Plechtigheid in Lakenhal bracht prof. Zernike naar Leiden Ziekendag in Oegstgeest Strijd otn de prijzen op de WARMONDSE feesten Dr M. Rooseboom overhandigde Microscopium aan O.K. en W. DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Gisteren werd de jaarlijkse Zieken dag gehouden in de parochiekerk van Kerkwerve te Oegstgeest. Reeds betrekkelijk vroeg in de mor gen reden de Roode Kruiswagens zie ken- en particuliere auto's af en aan om de ongeveer 70 deelnemende zie ken van huis te halen en naar de prachtig versierde kerk te brengen. De banken in het middenschip had den een plaats gevonden in 't ver enigingsgebouw en daarna kwamen er bedden, lig- en ruststoelen. Hulpvaar dige verpleegsters van 't Acad. Zie kenhuis en Endegeest onder leiding van de wijkzuster der parochie, zus ter Lamberta, stonden gereed om de zieken naar hun plaatsen te gelei den en verder te verzorgen. De plechtige H. Mis, die om half tien begon, werd gecelebreerd door kapelaan F. M. v. d. Zon met assisten tie van de beide andere kapelaans der parochie. Na het Evangele hield pastoor Looyaard een predikatie over de H. Maria. Het parochiële zangkoor voerde de vaste en wisselende gezongen uit. Na de H. Mis zorgde een staf van dames voor spijs en dranlk, waarna om één uur de handoplegging volgde. Hierna namen de zieken een paar uur rust en te drie uur volgde een plechtig Lof, dat gecelebreerd werd door deken W. T. M. Haring uit Lei den met assistentie van de kapelaans Hogenbosch en Grijping. Op het priesterkoor had pastoor Looyaard plaats genomen, alsook prof. A. v. d. Boog en prof. J. v. d. Gaag uit Warmond, pastoor Bosse, aalmoezenier der zieken en prof. Stie- ger eveneens uit Warmond, welke laatste de predikatie hield. Prof. Stieger had als tekst gekozen: De Mees,ter is daar en roept U. De zeer mooi en ontroerende predikatie werd met aandacht gevolgd. Hierna volgde de processie met het Allerheiligste en kreeg ieder zieke de zegen, terwijl pastoor Looyaard met alle aanwezigen de smeekbeden en aanroepingen bad. Na deze schone plechtigheid kwa men de bruidjes alle zieken een rui ker bloemen aanbieden, wat op allen grote indruk maakte. Hierna werden alle zieken door co mitéleden en zusters wederom naar hun bestemming gebracht. Vermelden we nog dat bij deze handoplegging en gedurende het Lof de gezangen werden uitgevoerd door KOORmWiJK PLOTSELING OVERLEDEN. Hedenmorgen te ongeveer 7 uur begaf de heer Jer. Smit zich per fiets naar zijn arbeid. Gekomen in de IJmuiderstraat viel hij van zijn fiets af en bleef liggen. Geneeskundige hulp, welke spoedig aanwezig was, kon slechts de dood constateren. RECHTZAKEN VEERTIEN DAGEN VOOR BESCHONKEN BROMMER. Na een eis van drie weken gevan genisstraf veroordeelde de Haagse Politierechter een voddenkoopman uit Leiden tot veertien dagen gevan genisstraf. Verdachte had op 10 juni j.l. te Voorschoten een bromfiets .be reden terwijl hij in kennelijk estaat van dronkenschap verkeerde. Hij zou zonder licht hebben gereden en een aanrijding hebben veroorzaakt met een andere bromfietser, die een kaak- fractuur kreeg. De onderkaak was op twee plaatsen gebroken en het slacht offer moest vier weken in het zie kenhuis vertoeven. Een getuige ver klaarde dat verdachte een habituele dronkaard is. MILDE BOETE VOOR WINKEL- DIEVEGGE. De Haagse Politierechter veroor deelde een 31-jarige vrouw uit Leiden tot 10 boete of 2 dagen, nadat de officier van Justitie het dubbele had geëist wegens een winkeldiefstal, ge pleegd op 17 juli. Rekening werd ge houden met het feit dat verdachte toentertijd moeilijke financiële omstandigheden verkeerde en dat de verleiding te groot was gebleken. Ze snikte voor de rechter haar spijt over het gebeurde uit en getuigde van haar goede voornemens voor de toe komst. No. 530. Horizontaal: 1. oom van de aartsvader Jacob, 6. inhoudsmaat, 7. hoenderachtige vogel, 8. stok, 9. vlak temaat, 10. zijtak Rhóne. Verticaal: 2. een der apostelen, 3. stad in N.H., 4. pijn, leed, 5. vrucht. