Leidse Atletiekkampsoenschappen brachten vijf nieuwe rekords Docos zette de competitie in met 3-2 zege op Teylingen Altior trok zich niets aan van gepromoveerd Wet. Boys De Langeraarse club won met 5-2 SVLV-Rijpwefering 2-0 Manchester United behield Zaterdag ongeslagen record Alphense Boys startte met 6-1 zege op VVOA Nieuw tienkamprecord van Eef Kamerbeek Prachtig seizoenbesluit in de Leidse Hout MAANDAG 10 SEPTEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Voor een talrijk publiek en begun stigd door ideaal voetbalweer zijn Docos en Teylingen gestart voor de nieuwe competitie. En deze eerste wedstrijd is een overwinning gewor den voor de thuisclub, welke zij voor al te danken heeft aan het betere spel in de eerste helft die met een 31 voorsprong voor Docos werd af gesloten. Na de rust was het spel meer verdeeld, en kwam de voor sprong van de rood-witten nog in ge vaar. Maar Teylingen kon zich de weelde veroorloven een penalty te missen, zodat de gelijkmaker uit bleef. Docos heeft in de eerste helft het beste van het spel gehad. Vele malen oefende zij druk uit op het doel van de gasten, waar keeper Giele hande lend moest optreden. Met een mooie, maar te zacht geschoten bal had hij geen moeite, en bij een vrije trap belandde de bal precies voor zijn voeten. Bij Teylingen wilde het nog niet vlotten. Dit kwam voornamelijk doordat er verschillende jonge krach, ten in het elftal waren opgenomen. Na een kwartier kreeg Docos een vrije trap te nemen op de rand van het strafschopgebied. De bal kwam in het doel terecht, maar moest over genomen worden, en nu was het de voet van Van Elk, die redding bracht. Even later kwam Jan Marwijk al leen voor de keeper, maar hij schoot van dichtbij naast. Na 27 min. spe len kwam het eerste doelpunt voor Docos. Jos Marwijk wist na enig heen en weer getrap keeper Giele te verrassen (10). Teylingen ging de zaken wat beter aanpakken en de gasten wisten inderdaad de partijen weer op gelijke voet te brengen. Toen de verdediging van de thuisclub uit positie gespeeld was, kon linksbuiten Waasdorp uit een voorzet van rechts fraai inkoppen (11). Zeven minuten daarna gaf Th. v. d. Berg Docos weer de leiding (21). Vlak voor de rust was het Jan Marwijk, die de voor sprong vergrootte, toen de keeper even weifelde bij een laag schot (3—1). De thee scheen Teylingen goed ge daan te hebben, want zij slaagden erin het spel in evenwicht te hou den. Na drie minuten wisten de gas ten de achterstand te verkleinen. Uit een fraaie pass van Van Elk werd de bal ingeschoten, keeper Smits kon het leer niet klemvast krijgen en liet het vallen voor de voeten van rechts buiten A. Boekei., die geen fout maakte en doelpuntte (32). Hier na zagen we een gelijk opgaande strijd, waarbij beide doelen om beur ten in gevaar verkeerden. Tot twee maal toe kon keeper Giele bij een OM DE AROL-BEKER. De uitslagen van het Arol-toernooi luiden halve finales: Robur et Veloci- tasQuick (Den Haag) 31; Zeebur- giaFrisia 103. Finale: Robur et VelocitasZeeburgia 20. UVS I—UVS n 4—3. Gisteren was het voor het eerste elftal van UVS eert rustdag in de competitie. Daarom nam de elftal commissie het initiatief om toch maar 'n wedstrijd te spelen en wel tegen 't tweede elftal. De publieke belangstel ling, ook voor deze vriendschappe lijke ontmoeting, was zeer groot. Het eerste elftal wist in de laatste minuut van de wedstrijd de eer voor zich op te eisen, en het mag ook wel een bij zondere vermelding, dat de reserven hun oudere broers tot de laatste mi nuut kranig