Leidse raad vroeg om stratenplan rond de Middelstegracht 3tuim diie tan aaat de aetuiaiming. aan Jtakenhat over volkstuinen In avondvergadering zette Leidse raad gesprek over Haarl.str. voort Openbare les Gewestelijke Sociale School der K.A.B. 35 Cursisten deBoer^ DINSDAG 4 SEPTEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Alle overige punten van de agen da, die er lijvig uitzag, werden zeer vlot afgewerkt. Na het verdelen van de raad in secties voor de begrotings behandeling kwamen de diverse be noemingen en onderwijskwesties aan de orde, die zonder uitzondering con form het advies van b. en w. de voor zittershamer passeerden. De heer Questro had er geen be zwaar tegen, dat er op de sportter reinen aan de Boshuizerkade doel palen geplaatst werden, maar hij verzocht in het vervolg met een af gerond voorstel te komen en niet een apart voorstel te maken met alle werkzaamheden daaraan verbonden voor een paar palen. Pas bij het voorstel tot het be schikbaar stellen van gelden voor het dempen van de Middelstegracht en het maken van een verbindings weg tussen deze gracht en de Hooi gracht, met bijkomende werken, ont stond er een discussie. De heer Huurman (prot. chr.) wil de weten, waarom er slechts tot ge deeltelijke afbraak van het pand van T. en D. wordt overgegaan. Voorts had hij bezwaar tegen de voorgestel de breedte van de verbindingsweg (7 m.). Hij meende, dat met het oog op het steeds groeiende verkeer een breedte van 9 meter gewenst is. Wethouder Jongeleen antwoordde, dat een totale sloop van de panden veel arbeid en kosten voor afraste ring e.d. zal meebrengen en er zich omstandigheden voordoen, waarbij men zich afvraagt, of het wel ver antwoord is deze gebouwen direct af te breken. De wethouder meende, dat een breedte van 7 m. voor de verbindingsweg voldoende was, om dat de Oude Rijn ook zal worden verbreed. LjD.W, voorlopig in oud pand? De heer Huurman was het hier mede niet eens. Van de Oude Rijn is de raad niets bekend. Omdat de Leidse Duinwater Mij haast heeft met de verplaatsing van haar kan toren wordt hier een incidenteel, stuk uit het grote plan'gelicht. Geef de raad dan, zo meende hij, een vol ledig overzicht van hetgeen hier op stapel staat De heer Meester (P.v.d.A.) wilde ook een wegbreedte van 9 m. Bij het kantoor van de L.D.M. hoort een be hoorlijke straat met parkeermogelijk- heden. De heer v. Dijk (K.V.P.) vroeg zich af, of 9 m. voldoende was. Waar op baseert men deze breedte? Wan neer men over iets dergelijks wil oordelen, dient men eerst het toe komstige stratenplan onder ogen te hebben gehad. In tweede instantie wees wethou- 25-JARIG POLITIE JUBILEUM. De heer M. van Hilten zal a.s. don derdag het feit herdenken, dat hij 25 jaar geleden zijn intrede deed in het Leidse Politiecorps. De heer Van Hilten, die kort na de bevrijding nog enige tijd werkzaam is geweest bij de afdeling Prijsbeheersing, is thans werkzaam bij de Recherche. Hij be kleedt hier de rang van brigadier. Ook in het Leidse organisatieleven is de heer Van Hilten een bekende figuur. Hij was geruime tijd voor zitter van de afdeling Leiden van de Bond van Chr. Politie-ambtenaren en heeft hij in zijn kwaliteit van se cretaris van 't C.N.V.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" zeer veel filan tropisch werk verzet. Ook de Chr. Fröbelschool aan de Herenstraat vond in hem steeds een enthousiast medewerker bij de organisatie van een bazar. Ter gelegenheid van dit zilveren jubileum wordt donderdag middag van 2 tot 5 uur ten huize van de jubilaris, Koninginnelaan 37, een receptie gehouden. Leidse Agenda WOENSDAG. A.N.I.B. afd. Leiden. 