1W H Plannen voor cultureel centrum in St. Caecilia-gasthuis AAMBEIEN lustrum vieren Scheep imr 0A ^V/TySl JljnP met melk meer mans Ned. Verkeersinstituut gaat Leiden adviseren DINSDAG 18 SEPTEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Mgr Jansen beschermheer Op 24 oktober a.s. hoopt het r.k. Alma Materkoor te Leiden zijn vier de lustrum te vieren met een concert in de Stadsgehoorzaal, waaraan bin nen- en buitenlandse solisten en het Rotterdams Kamerorkest hun mede werking zullen verlenen. Ter gele genheid van dit lustrum heeft mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotter dam het beschermheerschap over het koor aanvaard. Enige tijd geleden maakten wij hiervan reeds melding. Mgr. Jansen heeft bij het aanvaar den van het beschermheerschap de verwachting uitgesproken, dat ka tholieken van Leiden en omgeving hun onmisbare steun zullen verlenen. Aangemoedigd door deze woorden heeft het bestuur van het koor een lustrumcomité gevormd, dat zich tot doel stelt de vereniging een goede financiële basis te geven. Daarom wordt de genoemde con cert-uitvoering georganiseerd en heeft men brieven verzonden, waarin aan hen, die het koor willen steunen om een bijdrage wordt verzocht. De giften kunnen gestort worden op girorekening 130212 van dokter W. J. Simons, Kamerlingh Onneslaan 3 te Leiden. Comité van aanbeveling. Het comité van aanbeveling staat onder beschermheerschap van de bis schop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, en onder het ere-voorzitter- schap van deken W. P. M. Haring, en heeft als leden mgr. Th. M. Beukers, Wassenaar, K. F. de Bree, A. van Dijk, dr. Geurts o.f.m., H. C. Brox- terman, Leiderdorp, F. C. de Hosson, W. Kortmann, Zoeterwoude, S. Men ken, C. F. Meerpoel, A. Schlatmann, 'n geheel nieuwe behandeling om de pijn te verzachten Dit tabletje glas water is alles wat U nodig hebt. Hier is een volkomen nieuw middel om de pijn en het ongerief van Aambeien te verlichten. Hemotabs - *n vrijwel smakeloos tablet, die ge kunt innemen met 'n glas water. Hemotabs geven niet alleen een weldadige verlichting van pijn en ongemak zonder zalf of zetpillen maar, met hun werking van binnen uit, doen ze de zwellingen slinken en bevorderen ze de genezing. DaarenbovenHemotabs zijn zacht laxerend en helpen zo doende de normale functies te herstellen, zo belangrijk voor een volkomen herstel en langdurige vrijwaring van pijn. HEMOTABS f 1.50 voor een complete kuur. Bij Apothekers en Drogisten. Advertentie) POTLOOD en GEEST ten, L. E. M. Valk, J. Th. Wesselingh, Hazerswoude, J. N. van Wessem M. Witsenlburg jr., Warmond, H Zwetsloot, Sassenheim. Lustrum-commissie. In de Lustrum-commissie het zitting genomen de heer J. Oudenhoven, voorzitter, A. C. H. Speel, secretaris, mevr. B. Simons- Kerstens, penningmeesteresse (gi: NEEM PER MAN DRIEKWART KAN 64 (Advertentie) en G. Schrama jr., als leden. VOORLICHTINGSAVOND CURSUS SEN LEIDSE JEUGD ACTIE. Er was een levendige belangstel ling bij de „stands" die gisteravond in het Leidse Volkshuis door de ver schillende cursusleiders waren bezet om iets van hun „vak" te vertellen. Kleurendia's van het werk van de handenaPbeidouxsisten, van de ten toonstelling Jeugd en Rembrandt en een praatje van de heren H. H. Frese en dr. J. W. Salomonson, die beiden op geestige wijze iets vertelden van wat de musea waren en wat zij, voor al voor de jeugd, hopen te worden, vormden een