rj mam ^LMUm „Die lustige Wit we 1 in de Leidse Schouwburg Directeur van „Lakenhal" sprak over „De Leidse Rembrandt" Voor leden van St. Adelbert Kleurijke seizoenopening van de Leidse amateurfotografen Herfst- en winter-breimode in de Stadsgehoorzaal de8oer'f DINSDAG 11 SEPTEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 l/t ONVOORZICHTIG OVERGESTOKEN. Gistermorgen om half zeven had op de Morsweg, ter hoogte van de Rijnziehtbrug een aanrijding piaats tussen een 'bromfiets en de voetgan ger, de heer M. V. uit de Tollen- straat, die onvoorzichtig de rijweg overstak. De heer V. moest met een diepe wonde onder het rechter oog door de BHD naar het Ac. Ziekenhuis worden vervoerd. Kaderleden van de KAB. Kaderleden van de KAB kunnen nog tot a.s. donderdagavond de op gaven indienen bij het sekretariaat, voor het bijwonen van de avondmis en bijeenkomst in het St. Antonius Klulbhuis op zaterdagavond 15 sept. Het bestuur rekent op aller mede werking. Piano-recital Paul Kurpershoek. Op dinsdag 25 sept. a.s. zal de heer Paul Kurpershoek een pianorecital geven in de kleine zaal van de Stads gehoorzaal. Het programma vermeldt werken van Beethoven, Mozart, Schu bert (Wanderer Fantasie), Brahms en Chopin (o.a. Fantasie Op. 49). De aan dacht wordt er Oip gevestigd dat dit recital voorlopig wel het laatste zal zijn, dat de heer Kurpershoek in Lei den zal geven, omdat hij een benoe ming als directeur van een muziek school aanvaard heeft te Hengelo,' waar hij zich binnenkort ook metter tijd zal gaan vestigen. Aanrijding. Op de Nieuiwe Rijn, ter hoogte van de Vestestraat, werd gisteravond om streeks 11 uur de 58-jarige weduwe J. van V. uit de Ruime Conscientie- straat, die daar met haar dochter op het trottoir liep, door een personen auto aangereden. De auto, die gepar keerd stond, zette zich in beweging, toen de beide dames passeerden en raakte met een uitstekend voo-werp het been van mevrouw V. Ze liep een diepe wonde op aan de linker knie. De chauffeur, die het ongeval niet 'bemerkte, is doorgereden. G. F. E. KIERS MET PENSIOEN. De hoofdingenieur-directeur van Wederopbouw en Volkshuisvesting in de directie Zuid-Holland, de heer G. F. E. Kiers, zal met ingang van 1 dec. a.s. de dienst met pensioen verlaten. De 'heer Kiers werd op 3 nov. 1891 te Kampen geboren, begon zijn ambtelijke loopbaan op 1 feor. 1924 als directeur van de Leidse Dienst van Bouw- en Woningtoezicht en in 19Ö3 werd hij benoemd tot inspecteur van de volkshuisvesting in Zuid-Hol land. Na de oorlog werd hij in zijn huidige functie benoemd. De heer Kiers wordt opgevolgd'door ir. K. J. Mackenzie uit Assen. Leidse Agenda DINSDAG 10 SEPTEMBER. St. Eloy. Adviesavond. Geb. Chris telijke Sociale Belangen. 7.308.30 uur nam. WOENSDAG 12 SEPTEMBER. Tuinconcert Leids Politie Muziek gezelschap. Oud Hortuszicht, Witte Singel. Aanvang 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk 7 uur nam. DONDERDAG 13 SEPTEMBER. Aanbieding boek „Microscopium" aan minister O. K. W., Lakenhal. 10.40 uur .v.m. 2-Jarig bestaan Koksschoolkoor. Dolf Delprado met band. Cantine Doelen kazerne. Aanvang 8 uur nam. Radioamateurs VERON. Bijeen komst zaal Rehoboth. 8 uur nam. VRIJDAG 14 SEPTEMBER. Opening Bijgebouw Rijksherba rium. Nonnensteeg 3. 3.30 nam. Cabaret „De Doofpot" (Max Tail leur). Stadsschouwburg. 8 u. nam. Speeltuinver. „Ons Eiland": Lam pion-optocht, vertrek 7.30 uur school plein Oosterstraat. ZATERDAG 15 SEPTEMBER. Jubileumtoneel „De Gastspelers". „Om de Karashoeve" Stadsschouw burg. 8 uur nam. „Instuif", Leonardushuis. Elsa Schmidt, operettezangers. 