IJ N S T R E E K Fa. MEERPOEL DE LEIDSE EI ADLER OMGEVING WIE WEET.... ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 BODEGRAVEN Ontploffing. Een knecht van schipper Straver was bezig de mo tor in het vooronder na te kijken. Hij gebruikte een gewone looplamp en benzine. Door een of andere oorzaak stootte hij de lamp stuk met als ge volg, dat een vonk in de benzine damp terecht kwam. Door een grote steekvlam en een ontploffing werd de boel uit elkaar geslagen. De knecht kwam in het ruim terecht en liep enkele verwondingen op. De po litie stelt een onderzoek in. Geb: Neeltje Joh. d. v. J. Lammers en G. Spies; Maarten A. W. S. z. v. G. v. d. Vlist en G. Visser; Rob z. v. D. Blijleven en G. Kalkman. .Ondertr: Nic. de Jong 27 jaar en Joh. Sepers 21 jaar. Getrouwd: Joh. G. C. de Bie en Th. Lelieveld: D'Arcy Harry Beb- bington en Joh. Bianchi; A. Th. Heemskerk en Petr. Plomp. Medische dienst. De medische dienst voor het komende weekeinde zal worden waargenomen door dr. S. Beye, Wilhelminastraat, tel 2113 en zr. Conradi, Pr. Bernhardstraat 2, tel. 2086. Gevonden en verloren. Verlo ren: kort geel jasje; gele kanarie; bruine dames- en dito herenporte- monnaie; groene parkiet; gouden col lier; zilveren armbandje; plastic stropdas; ceintuur; handdoek en zwembroek; tas. Gevonden: militair windjack; porte- monnaie; parapluhoes: etui met vul potlood en ballpoint HflZERSWOUDE Gouden huwelijksfeest. Gisteren herdacht het echtpaar D. de Gelder en N. van Beekum, de dag dat zij een halve eeuw in den echt waren ver bonden. De bruidegom is 74 jaar en de bruid is 75 jaar. Zij genieten bei den nog een goede gezondheid. Het echtpaar werd gezegend met 5 kin deren, waarvan 5 dochters en 1 zoon, die allen zijn getrouwd. Des avonds werd door de Harmonie van Hazers- woude het echtpaar een serenade ge bracht. LEIRÜUEDEK AFSCHEID KAPELAAN KUTTSCHRÜTTER. Het R.K. Parochiehuis vol belang stellende verenigingsbesturen en parochianen was gisteravond alleen al een bewijs van dank en erkente lijkheid voor de kapelaan en zijn arbeid. Door het jongensdorp was in een speciale bijeenkomst al afscheid genomen van de aalmoezenier, en in een LTJ-vergadering maandagavond sprak haar voorzitter Nico v. d. Salm namens de jonge boeren en tuinders hartelijke woorden van dank voor de goede zorgen die de kapelaan aan hen besteed heeft. Op beide bijeenkom- Het neergeschoten Am. vliegtuig Een Amerikaanse torpedoboot ja ger heeft vrijdag in de internationa le wateren ten Zuid-oosten van de Tsjoesjan-archipel twee reddingvlot- ten en twee brandstoftanks opgevist. Het onderzoek naar eventuele over levenden van het Amerikaanse pa trouillevliegtuig, dat bij de Chinese kust wordt vermist, nadat het door een onbekend toestel was aangeval len, wordt voortgezet. Het Amerikaanse vliegtuig had zestien man aan boord. Het lichaam van één der 16 be manningsleden is vrijdag gevonden. Het Amerikaanse ministerie van marine heeft bekend gemaakt dat een torpedoboot jager het lijk „buiten de territoriale wateren" heeft gevon den, temidden van wrakstukken van de neergeschoten „Mercator". Het bleek het lichaam van de bonrd-electricien te zijn. Radio-Peking heeft de Amerikaan se zevende vloot er van beschuldigd, dat zij ..op uitdagende wijze" ter zee en in de lucht een uitgebreide acti viteit ten toon spreidt bij de kust van China. In de uitzending werd echter niet gesproken over het ver miste Amerikaanse vliegtuig. Dt nood der Kerk in Frankrijk