Ü.V.S.I - U.V.S. II dg shag! EEN MEISJE ,h de (WildWest) Gaat ZATOPEK niet naar MELBOURNE? MEISJE UIT WASSENAAR IN SPANJE VERONBELUKT Overspannen vader reed met kind tegen beom ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 1 Dezer dagen heeft een bericht in de Europese bladen gecirculeerd, afkomstig uit een Poolse bron, dat Emil Zatopek een kankeraandoening zou hebben en niet zou kunnen worden uitgezonden naar de olympische spelen in Melbourne, waar hij in het marathonnummer zou uitkomen. Sportautoriteiten te Praag hebben dit bericht tegengesproken en gekwalificeerd met het woord „nonsens" Gedurende het weekeinde zullen de Bratislawa de Tsjechische kampioen- Schappen worden gehouden. Voor deze .kampioenschappen heeft Zatopek zich teruggetrokken. Hij is nl. geopereerd aan een hernia en onder toezicht van een medicus heeft hij daarna te Hout- ska, een bekend centrum bij Praag, de training hervat. Twee weken geleden heeft hij voor het eerst weer meegedaan aan een wed strijd over 5000 meter, maar na afloop verklaarde hij zich niet volkomen fit te gevoelen. Dat is de reden waarom hij op de Tsjechische atletiekkampioenschappen niet zal deelnemen aan de 10 km. In een interview met de vrouw van Emil Zatopek, de Europese kampioene in het speerwerpen Dana Zatopek, ver klaarde laatstgenoemde, dat haar man natuurlijk graag in Melbourne zou wil len starten, maar dat dit volkomen af hangt van zijn gezondheidstoestand. Mijn man noch ik, noch de medicus, die hem behandelt, kan op het ogenblik zeggen of Emil in Melbourne aan de marathon race zal deelnemen. Emil Zatopek zelf verklaarde later in een interview, dat hij zich bij zijn ont slag uit het ziekenhuis na zijn operatie buitengewoon goed gevoelde. Daardoor was hij eerder met zijn training begon nen dan de doktoren hem hadden toe gestaan. Zijn doktoren en zijn trainer stonden er echter op, dat hij een oefen wedstrijd over 5 km. zou lopen, waarbij zij hem op het hart drukten niet te hard te gaan. Zatopek besloot met de mededeling, dat hij zich op het ogenblik weer heel goed voelt en dat hij verwacht aan de Tsjechische eis voor uitzending van 29 min. 20 sec. over de 10 km. te kunnen voldoen. De Tsjechische atleten moeten vóór 15 september aan de minimum eisen wielrennen WERELDRECORDPOGINGEN MISLUKT De Franse wielrenner Saint heeft don derdag te Milaan geprobeerd het wereld uurrecord van Anquetil, dat op 46.159 km staat, te verbeteren. De poging mis lukte volkomen. Saint gaf na 23 minu ten de strijd op. Toen had hij ongeveer 17 km afgelegd. Wereldkampioen Maspes en diens landgenoot Morettini hebben pogingen ondernomen om het wereldrecord over 200 meter met vliegende start, dat op naam staat van Van Vliet met 11 sec. te verbeteren. Ook deze beide pogingen mislukten. Maspes liet 11,4 sec. en Mo rettini zelfs 11,6 sec. afdrukken. Gok de Zwitserse sprinter Plattner deed op de Vigorellibaan een gooi naar een nieuw wereldrecord. Ook deze po ging mislukte, al kwam Plattner dicht in de buurt. Voor hem bleven de chro nometers stil staan op 11.1. De Franse renner Isaac Vitre, die de zer dagen het wereldrecord op de 5 km voor beroepsrenners op open banen ver beterde, heeft thans een poging gedaan, het op naam van zijn landgenoot Jaques