DUINSTREEK Verbetering van Rijkspensioenen Recherche was „Deken Smit" te slim af Beruchte oplichter gesnapt Heilige oorlog door zand- voortse politie bedwongen Onschuldige neergeslagen Aanvoeren op de bolienveilingen blijven ongewoon groot weeckelykse caonycke ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Wetsontwerp ingediend De regering heeft bij de Tweede Kamer twee wetsontwerpen inge diend tot verbetering van de ambte lijke pensioenen: een algemene toe- slagwet voor reeds gepensionneerde ambtenaren en een wijziging van de pensioenwet 1922, die betrekking heeft op de pensioenen van het nog in dienst zijnde personeel. De rege ring heeft deze wetsontwerpen inge diend zonder dat er in de „centrale commissie voor georganiseerd over leg in ambtenarenzaken" overeen stemming was bereikt. De onderhan delingen werden afgebroken. Het wetsontwerp behelst: 1. Een verhoging van alle pensioenen met een algemeen toeslag, welke de schatkist te staan zal komen op een bedrag van ƒ86 miljoen. Z. Een wijziging van het stelsel der pensioenberekening, hetgeen de schatkist ƒ8.250.000 per jaar zal kosten. De beide wetsontwerpen houden verband met de bij de Tweede Kamer aanhangige aanpassingswet van de overheidspensioenen met de ouder- dorasuitkering krachtens de algemene ouderdomswet. Onze volksvertegen woordiging was niet bereid dit laatste wetsontwerp te behandelen,voordat de thans verschenen wetsontwerpen tot optrekking van de huidige pen sioenen aan het tegenwoordige loon peil en tot verandering van het stel sel van pensioenberekening waren ingediend. 1.75% per jaar. Wat het tweede wetsonwerp be treft stelt de regering voor, dat de berekening van de pensioenen zó zal Coulante conducteur met reis beloond „Wat bieden de Nederlandse Spoor wegen een service!" schrijft een Amerikaan, de heer I. A. Schwartz te New-York aan de Nederlandse Spoor wegen na aankomst in Londen. Zijn gevoelens van sympathie voor de Ned. Spoorwegen gaan in het bijzonder uit naar conducteur De Rooy uit Hoek van Holland. De heer Schwartz en echtgenote waren in Amsterdam in de boottrein naar Hoek van Holland gestapt, toen mevrouw Schwartz last van haar maag kreeg. Zij had dringend een glas melk no dig. Conducteur De Rooy vertelde het echtpaar echter, dat er geen tijd meer was. Tot grote verrassing van de heer en mevrouw Schwartz kwam de conducteur op het eerstvolgende station een glas melk brengen. Later was hij nog behulpzaam bij het vervoer van de uitgebreide bagage van het echtpaar. De Amerikanen hadden een dergelijke service nog nimmer op hun reizen ondervonden. Zij wilden hun dankbaarheid in een fooi tot uitdrukking brengen en voor al de naam van de conducteur weten. De Rooy wees dit alles van de hand'; hij had zijn plicht gedaan. Maar hem wacht toch nog een ver rassing. Hij maakt binnenkort op kosten van het echtpaar een reis naar naar Amerika. De heer Schwartz is n.l. groot-in- dustriëel en millionair. geschieden, dat zij voor alle pen sioenen plaatsvindt naar 1.75% per dienstjaar. De kosten van het wetsontwerp worden geraamd op ongeveer 8.250.000. De verhoging der ambtenarenpen- sioenen in het eerste wetsontwerp houdt in het nominale pensioen, wel ke in de plaats treedt van de reeds verleende toeslagen, waardoor deze kunnen vervallen. LEIUSCHENDAM VOORLOPIGE PLANNEN VOOR DE NOODKERK Het is de bedoeling van de nieuw benoemde pastoor A. A. J. Buys de roodkerk nog voor Kerstmis a.s. te doen klaarkomen. Verder is het de bedoeling van de bouwpastoor, dat in de noodkerk en later ook in de te bouwen kerk het altaar zo geplaatst Gisteren werd de Amersfoortse ju welier W. Groenhuizen uit de