Prijzenregen over de Leidse Vebo Kon* olie zet aandelen om in stukken van f* 20*- Schilder en kok betaalden ondank als 's werelds loon VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT i DERDE BLAD - PAGINA 1 De Koninklijke Nederlandse Pe troleum Mij zal medio oktober een vergadering bijeenroepen, waaraan een voorstel tot wijziging van de statuten der vennootschap zal wor den voorgelegd. Het voorstel strekt in hoofdzaak tot een splitsing van de bestaande aandelen in aandelen met een kleinere nominale waarde. Indien dit voorstel wordt aangeno men, sal de wijziging van de statu ten In de tweede helft van novem ber 1956 haar beslag krijgen. De splitsing van de bestaande aan delen zal geen wijziging brengen in de totale nominale waarde van het maatschappelijk kapitaal van de vennootschap. Door de splitsing zul len alle aandelen van de vennoot schap worden gewijzigd in aandelen met een nominale waarde van 20, zodat de bestaande aandelen met een nominale waarde a. van 1000 dan zullen zijn 50 aandelen met een no minale waarde van 20; b. van 100 dan zullen zijn 5 aandelen met een nominale waarde van 20; c. van 50 dan zullen zijn 2% aandeel met een nominale waarde van 20. Het ligt piet in de bedoeling de bewijzen van aandeel van 1000 en 100 of de bewijzen van een of meer aandelen van 50 die nu in omloop zijn, te verwisselen. Bewijzen van aandeel met een no minale waarde van 1000 en 100 zullen gelden als bewijzen van resp. 50 en 5 aandelen met een nominale waarde van 20. Ingeschreven aandeelhouders van een of meer aandelen van 50 no minaal zullen de thans in hun bezit zijnde bewijzen van aandeel behou den. Deze zullen dan gelden voor hetzelfde aantal aandelen van 20 nominaal, voor hun overige aande lenbezit zullen deze ingeschreven aandeelhouders een nieuw bewijs van een of meer aandelen van 20 ontvangen voor maal het aantal aandelen dat thans in hun bezit is, met dien verstande, dat bewijzen van aandeel voor een half aandeel van 20 nominaal niet zullen worden „Montgomery" deed een bom ontploffen Schade in de Scheldestad Bij de ingang van de nieuwe jacht haven te Vlissingen is donderdag avond een zware bom uit de oorlogs dagen ontploft. De bom werd opge baggerd door de baggermolen „Mont gomery" van de baggermaatschappij Smeulers uit Utrecht en explodeerde op een ogenblik, dat men bezig was het kanaal uit te diepen. Er ontstond een enorme ravage, maar gelukkig werd slechts een man, de machinist Balcema uit Sappemeer, licht gewond. Op het ogenblik van de explosie bevond hij zich op de stook plaats in de machinekamer, waar hij door rondspringende scherven werd getroffen. Machinist Bakema werd naar het ziekenhuis Bethesda overge bracht. De ontploffing veroorzaakte grote opschudding in de Schëldestad. Van verscheiden kanten bood men hulp aan, o.a. van marinezijde, hetgeen echter niet nodig bleek. Hamsterwet 1939 weer in werking De prijsopdrijvings- en hamster- wet van 1939, die het vorig jaar sep tember bij K.B. weer in werking werd gesteld, welks besluit op 29 maart j.l. bij de wet werd bekrach tigd voor de tijd van één jaar, is thans bij K.B. weer in werking ge steld, Deze verlenging zal bij de wet be krachtigd moeten worden en de toe komstige regering zal hoogstwaar schijnlijk aan het parlement de vraag voorleggen in welke mate de rege ring in de toekomst doorlopend de beschikking dient te hebben over be voegdheden op het gebied van de pryzen. Deze vraag is enige tijd geleden om advies voorgelegd aan de Soc. Economische Raad, die het antwoord niet tijdig genoeg gereed had, dat de oude regering nog een wetsvoorstel aan het parlement kon doen toeko men. BRANDVERZEKERINGS- BELASTING TE MIDDELBURG. B. en w. van Middelburg hebben