PIECK Scheep Trein voor jeugd dekenaat' Leiden en Zneterwoude DUINSTREEK tele vïsïe^ LIGTYOET Rijnstreek GESTIKTE DEKENS 10.90 14.90 timmerlieden en machinaal houtbewerkers Adverteren doet verkopen fnterieur Matrassen 99.50 ERVAREN STENO-TYPISTE EEN BEKWAAM SCHILDER VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 m GESLOTEN. Het bureau van het sociaal chari tatief centrum te Leiden, Plantsoen 25, is van 27 augustus tot 3 septem ber gesloten. Contract. De fa Johan Parmentier, kousen- fabriek te Leiden, heeft met het mi nisterie van oorlog en marine een contract afgesloten voor de levering van sokken en wol tot een bedrag van 135.854,—. ZOMERUITSTAPJE COÖPERATIE „VOORUIT". Op 22 augustus organiseerdg de coöperatie „Vooruit" haar jaarlijks uitstapje voor leden en verbruikers. Des morgens te 8 uur vertrokken de 400 deelnemers in 9 autobussen van de Korevaarstraat. Via Den Haag en Scheveningen ging de tocht naar Rotterdam, waar een kopje koffie werd gedronken ip diergaarde Biij- dorp. Vandaar werd gereden naar Kaats, heuvel in Noordbrabant, waar in het ontspanningspark De Efteling de meegenomen lunch werd genuttigd, waarna enkele uren werd doorge bracht met het bezichtigen van de vele attracties in dit ontspannings-1 oord. Des middags werd begunstigd door prachtig weer, via Den Bosch een tocht gemaakt naar het bekende Ja gershuis in Zeist, waar de thee werd aangeboden. Vandaar vertrok men in prettige stemming naar Alphen, waar in de bovenzaal van Avifauna de tafels gedekt stonden voor het di ner, dat welverzorgd als het was een alleszins prettig slotstuk vormde van deze goedgeslaagde uitgaansdag. Des avonds te half elf arriveerden de 400 coöperatoren weer in Leiden, waarmede weer een einde was ge komen aan dit traditioneel geworden jaarlijks uitstapje. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelis Adrianus, zn. v. C. Hogervorst en A. M. Verdel; Irene Marianne, dr. v. H. F. van Leeuwen en E. Lepelaar; Elisabeth Helena Alida, dr. v. A. de Groot en F. Bleij- eruberg; Hendrik Johannes, zn. v. A. Boelee en C. J. Stikkeloruim; Herma- nus Johannes Maria, zn. v. A. Heij- koop en J. A. Reysbergen; Clasina Martha Maria, dr. v. T. J. J. Turk en H. A. van der Willik. Theodorus Jan Cornelius, zn. v. C. T. Faes en J. W. E. M. van Oevelen; Engje, dr. v. W. Vaartjes en A. J. G. van der Ham; A<drianus Johannes, zn. v. J. Bekooy en A. M. van Velsen; Ronald Johnny, zn. v. E. G..Taubert en H. Hageman; Johannes Jacobus, zn. v. W. F. van der Burgh en E. M. Verwoerd. Dienst der apotheken te Leiden en Oegstgeest. De dienst wordt waar genomen door: Apotheek Kok, Ra penburg 9, tel. 24807; Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. Casino: „Geef 'm de ruimte", alle leeftijden. (Donderdag: „Jeugd in ge vaar", 18 jaar). Lido: „De naakte oorlog', 14 jaar. Luxor: „You're never too young", alle leeftijden. Trianon: „Rock around the clock", 14 jaar. Rex: „Stad in boeien", 14 jaar. POTLOOD en GEEST Huldiging mgr Jansen Mgr. Jansen heeft te kennen ge geven te willen afzien van de ont worpen rijtoer zondag a.s. van het Bisschoppelijk paleis naar de Ahoy- hal. Daarmee vervalt de afzetting langs deze route. Wel zullen de dekenale jeugddelegaties voor een af zetting zorgen op het terrein van de Ahoy-hal zelf. Zoals in de circulaires was vermeld, zouden bussen voor het vervoer zor gen. Daar op dit moment nog steeds' verschillende