Anquetil staande werelduurrecord te overtreffen, Zijn opzet mislukte evenwel want hij kwam niet verder dan een af stand van 45.119 km. het record van An quetil is 46.159 km. FRITZ SCHAER GESCHORST De Zwitserse wielerbond heeft Fritz Schaer, die onlangs aan de wegwedstrij den om het wereldkampioenschap voor professionals in Kopenhagen heeft deel genomen tot 15 oktober a.s. geschorst en hem een geldboete van 100 Zwitserse franks (ruim 80 gulden) opgelegd omdat Schaer volgens de bond de strijd om de wereldtitel zonder geldige reden zou hebben gestaakt en voorts onvoldoende voorbereid aan de start is verschenen. Swift-Comblnatle Zondag wordt er met een amateur- en een nieüwelingen- team deel genomen aan het door de Utrechtse wielervereniging „De Volhar ding" te organiseren Zilveren Dom-toer- nooi te Wijk bij Duurstede. Vertrek vanaf het Stadhuisplein 9.30 uur. Lenig en Snel Winnaars van de W. J. Trelbeker en med. A- en B-klasse: 1. Th. Hoogkamers 30 p. beker; 2. J. van Tongeren 25 p. med.; 3. P. Otto 21 p. med. Winnaars „Ome. Daan-beker" en med. C-klasse en junioren: 1. Ant v. d. Kaay, beker 29 p.; 2. W. v. d. Berg, med. 23 p.; 3. P. v. Went med. 22 p.; 4. J. v. d. Kamp, med. 18 p. Hedenmiddag 3 uur vindt een club ontmoeting plaats tegen de zustervereni ging „Arie van Vliet" uit Woerden. De wedstrijd vindt plaats te Nieuwkoop. Zondag a.s. najaarscompetitie. A- en B-klase 60 km. C-klasse en junioren 30 km. Vertrek Zijlpoort naar Oud-Ade 9 uur. Start te Oud Ade 10 uur. hebben voldaan, willen zij voor Mel bourne gekozen worden, maar Zatopek hoopt, dat de officials voor hem een uitzondering willen maken omdat hü ziek is geweest. Hij traint nu weer dagelijks, 's morgens 25 km. en 's middags 25 km. en na enkele weken verwacht hij weer behoorlijke tijden te kunnen maken. Zondag 2.30 uur Alle rangen 10.25 Advertentie) ZONDAG: UVS I—II. In verband met het vijftigjarig be staan van Hilversum, is de wedstrijd HilversumUVS, welke morgen ge speeld zou worden, verschoven naar zondag 16 september. UVS speelt nu morgenmiddag te half drie een oefenwedstrijd tegen haar twee de elfjtal. waarvoor de opstellingen als volgt zijn: UVS I: Doel: v. Putten; achter: Meygaarden en v. Leeuwen; midden: F. v. d. Zeeuw, J. de Wolf, Devilee; voor: Verhoogt, C. v. d. Zeeuw, Rijshouwer, Verkuylen, v. d. Steen. UVS II: Doel: v. Duyl; achter: Bavelaar, Leu- pe; midden: H. de Haas, Jac. Verkuylen. Pardon; voor: H. Bekkering, Rietkerken, Verhoeks. W. Bekkering, Regtering. BEZOEK MORGEN COMPETITIEWEDSTRIJD Terr. Haagweg - Aanvang 2.30 uur (Advertentie) BILJARTEN In de derde ronde van het internatio naal driebandentoernooi in Amsterdam leed de Nederlandse kampioen Popeyus die zijn vorm maar niet te pakken kan krijgen, opnieuw een nederlaag tegen de Amsterdammer De Haan. Teegelaar en Vingerhoedt bleven ongeslagen, maar stelden beiden teleur in de avondronde. De grote verrassing in de vierde ronde was nl. de nederlaag van Vingerhoedt tegen Herman Popeyus, die tot dan toe niet veel had gepresteerd. In een schit terende partij waarin hij na 35 beurten met 47 tegen 29 voor stond, bereikte Po peyus in zijn 44e beurt de eindstreep en liet Vingerhoedt op 39 staan. Fauconnier verraste voorts Teegelaar en won met 5041 