10-jarig be staan. Den Burcht, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. ZATERDAG. St. Eloy. Excursie Hoogovens Vel- sen. Vertrek Beestenmarkt 1 Uur nam. Instuif R.K. Jong Nederland. Sei zoen-Opening. Leonardushuis Haag- weg. Aanvang 8 uur nam. Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest. De avond- en nachtdienst wórdt waargenomen door: apotheek Herdingh en Blan ken, Hogewoerd 171, tel. 20502; apo theek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136; apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 31 aug. tot 7 sept. zijn door de Kath. Film centrale als volgt gekeurd: Casino: „Als de kat van huis is", alle leeftijden. Lido: „Elke minuut telt", alle leeftijden. Luxor: „You're never too young" alle leeftijden. Trianon: „Charlie's tante", volwas' senen. Rex: „Davy Crocket", 14 jaar. (Donderdagcyclus „Because you're mine", alle leef tijden). Het raadslid, de heer Portheine (V.V.D.), heeft aan B. en W. de vol gende vragen gesteld: 1. Hebben B. en W. kennis geno men van het feit, waarop ook in de pers is gewezen, dat in het nieuwe volkstuincomplex laaggelegen tuinen zijn ondergelopen en in de toekomst opnieuw dreigen onder te lopen? 2. Zo ja, zijn B. en W, dan van me ning, dat hier van een tijdelijke toe stand kan worden gesproken in ver band met de abnormale regenval in deze zomer? Indien het antwoord op vraag 2 ontkennend luidt, is het College dan bereid maatregelen te nemen, zo ja, welke om te bevorderen, dat de voor de volkstuinders getroffen voorzieningen in het nieuwe com plex volledig tot hun recht komen? der Jongeleen erop, dat het gebouw van de L.D.M. de ontwikkeling rond het Stationsplein in de weg staat. Het ligt in de bedoeling, dat de L.D.M. voorlopig een gebouw op de Middelstegracht zal bezetten in af wachting van het gereedkomen van de nieuwbouw. Bij het volgende voorstel over de afbraak zal de wethouder een over zicht van het stratenplan geven. In het praeadvies zal dan ook de breed te van de nieuwe verbindingsweg worden opgenomen. Bij het voorstel tot verkoop van een perceel industrieterrein in Zuid west aan de Leidse Onderwijsinstel lingen verzoekt mej. v. Nienes een poging te doen de bij deze instellin gen op het ogenblik in-gebruik zijn de panden weer voor woongelegen heid beschikbaar te krijgen. De wet houder zegt toe hierover met de eigenaren te zullen spreken. Boerderij in Warmond. Een boerderij met aanhorigheden aan de Jan Steenlaan te Warmond wordt voor 24.000 verkocht aan de gemeente Warmond, nadat de heer Huurman de verzekering heeft ge kregen, dat deze verkoop geen ge wicht in de schaal legt bij „al of geen zandwinning". De heer v. Dijk (K.V.P.) betreur de, dat het voorstel voor een crediet van 310.500 voor vernieuwing van de verwarmdngsinstallatie van De Lakenhad zo geforceerd in de raad komt. Vorig jaar zijn er zalen ver bouwd en toen had dit gelijktijdig behandeld kunnen worden. Wethouder Jongeleen erkende, dat het college aanvankelijk de kosten erg hoog vond en de mogelijkheid had overwogen, om de vernieuwing in étappes te laten verlopen. Aange zien de kosten dan ruim 30.000 ho ger zouden zijn, heeft men dit plan lateh varen. Er bleken aan deze kwestie nog meer kanten te zitten, zodat het punt verwezen werd naar