groeperingen zich niet hebben aangemeld, kunnen wij niet het risico lopen, dat we een teveel aan busruimte hebben, en hebben we uitgezien naar een betere oplossing. Daarom is er met de Ned Spoorwe gen afgesproken, dat .een treinge- deelte voor ons is gereserveerd. We houden ons wel aan het verzamelen op het stationsplein om half acht in de morgen. Ter plaatse worden dan de treinkaartjes en de kaarten voor de Ahoy-hal uitgegeven. Men melde zich dus tijdig bij de ingang van het station, waar om half acht de uitrei king van de kaarten begint voor de jeugddelegaties, die daartoe zijn inge schreven. Vlaggen meenemen, en wie een uniform heeft, trekke hem aan. Op de achterzijde van de kaart voor de Ahoy-hal staat de volgende belang wekkende mededeling: Onder de pontificale H. Mis bestaat gelegenheid om te Communiceren. Door 35 priesters zal de H. Communie worden uitgereikt. Wie ter Communie gaat, kan gebruik maken van de nieuwe bepalingen uit het rondschrij ven Christus Dominus, d.w.z. men mag ter Communie gaan al heeft men 's morgens voor half tien nog koffie, thee, melk of pap gebruikt. Na de pontificale H. Mis bestaat er gelegenheid om koffie te drinken. Uitslag toneelcompetitie kring Rijn land van het WKA luidt: 1. „De Der de Slag' uit Katwijk met „De Klok- kegieter" van Anton Coolen; 2. „St. Matthias" uit Warmond met „De Flu welen Handschoen" van Rosemary Casey; 3. „De Speelgroep" uit Leiden met „Van Ander Ras" van A. d'Us- seau en J. Gow. LEIDSCHENDAM VIJFTIG JAAR GETROUWD. Op woensdag 29 dezer zal het 50 jaar geleden zijn dat het echtpaar J. KoertsBoonstoppel in het hu welijk trad. De heer Koerts kwam medio 1917 op de houtzaagmolen „De Salamander" gelegen in de toen nog zelfstandige gemeente Veur. Hij schafte zich al spoedig een stoom machine aan om bij gebrek aan wind toch de molen te kunnen doen draaien. In de loop der jaren heeft de heer Koerts zich tot een gunstig bekend staande houtzager weten te ontwikkelen. Ook op politiek gebied heeft de heer Koerts zijn sporen ver diend. Al heel spoedig werd hij door de vereniging „Gemeentebelang" tot lid van de Veurse raad gekozen. Ook na de samenvoeging van Veur en Stompwijk onder de naaim Leidschen- dam bleef de heer Koerts zitting hou den in de gemeeneraad om bij het ontstaan van de WD-p^rtij tot deze groepering over te gaan. N00RDWIJK No. 513 Horizontaal: 1. familielid, 4. levenslucht, 7. pijnstillend middel, 9. geloofsheld, 10. inhoudsmaat, 11 uit roep, 15. dorp in Gelderland bij Bor- culo, 18. eenmaal, 19 vracht, 20' kuric. Verticaal: 1. werktuig om vloei stoffen van een lagere plaats door een buis naar hogere te brengen, 2. Europeaan, 3. waterloop waarnaar Appingedam genoemd is, 4. vis, 5. gem. in Over. 6. kenteken, 8. Euro peaan, 12. insectenetend zoogdier, 13. afkorting van sociëteit, 14. welge vormd, 16. soort (afk.), 17. vordering. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 512. Horizontaal: 1. amarant, 8. stère, 10. A.B., 12. Ede, 13. A.M. 14. Lea, 16. dra, 17. negentien, 18. ora, 19. end, 20. os, 21. ets, 23. de, 24. Elias, 26. asperge. Verticaal: 2. m.s., 3. Ate, 4. rede natie, 5. are, 6. Ne, 7. walnoot, 9. amandel, 11. Beers, 13. arend, 15. aga, 16. die, 21. elp, 22. sar, 24. es, 25. sg. AFSCHEID KAPELAAN MUSSERT Onder grote belangstelling heeft Katholiek Noordwijk gisteravond in het Juvenaat afscheid genomen van kapelaan Mussert bij zijn vertrek