toelichting, die bij de aanwezigen bijzonder in de smaak viel. Uit de inschrijvingen aan het einde van de avond bleek, dat ook het a.s. seizoen weer velen de jeugdleiders cursussen zullen volgen. Verschillen de onderdelen waren zelfs al vlug „voltekend". Voor toneel, muziek en zwaard, en morrisdansen, zijn echter nog wat plaats vrij. Belangstellenden hiervoor kunnen zich alsnog bij het secretariaat van de Leidse Jeugd Actie, Stadhuis, opgeven. Buitenoefening EHBO-raad Als opening van het winterseizoen organiseerde de E.H.B.O.-Raad een grote gezamenlijke buitenoefening op het terrein van de houthandel Gebrs. van Hoeken, ingang Waardstraat. De voorzitter van de raad, de heer L. H. Piek, kon een groot aantal E.H. B.O.'ers verwelkomen, ln het bijzon der dr. J. G. Bazuin, die de prestaties zou beoordelen, bijgestaan door enige leden van de Raad. Verondersteld werd dat bij een ramp een dertigtal slachtoffers te be treuren waren, verspreid over het gehele terrein. Er werd door de E.H.B.O.-ploegen, elk bestaande uit drie E.H.B.O.'ers met grote nauwgezetheid en animo gewerkt, zodat spoedig alle slacht offers op de meest doeltreffende wijze waren behandeld. Aan het slot van de oefening gaf dr. Bazuin een kort résumé van de gemaakte fouten en sprak er zijn vol doening over uit, dat de E.H.B.O. in Leiden tot steeds grotere presta ties in staat is. Daar alle Noodwachters E.H.B. O'ers thans zijn aangesloten bij de verschillende E.H.B.O.-verenigingen, deed een groot aantal B.B.'ers even eens aan deze oefening mee, hetgeen paraatheid van de B.B. in de A Kring Leiden ten goede komt. Namens de B.B. gaf de heer Goeve- neur, coördinator B.B., door zijn aan wezigheid blijk van de doeltreffende samenwerking die er bestaat tussen B.B. en E.H.B.O.-Raad. Tot slot dankte de voorzitter dr. Bazuin voor zijn welwillende mede werking en deed aan de medewerken den de toezegging, dat dergelijke oefeningen voortaan regelmatig zul len worden gehouden. Zij nog vermeld, dat de Zeeverken ners van de groep Jan van Galen en Landverkenners van de groep Mha- la-Panzi als gewaardeerde slachtof fers fungeerden. houden in de recente ontwikkeling van dit specialistische terrein. Als gevolg van dit besluit zal vrij dagmiddag om vier uur in de film zaal van het academiegebouw prof. Paul D. White van de Harvard Me dical School te Boston, de voornaam ste adviseur bij de behandeling van de haartaandoening van president Eisenhower en voorzitter van de in ternationale vereniging van cardio logen, een voordracht houden, over „An internist looks at cardiovascular surgeny in 1956". R.K. JONGEIREN-SOCIETEIT „DE INSTUIF". Zoals bekend heeft de KRO-televi- sie de Instuivers uitgenodigd om a.s. zaterdag 22 september in de zaal van „Treslong" te Hillegom een televisie programma (life-uitzending) bij te wonen. Het „Krocodil"-programma is thans bekend en staat vermeld op de bid. 61 en 62 van de KRO-gids van deze week. Diverse artisten van inter nationaal formaat alsmede enige prima orkesten werken aan dit caba ret mede. Het beperkte aantal toegangskaar ten voor de afd. Leiden is geheel uit verkocht en de gelukkige bezitters daarvan dienen a.s. zaterdag om 19.15 uur aanwezig te zijn bij het Leonar dushuis aan de Haag-weg. Dus kwart voor zeven! De touring-cars zullen daar dan gereed staan om hen naar Hillegom te brengen. Fietsenstalling beschikbaar. Nadere inlichtingen worden, zo nodig, nog