pnt. De uitslagen luiden: De Haan 50 77 3 0.649 Popeyus 45 77 4 0.584 Van Bommel 50 61 5 0.819 Jan Sweering 54 61 6 0.704 Teegelaar 50 78 5 0.641 Van Braam 33 78 5 0.423 Vingerhoedt 50 53 3 0.943 Fauconnier 37 53 5 0.698 Popeyus 50 44 9 1.136 Vingerhoedt 39 44 4 0.886 Fauconnier 50 54 4 0.925 Teegelaar 41 54 4 0.759 Van Braam 50 72 6 0.694 Van Bommel 41 72 4 0.569 Jan Sweering 50 75 3 0.666 De Haan 40 75 3 0.526 De stand na twee dagen luidt: 1. Vingerhoedt 6 0.926 2. Teegelaar 6 0.672 3. Popeyus 4 0.740 4. Fauconnier 4 0.697 5. Jan Sweering 4 0.693 6. Van Bommel 4 0.666 7. De Haan 2 0.547 8. Van Braam 2 0.545 DAMMEN LEIDERDORPSE DAMCLUB De Leiderdorpse Damclub organiseert woensdag a.s. een simultaan-seance. De bekende Leidse dammer W. Heemskerk zal de strijd tegen de Leiderdorpers aan binden. Alle dammers (ook zij die geen lid zijn) zijn van harte welkom. Er wordt gespeeld in het clublokaal „Het Wapen van Leiderdorp", Bruggestraat 1, aanvang 20 uur. MORGENMIDDAG COMPETIEWEDSTRIJD Aanvang 2.30 uur. Advertentie De internationale militaire vyfkamp te Antibes is donderdag en vrijdag voort gezet met de onderdelen paardrijden en granaatwerpen. De Nederlandse deelne mers konden zich bij het paardrijden niet onder de eerste tien klasseren. Dit onderdeel werd gewonnen door de Fransman Ben Mohammed Akki in de tijd van 2 min. 33 sec. De prestaties van de Nederlandse militairen bij het gra naatwerpen waren heel wat beter. Dit onderdeel werd gewonnen door de Franse sergeant Mohammed Sahli met 88,27 punten. Onze landgenoot serg.-mar. J. A. de Wijn bezette de fraaie tweede plaats met 182,54 pnt. Korp.-mar. W. L. de Wijn werd derde met 175,65 pnt. Serg.-maj. D. van Winden bezette de 22e plaats en marech. L. Davidse werd 23e. Soldaat N. Sjerp bracht het tot de 39e plaats bij het granaatwerpen en wacht meester G. R. van Neck tot de 41e. In het klassement voor het onderdeel zwemmen bezet Frankrijk de eerste plaats met 21 pnt., vóór Nederland (37 pnt.) en Zweden (47 pnt.) Na het zwemmen, het vierde onder deel van de vijfkamp, heeft Frankrijk de leiding met 133 punten in het algemeen ploegenklassement. Zweden is tweede met 173.5 pnt. en Nederland derde met 299 punten. ATLETIEK LEIDSE KAMPIOENSCHAPPEN Hedenmiddag en morgen worden op de Sintelbaan in de Leidse Hout de jaarlijkse atletiekkampioenschappen door de LAC verwerkt. De wedstrijden vangen hedenmiddag te half drie. mor genmiddag te 1 uur aan. Aan het uit voerig programma zal door 150 dames, heren en junioren worden deelgenomen. SCHAKEN Na de eerste helft van de driekamp om het wereldkampioenschap sehaken voor dames, welke te Moskou wordt ge houden, heeft Olga Rubtsova met 5 pun ten de leiding in het klassement. Op de tweede plaats volgt Elisaveta Bykova met 4Y, punt en derde is Ludmila Ru- denko met 2Y-, punt. COMPETITIE KNSB In de competitie van de Kon. Ned. Schaakbond zullen de 10-tallen van LSG I en II uitkomen resp. in de 2e klasse B en 2e klasse C. Het wedstrijdrooster voor LSG I luidt: 21 oct. uit tegen De Pion (A'dam); 11 nov. thuis tegen Zuylen (Utrecht); 1 dec. uit tegen Baarn; 6 jan. thuis tegen VW (Alkmaar); 2 maart uit tegen Zaandam; 23 maart thuis tegen Het Wes ten (A'dam). LSG II speelt tegen: 13 oct. thuis te gen