naar Loosduinen. Deken Brinkman, wees er op, dat in de tweede helft van augustus steeds verrassingen voorkomen, de steeds terugkomen de lijst van benoemingen, waarbij tal van kapelaans een nieuwe stand plaats krijgen aangewezen. Ook de benoeming van kap. Mussert naar Loosduinen was een volkomen ver rassing. Kap. Mussert, die 4 sept. 1953 zijn intrede maakte in Noordwij k, had zich spoedig ingewerkt. In de 3 jaar dat hij hier heeft gearbeid, hebben wij hem veel te danken. Op de eer ste plaats aan zijn priesterlijke taak vervulling in de kerk, o.a. zijn pre dikaties welke steeds ad rem wa ren, zijn werk voor de misdienaars en de acolythen. Ook behartigde hij het godsdienstonderwijs aan de Ulo school, het adviseurschap van de Kath. Middenstands vereniging. Bij zondere ijver toonde hij voor de plaatselijke „H. Familie", welke hij als directeur tot grote bloei heeft weten te brengen. Behalve voor zijn geestelijk werk dankte spr. kap. Mussert ook voor de prettige, gees tige en welwillende huiselijke om gang. De deken sprak de wens uit, dat het de kapelaan gegeven moge zijn nog lange jaren het werk van Christus voort te zetten. Aan Diens zegen is alles gelegen. Nadat het zangkoortje van de „H. Familie" een afscheidslied had ge zongen, werd door mevr. Elstgeest met een dankwoord aan de direc teur een prachtig tafelkleed aange boden. De heer S. W. Neefjes sprak als hoofd van de R.K. Ulo-school, dank te voor de wijze lessen, welke de kapelaan de leraren en scholieren heeft gegeven en overhandigde hier bij een enveloppe met inhoud. Namens de Kath. Middenstand sprak de heer Timmermans; zijn toespraak ging eveneens vergezeld van een enveloppe terwijl de acoly- I then het boekwerk „Kardinaal de Jong" en de misdienaars een tafel sigarenaansteker* overhandigden. Als laatste spreker voerde nog het woord kap. Kamerbeek, die de scheidende collega dank bracht voor de ondervonden steun en vriend schap, ook namens kap. Vereecken. In een kort woord bracht kap. Mussert dank voor de vriendelijke woorden tot hem gericht. Hij bracht dank aan deken Brinkman voor zijn stichtend voorbeeld en voor de steun van hem en zijn collega's in het werk voor de parochie ondervonden. Hij dankte al degenen, die hem de ze avond hebben toegesproken en gaf de verzekering dat hij allen in de toekomst in zijn gebeden zal ge denken. Hierna werd persoonlijk af scheid genomen. Lampioenoptocht en taptoe. Ten gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina zal, be houdens goedkeuring van B. en W. het Fanfarekorps „Excelsior" vrijdag 31 aug. a.s. een muzikale tocht door het dorp maken te 8.15 uur, waarbij de liefhebbers (sters) zich kunnen aansluiten met hun lampion. Te 9.15 uur zal een grote taptoe worden ge geven op het Lindeplein. Jongetje aangereden. Op het drukke kruispunt Sint Jeroensweg— Boerenburgerweg vond een aanrij ding plaats, waarby de 7-jarige Henk Salman, wonende aan de Lynbaan- weg, letsel bekwam. De jongen stak op zijn fiets de rijbaan over juist toen op de Boe renburgerweg een motorbakfiets na derde. Hoewel de bestuurder van dit voertuig uit alle macht remde kon hij niet voorkomen, dat de bak van zijn carrier de bagagedrager van het rijwiel raakte. De jongen kwam te vallen en kreeg een vleeswond aan het rechter been en verwondingen aan het hoofd. Dr. de Beer verleende geneeskundi ge hulp, waarna het kind naar huis kon worden vervoerd. Nieuws