RIJNSTREEK DE LEIDSE BIOSCOPEN? Ook Katwijk vierde feest WAT BRENGEN Leidse Agenda ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 BODEGRAVEN Vergadering L.T.B. Deze goed bezochte eerste vergadering van het seizoen werd o.m. bijgewoond door de geest, adviseur kap. J. Voortwist, de heer C. van Schaik als technisch adviseur en de heren rar. H. de Munk en J. Salm van het assurantie kantoor van de L.T.B. te Leiden. In zijn openingswoord memoreerde voorzitter W. Agterof de slechte weersomstandigheden, die voor deze omgeving gelukkig nog geen ramp betekenen. Hij zegde meer vergade ringen toe. Er waren circulaires bin nengekomen van het bondskantoor, waarin resp. de bedevaart naar Hei- loo werd geanimeerd, en de aandacht werd gevraagd voor diverse cursus sen. De heer v. Schaik, hoofd van de Landbouwschool bracht een optimis tisch verslag over het voorbije cur susjaar. In het najaar zullen een drietal melkerscursussen worden ge organiseerd. Na een dankwoord door de voorzitter besprak deze verschil lende punten, zoals mond- en klauw zeer (marktvee moet 4 maanden te voren zijn ingespoten), de kwaliteits regeling van de melk, waarbij o.a. de benoeming van dhr. van Dam als voorzitter van het bedrijfschap Zui vel ter sprake kwam, de garantieprij zen van voedergranen (wegens stij ging van de wereldmarkt is de hef fing op haver verdwenen), de toene mende schapenhouderij, en aan de hand van een rapport van prof. Hor- ring de eigenaarslasten, die meer in de kostprijs berekend dienen te worden. De rondvraag bracht de melkprijs, de waterschade en de prijs van de inenting van varkens ter sprake. Mr. Munk gaf op interessan te wijze een exposé over de W.A.- verzekering. Dit i.v.m. het verval len van de automatische verzekering door het lidmaatschap van de be drijfsvereniging (Platteland) per 1 jan. a.s. De geest, adviseur knoopte hieraan een geestelijke injectie vast, waarna de voorzitter deze bijeen komst sloot. Mej. E. Heida, lerares aan de In dustrie- en Huishoudschool, zal Bo degraven over enige weken verlaten wegens een benoeming als lerares aan de Chr. Huishoudschool te Rotter dam. ESTO A.s. zondag zal de com petitie voor de witgelen weer gaan draaien. Het eerste elftal krijgt de zwaarste tegenstander op bezoek nl. Moercapelle. Om 12 uur speelt Esto 3 tegen Nieuwkoop 3. In Woerden vindt de ontmoeting plaats VEP 3 Esto 2. Voor het komende weekeinde zal de medische dienst worden waar- genomen door dr D. Ragay, Noord- sfraat, tel. 2030 en zr. v. Wijk, Zuid zijde 14. - Concert Maandagavond om 8.30 uur zal op de Markt het concert plaats vinden, dat op 1 aug. j.l. werd afgelast. Stalin-prijs wordt Lenin-prijs Maarschalk Worosjilof, de - presi dent van de Sow jet-Unie, heeft vrij dag een decreet ondertekend, waarbij de internationale Stalinprijs voor de vrede wordt afgeschaft en vervan gen door de internationale Leninprijs voor de vrede. Alle Stalinprijzen, die van 1950 tot 1955 zijn uitgereikt, zullen Leninprij- zen moeten heten, aldus het decreet, dat omgeroepen is door radio-Moskou. De