de geheime zitting aan het slot van de vergadering. Na de geheime zitting is dit voorstel aangenomen. Met 25 tegen 9 sternen verwierp de raad een praeadvies van b. en w. en verleende steun aan het voorstel van de heer Sommeling, om bij de regering stappen te ondernemen ten einde voor de tewerkgestelden vol gens de sociale werkvoorzieningsre geling een uitkering van 3 over het jaarloon van 1955 te verkrijgen. Men ging van het standpunt uit, dat er wel een goed contact met Den Haag over deze kwestie bestaat, maar dat „nog een schepje erop" geen kwaad zou kunnen. De heer De Bree (K.V.P.), die in de commissie voor personeelszaken het initiatief had genomen om tot een dergelijke uitkering te komen en toen naar aanleiding van een uiteenzetting van de wethouder geen verdere stappen nodig achtte had het prettiger gevonden als de heer Sommeling bij het indienen van dit voorstel contact met hem had op- genomën. De overige agendapunten, waar van wij de stukken reeds publiceer den, werden zonder discussie aange nomen. Spijkers met koppen Om acht uur heropende de voor zitter, de heer Van Schaik de verga dering. De discussie werd voortgezet en de heer Meester (P.v.d.A.) kwam in tweede instantie aan het woord. Hij haakte in op de uitlating van de wet houder, dat ook de gemeente niet overtuigd is door de argumentering van de HTM om de dienstregeling te veranderen. Dan is de tijd vanavond gekomen, aldus dé heer Meester, iets te gaan doen. Laat B. en W. maar met een voorstel komen. Ook bij de gesloten verklaring van de Haarlemmerstraat voor zwaar ver keer moet de gemeente tot daden ko men. Mét voorstellen en preadviezen komen we er niet. We moeten spij kers met koppen slaan. Er moeten ook maatregelen ge troffen worden om het verkeer langs de singels beter te doen verlopen. De Haarlemmerstraat moet een rustige winkelstraat worden. Voorts vroeg hij om het verkeer op „meer dan één wiel" op zaterdagmiddagen te weren. Hij ondersteunde het verzoek van de heer De Cler om een spoedig rapport over de demping Langegracht. Ook 'de heer Drijber (WD) ver klaarde zich vóór het opheffen van de tram verbinding StationHaven. Men moet echter wel zorgen, dat de Haarlemmerstraat een taak als ver keersader behoudt. De gevaarlijkheid van de Haarlemmerstraat trok hij in twijfel. De Rijnsburgerweg is ge vaarlijker, omdat het verkeer daar zeer snel gaat. Het aanleggen van een weg van het Stationscircuit naar de Rijnsburgerweg over het Schutters-* veld achtte hij niet urgent. Het bromfietsgevaar vond hij wel groot. De werkelijke oplossing van het gehele H'straat-probleem ligt vol gens hem in de aanleg van de ver binding Langegracht. Dit project zou men in handen van particulieren kun nen leggen. De heer Aalders (KVP) verklaarde dat zijn fractie het in grote lijnen met het preadvies eens is. Bromfietsers kan men snel tot bezinning brengen door hen „op de bon te slingeren". Geen vertraging. De heer De Cler (Prot. Chr.): als het ontwerpen van plannen door de dienst gemeentewerken vertraging ondervindt moet het ontwerpen van plannen aan anderen overgelaten worden. De heer Van Weizen (CPN) sloot zich in het algemeen bij het betoog van de heer Meester aan. Hij sprak over de „vrijbuiterij" der bromfiet sers. De heer Woudstra (Prot. Chr.) zei, dat zijn fractie niet met het idee van de heer Meester over het verkeer langs de singels mee zou gaan. Het verbieden van bromfietsen in de Haarlemmerstraat leek hem