Imam Séjtëmsm Zesde lustrum „De Kieviten" Wachthuisjes Hoge Rijndijk en Warmonderweg dringend nodig Leidse zusters naar Missie Diploma uitreiking EHBO „PEERKE DONDERS" woensdag 5 september 1956 de leidse courant eerste blad pagina 3 WASSENAAR De Wassenaarse Hockey- en Cric ketclub „De Kieviten" heeft zaterdag avond in het clubhuis op de Schub- wei de 30e jaarvergadering gehouden. In november a.s. zal het 30-jarig be staan van de vereniging worden ge vierd op een oudejaarsavond met een buitengewone algemene vergadering, met een receptie en een reünisten diner en een sportprogramma. Een lustrumcqprmissie wordt met de orga nisatie van de feestelijkheden belast. Wat de gang van zaken in het af gelopen verenigingsjaar betreft sprak de voorzitter, de heer J. Ancion over de zich wijzigende sfeer in de sport wereld, die ook aan de Kieviten niet voorbijgaat. Het spelen om het spel, zoals in vroeger jaren, raakt op de achtergrond; de nadruk valt nu veel meer op de prestaties. Uit het jaarverslag van de secreta resse bleek, dat het ledental steeg tot 335. De nieuwe indeling van het sport veldencomplex aan de Kat wij kse weg nadert haar voltooiing; zeer binnen kort zullen de Kieviten de beschik king krijgen over de twee*vroegere Blauw Zwart-velden. Dank zij een subsidie uit de ge meentekas kon het financieel verslag sluitend worden gemaakt; de uitbrei ding van het terreinencomplex zal de vereniging in de komende jaren voor aanzienlijk hogere lasten plaatsen. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat nieuw benoemd werden mej. G. Kretzschmar en. de heren J. P. Engels en R. Tielman; de dames R. Streefkerk-Schuitema en T. Adam en de heer F. Bosman hebben zich niet herkiesbaar gesteld. De benoeming van de elftalcom missie leverde een lange discussie op over de vraag, of de commissie voor de dames uit 3 of uit 5 leden zou moe ten bestaan. De meerderheid sprak zich uit voor een commissie van drie; de dames P. Dijckmeester, H. Magito en M. s'Jacob en als tijdelijk lid mevr. N. v. Dijk-Doorschodt. De beker voor het best geklede Kievitenlid werd toegewezen aan William Faner, de scheidsrechters- badge voor het lid, dat in het afgelo pen jaar de meeste wedstrijden floot kwam toe aan H. v. Gestel. Aan het slot van de vergadering had de traditionele bloemenhulde plaats aan leden, die zich in het af gelopen jaar bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de vereniging. NIEUWE STATUTEN WIT-GELE KRUIS Op een dezer dagen gehouden ledenvergadering van het Wit Gele WARMOND V.V.V. VERGADERDE. Het V.V.V. afdeling Warmond hield haar jaarlijkse algemene ledenver gadering in de Kaag Sociëteit. Om hier te komen is een tocht over de Kagerplassen onvermijdelijk, van daar dan ook dat aan de leden een dergelijke rondvaart werd aangebo den. De weersomstandigheden werk ten mede om de leden fris aan de vergadertafel te doen verschijnen. De voorzitter,, de heer F. Slager, heette alle aanwezigen van harte wel kom in het bijzonder het nieuwe lid, de heer 'Helsen. Hij sprak er zijn spijt over uit. dat de meeste leden van de plaatselijke middenstand niet op deze avond aanwezig waren, ter wijl toch juist op hun verzoek de vergadering was verzet van af geit) - pen vrijdagavond op deze avond. Er was een batig saldo van 350 gulden. Bij de mededelingen las de voorzit ter een schrijven voor van de Pro vinciale Planologische Dienst, naar aanleiding van een verzoek van het V.V.V. te Warmond om een voor dracht