Mgr. F. Guillir bisschop van Pa- miers, heeft wegens gebrek aan roe pingen besloten het groot-seminarie van zijn bisdom op te heffen. De weinige studenten heeft hij me degedeeld, dat zij hun studies kun nen voortzetten aan het groot-semi narie van het aartsbisdom Toulouze. De situatie der priestervoorziening beweegt zich reeds jaren in dalende lijn. Telde het groot-seminarie in 1953/54 nog 25 studenten, in 1955 was dit gedaald tot 15, dit jaar tot een tiental. De priesternood is zeer groot. Voor 343 parochies zijn slechts 198 diocesane priesters beschikbaar. Re gulieren zijn er geen. Het aantal ka tholieken in het bisdom verminderde in 3 jaren tijds (19521955) met 7000 zielen. SCr POTLOOD en GEEST Oplossing no. 513. Horizontaal: 1. papa. 4 asem, 7. opiat, 9. martelaar, 10. mud, 11. aha, 15. Geesteren, 18. ereis, 19. last, 20. stop. Verticaal: 1. pomp, 2. Portugees, 3. Apt, 4. aal, 5. Staphorst, 6. merk, 8. Ier, 12. egel, 13. sté, 14. knap, 16. srt., 17. eis. sten werden blijven herinneringen aangeboden. Gisteravond werd de bijeenkomst geleid door de secretaris van het armbestuur en LTB, de heer S. J. Visser. Namens de parochie, ver enigingen, jeugd en sport werd hier na het woord gevoerd door de heer J. J. v. d. Meer. Spreker roemde de grote ijver en energie waarmee kape laan Ku'tt§>dhrütter 2 jaar geleden als neomyst in deze parochie kwam. Niet alle plannen en verwachtingen zijn verwezenlijkt, maar de bijzon dere werklust is gebleven. Duizenden kilometers heeft u afgelegd om over al te zijn waar u dit nodig achtte, en aan elke uitnodiging van leden- of be stuursvergadering gaf u gehoor, soms meerdere op één avond aldus spre ker. De heer v. d. Meer, die met de kapelaan had samengewerkt in het jeugdwerk, noemde dit een moeilijke taak voor leken, maar nog zwaarder voor een priester. Geroemd werd de bijzondere liefde, die de scheidende kapelaan hiervoor heeft. Hij sprak de wens uit, dat van het jeugdwerk goe de vruchten geplukt mogen worden. Speciaal namens de zieken en ouden van dagen een groep die niet ver tegenwoordigd kon zijn werd een oprecht woord v.an dank gesproken. Spreker eindigde met de wens dat God de priesterarbeid van kapelaan Kuttschriitter in de nieuwe parochie, die zeer zwaar zal zijn, rijkelijk moge zegenen. De dank die de heer v. d. Meer namens allen uitsprak ging ver gezeld met een enveloppe met inhoud namens verenigingen en organisaties. De voorzitter van de Kath. Midden standsvereniging, de heer J. v. Veen, belichtte dit afscheid van de zonzijde. Hij noemde de benoeming in een grote parochie van een der grootste steden, na twee jaar in een platte landsgemeente, een felicitatie waard. Hij zocht hiervan de oorzaak in de energie van de jonge priester, die zich vooral de zorg van de jeugd aantrekt. De heer P. J. v. d. Hoorn sprak na mens de voetbalver. Weteringse Boys een woord van dank. Pastoor Hofstede verheugde zich in het feit, dat veel belangstellenden deze avond toonden waardering te hebben voor de priesterlijke arbeid. De pastoor noemde de nieuwe parochie van de kapelaan een mooie parochie waar echter veel activiteit gevraagd zal worden. Vol lof en dankbaarheid uitte hdj zioh over de ijver van kape laan Kuttschriitter. De kapelaan sprak hierna voor het laatste de parochianen toe. Aller eerst om zijn dank uit te spreken voor het vertrouwen, dat hij in deze parochie heeft ondervonden, aan de pastoor voor zijn grote steun en ook voor de gastvrijheid, vervolgens