prijzen zullen elk jaar op 21 april, de geboortedag van Lenin, uit gereikt worden. Waarnemers voor Poznan Geboren: Nicolaas Maria zn van H. ErnstWalraven; Alphóns Aloysius M. zn van J. van LeeuwenStol wijk; Johannes Pieter zn van J. Kra nenburgHarselaar. Getrouwd: H. Groenendijk en J. v. d. Heyden. NIEUWYEEN GOUDEN BRUIDSPAAR. Op 19 sept. a.s. zal het een halve eeuw geleden zijn, dat in Alphen a. d. Rijn een jongeman van 26 jaar met zijn even oude bruid in het toen malige gemeentehuis op de hoek BruggstraatJulianastraat in het hu welijk trad. Het was de heer H. J. Freijee uit Nieuwveen en mej. A. J. Bunnik uit Alphen a. d. Rijn. De heer Freijee verdiende in die dagen 8. per week bij een stoomwasserij waar de bruid negen jaar in dienst was ge weest als fijnstrijkster, voor een loon van 3.per week. Kort na zijn huwelijk kreeg de heer Freijee 1.50 opslag. Toch bleef hij niet lang meer bij de wasserij, daar hij een beroep wilde hebben, dat hy in de buiten lucht kon uitoefenen. Na enige tijd bij de scheepswerf Boot te Alphen a. d. Rijn te hebben gewerkt, ver trokken zij naar Nieuwveen, waar hij als los-arbeider zijn kost trachtte te verdienen. Later begon de heer Freijee voor eigen rekening een tuin derij, maar van de negentien jaren dat hij deze had, zijn er eigenlijk tv/aalf slecht g/eweest, vertelde de bruidegom. De fam. Freijee is achttien jaar lang depöthouder geweest van Van Gend en Loos. Toentertijd reed het treintje nog, en moesten de goede ren door het dorp worden rondge bracht. Hier zorgde meestal de brui degom voor. Soms moest zij wel met een vracht van 100 kilo op een krui wagen naar Zevenhoven. Het echtpaar heeft elf kinderen ge had, waarvan er nog zes in leven zijn. Deze zijn allen getrouwd. Er zijn 23 kleinkinderen. Vader Freijee werkt thans nog wat voor de ge meente, zodat hij samen met de uit kering Noodwet nog een aardig in komen geniet. Iedere zondag kan men de 'bruidegom nog bij een voetbal- of handbalwedstrijd zien, want de sport ligt hem na aan het hart. Het zal het gouden paar op 19 sept. zeker niet aan belangstelling ontbreken. Jaarvergadering Nic. Boys. De voorz. verwelkomt de nieuwe geest. adv., kapelaan Messen. Deze is dank baar voor de prettige ontvangst en zegt zijn volle medewerking toe. Aan de aanvoerder van het tweede elftal overhandigd de voorz. de kampioens medaille, wegens het kampioenschap 3e kl. van de GVB. Op zeer uitvoe rige wijze geeft de secr. hierna een overzicht van het seizoen 1955'56. Er blijkt een batig saldo te zijn. Van de aftredende bestuursleden stellen W. Lenting en A. J. v. Trigt zich niet meer herkiesbaar, terwijl C. Hooger- vorst, W. v. Diemen en J. Stouten worden herkozen. Als nieuws be stuurslid wordt H. C. de Groot ge kozen. De elftalcommissie is als volgt: B. Freijee, H. v. d. Hoorn, W. Lenting, C. Bon en N. Lenting. Bij de rondvraag komt natuurlijk de terrein- en kleedkamer-kwestie weer ter sprake, zonder dat er echter van enig resultaat gesproken kan worden. NOORDEN Oranjefeesten Dinsdag 11 en woensdag 12 sept. worden in Noord den de jaarlijkse Oranjefeesten ge houden. Dinsdag 9 uur optocht van de schoolkinderen door het dorp, ver trekpunt café de Roos. 9.30 Opening van de feestiviteiten; 10 uur kinder spelen; 1.30 uur vliegerwedstrijd op de Prolkade. 