de raad voorgesteld te besluiten tot invoering van een brandverzeke ringsbelasting, die jaarlijks 27.000 zal opleveren. Men wil van het onroerend goed twee procent, en van het roerend goed twee pro mille heffen. Dit voor stel houdt nauw verband met een ander voorstel, namelijk tot het ver lenen van een krediet van 180.000 voor de aanschaf van nieuw brand weer materieel. De jaarlijkse lasten daarvan zul len 18.000 bedragen. B. en w. vin den het redelijk, dat van de ingeze tenen een brandverzekeringsbelas ting wordt geheven, wanneer hun goederen worden beschermd door een goed geoutilleerde brandweer. NERTSEN OP DE KIPPENJACHT. Bij de landbouwer J. te Swolgen, gemeente Meerlo, hebben drie nert sen uit hun gevangenschap weten te ontsnappen. De roofdieren, die wor den gehouden om hun kostbare pels, toonden hun ware aard: in verschil lende kippenhokken in de omgeving beten zij enige tientallen kippen dood. Twee van de ontsnapte nertsen kon den weer gevangen worden, maar de derde is spoorloos verdwenen en uitgereikt. Ingeschreven aandeel houders van aandelen van 50 no minaal, die een bewijs van aandeel bezitten voor een oneven aantal aan delen, zullen tegen overdracht van het halve aandeel van 20 nominaal dat in hun geval zal overblijven, een scrip aan toonder ontvangen dat te zamen met nog zulk een scrip de houder recht zal geven op een ge heel aandeel van 20 nominaab Nadere mededelingen zullen bin nenkort worden verstrekt. Donderdagmiddag is de grote schuur van de hofstede Groningen, gelegen in de polder „Het Noorden" op Texel, tot de grond toe afgebrand. De scha de bedraagt tienduizenden guldens; de eigenaar, de heer C. Boersen, was verzekerd. Verloren gingen 50 ton hooi, die enkele uren tevoren aan een commissionair waren verkocht, 30 ton stro, 160 mud gerst, een trans porteur, een motorfiets en drie brom fietsen. De brandspuiten van Oos terend en de Cocksdorp waren spoe dig ter plaatse, Dank zij de gunstige windrichting konden de bijbehoren de woningen worden behouden. De schuur was juist vorig jaar van een nieuw dak voorzien. „Zij werden toch niet vervolgd I" Enkele maanden geleden vonden een 26-jarige kok en een 41-jarige schilder, die volkomen aan de grond zaten, een gastvrij onderdak bij een dame in Den Haag, die haar huis lief derijk voor de belde mannen open stelde. Toen de gastvrouw enigszins met haar gasten vertrouwd was, vertelde zij hun op zekere avond, terwijl zij 34 gouden en zilveren sieraden liet zien: „Alé deze ooit gestolen zouden worden, zou ik er geen aangifte van doen bij de politie. Want ik ben ge lukkig in mijn geloof en ik zou niet willen hebben, dat een medemens vervolgd zou worden om mij". De „kans"! Toen de gastvrouw enigzins met later 'haar huls in goed vertrouwen De Haagse rechter ,die gistermor- f(en het edele tweetal moest oorde en, vertelde, dat het de laaghartigste streek was, die hij in maanden te be rechten kreeg. De officier eiste tegen beide man nen ieder 8 maanden gevangenisstraf met aftrek en terbeschikkingstelling van de regering; de verdedigers vroe gen een voorwaardelijke terbeschik kingstelling en de rechter besloot op 4 oktober a.s. uitspraak te doen. KINDEREN MET BEDEVAART NAAR LOURDES. Donderdagmiddag is met een ex- tra-ziekentrein een groep van 196 kinderen tot de leeftijd van 13 jaar en afkomstig uit geheel Zuid-Neder land naar Lourdes vertrokken. Een aantal ziekenfondsen had voor de uitzending van deze zieken aan 43 kinderen financiële hulp geboden. Mgr. Lemmens, bisschop van Roer mond, maakt met zijn secretaris mr W. Delhoofen de reis mede. Ook de HE.