partij wisten te geven, getuige de gelijke stand (33) in de 44e minuut van de tweede helft. Bij het tweede-elftal viel het zeer goed combinatiespel in de voorhoede op en evenzeer het hoge tempo, waarbij vooral de gebroeders Bekkering zich deden gelden. Zij maakten beiden een mooi doelpunt. Het eerste elftal nam het wat al te gemakkelijk op, waar door zich dikwijls gevaarlijkse situa ties voordeden voor de veste van Van Putten. De rust kwam met 21 door doelpunten van v. d. Steen (10), C. v. d. Zeeuw (20) en Venhoeks (2-1). Daarna H. Bekkering (22), C. v. d- Zeeuw (32), W. Bekkering (33) en C. v. d. Zeeuw (43). LIS SE—WIJK AAN ZEE 3—3. In het Lisser Sportpark speelde Lisse haar laatste oefenwedstrijd te gen de 3de klasse kampioensclub Wijk aan Zee. Lisse verscheen met drie invallers, terwijl Wijk aan Zee ook enige invallers telde. Deze ont moeting kenmerkte zich door een vlot spel, in het bijzonder waren de bezoekers technisch beter. Ruststand 12. Einde 33. VVSB—TERRASVOGELS 6—3. Een pittig spelend VVSB heeft de Santpoortse derde klasser Terrasvo gels in een vriendschappelijke wed strijd, die dikwijls de allure van een een competitie-strijd vertoonde, met 6—3 geslagen. De spilplaats van Van Lieshout, die met vacantie is, werd ditmaal in genomen door H. van Paridon en zijn broer Jacq. bezette vooral in de tweede helft niet onverdienstelijk de linksbackplaats. De middenvoor, J. Nederstigt, had wel een buitenge woon productieve middag. Van de 6 goals nam hij er niet minder dan 4 voor zijn rekening. De andere twee waren voor C. Komen en J. v. d. Voort. ALPHIA—NADO 3—6. Hodfcel Alphia in de vriendschap pelijke wedstrijd op eigen terrein te gen de Rotterdamse derde klassers Nado Voorn? t de eerste heïift nog met een 3—2 voorsprong wist af te sluiten vielen daarna de doelpunten voor de gasten als rijpe appelen van een boom, zodat tenslotte het einde kwam met 6—3 nederlaag voor de Alphianen. gevaarlijke aanval de bal uit zijn hei ligdom wegstompen. Van dichtbij le pelde Jan Marwijk nog eenmaal de bal over het doel. Aan de andere kant ontstonden ook gevaarlijke si tuaties, en bij een daarvan maakte M. Brasker hands in het strafschop gebied. Iedereen telde reeds de gelijk maker, maar keeper Giele deponeer de de penalty naast het doel van zijn collega. Het laatste kwartier hield er nog de nodige spanning in. Eenmaal bracht de paal nog redding voor het Sassenheimse doel bij een fraai schot van Bert Jansen. Onveranderd kwam het einde van deze spannende strijd. LEIDSE VOETBALBOND I: Altior—Wet. Boys 5—2; SVLV— Rijpwetering 20. II: Alphense BoysWÖA 61. ALPHEN—ADO II 0-3 De Ado reserve's fungeerde giste ren op het Alphen terrein als tegen standers voor het eerste elftal der Alphenaren, die 't deze keer zonder de gebroeders Mees moesten stellen. Het was vooral in de eerste helft een gelijk opgaande strijd, waarbij de rust met dubbel blank in ging. In de tweede helft liet de Alphen-ach terhoede steken vallen waarvan de Hagenaars handig profiteerden. Zij wisten driemaal te doelpunten, waarmee het einde tevens kwam. De eerste competitiewedstrijd heeft Altior een overwinning opgeleverd. Met vrij grote cijfers hebben de We- teringse Boys de eer aan Altior moe ten laten. Het is een uitslag, die met de rust, toen de stand 22 was, nie mand verwacht zal hebben. Integen deel, want Weteringse Boys was een goed spelend elftal, dat fel en ener giek aanpakte. In de Altior-gelederen rammelde het nogal, en dit gaf zeker geen reden tot groot vertrouwen. In de tweede helft was de