aan het kerkbestuur voor de royale mede werking in verband met de zorgen voor de jeugd en 't parochiehuis. Ook de vak- en standsorganisaties werden in de dank betrokken, maar bovenal al degenen die hem hadden bijgestaan bij het jeugdwerk. Spreker zeide de eerste parochie moeilijk te kunnen vergeten en vroeg een vurig gebed voor zijn verdere arbeid. Hierna nam ieder persoonlijk afscheid, wat ge ruime tijd in beslag nam. NIEUWVEEN auto op vacantie gestolen. De heer W. Schellingerhout, had voor zijn vacantie een personenauto van de gebroeders Stigter, alhier, gehuurd en was daarmede naar Zuid-Limburg gereden. Na de nacht van dinsdag op woens dag te Valkenburg te hebben door gebracht, kwam hij 's morgens op de plaats waar hij de vorige avond zijn gehuurde auto, geheel afgesloten, had geplaatst, tot de ontdekking dat deze auto was verdwenen. Vermoe delijk is de auto die nacht door on bekenden ontvreemd. Donderdagmiddag, omstreeks 15.00 uur, werd de brandweer van Nieuw- veen gealarmeerd voor een 3 y, tons vrachtauto die op een perceel bouw land van de heer C. van der Weij- den, alhier, in brand was geraakt. De vrachtauto was op het moment van het ontdekken van de brand ge laden met ongeveer 40 zakken gerst. De brand was ontstaan doordat zich een hoeveelheid stro tijdens het rij den onder de vrachtauto had opge- hdopt en met de uitlaat van de motor in aanraking was gekomen. De vrachtauto was 's morgens door dc eigenaar, de heer D. A. W. van Baren, alhier, gekocht voor de prijs van 9000, De lading gerst was wel, maar de vrachtauto niet verzekerd. R0EL0FARENDSVEEN In aansluiting op het Aalsmeers Bloemencorso van zaterdag 1 sept zal op zondag 2 sept. weer een groot gedeelte van dit corso door de stra ten van Roelofarendsveen trekken. 's Middags te 4 uur zal dit gedeelte van ongeveer 14 wagens, waaronder natuurlijk ook de Veense praal wagen, zich nabij de veiling opstel len. Ongetwijfeld zal dit evenement weer een grote belangstelling trek ken. Voor de bezoekers aan het Aalsmeers Bloemencorso zij vermeld dat op vrijdag 31 aug. te Aalsmeer een tentoonstelling gehouden wordt van de deelnemende wagens. Na het bloemencorso op 1 sept. is er des middags te 3 uur het spel „Bloem en Proza" in het Olympisch stadion. Voor hen dit die willen gaan bezoe ken zijn tot en met donderdag a.s. kaarten verkrijgbaar bij Sigaren magazijn C. J. de Bruin. Om dit corsofeest te besluiten zal er op zon dag 2 sept. des avonds te 8 uur in de veilinghallen te Roelofarends veen een groot bloemenbal worden gehouden. Een orkest van 15 perso nen de alombekende „Les Mo- hicains" zorgt voor een prima stukje muziek, terwijl het ook als show-orkest aan velen een groot ge noegen zal kunnen verschaffen. Voor de niet-dansliefhebbers is ge zorgd voor een gezellig zitje. Perso nen beneden de 16 jaar hebben al leen toegang onder geleide van de ouders. Er wordt verder weer gere kend op een grote belangstelling, waardoor een gezellige en vrolijke avond gewaarborgd is. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in ons blad van heden. RIJNSATERWOUDE 102 Jaar Onder grote belangstelling vierde mevrouw de wed. Van der Breggen Pannevis haar 102e verjaardag. Ze was nog even opgewekt als het vorig jaar. Te ongeveer elf uur in de och tend kwam het gemeentebestuur, ver tegenwoordigd door burgemeester Kammienga, wethouder Visser en de gemeentesecretaris de jarige compli menteren. De burgemeester overhan digde de jarige een grote fruitmand. Op dat ogenblik waren behalve zoons en dochters van de julbilaresse ook aanwezig dokter Loth uit Woubrugge, de heer en en mevrouw Van War- melo en de oud-burgemeester en diens echtgenote. De jarige stelde het bezoek zeer op prijs en wist zich nog gezellig met de gasten te onderhou den. De gehele dag bleef de belang stelling bestaan. KQ0RDWIJKERH0UT Gistermiddag vond onder buiten gewoon grote belangstelling op de algemene begraafplaats te Noordwijk aan Zee de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van Jhr. J. H. Gevers van Kethel en Spaland, die dezer dagen geheel onverwacht te zijnen huize „Klein Leeuwenhorst", overleed. Op de begraafplaats waren o.a. de heer P. M. M. van der Weyden, bur gemeester van Noordwijkerhout, mr. G. F. W. van Berckel, burgemeester van Noordwijk, wethouder G. Voge laar uit Noordwijk, de heren W. Specht Grijp en F. W. Willemonk, beiden uit Heemstede, en beiden rentmeesters van de overledene, W. Kist uit den Haag, generaal der Kon. Marechassée, W. A. A. J. baron Schimmelpenninck van der Oye uit Voorschoten, baron K. J. G. van Har. denbroek, oud-burgemeester van Bennebroek te Bennebroek, jhr. A. W. G. van Riemsdijk uit Noordwijk, W. graaf van Limburg-Styrum uit Was senaar, jhr. L. M. van Rijbersberg Versluys uit den Haag, A. N. Merkel- bach, hoofdinspecteur van politie te Noordwijk en vele andere vrienden en kennissen van de overledenen aan wezig. Toen de kist in de familiekel der was bijgezet sprak ds. M. S. J. de Jong, Herv. pred. te Noordwij kerhout, de begrafenisliturgie uit waarna het Onze Vader werd gebeden. Een neef van de overledene heeft namens de familie een woord van dank gesproken.' Een schat van bloemen was rond om de grafkelder neergelegd. SASSENHEIM Geb: Adriana Catharine Petronella d. v. Fr. C. Rewijk, en M. P. Ver- sluijs; Wilhelmus Jacobus z. v. W. Handgraaf en G. T. Brouwer; An neke Suze d. v. A. de Vreugd en Ieke Bakker; Cornelia Maria d. v. P. C. J. van Leeuwen en G. C. Bax; Ma thijs Petrus Maria z. v. M. N. van Toi en A. ten Voorde. Ondertr: J. Drost, 48 jaar en G. D. Groeneveld, 36 jaar. Overl: Martinus Brands, 66 jaar. BREE STRAAT 171 Reparatie-Inrichting voor alle soorten en merken naaimachines. V. (Advertentie» Z0ETERMEER afscheid van kapelaan hamers. Onder grote belangstelling van de zijde der parochianen werd in de R.K. kleuterschool afscheid genomen van kapelaan J. C. M. Hamers. In_de lokaliteit hadden zich onder leiding van de hopman J. C. L. Moers de le den van de jeugdbeweging in uni form opgesteld om hun aalmoe zenier een laatste groet in de ge-, meente te brengen en afscheid te ne men. Aanwezig waren de bestuurs leden van de diverse verenigingen, waarvan de scheidende als g.a. op trad, en vele anderen. Precies half- acht trad de kapelaan, vergezeld van pastoor J. A. Voorham, binnen. Hij werd met enige woorden verwelkomd door de heer Moers. Daarna sprak de pastoor waarderende woorden over en tegen de vertrekkende kapelaan. Vervolgens was het de heer C. C. van Leeuwen, die namens de parochianen sprak en hem een cadeau onder cou vert aanbood. In zijn dankwoord re leveerde de kapelaan zijn optreden in Zoetermeer, aanhalende ondervin dingen uit zijn 3-jarig verblijf alhier. De jeugdleden namen op de in hun kringen traditionele wijze afscheid van hun aalmoezenier, terwijl de overige aanwezigen met een hand druk en een kort woord afscheid na men. d.S.0.1—Delft 1 2-6. De wed strijd D.S.O. 1Delft 1 voor de kas van de speeltuinvereniging alhier mocht zich verheugen in nog al wat belangstelling. Voor de rüst werd een aardig partijtje voetbal te zien gege ven. Al s oefening voor de D.S.O.