's Avonds 8 uur stoelen dans in de Kaatsbaan om geldprijzen. Woensdag: 10 uur ringrijden met paard bespannen versierde kaasbrik ken, inleggeld 1.1 uur de tradi tionele ronden van Noorden voor jongens van 13 tot en met 15 jaar op gewone fietsen. Diverse vermakelijkheden en kraampjes zijn langs de openbare weg opgesteld. W0UBRUGGE Geb.: Carla Theresia, d. v. J. C. M. van der Meer en G. C. van der Post; Dirkje Désiré, d. v. J. P. van Oosten de en E. van der Lint. Ondertr.: P. J. van der Meer 29 j. en J. van Leyden 24 j. Overl.: A. Hoogervegt 59 j., echt genoot van A. Koetseir. R0EL0FARENDSVEEN DOSR. Zondag gaat het eerste en tweede elftal van DOSR naar IJselstijn om daar tegen WLJ I en II een ere-wedstrijd te spelen van wege het 30-jarig bestaan van deze vereniging. Vertrek per autobus te 10 uur. Het was gisteren de laatste dag van de Oranjefeesten en het weer werkte buitengewoon mee om een en ander te doen slagen. En het is geslaagd. De kinderfeesten begonnen met mooi zonnig weer te half twee op het feestterrein aan de Noord wij- kerweg. De uitslagen van deze spel len waren als volgt: lste klas meisjes: houtjesrapen: 1. Mia Aanhana, 2. Annie van der Weij- den, 3. Gerda van Delft, 4. Annie Koppen, 5. Nelly van Dam, 6. Geer tje v. d. Waay, 7. Hetty Teljeur. Tweede klas meisjes: lepel in de fles: 1. Ansje de Jong, 2. Miesje v. Bent, 3. Marietje Freke, 4. Ria Knetsch, 5. Frick Hensen, 6. Annie Aartsen; idem 2de groep: 1. Cockie Meijer, 2. Ellie Zwaan, Charlotte Noort, 4. Nelly Prins, 5. Corrie Ras molen, 6. Plonie Oudshoorn. Derde klas: Wasophangen: 1. Aaf- ke v. d. Gugten, 2. Nelly v. Tol, 3. René Burgemeester, 4. Marga Bo- mas, 5. Nelly de Jong, 6. Jeantje Ar- kesteijn. Idem 2de groep: 1. Elly Meijer, 2. Corrie v. Rijn, 3. Mieke Kreft, 4. Nanda Mybenga, 5. Kitty Saturma- lay, 6. Hilleke Pieters. 4de klas meisjes: Naar de trein: 1. Synthya Beumer, 2. Maryke v. d. Bent, 3. Elly v. Egmond, 4. Frieke van Delft. 5. Arendje de Jong. 2de Groep: 1. Anneliesje Molen- kamp, 2. Letty van Maaren, 3. Jean- De Raad van Europa heeft vrijdag tje zuyderduyn, 4. Janny Varkevis- ser, 5. Annie Zuyderduyn. 5de klas meisjes: Poprijden: 1. aan de Poolse regering gevraagd toe stemming te geven voor het zenden van waarnemers naar de processen over de ongeregeldheden te Poznan. Het verzoek werd gedaan in een telegram aan premier Cyrankiewicz, na een vergadering van het bureau van de raadgevende vergadering van de raad. Gezegd wordt, dat de delegatie zou bestaan uit leden, die de groot ste objectiviteit in acht zouden ne men. Drie mijnwerkers, die zestien uur ongesloten waren geweest in een mijn nabij Dortmund, zijn vrij dag gered. - De hoop dat elf boeren, die woensdag in het gebied van Gostivar in Zuid-Slavië nabij de Albanese grens door een