ploeg der be zoekers wat minder fel geworden, en zo was er aanvankelijk weinig krachtsverschil. Misschien speelde het tempo de gasten tooh nog wel parten. In ieder geval konden zij toen niet meer het peil van de eerste helft be reiken. Even voor half drie trapt Altior af. De gasten maken zich meester van de bal en in deze eerste minuut forceren zij een corner, maar deze leverde niets op. Wat later krijgt Wet Boys een vrije trap niet ver van het doel. Deze wordt prachtig genomen, maar heeft geen verdere gevolgen. Wet. Boys blijft sterk in de aanval en na acht minuten nemen zij door hun midvoor de leiding (01). Aan beide kanten krijgt men nog een hoekschop te namen, dooh eerst na circa 25 min. maakt de Altior-midvoor de stand ge lijk (11) door het missen in de Wet. Boys-verdediging. Na 35 min. meen den we de gaste i weer te zien doel punten, maar Altior ontkwam aan dit gevaar. Als er 40 min. gespeeld is her neemt Wet. Boys de leiding (12). Kort voor de rust gaat er voor Altior een niet te missen kans verloren, doch even later was het de linksbinnen van Altior, die de stand weer gelijk maak te (2—2). In de tweede helft heeft de midvoor van Altior zich moeten laten vervan gen. Na enkele minuten reeds for ceert Altior een hoekschop. De thuis- kluib blijft in de aanval en het doel der gasten ontkomt op onbegrijpelijke wijze aan doorboring. Na 14 min. weer een corner voor Altior, waaruit de rechtsbuiten zijn klub de leiding geeft (3—2). Er volgt dan een vrij lange periode, waarin het spel zonder veel spanning verloopt. Na 38 min. weet de Altior-linksbuiten het doel te treffen (4—2). In de nog resterende minuten raakt een der Altior-backs geblesseerd en moet van het veld ge dragen worden. Altoir speelde deze laatste minuten met tien man. Dit werden zeer benauwde minuten, want Wet. Boys zette toen alles op alles op de aanval. Verschillende hoek- De competitie van het nieuwe sei zoen is weer begonnen en SVLV liep al dadelijk goed van stapel. Het vertoonde spelbeeld ziet er niet naar uit om te zeggen: het eerste gewin is kattegespin, want de tegenspeler Rijpwetering gaf goed tegenpartij. Al direct na het begin zet SVLV en kele goede aanvallen op, maar de Rijpweteringdoelman wist het ge vaar te keren. Langzaamaan ontwik kelt zich een aardige partij, waarbij aan beide zijden goed samenspel ten beste werd gegeven. Na een kwartier spelen komt het eerste succes voor SVLV. Rechtsbuiten B. Lamboo weet een achterspeler van Rijpwetering te omspelen en schiet daarna hard in. (10). Rijpwetering probeert zich ook kansen te scheppen, maar slaagt daarin niet. Het wordt nu aanval en tegenaanval zonder dat er doelpun ten komen. Na de rust is het spelbeeld niet veel anders. Er wordt van alles ge probeerd, maar doelpunten blijven uit. Rijpwetering weet zich geslagen, wanneer na ongeveer 20 minuten spelen het tweede doelpunt van S. VLV komt, zonder dat een SVLV-er een been naar uit behoefde te ste ken. De Rijpweteringspil deed zijn best om een vijandelijke aanval af te slaan en speelde terug op zijn doel man. Deze terugspeelbal was echter te hard en voor de doelman ongrijp baar. SVLV vergrootte daarmede haar voorsprc.ig tot 20. Rijpwete ring bleef echter een gevaarlijke te genstander en probeerde steeds de SVL/-doelman te verschalken. Doch doelman Stomp wist enige zeer ge vaarlijke schoten uit zijn doel te houden en stelde daarmede voor zijn ploeg de overwinning veilig. KRV I—SJC n 8—2. Als laatste oefenwedstrijd voor de a.s. competitie, speelde KRV tegen SJC 2 die in de a.s