- spelers was deze wedstrijd zeer nut tig. Een onaangename indruk maakte het op het publiek, toen na de rust enige D.S.O.-spelers, die zich niet konden verenigen met een beslis sing van de scheidsrechter, het veld verlieten. Al spoedig na het begin was Delft in de aanval en moest in verband met een overtreding een strafschop nemen. Deze werd op uitstekende wijze door die invaller keeper De Vries gestopt. Daarna ging de strijd gelijk op, hoewel Delft technisch be ter speelde. Een voorzet van J. Klos WEET U HET OOK NIET Vraag: 1: Route van Leiden naar Knodke (België). 2: R.K. Jeugdherbergen in Brug ge. Hol- Bootverbindingen H. v landAntwerpen of Oostende. 4: Bootdiensten OostendeEnge land. 5. Levensmiddelen xnedenemen men naar België geoorloofd? Antwoord: 1: Leiden, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Willemsdorp, Zevenbergen, Oud-Gastel, Steenber gen, Bergen op Zoom, Goes, Middel burg, Vlissingen (veer) Breskens, Sluis, Knocke. Afstand 229 km. (Over AntwerpenEeclo 258 km.). 2: Wandelhemen: meisjes: Home Betleem, Garenmarkt 5, tel. 33892. Brugge. (Voor jongens: St. Francis- cushuis, Maagdenstraat 15. Tel. 33596). Prijs overnachten 20 Fr. (Geen warme maaltijd, wel kookgele genheid). 3: Een dergelijke bootverbinding bestaat (jammer genoeg) niet. 4: Van de dienst OostendeDo ver zijn ons de tijden niet bekend. 5: Het is geoorloofd levensmid delen mede te nemen voor eigen ge bruik. Vraag: Adres van het Trappisten klooster. Antwoord:. De Benelux telt 13 Trappisten-abdijen, waarvan vijf in Nederland t.w.: De St. Benedictus- Abdij „Achelse Kluis", Borkel en Schaft (N.-Br.); Abdij „O.L.Vr. van Koningshoeven" te Tilburg; Abdij „O.L.Vr. van Sion", Diepenveen bij Deventer; Abdij „O.L.Vr. van Lil- bosch" te Lilbosch bij Echt (L.)Ab dij „O.L.Vr. Onbevlekt Ontv." Ulingsheide bij Tegelen; Abdij „Ma ria Toevlucht", Zundert. Voorts zijn er twee in Luxemburg en zeven in België, waarvan de voornaamste zijn: Orval, Rochefort, Chimay en West malle. Het moederhuis van de orde is te Citeaux, Frankrijk. Vraag: R.K. Vollëybal-clubs te Lei den. Antwoord: Er zijn 2 damesclubs t.w:. „Argos", secr. mej. A. Rijsber- gen, Pasteurstraat 28a, Leiden en „Nieuw Brunhilde", secr. mevr. A. v. d. Kloot,-van Ingen Schenau, Vlietweg 8, Zoeterwoude. Vraag: Adres waar men oude maar nog goede kerkboeken en rozenkransen kan gebruiken. Antwoord: Kerkboeken, en rozen kransen kunt u ten allen tijde laten bezorgen aan het klooster van de zusters Carmelitessen, Oude Vest 45, Leiden. Vraag: Wintercursus pitrietvlech- ten in Leiden. Antwoord: Cursussen handenar beid (waaronder pitrietsvlechten) worden vanaf half oktober gegeven bij VéBé, Nieuwe Rijn 38, Leiden. weerden konden zij niet verhinderen, dat Delft de stand geleidelijk op voerde tot 6-2. De onsportieve hou- Icl ^UCCIUC. JjLU VUUliCL VCIli U. 1 werd door J.Heggetoan benut. Veel 3LIT °P WAT BRENGEN Casino. „Geef 'm de ruimte" is één van de Formby-fiLms, die jaren geleden stonden te dringen om op het witte doek te komen, zodat vele bios coopbezoekers, die Formiby na de oor log met een zeker enthousiasme als nieuwe komiek begroet hadden, al spoedig te veel van het „goede' kre gen. Zoals bijna alle clowns, is George Formby ook alleen maar grappig, als men hem niet te veel ziet. En „Geef 'm de