te houden over Warmond als recreatie-oord in de Randstad Hol land. Het schrijven behelsde een af wijzing van dit verzoek, omdat de plannen hieromtrent nog in studie zijn en de Planologische Dienst het daarom niet raadzaam acht hierover nu reeds in het openbaar te spreken. Voorts deelde de voorzitter mede, dat Warmond een bijdrage van 200 gulden Kruis zijn nieuwe statuten van de vereniging vastgesteld. De vergade ring werd gepresideerd door mr. F. A. Sandkuyl, die eraan herinnerde, dat de bestaande statuten dateren van de oprichting der vereniging, in december 1927 en dat in december a.s. de termijn van 29 jaren, voor welke de vereniging indertijd werd aange gaan, verstrijken zal. Het bestuur heeft het nodig gevonden, deze gele genheid aan te grijpen, om de statu ten aan te passen aan de gewijzigde omstandigheden. Het doel van de vereniging is in de nieuwe statuten als volgt omschreven: de bevordering van de volksgezondheid in Wassenaar volgens de katholieke beginselen. Bij de middelen, die zullen worden aan gewend om 'dit doel te bereiken is o.m. als nieuwe taak opgenomen: het ondersteunen, medewerken aan of op richten van organisaties op het gebied van de sociale tandheelkunde. Het be stuur zal uit tenminste 7 leden moe ten bestaan; het wordt bijgestaan door een geestelijk adviseur, te be noemen door de bisschop van Rotter dam en door een of meer medische adviseurs. In de nieuwe statuten is het aanstellen van meer dan een medische adviseur mogelijk gemaakt in verband met het voornemen, om naast dr. A. H. Bertels ook dr. J. A. J. Paulides in deze functie te benoemen. In de statuten is ook vastgelegd, dat de vereniging aangesloten zal zijn bij de provinciale bond van het Wit Gele Kruis. J. C. REUK 50 JAAR ORGANIST IN ST. WILLIBRORDUSKERK Het is een dezer dagen 50 jaar ge leden geweest, dat de heer J. C. Beuk werd aangesteld als organist in de St. Willibrorduskerk en directeur van het zangkoor. De dag van het gouden jubileum is in stilte voorbijgegaan, omdat de heer Beuk op het ogenblik ziek is. Na zijn herstel zal het heuge lijke feit alsnog worden herdacht. De heer Beuk werd in 1906 be noemd door wijlen pastoor Tholenaar Hij trad voor het eerst in de St. Willi- brordkerk op tijdens de plechtige eer ste H. Mis van een inmiddels over leden priesterzoon van de parochie, pater Hendrik van den Berg. Onder de bekwame leiding van de heer Beuk is het koor van de St. Willibrordkerk niet alleen gegroeid in omvang maar ook wat prestaties betreft. LISSE R.K. Schaakklub „De Zwarte Pion" De schakers van „De Zwarte Pion" zullen dit jaar niet deelnemen aan het plaatselijke kampioenschap van Lisse. Dit besloten zij op de jaarvergadering, die gisteravond in het klufolokaal bij de heer van Die- men gehouden werd. De reden hier van is, dat er de laatste jaren bui ten leden van „De Zwarte Pion" weinig liefhebbers voor deze tradi tionele kamp inschrijven. Uit het financiële verslag van de penningmeester, de heer P. Lange- veld bleek, dat er ondanks de viering van het „koperen" bestaan van de vereniging een batig saldo was van 80,—. De aftredende bestuursleden, de heren Langeveld en Scholtes, wer den beiden herkozen. Vervolgens stelde men het competitie-reglement *ast. De heer P. Beijk heeft voor de Bondswedstrijden de meeste punten vergaard. De heren K. Goedemans en D. v. d. Meij eindigden ex aequo 2 en 3. In het a.s. seizoen organiseert het bestuur weer een kaartavond, waar bij tevens de