8 u. nam. K.A.B. Opening seizoen. Avondmis Kapel Elisabethziekenhuis. 8 u. n.m. waarna bijeenkomst in St. Antonius Clubhuis. Speeltuinvcr. „Ons Eiland": Avond tuinfeest van 8 tot 11 uur. Vola Excursie Universiteit en Hor tus Botanicus. 2 uur nam. Ingang Universiteit. Dienst van de apotheken te Lei den en Oegstgeest: apotheek Driesum, Mare 110, tel. 20406; Zuider-apotheek, Lammenschansweg, 4, tel. 23553; apo theek Oegstgeest, Wilhelminapaiik 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 714 sep tember zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „I'k verdedig mijn kind", 14 jaar. Afgekeurd. „Gas-oil", volwassenen. „Charlie's tante", volwas senen. „Jungle Jim en de zwarte duivels", 14 jaar. Lido: Luxor: Trianon: Rex: Doc os-pupillen. Woensdagmiddag om 2.30 uur be- igint de training voor de pupillen van Docós op het terrein aan de Haagweg. Lydiagroep: wekelijkse groepsmis. De kabouters, gidsen, pioniersters en leidsters van de Lydiagroep wor den verzocht morgenochtend om kwart voor zeven weer in de weke lijkse groepsmis te komen. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. „WIE WAS REMBRANT?" Van 12 september tot 8 October a.s. wordt in de Lakenhal een tentoon stelling „Wie was Rembrandt" ge houden. Het is een documentaire tentoon stelling, die is ontworpen en van tek sten voorzien door dr. J. Hulsker. chef van de afdeling Kunsten van het ministerie van O., K. en W. Het Rijksmuseum voor kunsthistorische documentatie verleende zijn mede werking. Gelijktijdig wordt in de Lakenhal een tentoonstelling inge richt van foto's betreffende verande ringen in Nederlandse musea sinds de bevrijding. Leidse Universiteit Met ingang van 1 oktober 1956 is aan dr. C. H. W. Leeksma op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als we tenschappelijk hoofdambtenaar bij de inwendige geneeskunde aan de rijks universiteit te Leiden. Voor het tijdvak van 1 oktober 1956 tot en 30 september 1957 zijn benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de inwendige geneeskunde aan de rijksuniversiteit te Leiden jhr. dr J. de Graeff, arts, en D. Smeenk, arts, beiden thans wetenschappelijk ambte naar 1ste klasse. De HOOFDSTAJD OPERETTE, wel- met een buitenlander. En daar is ke de traditie voortzet van de wel reden voor die vrees want Parus voormalige Fritz Hirsch Operette, heeft voor dit seizoen „Die lustige Witwe" op het program genomen. Gisteren kwam het gezelschap er reeds mede naar de Leidse Schouw burg en daarmee is het nieuwe to neelseizoen met de vrolijke muziek van Franz Léhard opgewekt ingeluid. Wij herinneren ons nog, dat het oude Fritz Hirsch-gezelschap deze operette bracht, welke één van de gezelligste is van de bekende serie Weense zangspelen. De geschiedenis is die van de rijke weduwe Hanna Glawari, wier twintig millioen het (denkbeeldige) staatje Pontevedrino dreigen te verlaten als zij trouwt De kunsthistorici tonen in de laatste jaren steeds meer be langstelling voor „de Leidse Rembrandt". Men is tot de con clusie gekomen, dat de kunst werken, die deze tijd heeft op geleverd, over de schilder Rem brandt veel vertellen. Drs. J. van Wessem, directeur van de Leidse Lakenhal, heeft gisteravond over de Leidse Tijd van Rembrandt gesproken voor de leden van de St. Adelbert- vereniging te Leiden. Het was de eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen, dat dit jaar ex tra vroeg aanvangt, opdat het met het oog op de vacantie ook eerder gesloten kan worden. Dr. W. J. J. Dijsselbloem, voorz., sprak het welkomstwoord, waarin hfj iets vertelde over de plannen voor het nieuwe seizoen. Hij dankte de heer van Wessem voor diens be reidheid op deze avond te spreken en de sfeer rijke Grote Pers van het museum beschikbaar te stellen. Nadat de heer Van Wessem had aangeduid, van hoeveel gewicht de Leidse tijd van Rembrandt voor de studie van zijn persoon is, zoals in de aanhef van dit artikel aangege ven, schilderde hij de grootheid van Rembrandt, een figuur, die in de kunstgeschiedenis van de wereld misschien nog het best te vergelij ken is met Shakespeare. Overeenkomst. Het lijkt alsof Rembrandt de fak kel van de grote Engelse dichter overnam. Enige punten van overeen komst noemde de heer Van Wessem: beide waren o.m. scherpe waarne- Het was een verheugend grote op komst voor deze eerste klubavond van het seizoen 1956'57, welke de Leidse Amateur Fotografen Vereni ging gisteren in het zaaltje van „De Doelen" hield en daarmede was met een een doorslag-gevend antwoord ge vonden op de vraag of de bijeenkomst in de eerste helft yan september moet vervallen wegens gebrek aan belang stelling; een punt wat deze avond ter sprake zou komen. Voor de pauze wercl er overigens van alles en nog wat ter tafel ge bracht: enige voorstellen van de Bond van Fotoklubs, het nieuwe wed strijdreglement en technische proble men in verband met belichting van kleurenfoto's in het hooggebergte en aan de Middellandse Zee. Misschien zullen vele leden op de demonstratie afgekomen zijn, die de heer Lamboo na de pauze zou geven van het ontwikkelen van kleuren dia's om daarmede eindelijk eens een blik te werpen achter het voor velen nog zeer geheimzinnige kleuren-gor- dijn en zij zullen teleurgesteld zijn geweest, toen bleek dat de heer Lam boo door uitstedigheid verhinderd was. Lang kan deze teleurstelling niet geduurd hebben, want de heer Altena v/as bereid gevonden ons door een reeks kleurenplaatjes mede te voeren langs bergen en gletchers van het Zil- lertal in Oostenrijk. Mochten er aan wezigen zijn geweest, die zich afge vraagd hebben, wat iemand in zijn zomervakantie zoekt te midden van sneeuw en ijs, terwijl er in ort landje genoeg te rillen valt en wij .,1 de winter volop van sneeuw en üs kunnen genieten, dan zijn zij toch wel een beetje warm geworden bij het bekijken van de mooie opnamen, waar bij er verschillende waren, die meer dan een herinneringsbeeld van een Kletter-tocht waren en bij een wedstrijd van kleurenfoto's geen gek figuur geslagen zouden hebben. Vol daan keerden dan ook allen huis waarts. mers, die naar de kunst van de Ita lianen keken, zonder echter iets van hun persoonlijkheid te verliezen. Overeenkomst in persoonlijkheid vond de heer Van Wessem ook tussen Rembrandt en Mozart, maar de per soonlijkheid van Mozart is voor een deel uit zijn brieven te ontleden. Rembrandt schreef geen brieven. Zijn karakter kan dus alleen aan de hand van zijn werken benaderd wor den. Alvorens de heer Van Wessem de eerste stappen tot deze benadering deed, sprak hij over de waardering van tijdgenoten voor de schilder, een waardering, die eerst in de tweede helft van de negentiende eeuw op nieuw werd opgevat. Mevrouw Van Wessem projecteer de vervolgens op de witte muur van de Grote Pers lantarenplaatjes, die door de spreker van