Rotterdam II; 4 nov. uit tegen De Pion (R'dam); 24 nov. thuis tegen H.Ch.S.V. n; 16 dec. thuis tegen RLAC (H.); 2 febr. uit tegen Zierikzee; 24 febr. thuis tegen D.D. II (H.); 16 maart uit tegen D.D. Ill (H.). CRICKET CHARLESS BURGESS FRY OVERLEDEN In Londen is, in de ouderdom van 84 jaar, de in de cricketwereld vermaarde Charles Burgess Fry overleden. Hij was niet alleen een bekend cricketer (o.a. captain van het Engelse team), maar ook oud-internationaal voetballer, in 1893 wereldrecordhouder verspringen (7.175 meter) en verder bokser, zwemmer, golfspeler, tennisser, roeier en speer werper. Behalve in de sport had Char les Burgess Fry een reputatie als schrij ver en als lid van de vroegere Volken bond. Als zodanig moet hij eens zijn ge polst om konijjg van Albanië te worden, tegen een salaris van 100.000 gulden per jaar. Maar „C.B." had geen interesse. POSTDUIVEN C.C. RUn en Gouwe Concours met 510 duiven vanaf Duffel. Gelost om 13.50 uur. Snelrheid le duif 1495 m. p.m. z.w.- wind. Uitslag: C. Oostveen, Bodegraven 1-12; W. v. d. Jagt, Waddinxveen 2-7-15; W. v. Muiden, Boskoop 3-11; J. W. Woerde. Nieuwkoop 4; A. Verhoef. Bos koop 5-23; Bijl-Spring in 't Veld, Nieuw- veen 6; J. Griffioen, Nieuwkoop 8-10; Mevr. RooversAbels, Nieuwveen 9; J. H. Woerde. Nieuwkoop 13-14-18; J. De- genkamp. Boskoop 16; H. E. Woerde, Alphen 17; T. Rip, Waddinxveen 19-22; A. Oskam. Nieuwveen 20. C. van Bem- melen. Nieuwveen 21; W. Ringelensteijn, Waddinxveen 24; S. v. d. Kleut, Woer den 25, (Advertentie). „Neem me niet kwalijk, mijnheer, maar hebt u misschien lucifers bij U?" Strategie. Jongen: „Kom gauw agent, mijn vader en de buurman zijn al een half uur aan het vechten." Agent: „En kom je dat nu pas ver tellen?" Jongen: „Ja, het eerste poosje lag mijn vader boven". Bedrogen. „En hoe vond u Ita lië?" „Nou, ik kon niet vinden, dat het op een laars lijkt". Averechts. Vrouw (roepend uit de slaapkamer): „Heb je hem einde lijk in slaap gekregen?" Baby: „Ja moeder!" Gevat. Geschiedenisleraar: „Zeg Jan, hoe lang ben jij weg geweest?" Jan: „Sinds de slag bij Waterloo, mijnheer". Paedagoog. Vader: „Zeg jongens is het nu eindelijk afgelopen met dat vechten?" Pietje: „Kees heeft me negen klap pen gegeven!" Kees: „En Pietje mij acht". Vader: ,Nou, dan geeft Piet nog vier klappen en Kees nog drie en dan is het uit." Andere reden. Oude dame: „En ben je bij je moeder weggelopen, omdat ze je wou slaan?" „Nee, ze wou me was- Geschiktc baas. Een jonge dok ter, die verzot was op alikruiken, had zich in een klein Frans dorpje gevestigd. Op zekere dag vroeg iemand aan een van de dorpelingen: „En hoe be valt de dokter jullie?" „Best", antwoordde de man. „Hij vreet al het ongedierte weg". De dochtertjes. Toosje: „Mijn vader is zo rijk, dat hij geld od Je bank zet." Mientje: „En mijn vader heeft zo veel gouden tanden in zijn mond, dat hij met zijn hoofd in de brand kast slaapt". Zeer geschikt. Graaf: „Zou dat een goeie jachthond voor mij zijn?" Handelaar: „Buitengewoon zelfs. Telkens als u schiet, gaat hij achter een boom staan". Goed gezien. Professor: „Denkt u werkelijk, dat het klimaat van ons land van invloed is geweest op het verloop van de geschiedenis?" Student: „Ja professor, als er geen ijs geweest