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 528. Horizontaal: 1. kast, 5. trap, 8. snijbiet, 11. edele, 13. plein. 15. por, 17. o.e., 18. gek, 20. Ne, 21. Ned., 23. Duits, 27. grendel, 29. dame, 30. eerst. Verticaal: 2. as, 3. snee, 4. tijdig, 5. til, 6. reep, 7. at, 9. beneden, 10. spons, 12. Brest, 14. Lee, 16. ont, 19. kunde, 22. darm, 24. idee, 26. ree, 27. ga, 28. L.s. 't dameskoor van 't vrouwengilde on der leiding van mej. Weiter. Geboren: Wilhelmina Maria d. van C. J. van Rijn en M. Reijn. Ro bert Frederi'k Anthonie z. van H. A. van Ingen Schenau en J. A. Eisen. Johannes z. van J. Boekkooi en D. v. Wijk. Overleden: G. BreedijkVerburg 87 j. J. A. Moerkerkvan Essen 80 j. Gehuwd: N. H. A. Greve en W. van Dunné. Ondertrouwd: L. W. A. Nouwens 44 j. en W. Vlaar 44 j. te Zwaag. A. de Mooij 26 j. Rijnsburg en M. de Best 22 j. W. J. M. Bax 53 j. en M. E. R. Timans 49 j. HILLEG0M Toen in 1952 het Hillegomse beurs gebouw tot stand kwam en de eerste „beurs" daarin werd gehouden, was iedereen, die er als beursman bin nentrad, vol lof over deze prachtige inrichting die toen ten volle voldeed aan de wensen die men op dit terrein had. Als „beurs" voldeed het gebouw aan alle te stellen eisen. Nu wij 1956 schrijven zijn er personen uit de bol- lenwereld, die van mening zijn dat de ter beschikking staande ruimte te klein is en vooral op bijzondere beurs- dagen is dit zeer zeker het geval. Maar de „beurs" is goed geslaagd. De stichters van dit gebouw hadden echter nog iets anders met de bouw van dit „huis voor de bol- lenhandgl" voor en wel om het toch cultureel centrum te maken voor de gehele bloembollenstreek. Evenals vele bouwwerken moest ook het beursgebouw de kinderziekten, eigen aan de nieuwbouw, doormaken en daarbij was het vochtprobleem wei een van de ergste kwalen waarmede men te kampen had. Daarbij kwam het ernstig gebrek dat de grote zaal, welke men als concert- en toneelzaal ten dienste van het cultureel leven in de bloembollenstreek had willen stel len, aankleefde, het gebrek aan goede acoustiek. Tot verbetering daarvan werden reeds vele maatregelen genomen en er is daardoor reeds veel verbeterd. Algehele verbetering, het fabriceren van een „zeer goede geluidsweer gave" hoopt men door nog verdere maatregelen te bereiken en om dit aan de bewoners van de bollenstreek duidelijk te maken had de directie van „Treslong" woensdagavond j.l. de pers uitgenodigd, opdat deze door middel van haar organen dit zou me dedelen aan haar lezers. Dit was echter niet het enige doel van deze samenkomst. De heer Aelen. sprak namens de „Treslong directie" ook over een algehele res tauratie van het gebouw en deelde mede dat het restaurant een geheel nieuwe wandbekleding zou krijgen van een afwasbaar weefsel, waarop enkele wandschilderingen zullen wor den aangebracht. Verder wees de heer Aelen er op, dat het 'beursgebouw, dat als centrum voor de bloemibolenhandel van grote betekenis is geworden, ook als cultu reel centrum voor de bloembollen streek van belang is geworden. De „Kunstkring" zal in het komende sei zoen met een uitstekend programma voor de dag komen en het mag als een verheugend feit worden aange merkt dat het ledental is voltekend. De directie van „Treslong" heeft voorts diverse gezelschappen geënga geerd. Zo zal de „Hoofdstad-Operette" een opvoering geven van „Die Lus tige