commentaar werden voorzien. Hij wist duidelijk te maken, dat 't gemak van de vrijheid van tekenen zelfs in het vroegste werk van Rem brandt het toekomstig genie aanto nen. Er waren ongetwijfeld invloe den te onderkennen van zijn leer meesters Van Swanenburgh en Last man; de sterke persoonlijkheid van Rembrandt drukte evenwel al spoe dig een eigen stempel op zijn wer ken. Na een korte pauze besprak de heer Van Wessem nog enige vragen, die bij de belangstellenden waren gerezen. Dr. Dijsselbloem sloot met een dankwoord. LEIDERDORP Aanbesteding Verenigingsgebouw. In een gisteren speciaal hiervoor belegde raadsvergadering vond de plechtige afkondiging plaats van de verandering van de Grondwet. Bij uitstedigheid van de burgemeester trad wethouder Snel als loco-burge meester op. In deze zitting werd te vens een voorstel in behandeling ge nomen betreffende onderhandse aan besteding van een verenigingsge bouw, dat verschillende bestemmin gen zal hebben. B. en w. willen dit werk onderhands aanbesteden aan de aannemer P. W. de Graaf, die reeds meerdere werken tot tevreden heid van het gemeentebestuur heeft gebouwd. Desgevraagd zei de voor- ritter, dat deze aannemer het werk, aat niet zo'n groot object is, zeker binnen redelijke tijd zou kunnen op leveren. Z.h.st. werd het voorstel aanvaard. Geb.: Alida, d. v. O. H. Voorma en M. Borreman. Ondertr.: L. P. Rietveld, 29 j., te Ter Aar, en C. Verbeek, 28 j.; M. P. den Hollander, 30 j., te Noordwijk, en M. A. Reijerse, 21 j. Getr.: N. Warmoltz en P. W. de Bruijne. BOSKOOP Standwerkers-succes. De Boskoopse standwerker, de heer W. v. d. Vliet, ging zaterdag j.l. naar Surhuisterveen met het voornemen om de in zijn bezit zijnde wissel- beker, vorig jaar door hem gewon nen tijdens een standwerkers-con cours, uitgeschreven door de Bond van Handel en Industrie in de pro vincie Friesland, weer mee naar Boskoop te brengen. Het gelukte de heer v. d. Vliet om voor de tweede maal beslag op de wisselbeker te leggen. Het aantal toegekende pun ten bedroeg 142. Bovendien behaalde hij de ere-prijs, bestaande uit een bijzonder mooie bureaulamp. NOORDWIJK Woningbouw. Door de firma B. v. d. Wiel alhier wordt in de Hoog- wakerboschstraat een villa naar eigen ontwerp en in eigen beheer gebouwd, eveneens 6 woningen aan de Oranje Nassaustraat. Onder architectuur van het arch. bur. Prinsen en den Ouden te Oegstgeest bouwt de firma J. v. d. Niet alhier een landhuis in het Bre- loftpark voor rekening van eht heer Van Loo te Wassenaar. is interessanter dan het lieve vader land en het rijke weeuwtje vertoeft veel in Parijs. Maar het vaderland, dat op de rand van het bankroet leeft, is waakzaam en draagt graaf Danilo, gezantschapssecretaris van Pontevedrio, ope de weduwe te trou wen. Dat wil hij wel, maar niet om haar geld. Om deze schermutseling tussen liefde en trots speelt zich de "komische geschiedenis af in de luch tige sfeer van het Parijs van rond traditie ook in zoverrë voortzet, dat het ieder jaar in Leiden komt, is vanzelfsprekend een evolutie komt, is hevig. De oude getrouwe komische gestalten van Otto Aurich en Fritz Steiner zijn er nog altijd; zij weten zich te handhaven, al gaat de laatste het wat kalmer aan doen. Maar on der de dames is er een grote veran dering opgetreden. Het is thans Mizzi van der Lans, die de ster van het ge zelschap is geworden en zij doet het uitstekend. Haar stemgeluid is warm en zij beschikt over voldoende ex pressie-mogelijkheden