vrouwen uitgenodigd worden. Als afgevaardigden naar de Bonds vergadering wefden aangewezen de heren J. Grimbergen ,Jac. v. d. Meij en J. Goemans. In het volgende seizoen promo veert de kampioen van het tweede tiental automatisch, terwijl no. laatst van het eerste tiental degradeert. Hoeveel tientallen er dit jaar zullen spelen is nog niet bekend. N00RDWIJKERH0UT AANRIJDING OP DE LANGEVELDERWEG Gistermorgen om 9 uur vond op de Langevelderweg een gecompliceerd ongeval plaats. De heer R. v. F., komende uit de richting Sancta Maria, passeerde met zijn Opel een andere auto en wilde tegelijk 2 fietsende kinderen passe ren. Van de tegenovergestelde rich ting naderde echter een bestelauto en v. F. trachtte achter de kinderen naar rechts uit te wijken. Door het sterke remmen slipte hij, reed de kinderen aan en sloeg tweemaal over de kop, waardoor hij met de wielen weer op de grond kwam. Een der kinderen werd door zijn vader, dr. A. T. Blom van de Psych. Inrichting „Sancta Maria" voor on derzoek naar het ziekenhuis gebracht. De auto van de heer v. F. werd zwaar beschadigd. ONGEVAL OP DE GULDEMONDSBRUG Wederom vond gistermiddag om streeks 12 uur op de Guldemondsbrug in de Gooweg een aanrijding plaats. Een auto, bestuurd door de heer M. B. uit Wassenaar, naderde uit de richting Noordwijk de brug, terwijl de auto van de heer G. C. uit Lisse van tegenovergestelde richting nader de. Deze laatste zag zijn tegenligger niet en reed over de brug, alhoewel de heer B. voorrang had. De botsing bleef niet uit en door het breken van de vooras schoof de auto van de heer C zwaar beschadigd de heg in. Ook de auto van de heer B werd bescha digd aan linkervoorwiel en spatbord, terwijl de stuurinrichting geblük keerd werd. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. Geb.: Jacobus Cornells, z. v. J. N. van den Burg en H. M. Rutgrink; Helena Adriana Maria, d. v. A. Geer- lings en J. A. v. Dril; Nicolaas Lau- rentius Maria, z. v. J. W. Meiland en G. J. van der Lans; Amerentia Johan na, d. v. J. Otte en A. Rolvers; Ste ven, z. v. G. Visser en N. A. Godhelp; Emiel Jacobus Maria, z. v. B. M. Bom en C. M. Zonneveld; Johanna, d. v. P. C. van der Sleet en A. C. van der Zwart; Ilenricus Wilhelmus Petrus, z. v. P. J. M. Warmerdam en M. W. Heemskerk. Ondertr.: A. Bergshoeff, 24 jr. en M. C. J. Zandbergen, 22 jr.; N. A. Kors, 26 jr. en G. W. de Jong, 25 jr.; H. J. Tolen, 2'9 jr. en J. M. C. van der Meer, 21 jaar. Getr.: N. C. de Groot, 24 jr. en G. M. Brama, 28 jr.; J. H. v. Leeuwen, 28 jr. en W. M. Hulsebosch, 26 jaar. Overl.; Adrianus Schniermanni, 72 jaar. De raadsleden mej. A. J. v. Nienes en de heer J. G. Hagens hebben vra gen gesteld over het plaatsen van wachthuisjes nabij halteplaatsen voor trams en autobussen. 1. Hoe komt het dat het overleg van b. en w. met de N.Z.H.V.M. nog niet heeft geleid tot het plaatsen van wachthuisjes voor het publiek voor trams en autobussen op plaat sen waar daaraan dringend behoefte is met name op de Hoge Rijndijk en aan de halte Warmonderweg? 