van „De Sportvisser". Na de laatste wedstrijd in de Leidse- vaart is de stand van de viscompe- titie na drie wedstrijden: Th. van Werkhoven, J. W. Vink, G. Grim bergen, W. Caspers, Van derHalm. De drie koplopers hebben een gelijk aantal vissen. Op 29 augustus a.s. zal in café restaurant „De Beurs" een huishou delijke vergadering worden gehou- don, waar o.m. de snoekwedstrijd voor het a.s. seizoen zal worden be sproken, terwijl ook nog een ver enigingswedstrijd voor alle leden van „De Sportvisser" aan de orde gesteld zal worden. De traditionele jeugdwedstrijd zal dit jaar op zaterdag l september a.s. worden gehouden. Jongens en meis jes van 10-14 jaar kunnen hieraan gratis deelnemen. Te 2 uur nam. zal men van het sportpark vertrekken om op de klanken van het fanfare korps „Excelsior" naar het viswater wandelen. Vele prijzen zijn voor deze wed strijd uitgeloofd, waaronder vier extra-medaljes. NOORDWIJKERHOUT KAPELAAN G. W. LEMMERS NAM AFSCHEID VAN DE PAROCHIE ST. JOZEF. Donderdagavond hebben in de zaal Van. der Geest de parochianen van St. Jozef afscheid genomen van ka pelaan Lemmers. De besturen van de verschillende verenigingen en organisaties, waar van kapelaan Lemmers geestelijk ad viseur was, waren aanwezig om de vertrekkende kapelaan dank te zeg gen voor datgene, wat hij voor die instellingen heeft gedaan. Mej. van der Eist, namens de Jon- gerengemeenschap, opende, de rij van sprekers en bood kapelaan Lemmers een sigarenkastje aan. Dr. P. A. F. van der Spek, voorzitter van de Stichting R.K. Gezinszorg, van welke Stichting de geestelijk adviseur alle moeilijkheden aan de oprichting ver- boniden heeft meegemaakt, bood een boekenbon aan. De heer Joh. van der Voet sprak namens de verschillende vakbonden en overhandigde kapelaan Lemmers een bedrag onder couvert. Ook mej. Keijzer schonk namens de Jongeren-Congregatie een bedrag on der couvert. De heer A. Th. P. Meijer gaf namens de raad van Overleg der drie standsorganisaties de scheidende kapelaan de verzekering, dat het werk, door hem zo voortreffelijke ge stimuleerd, naar beste krachten zou worden voortgezet. De Zangvereni ging van de Raad van Overleg, bij monde van de heer Van Parera, sprak de hoop uit, dat de kapelaan nog eens aanwezig zou kunnen zijn op een der uitvoeringen, die deze win ter zullen worden gegeven. Namens de Bouwarbeidersbond bood de heer A. Buis een hedrag on der couvert aan. Mevr. van der Wey- den, namens het Maria-Comité, sprak er haar teleurstelling over uit, dat de kapelaan het gereedkomen van de Maria-kapel, voor welkers tot standkoming hij zo gewerkt heeft, niet meer als geestelijk adviseur zou kunnen meemaken en schonk hem een bedrag onder couvert. Namens de leden van de K.A.B. bood de heer J. J. Duivenvoorde de kapelaan een fiets aan. De R.K. Gymnastiekvereni ging „Gios", bij monde van de heer van Buijtenen, schonk een kist si garen. Ook pastoor C. C. Standenmeier dankte de kapelaan voor zijn werk in het belang van de parochianen van St. Jozef. Tot slot dankte kapelaan Lemmers en zeide, dat hy dankbaar was voor het werk, dat hij in Noordwijkerhout mocht verrichten. Het is prettig sa menwerken met mensen, die de ware apostolaatsgeest bezitten en deze geest heeft hij hier in zo bijzondere mate aangetroffen. Veel van de lof hem toegezwaaid, wees hij terug naar de mensen, die zo veel van hun gezinsleven opofferen voor 'hun mede