ÏÏS'H? gedelegeerd vooratter van 'de orga- een reisje naar Monster te maken, beloonden de mannen haar menslie vendheid door de sieraden te stelen en de plaat te poetsen. Zij vertrokken naar Amsterdam, waar zij de sieraden ver onder de waarde voor f 150 aan een heler ver kochten. Toch gegrepen. Hun Haagse gastvrouw hield woord, want er volgde geen aangifte bij de politie, maar toen enkele weken later de schilder gearresteerd werd wegens het stelen van een hond, praatte hij zijn mond voorbij en kwam de lage streek toch. aan het licht. Prins Bernhard mee op oefentocht Van Amerikaans vliegkampschip Prins Bernhard is voornemens aldus meldt „Trouw" eind okto ber een bezoek van een week aan de Verenigde Staten te brengen. Op uit nodiging van de Amerikaanse mari ne zal de Prins namelijk deelnemen aan een oefentocht van het tweede Amerikaanse supervliegkampschip „Saratoga", dat onlangs werd afge bouwd. De „Saratoga" is het eerste zuster schip van het grootste oorlogsschip ter wereld, de 60.000 ton metende „Forrestal". Prins Bernhard heeft zich voorts bereid verklaard op 30 oktober in New York een rede uit te spreken op een lunchbljeenkomst, georgani seerd door de Nederlandse Kamer van Koophandel in Amerika. Aan deze maaltijd zal een groot aantal vooraanstaanden uit het Amerikaan se bedrijfsleven en de Amerikaanse politieke wereld deelnemen. De Prins zal spreken over het on derwerp: „Internationale verant woordelijkheden van de Westerse mogendheden jegens de onderont wikkelde gebieden". Z.K.H. de Prins zal ook een be zoek aan New Orleans brengen, waar hij eveneens een rede zal uitspreken. Beledigend bestuur „B.E.A." geschorst Het bestuur van de B.E.A., een coöperatieve vereniging van auto- rijschoolhouders is door de raad van districtsvertegenwoordigers van de coöperatie geschorst omdat dit be stuur zich „op onterende, ongemoti veerde en laaghartige wijze" uitge laten heeft over de directeur van het Centraal Bureau voor de afgifte van Rijvaardigheidsbewijzen. Deze directeur had in antwoord hierop verklaard, dat de B.E.A. en haar bestuur onverantwoordelijk en ondoelmatig was. Het nieuw-benoemde bestuur heeft een verontschuldigingstelegram ge zonden naar de beledigde directeur en tevens in een schrijven de ont wikkeling in de B.E.A. uiteengezet. Het nieuwe bestuur heeft voorts bekend gemaakt, dat contakt opge nomen zal worden met de vier be staande bonden en de bovengenoem de directeur om het streven tot sa menwerking tot uiting te brengen. MANSHOLT GEEN DIRECTEUR- GENERAAL VAN DE F.A.O. De heer B. R. Sen, ambassadeur van India in Japan, is gekozen tot directeur-generaal van de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Ver enigde Naties. By de laatste stemming, waarbij het ging tussen onze minister S. L. blijft dus een bedreiging voor de kip-Mansholt en Sen, kreeg Sen 42 stem penstapel vormen. men, tegen Mansholt 29. nisatie „Stichting Limburgse Bede vaarten", drs P. van Odijk, even eens secretaris van het bisdom, en verschillende andere bestuursleden van de stichting zijn mee naar Lour des. De geestelijke leiding van de ziekentrein en van de drie kwartier later vertrekkende trein met ruim 550 pelgrims berust ook dit maal weer bO pastoor H. Kuijpers uit Horn, terwijl als ziekenaalmoezenier pastoor E. Tilmans uit Maastricht op treedt. Vrijdagmorgen draagt de bis schop in de trein een H. Mis op, waarna uitreiking van de H. Com munie. De volgende week donderdagmor gen omstreeks negen uur zullen de treinen weer uit Lourdes in Maas tricht arriveren. VERHOOGDE CONTRIBUTIE- AFDRACHT AAN CENTRALE PARTIJKAS K.V.P. Tijdens een gister gehouden ver gadering heeft de bestuursraad van de K.V.P. besloten het voorstel van het partijbestuur om de contributie afdracht aan de centrale partijkas per lid per jaar te verhogen met 0,50 te aanvaarden. Het partijbestuur had