competitie uit komt in de res. 1ste klasse LVB. De rust kwam met 52. Daarna voegde KRV er nog drie doelpunten aan toe, zodat het einde kwam met 82. KRV 3 speelde tegen SJC 5 en wist het tot een 54 overwinning te bren gen. schoppen werden genomen zonder dat er een doelpunt van kwam. Eindelijk wist Altior zich aan deze greep te ontworstelen en ging er vandoor. Toen een Altiorspeler zidh alleen voor de Wet. Boys-keeper bevond, werd hij in het beruchte gebied ten val gebracht. Dit ontging de goed leidende scheidsrechter niet en hij gaf penalty. De invaller midvoor van Altior voltrok het vonnis: 52 en dit was tevens het einde van de wedstrijd. VAN DE ENGELSE VELDEN Alex Govan, de tengere buitenspe ler van Birmingham City nam niet minder dan drie doelpunten voor zijn rekening in de thuiswedstrijd van zijn club tegen Preston North End. Dit kleine mannetje, dat nauwelijks 1.65 meter lang is, heeft nu al zijn derde hattrick gescoord binnen 11 da gen. In het vorige seizoen heeft deze linksbuitenspeler, van Schotse af komst overigens, slechts 4 keer ge scoord, maar nu is hij topscorer van de 92 leagueclubs met 13 doelpunten uit 7 wedstrijden. Manchester United behield zijn ongeslagen record dank zij een gelijk spel (11) tegen New castle. Manchester heeft nu 12 pun ten uit 7 ontmoetingen, gevolgd door Birmingham City met 11 punten. Charlton Athletic, de club, die nog geen competitiepunt had gescoord, wist een gelijk spel te bereiken na een opwindende strijd tegen Shef field Wednesday (44). Charlton, die thans Jimmy Seed als manager mist Seed heeft zich dezer dagen als manager teruggetrokken na 23 jaar trouwe dienst stond bij rust met 13 achter. Het gelijke spel werd veroverd door het benutten van een strafschop van de voet van de Zuid-Afrikaan John Hewie. Maar Charlton had zijn gelijke spel te dan ken aan zijn midvoor, Stuart Leary, eveneens een Zuid-Afrikaan, die bij zijn eerste optreden in dit seizoen twee fraaie doelpunten wist te ma ken. Sheffield United, die 5 wedstrijden In een vlot gespeelde wedstrijd hebben de Alphense Boys in hun eerste wedstrijd van de competitie met duidelijke cijfers WOA ver slagen. De sterk verjongde Alphen se ploeg,in het bijzonder de voor hoede, kan op een goede wedstrijd terugzien. Wel zal men zich moeten hoeden voor het te gemakkelijk opvatten van het spel wanneer er een voor sprong is bereikt. Het vierde doel punt (via een handsbal gescoord) bracht WOA op de knieën, hoewel zij technisch het spel van de Alphe naren niet konden halen. De Boys zijn het eerst in de aan val en al spoedig is het de midden voor, die uit een goed doorgekopte bal van de rechtsbuiten weet te doelpunten (1—0). Na vijf minuten spelen weet WOA uit een corner gelijk te maken 11. De strijd gaat hierna gelijk op en naer en met de Boys wat sterker, waarbij verschil lende kansen niet worden benut. Vlak voor de rust is het via de rech- terwing 21. Na de rust is het bin nen twee minuten de linksbuiten die met een hard schot 31 laat note ren. De aanvallen van de Boys zijn steeds een groot gevaar en op vaak wonderbaarlijke wijze weet de ach terhoede van WOA doelpunten te voorkomen. Na 20 minuten ontstaat dan het reeds gememoneerde 4e doelpunt waarbij de middenvoor de bal met de hand bewerkt. Direkt hierop komt de lat de keeper van WOA te hulp. J Een kwartier voor het einde is het de middenvoor die voor open doel komt en de stand op 51 brengt. De Boys blijven aanvallen en 10 minu ten voor het einde weet de rechts buiten nog een keurig doelpunt te maken, 61. Met de Boys in de adnval komt het einde van deze eerste competi tie-wedstrijd, waarin de Boys een alleszins verdiende overwinning be haalden. achter elkaar had gewonnen, verloor een punt door een gelijk spel (11) tegen Leicester City. Leider in de tweede divisie bleef Nottingham Fo rest met 12 punten uit 7 wedstrij den. