DUINSTREEK Badhuis en n gymnastiek lokaal in Roelofarendsveen Scheep Volgend jaar Noord-Aa te zwembad aan Zoeterwoude WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1956 DE LEIDSF COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 In de raadsvergadering van mor gen donderdagavond zal de raad van Alkemade wederom enkele belangrijke agendapunten te behan delen krijgen. Allereerst punt 5 inhoudende het voorstel van b. en w. om over te gaan tot de bouw van een centraal gymnastieklokaal te Roelofarends veen, waarvoor tevens een krediet gevraagd wordt van f 139.460,en als punt 6 voorstel van b. en w. tot oprichting van een gemeentelijk bad huis, waarvoor een krediet nodig is van 94.000, Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling deze projekten te doen uit voeren op het nog open liggende terrein tegenover het Raadhuis ge legen achter de watertoren en be grensd door de Stationsstraat en Provinciale weg. Ten aanzien van de bouw van een gymnastieklokaal zeg gen b. en w. in het prae-advies o.m.: Reeds enige jaren wordt er door de schoolbesturen op aangedrongen te komen tot de bouw van enige gym nastieklokalen. in deze gemeente. De zeer grote uitgestrektheid van deze gemeente met haar 5 dorpen waarin 8 bijzondere lagere scholen zijn gelegen, maakt dit vraagstuk niet gemakkelijk. Het bouwen van een gymnastieklokaal bij al deze scholen afzonderlijk gaat de draag kracht der gemeente ver te boven. In overleg met de inspekteur van het l.o. was eertijds reeds overeen stemming bereikt om de stichting van een gymnastieklokaal in het meest centraal gelegen gedeelte der gemeente met name Roelofarends veen voor te bereiden. Met de com missie van Openbare werken is deze bouw thans voorbereid voor de drie in Roelofarendsveen gevestigde bij zondere lagere scholen, waar mo menteel 873 leerlingen schoolgaan. De kosten van de bouw met kosten grond, aanleg centrale verwarming en eerste inrichting worden geraamd op 139.460,Voorts kan dit ge bouw in de avonduren worden be nut ten behoeve van de sportontwik keling van de plaatselijke sportver enigingen. Aan het slot van het prae- advies wijzen b. en w. voorts nog op de taak van de overheid om de li chamelijke oefening ingang te doen vinden, alsmede op de kulturele en sociale waarde van de sport. Ten aanzien van het voorstel tot oprichting van een gemeentelijk badhuis, verwijst b. en w. allereerst ir. haar prae-advies naar een door haar bij de huurders aan gemeente- worringen gehouden enquête voor (het aanbrengen van een warmwaterap- paratuur in de douchecellen van deze woningen, wat zou neerkomen op een kosten van 0,55 per week. Van de 178 huurders bleken er slechts 44 voorstander hiervan. Uit het oogpunt van volksgezondheid werd destijds in het sociaal-economisch rapport reeds de wenselijkheid van een bad huis bepleit. De aanwezigheid van een zweminrichting in het woelige Braassemermeer, dat slechts enkele maanden voor het publiek in gebruik is, vormt evenmin een beletsel voor de oprichting van een badhuis. Zo lang voorts het merendeel van de woniniren niet de beschikking heeft over een eigen badgelegenheid zal er behoefte blijven bestaan aan een badhuis. De financiële consequenties zullen een badhuis niet tot een geld belegging bestempelen, maar het stichten van een dergelijke inrich ting kan als zijnde voor sociale doel einden volkomen verantwoord geacht worden. Geboren: Johannes B. C. z. van B. J. Bouwmeester en W. J. Bocxe; Johanna M. C. d. van M. A. Markwat en C. P. Versluis; Helena C. M. d- van A. Th. Engel en Th. M. van der Klugt; Anna E. M. d. van J. P. v. d. Meer en M. Th. Haverkort; Petrus G. J. z. van G. G. Tersteeg en A. P. POTLOOD en GEEST No. 521. Horizontaal: 1. voorzet sel, 3. sociëteit (afk.), 6. lichaams deel. 7. droombeeld, 11. eiland tus sen Sicilië en Tunis, 13. voorzetsel, 15. voornaamwoord, 16. zwemvogel, 17. twaalf dozijn. 