Uitslag van de Anjer-actie bracht rozengeur en maneschijn voor velen Verbruik van eiectriciteit enorm gestegen Geheimzinnige grappenmakers brengen onrust in Nunspeet Chefarine „4' De koningen en prins toch nog naar Korfoe 15-Jarige jongen stak te Delft zijn 22-jarige halfzuster neer Dronkemannen vochten met politie Een vrolijke kroongetuige was dronken Wassenaars emigrantje werd in zes jaar „Miss Nieuw Australië" Bijenkorf te Amsterdam kwam gistermorgen in opschudding GELDKISTJE GEVONDEN WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Woningen rolden door Nederland Een groot aantal Nederlandse radio luisteraars heeft gisteravond geluis terd naar een gezamenlijk program ma van d oemroepverenigingen, dat ma van de omroepverenigingen, dat uitgezonden en de uitslag bracht van de Nationale Anjeractie, waarbij de anderhalf miljoen loten van een gul den uitverkocht werden. Dit bete kent dat het Prins Bernhardfonds de beschikking krijgt over ruim een miljoen gulden. Burgemeester J. J. G. Boot van Hil versum, die namens het Prins Bern hardfonds dit bedrag aanvaard, sprak een dankwoord tot organisator, me dewerkers en omroepverenigingen. Tijdens de uitzending werden de nummers van alle. grote prijzen, waaronder een auto van 8.000, en een studiebeurs van 8500 meege deeld, waarna een notaris in de stu dio de vijf nummers trok waarop de woonhuizen als prijs waren gesteld. De huizen. Deze nummers zijn a 166956, b 195778, b 483532, b 497135 en c 118554. Het huis voor de verkopers van de loten viel op nummer 8218. In de loop van de uitzending, waar aan vele artisten meewerkten, kwa men reeds telefoontjes* van winnaars Intrekking van f 25 bankbiljet Inwisseling tot 14 november De Nederlandse Bank maakt be kend, dat zij de gelegenheid tot ver wisseling van de opgeroepen bank biljetten van 25.model 1947, op nieuw bij haar bijbank te Rotterdam, haar agentschappen en haar corres pondentschappen heeft opengesteld, en wel tot en met 14 november 1956. Zij vestigt er met nadruk de aan dacht op, dat deze gelegenheid na die datum nogmaals zal worden openge steld. Van 15 november 1966 af zul len bedoelde bankbiljetten alleen nog maar bij haar hoofdbank te Amster dam (kantoor Herengracht 461463) worden verwisseld, nadat bij onder zoek is gebleken, dat aan de aanvrage tot verwisseling redelijkerwijze be hoort te worden gevolg gegeven. De bankbiljetten, waarvan hier sprake is, zijn alle gedateerd 19 maart 1947 en dragen de handtekening van dr. M. W. Holtrop (president) en van prof. mr. A. M. de Jong (secretaris). Op de voorzijde is rechts in een cirkel in rode kleur een vrouwenportret ge plaatst. Het brutoverbruik van elektrici teit in ons land is van 1946 tot 1955 gestegen van 3,7 miljard kwh. tot 11,4 miljard kwh. De gemiddelde toe neming bedroeg ongeveer 850 mil joen kwh per jaar. Dit blijkt uit een publikatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek. De grote toeneming van het ver bruik sedert de tweede wereldoorlog is nog steeds niet tot staan gekomen. De voornaamste oorzaken zijn de ster ke ontwikkeling van het industriële verbruik, de steeds grotere toepas sing van elektrotechnische bewer kingen en de voortschrijdende me chanisatie. Vastgesteld is dat het gemiddelde gezinsverbruik voor gas ongeveer viermaal zo hoog ligt als dat voor elektrische energie. De gezinsuitga ven liggen echter gemiddeld voor beide soorten van energie vrijwel op hetzelfde niveau (ca. 80,in 1953). der huizen in de studio in Hilversum binnen. Daarbij bleek o.a. dat een huis was gewonnen door de heer Tauwen uit de Nunspeetlaan in Den Haag, congierge van een wijkgebouw voorts door de fam. T. Blankers uit Zeelst bij Eindhoven die sinds de oorlog in een. nood-woninkje woont. Ook werd een huis gewonnen door de heer Cas van Ommering in Rot terdam, die met zijn verloofde mej. Bep van Buuren zijn blijdschap be tuigde en nu zijn trouwplannen kan verwezenlijken. EERSTE