2. Is het college niet van mening dat in het belang van talloze stadsgenoten voor het a.s. najaar deze wachthuis jes geplaatst moeten zijn? Het antwoord van b. en w. luidt: Aan de Noord-Zuid-Hollandsche Ver voermaatschappij n.v. is vergunning verleend voor het plaatsen van een wachthuisje nabij de halteplaats aan het beginpunt van de Hoge Rijndijk. Aangezien echter de oprit van de Wil- helminabrug binnen afzienbare tijd zal worden gewijzigd een plan hiertoe is bij de Provinciale Water staat in voorbereiding is het wen selijk het huisje te plaatsen, nadat genoemde wijziging haar beslag heeft gekregen. B. en w. hebben inmiddels, zowel bij de Provinciale Waterstaat bij Gedeputeerde Staten op een Lydia-groep. Vanavond om half acht worden alle - gidsen van de Lydia-groep in hun had verleend ter verspreiding van de clubhuis op de Hoge Woerd verwacht, folder „Holland" welke folder was tot stand gekomen naar aanleiding van een streekvergadering van de V.V.V.'s der bloembollen-gemeenten. Vanzelf sprekend zal de folder enigszins ge wijzigd worden, zodat ook de kwali teiten van Warmond erin naar voren komen. De ere-voorzitter jhr. mr. L. M. E. van Fisenne, Jiield vervolgens een kleine voordracht over de reis naar Koudekerke door enkele leden van het V.V.V.-bestuur en enkele raads leden gemaakt. Deze reis had hoofd zakelijk ten doel om de daar aanwe zige zomerhuisjes te bezichtigen. De ere-voorzitter gaf in duidelijke be woordingen weer, hoe de huisjes wa ren ingericht, hun ligging en de ma nier waarop zij in stand worden ge houden. Ook de benoeming van twee be stuursleden stond op de agenda en met algemene stemmen werden be noemd de heren A. Schepers, die af tredend was, en in de plaats van de heer N. Schavemaker de pas als lid geworden heer Helsen. Tijdens de rondvraag informeert de heer Van Stijn of er wellicht 1 gunning te verkrijgen zou zijn voor de bouw van zomerhuisjes in War mond. De voorzitter achtte het raad zamer eei-st maar eens de plannen van Planologische dienst af te wach ten. Dan weet men in ieder geval wat men met Warmond voor heeft. De heer Helsen informeert, of er in Warmond speciale kampeerterrei nen bestaan. De voorzitter antwoord hierop ontkennend, doch is van me ning, dat men met een kampeerver- gunning en na en verzoek aan de boe ren zeker op de weilanden zou mogen kamperen. Geen gymnastiek Potgieterslaan. Wegens werkzaamheden aan de gymnastiekzaal van de school aan de Potgieterslaan, kunnen de lessen van verenigingen deze week niet plaats vinden. Hartebrugparochie. Alle jongens van 13 tot en met 17 jaar zijn van harte welkom op de Burgerlijke Stand Geboren: Petronella, dr van A. J. van der Heyden en H. ten Dam; Da nielle Helena Hendrica, dr. van D. F. Velthuysen en J. W. van Zonne veld; Leonie, dr van N. van der Lin den en B. A. de Ligny; Maria An- toinetta, dr van W. M. M. van Her waarden en A. M. Th. Broeks; Ma- rinus Cornelis, zn van M. On'os en M. Kooyman; Elizabeth Alida Maria, dr van H. Neuteboom en H. Visbeen; Alice Dina, dr van A. C. Pellenkoft en E. P. v. d. Meyden; Antonia Jo anna dr van A. van Gennip en H. W. J. van Rijn; Petronella Everina, di van J. L. de Roode en E. H. J. Wou ters; Louise Helena, dr van J. L. de Roode en E. H» J. Wouters; Hendrik Jacobus zn van H. Blikman en W. P. Laterveer; Henri zn van M. O. Woelders en N. Korbee. Overleden: J. E. van der Voorden, vrouw 69 jaar; C. Griekspoor, man 47 jaar; A. J. v. d. Poel, man 80 jaar A. J. Griesser, man 21 jaar; J. M. Alting, vrouw 72 jaar. congregatie, die, te beginnen heden avond om zeven uur als gewoonlijk weer in de kerk gehouden wordt. Belastingdienst. De Verificateur der Invoerrechten en Accijnzen H. Haak te Leiden, wordt met ingang van 10 dezer tijde lijk ter beschikking gesteld van het Departement van Financiën om be last te worden met werkzaamheden inzake Tarieven van Invoerrechten in West-Europa en