18. godsdienst (afk.), 20 voorzetsel, 21. gemeen schappelijke weide, 25. model, 27. in sect, 28. zware zoete wijn, 29. spil van een wiel. Verticaal: 2. muzieknoot, 3. groen te. 4. bloem, 5. Europeaan, 6. voor zetsel, 8. afkorting van lumen, 9. ge luid van een ézel, 10. lomp, 12. deeg, 14. kleverige zelfstandigheid, 15. in- sectje, 19. gem. in Zeeland, 21. fami lielid. 22. gravure, 23. de opperste rand van een dak, 24. meisjesnaam, 25 habijt, 26. voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 520. Horizontaal: 2. forel. 6. adé, 8. Ede, 10. Ares, 12. baan. 13. i.a.. 14. til, 16. L.K., 17. ko nijn, 18. i.e., 20. rad, 21. Ag, 23. berm, 25. ergo, 27. Ida, 29. aar, 30. tonijn. Verticaal: 1. gaai, 2. fee, 3. rij, 4. Lea. 5. wenk, 7. dra, 9. dal, 11. storm, 12. blijde, 15. Ina, 18. ibis, 19. eed, 21 aga, 22. gors, 24. rat, 26. Ran, 28. Vink; Yvonne A. M. G. d. van J. A. Dobben en J. v. d. Meer; Eric F. z. van G. F. Mars en L. E. Greene. Ondertrouwd; F. J. Verhaar en G. W. Olijerhoek; J. J. van der Poel en J. C. v. d. Poel; L. J. v. d. Fits en C. A. M. Heemskerk; J. de Blanken en M. P. H. Deters. Gehuwd: A. C. van Dijk en J. A. Klein; Th. J. M. de Jong en G. A. M. de Jong. Overleden: Apolonia Verhaar, 76 j.. echtg. van J. Verhaar; Martina v. Kins, 85 j., wed. van D. Dongelmans. alphen aan den rijn NOG EVEN WACHTEN OP DE UITSLAG. De Postduivenvlucht, die zondag 26 augustus vanaf Orleans was georga niseerd voor jonge duiven door ..Til burg Vooruit" is door de overweldi gende deelname van 44000 jonge dui ven een „monsterconcours" geworden. Hierin ligt de oorzaak, dat de to tale uitslagen wat langer dan gewoon lijk op zich* laten wachton. Enkele telefonische meldingen uit de omgeving zijn inmiddels bekend: Waddinxveen 12.02 uur (Abr. de Graaf), Alphen a. d. Rijn 12.07 uur (H. v. Vegten), Bodegraven 12.10 uur (J. v. Rjjn), Woerden 12.20 uur, Lei den 12.45 uur. Dit zijn de tijden van de eerste duiven. Puzzle-rit van „Rijnland". De Motor- en Autoclub „Rijnland" hield dinsdagavond haar vierde puzzle-rit van dit seizoen. De lengte van het parcours bedroeg pl.m. 52 km. De route leidde de 46 deelnemers van Alphen via Bodegraven, Reeuwijk naar Waddinxveen. vervolgens over Boskoop, Zwammerdam, Bodegraven terug naar Alphen. Het parcours is uitgezet door de heren B. v. d. Hoek en W. Lemkes. Na afloop besprak de voorz., de heer A. Verbree, enkele moeilijkhe den, z.g. „kneepjes" die in de opgave waren verwerkt, die verschillende deelnemers parten hebben gespeeld. De e.v. rit is bepaald óp 9 october 1956. De uitslagen zijn, afdeling auto's: 1. de heren Wurzer en L. v. Leeu wen, Leiden, 7 strafpunten; 2e. D. v. Amstel met echtgenote, den Haag, 12 strafpnt.; 3e. W. Kasteleijn en Knorringha, Leiden, 16 strfp.; 4e. C. Verduin met eihtgenote, Ter Aar, 34 strfp. Afdeling motoren: le. P. Koetsier en Van Gelderen, Boskoop, 14 strfp.; 2e. J. Reijneveld en mevr. Cats, Ter Aar, 15 strfp.; 3e. K. v. Wijk en W. v. Rijn, Alphen, 17 strfp.; 4e. Van Ge- meren en Van Leest, Boskoop, 18 strfp. De prijzen werden uitgereikt door de heer Verbree in hotel „Toor" waar de start en tevens de finish plaats vonden. Vlag voor „Tijdverdrijf". Ter ge legenheid van haar vijfjarig bestaan werd de Hengelaarsvereniging „Tijd verdrijf" te Alphen a. d. Rijn ver blijd met een fraaie verenigingsvlag. Hiervoor hebben de