om ook als actrice het middelpunt van het to neel te zijn. Met de jeugdige Jan Handerson vormt zij een zeer goed paar van het eerste plan. Op het tweede plan traden Rosy Parrish en Leo CordesDermota op, de laatste als gast van de Wiener Volksoper. De Weense zanger moest zich kennelijk inspannen om boven het orkest uit te komen, dat soms wel wat fors be geleidde. Overigens was het orkest, dat onder leiding van Wilhelm Ret tich de zo heerlijk in het gehoor lig gende bekende wijsjes secundeerde, zeer wel op dreef. Het lied van de „Dummer Reiter" had bijv. veel succes. Opvallend was ditmaal de uiterst verzorgde en rijke costumering, ge leverd door de Weense firma Lam bert Hofer. Daarop zullen vooral de dames* hun ogen uitgekeken hebben. De volle zaal heeft in elk geval genoten en gaf daarvan meermalen in een hartelijk applaus blijk. Jam mer, dat het maar bij één opvoering in Leiden blijven moet. Maar wie weet, wat er later in het seizoen nog gebeurt? Burgerlijke Stand Geb.: Hubertina Tjitske, d. v. O Post en L. Leenman; Adrianus Sebas tianus, z. v. J. W. Lubbe en A. H. v. d Helm; Hendrica Cornelia, d. v, J. v. Rü en C. Schuchhard; Gideon Petrus Joannes, z. v. J. P. H. M. Wil- lems en H. v. Rooyen; Andreas Arent, z. v. W. Gillebaart en J. Hazenoot; Peter Ronald, z. v. H. Th. Siraa en J. v. Tuin; Neeltje, <L v! M. N. Dor- repaal en A. Imthorn; Johanna Maria, d. v. J. Passchier en J. Th. W. Duin; Adriana Johanna, d. v. R. v. Til en J. Botermans; Ludger Hyacinthus, v. M. Hurts en M. v. Rijn; Pieter, z. v. D. Zaalberg en T. Stokman; Ba rend, z. v. B. Mieloo en J. F. Breede velt; Jan, z. v. J. Ram en C. Lee mans; Anna. Elisabeth Maria, d. v. W. M. v. Nierop en E. H. v. d. Straten. Getr. C. J. v. Daalen en C. H. A. Kanbier; J. v. Wingerden en G. de Bock; H. v. d. Waals en P. Wessel; R. H. C. M. Bazelmans en J. C. M. v. d. Klugt; C. v. Rijn en E. Hoogeveen. Overl.: A. H. v. d. Helm, huisvr. van J. W. v. Lubbe, 34 jr.; C. Stikke- lorum, wed. van J. Beekman 78 jr.; M. A. M. Veersema, wed. van H. J. Moerman, 65 jr.; C. F. C. Heine, man 68 jaar. Laatste Berichten MR. J. JONKMAN WEER VOORZITTER EERSTE KAMER. Bij K.B. is mr. J. A. Jonkman voor de op 18 september a.s. aanvan gende zitting benoemd tot vorzitter der Eerste Kamer. GEEN WETTIG BEWIJS IN PAYS- BAS-JUWELENDIEFSTAL. Zowel de officier van justitie, mr W. Holsteyn, als de raadsman, ...r P. A. Hoogbergen, zijn vanmid dag na een langdurig getuigenver hoor voor de rechtbank te Amster dam, dat de gehele ochtend in beslag had genomen, tot de slotsom geko men, dat er wel talloze aanwijzingen tegen de 27-jarige kellner H. J. A. A. B. uit Laren zijn, doch dat de schakel voor het wettig bewijs niet gevonden is. Zij vroegen daarom beiden de rechtbank deze Indonesi sche verdachte vrij te spreken van de hem als vijfde en belangrijkste punt in de dagvaarding ten laste ge legde juwelendiefstal in Hotel Pays- Bas te Amsterdam. Voor allenlei on eerlijkheden, die bij het onderzoek tegen de verdachte aan het licht zijn gekomen en die hij wel bekende, eiste de officier 6 maanden met af trek tegen hem. Bij deze diefstal, gepleegd op J2 juni j.l., verdween een valiesje op de derde etage uit kamer 70 van een Indische Brit, de heer John Clifford Matthews, en diens echtgenote. Het werd de vol gende dag in de dakgoot van het ho tel teruggevonden met het grootste deel der sieraden, die in totaal circa 11.000 waard waren. GROTE BRAND IN JAPAN. In de