Benelux-verband. „De verzamelaar" Morgenavond, donderdag, 6 sept. houdt de Nederlandse vereniging „De Verzamelaar" zijn jaarlijkse ruil beurs in café De Valk, aan de Sta tionsweg, hoek Morssingel. Op deze beurs, die van half acht tot tien uur v/ordt gehouden, is gele genheid tot het ruilen van postzegels, sigarenbandjes, munten, monster flesjes, lucifersdoosjes, suikerzakjes en van talloze andei-e voorwerpen, die de verzamelwoede kunnen opwek ken. Met het m.s. „Willem Ruys", dat onder commando van kapt. Frits de Jonge op donderdag 6 september voor de 53e maal uit Rotterdam zal vertrekken naar Ceylon, Malakka en Indonesië, keren ongeveer 40 Am bonnezen naar Indonesië terug. Deze eerste „proef-repatriëring" ii een uitvloeisel van de besprekingen, die vorig jaar hier te lande werden gevoerd over het terugzenden naar Indonesië van diegenen der 17.000 in Nederland vertoevende Ambon- nezen, die hiertoe de wens te ken nen geven. Naar verschillende Missie-gebie den vertrekken broeder M. J. C. v. d. Horst, uit Dongen, provinciaal Overste van de Congregatie dei- Broeders van O. L. Vr. van Lourdes; de paters P. M. Geurts S.V.D., uit Teteringen, P. G. Haakman, uit Zwaag, A. C.. de Koning, van de pa ters der H.H. Harten te Ginneken, H. A. Schram, uit Vaals, drie broe ders-onderwijzers uit Oudenbosch, en twee Zusters van het St. Elisa- beth-ziekenhuis te Leiden; Zuster Constance en Zuster Hilaria. Uitstapje van de r.-k. invaliden Het is als het ware een traditie geworden, dat de eerste dinsdag in september de r.k. invaliden van Lei den en omstreken hun jaarlijkse uit stapje maken. Om zeven uur op zo'n dag gaan er twee bussen door Leiden om de in validen van de verschillende pun ten der stad en van huis af te ha len. Om acht uur vertrekt men van het kerkplein van de Petruskerk. Aldus geschiedde ook gisteren. In Zoeterwoude H.R. werden nog vier leden afgehaald, daarna kon de reis een aanvang nemen. De eerste aanlegplaats was een eindweg, n.l. de Westerbouwing, waar de toeristen om ongeveer half elf aankwamen. Er wa£ in de bus al heel wat afgezongen en gelachen, en de stemming was prima. Het weer was goed en al kwam er af en toe eens een buitje voor de stof, dat kon de stemming niet bederven. Na het kopje koffie gingen de meesten op verkenning uit. Er is in de speeltuin flink gelachen. Om goed een uur vertrok men naar Wouden berg waar de maaltijd werd opge luisterd door een flinke bui onweer. Toen men aanstalte maakte om weg te gaan was het weer droog. De laatste plaats die men aandeed, was Haastrecht, waar werd thee-ge dronken, gedanst en polonaise gelo pen bij een gezellig muziekje. Om zeven uur vertrokken de rei zigers voor de laatste etappe zo spoedig mogelijke uitvoering van dit werk aangedrongen. Nabij de halteplaats aan de Rijns- burgerweg Lijsterstraat)^ geen ge meentegrond beschikbaar voor het plaatsen van een wachthuisje. Hoewel het college overtuigd is van de noodzaak van een spoedige plaatsing van een wachthuisje aan de Hoge Rijndijk, is het helaas uitgeslo ten dat hierin vóór het aanstaande najaar is voorzien. Maandagavond had in de goed ge vulde Jacoba-zaal de diploma-uit reiking plaats aan de geslaagden van de cursus 1955'-56 van de R.K. EHBO „Peerke Donders" te Leiden. Nadat de voorzitter, de heer Th. Juffermans, de aanwezigen een har telijk welkom had toegeroepen, in het bijzonder de docent dr. Th. J. G. Jan sen en diens echtgenote, tevens de heer P. Willemse als vertegenwoor diger