Lange- straat aldaar opgebeld door iemand, die zich deken Smit noemde en die bem verzocht, een aantal gouden da meshorloges, ringen en andere waar devolle voorwerpen te laten bezor gen bij het klooster van de zusters van O. L. Vrouw aan de Zuidsingel. De zending ter waarde van enige duizenden guldens betrof een ca deautje voor enkele zusters, die bin nenkort zouden vertrekken. Om zes uur zou hij dan even langs komen om de zaak verder af te wikkelen. De juwelier herinnerde zich waar schijnlijk het soortgelijke telefoontje, dat de vorige week in Bloemendaal de inventaris van een juwelier met een duizend gulden had verminderd. Derhalve waarschuwde hij de poli tie, die zich onmiddellijk naar het klooster begaf. Het pakje, zonder in houd echter, werd door de winkelier volgens afspraak aan het klooster be zorgd. Enige tijd later vervoegde zich een heer aan het klooster, met het verzoek of hy het pakje terug mocht hebben: het was verkeerd bezorgd. Toen „deken Smit" door de re cherche werd ingerekend, ontkende hij hardnekkig, maar bij confrontatie met de heer Groenhuizen werd zijn stem herkend als die van de man aan de telefoon en ook zuster-portier ken. de de stem dadelijk terug. De oplichter is de zeven-en-zestig jarige tuinman-zeeman L. J. B. uit Apeldoorn, die reeds 14 veroordelin gen achter de rug heeft. B. is dezelf de, die onlangs succes oogstte bij zijn telefoontruc te Bloemendaal en die daarna hetzelfde in Apeldoorn pro beerde. Wrijf Kou en Pijn weg met DAMPO (Advertentie) Swingstrijd nog niet ten einde Even voorbij Bentveld, ter hoogte van de manége ls 't gisteren tot een treffen gekomen tussen de Zand- voortse politie en 'n vijftigtal Haar lemse „swingjongens", 'n vijfde deel van het aantal dat afgesproken had alsnog een strafexpeditie naar Haar lem te ondernemen, na de mislukte veldslag van woensdag. Om ongeveer acht uur waren de swingersper fiets van huis vertrok ken, teleurgesteld, dat zoveel strijd makkers hun woord niet waren na gekomen. Op genoemde plaats aan gekomen, stuiten ze op een sterke voorpost van de Zandvoortse politie, onder leiding van de korpschef, hoofdinspecteur H. P. Huisman. Ze werden gesommeerd rechtsomkeert te maken, hetgeen de nozems in hoongelach deed losbarsten. Het schelden van de jongens werd door de politie beantwoord met meer doorslaggevende argumenten, waar op de swingknapen totaal gedemo raliseerd naar Haarlem terug reden, enige paren schoenen, een fietspomp en een vernield rijwiel op het slag veld achterlatend. Het Haarlemse voetvolk, dat zich, vijftien man sterk, per tram naar Zandvoort begaf, werd door een an- -Septemberde maand, waarin normaal de export over het hoogste toerental heen is; waarin de veilin gen minder dikke catalogi behoeven te laten drukken en waarin men in de bollenstreek zo langzamerhand weer aan de normale nachtrust be gint toe te komen.'In 1956 is echter alles volkomen anders. Wie deze week achter de schermen keek bij de Hobaho en bij de H.B.G., hij zag aan voeren zó groot, alsof het half augus tus was. Toch verliep de hyacinthen en narcissenhandel over het geheel vlot, terwijl men bij de tulpen weer verschillende variëteiten zag, die op nieuw in prijs terugliepen. Dubbele vroege tulpen bleven echter zeer duur. Van deze laatste groep kwamen bijv. beste twaalven van Dante, Bou- le de Neige en Schoonoord nog aan 15.en soms 16.per 100, ter wijl Murillo-sport als Peach Blos som, Marechal Niel, Electra, Oranje Nassau, e.d. tot 12.per 100 no teerden. Bij de Darwintulpen was het wel opmerkelijk, dat men Wil liam Copland en Rose Copland dè massa-soorten bij uitnemendheid! voor lage prijzen kon kopen. Verle