deze ver hoogde afdracht noodzakelijk ge acht vanwege de noodzakelijke uit breiding der propagandistische en vormingsactiviteiten. Gistermiddag hebben agenten van het politiebureau Linnaeusstraat te Amsterdam op de Weesperzijde aan gehouden een 46-jarige Amsterdam mer, die op een vrachtauto eenden vervoerde op een wijze die volgens de politie, alle perken te buiten ging. De dieren zaten in grote aantallen in kratten „gepakt". Bij onderzoek bleek, dat de man 's morgens om vijf uur met het transport uit Ermelo naar Amsterdam was vertrokken en dat de auto van 8 uur tot 's middags half vijf in de brandende zon op de Wees perzijde had gestaan. Op last van de politie zijn de eenden direct uitgela den om verder verzorgd te worden in het asiel. Voor pl.m. 40 eenden kwam de hulp echter telaat, daar bij het uit laden bleek dat zij reeds dood waren, vermoedelijk tengevolge van verstik king. Vele andere dieren waren ern stig gewond. Tegen de vervoerder is proces-ver baal opgemaakt. KORTE golf BINNENLAND De Franse maarschalk A. Juin en generaal majoor N. Geurin zijn gistermiddag op het vliegveld Ypen- burg aangekomen. De maarschalk die een bespreking had op het ministe rie van oorlog, woonde voorts een bijeenkomst bij van de voorzitters van de verenigde chefs van staven. Na een diner in de Franse ambassade, werd een bezoek gebracht aan H. M. de Koningin op Soestdijk. Hedenmiddag zal de maarschalk van het vliegveld Soesterberg ver trekken. De Haarlemse gemeenteraad heeft besloten aan het gemeenteper- soneel in dienst der gemeente Haar lem een loonsverhoging van 6% toe te kennen, ingaande 1 juli 1956. In haar gistermiddag gehouden vergadering heeft de gemeenteraad van Haarlem besloten tot aankoop van Hotel Funckler aan de Kruis straat. Het is niet de bedoeling van het college, het hotel te exploiteren of te verpachten. Getracht zal wor den een koper te vinden, die het op deskundige wijze zal exploiteren. Het vierjarig dochtertje Van de familie Cnoeijers te Bergen op Zoom, is gistermiddag, toen het plotseling de Wouw6estraatweg overstak, aan- AFDELING BLAARKOPPEN. Klasse 1. 3-jarige en oudere stieren, geboren vóór 1 sept. 1953. Eerste prijs: Berend, eigenaar: K. I. Ver. Gouda en omstreken; Emiel, eige naar Coöp. Ver. voor K. I. „Vita Nova Hazerswoude; Rikus, H. Angenent; Gua» taaf, „Vita Nova" Hazerswoude, Klasse 2. 2-jarige stieren, geboren tus sen 31 aug. 1953 en 1 sept. 1954. Eerste prijs: Gijsbrecht, A. Roest jr„ Leiderdorp; Anton, J. v. d. Zon, Bar- woudswaarder. Klasse 3. stieren geboren tussen 31 aug. 1954 en 1 sept. 1955. Eerste prijs: Marinus, J. J. Verhaar, Ter Aar; Arie, A. H. Rotteveel, Oude Wetering. Klasse 4, stierkalveren geboren pa 3! aug- 1955 en vóór 15 mei 1950. Eerste prijs: Panda, H. F. E. Mooren, Leimuiden; Sjaak, G. Belt, Zoeterwoude. Klasse 5, melkgevende koeien. Groep 1. Dieren geboren vóór 1 dec. 1940. Eerste prijs: Dingena 3, A. H. Rotte veel, Oude Wetering; Margo 4, A. H. Rot teveel, Oude Wetering. Klasse 5 groep 2 melkgevende koeien geboren tussen 1 dec. 1949 en 1 april 1050. Eerste prijs: Doortje 5, D. ven Os, Rijnsaterwoude; Co 3, idem; Geprie, W. Hoogendoorn, ZoeterwouL.e. Klasse 5 groep 3, dieren geb. in april en mei 1950. Eerste prijs: Betsie 5, D. v. Os, Rijnsa terwoude; olan 8, wed. H. BUjleven, Nieuwkoop; Klasina 6, A. Rotteveel, Oude Wetering. Klasse 5, groep 4. Dieren geboren- in dec. 1950 en jan. en febr. 1951. Eerste prijs: Marjan, J. J. Verhaan, Ter Aar; Neta 4, W. van Santen, Wassenaar. Klasse 5, groep 5. Dieren geboren na 1 maart 1951 en vóór 31 aug. 1951, Eerste prijs: Agnes 2, wed. M. J. M. Straathof van Blokland, Rijpwetering; Annie 2, H. T. J. Mooren, Leimuiden; Priena 21, M. A. van