ROUSSEAU WINNAAR SPRINT VOOR AMATEURS NA SENSATIONELE RIT TEGEN PESENTI VERGADERING VAN K.N.V.B. AFDELING LEIDEN Engelsen door Italië verdrongen Verschueren eigen stijl NEDERLANDSE JEUGDPLOEG BETER DAN TE SPA Overzicht van de gisteren verreden wedstrijden U.V.S.-Wilhelmina DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 De Wereldkampioenschappen Wielrennen De kleine Belg met de vierkante schouders, Dolf Verschueren, de we reldkampioen van 1952, '53 en '54, wie in de finale van verleden jaar te Milaan door herhaaldelijke motorpech van zijn gangmaker de zege ontging, heeft gistermiddag, in de derde serie van de stayers laten zien, dat hij ern stig van plan is zaterdag in de eind strijd weer een goede gooi naar de titel te doen. Zelfs de gevreesde Duit ser Heinz Jacobi liet hij in een rit van een uur op drie ronden achter zich. De Fransman Ange le Strat bleef op vier ronden en de Engelsman Joe Bunker was helemaal nergens. Hij werd niet minder dan tien keer door de oud-wereldkampioen gelapt". Het protest dat de Nederlandse ge. delegeerde, de heer M. Koot, terecht indiende bij de Franse wedstrijdcom missaris Paillard, omdat Le Strat geen ballonstof om zijn banden ge bruikte, zoals het reglement voor schrijft, wierp eigenlijk geen gewicht meer in de schaal. De heer Koot wist dat, maar hij wilde niet nalaten, een bevoordeling van de Franse stayer te signaleren. Overigens zal de finale zaterdag door zeven combi naties worden betwist, evenals trou wens de herkansing op donderdag. Zoveel stayers tegelijk heeft men hier in Kopenhagen nog nooit op de baan toegelaten. Voor het eerst scheen de zon volop, toen gistermiddag een aan vang werd gemaakt met het pro gramma. Verschueren, 'n renner, die zich sinds jaren volkomen op de stayerij heeft gespecialiseerd, kon door de felle wind, die de renners moeilijk het contact met de rol deed bewaren, overigens zijn minder ge routineerde tegenstanders des te ge makkelijker van zich afschudden. Na'negen minuten had hij de uit tweede positie gestarte Bunker al een ronde achter zich. In voortref felijke samenwerking met zijn Fran se gangmaker Vilt handhaafde de Belg zich onbedreigd aan de kop. Op de helft van de wedstrijd wa ren Jacobi (tweede plaats) en Le Strat (derde) nog steeds niet gelapt, doch Bunker lag reeds op vier ron den. Toen Verschueren zich werke lijk even begon in te spannen, ging hij met gemak over Le Strat en ver volgens Jacobi voorbij. En in de laat ste tien minuten staafde hij met groot vertoon van kennen en kunnen, zijn kandidatuur voor het wereldkam pioenschap in dit nummer. Hij bracht de achterstand van Jacobi op drie, die van Le Strat op vier en die van Bun ker op tien ronden. Op de Ordrupbaan zijn gisteravond de eerste twee wereldkampioenen op de baan, door ongeveer 8000 geest driftige toeschouwers bejubeld. Het eerste volkslied dat weerklonk was het Franse, voor de buiten zijn land nog nagenoeg onbekende, 20-jarige Parijzenaar Michel Rousseau, die in de finale van het amateursprintnum- mer de Argentijn Batiz op grandioze wijze had verslagen. De tweede baan- kampioen van Kopenhagen werd de 22-jarige Italiaan Erkole Baldini, die het eindduel voor de amateur achter volging met zijn landgenoot Leandro Faggin, de wereldkampioen van 1954, in zijn voordeel besliste. In de halve finales voor de sprint voor amateurs had de Argentijn Jorge Batiz, die vorig jaar in Milaan als tweede ein digde, de even gerenommeerde Aus traliër John Tresidder (2e in 1954) tweemaal gedecideerd verslagen. De eerste keer zegevierde hij van kop af met een tijd van 12.