den jaar heeft de export uitgerekend aan deze variëteiten veel geld laten zitten, omdat er een tekort aan dik ke bollen was. Nu „lopen ze over de mand" zoals dat in bollenjargon heet. En het is wel te begrijpen, dat de export het afgelopen verkoopsei zoen wel een beetje voorzichtig is geweest met het verkopen van Cop- landen voor een zacht prijsje, waar door er vermoedelijk minder orders voor deze soorten zijn geboekt ook. Men krijgt in het bollen vak nu een maal ieder op zijn beurt de klappen. Goedkoop was ook Queen of Night; beste twaalven kocht men voor 4.50 per 100. Bartigon met de di verse sports kon men echter niet voor een prikje kopen, terwijl de nieuwe rode Paul Richter duur was: tot 14.per 100. De enkele late tulpen waren over de gehele linie niet hoog in prijs. Golden Harvest, Kleurenpracht en Motherday waren wel het laagst. Vcv G. w. T.oaV, John Scheepers, Mount Erebus en Smiling Queeen werden daarentegen weer prima prijzen gegeven. Vroege broeitulpen bij de Mendels bleven ook deze week best gewaardeerd. Neem b.v. Hildegarda, waarvan nog twaalven zijn verkocht voor f 12.en 13. en voor elven van deze soort had men nog 8.— over. Olga, een vrij nieuwe randtulp liep nog tot 15—, Super ba tot 11.en Mirjoran tot 12.50. Mooie twaalven van Impe rator gingen van de hand voor 9. van Early Queen voor 11.en van Orange Wonder voor dezelfde prijs. Bij de Triumphtulpen waren het vooral Bruno Walter, Roland, Paris, Arguno en Preludium die „er uit liepen" terwijl Rijnland, Teles- copium, Aviateur, Korneforos, e.d. aan de lage kant bleven. Bij de narcissen bleef het vlot gaan uitgezonderdde anders zo veel gevraagde trompet King Alfred, die nu door andere gele trompetten ver drongen wordt. Terwijl mooie „enen" van King Alfred bijv. maar nauwelijks aan 9.konden komen, besteedde men voor Golden Harvest vrolijk rond 20. Wat de hyacinten betreft: van de witte variëteiten liepen negentienen van Arentine Arendsen naar 50. en van l'Innocence naar 47.en 48.De blauwe soorten bleven grotendeels goedkoop hoewel een dr Lieber, een Bismarck en een King of the Blues nu soms even boven m.p. kwamen. La Victoire bracht van 45.tot 50.op, Pink Pearl van 36.tot 40.en Jan Bos van 40.tot 45.per 100. Van het bijgoed waren de irissen het meest in trek. Vooral grote ma ten van Wedgwood liepen op in prijs. Het late seizoen en de grote haast die men nu heeft om ze althans een beetje op tijd in het buitenland by de broeiers te hebben, zijn natuur lijk redenen die een „hausse" in de hand werken. Werkelijk mooie tie nen van Wedgwood bleven niet ver van een dubbeltje per'stuk af! En men mag er met recht aan twijfelen of de exporteur deze prijs in het bui tenland heeft weten te bedingen dere post van de Zandvoortse politie op hardhandige wijze teruggeslagen by de halte Kostverlorenkade. De zelfde post, belette ook een groep Zandvoortse jongens, die de aanval lers tegenmoetfietsten het dorp te verlaten. Op de geruchten dat twee a drie honderd jongens de rust in de bad plaats zouden komen verstoren, was het gehele Zandvoortse korps, met inbegrip van twee politiehonden ge mobiliseerd. De korpschef, die met spoed van zijn vakantie was terug gekeerd, had het bevel gegeven otn zonder pardon toe te slaan. De 20-jarige W. J. Kerkhoven uit Bentveld die, van de prins geen kwaad wetend, alleen en per brom mer op weg was naar Zandvoort, was het eerste slachtoffer van dit bevel. Toen hij, op het bevel te stop pen, argeloos vroeg waarom hij niet door mocht rijden, werd hij zonder veel plichtplegingen beetgepakt en neergeknuppeld. Eerst toen het slachtoffer later op de avond in ge zelschap van zijn