mej. A. Hoekstra en de heren A. M. L. P. Ravelli, G. Smiet, A. v. Voorst en H. Hoekstra. Na de uitreiking sprak de heer C. Nieuwenhuyse, dir. van Baronie n.v. een woord van gelukwens tot de ge slaagden, een dankwoord tot mevr. Grevelink-Sohers, de docente en hij bood de Ned. ver. een geschenk on der couvert aan. De verbandmees- ters J. P. v. Muilwijk en A. den Brave ontvingen van hem een klei ne attentie. De heer Ravelli bood mevr. Gravelink namens de cursis ten een tas aan. Vervolgens werden de diploma's uitgereikt aan mevr. W. A. v. d. Scheer, Plomp-Pellekoren, de da mes W. C. Tom, A. Voorsluis, A. D. Trowijn, N. Hoek, M. Oppelaar, C. Stapper en G. Stigter; de heren W. J. Tuinman, H. Windhorst, H. H. Wolmerstett, P. J. Belt, M. Blij leven, J. M. Boot, J. Burgers, J. Groenen dijk, J. v. Egmond, A. v. d. End, J. A. H. Heus, J. W. v. d. Kwaak, J. Huisman, W. A. Krösschel, T. Lager- weij, G. Scholten en L. Tbinenburg. Muzikale rondgang. De plaatse lijke muziekvereniging „Crescendo" zal met haar drumband zaterdag middag een muzikale rondgang ma ken door de gemeente. Het concert wordt aangeboden door de gemeente aan de burgerij. De muzikanten vertrekken om 4.30 uur vanaf „Concordia". Klaverjastournooi. Het resultaat van de tweede ronde van het klaver jas tooernooi der Alphense bedrijven is: 1. koppel 80, de Groot—Vroege, (Sprey) 10.669 punten; 2. koppel 38, Apeldoornv. d. Sluis (Leerhoeve), 10.651 punten; 3. koppel 16, v. Veen Koelewijn (v. d. Neut), 10.511 p.; 4. koppel 60, VerboomSchreve (Oosthoek), 10.451 p.; 5. koppel 53. v. d. StouweNagel, (Boot), 10.306 p.; 6. koppel 69, DirkzwagerKroon (id.), 10.246 p.; 7. koppel 39. Treu rende Korte (Baronie), 10.171 p.; 8. koppel 74, de HartogPunt (Boot), 10.123 p.; 9. koppel 67, Ver kadeDemoet (Boot), 10.117 p.; 10. koppel 77, v GilsLagerweij (Alpha), 9.969 punten. Alphense schaakclub. Voor groep één van de Alphense schaak club werden de volgende partijen gespeeld: A. PostA. Kooij y2y2\ W, v. d. RoestKardol 1-0: B. H. KroonA .H. Bark 01; L. Kante beenA. Zweers 1-0; J. Kempen A. H. Hooi.ier 0-1; P. de JongJac. de Hoed 0-1. In deze groep heeft W. Precies zoals verleden jaar was het „Surprise G." die de eer opeiste en daardoor de grote prijs van de bloembollenstreek veroverde op de paardenrennen te Lisse. Voordat zij de 1000.voor haar eigenaar, de stal „Arctic", had ver overd, had ze velen bekende korte- baandravers moeten verslaan. In de finale toonde zij zich in een adem benemend snelle rit de meerdere van „Rita BH". De voorzitter van de harddraverij vereniging „Lisse en Omstreken" had om een uur de harddraverij voor geopend verklaard met een speciaal woord van welkom gesproken tot mr Th. M. J. de Graaf, burgemeester van Lisse, die ere-voorzitter is van de vereniging. Enige duizendtallen bezoekers waren aanwezig toen de paarden voor de eerste omloop van start gingen. Door de prima condi tie van de baan werden er zeer snel- Ie tijden gemaakt. Surprise G won j alle ritten vrijwel onbedreigd, zodat men in feite lang voor het slot de prijswinnaar al kon aanwijzen. Om de tweede prijs werd fel ge streden tussen „Thea Cornelia" en „Rita BH". In de tweede omloop fi nishten zij gelijk, zodat een derde en beslissende rit de tweede prijswin naar aanwees. „Quelle Veine", de zeven-jarige bruine merrie, legde beslag op de vierde plaats. „Torero" eindigde als vijfde, terwijl „Olga Pluto", de grote favoriet van deze wedstrijd, het niet verder kon bren gen dan een zesde plaats. De afstand van 290 meter bleek voor haar te kort om haar krachten te ontplooien. Deze negenjarige bruine merrie is een uitgesproken langebaan draaf- ster. Zij heeft reeds voor haar eige naar J. J. Tuinier Hofman, een winstsom behaald vah 60.000. Tegen de groten van Europa heeft zij dit jaar in Stockholm een vierde prijs gewonnen. Zoals gewoonlijk trok de Totalisator weer vele geluks zoekers. De volledige uitslag was als