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Birmingham City Preston North End 30; Blackpool Luton Town 40; Cardiff City Chelsea 1—1; Charlton Atthletic Sheffield Wednesday 44; Everton Aston Villa 04; Leeds UnitedBol ton Wanderers 32; Manchester City —Sunderland 31; Newcastle United 11; PortsmouthArsenaal 23j Tottenham Hotspur—Wolverhampton Wanderers 41; West Bromwich Al bionBurnley 22. Tweede divisie: Blackburn Rovers —Port Vale 2—4; Bristol City - Barnsley 12; BuryHuddersfield Town 13; Doncaster RoversLiver pool 11; FulhamSwansea Town 73; Grimsby TownLeyton Oriënt 00; MiddlesbroughBristol Rovers 32; Nottingham ForestLincoln City 1—1; Sheffield United—Leicester City 1—1; Stoke City-^Notts County 6—0; West Ham United—Rotherham United 1—1. LAWNTENNIS JOOP DE MOS KAMPIOEN TENNIS- LERAREN OPEN BANEN Het Nederlands kampioenschap voor tennisleraren op open banen in het en kelspel is voor de tiende maal in suc cessie in het bezit gekomen van Joop de Mos uit Den Haag. In de finale versloeg hij zijn stadgenoot M. Buytelaar met de cijfers 6—1. 6—2, 4—6, 6—0. Joop de Mos heeft met de Nederlandse kampioenschappen voor tennisleraren op overdekte mee het respectabele aantal van 21 titels op zijn naam staan. Het dubbelspel eindigde in een overwinning voor H. Hemmes en J. B. Mulder. In de eindstrijd wonnen zij van G. W. Mulder en J. Schuuring met 61 64 36 63. ATLETIEK AV '47 WON DRIEKAMP TE ALPHEN De Alphense atletiekver. AAV '36- Comb. heeft zaterdagmiddag op 't voet balterrein van Alphia haar baanseizoen afgesloten met een trialmeet tussen haar en de verenigingen AV '47 te Boskoop en Nurmi te Bodegraven, alle clubs res sorterende onder de Goudse Atletiek Commissie. De driekamp werd gewonnen door AV '47 te Boskoop met 167 punten. Tweede werd Nurmi uit Bodegraven met 13214 pnt en de rij werd gesloten door de or ganiserende vereniging AAV '36-Comb., die derde werd met 11814 P^t. De dominerende atleten in de loop- numers waren J. Vergeer (AV '47) die de 800 meter won in 2.09.5 en eveneens eerste werd op het nummer 3000 m. in de tijd van 9.28.8, alsmede Jac. Smits van AAV '36-Comb. Deze werd op de 3000 m. tweede in 9.36.-. Tijdens wedstrijden op de Nenyto- baan te Rotterdam heeft Eef Kamerbeek het Nederlands record tienkamp verbe terd en gebracht op een totaal van 6509 punten. Op 18 en 19 augustus van dit jaar stelde hij het record reeds scherper met een totaal van 6487 punten. Deze prestatie is evenwel nog niet als Neder lands record erkend. Het officiële re cord staat sedert 8 augustus 1936 op naam van R. J. Brasser met 6264 punten en werd te Berlijn tijdens de olympische spelen gemaakt. PUCK VAN DUYNE—BROUWER 11.6 OP 100 METER Bijna 500 atleten hadden ingeschreven voor de regionale wedstrijden aan de Laan van Poot te Den Haag. Het weer hielp mee en het handje vol toeschou wers heeft kunnen genieten van goede prestaties. Jammer was het, dat de ploeg van het Haagse V. en L. zich terugtrok op de Olympische estafette. Trekvogels (Den Haag) wonnen met de lopers Blankenstein (800), Verwey (400), Pe ters (200) en Van den Burg (200) in de zeer goede tijd van 3 min. 31,8 sec., 1.3 sec. boven het Nederlands record dat met 3 min. 30.5 sec. op naam