- sec. over de laatste 200 meter. De tweede maal toonde hij ook gelanceerd te kun nen winnen en klopte hij, uit tweede positie, zijn tegenstander met een halve lengte, eveneens met een tijd van 12.. sec. Een sensationeel beloop had de tweede halve finale, waarin de Parijzenaar Michel Rouseau, de vermaarde Italiaan Pesenti, die nota- Ibene voorkomt op de lijst van we reldrecordhouders van de UCI, even eens in twee ritten versloeg. In de eerste wilde Pesenti zijn jonge con current afmatten door een wel zeer lange spurt van bijna anderhalve baanlengte. Maar in de laatste bocht schoot de gelanceerde, slanke Frans man zo formidabel snel naar voren, dat het leek of Pesenti een ogenblik stilstond. Meer dan twee lengten had1 hij op de streep aan de nieuweling verloren. De Italiaan maakte eerst het excuus, dat op het laatste ogen blik zijn achterband zachter was ge worden, maar hij kon in de tweede rit evenmin tegen Rousseau op. Deze knaap bleek ook een uitste kend moreel te helbben. Pesenti dwong hem in de tweede manche na melijk een „sur place" op waarin de Parijzenaar nog niet zo ervaren is. Hij raakte dan ook, 'hoog in de baan het evenwicht kwijt en viel. Hij bleef, met de handen op het cement steunend, op de helling van de baan liggen, een voet in de pedalriem. Het was het „plaatje" van de avond voor de fotografen. Gelukkig had Rousseau geen schrammetje opgelopen en ook zijtn fiets bleek nog in orde. Toen opnieuw was gestart, zocht Pesenti 't wederom in het „sur place", maar nu reed hij zelf achteruit en kreeg hij door middel van twee pistoolschoten, het bevel nog eens te starten. Rous seau was door al dit gedoe niet het minst geïmponeerd. Op 300 meter voor de streep sprong hij nu weg en spurtte in een stijl, die men van een groot kampioen zou mogen verwach ten, zo formidabel hard weg, dat Pe senti veen schijn van kans kreeg. Fantastische tijd. Baldini's tijd was 5 min. 6.4 sec. In de tweede halve finale leverde Fag gin een klein scherp duel met de andere Engelsman Michael Gambrill, wiens armen als haken aan het stuur geklonken leken en die door een ver- Hy ging op ongeveer driekwart schrikkelyk begin-tempo een voor- kng e achter de jonge Fransman door sprong kon nemsen Maar de Italiaan Rouss"u had d5 'antasti. I die zijn krachten beter verdeelde, scJie tijd gemaakt van 11.2 see., diekwam :n de zeVende van de tien al hem tot de revelatie van deze wereld- te j ronden weer lijk met zijn kampioenschappen maakte en die een tegenstander en sprank zijn laatste daverend applaus ontlokte aan de I - - - woensdagavond tribunes. weer goed bezette Arie van Vliet, die op deze zelfde baan de wereldrecordtijd van 11 sec. maakte verzuchtte na afloop, „ik ben blij, dat dit jochie nog geen „prof" is Het sprintnummer. In de eerste finale-rit van het sprintnuimmer vertrok Batiz, een 22- jarige fietsenmaker uit La Plata die geheel alleen naar Europa was ge komen en die verzorgd wordt door de oud-wereldkampioen op de weg, de Italiaan Bertalossi, van kop. Rous seau zette bij het ingaan van de tweede ronde 'n spurt in, maar Batiz beantwoordde die onmiddellijk en bleef de leiding houden tot op de meet, waar hij de Fransman een hal ve lengte achter zich liet. In een prachtige tweede rit, nam Rousseau echter revanche, uit tweede positie zette hij bij het ingaan van de eerste bocht de spurt in. Batiz pro beerde hem oo te vangen, bleef nog enige tijd voorop, maar