ruimte" behoort niet tot zijn slechtste produkten. Hij raakt met zijn spreekwoordelijke onhandigheid in de toneelwereld verzeild, waar hij een operazanger moet vervangen en hij houdt hier zowel een indrukwek kend. contract, als de lieftallige im- pressario van over. Wie zin heeft om een paar uurtjes te lachen en George niet „tegengege- ten' heeft, kan er een laatste vakan- tiedag van verregening mee redden. Toegang alle leeftijden. Lido heeft de „Naakte Oorlog" voor een week geprolongeerd. Toe gang 14 jaar. Luxor. „You re never too young" (Je bent nooit te jong). Wil bur Woolick (Jerry Lewis), de persbediende, die beheerst wordt door de uitslag invloed gehad. Medische zondagsdienst. De dok- tersdienst worut waargenomen door di. P. Vegt, Stationsstraat 49, tel. 35. voor de kruisverenigingen door zus ter E. M. van Hoff, Leidse Wallen 32, teleifoón 341. Gevonden en verloren. Gevon den: Hengel met molen (werphen gel); koe; zwarte hond; huishoud- schaar; paar zwarte dameshandschoe nen; witte ketting; rode portemon- naie inhouden 0.35; zwarte alpino muts; grijze regenjas met portemon- naie, inhoudende 0.30. Verloren: zwarte actetas, inhou dende bankbiljet van 100,klein geld bril en paspoort; rjjwielvlagget- je; een lage bruine schoen: ketting; beige portemonnaie inhoudende f 18.- a 19.-; sleutel; zilveren vulpotlood. Inlichtingen Groepsbureau der Rijks politie, Julianalaan 33, tel. 200, uit sluitend op werkdagen tussen 8 en 20 uur. zaal aan het lachen. De achtervolging!" Geb. Sylvia Christina Maria d. y. eindigt in een paar verbluffende Meurs en a. M. Smits, Man- staaltjes boatracen en waterskiën.Charlotte d. v. P. van Herwynen Een vakantie-film, waarin men kan eP W. Kolenbrander; Nicolaas Ma- lachen om niet altijd even fijne, maarna Johannes z. v. a. F. van Zoelen pleizier van de voorsprong had DSO niet. Bij een aanval van Delft glipte de linksbuiten langs de verdediging en gaf de keeper het nakijken. Kort daarna lanceerde de Delft-speler Schreuder een diepte-pass waardoor de linksbuiten kon doelpunten. Hier op trok D.S.O. goed van leer en Delft •moest alle zeilen bijzetten. Tien mi nuten voor de rust kon C. Buurman ge gelijkmaker, 2-2 scoren door een kopbal. Na de rust was het spelpeil danig gezakt, met de gasten in de meerderheid. Menigmaal zochten zij het doel op de verkeerde plaats of t vonden de D.S.O.-keeper op hun weg. i Hoewel de D.S.O.-ers zich dapper en A. P. M. Gootjes. Ondertr.: C. C. H. L. Oprinsen 32 jaar en N. C. A. van Leeuwen 34 jr. Overleden: N. Adegeest 83 jr; J. C. Henneken 58 jaar. wel lollige „lol". Toegang 14 jaar. Trianon. „Rock around the clock". De bioscoopbezoekers, die on der het dwingend rhythme van een band niet op stoelen kunnen blijven zitten, die de muziek op de eerste I plaats stellen en het verhaaltje maar) nrr als bijkomstigheid beschouwen, zul-0*0 if len deze week in Trianon de film vin-1 o den, die zij zoeken. De „rock" is een nieuwe „swing- stijl" die een beetje van alles heeft: maar het lijkt op allemaal. Een impressario heeft in 'n plaatsje op het platteland een orkestje ont dekt, dat deze stijl creëert en meester lijk beheerst. Hij probeert met deze band het publiek te veroveren, en enige remmingen, raakt in het bezit van de Moyumba-diamant, van welk bezit hij zich niet bewust is. De man, die een moord pleegde om de diamant te krijgen, is vast besloten ook Woo lick „op te ruimen". In zijn angst en berekennende onnozelheid, neemt de de trein naar