van AV '23 staat. Roovers en Kuenen verschenen niet aan de start op de 5000 meter., Riet broek (LDA, Den Haag) zegevierde ge makkelijk in 15.29.4. Een verrassing was het lopen van Puck van DuyneBrouwer op de 100 meter. Haar trainer, de heer Mahien, vond het nodig, dat zij deze wedstrijd mee zou lopen, met het oog op de inter nationale wedstrijd, woensdag a.s. in het Whity City Stadion te Londen en maan dag 17 september te Glasgow. Zij had namelijk bij wedstrijden te Rotterdam lichte dijbeenblessure opgelopen en de uitzending naar deze internationale wedstrijden hing af van het te bereiken resultaat op de 100 meter in Den Haag. En dat zij soepel en in ouderwetse vorm over de baan ging bewees haar tijd van 11.6 sec., 0.1 sec. boven het Europees re cord, dat zijn ruim een maan geleden te Frechen evenaarde. Zij verklaarde na rustperiode van twee weken geen last mee van de onwillige spier te heb ben en hoopte op goede resultaten in het buitenland. HET INT. MILITAIR KAMPIOENSCHAP VIJFKAMP Het individueel eindklassement van de intern, militaire vijfkamp te Antibes werd sergt Ben Mohamed Abdeslem (Fr.) met 33 pnt. eerste. De plaatsingen van de Nederlanders waren: 13. korp. W. L. de Wijn; 18. sergt. marinier J. A. de Wijn; 21. marechaussee L. Davidse; 39. sold. N. Sjerp; 43. wachtmeester G. R. van Neck. Het eindklassement van de landen luidde: 1. Frankrijk 175 pnt.; 2. Zweden 208,5 pnt.; 3. Turkije 412,5 pnt.; 4. Italië 422 pnt.; 5. Nederland 428 pnt.; 6. België 476,5 pnt.; 7. Portugal 587,5 pnt. De Leidse atletiekkampioenschappen, die zaterdag en zondag in het sportpark De Leidse Hout zijn gehouden, werden in tegenstelling met andere toer nooien in dit seizoen door uitstekend weer begunstigd, zodat alleen reeds hierom de wedstrijden uitstekend ge slaagd genoemd konden worden. Doch er waren nog meer redenen om deze kwa lificatie te gebruiken. Het feit nl., dat tijdens deze wedstrijden enkele Leidse rekords eraan moesten geloven, bewijst, dat het met de atletiek in de Sleutelstad de goede kant uitgaat. Er is nog steeds vooruitgang te bespeuren en dat geeft moed voor de toekomst. Op deze wedstrijden werden niet min der dan vijf Leidse rekords verbeterd, één werd geëvenaard en op andere num mers werden goede resultaten geboekt. Het eerste rekord viel zaterdagmiddag reeds op het nummer kogelstoten heren. De Holland-man T. van Opijnen bracht het hierbij tot 12.98 meter, welk succes hij boekte na de officiële wedstrijd, hij 11.93\4. nieter haalde. Het oude re cord stond met 11.96 meter op naam van zijn klubgenoot O. Kronig, die dit' reeds 18 jaar geleden vestigde. Gisteren kwamen er nog meer rekord- verbeteringen, waarbij er merkwaardig genoeg nog twee op het kogelstoten ge noteerd werden. Bij het nummer van de meisjes B stootte L. v. d. Boogaard (Nieuw Brunhilde) de kogel 10.17 meter, terwijl het oude rekord op 9.46 stond. En bij de jongens A wierp R. Pommee (Holland) de kogel 13.38 meter, terwijl het oude rekord op 12.68 meter stond. Twee belangrijke verbeteringen dus! Bij het nummer speerwerpen jongens B kwam H. Kortekaas (WIK) tot 41.43 meter. Het oude rekord stond op 40.968 meter en bij het verspringen meisjes B verbeterde L. Zoet (MSV) het Leids re kord van 4.93 meter tot 5.30 meter. K. Smit evenaarde voorts het Leids rekord 300 m. jongens B door een tijd van 57 sec. te noteren, terwijl C. v. Ve- netiën (Holland) goede tijden noteerde op de 100 en 400 m., waarvoor hij resp. 11.2 en 51.1 liet afdrukken. Bij de heren- en jongensnummers spande Holland de kroon door 25 titels in de wacht te slepen tegen de Bataven 7 en WIK 6, doch bij de dames en meis jes kwamen de Bataven aan de kop met 7 titels, tegen Nieuw Brunhnilde, MSV en WIK elk met 4 overwinningen. De voornaamste uitslagen zijn: Heren: 100 m.: 1. C. van Venetiën, Holl. 11.2; 2. F. Faber, Bat. 11.3; 3. P. Seller, Holl. 11.5. 