kon tenslotte geen weerstand bieden aan de gewel dige snelheid welke de Parijzenaar ontwikkelde. Rousseau finishte met een halve lengte voorsprong in de tijd van 11.8 sec. Er was dus een „belle" nodig. In deze be6lissingsrit kwam Batiz er niet aan te pas. Nog voor het ingaan van de tweede ron de, vloog Rousseau weg, met Batiz aan zijn wiel. Maar wederom kwam de Argentijn „pure snelheid" te kort om het internationaal nieuw ontdekte Franse fenomeen bij te houden. Er was op de streep een wiellengte ver schil tussen beiden. Tijd van Rous seau was: 12 sec. De strijd om de derde plaats werd gewonnen door de Italiaan Pesenti, die in twee ritten sneller bleek dan Tresidder. De achtervolging. In de vooravond, omstreeks half acht stond het al vast, dat Italië zijn eerste kampioen kon gaan bejube len, namelijk in de achtervolging voor amateurs. Het was alleen nog de vraag wie het zou worden, de 23-jarige technische student Ercole Baldini uit Forli in Romagna, die ook de Italiaanse titel veroverde, of de even oude oud-wereldkamploen Leandro Faggin, die kort geleden de militairs dienst heeft verlaten en die in Padua in de buurt van Venetië als de grote man van de toekomst wordt beschouwd Baldini, had in de eerste halve finale vrij gemakkelijk de Engelsman John Geddes verslagen. Van het be gin af lag de Italiaan voor en hij handhaafde zijn voorsprong, die tot de finish ruim 2 y~ seconde bedroeg. Rousseau: in Franse kampioenschappen zesde u u - De meuwe wereldkampioen - 0 Michel Rousseau was slechts zes- 0 de in het kampioenschap van r Q Frankrijk van dit jaar. Dat kwam n overigens doordat hij met zijn" rj gedachten niet bij de wedstrijden rj was. Zijn ouders en zuster was r 0" namelijk een ernstig autoongeluk overkomen, tengevolge waarvan U E zijn vader thans nog in het zie-;: 0 kenhuis ligt. Maar de Grote Prijs van Parijs;- 0 voor amateurs bracht hij reeds 0 op zijn naam. En in de Grote 0 Prijs van Aariius werd hij twee-0 de achter de wereldkampioen - 0 van het vorig jaar, de Italiaan O Ogna. Hij is sinds enkele weken" n in militaire dienst, maar hij rt y krijgt wel geregeld gelegenheid y p: de „sprntersschool" in Parijs teZ U bezoeken, die tegenwoordig on-U der leiding staat van de vermaar- U de Gérardin. Insiders beweren, 0 dat Rousseau zich de stijl en ook 0 de „streken" van Gérardin uitQ zijn beste jaren al goed heeft 0 aangeleerd. 0 IICDII Oil Oil OIIOII Oil Oil Oil reserves pas aan in de tiende ronde. En in die laatste ronde liep hij vier volle seconde op de Engelsman in. De tijd van de winnaer was 5 min. 6.6 sec. Alvorens elkaar in de eindstrijd die veel later werd verreden te be kampen, verlieten de twee Italiaanse finalisten samen het stadion om broe derlijk, in het donker en zonder licht op hun wegfietsen een ritje te maken als „warming up" voor de grote strijd Het werd, na zeer veel span ning een zege voor Baldini, die zijn concurrent steeds enkele meters voor bleef. De Engelse Geddes en Gambrill werden, na een onderling duel, respectievelijk derde en vierde. EUROPESE WINTERBANEN GAAN SAMENWERKEN Op uitnodiging van de heer Ernst Nielsen, directeur van de winterbanen te Kopenhagen en te Aarhus, hebben de directeuren van de winterbanen in West Europa, met uitzondering van die te Brussel en te Parijs, besprekingen ge voerd teneinde tot samenwerking in or ganisatorisch verband te komen. Een werkcomité is benoemd, met als leden de heren Keiler (Hallenstadion, Zürich), Nielsen (Winterbaan Kopenhagen), Witt- rock (Festhalle, Frankfort) en Van Gas tel (Sportpaleis Antwerpen). Secretaris is de heer Hachler van het Hallensta dion. Zürich. Dit comité zal voorbereidingen tref fen, teneinde te komen tot de oprichting van een Europese Unie van winterbanen. Voorlopige zetel van 't comité is Zürich. Ten behoeve van de medewerkers aan de Ronde van Nederland, die tijdens de wedstrijd niet in staat waren naar de televisie te kijken, heeft de journaal- dienst van de Nederlandse Televisie Stichting woensdagmiddag in Amster dam nog eens de opnamen vertoond, die men in deze ronde heeft gemaakt. De mogelijkheid wordt onderzocht de ze film, die in werkelijkheid niets an ders is dan de aan elkaar gelijmde jour naals, ook onder wielerverenigingen, die hiervoor belangstelling hebben, te laten circuleren. WERELDRECORD 100 KM VOOR AMATEURS VERBETERD De Russische wielrenner, Gennady Maksimov heeft te Moskou het wereld record over 100 km zonder gangmaking (op open baan, staande start) verbeterd. Maksimov noteerde een tijd van 2 uur 28 min. 31 sec, hetgeen 4,4 seconden snel ler was dan de wereldrecordtijd van 2 uur 38 min. 35,4 sec. welke in oktober 1955 door de Italiaan Profeta op de Vi- gorellibaan te Milaan was gemaakt. Prinses Irene naar R'dams concours hippique INT. CONCOURS HIPPIQUE Koninklijke deelname Gisteren is op het terrein van de Rotterdamse Manége een aanvang ge maakt met het officiële internationaal concours hippiqué. Het ruiterfestijn, dat thans voor de negende maal op het fraaie parcours in het Kralingse Bos wordt gehouden, trok een bevre digende belangstelling. Ook koningin Juliana en prins Bernhard, vergezeld van de prinsessen Beatrix en Irene gaven van hun belangstelling blijk. Na de lunch, welke de koninklijke gasten op de jockey-klub gebruikten, vertrok koningin Juliana naar Den Haag. Prins Bernhard en prinses Beatrix zouden later op de middag de verrichtingen van prinses Irene bij het springconcours om de prijs van de junioren volgen. Begonnen werd met een dressuurproef voor ju niores om de „Prijs van de Jeugd", welke gewonnen werd door mej. Stok met „Korsika". Het eerste springconcours was na tionaal en ging om de „Prijs van Kra lingen". W. G. Hendriks en M. van Loon waren de enige ruiters, die fout loos over de 14 hindernissen kwamen van maximum 1.20 m. hoogte die op het 815 meter lange parcours waren opgesteld. Aan Ihet internationaal springcon cours om de „Prijs van de Rotterdam se Jockey-klub", werd door 27 ruiters en amazones uit vijf landen deelge nomen. Het parcours had een lengte van 770 meter en bevatte 14 hinder nissen met een maximum hoogte van 1.301.40 meter. De toegestane tijd bedroeg hiervoor 132 seconden. Dit parcours moest door elke deelnemer- (ster) tweemaal worden afgelegd en wel telkens met een ander paard. Het terrein had door de vele regen van de afgelopen dagen te lijden ge had en er werd van velen het uiter ste gevergd om het uitglijden der paarden in de korte wendingen te voorkomen. Desondanks gelukte het tien ruiters en amazones om de eerste maal foutloos rond te komen. Bij zonder mooi was het parcours van de Italiaanse Markies I* Medici op „Dick". Foutloos en in de tijd van 88 sec. was dit de beste prestatie van de middag. Nog sneller waren met 85 sec. zijn landgenoot Lt. R. d'Inzeo op „Merano en de Duitser M. von Buch- waldt op „Tabitha, doch dezen no teerden resp. 4 en 8 fouten. In tweede instantie konden slechts drie ruiters hun foutenlijst vlekkeloos houden. De beste van hen was de Engelsman