DUINSTREEK Verhoging sociale uitkeringen op 1 September? Top-aanvoeren op Lissese bollenveilingen De Raad besloot de straten naar de nobelprijswinnaars te noemen Gemeenteraad Lisse ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Wanneer de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid en de Staatssecretaris het advies volgen dat de Stichting van de Arbeid heeft uitgebracht over sommige uitkerin gen der sociale verzekeringswetten is het niet onwaarschijnlijk dat per 1 september a.s. sommige dier uitke ringen worden verhoogd. Het gaat hier om een aanpassing van de so ciale uitkeringen als gevolg van de jongste loonmaatregelen. Ongevallenwetten. Voorgesteld is de oude renten en toeslagen met 10 procent te verho gen ingaande 1 september 1956. Dit percentage is hoger dan de loonsver hogingen. De loonsverhogingen gaan de 6 procent niet te boven. De hoog te van de sociale uitkeringen is ech ter in de loop van de tijd belangrijk achtergebleven bij de werkelijke stijging van het loonpeil. Invaliditeitswet. Op grond van dezelfde overwegin gen zullen, volgens het advies, ook de ingevolge de invaliditeitswet ver leende renten en toeslagen met 10 procent moeten worden verhoogd met ingang van 1 september a.s. De gezinstoeslag die thans 45, bedraagt, zal dan pl.m. 50,moe ten bedragen. Ouderdomsvoorziening. Aangezien de noodwet ouderdoms voorziening per 31 december 1956 komt te vervallen, adviseert de Stichting van de Arbeid af te zien van een procentuele verhoging van de individuele uitkeringen. Deze zou te kostbaar zijn. In plaats daarvan wordt aangedrongen op een extra uitkering ineens. Gezien de andere verhogingen (10 procent) zou deze uitkering ineens 40 procent van de maandelijkse uit kering moeten bedragen (4 maanden a 10 procent). Omdat de financiële positie van de noodwettrekkers vrij ongunstig is, wordt echter voorgesteld bedoelde extra-uitkeringen ineens, te stellen op een volle maanduitkering. Deze extra-uitkering dient dan, volgens het advies, in het laatste kwartaal van 1956 te worden uitbetaald. Kinderbijslagwetten. Voor de te nemen maatregelen met betrekking tot verhoging van de kin derbijslagen is, zo verneemt het A.N.P. van de zijde van het Christe lijk Nationaal Vakverbond geen eens luidend advies uitgebracht. De meer derheid van het bestuur van de stichting (waaronder de werkne mersvertegenwoordigers) acht een verhoging met 10 procent ingaande 1 oktober 1956 gewenst. Anderen adviseren een verhoging van het 17 Sterrenwachten bekijken sterretje Utrechts initiatief In de jaren 19501951 werd de aandacht van dr. C. de Jager, ver bonden aan de Utrechtse sterren wacht, geboeid door een kleine ster, genaamd ..Twaalf Laeertae". die deel uit maakt van het sterrenbeeld „Hagedis". Omdat deze ster bij slecht weer niet zichtbaar is, en zodoende de on derzoekingen naar lichtstrekte e.d. niet naar wens konden verlopen, heeft de sterrenkundige thans de hulp ingeroepen van 17 sterrenwachten over de gehele wereld verspreid, die van dinsdag 28 augustus tot en met 12 september a.s. de ster zullen ob serveren. De resultaten der waarnemingen zullen opgestuurd worden naar Utrecht, waar de ster nog tot decem ber bekeken zal worden. Daarna zullen de ontvangen gege vens uitgewerkt worden en een Bel gische sterrenwacht heeft toegezegd een rekenmeester te zullen zenden om de Utrechtse doctor bij zijn bereke ningen behulpzaam zijn. JO VINCENT BENOEMD TOT HOOFDLERARES SOLOZANG