was, zou Jan Willem Fri- so er nooit doorheen gezakt zijn." Bepaalde omstandigheden. Ver liefde jongeman: „Ik heb genoeg van het hatelijke lachen van uw doch ter." Vader: „Ik heb nog nooit iets ge merkt van hatelijk lachen." Verliefde jongeman. „Nou, dan moet u ze eens ten huwelijk vra gen". Tactiek. „Heb je een sigaar voor me?" „Jawel, maar ik dacht, dat je niet meer rookte." „Oh, dat geldt alleen voor mijn eigen sigaren". Strijd duurde voort. Moeder, „Ben je nu alv/eer aan het vechten?" Heintje: .„Niet alweer, het is de negende ronde". De vakantiereis door Spanje, die een verloofd paar uit de residentie per auto ondernam, is donderdag avond tot een plotseling einde geko men, toen zij bij Alcala de Hen&ris, in de buurt van Madrid in volle vaart tegen een vrachtwagen reden. De 27-jarige mej. Ans Kochskaem- per uit Wassenaar werd daarbij op slag gedood, terwijl haar verloofde, de 30-jarige J. Velde met een arm breuk en zonder verdere levenage- vaarlijke verwondingen vrij kwtup. Hij werd opgenomen in een Mia- drilleens ziekenhuis. Het stoffelijk ofverschot van mej. Kochskaemper is gebalsemd, in afwachting van over- brenging naar Nederland. fabrieksbedevaart NAAK lourdes. Het voltallige personeel, 600 man, van de staalfabrieken „De Maaa" to Maastricht vertrekt morgen met ten extra-trein naar Lourdes voor een verblijf van vijf dagen. Deze bede vaart wordt het personeel aangebo den door de president-directeur, de heer E. H. van Oppen, die op 13 sep tember 70 jaar wordt. Als gasten zullen meereizen de voorzitter en penningmeester van de katholieke Ned. Metaalbewerkers- bond uit Utrecht, alsmede de dis tricts- en kringbestuurders van deze bond uit Maastricht en Eindhoven. De pelgrims worden in Lourdes ondergebracht in 16 hotels. Vrijdag 14 september wordt de terugreis aanvaard. 10 Maanden geeist De procureur-generaal by het ge rechtshof te 'sGravenhage heeft gis termiddag een gevangenisstraf van tien maanden en ter beschikking stelling van de regering geëist tegen de 33-jarige wasmachineverhuurder J. A. V. uit Voorburg, die een poging tot doodslag zou hebben ondernomen op zijn vijfjarig zoontje Leo, door met grote snelheid met zijn auto te gen een geparkeerde staande bestel wagen op te rijden. Het zoontje, dat bij zijn vader op schoot zat, liep een hersenschudding en een gebroken been op. De procureur-generaal achtte het ten laste gelegde bewe zen, doordat zowel de echtgenote van V. als zijn schoonouders hadden verklaard, dat hij had gezegd: „Als Tine (zijn vrouw) niet bij mij terug komt, rij ik me met de kleine jon gen te barsten". Een week voor de aanrijding, om streeks midden juli van het vorig jaar, was de vrouw van V, de 33- jarige T. V. de K. met haar drie kin deren midden in de nacht van hem weggevlucht naar haar ouders, om dat zij bang was vermoord te wor den. Na enkele dagen kreeg de va der het zoontje Leo met medewer king van de politie terug. Het hof zal over veertien dagen vonnis wijzen. meisje bij aanrijding GEDOOD Te Nijmegen is gistermiddag het 4- jarig meisjes Werson, dat bij haar va der op de fiets zat, gedood toen de fiets werd aangereden door een auto, bestuurd door een inwoner van Oss. De vader werd zwaar gewond en is naar het Canisiusziekenhuis te Nij