ouders de hem toegebrachte wonden kwam tonen, bemerkte de korpschef zijn vergis sing. Op het Zandvoortse Raadhuisplein en op het Houtplein te Haarlem, de thuisfronten van de beide partijen hadden zich veel belangstellenden verzameld, hopend op de kost der tegennpartij. ONVERANTWOORDELIJK OVERSTEKEN. „U stuurt het er op aan dat u zon der rijbewijs naar huis wordt ge stuurd", zei de Haagse Politierechter geërgerd tegen de 47-jarige koopman in boter, kaas en vleeswaren uit Bos koop. Deze ontkende dat het aan zijn schuld te wijten was, dat op 2e Paas dag 1956 op de Rijksweg 11 een aan rijding was ontstaan waarbij een dame zwaar lichamelijk letsel had opgelopen. De verd. zou plotseling de weg zijn overgestoken voor twee naderende motorrijders. Als getuige werd de echtgenoot van het slachtoffer, de 52-jarige M. C. B. uit Rotterdam, gehoord. Deze vertelde hoe (hij op de bewuste dag met de motor uit de richting Alphen a. d. Rijn in de richting Bodegraven had gereden met een snelheid van plm. 60 km. Hij had zijn vrouw ach terop en ongeveer 50 meter achter hem reed zijn zoon ook op een mo tor. De verdachte stond rechts van de weg bij een oprit naar Zwammer- dam. Ineens, toen getuige al vlakbij was, was de richtingaanwijzer aan gegaan en was de auto de weg ko men oprijden. De getuige had nog getracht achter om de auto heen te komen, maar hij raakte de auto, slin gerde nog even en sloeg tegen de grond. De vrouw van getuige werd ernstig gewond, maar ze is nu weer hersteld. „Die man staat te liegen", zei ver dachte. „Als u zich op de weg ook zo gedraagt als hier, is het niet best", repliceerde de rechter. De verd. had aan zijn kinderen gevraagd te kijken of de weg vrij was. De officier van justitie vond dat verdachte op een onzinnige manier de weg was overgestoken. Het blijkt zonneklaar dat kleine kinderen hem moesten coachen. Dit is gewaagd en onverantwoordelijk optreden. Verd. heeft geen mededogen en geen grein tje medelijden. Hij toont de menta liteit van een wegpiraat, aldus de of ficier. De eis was 190.boete of 20 dagen en toewijzing van de ci viele vordering. „Ik helb volgens de verkeersregels gereden", zei ver dachte. Het vonnis luidde: 100,— boete of 20 dagen en betaling van dé civiele vordering van 256,15 cent aan de benadeelde. zal worden, dat de priester met het gezicht naar de gelovigen zal komen te staan. De noodkerk aan de Van Ruysdael- laan zal ongeveer 300 plaatsen heb- "ben. Pastoor Buys zal echter alle* in het werk stellen om het aantal plaat sen uit te breiden door aanbouw van 'li vleugel waardoor naar schatting nog 50 plaatsen gewonnen kunnen worden. Ook bestaat het plan om bij de uit gang van de kerk een kapelletje in te richten ter ere van O. L. Vrouw van Goede Raad. De eerste kennismaking met de Leidsohendamse katholieken is voor pastoor Buys wel bijzonder aange naam geweest, want nadat hij er op gewezen had, dat de paroohianen voor de benodigdheden van de nieuwe kerk en voor de noodkerk zelf moeten zorgdragen (de houten nood kerk zal door het bisdom geleverd wordenbracht de eerste collecte reeds 'n bedrag op van ruim f 1900. Wegens zijn benoeming te Den Haag heeft kapelaan M. Meiman af scheid genomen van de parochie van de H- H. Petrus en Paulus te Leid- söhendaim. In het patronaatsgebouw hadden zich de besturen verenigd van de verenigingen, waaraan de scheidende kapelaan geestelijk advi seur is geweest. Als eerste spreker voerde het woord dr. S. P. Perquin, die als voorzitter van de katholieke Actie memoreerde, dat kapelaan Mei man als opvolger van kapelaan Raad- schelders aanvankelijk een moeilijke taak had. U hebt de sympathie van de paro