KAMER Grondwetswijziging aanvaard Na langdurige discussie heeft de Eerste Kamer gisteren met alleen de stem van prof. mr. A. N: Molenaar (VVD) tegen, de twee grondwetswij zigingen tot uitbreiding van het le dental der Eerste Kamer van 50 tot 75 leden en van de Tweede Kamer van 100 tot 150 leden aanvaard. Dit geschiedde in tweede lezing en daarvoor was een twee-derde meer derheid vereist, die dus in de ruimst mogelijke mate werd bereikt. Het zal wel begin november wor den, voordat de uitgebreide Kamers tezamen zullen komen. Nachtelijke grollen Tot nog toe onbekende personen hebben de laatste tijd Nunspeet in rep en roer gebracht, althans ge tracht dit te doen. Toen de Nunspeetse bevolking de- dezer dagen 's morgens ontwaakte, bleek, dat alle reklameborden en vlaggestokken van hun plaats waren gehaald. Enkele dagen later ver schafte men zich midden in de nacht toegang tot de toren om tegen het middernachtelijke uur de klokken te luiden, hetgeen veel opschudding verwekte. De grootste onrust ontstond toen de politie 's morgens in alle vroegte door verscheidene personen werd opgebeld met de mededeling dat er een man „halfstok" hing. Het bleek dat aan de vlaggestok boven in de to ren een man „was opgehangen". Bij nader onderzoek bleek het een met stroo en papier opgevulde blauwe overall te zijn. Inmiddels had zich VEEDAG TE DELFT Hippische omlijsting. Voor de achtste maal wordt op za terdag 1 september te Delft de fok- vee- en ruiterdag de "Wester van Delft" gehouden. De belangstelling hiervoor is weer groot. De rubrieken rundvee zijn alle goed bezet (in to taal ongeveer 225 stuks), vooral die der volbloedkoeien. De rubrieken schapen en geiten zijn met respectie velijk 60 en 30 inschrijvingen vrijwel gelijk aan die van het vorig jaar; de rubriek varkens is nog dubieus, aan gezien nog steeds een verbod geldt voor vervoer van varkens naar con centraties wegens de heersende mond- en klauwzeer. Aan de dressuurproeven en het concours hippique van de landelijke ruiterverenigingen zullen in totaal 140 tot 150 ruiters deelnemen. Het afwisselende programma vermeldt o.a. een pushball wedstrijd en hoge schoolrijden door de heer P. J. van Leeuwen uit Hoofddorp. In de ouderdom van 59 jaar is te Meerkerk na een langdurige onge steldheid overleden de heer W. Tim merman, burgemeester van Meer kerk, Leerbroek en Nieuwland. De heer Timmerman werd 17 febr. 1879 te Kortenhoef (N.H.) geboren. Hij was als onderwijzer werkzaam te Vreeland, Waddinxveen, Delft, Arnhem, Oudewater, Pynacker en Lisse en als hoofd te Krabbendijke en Berkenwoude. voor de toren een enorme mensen menigte verzameld, die het gebeurde duuk besprak. Reeds is een vermoedelijke dader gevat. De zaak is echter nog niet, rond, want men vermoedt sterk, dat verscheidene figuren zich aan deze nachtelijke baldadigheden hebben schuldig gemaakt. (Advertentie) KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR PASTOOR BOONEKAMP. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nasau de zeereerw. heer Th. N. M. Boonekaimp, pastoor te Hem (ge meente Venhuizen). Het Griekse nieuwsbureau heeft, volgens berichten van Reuter en A.F.P. uit Athene, bekend gemaakt, dat H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. de Prins der Nederlanden vrijdag a.s. naar Korfoe zullen vliegen om daar nog enkele dagen deel te nemen aan de samenkomst van vorstelijke per sonen, waartoe koning Paul en konin gin Frederika van Griekenland hen hebben uitgenodigd. Een bevestiging van dit bericht kan te bevoegder plaatse niet worden ge geven. Wel wordt verklaard, dat de Koningin en Prins zeer gaarne de tocht met het koninklijk jacht „Achil- leus" in de Griekse wateren zouden hebben medegemaakt, indien de ambtsbezigheden van de Koningin dit zouden hebben veroorloofd. Toen zij van de reis moesten af zien hadden zij zich voorgesteld zo mogelijk de oudste twee prinsessen, die thans de tocht