gaarne ver strekt door het secretariaat, Meerhof 19, telefoon 24623. Tijdens de enige jaren geleden te Leiden gehouden Einthovenherden- king is het besluit genomen, om de twee a drie jaar vooraanstaande car diologen uit te nodigen in de Rijks universiteit te Leiden een lezing te Leiden uitgesloten. Leiden en Utrecht zullen in de toe komst worden uitgesloten van alle jazz-evenementen. Dit heeft het im- pressariaat dat deze uitvoeringen or ganiseert, besloten na het schandelijk gedrag van een kleine schare jeug digen onder de toehoorders. Men herinnert zich de chaos, die het ge volg was van het optreden van enige druktemakers in de Stadsgehoorzaal bij het optreden van „The Dutch Swing College" c.s. Ongeluk. In de Haarlemmerstraat raakte gis termiddag om kwart over twaalf het negenjarige jongetje R. P. uit de Ju- lianastraat tijdens een stoeipartijtje met zijn schoolkameraadjes van het Onderzoek naar verkeersproblemen Het Nederlands Verkeensinstituut te 's-Gravenhage zal de gemeente Leiden van advies dienen over de verkeersproblemen te Leiden. Dit In stituut bezit een grote ervaring op het gebied van het verkeer en vervoer en is op een onderzoek als het onder havige geheel ingesteld. Een objectief deskundig advies is verzekerd terwijl met het opstellen van het advies on geveer een half jaar gemoeid zal zijn. Ook andere gemeenten hebben, naar ons is gebleken, met vrucht het advies van dit Instituut ingewonnen. Met het oog hierop hebben B. en W. van Leiden voorlopig contact opge nomen met de directie van het In stituut. Het is daarbij gebleken, dat in Instituut bereid en in staat is het gevraagde advies te verstrekken.: het advies zal eventueel in het voorjaar van 1957 tegemoet kunnen worden ge- Avondmuziek in Pieterskerk de orgelbank van de Kooikapel verlaten om in de Pieterskerk een van de concerten van de rubriek „Avondmuziek" te verzorgen. Het programma waarop de grote namen van componisten van de rijke orgel- litteratuur prijkten, werd door hem met veel vaardigheid en goede smaak en in zicht vertolkt. Hij speelde va riaties over: „Ei, du feiner Reiter' van Samuel Scheidt, die in hun be knoptheid even welluidend waren als veelzeggend met de eenvoudige mid delen, die de zestiende eeuwse orgel meesters ten dienste stonden. Een zeer bekoorlijke compositie, waarin de organist exact musiceerde. Het •scheppend werk van Buxtehude is niet los te maken van zijn orgel de door hem geleide Abendmusiken waarvoor hij velerlei fraaie muziek schreef. Wij hoorden ook deze avond de klankschoonheid van dien Koraal „Herr Christ, der einig Gottes Sohn". Maar ook de grote stijl werd door Joop Brons vertolkt, die de inter pretatie van de prachtige Toccata in F van Joh. Seb. Bach beschouwend aan dit geweldig grootse werk, zijn hart heeft verpand. Na deze gloed van klank, waarin zijn spel aan de spits stond, het innig verheugde Ko raal „Der Tag ist so freudenreich" eveneens van grootmeester Bach. Wy hoorden een van de fijne Noëls van Louis Daquin, een prachtig karakter- trottoir. Hij viel tegen de voorzijde stukje van de grote clavecinist. Mo- van een juist passerende auto. Met een bloedende hoofdwonde en vermoedelijk met een hersen schudding werd de jongen door de EHD naar het Acad. Ziekenhuis over gebracht. In het water ermee. Een bromfietser, die gisteravond met een matig gangetje over de Zijl- singel reed, werd opgeschrikt, toen er plotseling