Briemen, Bodegra ven. Klasse 6 groep 1. Melkkoeien geb. na 31 aug. 1051 en vóór 16 maart 1952. Eerste prijs: Flora 2, M. A- v. Brie- men, Bodegraven; Liza 2, A. C. Wieman, Alphen aan den Rijn; Minke 3, H. P. J. Mooren, Leimuiden; Coba 4, H. Roest, Zoeterwoude. Klasse 6, groep 2. Dieren geboren na 16 maart 1052. gereden door een personenauto. Het kind werd vrijwel op slag gedood. Koningin Juliana heeft gister middag het hoofdbestuur van de Europese landbouwfederatie, in audiëntie ontvangen. De delegatie bestaande uit verte genwoordigers van Oostenrijk, Zwit serland, Duitsland, Italië, Spanje, Frankrijk, Luxemburg, België, Fin land en Nederland, werd geleid door de voorzitter van de C.ErA., dr. A. Heimes. In de loop van het gesprek bleek, dat de Duitse delegatie in de vice- president, Egmund Rehwiokel, een vooraanstaande figuur in de heden daagse Duitse landbouw, een dichter rijk was. Evenals onze landgenoot Staring honderd jaar geleden, heeft deze moderne dichter het landleven tot onderwerp van zijn poëzie, waar van hij H. M. de Koningin zijn laatste proeve aanbood. In anderhalf jaar tijds heeft een 43-jarige Arnhemse boekhouder, kans gezien zich zesduizend gulden toe te eigenen. De man, die al eerder met de justitie in aanraking was geweest, boekte foutieve boekingen bij een firma, waar hij al enkele jaren in dienst was. In de Radio-stad hebben opspo ringsambtenaren van de PTT in sa menwerking met de gemeentepolitie van Hilversum, een geheime zender in beslag genomen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen een 37-jarige procuratiehouder uit Hilversum, die uitzond onder de roepnaam Paonv of Paopon. Een personenauto reed gistermor gen op de Stadionweg te Rotterdam de 53-jarige mevrouw A. Erkelens Twigt uit de Tournooistraat aan, toen die de weg wilde oversteken. Bij het overbrengen naar het ziekenhuis Coolsingel is het slachtoffer overle den. De paus heeft benoemd tot rid der in de orde van St. Gregorius de Grote, mr. M. G. J. Bevers te Delft. Van deze onderscheiding werd mede deling gedaan tijdens een receptie bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de r.k. leeszaal te Delft, waar van mr. Bevers voorzitter is. Vijftig machine-vormers van de n.v. Vulcanus te Vaassen zijn gister morgen, uit ontevredenheid over de onlangs gesloten tariefovereenkomst, een wilde staking begonnen. De vak organisaties staan niet achter de sta kers, zodat besprekingen gevoerd moeten worden tussen afgevaardig den van de stakers en de direktie. BUITENLAND. In Noord-Michigan (V.S.) is dinsdag de eerste sneeuw gevallen en in de oostelijke staten van de V.S. heerst een record-koude voor de tijd van het jaar. Er is vorst voorspeld voor de gebieden bij de grote meren. Het vorige jaar hebben de Ame rikanen voor meer dan 35 miljard gulden aan sterke drank uitgegeven. Volgens de presidente van het Ame rikaanse „Nationale christelijke vrou. wenverbond" voor matigheid", die dit cijfer op een jaarlijks congres bekend maakte, zijn er vier en een half mil joen alcoholici in de Ver. Staten. Een toeneming van 30 procent in acht jaar. Twee Italianen hebben, zonder gebruik te maken van een ademha- lingstoestel, in de haven van Rapallo een diepte van 51 meter bereikt, waarmede zij het wereldrecord van 39 meter, dat op naam van de Frans man Raymond Bucker stond, hebben verbeterd. Zij volbrachten hun prestatie respectievelijk in een mi nuut veertig en een minuut 26 se conden. Eerste prijs: Coba 3, M. A. van Brie- men. Bodegraven: Jonie, H- P. J: Moo ren, Leimuiden; Gerrje, W. de Wit, Lis se; Doortje 7, D. van Os, Rijnsaterwoude; Truus 26, H. Roest, Zoeterwoude. Klasse 7. Gewone produktieklasse. S.R. of fokregisterdieren. Eerste prijs: Mennie, S. J. v. d. Stoel, Leiderdorp; Leentje 30, C. van Zwieten, Alphen aan den Rijn; Molllna 12, W. v. Santen, Wassenaar; Aaltje 18, H. Ange nent, Woubrugge; Julinan 2, Treur, Leimuiden. Klasse 8. Levensproduktieklpsse. groep 1. Eerste prijs: Diena, W. Hoogendoorn, Zoeterwoude; Agltje 6, H. Angenent, Woubrugge: Grietje J. J. Verhaar, Ter Aar. Klasge 8. Groep 2. Eerste prijs: Afientje, wed. M. J. M. Straathof van Blokland, Rijpwetering; Blije, W. Hoogendoorn, Zoeterwoude; Rensje 4, H- P- J. Mooren, Leimuiden. Klasse 9. Melkgevende koeien (Schot- ten). Groep 1. pieren geboren vóór 1 maart 1053. Eerste prijs: Tine, J. J. Verhaar, Ter Aar; Magrtje 4, W. van Santen, Wasse- natr: Aaltje 16. H. Angenent, Woubru*. ^klasse 9- groep 1. Dieren geboren na 1 maart 1963 en vb<Sr 1 aept. 1953. Eerata prija: Berths 7, S. J. V. d. Stoel, Leiderdorp; Anna 6. H. Angenent, Wou. brugge: Sonja, S, J. v, d. Stoel, Leider dorp; Adrl 3, A. ven Dorp, Haaerswoude. Klasse 10, melkvaarson. Groep 1. Die- ren geboren na 91 aug. 1053 en vóór 16 maart 1954. Eerste prijs: Maartje 5, W. van San ten, Wassenaar; Liesje 29; C. van Swie- ten, Alphen aan den Rijn; Ineke 2, C. Voets, Alphen; Gerda 8, H. H. Rotte veel, Oude Wetering; Ida, W. de Wit, Klasse 10, groep 2. Melkvaarzen ge boren na 15 maart J954. Eerste prijs: Dirkje 4, H. P. J. Mooren, Leimuiden; Stijntje 2, W. van Santen, Wassenaar: Elza 11, A. van Dorp, Ha zerswoude; Margo 17, A. H. Rotteveel. Oude Wetering. Klasse 11. Drachtige, droogstaande koeien met tenminste een afgesloten melklijst. - Eerste prijs: Carolien 4, W. van Santen, Wassenaar; Cobi 2. P. v. d. Marei, Was senaar; Freule, wed. M. J- M- Straat hof van Blokland Rijpwetering. Klasse 12, drachtige vaarzen, geboren na 1 sept. 1953 en vóór 1 sept. 1954. Eerste prijs: Madam 7, wed. M. J. M. Straathof van Blokland, Rijpwetering. Klasse 13 pinken. Dieren geboren na 1 maart 1955. Eerste prijs: Gonda 13, G.W v. d. Poel, Zoeterwoude; Jantine, W. de Wit, Lisse; Gonnie 9, H. P. J. Mooren, Lei muiden. Klasse 13, groep 1. Eerste prijs: Cilia, G. Belt, Zoeter woude. Klasse 14, directe vrouwelijke nako melingen van één stier. Groep 1. Oudere dieren. Eerste prijs: A. H. Rotteveel, Oude We tering. Stamvader Gustaaf; D. van Os; Rijnsaterwoude, Stamvader: Dorus van Scnultinga. Groep 2, jongere dieren: Inzender: Jac. Rijlaarsdam Alphen, stamvader: Gustaaf, inzender W. de Wit, Lisse, stamvader: Court; inzender W. van San ten, Wassenaar, stamvader: Adriaan. Groep 15. Pinken. Geboren tussen 31 aug. 1953 en 1 sept. 1954. Eerste prijs: inzender G. W. v. d. Poel, Zoeterwoude ep G. Belt, stamvader: Adelbert; inzender A. Rlest en Zn., Lei derdorp, stamvader; Rietjes Achilles; in zender gebr. Zwanenburg, Bodegraven, stamvader: Berend. Klasse 16. Vrouwelijke zelfgefokte vol bloeden. Eerste prijs: A. H. Rotteveel, Oude We tering, D. van Os, Rijnsaterwoude, W. v. Santen, Wassenaar. Klaise 16 kleinere groepen. Eerste prijs: A. C. Wieman, Alphen; Jac. Rijlaarsdam, Alphen; A. van Noort, Lisse. Klasse 17: bedrijfsgroepen. Eerste prijs: S. v. d. Stoel, Leider dorp; H. Angenent, Woubrugge. AFDELING ZWARTBONT VEE Klasse 1. Driejarige en oudere stieren, geb. voor 1 sept. '53. Eerste prijs: Wetsens Teatske's Adema „Vita Nova", Hazerswoude. Klasse 2, 2-jarige stieren, geboren tussen 31 aug. '63 en 1 sept. '54. Eerste prijs: Peanster Eduard. Vita Nova, Hazerswoude: Langwarder Wiers- ma, Vita Nova, Hazerswoude. Klasse 3. Stieren geb. tussen 31 aug. '54 en 1 sept. '55. Eerste prijs: Anton J. v. d. Lip, Ter Aar. Klasse 5, Melkgevende koeien, groep 1. Dieren geboren vór 1 sept. '50. Eerste pr(js: Leeuwarder 35, dr. mr. d. Bergh, Noordwijk; Smits 21, C. P. van Wees. Aalsmeer: Roosje 