aardverschuiving zijn verrast, kunnen worden gered, is op gegeven, aldus, heeft het Zuidslavi- sche blad „Borba" vrijdag gemeld. Ongeveer dertig boeren, die vee naar de markt te Gostivar dreven, werden door de verschuiving overvallen, maar een deel kon worden gered. Behalve de elf boeren zijn ook 1.200 schapen onder aarde en stenen be dolven. Scheep POTLOOD en GEEST Oplossing N. 525. Horizontaal: 1. imperiaal, 8. mos, 9. pro, 10 pt, 11. rap, 13. M.O., 14. Se dan, 16. rood, 17. toog, 18. leger, 20. Tr, 22. nar, 23. Da, 24 oei, 26. ara, 27. rurograaf. Verticaal: 1. imperator, 2. mot, 3. p.s., 4. raad, 5. A.P., 6. arm, 7: loop graaf. 11. reden, 12. pater, 14. sol, 15. nor, 19. gang, 21. reu, 23. dra, 25. Ir, 26. Aa. Corry van Deursen, 2. Janny Imt- lioorn, 3. Rina Bierman, 4. Dini Groeneveld. 5. Mientje Aanhane. Idem 2de groep: 1. Ada Ouwehand 2. Roeli Sinon, 3. Lyda Wieschmeijer, 4. Tilly Strosnijder, 5. Ina Korpers- hoek. 6de en 7de kl. meisjes: 1. Suze De gens, 2. Trijntje van Delft, 3. Willy Fennes, 4. Greetje v. d. Meij, 5. Cor rie v. d. Gugten. Idem 2de groep: 1. Coba Durieux, 2. Mar greet je Lutgendorff, 3. Thea van der Poel, 4. Adrie Verhart, 5. Dini Ouwerling. lste klas Jongens: vlag steken: 1. Hennie v. d. Haak, 2. Rineke Jansen, 3. Adri Aanhtanen, 4. Willie Vier- bergen. Idem 2de groep: 1. Cees Weehui zen, 2. Jacques Verhoef, 3. Tonny Aartsen, 4. Leen Schuiling. 2de klas jongens: Naar de trein: 1. Jantje Kooiman, 2. Cees Koele- wijn, 3. Theo Aanhane, 4. Jakob v. Dijk, 5. Dick Houwer, 6. Martin van Maaren. Idem 2de groep: 1. Jan de Vreugd, 2. Herman v. d. Plas, 3. Jan Verkaik, 4. Jan Teljeur, 5. Cees Noort, 6. Hen- ny Rijnsburger. 3e kl. jongens: touwtrekken: 1. Rob Cillekens, 2. Jan de Haan, 3. Arie v. d. Zwan, 4. Jac. v. d. Bent, 5. Jaap v. d. Bent, 6. Fredk Heemrood. Idem groep 2: 1. Tonny Ouwehand, 2. Arie Messemaker, 3. Jac. Onderwater, 4. Bart v. d. Jagt, 5. Bert Zandbergen, 6. Jan Vink. 4e kl. jongens: zaklopen: 1. Nan Anes, 2. Arie Knetsch, 3. Harry Grim bergen, 4. Rudi Floor, 5. Bernard Durville. Idem 2de groep: 1. Jan de Mooy, 2. Henk v. d. Voort, 3. Jan van Zeist, 4. Ati Albers, 5. Victor Vlasman 5e kl. jongens: Stokhenge- len: 1. Jan Houwer, 2. Robbie Prin sen, 3. Hans Bomans, 4. Henny Til burg 5. Jac. Zuyderduyn, 6. Leo Mode"Shoiv Hiermede maken wij U be kend, dat wij onze Najaarsmodellen zullen tonen op Dinsdag 18 september Woensdag 19 september Donderdag 20 september telkens 's avonds om 8 u. precies in Hotel „HET WITTE HUIS", Wilhel- minapark te Oegstgeest. Kaarten verkrijgbaar a 1,25 incl. koffie en gebak bij: Modehuis van Strien Emmalaan 87, Oegstgeest of bij Hotel „Het Witte Huis". Om teleurstelling te voorko men raden wij U aan tijdig kaarten te bestellen ook telefonisch onder no. 31412. (Advertentie) VOORHOUT Kreft, 7. Wiggert Kloos. 