juridisch niet mogelijk. Roekeloos rijden van bromfietsers vindt men ook op andere plaatsen in de stad. Mej. Van Nienes (P.v.d.A.) legde de nadruk op de noodzaak van een rus tige winkelstraat. Opnieuw gesprek. Wethouder Jongeleen beloofde, dat de dienstregeling opnieuw met de directie van de HTM besproken zal worden. Het college wil wel besluiten over het zware verkeer. Het college Wil echter nog wel overleg plegen met de commissaris van politie. Bij de lichtfabrieken zal een tunnel moe ten worden aangelegd. Ook het college is van mening, dat de bromfietsen een algemeen pro bleem scheppen. In de Haarlemmer straat zijn echter ook de voetgangers op de middenstraat aan verkeerson veiligheid schuldig. Het college is er overigens met de raad van overtuigd dat met de dem ping van de Langegracht spoedig be gonnen moet worden. Zo gauw de school in de Rodenburgerstraat leeg is zal de G.G.D. daar worden onder gebracht. Dan pas zal men het plan van de demping Langegracht ter hand kunnen nemen. Na een laatste woord van de heer Meester deelde de voorzitter mee, dat de wijziging van de dienstregeling, zodat trams elkaar niet meer behoe ven te passeren, weer met de directie van de HTM besproken zal worden. De kwestie van het overige verkeer zal nog in het college worden behan deld. De overige voorstellen van de heer Meester werden van de hand ge wezen. Het voorstel om het crediet voor de bedrijfstechnische school van 180.000 met ƒ20.000 te verhogen werd aan genomen. „CATENA" MAAKTE RECLAME Uit protest tegen het feit, dat de vereniging gepasseerd wordt bij de voorlichting van de Leidse universi teit aan de Leidse studenten heeft de studentenvereniging „Catena" recla me gemaakt met een schuit, die dreef op het Rapenburg en waaraan re clame-leuzen bevestigd waren. Aan boord konden belangstellende eerste jaars inlichtingen ontvangen. „DIE LUSTIGE WITWE". De Hoofdstad Operette, de voort zetting van de Fritz Hirsch Operette, onder directie van Meijer Hamel, Otto Aurich en Fritz Steiner, komt op maandag 10 september te Leiden in de Stadsschouwburg met „Die lustige Witwe". De landelijke pre mière is in het begin van deze maand te Hilversum gegeven. „Die lustige Witwe" is een klassieke operette, een van de vermaardste uit de ge hele operettegeschiedenic. Zij werd geschreven door Victor Leon en Leo Stein, die een charmante, bijzon der aantrekkelijke schiedenis vorm gaven, maar zij veroverde de wereld vooral door haar muziek, die door Franz Lehar werd gecomponeerd. Het werk, spelend in adelijke krin gen te Parijs hetgeen het ensem ble de gelegenheid biedt tot een schitterende enscenering en costume- ring geeft een verhaal vol ver wikkelingen, waarvan een mooie weduwe, die millioenen bezit, een vlotte gezantschaps-secretaris, een bejaarde gezant, diens jeugdige echtgenote, een Franse edelman, een zonderlinge gezantschapsbode nog enige anderen de voornaamste figuren zijn. Nieuwe Amerikaanse industrie in Leiden Leiden zal binnenkort een Ame rikaanse industrie rijker zijn. Het betreft een dochter-onderneming van de Avery Adhesive Label Cor.p., de Avery Nederland N.V. De enorme NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U telefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7.00). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. vlucht die de toepassing van zelfkle vende papieren in Amerika genomen heeft, was aanleiding dit produkt ook op de Europese markt te brengen, waar dit artikel nog onbekend is. De nieuwe fabriek wordt op het ogenblik gebouwd aan de Trekvliet- weg en zal vermoedelijk in februari of maart van het volgende jaar met de produktie kunnen beginnen. Ar chitect is de heer F. H. Baanders uit Amsterdam. De eerste steen werd vanmorgen gelegd door de loco-bur gemeester, wethouder J. C. v. Schaik, terwijl hierbij o.m. aanwezig waren wethouder A. J. Jongeleen, de direc teur van Avery Nederland, de heer T. U. Hallberg, en de directeur van Investeringen van Economische Za ken, ir. W. L. van Lakerveld. De loco-burgemeester wees er op dat het contact tussen Californië en Leiden door de vestiging van deze nieuwe industrie weer is verstevigd en hij sprak tevens de wens uit, dat de sa menwerking van het gemeentebe stuur met de directie van lange duur zal mogen zijn. De heer Hallberg dankte daarna in een korte toespraak allen, die aan de bouw van de fabriek hun medewerking verlenen. Botsing. Gistermiddag om half vier kwam de 32-jarige motorrijder C. P. M., woonachtig aan de Oranjegracht te Leiden, op de hoek van de Oude Vest en de Lange Mare in botsing met een bestelwagen, waaraan hij geen voorrang verleende. M. bekwam een rechterbeenbreuk en werd door de E.H.D. naar het Ac. Ziekenhuis vervoerd. De bestelwagen werd niet beschadigd, van het motorrijwiel werden het achterwiel en de rechter- pedaal verbogen. „Victorie". De R.K. Dames Gymn.ver. „Vic torie" hervat met ingang van mor gen al haar lessen. De turnlessen zijn op woensdag en wel voor kleuters, meisjes en dames in het nieuwe gym nastieklokaal van de Dr. Van Voort- huijzenschool aan de Marnixstraat en voor kleuters en meisjes t.m. 14 jaar tevens in het gymnastieklokaal aan de Potgieterlaan. De ritmische lessen en de turnlessen voor senio ren worden op donderdag in het gymnastieklokaal van de Schutters- veldschool gegeven. De keurploegen zijn voorlopig in het lokaal van de 3 Octoberstraatschool. Collecte Kankerbestrijding. De collecte, die zaterdag j.l. werd gehouden ten bate van de kankerbe strijding, heeft ruim 5000 gulden op gebracht. „Crescendo"^ Op donderdag 6 september a.s. zal de Leidse Accordeonveren. „Cres cendo" een concert verzorgen in het Van der Werffpark. De navolgende nummers zullen ten gehore worden gebracht: A.M.C.-mars; Wilgerda; Veneta Glocken; Mignonnette, ouver ture; Noord en Zuid, mars; P'tit Henri, mars; Julia, wals; Accor deonisten-mars; De Tilburgers, mars; Luna, wals en de Manoeuvremars. Succes op „Shellpost". Op de te lVaardingen gehouden Nationale Filatelistische tentoonstel ling „Shellpost", behaalden de 5 in zenders van de Leidse Vereniging voor Postzegelverzamelaars allen een bekroning. Velen hadden gehoor gegeven aan de oproep van het schoolbestuur .van de Gewestelijke Sociale School Lei den en omgeving om de eerste les van het nieuwe schooljaar bij te wonen. Na de opening' door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. de Groot, stelde de directeur, de heer Koenis, zichzelf en de andere leraren aan de nieuwe cursisten en andere belangstellenden voor. Als eerste hield hierna de heer Hendriks een inleidende les over „Bezitsvorming". Hij slaagde er uit muntend in, om aan te tonen, dat praten over dit onderwerp een veel zijdige kennis veronderstelt, speciaal ook op het economisch vlak. Alleen al door dit voorbeeld, kwam vast te staan, dat economisohe scholing voor onze katholieke arbeiders beslist geen overbodige luxe