stad Ouzoe in Midden-Japan heeft in de nacht van maandag op dinsdag een hevige brand gewoed, waardoor ten minste 22 mensen ern stig werden gewond en 1.700 huizen, een ziekenhuis, een bioscoop, ver scheidene banken en een fabriek in de vlammen opgingen. De schade bedraagt naar schatting tv/intig miljoen gulden. ren: aanvoer als vorige week, handel stroef, niet geheel prijshoudend; big gen: aanvoer iets kleiner, handel kalm, niet geheel prijsh.; slachtpaar- den aanvoer korter, handel traag, met iets teruggaande prijzen; veu lens: aanvoer kleiner, handel rede lijk, prijzen teruggelopen; schapen: aanvoer minder, handel flauw, prij zen gemiddeld iels lager; lammeren: aanvoer minder* handel flauw, prij zen gemiddeld ïets lager; kalfkoeien: aanvoer als vorige week, handel kalm prijshoudend; melkkoeien. Aanvoer als vorige week, handel kalm, prijs houdend; vare koeien: aanvoer even minder, handel matig, met staande prijzen; vaarzen: aanvoer korter, han del kalm, prijzen vooral niet hoger; pinken: aanvoer korter, handel kalm, prijzen vooral niet hoger. BODEGRAVEN, 1 lsept. Kaas Aanvoer 162 partijen. Eerste soort 2.32—12.36; tweede soort 2.25—2.31; extra 2.56. Handel gyoed. Marktberichten LEIDEN. 11 sept. Vee. Aange voerd werden 184 vette varkens. No tering in centen per kg. levend ge wicht: zware 204—210, lichte 203 206, zeugen 184190. e handel was vlug, zware prima, enkele twee cent boven de notering. LEIDEN. 11 sept. Groente. Ap pelen 29, druiven 5865, peren 743, Aardappelen 811, andijvie 2740, augurken 90161, pronk bonen 75 108, snijbonen 106179, stam bonen 75126, stokbonen 86161, kroten 1322, kroten, gekookt 35—37, rode kool 1639, gele kool 1233, groene kool 2435, postelein 2840, prei 2330, spinazie 4258, stoof sla 812, komkommers 1543, tomaten A 42 79, idem B 7682, idem C 4653, idem CC 3035, idem bonken 49, uien picklers 515, waspeen 4053, zilveruien 18 cent per 100 kg. Me loenen 48101, perziken 546, bloemkool A 4063, idem B 2730, komkommers A 2241, idem B 11 36, idem C 8—23, sla A 11—15, idem B 512 per stuks. Bospeen 3238, kroten 8, peterselie 426 per 100 bos. BODEGRAVEN. 11 sept. Kaas. Aanvoer 162 partijen, le soort 2,32 —2,36, 2e soort 2,25—2,31, extra 2,55. Handel goed. ROTTERDAM, 11 sep. Vee. Aan voer 2987; weektotaal 4490; vette koeien 450; gebruiksvee 728; vette kalveren 140; graskalveren 435 nuch tere kalveren 303; varkens 162; big gen 213; paarden 116; veulens 43; schapen of lammeren 352; bokken of geiten 45. Vette koeien 3.00—3.15 2.75—3.00 2.602.75 per kg; vette kalveren 2.85 —3.00 2.65—2.75 2.35—2.55 per kg; graskalveren 450 400 300 per stuk; nuchtere kalveren 80 70 55 p. st.; big gen 7060 50 p. st.; slachtpaarden 2.15 2.05 1.90 per kg; veulens 500 400 300; schapen 120 105 100; lammeren 105 95 90; kalfkoeien 1150 950 750; melkkoeien 1150 950 750; vare koeien 800 700 600; vaarzen 825 725 575; pin ken 600 500 400, alles per stuk. Vette koeien: aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen als gisteren prima's iets boven notering; vette ossen: aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen als gisteren prima's iets boven notering; vette kalveren: aan voer als vorige week, handel williger, prijzen iets stijver; graskalveren: aanvoer iets korter, handel slepend, prijzen onveranderd; nuchtere kalve- Eenvoudige modelEen favoriet De dames, die gistermiddag in de Stadsgehoorzaal te Leiden, de „Margriet" brei-show van herfst- en wintermodellen hebben