Witwe", de Snip en Snap-revue zal hier worden opgevoerd, het gezel schap Johan Kaart en de toneelgroep Gelukkig liet het weer zich gun stig aanzien, toen de alom bekende Warmondse feesten een aanvang na men. Als steeds bestond voor de eer ste dag van deze feesten, die geheel in het teken stonden van de kinder spelen, zeer grote belangstelling. Met een bezieling en overgave wierpen de kinderen zich in de strijd. De uitslag was als volgt: Korfballen voor meisjes: 1. Tine Kamphorst, 2. Toosje v. d. Hulst, 3. Fernanda Leenen, 4. Corrie Juffer mans, 5. Lia van Egmond. Troost prijzen: Toosje Tuythof en Maja Kievits. Hindernislopen voor jongens van 12 jaar: 1. Theo Vergeer, 2. Klaas v. Leeuwen, 3. Neville de Haseth, 4. J. van Tongeren. Kegelfietsen voor jongens van 11 jaar;. 1. Hans Schipper, 2. Jan Schip per, 3. Aart v. d. Kerkhof, 4. Janus Sikking. Rinksteken op de fiets voor jon gens van 10 jaar: 1. Gijs van Tonge ren, 2. Leo v. d. Weerd, 3. Gerard van Velzen, 4. Manus Schavenmaker. Zaklopen voor jongens van 9 jaar: 1 Jopie Beugelsdijk, 2. Piet v. d. Geest, 3. Bertje Beugelsdijk, 4. An ton van Putten. Vlaggetje steken voor jongens van 6 en 7 jaar: 1. J. v. Niekerk, 2. Chris Moerkerk, 3. Kees Slingerland, 4. Tinus Rijnbeeke, 5. Jan van Leeu wen. Troostprijs: J. v. d. Hulst. Autoraces voor jongens van 8 jr: 1. Giel Schavenmaker, 2. Sjors Rijs tbergen, 3. Frans de Winter, 4. H. Schipper. Autoraces voor meisjes van 9 jaar: 1. Paulina van Niekerk, 2. Loes Schraal, 3. Elly Roest, 4. L. Korte- kaas. Eierenrace voor meisjes van 8 jr: 1. Maria v. d. Zalm, 2. Treesje Lee nen, 3. Jeanne Schavenmaker, 4. Cor- ry van der Hulst. Zaklopen voor meisjes van 10 jr: 1. Lenie Heemskerk, 2. Nellie v. d. Voet, 3. Thea Houweling, 4. B. v. Sohie. Ringsteken op de fiets voor meis jes van 11 jaar: 1. Trees Helsen, 2. Rietje Groen in 't Woud, 3. Truus Schavenmaker, 4. Mieke de Winter. Kegelfietsen voor meisjes van 12 jaar 1. Hennie de Boer, 2. Joke Broxterman, 3. Anneke Groen in 't Woud, 4. Marieke van der Weerd. Vlaggetje steken voor meisjes van 7 jaar: 1. Elly Koppers, 2. Nora Brox terman, 3. Annie Niekerk, 4. Cecilia Post, 5. Ans Beugelsdijk. Troostprijs: Ria Oostdam. Doelschoppen voor jongens van 15 en 16 jaar: 1. Jan Mulder, 2. Jan Sleet, 3. Gys Groen in 't Woud, 4. Piet van Stijn. Serveerrace voor meisjes van 13 en 14 jaar: 1. Jópie van Kampen, 2. Ti- nie van Velzen, 3. Grietje Klaver, 4. Trees van den Berg. Schijfschieten voor jongens van 13 en 14 jaar: 1. Ko Zwetsloot, 2. Karei Nieuwenhuis, 3. Wim van Dijk, 4. Gerard Koppers. Serveerrace voor meisjes van 15 en 16 jaar; 1. Riet Kortekaas, 2. Anke Sikking, 3. Thea Willemsen, 4. Wiets- ke Haarsma. Hierna werd een aanvang gemaakt met het ringsteken met paard en tweewielig rijtuig waarvoor even eens grote belangstelling bestond. De uitslag was als volgt: 1. Leo de Nie met mej. Knoppe; 2. Jan War merdam met mej. Ruigrok; 3. Gijs Vergeer met mevr. Vergeer; 4. Jan Landman met mej. de Nie; 5. Wim Vergeer met mej. Vergeer. Voor de mooist versierde rijtuigen werden de volgende prijzen toege kend: 1. Leo de Nie; 2. Jan Warmer dam; 3. Gijs Vergeer; 4. Kees van Winsen. Stoeltje wisselen voor dames: 1. Joke van Leeuwen; 2. Truus Ver geer; 3. Riet Heemskerk; 4. C. Heems kerk. De diverse prijzen werden door de burgemeester met een toepasselijk woord uitgereikt. Harddraverij. De tweede dag vond een harddra verij plaats voor paarden op de korte baan. Ook hiervoor bestond zeer grote belangstelling en er viel van goede sport te genieten. De uitslag was als volgt: 1. O Marijke, eigenaar E. Konijnenburg, berijder idem; 2. Torero, eigenaar H. de Jong, berijder E. Leeman; 3. Thea