6e en 7e kl. jongens: 1. Leen van Delft, 2. Jac. Timmermans, 3. Jan Hoek, 4. Maart Verhoef, 5. Martin Aanhane, 6. Ton ny Kleppen. Idem 2e groep; 1. Jan van Leeuwen, 2. S. van Klaveren, 3. Cock Zuyderduyn, 4. Arie v?n Rijn, 5. Gerrit Verhoef, 6. Gerard Warmen- hoven. De volksfeesten zetten reeds in de vroege morgen in met een hengelwed- strijd,waarvoor 24 deelnemers wa ren. De eerste en 3e prijs werd ge wonnen door de heer Wagter Sen, de 2e door J. Houwaard. De ronde van Katwijk, een hard loopwedstrijd over V/z Ikm. had veel belangstelling en was interessant. Er waren 11 deelnemers voor. De uit slag was: -. A. Ouwehand, die een legpenning verwierf en 2. J. J. Knetsch. A. Freke, Achterweg had de derde prijs als de best geklasseerde van de junioren. Voor de puzzel- tocht voor auto's en motoren waren 28 deelnemers ingeschreven. De tocht was 25 k.m. lang. No. 1 was het team Maliv. d. GugtenA. v. d. Jagt, 2. MagSchoneveldJ. Minnee, 3è de heer en mevr. Scheele, 4. de Ruyter v. d. Berg. Het touwtrekken had de volgende uitslag: 1. groep van Kla veren, 2. groep Grootendost, 3. groep v. d. Gugten. Idem van de dames: 1. groep Parlevliet, 2. groep Vooys. Na afloop der volksspelen een pauze om de inwendige mens te ver sterken, waarna de grote lichtstoet een aanvang nam, aan welke tocht een drietal muziekkorpsen meewerk te, die er tussen de ruim 50 wagens, de stemming inhielden. En na afloop i hiervan het populaire volksconcert' bijgewoond door een duizendkoppige menigte, waarvan enkele honderden aan de bekende rondedansen deel namen. Een extra woord van hulde aan de Harmonie zonder welke het feest geen groots feest zou zijn ge worden. Nu kan het bestuur met dank en voldoening op haar vele werk terugzien en heeft de inwoners danig aan zich verplicht. KATWIJK AAN BEN RIJN Katholieke Gezinszorg. Er be staan plannen in de parochie om een „Stichting Katholieke Gezinszorg en Gezinshulp" in het leven te roepen. Een comité, bestaande uit mevr. Joh. Grimbergen, Rijnstraat, mevr. Schaerlackens en de heer C. L. van Kesteren, heeft de voorbereidende werkzaamheden op zich genomen. Meisjes, die belangstelling hebben voor dit prachtige sociale werk, kun nen zich reeds nu opgeven bij mevr. Grimbergen, Rijnstraat 41. Binnen enkele dagen zullen de gezinshoof den door een der comitéleden bezocht worden o.m. om donateurs in te schrijven. Reeds lang is er behoefte gevoeld om tot oprichting van zo'n instelling te komen. De zondagsdienst. De zondags dienst voor de artsen te Katwijk aan Zee wordt waargenomen door dokter C. Hagen, Prinses Julianalaan 5. Voor wat betreft de patiënten van de doktoren J. Bergman, H. M. Hueting en E. E. van der Laan, wordt de zondagse dienst waargenomen door dokter H. M. Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2152. Tot onderwijzer aan de St. Jo zefschool is benoemd de heer De Laat te Eindhoven. Gistermorgen te 7.15 uur is een autobus van de lijndienst Leiden Noordwijkerhout, ter hoogte van per ceel H. C. Damen aan de Jacoba van Beierenweg, van de weg af dwars door een haagbeplanting in 't zachte bloembollenland terecht gekomen, waardoor de bus geheel op de zij kwam te liggen. Oorzaak hiervan moet gezocht worden in de te smalle weg voor het passeren. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De vele passagiers konden allen in een volgende bus overstappen. Vermel denswaardig is wel dit, dat precies 10 dagen geleden een autobus van de zelfde lijn, echter nu van de tegen overgestelde richting eenzelfde euvel overkwam. Precies op dezelfde plaats Ook hierbij liep geen enkele pas sagier verwondingen op. De eigenaar van het bloembollen land had juist in de afgelopen week een nieuwe haag ter lengte van plm. 15 meter, met afrastering, aange bracht, welke nu weer is vernield. Zondag 9 sept. wordt de dok- tersdienst waargenomen door: dr. H. Kwint, Sassenheim, telef. 7253; en dr. A. W. Bots, Voorhout, telef. 7313. Z0ETERMEER KINDERFEESTEN Het kinderfeest, dat bij gelegen heid van de Oranjefeesten gehouden werd, is dank zij het werkelijk schit terende weer en de uitstekende lei ding van de heer J. Kok, buitenge woon geslaagd. De wedstrijden, die door de meer dan 1000 kinderen ge houden werden hadden een vlot ver loop. De uitslagen van deze wedstrij den luiden als volgt: Meisjes 6 jaar (blokjes rapen): 1. Marry Kuhlman, 2. Marian v. Eg- mond, 3. Paula Adegeest, 4. Jacque line de Vries, 6. Ineke Rozenboom, 7. Adri Kuhlman, 8. Marijke van Driel, 9. Ria v. d. Meer. Meisjes 7 jaar (wedloop ei op le pel): 1. Marian de Hollander, 2. Margo v. d. Berg, 3. Ria Kuhlman, Greetje Vollebregt, 5. Janny v. d. Meer, 6. Toos Sebel, 7. Nelleke v. d. Haak, 8. Gerretje Waltman. Meisjes 8 jaar (wedl. met blokjes): 1. Anneke Dorst, 2. Ria van Elles- wijk, 3. Gemma Vollebregt, 4. Elly Vollebregt, 5. Tine Voskamp, 6. Ineke Vollebregt, 7. Anneke v. Dijk, Ineke van Eerden. Meisjes 9 jaar (aardappelgooien): 1. Tineke van Haaren, 2. Elsje Riet kerk, 3. Anny van Galen, 4. Joke Muilwijk, 5. Dineke Klos, 6. Janny van Dorp, 7. Rietje Luiten, 8. Sjaan Opstal. Meisjes 10 jaar (wedl. om paaltjes) 1. Nelly van Reeuwijk, 2. Nelly van Eekelen, 3. Cootje Kuhlman, 4. Rita Middelkoop, 5. Coby van Herk, 6. Joke Stoop, 7. Ria Groenewegen, 8. Willy Vollebregt. Meisjes 11 jaar( was ophangen): 1. Truus Kneppers, 2. Ada Pieterse, 3. Ine de Kooter, 4. Lomi Meinsma, 5. Marry Westhoek, -6. Ali den Hertog. Meisjes 12 jaar (kellnerwedloop) 1. Sjaan Vermeer, 2. Monica Uiten- bogerd, 3. Margo Jongerius, 4. An- Casino. De reden, waarom de Nederlandse titel van deze film „Ik verdedig mijn kind" luidt, vindt men pas aan het einde van het verhaal. Gedurende minstens driekwart van het voorafgaande heeft de moeder een ballet-danseres haar kind he lemaal niet verdedigd; zij heeft al leen maar gedanst op aansporing van haar ambitieuse maar harteloze echt genoot, die zijn vrouw slechts be schouwt als een middel om geld te verdienen. Wanneer haar carrière door een auto-ongeluk is gebroken, probeert deze man zijn dochtertje, dat eveneens dans-talent bezit, te gaan exploiteren en dan is het mo ment aangebroken, dat de moeder „neen" gaat zeggen. Daarop volgt een vrij abrupt dramatisch slot. Er Zijn in deze film enige fraaie balletdan- sen en goede shows te zien, welke het vooral door hun kleuren uitstekend