leden gezorgd, die ongeveer twee jaar lang ervoor hebben gespaard. De vlag werd aan geboden namens de vlagcommissie door de heer H. Piepenbrink sr., tij dens een dinsdagavond gehouden ge zellige bijeenkomst. De heer M. Rog geveen reikte deze avond de prijzen uit, welke behaald zijn bij de on langs gehouden jubileum hengelwed- strijd in het Aarkanaal. De drie con troleurs der vereniging, de heren H. Rietveld, J. van Wageningen en H. Piepenbrink ontvingen ook een prijs je voor hun diensten, gedurende vijf jaren aan de vereniging besteed. Speelgoedactie voor St. Nicolaas. Tijdens de maandag j.l. in de canti- nezaal van n.s. Cacao en Chocolade-1 fabriek „Baronie" gehouden bijeen komst, welke bezocht was door af gevaardigden van personeelsvereni gingen en werknemers van plaatselij. ke bedrijven te Alphen a. d. Rijn is besloten ook dit jaar weer deel te nemen aan de St. Nicolaas speelgoed actie voor verpleegden in kinder tehuizen van alle gezindten. Door de gezamenlijke Alphense bedrijven zijn geadopteerd twee kindertehuizen n.l. een te Heelsum en een in Malden. Er is van gedachten gewisseld over de voorstellen, om de nodige gelden voor dit mooie doel bijeen te bren gen. boskoop Jaarvergadering Inter Nos. Tij dens de jaarvergadering werden na gebruikelijke agendapunten de prijzen uitgereikt van de wedstrijden. beker voor het clubkampioen schap was voor de heer C. Kok, ter wijl de heer Trapman goede tweede werd. De medailles van de andere groepen waren voor de heren S. v. Gemeren, C. Halbesma en T. v. d. Berg. De prijzen van de zomercom petitie vielen ten deel aan N. Cok (na loting A. Broekhuijzen, N. van Gemeren, C. Slingerland en P. Groe nendijk. In de LSB-competitie werden de beste resultaten behaald door de heren Bonefaas en Trapman, waarbij de heer Trapman de prijs lootte. Bij het tweede tiental was dit de heer M. van Wijngaarden en bij het derde tiental de heer M. P. de Jong. In het komende seizoen komt Inter Nos I in de le klasse uit, het 2e tiental in de 2e klasse en Inter Nos 3 in de der de klas. De automobilisten-leden ont vingen voor hun vervoer bij de uit wedstrijden een kleine attentie. De bestuursverkiezing bracht geen wijzi ging. Hierna kwam de jubileumvie ring ter sprake. Voor het te houden schaaktoernooi werd een commissie benoemd en voor de feestavond werd een feestcommissie benoemd. Na af loop van de vergadering werd nog een wedstrijd gespeeld tussen de he ren Cok, Trapman en Bonefaas. De uitslag hiervan was resp. 5% uit 8, 5^ uit 7 en 5H uit 8. GEVONDEN VOORWERPEN. Paar zwarte dameshandschoenen; huissleutel; leefnet; paar gehaakte dameshandschoenen; kinderpopje; grijs-groene ceintuur; witte plastic damestas; medaillon; nagelgarnituur in rood etui. Inlichtingen bij de po litie. Geboren: Gerretje Sijtje, dr v. N. v. Gemeren en G. M. W. Baas; Hendrikus Willem, zn van H. Gou- driaan en J. de Jong; Adrianus Wou ter zn van A. W. Hoogerdijk en J. Wensveen. Ondertrouwd: Johannes Wilhel mus Maria Tetteroo 22 jr en Maria Helena v. d. Nieuwendijk, 21 jr. Getrouwd: G. de Haan, 27 jr en J. Blonk 27 jr. hazerswqude Geb.: Theodorus Franciscus An dreas, z. v. J. P. Louwers en C. E. van der Werf. Ondertr.: G. Havenaar, 27 jr. en J. van der Kleij, 24 jr.; J. v. Ginhoven, 27 jr. en P. Ooms, 25 jr.; P. van der Laan, 25 jr. en G. Hassefras, 23 jaar. Getr.: G. H. van den Brink, 29 jr. en C. van der Linde, 24 jr.; M. J. Baars, 25 jr. en G. J. Geers, 25 jr.; L. Th. v. Mil, 22 jr. en J. M. Aker boom, 22 jaar. 