meemaken, aan het einde van haar vakantie op Korfoe te halen. Aangenomen kan dus worden, dat het koninklijk paar aan dit voorne men gevolg zal geven, wanneer de aanwezigheid van H.M. de Koningin in ons land met het oog op de kabi netsformatie niet vereist zal zijn. Scheepje overvaren JONGEN VERDRONKEN Tijdens een tocht op het Prinses Margrietkamaal te ©róuw werd gis teren de zeilboot, bemand met de 16-ja rige A. Tekelenburg uit Tiel, zijn zuster mevr. Nieuwenhuizen uit Irn- sum en zijn vriend de heer J. H. Geursing door een vrachtboot over varen. De 16-jarige jongen schijnt tijdens de (botsing een klap gekregen te heb ben, want terwijl beide anderen zwemmend de oever wisten te be reiken, verdween hij, hoewel de zwemkunst machtig, in de diepte en kwam niet meer boven. Reddingspogingen faalden en eerst enkele uren later werd het stoffe lijk overschot geborgen. Zij wilde niet mee gaan zeilen Een 22-jarige gehuwde vrouw uit de Krugerlaan te Gouda kreeg gis termorgen bezoek van haar 15-jarige halfbroer, die scholier op een am bachtsschool te Delft is. Deze stelde haar voor met hem een zeiltocht te gaan maken op de Reeuwijkse plas sen, maar de vrouw bleek daar wei nig voor te voelen en weigerde. In de middaguren kwam de jon gen, die bij zijn grootvader in Gouda logeerde, terug en herhaalde zijn aan bod, waarop wederom een weigering volgde. Onverwachte woede. (Het is nog niet duidelijk of de jon gen zich over deze herhaalde weige ring opgewonden heeft, of dat een andere oorzaak zijn woede opwekte, maar terwijl de vrouw zich even voor-over boog om haar schoen vast te maken, kreeg ze plotseling een steek met een padvindersmes in haar rug. Acht maanden geëist Acht maanden gevangenisstraf met aftrek heeft de officier van Justitie dinsdagmiddag geëist tegen twee be woners uit Mijdrecht, die zich voor de rechtbank te Utrecht moesten verantwoorden wegens mishandeling van een ambtenaar in functie en be dreiging met misdrijf tegen 't leven. Op de avond van 30 april j.l. was het in Mijdrecht ten gevolge van ZAAK WERD AANGEHOUDEN Het Amsterdamse Gerechtshof heeft gistermorgen een zaak moeten aanhouden omdat een der kroonge tuigen, de 62-jarige antennebouwer A. J. C. van B., onder invloed van sterke drank verkeerde en 't hof on der deze omstandigheden weinig waarde aan zijn verklaringen meen de te kunnen hechten. De getuige was, toen begonnen werd met de behandeling van de zaak, niet verschenen. Het hof be sloot hem door de parketwachters van zijn huis te laten halen. Deze kweten zich van hun taak maar waarschuwden reeds bij hun te rugkomst, dat de man niet helemaal nuchter was. Toch probeerde het hof hem te horen, maar uit zijn joviale antwoorden en gebaren bleek spoe dig dat er iets niet in orde was. Op de vraag van de president, mr. J. C. Brongers,, waarom hij aanvankelijk niet was verschenen, antwoordde de getuige: „Ik ben niet gekomen, om dat ik verdachte nog een kans wil ge ven." Verder zei getuige, dat hij 's morgens vroeg opgebeld was door de stiefvader van de verdachte en die zou hem bedreigd hebben. „Met de dood, edelachtbare. Daardoor ben ik wat overstuur en heb iets gedron ken", zei de getuige, die, toen het hof zich opnieuw had teruggetrokken om over het horen van de antenne bouwer te beraadslagen, tegen de verdachte riep: „Er schijnt weer licht in de duisternis, mijnheer B.' De zaak is een nasleep van de ge- overvloedig gebruik van sterke drank op Koninginnedag nogal ru moerig toe gegaan, waardoor ongere geldheden waren ontstaan. Een betonwerker raakte op een ge geven moment slaags met een 23- jarige grondwerker uit Vinkeveen, die met een paar krachtige schoppen buiten gevecht werd gesteld. Toen de politie ingreep, keerde zowel de be tonwerker als een stratenmaker zich tegen de politiemannen. Eerstge noemde gaf adjudant J. de Noo een harde klap op de linker schouder, waardoor de adjudant zich onder medische behandeling moest stellen