doen. Toegang'boven 14 jaar. Luxor: Jean Gabin met zijn ka rakteristiek masker speelt in de film „Gas-oil" de rol van vrachtwagenbe stuurder. Hij draagt deze film door zijn merkwaardige onbewogen ma nier van spelen. Overigens is deze film, die over misdaad langs de weg handelt niet het meesterwerk, dat wordt aangekondigd. Aan de rolprent kleven de fouten van bijna alle Franse films, de onrustige montage en de verwarde intrige. Het verhaal is echter niet zonder vernuft samenge steld. Een vrachtrijder rijdt over het lijk van een vermoorde man van wie 5 miljoen francs zijn gestolen. De bandieten, die de overval in scène hadden gezet, verdenken de chauf feur er van, dat hij het geld heeft achtergehouden. Daarom volgt men hem op de voet. Aan het slot van de film worden de bandieten met be hulp van de wagens collega's-chauf feurs ingesloten. Het filmverhaal maakt een reservering nodig. Rex. „Jungle Jim en de zwarte duivels" in een verhaal over de LICHT UIT IN LEIDEN. Door een storing in een transfor mator van de centrale in de lichtfa brieken te Leiden heeft gisteravond om omstreeks vijf over tien de stroomlevering tien minuten stil ge staan in enige gedeelten van de stad. Hierbij was ook het noorden met het stationscomple* begrepen. neke Klos, 5. Tineke v. d. Goes. Meisjes 13 en 14 jaar (blinde vink) 1. Anneke Adegeest, 2. Joke Hoog duin, 3. Ria Janssen, 4. Jopie Dorst. Jongens 6 jaar (vlaggetjes in stoof) 1. Paul Rosbergen, 2. Sitse Wagenaar, 3. Arend Klos, 4. Kees v. d. Meer, 5. Gerard van Haastert, 6. Sjoerd Meinsma, 7. Jantje Vollebregt, 8. Keesje Paul. Jongens 7 jaar (wedloop rug waarts): 1. Hans van Zetten, 2. Pe ter Sebel, 3. Henk Bolleboom, 4. Gé Killesteijn, 5. Wally Salzman, 6. Jan Koot. Jongens 8 jaar (bus gooien): 1. Jan Voskamp, 2. Wim Moers, 3. Piet van Haastert, 4. El Wagenaar, 5. Rokus Klos, 6. Jan van Puffelen. Jongens 9 jaar (wedloop met kopje duikelen): 1. Leen Waltman, 2. Robby Salzman, 3. Rini van Ruiten berg, 4. Gijs Friggen, 5. Loek Lex- mond, 6. Harry Koot. Jongens 10 jaar (zaklopen): 1. Kees Broer, 2. Jan Duinisveld, 3. Jan v. d. Helm, 4. Hugo Smit, 5. Jan Bierman, 6. Herman de Jong. Jongens 11 jaar (bierton rollen): 1. Adri Kuhlman, 2. Eddy Ruif, 3. Daan v. d. Ende, 4. Rein Hanselaar, 5. Tonny Stoop, 6. Aad v. d. Linde, 7. Kees van Driel, 8. Peet Rietkerk. Jongens 12 jaar (wedloop met hin dernissen): 1. Jan Rosbergen, 2. Jan Wijnands, 3. Peet Opstal, 4. Hans Loonstra, 5. Jan Hoogma. Jongens 13 en 14 jaar (bal in mand): 1. Jan Visser, 2. Jan Hermus, Jan v. d. Burg. De medische dienst wordt morgen waargenomen door dokter P. Vegt, Stationsstraat 49, tel. 35 en voor de beide Kruisverenigingen door Zr. E. van Hooff, Leidse Wallen 22. hartstochten, welke de vinding van diamanten in Afrika kan ontketenen. Moord en smokkelarij zijn de metge zellen van de glinsterende steentjes. Maar ook het avontuur in het oer woud, waar de Zoeloe's hun donkere gangen hebben en mannen als Jungle Jim en inspecteur Burnard handen vol werk hebben om gevangenen te verlossen en