huis, waarop hij (na tuurlijk) belandt op Mrs. Brendan's kostschool voor meisjes. Ook hier zoekt hem zijn achtervolger en de federale recherche, die door hem de boef wil pakken en, onbewust van wat hem boven het hoofd hangt, houdt Wilbur de schoolmeisjes en de gedurende het eerste half jaar van 1956 zijn 237 opstandelingen, 59 soldaten en 366 burgers gedood in de door terroristen getiranniseerde West-Java, aldus is in een commu niqué van het leger medegedeeld. Meer dan tweeduizend huizen zijn f door de opstandelingen, die tot de slaagt daarin, nadat hij zijn gewezen„Darul Islam" behoren, afgebrand, vriendin, die veel in de „show-we-Hevige regens hebben vrijdag reld" in de melk te brokkelen heeft, (blj Adijaman (Turkije) overstromin- schaakmat heeft gezet en het meisje I Sen veroorzaakt, die aan 58 perso- van het platteland, dat uitstekend op nen, bet leven hebben gekost. De - - - - slachtoffers waren boeren, die tij dens hun werk in de velden door het water werden verrast. In Nieuw Delhi is vrijdagavond een bom ontploft tussen een men senmenigte voor een bioscoop. Vijf mensen kwamen om het leven, 33 werden gewond. een bioscoopportier in Barcelo na werd vrijdagmorgen vroeg uit zijn bed gebeld door een jong paar tje, dat hem opgewonden vertelde „iets in de bioscoop te hebben ver geten". Lichtelijk verbaasd ging de man het paar voor naar de zaal waar beiden tegelijk een kreet van ver lichting slaakten: op een fauteuil lang prins-heerlijk nog de baby te slapen, die ze de vorige avond had den vergeten! de „rock" kan dansen, gde huwelijks- ring aan de vinger heeft geschoven. Toegang 14 jaar. Rex. „Stad in boeien", is weer een film uit het nog ongecultiveerde Amerika van 'n honderd jaar geleden, toen er nog bandieten waren, die hele steden in hun greep hadden. Het moet in die tijd niet plezierig wonen zijn geweest in zo'n plaats, maar ge lukkig waren er altijd wel een paar helden voorradig, die met de boeven afrekenden en recht en orde wisten te herstellen. Zo gaat het ook in deze film, waar de terreur van een dikke hereboer wordt weggeknald door de revolver van Clint Tollinger. Wie van opwinding houdt, kan hier terecht. Toegang 14 jaar. Vraag: Postpaketten naar Honga rije. Antwoord: Postpaketten naar Hon garije kan men zelf verzenden. Te voren dient men zich echter te ver staan met de Transportmaatschappij Traffic N.V., Rode Zand 34, (Rosalia- huis), Rotterdam, tel. 11970. Deze maatschappij zendt coupons ter waarde van 4.90 voor iedere kg. (Er behoeven dan in Hongarije geen invoerrechten meer betaald te wor den). Men moet dus aan die maat schappij opgeven, hoeveel kg. men wil verzenden. De vervoerskosten voor de poste rijen bedragen 5,-^- per 10 kg. Alleen gebruikte kleren, schoenen en textielgoederen mogen worden verzonden. (Geen nieuwe kleren er tussen stoppen!) Voor het verzenden van levens middelen kan men zich het beste om inlichtingen wenden tot bovenge noemde transportmaatschappij. Vraag: J. v. V. Waar moét ik mijn jascederia plaatsen? Antwoord: Een jascederia kennen we niet, moet het misschien fatshe- dera zijn, een bladplant, die veel op op een vingerplant, maar ook op klim op lijkt, waar het trouwens een krui sing van is? Deze fatshedera moet, als het tenminste deze is, in de winter niet in een verwarmd vertrek staan, doch in een koude kamer (doch in elk geval vorstvrij) en wat aan de droge kant houden. Zet u de plant liefst voor het raam, dus vooral op een lichte plaats. Wanneer