christenen. Zonder deze geest had hij hier niets kunnen volbrengen. Hierna namen alle aanwezigen per soonlijk afscheid van kapelaan Lem mers, die in deze parochie drie jaren werkzaam is geweest en hier vele vrienden achterlaat. Concert „St. Jeanne d'Arc". Op zaterdag 25 augustus geeft de R.K. Muziekvereniging „St. Jeanne d'Arc" op het parkeerterrein van café van der Slot aan de Vlashove van 20 tot 22 uur een concert. Raadsvergadering- De burge meester van Noordwijkerhout heeft de raadsleden ter vergadering bijeen geroepen voor donderdag, 30 augustus, des avonds om 7 uur. Aan de raad wordt onder meer voorgesteld te be sluiten tot aankoop Van een perceel grond langs de Hoogduinweg; tot vaststelling van het plan tot herzie ning van het uitbreidingsplan in on derdelen voor de Zilk en voor de St. Victorparochie; tot het toekennen van premiën voor de verbetering van ver schillende woningen en tot onbewoon baarverklaring van de woningen Dorpsstraat 36 en Dorpsstraat 36a. Op de agenda prijken voorts enkele voorstellen tot vaststelling van on- derwijsvergoedingen. Burgemeester en wethouders stellen verder de raad voor kredieten beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een lichte vrachtauto voor gemeente-werken en voor de aanschaf van een nieuwe brandweerauto. OEGSTGEEST BOUW BEJAARDENCENTRUM In de woensdag a.s. te houden raadsvergadering zal o.m. worden be handeld: de rekening van de Ge meentelijke commissie voor maat schappelijke zorg over 1955. De reke ning sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van ƒ67.117.67. Ver der zal worden behandeld het voor stel van B. en W. tot garanderen van rente en aflossing voor de bouw van een bejaardencentrum. Nadat de rijkspremie voor de bouw is toegekend en het nodige bouwvolu me en rijksgoedkeuringen werden ontvangen, is het bestuur der stich ting tot onderhandse aanbesteding overgegaan. Op grond van de uitkom sten dezer aanbesteding kon worden berekend tot welk bedrag een geld lening zou moeten worden aangegaan. Voor dit bedrag t.w. 2 miljoen heeft het bestuur een aanbieding ontvan gen. Dit geld zal door de geldgever in termijnen ongeveer overeenkomende met de vorderingen in de bouw, wor den verstrekt. De raad moet nu het besluit nemen, tot het garanderen van de rente en af lossing van deze lening. Na goedkeu ring van dit raadsbesluit zal met de bouw kunnen worden begonnen. Gemeenteraad. De gemeente raad vergadert op woensdag 29 aug. te 19.30 uur. Agenda o.a.: Aanbieding van de gemeentebegroting en de begroting van het grondbedrijf, voor het dienst jaar 1957; Loting van twee afdelin gen uit de raad voor het onderzoek van de begrotingen; voorstel in ver band met de bouw van 55 woningen door de woningbouwveren. „Buiten- lust"; idem tot het opnieuw vaststel len van de Verordening, regelende de rangen en vergoedingen voor het personeel van de vrijwillige brand weer; garanderen van rente en af lossing van een geldlening voor de bouw van het bejaardencentrum; verlenen van een krediet voor de bouw van de openbare lagere school no. 2; verlenen van een krediet voor de aanschaffing van meubelen en leermiddelen voor de openbare la gere school no. 1; verlenen van me dewerking ingevolge artikel 72 der Lager-Onderwijswet 1920, ten aan zien van: a. leermiddelen Hof dijck- school; b. verbetering vloeren R.K. meisjesschool; c. banken R.K. meis jesschool; d. sets