200 m.: 1. C. v. Venetiën, Holl. 28.5; 2. F. Meyer, Holl. 23.6; 3. F. Faber, Bat. 23.6; 4. J. v. d. Veer, Bat. 24.1. 400 m.: 1. C. v. Venetiën Holl. 51.1; 2. P. Seller. Holl. 52.8; 3. L. v. d. Berg, Holl. 52.8; 4. J. Schoo, Bat. 57.4. 800 m.: 1. L. v. d. Berg, HolL 2.00.5; 2. H. Ravensbergen, Holl. 2.01.3; 3. J. Fa- sel. Bat. 2.08.7. 1500 m.: 1. H. Ravensbergen, Holl. 4.19.2; 2. P. Christiaanse, Holl. 4.20.4; 3. B. Kraan, Bat. 4.29.8; 4. J. de Ridder, MSV 4.42.6. 5000 m.: 1. A. v. d. Linden, Holl. 15.22.-; 2. P. v. Proosdij, WIK 16.44.4; 3. J. Singeling, Holl. 16.58.-; 4. B. Kraan, Bat. 17.05.8; 5. A. v. Oosten, Holl. 17.11.8. Hink-stap-sprong: 1. M. Roosenschoon, Holl. 12.48; 2. R. den Tortkelaar, Holl. 11.60; 3. S. v. Rossum, MSV 11.27}$; 4. F. v. d. Zalm, MSV 9.80. 110 m. horden: 1. f. Faber, Bat. 16.7; 2. M. Spadon, Bat. 17.-; 3. J. Kuyper, Holl. 18.4. Verspringen: 1. M. Roosenschoon, Holl. 5.82; 2. P. v. d. Lucht, Holl. 5.48; 3. J. de Jong, Bat. 5.44; 4. M. Spadon, Bat. 5.16. Hoogspringen: 1. F. Faber, Bat. 1.73; 2. J. Berbee, Bat. 1.68; 3. M. Roosen schoon, Holl. 1.68; 4. J. de Jong, Bat. 1.58 Polshoog: 1. A. Gieske, Bat. 3.20; 2. J. Noordenbos, Holl. 3.10; 3. R. den Tonke- laar, Holl. 2.80. Kogelstoten: 1. T. v. Opijnen, Holl. 11.9314; 2. J. Verkley, Bat. 11.58; 3. G. Kooreman, Holl. 10.79. Discuswerpen: 1. G. Segaar, Holl. 35.91 2. T. v. Opijnen. Holl. 32.66; 3. J. Ber bee. Bat. 32.33; 4. J. Verkley, Bat. 31.76; 5. F. v. d. Zalm WIK 30.96. Speerwerpen: 1. G. Segaar, Holl. 43.76; 2. J. Berbee, Bat. 41.3. T. v. Opijnen Holl. 39.6214; 4. J. Verkley Bat. 38.7214. Jongens A: 300 m.: 1. F. Meyer, Holl. 37.3; 2. H. Rijsbergen, Holl, 39.7; 3. J. Kutterink, Holl. 40.2; 4. J. Kettenls, Bat. 40.5. 800 m.: 1. H. Rijsbergen. Holl. 20.06.2; 2. G. Westgeest, WIK 2.06.2; 3. H. Schmohl. Holl. 2.11.6; 4. P. de Jong, Bat. 2.11.9; 5. B. Ouwehand, WIK 2.18.6. 1500 m.: 1. H. Witteman, Bat. 4.19.8; 2. W. Brouwer. Holl. 4.34.8; 3. B. Ouwe hand. WIK 4.34.8. 3000 m.: 1. H. Witteman, Bat. 9.15.2; 2. H. Knetsch, Holl. 9.61.8; 3. W. Brou wer, Holl. 10.15.6; 4. C. Westgeest, WIK 10.44.4. 4 x 100 m.: 1. Holland I Jun. 45.5; 2. Holland II sen. 45.9; 3. Bataven Jun. 46.6. Discuswerpen: 1. R. Pommee, Holl. 36.79Ü2. G. Kooreman, Holl. 36.41}$; 3. G. Westgeest, WIK 26.18. Speerwerpen: 1. G. Westgeest WIK 37.51; 2. B. Haver. Holl. 36.69; 3. G. Huygsloot, Holl. 34.03»/$. Kogelstoten: 1 R. Pommee, Holl. 13.38; 2. G. Kooreman. Holl. 11.48; 3. F. Meyer Holl. 9.72; 4. G. Westgeest. WIK 9.06. Hoogspringen: 1. F. Beker 1.53; 2. H. Schmohl 1.48; 3. B. Haver 1.48, allen H. Verspringen: 1. J. Kutterink 5.65; 2. B. Haver 5.03, beiden Holl. Jongens B: 80 m.: 1. K. Smit, Holl. 9.6; 2. F. Beker, Holl. 9.6; 3. T. Bremer WIK 9.7. 300 m.: 1. K. Smit, HoU. 37.-; 2. Th. Bremer, WIK 38.3; 3. J. Blankespoor, WIK 39.4. 600 m.: 1. H. Kortekaas WIK 1.34.8; 2. J. Dee, HoU. 1.36.2; 3. C. Riemvis MSV 1.38.4. 4 x 100 m.: 1. Holland 47.2; 2. WIK 48.9 Hoogspringen: 1. F. Beker, Holl. 1.59; 2. H. v. d. Vuurst, WIK 1.59; 3. H. Mail- lé WIK 1.54. Speerwerpen: 1. H. Kortekaas WIK 41.43; 2. G. Riemvis MSV 35.34; 3. W. v. d. Zalm MSV 32.32. Kogelstoten: 1. F. Beker Holl 11.86; 2. G. Riemvis MSV ll.Jl; 3. T. Bremer WIK 10.40. Verspringen: 1. Th. Bremer WIK 5. 