volgt: 1. „Surprise G", eigenaar stal „Arctic", rijder A. G. Heskes 1000; 2. „Rita BH", eigenaar Jb Haan, die tevens berijder was, 450; 3. „Thea Cornelia", eigenaar Gebr. Knijnen- burg, rijder A. Th. Knijnenburg 350; 4. „Quelle Veine", eigenaar J. Vrees, ijder J. T. de Graaf 250; 5. „Torero", eigenaar J. B. de Jong, rijder J. T. de Graaf, 125; 6. „Olga Pluto", eigenaar J. J. Tuinier-Hof man, rijder A. Siderius 75. Na afloop had de prijsuitreiking plaats in „De Witte Zwaan". Tradi tiegetrouw voerde de voorzitter van de vereniging, de heer Jac. Th. de Vroomen het woord. In een korte speech bedankte hij allen, die aan het welslagen van deze uitermate goed georganiseerde draverij hadden medegewerkt. Ringrijderij. De uitslag van de ringrijderij, die 's morgens op de Veldhorststraat verreden is, en waar 22 deelnemers elkaar bekampten, bij de behendigheid in het ringsteken, trok veel belangstelling. Men mag verwachten, dat deze traditionele wedstrijd waarvoor in de laatste ja ren een geringere belangstelling be stond, in de toekomst, getuige de weer groeiende belangstelling, zal blijven voortbestaan. De uitslag is als volgt: Wagenversiering: 1. De heer M. H. Paridon met mej. Annie v. Noort. 2. de heer J. Rotteveel met mej. Ria Versteeg, 3. de heer W. v. d. Geest met mej. Corrie Rotteveel. De heer C. J. van Noort met zijn dame kreeg een eervolle vermelding. De uitslag van het ringsteken: 1. de heer A. Duineveld met mej. A. v. Leeuwen; 2. J. C. v. Noort met mej. Corrie Fennes; 3. de heer C. Duine veld met mej. Lenie Rotteveel. KERKTOREN OP DE GROENE MAT De kerkkoren van de St. Agatha- parochie en de parochie van Maria Onbevlekte Ontvangenis hebben gis terenmorgen op het Gemeentelijk Sportpark getoond dat zij naast het gebruiken van hun stembanden, wat hen uiteraard altijd goed afgaat, ook tamelijk goed thuis zijn op het groe ne tapijt. Het pittige partijtje voet bal, dat zij ten bate van het Jeugd werk, ten beste gaven, eindigde in een 54 overwinning voor de St. Agathaparochie. Een gelijkspel had den de zangers van de Mariaparochie voor hun zwoegen en sjouwen wel verdiend. v. d. Roest met twee punten de lei ding, gevolgd door A. H. Hooyer met 1J4 punt. Voor groep twee werden gespeeld H. RademakerJ. F. Bart 1-0; Bo- terenbroodOfwegen 1-0; L. Klei wegN. Flantfeber 0-1; J. F. Bart N. Plantfeber 0-1. Alphense bridgeclub. Voorlopi ge uitslag parencompetitie Alphense Bridgeclub 2e ronde. Groep A: 1. ArlemanZijerveld 126.19, 2. SmitVerwegen 10.35, 3. mevr. Fal'kenav. d. Linde 104.77, 4. Carsjens—v. Oort 99.21, 5. Harting— Straver 98.21, 6. HorstWalraven 95.24, 7. v. d. HelmNoordenbos 88.10, 8. v. Heiningende Vos 79.96. Groep B: 1. BroekmanOttens 120.64, 2. Bos—Meirik 115.88, 3. de JongLeeuwenhoek 108.73, 4. v. Winkel jr.—Zijerveld 103.96, 5. Star- renburg—Stehouwer 102.38, 6. mej. de Roonv. Wantrooy 93.65, 7. v. Beestmevr. Straver, 8. Bultman Sakko 75.40. Groep C: 1. Sprang—Zaal 106, 2. Domburg—Vink 106, 3. v .d. Leeden— mevr. Seppen 104, 4. Koren—Oskam 101, 5. Sluisv. Winkel sr. 96, 6. dms. HooijerStarrenburg 87. Groep D: 1. SeppenVisser 114, 2. Blom—v. d. Hulst 107, 3. Joha—mevr. de Klerk 103, 4. Bulk—Tuin 95. 5. Hertog—Kroon 90, 6. Jansen—Rijns burger 89. BODEGRAVEN Geb. Maria Cath. J., d. v. C. de Rijk -van Kleinweg. Ondertr.: Jacob S. Schouten en Femmigje Trompetter; Gerrit v. Win kei en Alberta Ph. v. Waver en. Getr.: Govert H. Hack en Leongirda C. v. Graas. GEVONDEN VOORWERPEN Op het politiebureau staan gemeld: een meisjesmantel, een kinderporte- monnaie, een duimstok, een leren portemonnaie, een gymnastiekschoen, een motorhandschoen, een kinder truitje en een herenhorloge. BOSKOOP Geen verhoging uitkering uit ge meentefonds. Het gemeentebestuur heeft van de minister mededeling ontvangen, dat op het verzoek om verhoging van de uitkómst per inwo ner van de algemene uitkering uit het gemeentefonds voor het jaar 1956 afwijzend