AAN MUZIEKSCHOOL TE HAARLEM. Mevrouw Jo Vincent is met ingang van 1 september benoemd tot hoofd lerares voor solozang aan de muziek school van de Maatschappij tot Be vordering van de Toonkunst te Haar lem. Mevrouw Vincent, die sindt het neerleggen van de concertpraktijk in Zuid-Frankrijk woonde, zal zipih nu in Aerdenhout vestigen. „ZILVEREN BROODMAND' VOOR MINISTER MANSHOLT De Ned. Vereniging van meelfabri kanten heeft besloten tot instelling van een onderscheiding, die ieder jaar zal worden verleend aam een landge noot, die zidh op het gebied van de Neerlandse voedselvoorziening bij zonder verdienstelijk heeft gemaakt. De onderscheiding die -zal bestaan uit een zilveren broodmand, zal voor het eerst dit jaar worden uitgereikt en wel aan minister Mansholt. C. J. K. GROENLO OVERLEDEN. Te Haarlem is in de leeftijd van 92 jaar overleden de heer C. J. K. Groenlo, die een groot aantal jaren accountant te Breda is geweest. Hij was in 1895 een van de 71 oprichters van het Nederlands Instituut van Accountants. De begrafenis geschiedt maandag te Westerveld na aankomst van trein 12.02 uur. derde kind af, terwijl weer andere leden van oordeel zijn, dat er geen aanleiding is de kinderbijslagen te verhogen. De uiteindelijke beslissing zal moe ten worden afgewacht. Een verho ging met 10 procent zou betekenen voor de werknemers: kind per dag per dag (oud) (nieuw) le ƒ0,51 ƒ0,56 2e en 3e 0,57 0,63 4e en 5e 0,80 0,88 6e en volgende 0,90 0,99 Voor de invaliditeits-, ouderdoms- en wezenrentetrekkers: kind per-maand per maand (oud) le 13,25 2e en 3e 14,90 4e en 5e 20,80 6e en volgende 23,40 (nieuw) 14,60 16,40 22,90 25,80 ZAAK ANNEKE BEEKMAN Nederland doet nieuw uitleverings-verzoek Volgens het gerechtshof te Luik hebben de Nederlandse autoriteiten een nieuw uitleveringsverzoek gefor muleerd ten laste van mevrouw Lan- gendijkVan Moorst, die te Nonce- veux is aangehouden als medeplich tige in de ontvoering van Anneke Beek mam Dit nieuwe verzoek is ingediend om te beletten dat het voorlopig bevel tot aanhouding zou worden betwist. De kamer van inbeschuldigingstel ling zal binnenkort ter zake advise ren. Dat advies zal dan aan de minis ter van Justitie worden overgemaakt WALVIS OP TEXEL. Op het strand te Texel is gister middag een .zeven meter lange en ongeveer acht ton wegende butskop HAARLEMMERMEER Geb: Franciscus Johannes Wilhel mus Maria, z. v. G. F. M. Derksen en M. J. A. van 't Huilenaar; Johan na Christina Theodora d. v. P. J. Steevens en A. H. van Gool; Gerrit z. v. R. van den Oever en G. Koenen; Adriana Martina Maria d. v. G. C. van Es en M. C. Blokker; Olga Lena d. v. H. J. Mol en M. J. C. Dingier; Anita d. v. F. Rappange en A. Dijk man; Vera d. v. J. Bart en P. Focke; Johanna Catharina d. v. G. Th. Wes- seling en C. M. Warmerdam; Johan na Hendrika Catharina d. v. J. H. Koreman en C. J. Schipper; Anna Maria d. v. P. W. Baard en J. B. Amelsbeek; Margaretha Johanna Maria d. v. J. J. Pijaker en M. Nib- bering; Maria d. v. H. Th. Boerman en H. Donker. Ondertr: Pieter van Zaanen 25 jr en Cecilia Maria Johanna Koper 20 jr; Cornelis Marinus van Tol 36 jr Ziektewet en werkloosheidswet. aangespoeld. De butskop behoort tot en Martha Löwenstein 35 jr. Met betrekking tot een verhoging van de lopende uitkeringen inge volge deze wetten heeft de federatie van bedrijfsverenigingen een advies gegeven aan de bedrijfsverenigingen. Hierin wordt voorgesteld de uitke ringen op hetzelfde