2. K. Smit Holl. 5.86; 3. H. v. d. Vuurst WIK 5. Discuswerpen: 1. T. Bremer WIK 29.98»$; 2. W. v. d. Zalm MSV 28.71; 3. H. v. d. Vuurst WIK 28.69; 4. H. Korte kaas WIK 27.99. Jongens C: 60 m.: 1. A. v. Kesteren, Bat. 7.8; 2. K. Linschoten Holl. 7.9; 3. H. Peen. Holl. 7.9. 4 x 60 m.: 1. Holland 30.-; 2. Bataven 31.1. Verspringen: 1. A. v. Kesteren Bat. 5.90; 2. D. Hellendoorn Holl. 4.96; 3. H. Peen, Holl. 4.84. Kogelstoten: 1. P. Timmermans Holl. 10.24; 2. D. Verbeek WIK 9.95. Hoogspringen: 1. J. v. Eysden WIK I.33; 2. D. Verbeek WIK 1.33; 3. E. Ver mond Holl. 1.28; 4. P. Leeflang WIK 1.23 Dames: 100 m.: 1. T. de Vries NB 13.1 2. A. Vink MSV 13.2; 3. A. v. d. Berg MSV 13.4; 4. C. Kraan Bat. 13.5. 200 m.: 1. G. Kraan, Bat. 28.1; 2. M. Boer, S L 28.7; 3. R. de Winter Bat. 28.7 Verspringen: 1. A. v. d. Berg MSV 4.94 2. J. Halverhout Sport. 4.83»/$; 3. A. Vink MSV 4.72; 4. G. Kraan Bat. 4.58. Hoogspringen: 1. T. de Winter, Bat. 1.43; 2-5. A. v. Ovost NB, J. Halverhout Sp., T. Heyns Sport., A. Vink MSV, al len 1.33. Speerwerpen: 1. T. v. Venetiën NB 32.36»/$; 2. T. de Winter, Bat. 26.24; 3. R. de Winter. Bat. 19.81; 4. G. v. Houwe- lingen NB 19.50}/$. Discuswerpen: 1. T. de Winter, Bat. 32.12»/$; 2. A. v. d. Berg MSV 25.26; 3. M. Boer S L 23.78; 4. R. de Winter, Bat. 23.58'/$. Kogelstoten: 1. A. Gieske. Bat. 10.28»/$; 2. T. de Winter, Bat. 9.63»/$; 3. R. Smit 11.2; 2. G. Louwrier S Sc L 11.3; 3. R. Boxhoorn NB 11.3; 4. G. van Rhijn MSV 11.5. Verspringen: 1. G. Louwrier, S L 4.50; 2. J. Dorlandt, Bat. 4.46; 3. R. Strik Sport. 4.45. Speerwerpen: 1. M. v. d. Stoel, WIK 26.20; 2. R. Boxhoorn NB 25.40}$; 3. G. v. Rhün MSV 21.27. Hoogspringen: 1. T. de Vries NB 1 2. G. v. Rhijn MSV 1.24; 3. R. Boxhoorn NB 1.24. Meisjes B: 80 m.: 1. L. Zoet MSV 11.1; 2. I. Vrijburg WIK 11.2; 3. H. Muller, WIK 11.2. 4 x 80 m.: 1. WIK 42.2; 2. Nieuw Brun hilde 44.4; 3.- Sportlef 45.-. Discuswerpen: 1. R. Henzing, Bat. 26.66 2. L. Zoet MSV 25.86 3. A. Louwrier S L 23.97»/$; 4. L. Pot WIK 19.82. Kogelstoten: 1. L. v. d. Boogaard NB 10.17; 2. L. Pot WIK 9.79; 3. C. Hanno Sport. 9.40; 4. L. Zoet MSV 8,93. Hoogspringen: 1. L. Zoet MSV 1.39; 2. H. Muller WIK 1.34; 3. A. v. d. Lucht NB 1.34; 4. I. Vrijburg WIK 1.24. Meisjes C: 60 m.: 1. T. Cruiming WIK 8.4; 2. E. Zoet MSV 8.7; 3. A. Witteman Bat: 8.9; 4. L. v. Dijk MSV 9.9. Verspringen: 1. E. Meyer 4.17»/$; 2. T. Cruiming WIK 3.88; 3. E. Zoet MSV 3,71 Kogelstoten: 1. E. Meyer WIK 8.79; 2. E. Zoet MSV 7.77»$; 3. I. van Haastrecht WIK 7.08}$. Nieuw rekord 10>000 m. door Wim Roovers Donker stond het gezicht van Wim Roovers, na het beëindigen van de wed strijd over 10 km, welke door hem was gewonnen ln de recordtijd van 30 min. 21,4 sec. .Jawel, Ik heb het record ver beterd, maar ik ben niet tevreden waren zijn eerste woorden toen ieder een op hem afstormde om hem geluk te wensen. Roovers was inderdaad niet tevreden. Hij had gehoopt binnen de 30 minuten te komen en zijn schema was gesteld op 29 min. 59 sec. met rondtijden van 71, 72, later enkele van 73 en daarna weer 72 seconden. In het begin hield Roovers zich aan zijn schema, maar na 8 ronden zakte hij af en was er zelfs een ronde bij van 76 seconden. Een slotronde van 66 seconden bracht hem toch nog een tijd van 30 min. 21,4 sec., bijna 10 secon den beneden het record van Frans Ku- nen, 27 juni van dit jaar op zijn naam gebracht met 30 min. 31 sec.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6