is beschikt. Zulk een verzoek kan wordeni ge daan indien zulks nodig wordt ge acht. Aangezien het thans reeds dui delijk is dat het algemeen financieel beeld over 1957 zeker niet gunstiger is dan dat van de begroting 1956 achten b. en w. het nodig om voor het jaar 1957 opnieuw een dergelijk ver zoek in te dienen. LEIDERDORP Jaarvergadering Schaakvereniging. De Leiderdorpse schaakvereniging hield in Het Wapen van Leiderdorp haar jaarvergadering. Het jaarverslag van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Dat van de laatste meldde en batig saldo van ƒ112.83. In verband hiermede wer den twee klokken verloot. De club kampioen 19541955 ontving een me daille, terwijl de clubkampioen 1955 —1956, de heer E. M. C. v. d. Valk, de door het bestuur beschikbaar ge stelde nieuwe wisselbeker ontving, die driemaal achtereen of vijfmaal in totaal gewonnen moet worden. Voorts was er nog gestreden om de Meine- ma-beker die werd gewonnen door W. Goedhart. De beste resultaten in de competitie werden behaald door de heer P. v. Wijnen in het eerste tiental met 5 uit 5 en de heer C. v. Tol in het tweede tiental met 5H uit 6. De aftredende bestuursleden wer den bij acclamatie herkozen. Met al gemene stemmen werd het voorstel van automatische promotie en degra datie aangenomen. Dit jaar zal het bestuur weer wedstrijden organiseren om het clubkampioenschap van Lei derdorp waaraan door iedere ingeze tene van Leiderdorp en Zoeterwoude H.R. kan worden deelgenomen. Be sloten werd om het 35-jarig bestaan stilzwijgend te laten passeren in ver band met de hoge kosten bij een her denking. TER AAR Opening eerste winkelpand. In het uitbreidingsplan Papeveer is gis teren het eerste winkelpand geopend. Het is het levensmiddelenbedrijf van de heer A. Hoogervorst, die deze zaak van het Sluispad heeft overgebracht naar de Bloemenstraat. De officiële opening geschiedde door burgemees ter B. J. Hogenboom, die de deur van de nieuwe winkel opende, en zo de klanten toegang verschafte om de eerste inkopen te doen. Van de zijde der klanten bestond er grote belang stelling, alsmede van de diverse leve ranciers. Ook verenigingen en vrien den hebben van hun medeleven blijk gegeven door het zenden van bloe men. Damwedstrijd. Uitslagen van de gespeelde competitie-wedstrijden Nooit Gedacht en RDC. Nooit Gedacht 1RDC 2 Rijns burg: W. J. v. d. StarreA. C. v. d. Eykel 2O; D. SpekJac. v. Egmond 02; Ant. HartveldA. Vletter 02; H. BroerN. Schoneveld 20; J. Be- semerW. Lederhorst 02; J. v. d. StarrenH. Rovensbergen 02; W. van VlietC. v. Zuilen 11; W. Sna. terseW. Star 02; N. Groen in 't WoudP. v. Egmond 02; Jac. v. d. StarrenP. A. Verkuil 2—0; ttoaal 7—13. Nooit Gedacht 2RDC 3 Rijns burg: Niv. KalshovenJ. Glasbergen 02; H. MuhrD. Schoneveld 20; R. LubbertsJ. van Rossum 20; L. G. Besemern.O. 20; G. Kalsho venW. Zandbergen 02; W. Es- veldt Az.Jac. v. Delft 2—0; K. Snij dersD. v. Egmond 0—2; C. v. Donk W. Pauw 20; H. DolD. Ravens- bergen 0—2; C. v. d. Haven—P. Per- lois 02; totaal 1010. Konink Paul van Griekenland is donderdag nabij München met zijn auto in botsing gekomen met een vrachtauto van het Amerikaanse le ger. In de auto, die door de koning werd bestuurd, zaten ook koningin Frederika en de prinsessen Sophia en Constantine. Volgens de politie werd niemand gewond. In Birma is een passagierstrein door 200 communistische opstande lingen tot ontsporing gebracht en ge plunderd. De machinist werd gedood en de elf bewakers en enige passa giers gewond. Toen de 32-jarige Agostino Bot- tone woensdag in Caserta (Zuid-Ita- lië) bij zijn kapper onder het mes zat, bemerkte hij plotseling dat een slang van drie meter zich om de benen de kapper wond. Terwijl de an dere klanten in paniek de straat op renden, wierp Agostino zich met het scheermes, dat de kapper van schrik losliet, op de slang en bij wist het beest te doden.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 10