beke ken zullen ongetwijfeld allen tot de overtuiging zijn gekomen, dat „eenvoud kenmerk van het ware" is. Het ware juist de eenvoudige, onopgesmukte breimodelletjes, die het 't best deden. En 't is wel op vallend, dat ook juist de modellen, die opvielen door eenvoudig raffi nement voor een prijs in de brei- wedstrijd, die door het dames weekblad Margriet was uitgeschre ven in aanmerking kwamen. In samenwerking met 't Internatio naal Wol Secretariaat organiseert 't damesweekblad deze shows, die in staat zijn de belangstellende dames twee uurtjes aangenaam bezig te houden. De geshowde breimodellen zijn ontwerpen van brei-amatrices in Nederland. Zij zijn dus niet naar een patroon gemaakt. Niettemin waren vele modellen in staat kreten van bewondering te ontlokken aan de twee averecht met de geto rnde mo dellen vergeleek. Maar wij zeiden 't reeds: toch waren de beste ontwer pen niet de moeilijkste en er waren zelis cocktail-sets bij, die door iedere beginneling in de breikunst vervaar digd konden worden. Een goede her innering hebben wij bijvoorbeeld be waard aan de geheel gebreide japon in groen en zwart, waarvan de rok in de breedte was gebreid met inge- stikte plissés. De groep jumpers cn vesten was uiteraard het ruimst ver tegenwoordigd. Het is ook een kle dingstuk, dat het in het barre Hol landse klimaat uitstekend doet. Hoofdprijs in deze categorie was een oranje-grijze sporttrui met inge- breid motief. Een aardig model, dat wij echter in de schaduw stellen van de jumper met een ingebreid Noors stermotief. Smaak, geduld en vak manschap werden uitgeleefd in com plete gebreide cocktail-japonnen. In deze show werden ook modellen uit de knip-patronen-portefeuile van Margriet getoond. Modieuze en smaakvolle ontwerpen. De hoeden - geheel naar de laatste mode van een „platgeslagen hogehoed waren entworpen door de Amsterdammer verzamelde menigte, die eigen pres- Knoppers. Het deskundig commen taties op het terrein van tv/ee recht- taar was van mevr. Maria v. d. Eist. Wip* EBO-PUDDING, 2 pak LAVENDEL-zeep, groot stuk KOFFIEMELK, handig blik CHOC. HAGEL, 250 gram BESCHUIT, 2 rollen APPELSTROOP, grote beker ZACHTE ZEEP, bus 500 gram LEVERPASTEI, blik, 200 gram Hele SI.AM RIJST droogk. 500 gram Nu Peulvruchfentijd 48 49 53 CAPUCIJNKRS, 500 gram SPLITERWTEN, 500 gram Groene ERWTEN, 500 gram CAPUCIJNERS, nieuwe oogst, 500 gram 58 Candy-Kantkoek, 500 gram ONTBIJTKOEK, 2 flinke stukken MAYONAISE, grote tube H.H. STROOP, beker, 500 gram ZOETZUUR, gesneden, Hterpot Limonadesiroop, flinke fles PINDAKAAS, de bekende pot SUIKER, kilogram DOPERWTEN MII, literblik CHOC. PASTA, grote pot MARGARINE, 3 pak HERO-doperwten, M II, literblik Boter- of SLAOLIE de grootste fles 45 46 48 49 59 G9 65 74 75 75 88 93 125 SPERCIEBONEN 75 89 grote pot, NU nog in literblik NU nog UITZOEKEN 4 flinke rollen BABBELAARS, 200 gram FRAMBOZEN- KOEKJES, 200 gram Gev. WIENERS, 200 gram Kinder-SCHUIM, 200 gram SPECULAAS ons succesartikel NU weer 250 cram BISCUIT, 25 250 gram FLORA'S, 41 250 gram FROU-FROU, 49 250 gram ALLERHANDE, 52 250 gram Goudse Biesjes, rr 250 gram 5i EIEREN 10 stuks HEN 98 10 stuks nr. 6 115 Zolang voorradig. BLOEDWORST, 200 gram ROOKWORST, 150 gram GEBR. GEHAKT, 150 gram SMEERKAAS, 2 pak volvet SCHOUDERHAM, 150 gram Aan de Cassa bij f 3. grote pot Zwanenberg HUISHOUDJAM in de suiuken «nrdbeien - bramen - kersen van 60 ct. JA NU voor *-

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3