R.K. jongensschool; e. herstel gevolgen inbraak R.K. jon gensschool; f. banken en bordstellen Hervormde school; g. leermiddelen verkeersonderwijs R.K. jongens- en meisjesschool; verlenen van een kre diet voor verbetering van de toegang tot de vuilnisstortplaats; verlenen van een krediet voor het schilderen van de noodschool (openbare school no. 2); aangaan van een geldlening groot 300.000,verlenen van een krediet voor de aankoop van een luidklok in het raadhuis; tot over name van grond voor het perceel Geversstraat 63a. FE KST MAAK OMZt ZAAK!, vraagt vrijblijvend demonstratie GANGETJE 12 Begroting 1957. De begroting van de gemeente Oegstgeest over 1957 is by de raads leden ingediend. De cijfers zijn: 1 Begroting van de gewone dienst: Uitgaven: 2.390.716,Inkomsten: 2.339.575,—; Nadelig slot: 51.141,—. Kapitaaldienst: Uitgaven: 6.935.002, Inkomsten: 5.497.356,Nadelig slot 1.437.646,—. VOORHOUT Jammer, dat door de seizoendrukte de meeste volwassenen verstek moes ten laten gaan op de afscheidsavond van kapelaan De Graaff, maar hun woordvoerder vertolkten tooh duide lijk de gevoelens van de afwezigen bij dit afscheid. De jeugd was goed present. De heer Herman Godijn opende de ze bijeenkomst waarna pastoor L. Bresser zich tot de scheidende kape laan wendde en hem dankte voor het vele goede wat hij in deze korte pe riode in Voorhout had tot stand ge bracht. Hij wenste hem veel succes bij zijn a.s. studie in Nijmegen. De bijtjes en rakkers zorgden voor een aardig intermezzo, besloten met een kort woord van de leidster mej. Ria Vergouwen. Ook de gidsen lieten zich niet on betuigd. Namens hen sprak mej. Ina Beijk enige welgekozen woorden. „St. Deusdedit" was vertegenwoordigd door de heer P. v. Steijn, Foreholte door de heer J. P. Vester en Th. Kor- tekaas namens het Vendel. Koster Kraakman sprak namens de misdie naars en Herman Godijn namens de NKJB. De meeste toespraken gingen vergezeld van een enveloppe met in houd. Tot slot dankte de kapelaan voor dit hartelijk afscheid. ALPHEN AAN DEN RIJN PLUIMVEEHOUDER UIT ZIEKENHUIS Naar wij vernemen is de heer J. Ruardy, die enige tijd geleden te Al phen a. d. Rijn door een schot uit de pistool van een politieman, tijdens een ernstig verzet tegen de bevelen van de politie, ernstig in de buik werd getroffen, in de loop van don derdag uit het Sint Josephpaviljoen- ziekenhuis te Gouda ontslagen. Voor verder herstel is hij naar zijn woning aan de Steekterweg te Alphen a. d. Rijn overgebracht. TER AAR Veilingdagen. Voor de volgende week zijn aan de centrale veiling de veilingdagen vastgesteld als volgt: maandag, woensdag en vrijdag vei ling van snijbonen en diverse groen ten. Dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag augurkenveiling. De veilin gen beginnen steeds om half elf. Z0ETERW0UDE (H. R.) Autobotsing. Gistermiddag om streeks vijf uur kwam de heer B. uit Bleiswijk met zijn auto van de richting Utrecht en wilde linksaf de Ommedijkseweg opdraaien, vermoe delijk niet voldoende zich realiseren de dat er ook achter hem nog auto's konden komen. Achter hem volgde een vrachtauto uit Oegstgeest, geladen met stenen. De chauffeur die op deze koerswijzi- Laatste Berichten Aan de oplettendheid van de machinist van een extra trein met uit het buitenland terugkerende vakan tiegangers heeft de twee en een half jarige Edith de Vreede uit Delft het te danken dat zij nog leeft. De ma chinist zag