van het districtsbestuur en de rayonleider, de heer Averdieck, ver zocht de voorz. aan dr Jansen de di ploma's uit te reiken. Alvorens over te gaan tot de uit reiking sprak deze eerst enige woor den tot de geslaagden over de ver antwoording van het bezit van het EHBO-diploma; hij spoorde allen aan de vervolg-cursussen trouw te blijven volgen, daar men nu eerst goed EHBO gaat leren. Dr Jansen reikte aan ieder het diploma uit, ter wijl mevr. Jansen hen het EHBO insigne opspelde. Een der geslaagden overhandigde als dank van de cursisten een aan denken aan dr Jansen en aan de in- structrice mevr. v. Dam, terwijl me vrouw Jansen enige bloemen in ont vangst mocht nemen. De geslaagden waren: de dames M. P. J. Dieben, C. JongeneleRozen- meyer, T. Langebroek, A. v. d. Meel, M. Montanus, M. A. Th. Paddenburg, C. M. M. Paddenburg, A. Vreeburg— Leune en de heren J. G. Bonnfes, J. W. A. van Hees, J. C. Juffermans, H. Mom en J. Tims. Na dit officiële gedeelte brachten enige leden van Peerke-Donders een goed gespeeld blijspel „De Gelegen heidsinbreker" ten tonele, hetwelk zeer goed in de smaak viel. Tenslotte bleef men nog tot middernacht ge zellig bijeen bij de gezellige muziek van de „Serenaders" onder leiding van de heer Kaay. Leidse Agenda WOENSDAG. A.N.I.B. afd. Leiden. 10-jarig be staan. Den Burcht, 8 uur nam Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. ZATERDAG. St. Eloy. Excursie Hoogovens Vel- sen. Vertrek Beestenmarkt 1 uur nam. Instuif R.K. Jong Nederland. Sei zoen-opening. Leonardushuis Haag- weg. Aanvang 8 uur nam. Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest.(! De avönd- nachtdienst wordt waargenomen door: apotheek Herdingh en Blan ken, Hogewöerd 171, tel. 20502; apo theek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136; apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. ëist tegen de 34-jarige veehouder K. H. te Wons, die op 27 maart van dit jaar zijn moeder met een mes doodde. De psychiater deelde de rechtbank mee, dat verdachte niet toerekenings vatbaar is. De verdediger, mr. J. Keuning ver enigde zich met het requisitoir. Uit spraak over 14 dagen. EXPORT VAN SPEK NAAR DUITSLAND WEER MOGELIJK. In de laatste weken hebben zich geen nieuwe gevallen van mopd- en klauwzeer onder de varkens voorge daan. De spekexport naar Duitsland is hierdoor met ingang van 4 september j.l. weer mogelijk geworden. De heer Joh. de Veer, voorzitter van het produktschap van vee en vlees, die deze mededeling vanmor gen deed op de te Utrecht gehouden vergadering van het produktschap. zei te verwachten, dat dezer dagen de in- en doorvoer van levende run deren en varkens naar Duitsland en Zwitserland zal worden vrijgegeven, ven. Laatste Berichten KURT EBERT GEVLUCHT. Kurt Ebert, zoon van de huidige burgemeester van Oost-Berlijn en kleinzoon van de eerste president van de republiek van Welmar, ls volgens het Westberlijnse blad „Ta- gesspiegel", dat welingelichte krin gen aanhaalt, naar West-Berlijn ge vlucht. Hij zou politiek asyl hebben ge- als deze heeft bewezen, dat de geest in de bond prima is. Een re den te meer om te zorgen, dat de bond groter wordt. Belangstellenden kunnen zich schriftelijk in verbinding stellen met het bestuur door een berichtje naar een der onderstaande adressen te sturen: D. Lub, Kort Galgewater 2; C. Duivenvoorde, L. Mors weg 18; M. Vergalen, Rapenburg 122; L. de Groot, Haarlemmerweg 49; T. Brosse, L. Rijndijk 12a; kap. C. Thomas, Lo- rentzkade 