Alan vooral niet „Galway Bow" welhaast Oliver, die met „Red Admiral, maar een ideale combinatie vormde. Hij werd op de tweede plaats gevolgd door onze landigenoot M. Koster met „Tarahumara" en „Cobbey en de Belg D. Smeets met „Evagoras" en „Alaska". Onder de hierna met 4 fouten volgende deelnemers bevond Stayers professionals Eén-uursrit achter grote motoren: 1. Verschueren (Belg.) achter Ville in één uur 64.750 km; 2. Jakobi <West-Dld) achter v. d. Bosch op 3 rondeh; 3. Le Strat (Fr.) achter Blanc Garin op 4 ron den: 4. Bunker (Eng.) achter Faltin op 10 ronden. Achtervolging: amateurs Twee halve finales: le rit: 1. Baldini (It.) 4 km In 5 min. 6.2 sec.; 2. Geddes (Eng.) 5.09.-; 2e rit: 1. Faggin (It.) 5.06.3 2. Gambrill (Eng.) 5.13.2. Finale: 1. Baldini 5.04.4: 2. Faggin 5.06.3. Om de derde en 'vierde plaats: 1. Geddes 5.07.4; 2. Gambrill 5.08.3. Eindstand 1. en wereldkampioen Bai rn; 2. Fseem; 3. Geddp«:; 4 CJpmhrUI Sprint amateurs. Twee halve finales: Eerste rit, eerste heat: 1. Batiz (Arg.), laatste 200 meter in 12 sec; 2. Tressider (Austr.) op leng te. Tweede heat: 1. Batiz 12 sec.; 2. Tres sider, fotofinish. Tweede rit, eerste heat: 1. Rousseau (Fr.) 12.6 sec.; 2. Pesenti (It.) op 1 lengte. Tweede heat: 1. Rousseau 11.2 sec.; 2. Pesenti op lengte. Finale: le heat, 1. Batiz in 12.2 sec.; 2. Rousseau; 2e heat: 1. Rousseau 11.2 sec.; 2. Batiz. 3e heat: 1. Rousseau 12 sec.; 2. Batiz. Om de derde en vierde plaats: le heat 1. Pesenti 12 sec.; 2. Tressider; 2e heat: 1. Pesenti 12.2 sec. 1 zich de oud-wereldkampioen Winkler die met „Viola" en „Fretgola" een mooi, maar niet te snel parcours reed. Hij eindigde als achtste, direct ge volgd door mej. Mady Koster, die zich daarmede onder de prijswinnaars rangschikte. De wereldkampioenscombinatie Merano—Lt. Raimondo d'Inzeo boek te 4 fouten, eenzelfde aantal als deze Italiaan met het vroegere ploeg- en later filmpaard „the Quiet Man" no teerde en waarmede hij als twaalfde eindigde in dit nummer, dat als voor proefje voor de komende dagen kan worden beschouwd. Tenslotte moest Barrage de beslis sing brengen voor de prijs van de juniores. Alleen mej. Englebert kon haar paard Lady Jane voor de twee de keer foutloos over de 12 hinder nissen van 1,20 m. leiden. Prinses Irene noteerde 8 fouten, welke in hoofdzaak door slordigheid van „Rocket" werden veroorzaakt. De belangrijkste resultaten luiden: „Prijs van de Jeugd" dressuurproef Nationaal. 1. Korsika, mej. E. Stok, Wassenaar 208 pnt; 2. Butterball, mej. J. Willems, Hilversum 201 pnt; 3. Madeion, mej. H. van Dijk, Rot terdam 199 pnt. Prijs van Kralingen, springcon cours nationaal .1. Hella, 2 W. G. Hendrickx, Grathem O. ft 115yt sec.; 2. Sumac, M. van Loon, Tilburg 0 ft 124 sec.; 3. Paquita, mr F. J. W. A. AlbersPistorius, Beek 4 ft 113 3/5 sec. Prijs van de juniores. Springcon cours nationaal lengte pare: 785 m. tijdparc. 135 sec. aant. hindern.: 12 hoogte 1,20 m. Na Barrage: 1. Lady Jane, mej. Marijke Englebert. Sche- veningen, 0 ft 48 2/5 sec.; 2. Roszy, mej. Proetke Arts, Amsterdam, 4 ft. 47 sec.; 3. Adelboom, mej. I. Jansen, Ubbergen 4 ft 52 4/5 sec. H.K.H. prinses Irene in actie tijdens het woensdag in Rotterdam gehouden jachtspringconcours voor junioren. Voor centrale training Weinig animo van de B-spelers De eerste trainingsavond van de B- spelers te Boxtel is wat de opkomst be treft geen succes geworden. In totaal waren zes uitgenodigde spelers in het sportpark „Molenwijk" aanwezig, nl. Timmermans (ADO), Clavan (ADO), Walhout (NOAD), Storimans (NAC), Pieters Graafland (Ajax) en Van der Linden (DOS). De overige zeven uitver korenen hadden al of niet berichten van verhindering gestuurd. Dit waren Rutte (MVV). Van Bun (MVV), Peggeman (Alkmaar). Van der Kuyl (Ajax). Bos kamp (AFC), Schenkel (De VolewJj- ckers) en Bisschop (Rapid JC). De laat ste was door militaire dienst verhinderd, terwijl Boskamp met zijn vereniging moest spelen. De heer Hoolboom van de keuze-commissie was over de opkomst dan ook niet te spreken. H(j noemde als oorzaak van deze streep door de reke ning, bekerwedstrijden, vakanties en buitenlandse tournees van enkele vereni gingen. De heer Hoolboom meende, dat met het begin van het voetbalseizoen ook de oefenavonden weer druk bezocht zullen worden. Als de competitie een maal draait, loopt de training ook auto matisch goed. De spelers zUn dan ge bonden door de wedstrijden en er kun nen geen overvloed van excuses meer aangevoerd worden om afwezig te zijn, aldus de heer Hoolboom. Of het voorlopig Nederlands B-elftal volgende week woensdag tegen het Ne derlands jeugdelftal zal spelen, waarvoor plannen bestaan, is nog een vraag. Men heeft tenslotte nog niet alle in aanmer king komende spelers getraind. In verband met het kleine aantal aan wezige „voorlopigen" kon de Oosten rijkse trainer Gruber van Vitesse uit Arnhem elke speler afzonderlijk goed onder handen nemen. De training die om kwart voor zeven begon, en om half negen eindigde, was zwaar. Het bleek dat de conditie van de spelers niet per fect was. Na afloop kwamen spelers en trainer in een hotel te Boxtel bijeen on der leiding van de heer Hoolboom. Deze wees erop, dat voor het B-team belang rijke wedstrijden op het programma staan te beginnen 16 september tegen Zwitserland B te Arnhem. Hij legde er de nadruk op dat men als B-speler ook kanshebber blijft voor uitverkiezing voor het Nederlands elftal. De federatie van Enschedese voetbal clubs. die ten doel heeft gezamenlijk de belangen te behartigen van de aangeslo ten verenigingen, wil maatregelen bera men om financiële steun te geven aan die amateurvoetbalclubs, die mede ten- ZONDAG 2.30 UUR Voorverkoop vanaf heden bij: De Bock, Korevaarstr.; Charité, Mors- weg 3; Laman, Herengracht 49; Ouwex-kerk, Maresingel 73; Wolters, Haarl.straat en Vismarkt; v. Zwieten, v. d. Waalsstraat. (Advertentie) gevolge van de invoering taalde voetbal, in moeilijkheden zijn ge raakt. De belangstelling voor amateur- wedstrijden is namelijk aanzienlijk ge daald en bedraagt ln sommige gevallen maar een tiende van die van vroeger. Vooral voor de amateurclubs die finan ciële verplichtingen in het verleden heb ben aangegaan, in verband met terrein inrichtingen b.v., wordt de situatie onder de gegeven omstandigheden erg moeilijk. Men wil er bij de gemeente op aan dringen steun te verlenen aan de ama teurclubs door vermindering van de ste delijke belasting en eventuele verminde ring van huur. Sportclub Enschede heeft zich bereid verklaard een wedstrijd te spelen waarvan de baten voor een deel ten goede zullen komen aan liefdadig heidsdoeleinden. Men zal proberen een Rotterdams of Amsterdams elftal als te genstander te krijgen, om een zo groot mogelijk saldo te verwerven. De federa tie zal verder contact opnemen met dc KNVB en de afdeling Twente van dc KNVB om de aandacht te vestigen op de moeilijkheden van de diverse amateur clubs. Begin óók een voetbalpool! In het afgelopen jaar heeft de voetbal pool van de Enschedese Boys in totaal opgebracht 125,000.waarvan de helft is uitgekeerd aan de winnaars van de pool. Het bestuur van de Enschedese Boys heeft verder besloten om een be drag van ƒ2200.