vanochtend, toen de trein met grote snelheid het station Delft naderde, op een halve kilometer af stand voor de trein een figuurtje tus sen de rails bij het station Delft. Hij zette onmiddellijk de remmen in werking en de trein kwam nog tijdig tot stilstand. Personeel van de N.S. heeft het kind, dat in een onbewaakt ogenblik van haar vlakbij het station gelegen ouderlijke woning op het perron was terechtgekomen en van daar tussen de rails was gaan wan delen, van deze „speelplaats" verwij derd. De trein had twee minuten vertraging. ging niet had gerekend, reed tegen de personenauto op, waardoor de auto van de heer B. a ande linker zykant in elkaar werd gedrukt. Dit is de 3e aanrijding van deze week aan de Hoge Rijndijk, gelukkig zonder persoonlijke ongelukken. Z0ETERW0UDE- LEIDERÏTORP AFSCHEID KAPELAAN GRIJPINK. De twee-jarige traditie getrouw werd gisteravond weer de gelegen heid geboden afscheid te nemen van een kapelaan, die twee jaren zijn beste kraahten had gegeven aan het moeilijke werk in de parochie Meer burg. Groot was de belangstelling toen kapelaan Grijpink door een haag van gidsen, kabouters, welpen en verkenners werd binnengeleid in het parochiehuis. Na een kort ope ningswoord van de voorzitter van 'e K.A. sprak de pastoor, die het ver trek van de kapelaan een verlies noemde in het huiselijke Jeven van de pastorie, waar hij gedurende twee jaren een goed vriend en huisgenoot v/as geweest. Het zangkoor onder lei ding van de heer v. d. Velden zorgde voor een keurige muzikale inleiding, v/aarna de kabouters, de gidsen, de welpen en verkenners op hun eigen wijze hulde en dank brachten aan hun aalmoezenier voor het vele werk en de grote zorgen voor het jeugdwerk. Namens de acolythen bezong Chris Hocks in een gedicht het zorgzame werk van de kapelaan voor de litur gie. Namens de KAB sprak de heer Goddijn, voor de bouwvakarbeiders de heer Gerse, als hoofd van de school en als voorzitter van de spoi'tver. „Meerburg" de heer de Vrind, voor de gymnastiekver., de heer v. d. Geer, die allen hun dank en beste wensen met cadeaus mochten aanbieden. Origineel was de dank van de leden van de Instuif die met „Parochie Perikelen" een 'keurig verzorgde toe passelijke potpourri lieten horen. Namens het ouder-comité sprak d$ heer Prins en tenslotte dankte de voorzitter van de K.A. namens de parochie kapelaan Grijpink onder aanbieding van een couvert met in houd voor alles wat hij voor de pa rochie had gedaan. De kapelaan dank te allen voor het goede in deze twee jaren ondervonden en hij sprak de beste wensen uit voor de parochie „Aan de Meerburg". Na het zingen van het „Domine salvum fac" van Giezen was er ge legenheid om persoonlijk afscheid <e nemen. Velen maakten hiervan ge bruik. nog een week 1-persoons vanaf 2-persoons vanaf Houtindustrie „Northgn" Noordwijk vraagt voor direct Aanmelden aan het kantoor of 's avonds na 7 uur De Genestetstraat 92, Leiden. Extra aanbieding 2-persoons met 2 kapok kussens, 15 jaar garantie, slechts Voor spoedige indiensttreding gevraagd: Leeftijd boven 20 jaar. Goed salaris. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk te richten aan Houtindustrie „NORTHGO" N.V, - Noordwijk Gevraagd voor spoedige indiensttreding: Aanmelden tussen 17 en 18 uur aan het kantoor. N.V. Leidsche Melkinrichting „DE LANDBOUW" RIJNSBGRGERSINGEL 23 LEIDEN.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2