'koudekerk Schaaknieuws De Koudekerkse schaakclub begon het winterseizoen met een gongwedstrijd. De uitslag van deze wedstrijd was: 1. G. de Wit; 2. H. Boelee en 3. J. de Wit Gz. Lief hebbers van schaken kunnen zich als lid der vereniging opgeven bij de he ren G. de Wit en J. Colijn, beiden in de Hogewaard. nieuwveen Geb.: Johannes Maria, z. v. C. H. Kuipers en J. Orvan; Maria Anna Geertruda, d. v. J. P. van der Vlugt en G. J. Wijfje; Hendricus Cornelis Maria, z. v. C. J. de Graaff en A. M. van den Brink. Ondertr.: G. Eikelenboom, 28 jr won. te Amsterdam en N. A. van 't Kruis, 24 jaar. Getr.: Th. van der Voort, 25 jr. te Leimuiden en M. G. Wijfje, 24 jaar. 0ude-wetering Morgen de vlaggen uit! Morgen is de dag, waarop de kroon zal wor den gezet op het werk van alle ka tholieke Weteringers: het gezamen lijk streven om te komen tot een eigen kleuterschool. Die kleuter school wordt morgen officieel geopend. Van hoe groot belang dat is blijkt wel uit het feit, dat niemand minder dan de vicaris-generaal van het bisdom Rotterdam, mgr. A. C. Schaaper, de nieuwe school zal inze genen, na eerst een plechtige H. Mis te hebben opgedragen. Laat het daar om morgen een feestdag zijn in Oude Wetering. Steek de vlag uit om aan uw vreugde uiting te geven. Kom om 9 uur naar de kerk, want een volle kerk is een feestelijk begin voor een belangrijke dag. roelofarendsveen Bridgeclub „D.V.H." De onder ling gespeelde wedstrijd, welke in café „De Vier Heemskinderen" werd gespeeld, had tot uitslag: 1. Echtpaar J. v. d. Meer 44 pnt.; 2. Echtp. Mus- kens 43 pnt.; 3. Echtp. J. Koek 39 pnt.; 4. Ant. Koek en M. Bakker 38 pnt.; 5/6. Alf. Koek en L. Klein 32 pnt.; P. Huigsloot en L. v. Berkel 32 pnt. ter aar Openlucht zanguitvoering. De Chr. Gem. Zangvereniging „Looft den Heer" is voornemens op a.s. zaterdag 8 sept. 's avonds om half acht op het terrein voor de garage van de heer Ph. Lek te Langearaar een openlucht zanguitvoering te geven. Aan dit con cert werkt ook het meisjeskoor mede. Alles staat onder leiding van de heer M. J. Markx te Alphen a. d. Rijn. En dan nu maar hopen op een mooie zomeravond om te kunnen ge nieten van schone zang. Geb.: Pieter, zn v. W. de Raat en G. P. Zandstra; Robertus M. zn v. B. C. Otto en A. C. Uljee; Margaretha, dr v. D. Kapteijn en M. van Eijk; Si- monia A. M., dr v. J. L. H. Dobbe en S. S. Bosland; Jasper A. M., zn v. C. A. v. d. Zwaan en J. Kouwenho- ven; Nicolaas W. W., zn v. P. S. Hoogervorst en M. Th. van Tol; Cor nelis, zn v. A. van Leeuwen en J. de Kleer; Margaretha R. M., dr v. A. C. v. Emmerik en M. B. Hölscher; Mar- tinus W. M., zn v. W. M. van Tol en H. A. M. Hoogervorst; Margare tha J. M., dr van H. J. van Tol en A. Bader; Joannes M., zn v. J. L. v. d. Pijl en W. van Tol. Ondertr.: S. P. v. d. Zwan 23 j. en A. Mulder 20 j.; G. Pellegrom 23 j en J. den Dekker 23 j. Getr.: L. van Eijk 32 j. en R. Meijer 28 j. Overl.: J. W. Halkes 63 j.; PI. v. Leeuwen 6 j.; W. J. Snijders 66 j. w0ubrugge Gevonden en verloren Gevon-. den: zilveren speld. Verloren: regen jas, portefeuille, gouden armband horloge, landkaart Nederland, porte- monnaies met inhoud. Geboren: Leonardus J. M. z. van Th. W. G. Zandbergen en A. M. J. Lieverse. Ondertrouwd: A. Hoogendoorn 33 j. en A. Anker 28 j. Getrouwd: L. J. Hoogenboom en J. A. Vermeent. Geb.: Leonardus J. M., z. v. Th. W. G. Zandbergen en A. M. J. Lieverse. Ondertr.: A. Hoogendoorn, 33 jr. en A. Anker, 28 jaar. Getr.: L. J. Hoogenboom, 24 jr. en J. A. Vermeent, 25 jaar. talrijk publiek de diverse oefeningen afgewerkt. Des avonds te half acht werd een bijeenkomst gehouden in De Jonge Prins. De heer Van Hoorn prees de leden van de BZB en reikte de diplo ma's uit van brandweer- en reddings ploegen. In zijn rede meende hij de ploegen van Brinkers en Nutricia op één lijn te mogen stellen. Dokter De Bruyn belastte zich met het uitreiken der E.H.B.O.