16; W. Witteman, Rijn- geesterstraatweg 15, Oegstgeest. De 36-jarige Kurt Ebert is enige Een dagen geleden uit de gevangenis te Torgau in Saksen ontslagen. Hij was in 1947 door een Sowjetrussisch mi litair tribunaal op beschuldiging van spionage tot 25 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Ontslag van rechtsvervolging, plaat sing in een krankzinnigengesticht voor de duur van ten hoogste een jaar en daarna Ier beschikking stellen van de regering heeft hedenmorgen de officier van justitie bij de Leeuwar- Het ligt in de bedoeling de lucht haven Rotterdam op 1 oktober a.s. openen. De afhandeling van vliegtuigen zal er worden verzorgd door „Air-Des- patch" en „Rotterdam-Air". Ieder van deze twee luchtvaartmaatschap pijen zal van 1 oktober af een re gelmatige, tweemaal dagelijks dienst tussen Rotterdam en Southend ope nen. De eerste dienst uit Rotterdam vertrekt om 8.15 uur. Aankomst in Londen (Fenchurch Street Station) om 9.55 uur (plaatselijke tijd). Voorts vertrekken er nog toestellen om streeks 12 uur, 16 uur en 20 uur. Er worden machines gebruikt, geschikt voor het vervoer van drie automo bielen en vijftien passagiers. BEDREIGING TEGEN HET LEVEN. Milde straf bij kans op verbetering. De politierechter te Amsterdam heeft vanochtend een man, tegen wie door de officier van justitie wegens bedreiging van zijn vroüw met een misdrijf tegen het leven, de bij de politierechter maximale straf van zes maanden was geëist, de veel mildere straf van ƒ40.boete plus drie maanden voorwaardelijk opgelegd. „Ik doe dat om u een kans te ge ven", verklaarde de rechter, „u bent thans 54 jaar, hebt nog nooit in de gevangenis gezeten en wanneer u nu zes maanden zou moeten ondergaan, dan zoudt u zonder twijfel over een half jaar als een verbitterd man weer vrij komen, meteen weer, na de lan ge geheelonthouding, dronken raken en dan zou het er voor uw vroegere echtgenote helemaal lelijk uitzien". Hij verbond aan de voorwaarde lijke gevangenisstraf een proeftijd van drie jaar met de speciale voor waarde, dat de verdachte, de 54-ja- rige classificeerder P. J. K. uit Am sterdam noch door woorden noch door daden, hetzij tegen de vrouw zelf, hetzij achter haar rug tegen derden, ooit nog dreigementen zou uiten. Mocht de verdachte zich hier aan niet houden, dan zal hij de ge vangenisstraf van drie maanden als nog moeten ondergaan. De classificeerder was twee jaar geleden met zijn nicht, die thans 50 jaar is, en die uit haar eerste huwe lijk een volwassen zoon meebracht, getrouwd. „Ik heb het lang genoeg met hem geprobeerd", zei de vrouw als ge tuige, „maar hij is aan de drank ver slaafd en niet zo'n klein beetje ook. Hij drinkt liters en bleef hele weken, weg. Telkens als hij terug kwam zon der geld, probeerde hij het goed te maken, maar nu ben ik dit leven beu". Ze was in maart van dit jaar met een echtscheidingsprocedure begon nen en op 30 maart was het in de echtelijke woning tot een hevige scè ne gekomen. „Wat let me of je gaat er aan", zou de man gezegd hebben. Hij had een groot slagermes, een z.g. uitbeender, getrokken en het in on derhandse greep boven zijn hoofd in de richting van de vrouw gezwaaid. Juist kwam haar zoon binnen, die de verdachte bij de keel greep. Zelfs nog na dit incident, dat betrekkelijk goed was afgelopen (de vrouw liep toch een diepe snede in haar hand op) had de verdachte volgens zijn vroegere echtgenote, tegenover en kele caféhouders zijn bedreigingen opnieuw