tijdstip en in ge lijke mate te verhogen als die van de loonsverhogingen in de onder scheiden bedrijfstakken. familie der walvissen. Zij trek ken jaarlijks zuidwaarts en horen thuis in het noordelijk deel van de Atlantische oceaan. Het op Texel aangetroffen dier is een vrouwelijk exemplaar. Deze worden nooit lan ger dan zeven meter. De mannelijke kunnen tot tien meter lang worden. Vroeger werd op deze dieren veel jacht gemaakt in de noordelijke At lantische oceaan. De bollenhandel RUIM AANBOD VAN NARCISSEN DIVERSEN SOORTEN TULPEN IN PRIJS TERUGGELOPEN Het personeel van de Lissese bol lenveilingen maakt korte nachten. Tot diep in de nacht branden nu de lichten en 's morgens vroeg is men weer in de weer. Men heeft dan ook ongekend grote aanvoeren te ver werken. De Hobaho veilde in één week tijds ruim 50.000 manden en bij de H.B.G. noteerde men er ruim 40.000. Het grotere aanbod kwam voor een deel op de rekening der narcissen. De zonnige dagen hebben de kwekers gebruikt om hun narcis sen te laten drogen en ze meteen naar de veilingen te sturen. De handel in dit artikel werd dan ook wat gemakkelijker, maar van prijsdalingen van enige importantie was geen sprake. Met de tulpen was dat wel anders. Heel wat soorten gingen tegen lagere 'prijzen van de hand dan tot voor kort het geval was. Diverse variëteiten zakten zelfs al naar de minimumprijs en wie dat een maand geleden had durven voorspellen, die had het hoongelach der kwekers dagenlang treiterend tegen zijn trommelvliezen geklon ken. Niettemin zat men deze week voor dat feit. Soorten als Golden Harvest, Korneforos en zelfs Elmus brachten de m.p. of slechts iets daar boven op. Daar staat tegenover, dat de hyacintenhandel, waar men dit jaar een zwftr hoofd in had, veel vlotter loopt dan zelfs de grootste optimist had verwacht. We hebben deze week negentienen van Carnegie zien verkopen voor ruim 60.per 100 en achttienen van City of Haarlem voor 55. per 100. Negentienen van de witte Argentina Arendsen noteerden nog 35,van l'Innocence 32.van Edelweiss 42.van La Victoire 45.en van Pink Pearl tot 38. per 100. Bismarck, King of the Blues, dr. Lieber en Ostara lagen rond de m.p. Het wil niet zo best met de blauwe variëteiten. Zelfs de schitte rende blauwe - Delft's Blauw kwam niet boven 20.voor beste negen tienen. Zoals gezegd: het aanbod van nar cissen was beduidend ruimer dan de vorige weken. Niettemin bleven de prijzen heel goed. Voor de trompet ten was Amerika uiteraard nog vol op op de markt en „enen" van Gol- len Harvest, Flower Carpet, Beerhe- ba, Unsurpassable, e.d. liepen tot 17.— en 18— per 100. Terwijl de tulpen over de gehele linie een dalende tendenz vertoon den, was er ook in deze sector weer de gebruikelijke uitzondering op de regel: de dubbele vroege tulpen wer den nog wat stijver van prijs, dan ze al waren. Twaalven van Dante lie pen bijv. nog tot ruim 14.en Schoonoord en Jan Vermeer ook. De andere Murillo-sports lagen voor zift de bollenhandel zich nu eenmaal nog nooit langs een vast lijntje heeft be wogen. En zo lang er bollen geteeld worden, zal dat wel niet anders wor den ook. STOPZETTING INVOER VAN TOMATEN IN BELGIë EN LUXEMBURG. België en Luxemburg hebben de invoer van tomaten met ingang van dinsdag 28 aug. a.s. tijdelijk stopgezet. Getr: Gerrit van Beem en Eigje den Ouden; Izaak de Kooker en Pe- tronella Jacoba Schalk; Pieter Jan Stolk en Elizabeth Verbaas; Gerar- dus Franciscus van Dijk en Petronel- la