een felle steekvlam uit zijn Berini-motortje sloeg. Hij raakte echter geen moment zijn positieven kwijt cn bluste de brand door zijn rijwiel het water in te rijden. numentaal klonken de beide Koralen van Max F.eger, die als katholiek zich zo onmiskenbaar aangetrokken ge voelde tot het koraal. De organist eindigde met het Pièce Heroique van César Franck, dat beter tot z'n recht zal komen op een Frans orgel uit de tweede helft van de vorige eeuw, dan op het orgeltype (hoe mooi ook) de Pieterskerk. Zodat 't verklaarbaar is deze voordracht het minst geslaagc" te noemen, van wat de begaafde orga nist in zijn mooi gevarieerd program ma heeft geschonken. J. Kortmann. No. 533. Horizontaal: Drente, 4. onheilaanbrengende godin, 7. haakje om vis te vangen, 9. munt in Nederland, 11. muzieknoot, 12. haag, 13. bijwoord, 14. meisjesnaam, 15. stand, 16. bloem, 17, reeké, 19. deel van Voor-Indië. Verticaal: 1. water in N. Brab., 2. bit van een paard, 3. lijst, gording (scheepsterm), 5. grote houten ha mer, 6. timmermanswerktuig, 8. god der liefde, 10. eenmaal, 13. ketting zonder eind met emmers cf bakken tot opvoer van water of van fijnge malen stoffen, 15. afgebakende ruim te, 18. scheikundigteken voor tin. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 532. Horizontaal: 1. kom, 4. islam, 9. \res, 11. Aïda, 12. laster, 13. in, 14. made, 15. A.P., 17. la, 18. op, 21. ge, 23. brak, 25. R.D., 27. Groede, 28. orde, 30. tuin, 31. paars, 32. set. Verticaal: 1. kalm, 2. oraal, 3. Mes dag, 5. Sara, 6. li, 7. adi, 8. mank, 10. sté, 16. poreus, 19. padie, 20. krop, 22. Eger, 23. bot, 24. Kent, 26. dra, 29. Da. Restauratie wordt onderzocht B. en W. van Lelden zijn voorne mens een bedrag van 500.be schikbaar te stellen voor het Instel len van een onderzoek naar de toe stand van het gebouwencomplex en het ontwerpen van een plan tot al gehele restauratie van het Caecilia- gasthuis en het inrichten van het complex tot cultureel centrum. Het St. Caeciliagebouw dateert uit het midden van de 15e eeuw. Aanvankelijk was ter plaatse een klooster, het St. Caeciliaklooster, dat eerst in 1459 wordt genoemd: een ge deelte van het klooster was ingericht als krankzinnigen inrichting. De zus ters Augustinessen, die het klooster bewoonden, hielden zich o.m. ook be zig met weven, spinnen en andere handwerken. Na het beleg van de stad is het klooster opgeheven en werden de gebouwen tot ziekenhuis bestemd. In 1592 werd een zaal speciaal voor pestlijders ingericht, terwijl de ge bouwen in 1596 werden verbouwd tot „dol- en pesthuis". Het gasthuis is in 1636 aan het medisch onderwijs dienstbaar gemaakt. Hoogleraren, waaronder Boerhaave, hebben hier praktisch medisch onderwijs aan het bed der zieken gegeven. Na allerlei verbouwingen werd het Caeciliagast- huis in 1843 aangewezen voor tijde lijke opneming van geesteszieken. Nog later werd het o.a. gebruikt voor de Stedelijke Werkinrichting (sedert 1852), de Praktische Ambachtsschool, de Gemeentelijke ontsmettingsdienst, de z.g. cholrerabarak enz. De zogenaamde Boerihaavezalen zijn thans nog intact en bieden met haar kruiskozijnen en balken plafonds twee indrukwekkende ruimten. Het ingangspoortje van het gasthuis bevindt zich in de Lange Vrouwenkerksteeg, alwaar zich de woningen 'bevinden van de gehuwde proveniers, die zich terwille van een welverzorgde levensavond in het gasthuis inkochten. Het complex moet van grote