-diploma's en gaf op humoristische wijze uitleg van' de moeilijkheden bij 't organise ren en volgen van E.H.B.O.-cursussen. Zoals te doen gebruikelijk werden aan verschillende personen geschen ken uitgereikt voor de door hen ver leende medewerking. De heer Van Hoorn ontving namens allen van de heer Tombe een fraai geschenk, de heren Vis en Smit eveneens, mevr. Tombe kreeg bloemen en een plant, de heer Tombe een zilveren sigaret tenkoker. Dokter de Bruyn ontving een boekwerk over Rembrandt. OOGST VAN DE STRAAT. Gevonden: zwarte langharige hond; zakdoek; bruine krantentas; rode step. Verloren: rood kindervestje; rode badhanddoek; enveloppe met 175; twee sleutels aan ring; bruin lederen portemonnaie inh. 2,50; 4 munt biljetten van 1,en 1 van 2,50; grijs wollen vest; rode step waaraan voorspatbord ontbreekt; grijze sjaal. Geb.: Grietje, dr van A. de Gelder en T. Jager; Sylvia Chr. M., dr van L. J. van Meurs en A. M. Smits; Ma rianne Ch., dr van P. van Herwij nen en M. W. Kolenbrander; Nicolaas M. J., zn van A. F. v. Zoelen en A. P. Gootjes; Jacobus A. M., zn van A. J. Smits en G. H. P. v. d. Brink; Johanna H. M., dr van M. J. Bolle- boom en G. J. H. Rientjes; Albert, zn van A. PP. de Wit en J. C. Beer man; Johannes L. B. H. en Johanna M. C., zn en dr van B. J. Switzar en J. M. Tilburg. hilleg0m Geboren; J. A. Bax en M. van Zundert, d. Ondertrouwd: J. H. van der Vos en L. W. van Heerde; M. M. Kraan en C. T. Rusman. Getrouwd: H. P. G. Brouwer en M P. van der Loo. Overleden: G. Roelofse v., 68 j.; L. Schinkel m., 80 j. katwijk Geboren: Dina J. dr van J van Dijk en J. Nijgh. Hendrik zn van J. Guyt en J. van Duyn. Willem zn van D. Meijvogel en K. Hoek. Wijnanda E. M. dr van C. de Mol en M. Admiraal. Dick zn van D. Postel en W. Slijkhuis Leendert zn van M. van Duyn en C. van Dijk. Bouwe zn van J. van Bee- len en H. van Duyn. Aldert zn van A. Varkevisser en G. van Duyn. Ondertrouwd: C. Noort en N. van der Perk. N. Zwanenburg en S. de Jong. D. de Jong en M. van Duiven voorde. J. Souverein en A. H. Mieras. J. van der Plas en J. van Rijn. G. Stubbe en C. G. H. Meijvogel. W. van der Plas en J. Oudshoorn. J. Varke visser en W. Ouwehand. Getrouwd: L. C. de Vries en H. v. Dijk. P. Karpershoek en G. A. van Delft. Overleden: G. de Jong 81 jr, wed. van P. Zuyderduyn. C. van der Meij wedn. van J. Plug. katwijk aan oen rijn De Stichting tot bevordering van geordend zwemmen heeft in de laat ste vergadering van de gemeente raad voor haar plannen een subsidie en garantie van de renten en aflos sing tot een totaal van 7000,ver kregen. Als op dit besluit van de raad de goedkeuring van Ged. Staten zal ge geven worden, zal, voor het zwem- seizoen 1957 het plan tot uitvoering komen. Profiterend van het goede zwem water van de Noord-Aa kan het zwembad een unieke zwemgelegen- Iheid worden. De gemeente-architect heeft aan de dijk van de Drooggemaakte Geer en Kleine Blankaartpolder nabij de boerderij van de heer L. A. van der Ham een zwembad ontworpen waar van de globale kosten zijn geraamd op 45.000, Vanaf de polderdijk is in de vorm van een halve cirkel een kinderbad geprojecteerd. Deze vorm wordt uit gelegd door een betonschoeiing waar tegen een tegelpad ligt en waarom heen een grasgazon een fraaie om zoming geeft die afgesloten wordt door een beplanting van heesterge was. Dit terrein zal deels worden afge sloten door de gebouwtjes, waarin de kleedhokjes en de bergruimte voor de kleren van de zwemmers en zwemsters zijn gemaakt. Achter de