Maria Timmers; Albert Oudekerk en Willempje van Meel; George Lo- dewijk Fikke en Johanna van Keu len; Leonardus Cornelis Wilhelmus van der Voort en Margatetha Maria Meijer. Overl: Sophia Coleta Vereecken 70 jr e. v. P. A. van den Hauten; Cornelia van der Kamp, 43 jr, c. v. J. J. van Munster; Jacob Struik, 83 jr, e. v. C. A. van Someren. KATWIJK Gemeenteraad. De raad dezer ge- meent* komt donderdag 30 aug. in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeld o.m. voorstel tot ver koop van een strook grond aan de bouwexploitatie Mij. Zeebad; idem aan Jac. v. Duyvenbode; A. P. Dijks man en H. A. Dijksman gelegen aan de Sportlaan. Voorstel tot het aan vaarden van 'n legaat van wijlen de heer Trousselot, 'bestaande uit 32 oud-Delftse borden. Voorstel tot ver huur van de gemeentelijke rijwielstal ling aan J. Schipper, M. van der Plas en J. Harteveld. Voorstel tot verhuur van grond aan Ouwehands Schelp- kalkbranderij. Voorstel tot het instel len van een rechtsvordering tegen C. van der Helm te Den Haag. Voorstel tot wijziging van de kindertoeslag- regeling 1954. Voorstel tot onibewoon. haarverklarinig van woningen in de Louwestraat, en de Zuidstraat te Gemeenteraad Voorschoten 18 Huizen aan de Papelaan De behandeling van de diverse voorstellen, die in de Voorschotense gemeenteraad aan de orde werden ge steld, had een vrij vlot verloop. De meeste voorstellen werden z. h. st. aanvaard. 3 Raadsleden waren af wezig. Het waren de heren Mol (we gens familieomstandigheden), Lam- boo wegens ziekte en Van Eist we gens vacantie. Het eerste voorstel, dat in behan deling werd genomen betrof rechts positieregelingen voor het gemeente- personeel. Dit was een hamerpunt. De gemeente zal de Minister van Binnenlandse Zaken verzoeken over te gaan tot verhoging van het basis bedrag van de algemene uitkering uit het Gemeentefonds. Dit voorstel was goed gefundeerd. De raadsleden hadden niets aan te vullen of op te merken. Hierna werden de begrotin gen van de gemeentebedrijven en van de algemene dienst voor het dienstjaar 1957 aan de raadsleden aangeboden. Het is de bedoeling om deze begrotingen in de maand okto ber a.s. aan de orde te stellen. Bij perceel Leidseweg 180 zal ten be hoeve van een verwarmingsinstalla tie de achtergevelrooilijn op een bij zondere manier moeten worden vast gesteld. Wegaansluiting Wijngaarden laan-Schoolstraat-Koningin Ju- lianalaan. Ten aanzien van dit voorstel, dat twaalf vrijwel allemaal rond 12.e.en oplossing bevat, voor deklood- per 100. Wat de triumphtulpen betreft: behalve de reeds in de aanvang ge noemde Elmus en Korneforos gin gen ook Crater, Bandoeng, Edith, Eddy, Rijnland en Alberio weg voor matige pry'zen. Het was wel merk waardig te zien, dat een soort als K M's Triumph, die men een verbe terde Korneforos kan noemen, nog tot ruim 15.per 100 opbracht, wanneer men mooie kwaliteit twaal ven had aan te bieden. Van de Darwintulpen draaiden twaalven van Wm. Pitt voor ruim 6.van Rose Copland voor 6.20, van Wm. Copland voor dezelfde prijs van Bartigon voor 7.tot 9. en van Princess Elizabeth voor 7.50 Intussen loopt men in de bollen streek weer tot op borsthoogte door de theoriën over de oorzaak van de teruggang der tulpenprijzen. De een noemt als oorzaak een groter aanbod dan de export had verwacht; de an der meent, dat de exporteurs op Duitsland, voor wie de hoge prijzen in de aanvang van het seizoen alles behalve aanlokkelijk waren, nog wel aan