histo rische waarde worden geacht. Het Caeciliagasthuis staat uiteraard ver meld op de Voorlopige lijst der Ne derlandse Monumenten van Geschie denis en Kunst. Alvorens tot een algehele restau ratie kan worden besloten, acht men het nodig een grondig onderzoek te doen instellen naar de staat van de gebouwen in het algemeen en de eventuele verborgen gebreken in het bijzonder. De toestand der gebou wen kan het plan, en vooral de kos ten, sterk beïnvloeden. De volgende stap is dan het ontwerpen van een plan voor de restauratie van het gasthuis en het bruikbaar maken van het complex op een zodanige wijze, dat de gebouwen opnieuw een doel matige functie in het maatschappe lijke leven van deze stad kunnen, vervullen. Hoewel de inrichting thans nog zeer sober is, bestaat reeds lange tijd bij verenigingen grote belangstelling voor de Boerhaavezalen voor het ge ven van uitvoeringen, tentoonstellin gen, het houden van repetities enz. Met het oog op het brandgevaar wa ren wij echter geruime tijd geleden genoodzaakt, het gebruik van de za len te beperken tot het houden van tentoonstellingen en enkele concer ten. Het gebouwencomplex leent zich echter uitstekend voor het inrichten tot cultureel centrum, een trefpunt van culturele activiteiten op verschil lend terrein, een centrum, waarvan niet alleen enkele kringen van kunst liefhebbers, maar ook grotere groe pen uit de bevolking gebruik kun nen maken. De lokalen zullen worden bestemd voor volksmuziekschool, voor repe tities door zang- en muziekvereni gingen, voor tentoonstellingen (zo wel in de Boerhaavezalen als in an dere lokaliteiten), voor atelier voor kunstenaars, voor „kunstshops" enz. Het ligt in de bedoeling het instel len van bedoeld onderzoek en het ontwerpen van het bovenomschre ven plan met begroting op te dragen aan het Architectenbureau Van Oer- le en Schrama, welk bureau bij de restauratie van het Gravensteen uit stekend werk heeft verricht. De daaraan verbonden kosten worden geraamd op 500. zien. Het zal zich uitstrekken over: a. de vervoersbehoefte; b. het lijnenstelsel; c. de eisen van het verkeer; d. de lopende concessies; e. de exploitatie-vorm, waarbij tevens de soort tractie onder het oog zal worden gezien. Het advies zal een uitgave van ten hoogste 10.000.vergen, waarbij het Instituut ervan uitgaat, dat even tuele verkeerstellingen en -enquêtes door en voor rekening van de ge meente worden verricht. Nieuw laboratorium te Leiden geopend Op de afeling interne geneeskunde van het Academisch Ziekenhuis wordt morgenmiddag om half vijf een labo ratorium voor de gastro-enterologie (Maag- en darm-leer) in gebruik ge nomen. Het laboratorium, dat op een zolder van de afdeling inwendige ge neeskunde wordt ingericht is een schenking van de directeur van een groot «Nederlands bedrijf. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Burgerlijke Stand Geboren: Vera Catharina dr van W. Bavelaar en J. Heijmans. Alexan der Jan zn van W. J. Huber en J. I. v. d. Meer. Petrus Antonius zn van J. J. v. d. Poel en G. Montagna. Em my dr van P. J. Schophuizen en P. C. H. Labaar. Maria Elisabeth Anto- nia dr van J. D. van Tongeren en T. J. C. Bisschops. Ludewey dr van W. de Vrijer en M. E. Janssen. Herma- nus zn van W. J. Vijlbrief en E. Ze geling. Hendrika Jannetje dr van J. Buurman en C. Peursum. Hermanus zn van F. T. van Wifferen en B. A. Noordwijk. Gerardina Antonia dr van C. Schrama