betonschoeiing wordt de veengrond uitgebaggerd zó, dat de bodem van de verschillende baden wordt gemaakt door een aanplem ping van maas-zand ter dikte van 1 meter. De diepte van het kinderbad loopt hellend diep van 0.20 tot 0.80 meter. Het daaraan grenzend bad, waarin het zwemmen kan worden beoefend heeft een diepte van 0.80 tot 1,50 m. Om dit bad loopt een houten loop pad als scheiding van het oefenbad tot het prachtige natuurzwembad de gehele Noord-Aa. Voorlopig worden er 12 kleedhok jes gemaakt met een afzonderlijke berging voor de kleren. Bij het geheel wordt ook een zand bak en een speelweide voor de kin deren aangelegd, want het is de be doeling vooral het schoolzwemmen te bevorderen. Voorts zal een fietsenstalling wor den gemaakt en in het „diepe" van de Noord-Aa kunnen springplanken en duiktorens worden gemaakt. De gehele inrichting zal onder lei ding van een badmeester komen te staan. Het zal verboden zijn de aan grenzende weilanden van de Noord- Aa te betreden en het zwemmen op andere plaatsen in Zoeterwoude zal bij de totstandkoming van deze zwemgelegenheid verboden worden. De exploitatie van het zwembad komt onder beheer van de genoemde Stichting, waarvan de heer C. J. van Leeuwen Az.. lid van de gemeente raad, voorzitter, de heer E. J. van Oranjefeest. Een van de num mers van het programma der Oranje feesten was de opening van de Bra derie te houden op de Commandeurs laan. Had men het tot heden wel zeer goed getroffen met het weer, thans, zelfs een klein uur voor de opening, dreigde een flinke plensbui dit hoogtepunt, de opening der Braderie door de burgemeester, te verstoren. Maar oo/k dit gevaar, de dreigende buien, dreef af en als een goed teken voor de verdere feestdagen lietde zon zich tijdens de opening zien. Op het aangegeven tijdstip arriveerde Niekerk secretaris en de heer J. Bos-burgemeester H. Duiker, vergezeld man penningmeester is. i Van de wethouders Van Leeuwen en Het van sommige zijde geopperde Bloot en de gemeentesecretaris, de bezwaar tegen de afstand van de be bouwde kom, acht het bestuur niet zo ernstig. Op andere plaatsen moet men ook meestal een dergelijke af stand afleggen om te gaan zwemmen. De ongekende mooie waterplas die voor de beoefenaars van de zwem- sport open ligt met de vele moge lijkheden tot ontspanning zal zeker opwegen tegen de genoemde bezwa ren. De Stichting zal in de exploitatie alles in het werk stellen om het doel geordend zwemmen te bereiken. De royale steun van het gemeentebe stuur voor deze reeds lang gevoelde behoefte maakt het de Stichting mo gelijk deze onderneming te doen sla gen. Zo zullen er ook gezinsabonne menten gegeven worden. Laten wij hopen, dat deze plan nen in een koude en natte zomer op gezet in een heerlijke zonnige zomer van 1957 tot bevordering van de zwemsport volkomen zullen slagen. Gemeenteraadsvergadering De heer Boekhoven en nadat de voorzit ter der Oranjevereniging dr. J. Berg man het hoge gezelschap welkom had geheten en dank had gezegd voor deze bereidwilligheid, kreeg de bur gemeester het woord. Spr. begon met een geheim te verklappen nl. door te vertellen (en dit was voornamelijk voor de jongeren bedoeld want de ouderen was dit al gezegd bij de auto tocht voor oude van dagen) dat hij deze uitnodiging direct had aanvaard omdat het voor hem vanzelf spreekt, er is nl. geen verschil voor mij tus sen Katwijk a. d. Rijn en Katwijk aan Zee. Katwijk bestaat uit twee delen, Rijn en Zee hetgeen voor spr. geen verschil maafkt. Spr. wilde dit nog 'éénmaal, thans, zeggen. Dergelijke feesten, zeide spr., zijn voor mij, die uit een tuinbouwdorp komt, niet on