Cornelia, eige naar G. Konijnenburg, berijder idem; 4. Petulance K, eigenaar J. Wage naar, berijder J. Wagenaar; 6. Par- tout, eigenaar mevr. G. J. M. Post Prink, berijder A. G. Heskes. En hiermede was weer het einde gekomen van de Warmondse feesten, die in de beste harmonie en eensge zindheid zijn gevierd en waarop men met genoegen terug kan zien. Comedia o.l.v. John Gobau zullen voorstellingen geven. Met andere ge zelschappen is men nog in onderhan delingen. Deze avond was tevens de opening van „Dancing by Candle-Ligth" waar bij het A(mateur) A(rtisten) Cabaret optrad. Dat een zeer gevarieerd pro gramma ten gehore bracht. WASSENAAR Op de Rijksstraatweg moest de 34- jarige chauffeur V. uit Rotterdam, toen hij met een truck met oplegger uit de richting Leiden kwam bij de Persijnlaan afremmen voor 'n perso nenauto, die linksaf wilde gaan. De oplegger zwekte als gevolg van het remmen naar links juist op het ogen blik, toen uit de tegenovergestelde richting een personenauto naderde. De oplegger ramde deze wagen. De bestuursters, de 37-jarige mevrouw v. d. H. uit Amsterdam liep een her senschudding en hoofdwonden op en moest naar het academisch ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. Haar echtgenoot, die naast haar zat, liep lichte verwondingen in het gezicht op door rondspattende stukjes glas. Van de personenauto werd de carosserie totaal vernield. ZONDAGMORGEN VAN NRKM. De NlRiKM begint dit jaar weer het seizoen met de sociale zondag morgen, die begint om 8 uur met een 'H. Mis in de kapel van de zusters Car- melitessen, Oude Vest, waarna het ontbijt gebruikt wordt in „In den Vergulder. Turk". Pater Roozen M.S.C., die 28 jaar in Brazilië is ge weest, komt praten over het missie werk, politiek, de handel, de winkel stand en het zakenleven in dit land. Ook echtgenoten, kinderen en ver loofden zijn op deze belangwekkende morgen welkom. „Golfbrekers". Het bestuur van de „Golfbrekers" herinnert er nog even aan dat het jongenszwemuur van half zeven ver plaatst is naar tien over zeven. De meisjes die anders om tien over ze ven zwemmen komen nu om half zeven. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van „De Stalen Band" als onderafdeling van de Ontwikke- lings en Ontspannings Vereniging van de H.C.W./N.E.M., vorid woens dagavond ln de recreatiezaal der N.V. Hollandse Constructie Werk plaatsen en de Ned. Electrolas Mij de officiële prijsuitreiking plaats van de gehouden klaver jas wedstrijd. Op deze avond bleek de belang stelling dermate groot, dat niet vele tafeltjes onbezet bleven. De 2e voorz. H. de Graaff dankte voor de grote opkomst en sprak de wens uit dat deze feestelijke bijeen komst zal bijdragen tot meerdere sportiviteit in de toekomst. De avond werd opgevrolijkt door de Electro Boys, enige leden van het toneelge zelschap en door de Hawaiianband. Bij monde van de heer C. W. Pauw, als voorzitter, met medewer king van de heer H. de Graaf gingen vele bekers naar de prijswinnaars. Het was een goed verzorgde en geslaagde avond, precies zoals men dat van de Stalen Band gewend is. Leidse Agenda DONDERDAG 13 SEPTEMBER. Aanbieding boek „Microscopium" aan minister O. K. W., Lakenhal. 10.40 uur v.m. 2-Jarig bestaan Koksschoolkoor. Dolf Delprado met band. Cantine Doelen kazerne. Aanvang 8 uur nam. Radioamateurs VERON. Bijeen komst zaal Rehoboth. 8 uur nam. VRIJDAG 14 SEPTEMBER. Opening Bijgebouw Rijksherba rium. Nonnensteeg 3. 3.30 nam. Cabaret „De Doofpot" (Max Tail leur). Stadsschouwburg. 8 u. nam. Speeltuinver. „Ons Eiland": Lam pion-optocht, vertrek 7.30 uur school plein Oosterstraat. ZATERDAG 15 SEPTEMBER. Jubileumtoneel „De Gastspelers" „Om de Karashoeve" Stadsschouw burg. 8 uur nam. „Instuif", Leonardushuis. Elsa Schmidt, operettezangers. 