is. Vandaar, dat de K.A.B. dit leervak een zeer ruime plaats heeft toegekend bij de vorming van zijn leden. dat bij de godsdienstlessen, die op de school gegeven worden, de bijbel een zeer voorname plaats inneemt, toon de de waarde hiervan aan in zijn eerste les. Hij behandelde het door het Kaski uitgegeven rapport over de onkerke lijkheid. De conclusies uit de cijfers getrokken waren, dat op de Gew. Soc. School, bedoeld voor ouderen, de godsdienstles zijn volle waarde heeft. Kap. Franse hechtte hierbij niet zozeer waarde aan een uitge breide voorraad „weetjes" van ver stand en geheugen, als wel aan het zuiver beleven en aanvoelen van de geloofspraktijk. Hierop zullen ook zijn cursusles- sen zijn ingesteld. De heer Koenis koppelde zijn vak ken geschiedenis en Nederlandse taal aaneen, door een bespreking van de persoon van Willem van Oranje en ons volkslied het Wilhelmus. De cursus vangt het seizoen aan met 35 cursisten. Aanmelding kan nog geschieden op de twee eerstvol gende lessen: donderdag- en maan dagavond om half acht in het Ge bouw voor Chr. Soc. Belangen aan de Kapelaan Franse, die mededeelde, Oude Singel te Leiden. Het zijn de heren J. A. D. Krajen- brink, grote bronzen medaille met zijn inzending gespecialiseerde collectie rolzegels van Nederland; H. v. d. Vlist, grote bronzen medaille met zijn inzending Frankrijk 18491875; J. A. Lammers bronzen medaille met zijn inzending „Dieren op post zegels"; W. J. van Dooren grote bronzen medaille met zijn inzending poststukken betrekking hebbende op de Boerenbevolking en eerste- en tweede wereldoorlog en W. F. Briel zilveren medaille met zijn inzending de ontwikkeling van de Luchtvaart. Leidsche Spaarbank. In de maand augustus 1956 werd er bij de Leidsche Spaarbank inge legd 1.324.030,04 en terugbetaald 906.597,32. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 376 en het aantal afbetaalde boekjes 165. Op 5984 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd 126.790,75 bijgeschreven. Er werden 549 busjes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke in houd van 13.145,05. Het tegoed der 38.323 inleggers bedroeg aan het einde der maand ƒ27.219.107,53. R.K. Alma Materkoor. De aandacht van jonge tenoren en sopranen wordt gevestigd op het ge brek, dat het R.K. Alma Materkoor heeft aan deze zangers. De aspirant zangers gelieven zich zo spoedig mo gelijk aan te melden, in verband met het lustrumconcert, dat op 24 oktober a.s. gegeven wordt. Sancta Veronica. In de Vrolycke Arke, Pieterskerk- koorsteeg 15, houden de dames van de vereniging Sancta Veronica we derom een vergadering. Op deze bij eenkomst, die van 2.30 tot 5 uur zal duren, zijn behalve de oude getrou wen ook vele nieuwe leden van harte welkom! Marktberichten LEIDEN. 4 sept. Vette varkens. Aanvoer 160 vette varkens. Notering levend gewicht. Lichte varkens 1.90 2.02, zeugen 1.741.80, Handel flauw. BODEGRAVEN. 4 sept. Kaas. Aanvoer 126 partijen, le soort 2.29 2.34, 2e soort 2.232.28. extra 2.48. Handel kalm. ROTTERDAM, 4 sept. Vee. Aanvoer 3693 stuks vee. Weektotaal 5183 stuks vee. 500 vette koeien en ossen; 1019 gebruiksvee; 150 vette kalveren; 475 graskalveren; 291 nuchtere kalveren; 193 varkens; 248 biggen; 163 paarden; 82 veulens; 538 schapen of lammeren; 34 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 1ste kwal. 3.00—3.15; 2de kw. 2.75— 3.00; 3de kw. 2.602.75; vette kal veren 2.80—2.95; 2.60—2.70; 2.30 2.50 per kg.; graskalveren 