en 14 dagen geen dienst kon ver richten. De stratenmaker bedreigde de wachtmeester W. Kwint met een mes waarop deze zijn revolver trok en enige waarschuwingsschoten in de lucht loste. Toen dit niet hielp schoot hij de stratenmaker twee kogels door het been. Eerst daarna slaagde de politie erin, de.orde te herstellen. De officier van Justitie bracht in zijn ruchtmiakende inbraak in de kerst-requisitoir hulde aan het tactvol op- macht van 1951 in de boerenleenbank I treden van de politie, waaraan het te te (Riuigoord. Twee daders van deze inbraak, de antennebouwer en de thans 76-jarige G. J., hebben inmid dels straffen van vier jaar uitgeze ten. Toen zij op vrije voeten kwamen, was hun deel van de buit (elk zou 16.600 hebben gebeurd) op en toen wendde zij zich tot de man, die, naar zij verklaren, hen die nacht per auto had vervoerd en die op de uitkijk ge staan zou hebben. Hij zou ook 16:500 hebben ontvangen. Deze man is volgens de verklarin gen van de getuigen de 41-jarige autohandelaar M. C. B. uit Amster dam, die echter ontkent iets met deze zaak uitstaande te hebben ge had. Toen de antennebouwer en de 76-jarige J. hem opbelden en om geld vroegen zei de autohandelaar hen niet te kennen, waarna de twee mannen op 20 december van het vo rige jaar .aangifte hebben gedaan van zijn aandeel in de inbraak. Nadat door de officier bij de Haar lemse rechtbank 3 jaar en zes maan den tegen de autohandelaar was ge ëist is hij door deze rechtbank vrij gesproken. danken is geweest dat er op die Ko ninginnedag te Mijdrecht*geen doden zijn gevallen. Uitspraak 4 september. AGRESSIEVE INDONESIËR Bij een ruzie in de Delistraat op Katendrecht te Rotterdam heeft van nacht een 30-jarige Indonesische be diende op de grote vaart een 31-jarige juffrouw uit Rotterdam in de rug ge stoken en een 23-jarige zeeman, op varende van het Noorse ms. „Hol- thav", steekwonden in linkerzij en linkerarm toegebracht. Beiden moes ten in het Zuiderziekenhuis worden behandeld. De ruzie ontstond doordat de Indo nesiër tussen de vrouw en twee zee lieden, met wie zij stond te praten, doorliep en hen achteruit duwde. Tij dens de woordenwisseling, die volgde vroeg de Indonesiër een mes aan een vriend en ging daarmee de slacht offers te lijf. Hij is tA beschikking van de politie gesteld, evenals zijn landgenoot, een 28-jarige bediende grote vaart, die hem het mes verschafte. In, panische angst rende de getrof fen vrouw de trap af en schreeuwde luid om hulp, waarop de 78-jarige hoofdbewoonster van het pand de jongen wilde tegenhouden. Zij slaag de daarin slechts gedeeltelijk en kwam met haar hoofd tegen de muur terecht, waardoor zij licht gewond raakte. Dader voortvluchtig. Het slachtoffer had echter het op onthoud van haar aanvaller benut om het huis van een in de buurt wonende arts te bereiken, die haar onmiddellijk naar het ziekenhuis liet overbrengen. Hier bleek, dat haar long geraakt is en dat haar toestand ernstig moet worden geacht. Voordat de politie gealarmeerd en ter plaatse verschenen was, heeft de jonge dader kans gezien te verdwij nen en tot nu toe ontbreekt van hem ieder spoor. Op vakantie in oude vaderland Toen zes jaar geleden de 12-jarige Lucia Schaepman uit Wassenaar ver trok om met haar familie een nieuw vaderland in Australië te vinden, zal het meisje weinig vermoed heb ben, dat zij als meisje van 18 jaar, beladen met bekendheid, in haar oude vaderland zou terugkeren. Feitelijk besefte Lucia in 1950 nog heel weinig wat er rond haar ge beurd e, want nu ze weer in Neder land terug is, moet haar moeder haar helpen met het Nederlands en zegt zij van haar geboorteland: „Love ly, zo groen!", zoals iedere rechtge aarde toerist het pleegt te zeggen. In die zes jaren, die tussen het kleine meisje Lucia en de Lucia in de schijnwerpers der wereldibelangstel- ling staan, zijn dap ook met zoveel opwindende gebeurtenissen gevuld,, dat begrijpelijk de tijd