8 u. nam, K.A.B. Opening seizoen. Avondmis Kapel Elisabethziekenhuis. 8 u. n.m, waarna bijeenkomst in St. Antonius Clubhuis. Speeltuinver. „Ons Eiland": Avond tuinfeest van 8 tot 11 uur. Vola Excursie Universiteit en Hor tus Botanicus. 2. uur nam. Ingang Universiteit. Dienst van de apotheken te Lei den en Oegstgeest: apotheek Driesum, Mare 110, tel. 20406; Zuider-apotheek, Lammenschansweg, 4, tel. 23553; apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 3, tel. 26274. Laatste Berichten OOSTELIJK FLEVOLAND OMDIJKT Om ruim acht minuten over één vanmiddag is het laatste gat gedicht in de meerdijk die de nieuwe polder oostelijk Flevoland zal omsluiten. STENEN MUUR INGEDRUKT. Omstreeks één uur gistermiddag is op de hoek van de Hobbemastraat en de Jan Steenstraat in Den Haag een twee meter hoge muur, waar mee een opslagterrein van lompen en oude metalen was afgesloten, over een lengte van ongeveer 17 meter ingestort. De stukken vielen over de trottoirs en de rijweg. Gelukkig wer den geen voorbijgangers geraakt. De muur, die in 1941 was gebouwd, verkeerde in goede staat, zo heeft bouw- en woningtoezicht vastgesteld. Waarschijnlijk is het bouwsel ineen- gedrukt, doordat het te zwaar belast was door de materialen, die erach ter lagen opgestapeld. SPORT BOSKAMP ALS RESERVE NAAR LAUSANNE Odenthal speelt in Ned. B-elftal Doordat de Feijenoorder Kerkum, die als reserve met het Nederlands elftal naar Lausanne zou reizen voor de zaterdag te spelen wedstrijd tegen Zwitserland, geblesseerd is, heeft de keuze-comimssie van de KNVB een andere vervanger moeten aanwijzen. De K.C. heeft hiervoor Boskamp (Amsterdam) gekozen, die oorspron kelijk was opgesteld als linksback in het Nederlands B-elftal, dat eveneens zaterdag in Arnhem tegen Zwitser land B uitkomt. Als plaatsvervanger van Boskamp in het B-team is thans Odenthal van de sportclub Enschede aangewezen. De definitieve samenstelling van de voorhoede van de oranje-ploeg was hedenmiddag, voor' het vertrek per vliegtuig naar Zwitserland, nog niet bepaald. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. In „De Grote Pers" van de Lakenhal te Leiden vond vanmorgen een plechtigheid plaats, die een hoogtepunt vond in het overhandigen van het boek „Microscopium" van de hand van mej. dr. Maria Rooseboom aan dr. J. H. Wesselings, secretaris-generaal van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Hiermede liep een werk „van stapel", dat tot stand is gekomen door het Leids museum over de ge schiedenis der natuurwetenschappen in samenwerking met de Ameri kaanse maatschappij Pfirer Co., producent van anti-biotica. Wiskunde op natuurkunde vooruit. Prof. Zernike sprak er over waar om het waarschijnlijk zo lang duurde voor de microscoop werd ingevoerd. De wiskunde was echter sinds de oudheid vér vooruitgeraakt op de na tuurkunde. Men wenste exactheid en géén „ongeveer". De samengestelde microscoop, die het eerst werd ont dekt, werd vervangen door de enkel voudige microscoop, hoewel de sa mengestelde microscoop meer moge lijkheden biedt en gemakkelijker is. Restant van tentoonstelling Na een welkomstwoord door prof. dr. ing. N. A. Halbertsma, oud-lid van het Rijksmuseum voor de Ge schiedenis der Natuurwetenschappen, sprak de Nobelprijswinnaar, prof. dr. F. Zernike, hoogleraar in de natuur kunde en werktuigkunde te Gronin gen. De afwerking van de lenzen was echter te slecht zodat de beeldafwij king groot was. De enkelvoudige microscoop werd door de grote on derzoekers tot 1830 gebruikt. Een van de voornaamste figuren in de ontwikkeling van de microscoop noemt hij