8, W. Vonk, Leimuiden; Agnes 2, C. P. van Wees, Aalsmeer; Aaltje 126, W. Vonk, Leimui den. Klasse 5, melkgevende koeien, groep 2. Dieren geb. na 1 sept. '50. Eerste prijs: Jaantje 89, dr mr W. v. d. Bergh, Noord- wijk; Hlltje 23, C. P. van Wees, Aals meer. KUsse 6, melkgevende koeien, geb. na 31 aug. '51. Eerste prijs: Ursula, G. P. v. Wees. Aalsmeer; Pietje 5, idem; Rona, W. Vonk, Leimuiden. Klasse 7, gewone productie-klasse. Groep 1: dieren met twee lijsten. Eer ste prijs: Anna 17, C. P. van Wees, Aals- meet. Groep 2. Dieren met 3 of meer melk- lijsten. Marie 42, C. P. van Wees, Aals meer; Klaske 34, idem; Carolina 4, W. Vonk, Leimuiden; Bleske 42, L. Treur, Leimuiden. Klasse 8, groep 1. Levensproductie- klasse, dieren met meer dan 35.000 kilo melk. Eerste prijs: Marijke 20, jhr J. G. A. Sandbergh, Wassenaar; Klaske 17, L. Treur, Leimuiden. Klasse 8, groep 2. Dieren met 30.000 tot 35.000 kilo melk. Eerste prijs: Afke, C. P. van Wees, Aalsmeer. Klasse 9. Melkgevende koeien (Schot ten) groep 1. Dipren geboren voor 16 maart '53. Eerest prijs: Anna 14, Bonda's v. d. Bergh. Noordwijk. Klasse 9. groep 2. Dieren geb. na 16 maart '53. Eerste prijs: Anna 14, Bonda's proef boerderij. Wassenaar; Rona 2, W. Vonk. Leimuiden. Klasse 10. melkvaarzen. Groep 1, die ren, geb. voor maart '55. Eerste prijs: Klaske 40. C. P. van Wees, Aalsmeer; Rona 3, W. Vonk. Leimuiden; Egberdina 44, H. van Dijk, Aalsmeer. Groep 2. Dieren geb. na 16 maart '54. Eerste prijs: Erika, KI. van Leeuwen, Warmond; Afke 37, A. J. Compier, Lei- mupiden; Beto 11, gebr. Broers, Aals meer. Klasse 11. drachtige droogstaande koeien met ten minste een afgesloten melkjaar. Eerste prijs: Boerinneke. A. v. Dijk. Aalsmeer; Aegumer Marie, L. Treur, Leimuiden. Klasse 12. Drachtige vaarzen, geb. na 1 sept. '53 en voor 1 sept. '54. Eerste prijs Agnes 3, C. P. van Wees, Aalsmeer. Klasse 13. Pinken. Groep 1. Dieren geb. voor 1 jan. '55. Eerste prijs: Adema's Willy 21, H. van Dijk, Aalsmeer. Groep 2. Dieren geb. tussen 1 jan. '55 en 1 april '55: Eerste prijs: Fokje, H. J. Compier, Leimuiden. Groep 3. Dieren geboren na 1 april '55. Eerste prijs: Anna 37. H. J. Compier, Leimuiden. Klasse 14. Directe vrouwelijke nako melingen van één stier. Eerste prijs: C. P. van Wees. Aalsmeer, stamvader: Ade ma van Catrien 41. Klasse 16. Collectie van één eigenaar zelfgefokte volbloeden: 1. C. P. van Wees Aalsmeer, K. van Leeuwen. Klasse 17. Bedrijfsgroepen: 1. C. P. v. Wees, Aalsmeer. VARKENS. Klasse 1- Beren geboren vóór 1 jan 1955: 1. Geert, J. W. Roeloffs, Nieuwe Wetering; Peter, L. Uitdenbogerd, Zoe termeer. Klasse 2. Beren geboren tussen 1 jan. 1955 en 1 juli 1955: 1. Piet, L. Uitden bogerd, Zoetermeer. Klasse 3. Beren geboren tussen 1 juli 1955 en 1 jan. 1956: 1. Balhdur, J. v. d. Snoek, Alphen; Borst, W. Rimmelzwaan, Leidschendam. Klasse 4. Beren geboren tussen 1 jan. en 15 juni 1956: 1. 400200 P. N. S. Onder water, stompwijk, 40021, P. N. S. Onder water, Stompwijk. Klasse 5 Zeugen geboren vóór 1 jan. 1955: 1. L. Uitdenbogerd, Zoetermeer, W. A. van Reeuwijk, Zoetermeer. Klasse 6. Zeugen geboren tussen 1 jan. 1955 en 1 juli 1955: 1. A. J. van Reeu wijk. Zoetermeer, J. W. Roelofss. Nieu we Wetering. Klasse 7. Zeugen geboren tussen 1 juli 1955 en 1 jan. 1956: 1. L. Uitdenbogerd; Zoetermeer. Klasse 8. Zeugen geboren tussen 1 jan. 1956 en 15 juni 1956: 1. J. W. Roelofss, Nieuwe Wetering. Klasse 9. Zeugen met biggen, waar van de zeug geboren vóór 1 jan. 1985: W. A. van Reeuwijk, Zoetermeer. Kasse 10. Zeugen met biggen, waar van de zeug is geboren na 1 jan. 1955: 1. N. S. Onderwater, Stompwijk. Kasse 1. Twee of drie afstammeingen van 1 zeug, geboren na 1 jan. 1956: 1. J. W. Roelofss, Nieuwe Wetering. GEREGISTREERDE SCHAPEN. Klasse 1. Rammen geb. vóór 1955. 