de markt zullen komen en dat een prijsstijging stellig niet tot de onmogelijkheden behoort en een derde verkondigt weer iets anders. In feite is het zo, dat "het allemaal profeten zijn die brood eten, omdat sing van het snelverkeer komende van Wassenaar via Voorschoten naar Leiden-oost en Rijnstreek, had de commissie van bijstand Openbare Werken het college geadviseerd, dit voorstel nog even aan te houden. B. en w. waren een andere mening toe gedaan en de voorzitter motiveerde, waarom het college het advies van haar commissie niet had opgevolgd. De raad kon zich hier wel mee ver enigen. Dit plan bevat de aanslui ting van de Wijngaardenlaan op de Schoolstraat/Koningin Julianalaan, wat straks een druk knooppunt van wegen zal worden. De voorzienin gen, die daar getroffen zullen wor den bestaan uit een rijbaanverdub beling en een parallelweg. De kos ten zullen door de Provincie en de gemeente gezamenlijk worden ge dragen op basis van ieder de helft. Voor de gemeente zal dit een bedrag zijn van f 113.860,Volgens een uitlating van de voorzitter is het de bedoeling van de Provincie om nog dit jaar aan dit werk te beginnen. De heer G. de Regt uit Rotterdam heeft zich namens de N.V. Aanne mingsmaatschappij „EBA" uit Am sterdam tot het college gewend met het verzoek hem mede te delen aan welke voorwaarden zal moeten wor den voldaan om vergunning te krij gen voor de bouw van 13 fiuizen met 8 garages te bouwen in Voorschoten langs de Papelaan ter hoogte van de Hyacinthstraat. De gemeente heeft haar voorwaarden gegeven en dé heer De Regt heeft deze voorwaar den aanvaard. Hij zal een offer moe ten brengen voor de totstandkoming van een trottoir langs die huizen en een offer voor de aldaar aan te leg gen straat. Tot lid van de Commissie van Openbare Werken werd benoemd de heer J. J. Dekker, tot plaatsvervan gend lid de heer E. P. Bakels. Straatnamen. Namen voor de wegen in het com plex VIietwijk. De heer Bakels wil de dit voorstel inzake de namen voor de straten in het plan Vlietwijk lie ver nog even aanhouden. Het college bad voorgesteld de straten in deze wijk te vernoemen naar 8 Neder landse geleerde Nobelprijswinnaars en 3 buitenlandse Nobelprijswin naars. Voorts zou vernoemd worden Christiaan Huygens en Antonie van Leeuwenhoek, Boerhaave en als pri meur voor Voorschoten Van Heuven Goedhart, de onlangs overleden Ho ge Commissaris der Verenigde Na ties voor de Vluchtelingen. De heer Bakels vond de namen nogal moei lijk uit te spreken en suggereerde een zeeheldenwijk. De heer Pels had waardering voor het voorstel van b. en w. De heer Fortanier voelde ook wel iets voor een zeeheldenwijk, vooral om dat een groot deel van deze wijk door marinemensen bewoond gaat worden. De gemoer.te Leiden heeft in zijn professoren wijk ook al van deze namen en dat Von wel eens verwarring stichten. Het voovs'el van de heer Bakels om deze naamge ving aan de nieuwe straten nog even aan te houden werd ondersteund door de heer Dekker, die meer prac- tische bezwaren had. Hij vond som mige straten te klein. Doch dit voor stel werd met 7 tegen 5 stemmen aangenomen. Daarna werd het voorstel van b. en w. met 7 tegen 5 stemmen aangeno men. Na een besloten vergadering werd nog aan de agenda toegevoegd een voorstel tot verdere sanering van de Bloklaan. Hiervoor werd een cre- diet gevraagd van 3400,—. De he'ft van deze kosten het betreft ver wijdering van een schuur zal d?or een particulier worden vergoed. Dit voorstel werd z. h. st. aange nomen. Hengelsport. De eerste Voor schotense hengelsportver. heeft op 22 augustus j.l. haar tweede grote ledenwedstrijd gehouden in de Lan- geraarse plassen. 