de Duitse geleerde Ernest Abbe. Abbe voerde in het ontwerpen van microscopen op papier volgens de brekingswetten. Het vervaardigen van microscopen geschiedde door hem niet empirisch, maar weten schappelijk verantwoord. Abbe voerde ook de lichtsterkte van het beeld op, door middel van de olie-emersie. De electronen- microscoop wenste prof. Zernike niet te bespreken, omdat hij meende dat de kennis van dit instrument op ge heel ander terrein ligt. Prof. dr. T. Y. Kingma Boltjes, buitengewoon hoogleraar in de mi crobiologie te Amsterdam sprak over de invloed van de microscoop op het wetenschappelijk denken. Het wetenschappelijk denken, aldus de professor gaat schoksgewijze. Na vooruitgang volgt dikwijls een inzin king. Geruime tijd sprak prof. Kings- Professor Halbertsma tijdens zijn i partement van O. K. en W., profes-1 dr. T. Y. Kingma Boltjes en de di- toespraak. De foto toont v.l.n.r.: de sor Halbertsma; de vertegenwoordi- rektrice van het rijksmuseum van de heer N. Olivier, prof. Zernike, dr. J? ger van de ambassadeur der Ver- geschiedenis der natuurwetenschap- H. Wesselings, secr. gen. van het de-lenigde Staten, de heer Cheney; prof. 1 pen, mej. dr. Rooseboom. ma over het geloof in de „spontane generatie", het uit zich zelf ontstaan van leven, dat de wetenschappelijke onderzoekingen heeft geremd. Van Leeuwenhoek is met zijn ont dekkingen 150 jaar te vroeg geko men, aldus spreker. Men begreep hem niet en men vergat zijn ontdek kingen al spoedig. Overhandiging. Het boek Microscopium, dat mej. dr. Rooseboom vervolgens aan de secre taris-generaal van O. K. en W. over handigde, geeft voor het eerst een beknopt overzicht van de ontwikke ling van de optische microscoop, in voortdurende wisselwerking met de eisen, die de gebruikers er aan stel den. Mede door de rijke illustratie is het onderwerp in een vorm gego ten, die geschikt is voor de ontwik kelde, maar niet gespecialiseerde be langstellende. „Microscopium" ver schijnt in een oplage van 5000 Neder landse en 5000 Engelse exemplaren. Van de Engelse uitgave wordt een aantal ter beschikking gesteld van de minister van O. K. en W. ter ver spreiding onder buitenlandse weten schappelijke instellingen. Mej. dr. Rooseboom zei, dat de tentoonstelling voor microscopie, zo als alle tentoonstellingen, gedoemd was te verdwijnen. Daarom verheug de het (haar zo, dat zij in de gelegen heid werd gesteld de inhoud van deze tentoonstelling in een boek vast te leggen. Aan het slot van de plechtigheid, die door een lunch in ,,'t Schutters hof" en een bezoek aan het Rijks museum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen werd gevolgd, sprak dr. J. H. Wesselings, een dank woord tot allen die aan het „ge schenk" voor O. K. en W. hebben medegewerkt. Aanwezigen. Aanwezig waren o.m.: mi*. Cheney, vertegenwoordiger van de Ambassa deur der Verenigde Staten van Ame rika, de heer James Parker, van het consulaat-generaal der V. S. te Rot terdam, prof. A. B. van Arkel, rector magnificus van de Leidse universi teit, dr. P. Kessen, bibliothecaris van de universiteits-bibliotheek, prof. Bosma, van de Kon. Ned. Akademie van Wetenschappen, de heer J. van Wessem, directeur van „de Laken hal", directeur van Leidse Rijksmu sea, van het Legermuseum, professo ren van de Leidse universiteit, mevr. Zernike en mevr. v. KampenZer nike. Bioscopen De films in de week van 1421 september zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: Lido: Luxor: Trianon: Rex: „Vuile handen", 18 jaar. „Serenade", 14 jaar. „Morgen zie ik je weer", alle leeftijden. „Charlie's tante", volwas senen. „Johnny Guitar', volwas senen.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2