en M. C. v. Kampen. Bas- tiaan zn van A. W. van Denderen en C. Klootwijk. Frank Jan zn van F. N. Sweres en N. L. B. van Someren. Cornelia Maria dr van A. M. Brand en A. G. J. Konst. Phyllis Jolanda dr van F. van Ginkel en H. E.' E. Lauter- bach. Overleden: C. W. Rademakers, huisvr. van H. van Lierop 57 jr. E. de Vrede, man 68 jr. N. Bouman, man jr. J. M. Schillemans, wed. van Olivier 67 jr. A. M. Reizevoort wed. van Geene, 62 jr. Gehuwd: G. van Fruchten en M. Neuteboom. R. den Tonkelaar en M. J. Put. C. T. Schlagwein en A. Harte- velt. J. Verboon en J. H. W. Pardon. Leidse Agenda Credo Pugno, dinsdag 18 septem ber bijeenkomst, 8 uur n.m. Gebouw Chr. Sociale Belangen. WOENSDAG 19 SEPTEMBER. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk. 7 uur nam. Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde. Gerecht 10, 8 uur nam. DONDERDAG 20 SEPTEMBER. V.E.B.O.-tentoonstelling, Marktter rein. Opening 10 uur v.m. Schutters hof. Vervolgcursus Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden. (Feerke- Donders). R.K. Lyceum, Marienpoel- straat. "Aanvang 8 uur nam. VRIJDAG 211 SEPTEMBER. V.E.B.O.-tentoonstelling: Jongeren- ig. Veemarktterrein. Aanvang 8 uur v.m. Dienst van de apotheken te Lelden en Oegstgeest. Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807; apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060 apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 1421 september zijn door de Kath. Film Jonge straatrover bestal pleegouders Mislukte bioscooptruc Toen dezer dagen een zestienjarige regerings-pupil uit de woning van zijn pleegouders, die te Hilversum wonen, verdween en men daar te vens een bankbiljet van 1000,— vermiste, deden de pleegouders aan gifte bij de politie. Eigener beweging kwam de knaap later weer boven water, waarschijnlijk denkend, dat men de diefstal van het bankbiljet nog niet bemerkt had. Bij zijn aanhouding had hij al vijf enzeventig gulden opgemaakt. Bo vendien bekende hij, ook eerder al een biljet van honderd gulden te hebben gestolen en verbrast. De knaap bleek bovendien de da der van verschillende overvallen op het St. Janskerkhof, waarbij hij des avonds voorbijgangers met een rode lantaarn tot stoppen maande. Aan de politie verklaarde hij, dat het hem slechts om 't avontuur te doen was. Het trucje met de rode lantaarn had hij in de bioscoop ge zien, waar een filmboef voorbijgan gers tot stoppen maande en nadat deze, in de mening, dat het politie was, van hun fiets gestapt waren, werden ze beroofd. Op het witte doek was het echter vlotter gegaan, dan in werkelijkheid, want de meeste aangehoudenen sloegen bij de kreet: „Je geld of je leven!" op de vlucht en van een had de jeugdige rover een stomp in het gelaat gekregen. SOBKARNO NAAR WENEN. President Soekarno van Indonesië die een staatsiebezoek van 6 dagen aan Joegoslavië heeft gebracht, is he denmorgen uit Belgrado voor een privé-bezoek aan Oostenrijk, naar Wenen vertrokken. Soekarno werd op het vliegveld uitgeleide gedaan door president Tito en andere Jeogosïav;- sohe leiders. van de Christelijke padvindersgroep v d. Does Liethorp. Op een terrein achter de Dr. v. Rijnstraat staat nu een gebouw, dat verleden jaar op de E 55 de bestemming had van Stilte Centrum. Nadat een welp de barri cade die de deur versperde uit de weg had geruimd, betraden vele ge nodigden en autoriteiten het troep huis. waar de voorzitter van het