het een andere plant mocht zijn dan ik bedoel, zendt u dan desnoods een stekje of volwas sen blad en bloem naar de redactie verpakt in een doosje met vochtig gras of mos. We hopen u dan te kunnen mededelen, welke plant het is en aan de hand daarvan kun nen we u een advies geven. Ook de ficus, evenals de fatshedera mag in de groeitijd een slap aftreksel van deze kippenmest hebben. Denk erom niet op een droge grond geven en vooral niet te sterk om verbranding tegen te gaan, want kippenmest is branderig. Vraag: 1: Route Noordwijk Ossendrecht; OssendrechtNinove (België); NinoveLeopoldsburg en L'burgOssendrecht per brommer. 2:Grenspapieren nodig voor brom mer? Antwoord: Noordwijk, Leiden, Rot terdam, Willemsdorp, Zevenbergen, Bergen op Zoom, Ossendrecht. Ossendrecht, Antwerpen, Brussel, Anderlecht, Ninove. Ninove, Brussel, Leuven, Diest, Leopoldsburg. Leopoldsburg, Geel, Hérenhals, Nij- len, Deurne, Antwerpen, Ossen drecht. 2: Voor de brommer zijn aan de grens wel papieren nodig. Aan te vragen aan het kantoor A.N.W.B. te SPORT POSTDUIVEN Rijn en Gouwe. Concours met 320 duiven vanaf Pt. St. Maxence. Gelost te 10.00 uur. Snelheid eerste duif 1629 m. Uitslag: W. v. Ringe- lensteijn Sr., Waddinxveen, 1; J. v. Wichen, Woerden, 2, 3, 12; D. v. d. Helm, Nieuwkoop, 4; Gebr. Ooster man, Aarlanderveen, 5; P. v. Brum- melen, Woerden, 6, 10; H. J. v. d. Berg, Waddinxveen, 7, 14, 16, 22; W. v. Berkensteijn, Waddinxveen, 8; H. v. Vegten, Koudekerk, 9; G. Lamo- ree, Boskoop, 11, 15; J. Hoogervorst, Nieuwveen, 17; W. v. d. Water, Wad dinxveen, 18, 21; Bouwer en Co., Alphen a. d. Rijn, 19; W. v. Ringelen- steijn Jr., Waddinxveen, 20; J. De- genkamp, Boskoop, 23, 25; G. Bakker, Woerden, 24. LAWNTENNIS NEDERLANDSE LEGER— BRITISH RHINE ARMY In het kader van de internationale mi litaire sportwedstrijden wordt op 1 en 2 september te Münchcn Gladbach een of ficiële lawntenniswedstrijd gespeeld tus sen ploegen van het Nederlandse leger en van het Britse leger aan de Rijn (BAOR). De Nederlandse ploeg, welke onder leiding staat van majoor G. Storm, is als volgt samengesteld: kapitein A. J. van Dongen (aanvoerder), majoor J. D. Hey- broek, kapitein E. d'Arnaud van Boeck- holtz, soldaat G. Groeneveld, soldaat M. Schram.kornet H. Bitter, sergeant J. Koerts, en vaandrig J. Penninga. Maandag 10 september a.s. worden in de Rivièrahal te Rotterdam internatio nale bokswedstrijden gehouden. De Ne- landse weltergewicht kampioen Frits v. Kempen zal uitkomen tegen de Duitse middengewicht Emil Koch, terwijl Theun Brommer, ex-weltergewichtkam- pioen van Nederland het zal opnemen tegen de Duitse weltergewicht Gert Muller. Voorts zal onze landgenoot Jo Lamers de strijd aanbinden tegen Alois Brand. Duits middengewicht, Joe Brown, een bokser uit New Orleans heetf het wereldkampioenschap lichtgewicht op zijn naam gebracht door een puntenoverwinning in 15 ronden, op Wallace „Bud" Smith, houder van de titel. Marktberichten LEEUWARDEN, 24 aug. Kaas. Gouda volvet 2.15 tot 2.16; Edammer 40 plus 1.90 tot 2.broodkaas 40 plus 2.01 tot 2.02. Stemming goed. VINKEVEEN, 24 aug. Groente. Andijvie 2025; postelein 1518; kassnijbonen 107; pronkbenen 5561; snijbonen 4685; stamlbonen 69. idem II 4264; stokprinsen 6488; toma ten 2032; waspeen 28 cent per kg.; bleekselderij 14—31; bloemkool 12 65; komkommers 816; sla 312 cent per stuk. bospeen 2740; peterselie 23; selderij 610 cent per bos.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2