megen overgebracht. Zijn toestand was gisteravond redelijk wel. De auto werd slechts licht beschadigd. Do oorzaak van de aanrijding is nog niet vastgesteld door de politie. WIJ KOMEN NAAR LEIDEN In Stadsgehoorxaol, Broostraat Toegangsbewijzen 50 cent zolang de voorraad strekt verkrijgbaar aan de zoal, uitsluitend voor de aanvang van de show. Ad verton HO. door HOFFMANN BIRNEY 26) „Ik heb", begon hij, „in mijn schrijf tafel een copie van een gedicht, waar van beweerd wordt dat jij het ge maakt hebt. Het heet: Keizer Augus tus de Grote". „Nu gaan we over oude geschiede nis spreken. (Er was enige vrolijk heid in Court's stem). Als dit een ver hoor is, danben ik schuldig. Een vrolijke, kleine balladegeestig enzovoort. Maar Carver ging op de plagerij niet in. „Er klopt ergens iets niet, zei hij rustig. „Ik vraag me zelfs af, waarom de man die dat ding schreef en er mee praalde niet zijn uiterste best deed mijof miss Moranin dat geval van Jerry Evans te ibetrek- ken". „Of miss Moran, herhaalde Court Carver's woorden. Carver keek vlug op, toen verdween plotseling de vragende uitdrukking Van zijn gezicht. „Ah juist! iHet heeft geen zin, haar er in te betrekken niet? En van mij geldt hetzelfde. Court, de man die zijn mond houden kan en vragen be antwoordt met een kort „ja" of „nee" zonder een hoop overbodige zinnen, die man is wat voor mij". „Is dat een wenk voor mij om nu te zeggen, dat ik het betreur dat heer lijke gedicht over de Keizer gemaakt te hebben en dan te smeken, weer het baantje van scheikundige te krij gen?" „Je zou 't weer kunnen krijgen. of iemand anders, die even goed is als jij. Ik kan mannen, die weten wan neer ze praten en wanneer ze zwijgen moeten, gebruiken". „Het is mogelijk, dat ik u eens aan deze woorden herinneren zal". „Denk er eens over na. Je weet, waar je me vinden kimt". Hy draaide zich vlug om en liep weg, voordat de jongeman antwoor den kon. Court keek hem in gedach ten na. „Guus", mompelde hij, „de olijf tak.... de witte vlegde ferme handdruk der vriendschap.... wat gebeurd is is gebeurd en je kleine ge dicht was een scherts, waar ik wel tegen kan. Nee, Guus, die houding staat je niet. Tiimeo Damaos et dona ferentes (Ik vrees de Danaërs, ook als ze geschenken brengen). Het onderzoek inzake de dood van King duurde vrij wat langer dan het eerste. Alle vijf cowboys van de ranch moesten de eed afleggen en daarna getuigen. Tenslotte kwam Court aan de beurt Hy antwoordde kort en duidelijk op alle vragen. Er waren echter twee vragen, die hij vreesde. Nadat „Dok" Morgan vernomen had hoe Court heette, wat zijn beroep was en dat hij King bij de kreek vond, kwam de eerste gevaarlijke klip. „Waarom zocht u hem?, waarom wenste u hem te spreken?" Hij en Evans waren vrienden ge weest. Ik wist, dat King zich de dood van Evans erg aantrok en wilde hem mijn leedwezen betuigen. Dat was alles". Court had zonder aarzelen gespro ken. Lafe Young, die tot nog toe de hele zitting met koele .onverschillig heid gevolgd had, keek Court aan en liet hem niet meer met zyn blikken los. Het verhoor ging verder en Court merkte tot zijn grote verlichting, dat de lijkschouwer op dit onderwerp niet verder doorging. Hij vroeg niet waar om King zich wilde verkleden, waar om Court