groepseomité, ds. J. Honnef, in een rede uiting gaf van zyn dankbaarheid voor het tot stand komen van dit ge bouw. In een uitvoerig relaas schetste hij de moeilijke voorbereidingen en de financiële problemen, welke het comité had te overwinnen. Dankbaar gewaagde hij van de steun van ge meentebestuur en van vele anderen De directeur van Durisol, de heer Buis en burgemeester v. Diepeningen noemde hij de motoren die onver moeid stuwden waardoor uiteindelijk het gebouw tot stand kwam. Als dank voor deze steun mochten zij uit han den van Ou-baas Beekes, die sprak namens de commissaris, het dank baarheidsinsigne in ontvangst nemen met 'n oorkonde van het Anjerfonds, getekend door Prins Bernhard. We gens verhindering van de burgemees ter nam weth. Snel als loco-burge meester de onderscheiding aan. Hij was 'het ook, die namens het ge meente-bestuur de gelukwensen over bracht. Er volgden nog vele sprekers die gelukwensen aanboden en deze soms met een geschenk vergezeld lie ten gaan. Ook kapelaan Keesen sprak zijn bewondering uit over het ruime gebouw. Geb.: Gijsbertus Bastiaan Marga- retha, z. v. P .Verdoorn en P. A. J. van der Veek; Wilhelmus Johannes Maria, z. v. G. C. J. van der Geest en G. M. de Jong; Fulco, z. v. W. Neij- meijer en M. J. Houtschild; IJsbrand William, z. V. A. P. Zintel en G. Reij- neveld. Getr.: J. Fr. Block en V. Wedding; A. Jansen en A. Borreman; H. J. Boe- lee en A. v. Leeuwen. Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Vuile handen", 18 jaar. Lido: „Serenade", 14 jaar. Luxor: „Morgen zie ik je weer", alle leeftijden. Trianon: „Charlie's tante", volwas senen. Rex: „Johnny Guitar', volwas senen. LEIDERDORP TROEPHUIS CHR. PADVINDERS- GROEP GEOPEND Zaterdagmiddag heeft, onder grote belangstelling, de opening plaats ge vonden van het prachtige troephuis Marktberichten LEIDEN, 18 sept. Varkens. Aan gevoerd 187 vette varkens. Notering in centen per kg. levend gewicnl: lichte varkens 1.902.04: zeugen 1.781.8®. Handel slepend. LEIDEN, 18 sept. Groente. Ap pelen 750; druiven 5362. peren 23; andijvie 3243; augurken 62—119; pronkbonen 70—83; snijbonen 118 162; spekbonen 106; stambonen 102 138; stokbonen 103159; kroten 17 23. rode kool 2027; groene kool 2228; gele kool 2633; postelein 3d 49; prei 1925; spinazie 3355; stoofsla 911; komkommers 1736; tomaten A 41—70; idem B 67—73. ide C 3464; idem CC 2127; uien picklers 415; waspeen 4151 per 100 kg.; meloenen 3767; perziken 427; bloemkool A 4456 idem B 3046. komkommers A 1753; idem B 13—46; idem C 3—33; sla A 10—16; idem B 58 per 100 stuks; bospeen 3541; kroten 15; peterselie 46; selderij 89 per 100 bos. BODEGRAVEN, 18 sept. Kaas. Aanvoer 137 partijen. Eerste soort ƒ2.352.40; tweede soort 2.282.34; extra 2.55. Handel kalm. ROTTERDAM 18 sep. Vee. Aan voer 3103. Weektotaal 4619. Vette koeien 550, gebruiksvee 795, vette kalveren 145, graskalveren 337, nuch tere kalveren 325, varkens 131, big- genl24, paarden 120, veulens 27, scha pen of lammeren 396. bokken of gei ten 53. Vette koeien 3.053.20 2.80 3.05 2.652.80, vette kalveren 2.90 3.10 2.70—2.80, 2.40—2.60, graskalve ren 460400300, nuchtere kalveren 827255, biggen 655556, slacht- paarden 2.102.00, veulens 500400 300, schapen 125105100, lamme ren 11010090, kalfkoeien 1150 950—750, melkkoeien 1150—950—750, vare-koeien 800700600, vaarzen 840—740—575, pinken 625—500—400.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2