bandieten te straffen. Weer een echte avontuurfilm, voor 14 jaar en ouder. Trianon heeft de komische film „Charlie's tante" geprolongeerd. Toe gang volwassenen. Lido: Programma door de K.F.C. afgekeurd. ZATERDAG. Instuif R.K. Jong Nederland. Sei zoen-opening. Leonardushuis Haag- weg. Aanvang 8 uur nam. ZONDAG 9 SEPTEMBER. Plechtige H. Mis Pater J. Vink, He rensingelkerk, 9.30 uur v.m. Receptie pater Vink, Parochiehuis Herensin gelparochie 2.303.30 nam. Jazz-show D.S.C.-band, Stadsge hoorzaal Breestraat. 8 u. nam. MAANDAG 10 SEPTEMBER. Afkondiging Grondwetsherziening. Raadzaal Stadhuis, Half elf v.m. Breishow, Stadsgehoorzaal Bree straat, half 3 nam. „De Natuurvriend", Steenschuur 6, 8 uur nam. Amateurfotografen. De Doelen, 8 uur nam. DINSDAG 10 SEPTEMBER. St. Eloy. Adviesavond. Geb. Chris telijke Sociale Belangen. 7.308.30 uur nam. WOENSDAG 12 SEPTEMBER. Tuinconcert Leids Politie Muziek gezelschap. Oud Hortuszicht, Witte Singel. Aanvang 8 uur nam. DONDERDAG 13 SEPTEMBER. Aanbieding boek „Microscopium" aan minister O. K. W., Lakenhal. 10.40 uur v.m. 2-Jarig bestaan Koksschoolkoor. Dolf Delprado met band. Cantine Doelen kazerne. Aanvang 8 uur nam. Radioamateurs VERON. Bijeen komst zaal Rehoboth. 8 uur nam. VRIJDAG 14 SEPTEMBER. Opening Bijgebouw Rijksherba rium. Nonnensteeg 3. 3.30 nam. Cabaret „De Doofpot" (Max Tail leur). Stadsschouwburg. 8 u. nam. ZATERDAG 15 SEPTEMBER. Jubileumtoneel „De Gastspelers". „Om de Karashoeve" Stadsschouw burg. 8 uur nam. „Instuif", Leonardushuis. Elsa Schmidt, operettezangers. 8 u. nam. K.A.B. Opening seizoen. Avondmis Kapel Elisabethziekenhuis. 8 u. n.m. waarna bijeenkomst in St. Antonius Clubhuis. Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest. Zaterdag 8 sept. zijn des middags, 's avonds en 's nachts geopend voor het klaarmaken van spoedrecepten: apotheek Van Drie surn, Mare 110, tel. 20406; Zuider apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553; apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. Zondag 9 sept. is van 's ochtends 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen ge opend apotheek Van Driesum. De nachtdienst wordt vanaf 24 uur weer waargenomen door apotheek Van Driesum, Zuider-apotheek en apo theek Oegstgeest. BIOSCOPEN. De films in de week van 714 sep tember zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Ik verdedig mijn kind", 14 jaar. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Gas-oil", volwassenen. Trianon: „Charlie's tante", volwas senen. Rex: „Jungle Jim en de zwarte duivels", 14 jaar. Landing van 't vliegtuig van de toekomst Spectaculair was het optreden op Farnborough van de „Vulcan", de eerste viermotorige straalbommenwerper met Delta-vleugels ter wereld, die bij het landen gebruik maakt van een uit de staart schietende parachute, wel ke voor extra remcapaciteit moet zorgen. De foto toont een landing van de „Vulcan" op Farnborough tijdens een van de demonstraties van de Britse vereniging van vliegtuigbouwers.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2