19 Deelnemers ga ven acte de presence. Begunstigd door prachtig visweer werd er goed gevangen. In totaal werd 17060 gram gewicht aan vis aan de schaal ge bracht. De prijswinnaars waren: 1. de heer Goddijn Sr. 2885 gvam; 2. Bei'henho'd 1P7Q T.; 3. van Maanen 1885 gr.; 4. V dijn Jr. 1580 Katwijk aam Zee. Voorstel tot het verlenen over 1955 van een sub sidie, groot 567.21 aan het Wit Gele Kruis. Voorts enige verzoeken van schoolbesturen om medewerking ex. art. 72 der L.O.-wet 1920. Schietoefeningen in de duinen. Met ingang van maandag a.s. zullen op het schietterein in de duinen de schietoefeningen voor de onderdelen van het Leidse garnizoen worden her vat. Aangezien er nog vele inwoners zijn, en dit betreft vooral kinderen, die niet schijnen te beseffen aam welk gevaar zij zich blootstellen wanneer zij tijdens de oefeningen het terrein betreden, wordt er van de zijde van de garnizoenscommandant met na druk op gewezen, dat tijdens de schietoefeningen een drietal rode kor ven zullen zijn gehesen. Het zich be vinden in het gebied, dat door deze korven wordt, gemarkeerd, is levens gevaarlijk. Men zij dus gewaar schuwd! KATWIJK AAN ZEE Strand- en andere feestelijkheden. Het was gisteren een van de grote strand feestdagen met in de avonduren muziekfeest. De strand feesten begonnen des morgens reeds te half tien; verschillende kinder wedstrijden hadden toen plaat die in de namiddag werden voortgezet voor de meer opgeschoten jeugd door be hendigheidswedstrijden, kruiwagen races, stoelendans enz. Des avonds grote taptoeparade op de boulevard, optocht door het dorp waaraan ook veel verenigingen deelnamen. Mede werking werd hierbij verleend door de muziekverenigingen UNI, CJMV Jamlboer- en Pijperkorps, de muziek vereniging De Harmonie uit Katwijk aan den Rijn, „Excelsior" en Harmo nie „Concorida" beide uit Boskoop, „Werkmans Wilskracht" uit Leiden, „Ahoy" uit Rotterdam en het Tam boer- en Pijperkorps „K. en G." uit Leiden. De start van de optocht was aan de Parklaan en vele honderden, ook uit de omliggende gemeenten, toonden hun belangstelling voor dit muziekfeest dat begunstigd werd door zeer mooi weer. Het bestuur van VVV heeft niet alleen zeer vele badgasten doch ook honderden ge meentenaren aan zich verplicht door deze mooie avond. Medische dienst. De zondagse dienst wordt voor de patiënten van de doktoren J. Bergman, H. M. Hue- ting en E. E. van der Laan te Rijns burg, voor Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg waargenomen door dokter J. Bergman, Valkenb.weg 1. tel. 2921. Zoals te verwachten was is de ge meenteraadsvergadering van gister avond geen doorworstelen van agen dapunten geworden waarbij heftige discussies gevoerd werden. De agenda bevatte meest hamer- punten. Als pikante bijzonderheid deelde de burgemeester, mr. Th. M. J. de Graaf, mede, dat b. en w. voor nemens zijn een rioolbelasting in te voeren, terwijl ook de reinrigingsbe- lasting verhoogd zal worden, dit in verband met het sluitend maken van de gemeentebegroting. Geen concurrentie. Bij behandeling van het agenda punt aanschaffing gereedschappen voor auto-monteur openbare werken, waarmee een bedrag van 2500 ge moeid is, informeerde de heer Barn- hoorn of hierdoor geen concurrentie met de Lissese middenstand gevoerd werd. Deze maatregelen moet men, aldus de voorzitter, zien als een meer economische inrichting van het be drijf openbare werken. Het is niet de bedoeling een volledige garage in te richten, zodat de grotere repara ties aan particulieren zullen worden overgelaten. De raad heeft verder medewerking toegezegd tot herstelwerkzaamheden aan de verwarming van de r.