bekend. Het vieren van deze Oranje feesten komt de tuinders in deze tijd van het jaar beter van pas dan b.v. in april. En één van de onderdelen van zo'n feest is een Braderie. Gaarne raad dezer gemeente komt op maan-j ™Ude ,lk aan het ve"°ek de Bra; dag 10 september te 10.15 bUeen. dene te °ITT\ v°ld°?n- In deze vergadering zal de plech- verwacht dat alle feestelijkheden tige afkondiging van de Rijkswetten foed en °P «ePaste zullf" ver' e£ de Wetten San 23 augmtus 1956, lope? en da' de z0"- die «P dit houdende veranderingen in de Grond- SSJSJSi» ZhL °F hl. -fg„ wet nlaatd bpbhpn kinderfeesten zich de gehele dag zal De overige agendapunten zijn: J,atten zian. ,Spz' ta wePsen dat aanbieding van de gemeenterekening der .9ran3 everem- 1955, inclusief waterleiding, grond- ü°g 'ange bedfijf en burgerlijk armbestuur en i-Van benoeming van een commissie v«n ej™ n voor ons volk, onderzoek mag orêamseren en verklaart hier- Ook zullen de eemeentebeerotine mede de Braderie voor geopend. De 1957 en de begrotingen voorde be- *L*Z2^£!!£. dry ven en burgerlijk armbestuur voor zijn hartelijke woorden, wenste de deelnemers veel succes in hun za ken waarna het hoge gezelschap rondgang maakte. n00rdwijk ORANJEFEESTEN orden aangeboden met de benoe ming van de begrotingscommissie. Kath. Gezinszorg. De Katih. Ge zinszorg organiseert op donderdag avond 6 sept. te 8 uur een propagan- da-avond in 't Graalhuis Zuidbuurt. Meisjes, die belangstelling hebben voor 't gezinswerk en ook andere j Ondanks de minder gunstige belangstellenden zijn van harte wel-1 weersomstandigheden van gistermid- kom- dag is de inzet van de Oranjefeesten z0etermef.r i Toen te even 4 uur gistermiddag de verschillende vermakelijkheden op het Lindeplein en in de Voor straat en Lindenhofstraat werden opengesteld, had Pluvius zijn sluizen gesloten en het is de gehele avond droog geweest. Te 7 uur werd op het Lindeplein begonnen met het ring steken op versierde rijwielen, waar voor deelname en belangstelling zeer goed was. De belangstelling steeg ten top toen om half negen een aantal dames en heren in de arena traden om elkaar op de ronde balk te tref- ren met het kussenslaan. Allerver- makelijkste tonelen speelden zich hierbij af, waarvan de omstanders hebben genoten. De uitslagen van de ze spelen zijn als volgt: BZB-ploegen demonstreerden. Door de E.H.B.O.-ploegen, de brand weerploegen en de reddingsploegen van de bedrijven aan de Dorpsstraat en de Vlamingstraat werd op het ter rein aan de Vlamingstraat een de monstratie gegeven. Op het terrein merkten wij o.a. op burgemeester mr. N. Vernède, ir. Koster, rijksinspekteur der BZB, de heer H. C. Brinkers, G. C. Brinkers, dokter J. H. N. de Bruyn, de heer J. P. van Hoorn, adj. hoofd brandmeester, de heer Ros. distrikts- hoofd kring Z.-H. der B.B. en de brandweercommandant van Zoeter - meer, de heer M. H. Gehem. Onder leiding van de heer W. F. de Tombe, hoofd van de BZB van i Ringrijden met fiets: 1. Rein Bier- Brinkers' fabrieken, werden voor een 1 man, 2. Arie Caspers, 3. J. v. Sprang Mzn, 4. Greet v. d. Zalm, 5. Jan Cas pers, 6. Ria v. d. Berg, 7. Annie Zuid hoek. Versiering: 1. Jannette de Ridder, 2. Aat Caspers, 3. mej. Alders, 4. J. Caspers, 5. Ben Vink. Kussenslaan: dames: 1. Ineke v. d. Holst, 2. Leni Hiep. Heren: 1. G. v. d. Berg, 2. Huub Heemskerk, 3. Frans v. d. Berg, 4. Kees Waasdorp. Uitgaansdag ouden van dagen Het was gistermorgen een drukte van belang op en bij de v. Panhuysstraat, grote bussen verschenen ten tonele en een geweldige rij luxe auto's be schikbaar gesteld om de ouden van dagen uit Noordwijk hun jaarlijkse „uitgaansdag" te verschaffen. Dank zij de goede zorgen van het comité, helpers en helpsters, met aan het hoofd de heer H. J. v. d. Werf, kre gen de 355 deelnemers (sters) een plaatsje in de 44 luxe auto's en 4 tou ringcars. De reis werd begonnen te half tien met bestemming Ouwe hands Dierenpark te Rhenen. De reis ging deze keer over Sassenheim langs de grote weg naar Aalsmeer, Hilversum, door het mooie Gooi en een prachtig gedeelte van Gelder land. Het grote gezelschap kwam te 12 uur in Rhenen aan. Het is begrijpelijk, dat na deze lange tocht de reizigers gaarne weer de stramme benen wilde strekken, waartoe zij ruimschoots de gelegen heid kregen bij het bekijken van Ouwehands Dierenpark. Volop is hier van genoten. In deze gelegen heid werd ook aangezeten aan de koffietafel, later aan het uitstekende diner en het theeuurtje, waarbij de gewoonte getrouw door Arie West geest op voortreffelijke wijze de vro lijke noot werd verzorgd. Om 6 uur werd de terugreis weer aanvaard. De route ging thans via Amerongen naar Utrecht en ook Amsterdam werd nog aangedaan. Te negen uur was men weer in Noordwijk. Geboren: Paulus J. z. van W. P. Wülfunghoff en C. M. v. d. Wiel; Theodora A. M. d. van P. C. J. Duijn- dam en A. C. v. Rhijn; Johanna A. d. van J. Hazenóot en J. M. Hoek; Anna G. M. d. van H. A. M. v. d. Berg en A. Smeltink; Johannes W. z. van W. Hilverda en G. Passchier; Johannes H. M. z. van J. W. v. d. Zalm en W. E. v. Gijlswijk; Cornelia A. G. d. van N. A. j. v. Bohemen en H. A. van 't Hart. Ondertrouwd: P. Korbee en H. G. v. d. Geest; J. v. Duijn en C. A. Koe man. Getrouwd: K. J. Warmenhoven en M. J. P. v. Bohemen; B. C. Dunn en J. Willems; Th. J. v. Werkhoven en M. P. M. v. d. Burg. oegstgeest UITSTAPJE K.A.V. Gisteren heeft de K.A.V. een uit stapje gemaakt per boot. Om 9 uur 's morgens werd het sein van vertrek gegeven, vanaf het kanaal aan het Oude Dorp en via de Kaag, Lisserbroe'k. Hillegom, enz. ging het „Groenedaal" „Heemstede". Onderweg ongeveer half elf wer den de dames op koffie met koek ge- tracteerd, die op de boot gezet was. Ongeveer kwart voor twaalf kwamen zij op de plaats van bestemming aan. Allereerst werd ieder van een lunch pakket voorzien, en toen ging men naar het landgoed „Groenedaal", waareerst de lunch werd gebruikt. Daarna heeft iedereen naar hartelust geprofiteerd van de mooie speeltuin. Vooral voor Donald Duck, die als men hem een dubbeltje toe stopte en plaats nam op zijn rug, vreselijk be gon te bibberen, had de belangstel ling. Ook werd de kinderboerderij en het hertekamp bezichtigd, en niet te vergeten het monument voor de oor logsslachtoffers van 19401945. Na een wandeling door het mooie bos, ging men weer terug naar de boot. Om 3 uur ging de reis weer huis waarts, die nog één keer in het dorp „De Kaag" onderbroken werd. Onge veer kwart voor zeven waren de dames K.A.V.-sters weer in Oegst- geest. Zij nog vermeld dat een jonge zangeres uit Voorhout met haar man doline de gehele tocht de muzikale kant verzorgde. De stemming was prima. Met veel genoegen kan het bestuur der K.A.V. terugzien op deze zéér geslaagde dag. rijnsburg Geb.: Gerrit Gerardus, z. v. C. G. v. Delft en A. G. de Mooy; Alida Jan netje, d. v. G. de Mare en M. v. Eg- mond; Geertruida Maria, d. v. A. v. Tilburg en L. W. v. Muyen; Cornelis Samuel, z. v. L. W. Rentes en G. van Klaveren. Ondertr.: C. v. Leeuwen, 23 jr. en A. Schoneveld, 24 jr.; J. v. Nieuw koop, 20 jr. en A. M. A. Verhage, 19 jaar. Getr.: J. v. Vliet, 31 jr. en L. de Ruyter, 23 jr.; W. Varkevisser, 25 jr. en P. Kogewoning, 22 jaar.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2