— af te dragen aan En schedese liefdadigheidsinstellingen. Daar van is een bedrag van 200,gestort bij het Nederlandse Rodd Kruis ten be hoeve van de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers van de mijnramp in Marcinelle (België). BEKERCOMPETITIE KNVB De wedstrijd voor de eerste ronde van de bekercompetitie (West I) tussen DCG en Amsterdam is door Amsterdam met 43 gewonnen. BASKETBALL BELGISCH LEGER STUITTE OP HINDERNIS De basketball wedstrijd Nederland België (militair) die gisteren te Breda zou worden gespeeld, is niet doorgegaan. In verband met het voorkomen van gevallen van kinderverlamming in Ne derland hebben de Belgische militaire autoriteiten besloten geen ploeg naar het be- ons land af te vaardigen. De Heer Hogervorst benoemd tot erelid Toen de voorzitter mr. J. J. de Jongh om 8.20 uur de vergadering opende, mocht hij een groot aantal afgevaardig den en belangstellenden een woord van welkom toeroepen, speciaal aan de ere voorzitter dhr. W. Caro en aan de ere leden dhrn v. d. Meer en J. Duindam, alsmede aan de afgevaardigden van de COVS groep Leiden. De voorzitter hoopte dat net als an dere jaren de prima geest, welke deze vergadering altijd beheerste, niet ver loren zal gaan. Daarna vroeg hij een mi nuut stilte voor de overleden leden van het afgelopen jaar o.a. de heren Metsch, v. Klink, v. Damme en F. Boom. Dan besprak de heer De Jongh de nieuwe constellatie van de KNVB, hij noemde deze geslaagd, want allerwege kan men zien dat het spelpeil gestegen is. Hij was zeer verheugd te kunnen me moreren dat de verhoudingen tussen de Leidse KNVB-verenigingen veel beter was geworden, hij hoopte dat er samen werking wordt gezocht op een bredere basis dan voorheen. Hij sprak gelukwensen uit aan de resp. kampioen uit het district, t.w. van het zaterdagvoetbal, de verénigingen ARC en Quick Boys, die kampioen van de 3e klasse KNVB waren geworden en de ver. GWS die van de afdeling kampioen was geworden en daardoor promoveerde naar ae KNVB. En bij het zondag-voetbal wa ren het de ver. Lugdunum, Roodenburg en Lisse, die resp. in de 2e, 3e en 4e klas kampioen waren geworden, maar waar van alleen de ver. Lisse wist te promo- Groei. Verheugend is het feit, dat de bond steeds blijft groeien: het aantal leden bedroeg 9406 (v.j. 8986), het aantal ver enigingen deelnemend aan de competitie bleef gelijk nl. 59 en het aantal elftallen was 378 (v.j. 366). Bij de bespreking over het vertegen woordigend elftal van de zaterdagmid dag-afdeling bleef de voorz. even stil staan, want het was een beschamende situatie, dat een elftal, dat zijn afdeling vertegenwoordigde met slechts 10 spe- eens de moeite nam om af te schrijven. Hij drukte de afgevaardigde het nog eens ernstig op het hart om deze kwestie in eigen kring onder de ogen te zien, opdat zulks in de toekomst niet weer voor komt. De amateur-clubleiders- en de jeugd leiderscursus waren een groot succes. Sprekende over de terreinenkwestie moest hem van het hart. dat het ge meentebestuur doet wat het kan, maar het is helaas niet voldoende. Aangezien de terreinen aan de Boshuizerkade niet klaar zijn, zal de competitie eerst 15 en 16 sept. beginnen. Op advies van dr. Banning sal, in ver band met het grote gevaar van kinder verlamming, dc competitie voor junio ren en adspiranten eerst medio oktober