-k. Jon gensschool St. Agathaparochie. In verband met vrij hoge ouderdom van het gebouw heeft men de kosten die inclusieuf bouwkosten ƒ46.000 zou den bedragen, teruggebracht op ƒ31.000. Uitbreidingsplan. De raad toonde in beginsel accoord te gaan met het partiële uitbreidings plan, omvattende het gebied genaamd Meer en Duin begrensd door de Oranjelaan (gedeeltelijk), Kanaal straat en Ringvaart en het zuidelij ke uitbreidingsplan aan de derde Poellaangrens Sassenheim, De fi nanciering voor de verbouw ingskos- ten van het verenigingsgebouw in De Engel schijnt nog niet vlot te verlo- jpen. Hoewel men van rijkswege en vanwege de provincie aanvankelijk sympathiek tegenover het werk van de stichting verenigingsgebouw „De Engel" stond heeft de heer Ooster- veer hoewel niet officiëeel ver nomen dat de bijdrage van 40 pet. niet doos* zal gaan. Burgemeester De Graaf heeft ech ter contact opgenomen met de minis ter, zodat deze zaak opnieuw in be handeling zal worden genomen. Grondaankoop. Tussen Oranjelaan en Smalle weg gv.; 7. van As 1270 gr.; 8. J. Teske 750 gr.; 9. van Maurik 640 gr.; 10. Smorenburg 635 gr.; 11. Goedemoed 545 gr.; 12. Spoor 475 gr.; 13. Verse- put 460 gr.; 14. Bolle 220 gr.; 15. me vrouw Melse 190 gr.; 16. Lelieveld 190 gr.; 17. Kabbedijk 150 gr.; 18. mevr. Kabbedijk 65 gr. Slechts 1 deelnemer gelukte het om zonder vis terug te komen. Dit was haast bij zulk visweer de beste prestatie. De iijstcollecte ten bate van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding wordt gehouden van manadag 27 augustus tot en met zaterdag 8 september a.s. Medische zondagsdienst.De me dische zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit weekeinde waargenomen door dr. F. J. M. To- nino, Voorstraat 23, tel. 2493. Voor de wijkzuster vervoege men zich aan het Gezondheidscentrum, Wijngaar denlaan, tel. 2177. 0EGSTGEEST AquariumverenigingGisteravond hield de b.g. vereniging een bijeen komst ih het hotel ,,'t Witte Huis" te Oegstgeest. De voorzitter de heer W. L. van Griensveen, opende met een hartelijk welkomstwoord tot de aan wezigen, in het bijzonder tot de heer Piket, die voor deze avond zijn mede werking verleende om de lezing te houden. Het onderwerp: „Hoe richt ik een aquarium in", werd tevens door de heer Piket gedemonstreerd in de vorm van het opzetten van het verenigingsaquarium. De heer Piket, is op dit gébied een exipert. Ook werden er door de aanwezigen vra gen gesteld aangaande de beplantin gen en het inrichten van aquaria, welke door de heer Piket werden be- ~n 1820 gr.; 5. G^d- antwoord. Na de lezing volgde de ge- 6. Schconh-^k 1481 i brui kei ijke verloting. zal door de gemeente een stuk grond worden aangekocht groot 1.9 ha. De koopprijs bedraagt 96.250. Bij de aanbieding van de gemeen te rekening en de rekening der bedrijven over het jaar 1955 bleek, dat het geraam de tekort van 100.000 een batig sal do van 154.000 bleek te zijn. Bij de mededelingen maakte de voorzitter bekend, dat de minister van Waterstaat afwijzend heeft be schikt over de aanvrage een gemar keerde