chianen echter weten te winnen. Daar de katholieke Actie een verlengstuk is van de werkzaamheden van de geestelijkheid, heeft de K. A. van naibij de grote werkkracht van kape laan Meiman ondervonden. Spr. bracht hem daarvoor namens alle pa rochianen dank. Burgemeester Banning achtte het een voorrecht als katholiek burge meester op deze afscheidsavond tegenwoordig te zijn. Spr. hoopt dat de kapelaan nog menigmaal in het mooie Leidschen- dam zal komen, want de Leidschen- dammers zijn gehecht aan hun pries ters. De heer G. Schuyt sprak een af scheidswoord als voorzitter van de IR. K. Middenstandsbond en bood een cadeau onder couvert aan. Namens de afdeling Leidschendam en Omstreken van, de politiébond „St. Michaël" sprak adjudant Veldhoven uit Rijs wijk, die er van getuigde, dat kape laan veel met de politie in aanraking is geweest. Gedurende 5 jaar is kape laan Meiman adviseur van deze poli tiebond geweest en spr. waardeerde het dat de geestelijk adviseur steeds naar Rijswijk is gekomen om de poli tie met raad en daad by te staan. Ook de voorzitter van de zangvereniging „Arti et Oharitati", de heer C. Groe- newegen was vol lof over de capaci teiten van de geestelijk adviseur. De heer P. van der Ham sprak als voorzitter vam de L.T.B. en bood tevens een geschenk onder couvert aan. Ook de L.T.J. en de L.T.M. de den van hun waardering getuigen voor de goedfe diensten, welke kape laan Meiman ook aan deze jonge verenigingen bewezen had. Tot slot was het woord aan pastoor Van der Kolk. Kapelaan Meiman was een man die vooral in besloten kring zijn allerbeste kracht gaf voor de kerk en de noden van de parochia nen. Veel heeft deze priester voor de bekeerlingen gedaan en daarvoor meende spr. thans in het openbaar dank te mogen brengen. Het deed de pastoor leed, dat kapelaan Mei man gaat vertrekken. Vervolgens was er voor de paro chianen gelegenheid afscheid van de kapelaan te nemen en van deze ge legenheid werd een druk gebruik ge maakt. Daar de parochie H. H. Petrus en Paulus binnenkort gesplitst zal wor den in twee parochies heeft de bis schop van Rotterdam geen nieuwe kapelaan benoemd. Geb.: Johannes P. C., z. van P. J. Lelieveld en M. H. Vreeswijk; Maria A. M., d. van P. C. Meewisse en M. A. van der Meijs; Elisabeth C. J., d. van L. J. C. Goeman en P. G. M. Boers; Bernardus G. M., z. van J. F. van Baren en M. C. Greeve. .Ondertr.: C. H. Zeestraten te Wou- brugge en M. W. B. v.an Vliet. Getr.: L. J. C. Ie Cointre te den Haag en E. C. Nieuwenbroek; H. van Wijk te Hazerswoude en J. C. van Veen; L. J. M. de Koning en J. C. van der Krogt; S. M. Kempen te Ha zerswoude en M. C. H. Onderwater. N00RDWIJK Handbal MSV. Morgen begint de handbalcompetitie voor MSV voor de senioren. Het le elftal dames gaat naar HVP en het le elftal heren naar Kwiek. De reis zal gezamenlijk geschieden per bus, vertrek te 11.45 uur vanaf het Lindenplein. De indeling voor de dames is als volgt: Quick Sport, Hios, HVL, HVP 2, Tempo, MSG, OSC, Dos, Rhoda en SVLV. Voor de heren: HVL, Wilhelmus, Rhoda, Kwiek 2, Velo, Quick Sport, MSV, HVP 2, Westlandia 2, HIOS 2. „De Sportvisser". Ook dit jaar zal onder auspiciën van „De Sport visser" een snoek- en karperwedstrijd worden gehouden. De karperwed strijd, welke thans ingaat, zal duren tot 31 October a.s.. terwijl de snoek- wedstrijd zal aanvangen op 15 sept. en eindigt 15 januari 1957. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. Mulder. De Duinrand-apotheek is geopend van 121 uur en van 56 uur. WARMOND Zondag 9 sept. wordt de dok- tersdaenst waargenomen door: dr. H. Kwint, Sassenheim, telef. 