op hem had gewacht en waar ze heen hadden willen gaan. Onder grote spanning vertelde Court toen, wat er precies gebeurd was. Young had na King's 'bedreiging de handen werkelijk in de hoogte ge stoken, toen plotseling de kleine re volver getrokken en twee keer achter elkaar geschoten". Toen was Lafe aan de beurt. Hij getuigde, dat er nooit vijandschap tussen hem en de dode geweest was, en dat de plotselinge woede en het scheldwoord van King hem verrast hadden". „Toen ik hem naar zijn revolver grijpen zag dacht ik: hij of ik, en ik besloot, dat nietik'het zou zijn". „Een ogenblik, Lafe, viel Morgan hem in de rede. „Mr. Court, nog één vraag. Zag u, dat King zijn revolver trok, zoals de getuige beweert?" „Op de vraag, of ik dat zag of niet, zei Court duidelijk, imoet ik met „nee" antwoorden". „Wat bedoel je daar eigenlijk mee?" „Op dat ogenblik keek ik niet naar de getuige en zag slechts hè». De rest ging heel vlug. Daarna moest Lafe nog laten zien waar hij de kleine revolver zo vlug vandaan had gehaald. Hij draaide de lapel van zijn leren jas om en liet toen twee metalen veren zien, waar tussen men met gemak een klein pi stool steken kon. Als men met de arm of iets anders tegen één der veren drukt, raakte het wapen van zelf los. Met deze demonstratie, die door de aanwezigen met verbazing en zelfs iets als bewondering gadegeslagen werd, was het officieele gedeelte af gelopen. Toen Dok Morgan en Lafe alleen waren, zei de lijkschouwer: „Gehiel particulier gesproken, Lafe, maar ten behoeve van de belastingbetalers in Tedder County wil ik je zeggen, dat twee „zelfverdedigingen" in één week een tikje te veel is. En om het maar eens mild uit te drukken; het maakt de mensen in de buurt een beetje zenuwachtig. Ik geef je hiermee je 45 revolver terug, maar ik zal de andere maar houden als bescherming van de openbare veiligheid. Van wat ik zo gehoord heb, Lafe, schijn je je tegen, woordige betrekking te verlaten. Ik zou zo denken dat het het beste voor jou en de anderen is, dat je eens va kantie neemt.... een héél lange va kantie en erg ver weg van hier. Ge heel onofficieel en als arts gesproken, ben ik van mening dat je de laatste tijd veel te hard gewerkt hèbt eji dat een verandering van lucht buiten gewoon goed voor je zou zyn. Eo denk erom, ik verkies niet te horen, dat je een tweede exemplaar van deze kleine revolver koopt". De zon lag al op de westelijke top pen van de Hidalgo-bergen. Op dé Bar-Rafter-K waren twee timmer lieden bezig doodkisten voor Evans en King te maken .terwijl de vyf cowiboys graven groeven in de kleine weide rondom de Zilverbron. Op korte afstand zat Ted Court en keek door een verrekijker. Toen Court later naar het woonhuis terugging vond hij daar Nora Jane op hem wachten. Haar gezicht was krijtwit. „Ik hoorde je getuigenis, begon ze zonder enige inleiding. „Mrs Mace en ik zaten in de kamer met het raam open, en we hoorden alles. Eerst wee ik zo woedend dat ik je ontslaap wilde, net als Yong. Voor ik dat ech ter doe, wil ik je nog een kans geven. Waarom sprak je op die manier? Iedereen die je hoorae moest de in druk hebben ,d at Yong en jy de beete vrienden waren en dat je trachtte hem te helpen".

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5