geuit. Teneinde dit laatste in de toekomst te voorkomen heeft de politierechter thans aan zijn milde straf („ik zal u nog een kans geven") de bijzondere voorwaarde verbonden. Marktberichten WOERDEN, 5 sept. Kaas. —.Aan voer 163 partijen. Ie kwal. 2.29 2.34, 2e kwal. 2.24—2.28, extra der rechtbank, mr. M. H. Gelinck ge- kwal. tot 2.45. Handel matig. Flinke jongens gevr. voor de fabriek. Chem. fabr. „Eureka". Leimui- den. BIOSCOPEN. De films in de week van 31 aug. tot 7 sept. zijn door de Kath. Film centrale als volgt gekeurd: Casino: „Als de kat van huis is", alle leeftijden. Lido: „Elke minuut telt", alle leeftijden. Luxor: „You're never too young", alle leeftijden. Trianon: „Charlie's tante", volwas senen. Rex: „Davy Crocket", 14 jaar. (Donderdagcyclus „Because you're mine", alle leef tijden). *2* Net meisje, leeft. 14-17 jaar voor inpak werk en lichte werkzaamheden. Woensdag- en zaterdag middag vrij. Fa. H. M. Biesiot, Steenstr. 55. 3? Biedt zich aan een net r.k. meisje voor dag of dag en nacht, liefst in r.k. ge zin met kl. kinderen. Be gin oktober. Br. no. 2211 bureau van dit blad. Bijverdienste. Ervaren chauffeur biedt zich aan. zaterdags na 1 uur. voor vracht-, bestel- of luxe auto. Br. onder no. 2210 bureau van dit blad. 3T Hulp in de huishou ding gevr. v. dag of d. en n. bij J. L. v. Vliet, Voor straat 9. Voorschoten, tel. 2452. 3? Contractteler gevraagd voor 100 R.R. narcissen, ook om de bloemen te plukken, in Roelofarends- veen of omgeving. Br. no. 10 aan R. Paauw Kantoor boekhandel. R.A.veen. Bremmer vraagt te koop: Antieke meubels, ronde tafels, bronzen en koperën beelden, pendule- stellen. kristallen kronen. Saksisch porselein. goud. zilver, dekenkisten kope ren voorwerpen. Perzen enz. Bremmer, Morsstraat 41. telef. 26918. Goegerrit- steeg 1 telef. 22791 3? Alles op gebied van schuimrubber en schuim- plastic in de speciaalzaak Mare 70. Schuimplastic speelgoed, badcommode. afdruipmatjes, onderzet ters, vatenkwasten, tocht- band. Schuimplastic onder Uw traploper, geen stof. glijdt niet. onverslijtbaar 40 ct. p. st. 3? Prima kaftpapier, 62 x 75 cm., bruin 0,10, groen ƒ0,11, blauw ƒ0,14, rood 0,16, bij elke vijf vellen, één vel gratis. Grootver bruikers extra korting. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn elf. GP Naaimachine defect. Wii repareren perfect en... direct! Regelmatige aan bieding gebruikte naai machines. „Naaimachine- Service". De Sitterlaan 106 Leiden, tel. 32915. Brillen. J. A. Verheul Haarlemmerstraat 86. er kend opticien levert u elk gewenst montuur en gla zen. Automatische slijpin- richting Ruime sortering Ziekenfondsleden krijgen gewone korting. 3T Timmerwerk wordt vlug. vakkundig en billijk uitgevoerd door De Bruyn en Munten. Werkplaats Ursulasteeg 9B. 3? Abe Lenstra komt ken nismaken met sportjeugd. Foto met handtekening gratis door hem uitgege ven bij gelegenheid van ons 12 -jarig bestaan van onze sporthandel. Sport vriend Wout Bergers, Haarl.straat 232. Leiden. 37" Unieke aanbieding! Enkele gebruikte Singer hand-, trap- en electrische naaimachines, ver beneden nieuwprijs. Deze machines verkeren in uitstekende staat en worden verkocht onder garantie. Haagweg 172a, Leiden, tel. 25510. "2* U steeds nat? met die vele regenbuien. Koop een scooter, daar blijft u behoorlijk schoon en bijna droog op. Valk levert ze u en met service a. d. H. Schouw. Voorschoten. Adverteert in dit

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3