450— 400300; nuchtere kalveren 82 7058; biggen 756050 per stuk; slachtpaarden 2.202.101.90 per k.g.; veulens 525425—300; scha-1 pen 130110.100; lammeren 105 10090; kalf koeien 1150950 750; melkkoeien 1150950750; vare koeien 800700600; vaar zen 825—725575; pinken 600— 500—400. Handel: vette koeien aanvoer iets meer, handel kalm, vooral niet ho ger dan gisteren, enkele prima's bo ven notering; vette kalveren aan voer even groter, handel redelijk, vooral niet hoger in prijs; graskal veren aanvoer aanmerkelijk groter, handel kalm, met iets dalende prij zen- nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handel stroef, terug gaande prijs; biggen aanvoer flink, handel redelijk, prijzen stabiel; slachtpaarden, aanvoer ruimer, handel traag, prijzen lager; veulens aanvoer als vorige week, handel flauwer, niet geheel prijshoudend; schapen aanvoer groter, handel kalm prijzen onveranderd; lammeren aanvoer groter, handel kalm, prijzen onveranderd; kalfkoeien aanvoer kort, handel stil, prijzen als vorige week; melkkoeien aanvoer kort, handel stil, prijzen als vorige week; vare koeien aanvoer gewoon, handel slepend, niet geheel prijshoudend; vaarzen, aanvoer tamelijk, handel lui, teruglopende prijzen; pinken aanvoer tamelijk, handel lui, terug lopende prijzen. i maïzena, per pak Vruchtenhagel, 200 gram afwasborstel met steel lucifers, 2 pak BESCHUIT, 2 grote rollen dweilen, Zelfw. Wasmiddel OZIL, 2 pak TANDPASTA, extra grote tube, geen 70. maar NU PUNTZAKTHEE, 100 gram NU PEULVRUCHTEN- TIJD 1 capucijners, 500 gram SPLITERWTEN, nieuwe oogst. 500 gram Groene ERWTEN, nieuwe oogst, 500 gram CAPUCIJNERS, primeurs, nieuwe oogst, 500 gram Bruine BONEN, 500 gram Oosetborstel, van 78 NU SUIKER, kilogram MARGARINE, 3 pak Zoanse cacao, 2 pak Limonadesiroop, diverse smaken literfles HOTEL-KOFFIE, die moet U eens proberen. 250 gram van 169, NU 69 74 89 89 119 159 SLA NU ALVAST WAT IN Tomatenpuree, no 3 blik OO Erwten-wortelen, literblik SPINAZIE, nu weer voorradig, literblik APPELMOES, literblik CAPUCIJNERS, kant en klaar, literblik DOPERWTEN M II, literblik SPERCIEBONEN, grote glazen pot SPERCIEBONEN, literblik NU nog BISCUIT, 250 gram Goudse Moppen, 250 gram Willemientjes, 250 gram GOLFSPRITS, 250 gram Vanille-Drop toffees, 200 gram HOPJES, 200 gram Zachte Caramels, 200 gram HEN-EIEREN ze zijn er weer A 9 10 stuks. NU *^9 rookworst, 150 gram aan 't stuk. VETTE HAM, 200 gram Prachtig gesneden BAKSPEK, 300 gram, NU SCHOUDERHAM, 150 gram Aan de Cassa bij f3. GROOT DRINKGLAS Chocolade-Pasta van 62, NU /fl A met gratis glas tccF 'ST Autorijschool Beatrix geeft lés met nieuwste Ford Taunus. Lesuur f 6. Snelle opleiding door theo retische lessen met film. Beatrixstraat 4. tel. 30319. Te koop wegens aan schaffing bestelauto Vaux- hall 4 cil. '50'51 in goede staat en geen olieverbruik. Rijn- en Schiekade 65, tel. 30710, Leiden. Zeilbootje, in prima staat, ook uitstekend ge schikt als visboot. roei boot enz., afm. 370 m. lang. 1.20 m. breed, met nieuw dekzeil. Pr. 195.—. Te zien en te bevr.: Rijn kade,^, Leiden. Wasmachinefabriek heeft wasmachines met lichte emaillebeschadiging. gloednieuw met garantie 125.— en 145,—. Des gewenst afbetaling Cen trifuges 150,—. Depót Gouverneurlaan 540. Den Haa» tel 119711 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters).- De prijs bedraagt t 1.50. ui'sluitend tegen contante betaling.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3