7253; en dr. In Wassenaer was 't weer eens feest want vyftich jaer is daer geweest J. Beuk als orghelspeeler. Hy leydde vyftich jaeren langh met orghelspel de schoone zangh van lof en mis. En veler wens sy: Menigh mael beuckt Beuk nog het pedael. Soals haer Moeder langh geleen quam oock de Kroonprinces hierheen, Sy wil in Leyden woonen. Sy hoopt (en wy oock hoopen) dat de borgher van de sleutelstad sigh weerdich sal betoonen en niet en gaept op straet waer Beatrix oock gaet. Niet eyder is hier eeven wys want twee maeckten het wel wat grys toen sy naer Ede tooghen. Sy braecken in en maeckten spuyt, pistool en sten en kooghels buyt waermee sy syn gevloghen en dochten 't goed bewaert int waeter van de vaert. In Noortwyck was het oock weer pret, daer werden sy aent werck geset die onse dorst steeds lessen. Sy liepen hard en torsten daer een dienblad langhs de boulevard met roemers en met flessen. Sy kampten om de prys: een reysjen naer Parys. /"\ns Alphen (aen de Rhyn) was wel wat roerigh en men vocht er fel met messen en met vuysten. Een poorter die veel plaeghs verson (maer die er self niet teghen kon) toonde een Belgh syn knuysten. Het „Welkom vreemd'lingh" daer In Alphen klonck wel raer. Pen Zeystenaer, die auto's stal, die deed in Alphen oock al mal en maeckte vele broeken. De schout syn rackers, cloeck en fel, die vonden togh de snoodaerd wel, maer die was erg geschrocken. Doock in een diepe sloot in syne hoghe nood. |"\at was het weer voor deese weeck. Komkommertyd in stad en streeck en brenght niet veel verhaelen. 't Is pays en vree. Al raeckter oock al eens een borgher van de koock daer wil ick niet om maelen. We mochten vrolyck syn om één dagh sonneschyn. WILLEM VAN HORSTENDAELE. A. W. Bots, Voorhout, telef. 7313. In verband met de feesten wordt het huisvuil maandag en donderdag opgehaald. N00RDWIJKERH0UT De medische dienst wordt dit weekeinde waargenomen door dokter K. A. van Praag, Herenweg 17, tel. 385. De Duinklievers Uitslag wed vlucht met oude en jonge duiven v.a. Duffel, afstand 130 km. In concours 161 duiven. Pav. St. Pieter 1-2-3-5- 9-10-12-41; K. Duivenvoorden 4-13- 28-39; B. v. d. Linden 6-35-45-54; Pav. St. Jan 7-11-15-17-20-24-25-29- 30-33-48; v. d. BergDijkstra 8-16- 34-43-53. VVSB-nieuws Morgen speelt het eerste elftal een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Santpoortse derde klasser Terrasvogels. Aanvang 14.30 uur op het terrein aan de Zeestraat, m 12Ó uur sepelt VVSB thuis tegen VNL. Het derde elftal speelt in Noordwijk om 12 uur tegen SJC 3, en het vierde elftal, eveneens in Noord- wijk om 12 uur tegen SJC 4. SASSENHEIM Oranjefeesten op nieuwe leest ge schoeid. De op 19 en 20 sept. te houden festiviteiten zullen een ander karakter dragen dan voorheen. Er worden geen volksspelen meer ge houden. De animo hiervoor was ni hil. Om 9 uur rondgang door de schoolkinderen met kinderbloemen corso en muziek. 2 uur puzzlerit voor auto's; 3 uur grote wielerweg- wedstrijd „Ronde van Sassenheim" onder auspiciën van Ren- en Tour ver. „De Bollenstreek", voor ama teurs en onafhankelijken. Start en finish aan de Industriekade. Vele be kende rijders zullen aan de start verschijnen w.o. Arend van 't Hof, Arie v. Hou welingen, Krijn Post, A. v. Wetten, Tonny Peters, Piet Pe ters, v. Steenvoorden. 's Avonds half acht taptoe. 20 September 9 uur puzzlerit voor bromfietsers. 3 uur grote acrobati sche en muzikale show op het feest terrein. Om elf uur sluiting met vuurwerk. Zondag 9 sept. wordt de dok- tersdienst waargenomen door: dr. H. Kwint, Sassenheim, telef. 7253; en dr. A. W. Bots, Voorhout, telef. 