beginnen. Nadat het scheidsrechters-probleem, de strafcommissie en de commissie van beroep waren besproken, deelde de voorz. mede, dat op de bondsvergadering van de KNVB was besloten dat over vijf jaar iedere vereniging een rechtsper soonlijkheid moet zijn. De kosten daar van zijn 100.en aangezien dat vpor vele kleine verenigingen financiële moei lijkheden kan opleveren, mag men .er vijf jaar over doen. Vergadering. De notulen werden goedgekeurd, als mede het jaarverslag met al de commis sieverslagen. De heer Hogervorst. die aftrad en niet meer herkiesbaar was, kreeg van de voorzitter het vriendelijk verzoek tijde lijk de vergadering te verlaten. Daarna memoreerde de heer De Jongh de vele verdiensten van de heer Hogervorst en stelde voor hem te benoemen tot ere-lid van de KNVB. afd. Leiden, hetgeen met algemene stemmen werd aangenomen. Daarna deelde de voorzitter aan de heer Hogervorst mede dat hij tot ere-lid was benoemd, hetgeen de vergadering met een daverend applaus onderstreepte. Tot slot sprak de heer Hogervorst enige worden van dank voor deze onderschei ding. De heer J. Meykamp, jarenlang het afkeuringsadres van Leiden, heeft we gens ziekte zijn zaak moeten sluiten. Op voorstel van het bondsbestuur werd de heer Meykamp benoemd tot lid van ver dienste. als waardering voor het vele werk in het belang van de voetbalsport. Een aantal agendapunten vlogen onder bestuursverkiezing. De heer Hogervorst werd vervangen door de heer P. F. S Biegstraten. De heren J. C. v. d. Berg en D. Goedhart, werden bij enkele candi- daatstelling herkozen. Nadat de commissie van Beroep en Fin. commissie waren vastgesteld, volgde de prijsuitreiking van de kampioensme dailles door de voorzitter. Rondvraag. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. De heer Breedeveld (Lugd.) besprak de slechte toestand van de terreinen in Leiden, zonder de Raad van Beheer van de Sportstichting aan te vallen, zoals hij uitdrukkelijk verklaarde. Wel verzocht hij het bestuur in deze terreinenkwestie actief te blijven en goed op hun zaak te letten. De heer Beers (MMO) sprak woorden van dank aan het scheidsrechterscorps en vroeg tevens of het niet mogelijk was, dat een vereniging bericht kreeg als een scheidsrechter plotseling verhinderd was. Dit om onnodig wachten te voor komen. Zijn tweede vraag was, als een ver. rechtsgeldigheid aanvroeg, of dat tevens inhield dat de statuten en regle ment Kon. goedgekeurd moesten worden, hetgeen door de voorz. bevestigend be antwoord werd. De heer Jeuken (VVSB) vroeg of het bestuur van de afd. Leiden mee wilde werken, om voor adspiranten en junio ren de maten van de doelen te verklei nen. Deze kwestie zal in het bestuur worden besproken. De heer Hogervorst (Leidse Boys) vroeg over het pupillcnvoetbal. Men had een circulaire ontvangen en verwachtte nu mededelingen over het pupillenvoet- bal en een eventuele competitie De voorz. antwoorde, dat deze circu laire niet van het bondsbestuur is uitge gaan. In het bondsbestuur is men niet tégen pupillenvoetbal maar wel tegen iedere vorm van competitie. De heer Prevoo (ASC) sprak, namens alle verenigingen enige woorden van dank aan het adres van het bestuur, spe ciaal voor de heren De Jongh en van Leeuwen, voor de vele werkzaamheden door hen verricht in het afgelopen Jaar. Tot slot dankte de heer De Jongh alle aanwezigen voor hun prettige discussies en aan alle verenigingen een prettige competitie te hebben toegewenst sloot hij

Leidse Courant | 1956 | | pagina 7