1: N. J. W. Olieman, Leidschendam. Klasse 2. Rammen geb. in 1955: 1. Bonda's proef boerderij, Wassenaar. Klasse 3. Lammeren geb. vóór 5 maart 1956: 1. wed. C. Doelman, Leidschen dam; T. Brak, Wassenaar. Klasse 3. Lammeren geb. na 4 maart 1956: 1. Bonda's proefboerderij, Wasse- naar- Klasse 5. Ooien met 2 lammeren: 1. N. J. W. Olieman, Leidschendam. Klasse 6. Drietallen ooilammeren af stammend van 1 vader: 1. J. J. den Hol lander, Leiderdorp; wed. C. Doelman, Leidschendam. Klasse 7. Ooien geb. vóór 1955: 1. L. Laan, Woerden. Klasse 8. Drietallen ooien geb. vóór 1956 afstammend van 1 vader: 1. L. Laan, Woerden. Klasse 9. Viertallen ooien van 1 eige naar: 1. N. J. W. Olieman, Leidschen dam; L. Laan, Woerden. AFDELING GEREGISTREERDE GEITEN. Klase 1- Bokken geb. vóór 1953: 1. Neva, Nieuw Vennep. Klasse 2. Bokken geb. in 1953 en 1954: 1. Lucifer 1, prov. bond v. geitenfokver- in Z. H- afd. Lisse. Klasse 3. Bokken geb. in 1955: 1. Onno 3. afd. Leiderdorp. Klasse 4. Geiten geb. vóór 1953: 1. J. Schenkeveld. Klasse 5. Geiten geb. in 1953: 1. Anna, H. Mooren, Oude Wetering; Corrie, P. J Rozenboom, Leiderdorp. Klasse 7. Geiten geb. in 1955: 1. Gon nie, H. Mooren, Oude Wetering; Magda, W. Hoogstraten, Leiderdorp. Klasse 8. Boklammeren: 1. R. v. J, 76, K. van Dam, Lisse; P. J. Rozenboom, Leiderdorp. Klasse 9. Moeder met 2 afstammelin gen: 1. H. Mooren. Oude Wetering. Klasse 10. 5 Afstammelingen van 1 vader: 1. afd. Nieuw Vennep Gelten- fokver. Klasse 11. Verenigingsgroep van min stens 5 geiten: 1. afd. Nieuw Vennep; afd. Leiderdorp. Klasse 12. 3 of meer geiten van 1 eigenaar: 1. H. Mooren, Oude Wetering. KAASKEURING Uitslagen van de kaaskeuring op de Vebo waren: Goudse kaas klasse A tot 8 kg.: Ie, pr.: T. W. van de Bas, Moordrecht; 2e pr.: D. Smol. Hazerswoude; 3e pr.: G. v. d. Hulst, Voorschoten. Eervolle vermeldin gen: Jac. Rijlaarsdam, Alphen aan den Rijn; L. P. Hillenaar, Hoogmade; G. A. Rolling, Bodegraven; C. N. v. d. Akker, Leimuiden; Jac. Boore, Alphen aan den Rijn. Goudse kaas klasse B (812 kg.) Ie pi\: T. W. van de Bas, Moordrecht; 2e pr.: J. Rijlaarsdam, Alphen aan den Rijn; 3e pr.: C. N. van der Akker, Lei muiden; A4 pr.: Th. Zwetsloot, Hoog made: 4B pr.: J. S. Pcnnings, Oud-Ade; 4C pr.: G. v. d. Hulst, Voorschoten; 4D pr.: Jac. Boere, Alphen aan den Rijn; 4E pr.: Gebr. v. d. Meer, Alphen aan den Rijn. Eervolle vermeldingen: S. van Schie, Warmond;" L, C. v. d. Geest, Hoog made; L. G. van der Geest, Oud-Ade; C. G. van Leeuwen, Zoeterwoude; J. H. Koot, Voorschoten. Goudse kaas klasse C (boven 12 kg.). Ie pr.: J. Rijlaarsdam, Alphen aan den Rijn; 2e pr.: Jac. Boere, Alphen aan den Rijn; 3A pr.: P. Rijnsburger, Zoeter woude; 3A pr.: C. W. Pennings, Oud-Ade 3C pr.: T. W. v. d. Bas, Moordrecht; 4e pr.: J. A. v. d. Salm. Hoogmade; 5o pr.: W. A. de Jonge, Bodegraven.; 6A pr.: W. v. d. Geest, Leiderdorp; 6B pr.: C. N. v. d. Akker, Leimuiden. Eervolle vermeldingen: P. N. J. v. d. Geest, Oud-Ade; A. G. v. d. Hulst, Al phen aan den Rijn; Jac. de Roos, Bode graven; J. N. van der Geest, Oud-Ade. Door cursisten gemaakte kazen: Goudse kazen klasse A'tot 8 kg. Ie pr.: A. Stam, Wilnis. Eervolle vermeldingen: S. Schalij, Nieuwveen; C. van Balen, Zevenhoven. Goudse kazen klasse B 8.12 kg. Ie pr.: J. C. Onderwater, Zoeterwoude; 2e pr.: N. Rodenburg, Nieuwkoop. Eervolle vermeldingen: H. S. v. d. Meer, Woubrugge; A. Schalij, Nieuw veen; C. Zuydervliet, Zevenhoven; J. M. van Leeuwenv. d. Geest, Oud-Ade. Goudse kazen klasse C boven 12 kg. Ie pr.: Corrie Kempen. Aarlanderveen: IB pr.:L. C. van der Geest, Oud-Ade; 2e pr.: C. Mourits, Noorden.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6