7313. VALKENBURG GEZELLIGE PAARDENMARKT. Op 12 september wordt de gezellige paardenmarkt, met een 1000-jarige j reputatie, weer gehouden en er is1 dit jaar weer veel reclame voor ge maakt. De jaarmarkt zal bezocht worden door kooplieden uit alle delen van het land, en die kooplieden zullen eens extra voor de dag komen. De opening van de markt zal ge schieden woensdag 12 september des morgens tussen negen uur en half tien, temidden van de paardenaan- voer, waar Valkenburg weer lang zamerhand wat van gaat verwach ten. De handelaren zullen zioh trots tonen hun aanvoer op de oudste markt van Nederland te hebben ge bracht. Burgemeester M. A. van der Have zal met een korte toespraak de markt openen. Om negen uur in de morgen is er een rijtoer voorafgegaan door het prachtige Marinekorps. Vele ver makelijkheden, zoals zweefmolen, schiettent enz. enz. zullen door hun aanwezigheid de festiviteiten verho gen. VOORSCHOTEN OVERPLAATSING STATIONSCHEF. Met ingang van gisteren is de sta tionschef van Voorschoten, de heer C Bijeman tijdelijk gedetacheerd naar het station te Leiden, maar overplaatsing als stationschef te Pijn. acker volgt binnenkort. De heer Bije nvan is in Voorschoten 7 jaar chef geweest. De automatisering van het seinwezen op de lijn Amsterdam Roosendaal is oorzaak van zijn over plaatsing. De administratie van het station te Voorschoten zal in Leiden (station) geschieden. Zolang de spoorbomen van de overgang aan de Papelaan niet automatisch gesloten worden zal het openen en sluiten geschieden door 1 wegwachter. Na dering van een trein wordt thans automatisch gemeld door middel van een oranje lichtje en een bel, waarna het nog 1 y, minuut duurt, voordat de trein de overgang passeert. SVLV. Zondag a.s. om half drie speelt SVLV de eerste competitie wedstrijd van het nieuwe seizoen thuis tegen Rijp wetering. Het eerste elftal is als volgt samengesteld: M. Stomp, Th. Lamboo, C. v. Rhijn, A. J. Lamboo, L. Zonneveld, H. van Veen, W. C. Beurze, Th. Kraan, J. v. d. Werf, G. Lamboo, P. Zonneveld. Het 2e elftal speelt om 2 uur een vriendschappelijke wedstrijd tegen MMO 1. Vertrek per fiets om 12.45 uur. De medische dienst wordt ge durende dit weekeinde waargenomen door dr. F. H. W. Swen, Veurseweg 20, telefoon 2356. Voor de zuster Gezondheidscentrum tel. 2177. Damnieuws. D.E.S. heeft het nieuwe damseizoen geopend. De eer ste avond werden gong wedstrijden gehouden, die gewonnen werden door: Groep 1: Oostergo; groep 2: Weg gen; groep 3: van Egmond en groep 4: Knol. Ook vond de jaarlijkse wedstrijd NoordZuid plaats. Na een span nende strijd werd de uitslag 10—10. De persoonlijke uitslagen waren: Oostergov. d. Meij 1—1; Zitman J. v. Bemmelen 02; Oudshoorn B. v. Bemmelen 11; StormWeg gen 02; v. EgmondJ. v. d. Vlek- kert 02; v: d. Hulstv. d. Munt 20; OosteromH. v. d. Vlekkert 20; Buskens—van Delft 02; de BruijnKnol 20; Westertee'; de Ruyter 2—0. WASSENAAR 81 Verkeersongevallen in augusCu De maand augustus is wat aantal verkeersongevallen en Je gevolgen van deze ongevallen betreft, iets min der ongunstig geweest dan de maand augustus van het vorige jaar. Toen werden 88 ongevallen geregistreerd, met in 4 gevallen dodelijke afloop voor een der betrokenen; in de af gelopen maand was het aantal aan rijdingen 81, met 1 ernstig gewonde en 25 licht gewonden. Het merendeel van de 81 ongeval len, n.l. 50, deed zich voor op de Rijksstraatweg. Het in gevaar bren gen van de veiligheid van het ver keer of het belemmeren van de vrij heid van het verkeer was in 17 ge vallen de oorzaak van een aanrycUngf in 15 gevallen werd te dicht achter elkaar gereden en in eveneens 15 ge vallen geen voorrang verleend,

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9