oversteekplaats bij de Beek brug aan te brengen. RKVV Lisse. Morgen, zondag 27 augustus, organiseert de RKVV Lisse een voefcbaltournooi voor juniroen B. De eerste wedstrijden vangen om 12 uur aan. Ouders en Lisse-fans toont uw belangstelling ook bij de jeugd. De jongens zullen zeker strijden voor de mooie pryzen die beschikbaar ge steld zijn o.a.: zilveren voetballer, lauwertak met ingeplaatste medaille; voor de derde prijswinnaar nog een extra medaille. De deelnemende ver enigingen zijn: Lisse, Alphense Boys, Docos, DOSR, HBC, Lenig en Snel, Velsen en Warmunda. B.B. Maandag 27 augustus zul len de hoofden van diensten, het plv. wijkhoofd en de blokhoofden van de Lissese B.B. bijeenkomen in de Wit te Zwaan. De heer Hooyer zal een resumé geven van de door hem ge volgde cursus aan de stafschool der B.B. te Barneveld. Tevens zal deze avond het programma voor het ko mende winterseizoen worden bespro ken. Bij het opstellen daarvan wordt rekening gehouden met het feit, dat men nu beschikking krijgt over 2 oefenterreinen: bij de voormalige gasfabriek en bij openbare werken aan de Gladiolenstraat. Met de uit betaling van de z.g. cursusvergoeding, zo deelde de heer Hooj'er ons mede, is een aanvang gemaakt. Lisserbroek krijgt kleuterschool. De Lisserbroek krijgt een kleuter school; op een terreintje vlak bij de school van de heer Visser is nog een plaatsje vrij en daarop zal de kleu terschool verrijzen. Eind september zal met de bouw worden begonnen en in november of december zal de ope ning al plaats vinden. Dit kan zo vlug, omdat het gemeentebestuur van de Haarlemmermeer 'n aaatal houten schoolgebouwen heeft gekocht, die men als een soort blokkendoos in elkaar kan zetten. Men heeft al een hoofd benoemd ook: mej. Smith, die thans werkzaam is aan de Philips- kleuterschool te Eindhoven. N00RDWIJK 7wemfeest uitgesteld. Wegens de ongunstige weersgesteldheid is de weterpolowedstrijd tussen de Sleu telstad en Haarlem, alsmede het waterballet van de Haarlemse zwem sters, dat hedenavond in het Golf- bad zou plaats vinden, nogmaals uit gesteld. Nu tot nadere aankondiging. Badplaats-evenementen. Öe agenda van evenementen voor de volgende week in onze badplaats is: dinsdag 21 aug. te 21 uur V.V.V.-bal in het Casino, te 3 uur kinderope rette in Lido; woensdag 3 uur cock tailwedstrijd in de Mirabar; donder dag serveerwedstrijd op dc Boule vard voor Horecapersoneel, te 8 uur concert Echo der Duinen. VOORHOUT KAV ging uit. Begunstigd dor stralend zomerweer gin gun er: carré» van de KAV donderdag j.L hun jaar lijks uitgaansdagje houden. De reis ging via Schiphol naar Amsterdam, waar de grachten en het U aller bewondering afdwongen. Nadat bij Heek de inwendige mens versterkt was, ging de reis naar de Gero-fa'briek te Zeist. Daar werd ons vertoond hoe etn mes, vork of.lepel van een plaat staal toe het fijne produkt dat wij kennen gemaakt wordt. Niemand haa gedacht aat voor het eenvoudige mes, dat wij gebruiken, minstens dertig paar han den in beweging zijn. Na de thee, die door de directie van de Gero-fabriek werd aangeboden, ging de reis naar de pyramide van Austerlitz, waar na men in Utrecht het diner gebruik te. Daar wij het grootste deel van de dag in de vrije lucht door brachten, gin-g dit diner er wel in. Om negen uur kwamen wij weer in Voorhout aan hoogst voldaan om deze prachtige dag die stralend begon en schitterend mooi eindigde

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9