daarvoor een beetje op de achtergrond geraakt is. Klooster in opwinding. Eerst ging alles zeer normaal; Lu cia ging in haar nieuwe vaderland op een kloosterschool, waar zij haar vorming voor de „grote wereld" kreeg. De zusters „inspecteerden" ■haar, toen zij zich klaarmaakte voor haar eerste bal en leefden maanden lang in opwinding, toen Lucia, die schoonheidsspecialiste geworden was, een greep waagde naar de titel „Miss Nieuw Australië", waarvoor een emi grantje gezocht werd, dat schoonheid aan karakter, beschaving en ontwik keling paarde. Gedurende drie maanden leefden GOO meisjes van 30 nationaliteiten in grote spainming en toen kwam de Wassenaarse Lucia als Miss Nieuw Australië uit de bus. Geen filmster. Het Fortuin bleef toen nog even bij haar stilstaan, want omstreeks de zelfde tijd werd zij door de regering aangesteld tot Nationale Mannequin, die Australië op modeshows in het buitenland moet vertegenwoordigen. Lucia heeft een paar verstandige ouders, want de contracten van film maatschappijen, die onmiddellijk binnen kwamen stromen, werden ter zijde gelegd, met de opmerking: „Lu cia is te jong!" Om dezelfde reden gaat Lucia niet alleen op reis, maar wordt zij steeds vergezeld door har moeder, die haar zakelijke belangen behartigt en ver der een wakend oog houdt op de gang van ziaken. Op 11 september zal Lucia optre den in een modeshow, die in het Scheveningse Kurhaus gehouden wordt en enkele weken later zal zij de dames van Genua de nieuwste modesnufjes laten zien. Voorlopig blijft zij een half jaar in Europa en deze tijd is in hoofdzaak als vakantie bedoeld. Mevrouw Schaepman heeft ech ter een programmapunt, waarvan zij zich veel voorstelt: Zij vindt, dat er veel meer Nederlandse meisjes moe- ten emigreren, omdat Australië aan goede meisjes een groot gebrek heeft. Verdreven bij-tjes wilden niet terug 1 Tien minuten nadat de Bijenkorf te Amsterdam zijn poorten geopend had, brachten luid-loeiende sirenes een geweldige beroering onder de 2.000 klanten en personeelsleden, die op dat moment de „Korf" bevolkten en het rustige bevel via de luidspre kers om het gebouw zo spoedig mo gelijk te verlaten, werd in versneld tempo opgevolgd, zodat precies Z]/2 minuut later de gehele Bijenkorf een indruk maakte van 's avonds na 6 uur. Daarna mocht iedereen weer bin nenkomen, want de brandoefening, die door de directie bevolen was, kon geslaagd genoemd worden en de er varingen zouden verder wel binnen kamers verwerkt worden. Merkwaardig! De tientallen verkoopsterstjes, die Bij watersnood weggespoeld Te Nieuw Vossemeer is maandag een geldkistje opgegraven, dat toe behoord heeft aan het bij de waters nood in 1953 omgekomen echtpaar Ooms. Het kistje bevatte nog verze keringspolissen en een spaarboekje, doch volgens de zoon van het om gekomen echtpaar moeten er ook een aanzienlijk bedrag aan geld en enige juwelen in gelegen hebben. Een ge scheurde lege portefeuille die even eens in het kistje gevonden is, doet vermoeden dat de waardevolle in houd gestolen zou zijn. Er zou een bedrag van 5.000 in het kistje ge weest zijn. De woning van de familie Ooms stond vlak bij de plaats, waar de dijk is doorgebroken en is op 1 februari 1953 geheel weggespoeld. Het kistje is op grote afstand van de woning aangetroffen, bij een „rug" grond, die door draglines neergewor pen is bij het graven van een nieuwe waterloop. Door de rijkspolitie wordt thans een onderzoek ingesteld. door de sirenes en het bevel de straat waren opgejaagd, kwamen daar tot de ontdekking, dat de zon plotseling was gaan schijnen en dit merkwaar dige natuurverschijnsel boeide hen zo, dat eerst na herhaalde aanspo ringen van chefs en cheffinnen de toonbanken weer werden opgezocht. De directie, tevreden over de ge slaagde oefening, was niet bijster verstoord over de natuurkundige be langstelling van haar personeel en deelde voorts mede, dat in de nabije toekomst ook brandoefeningen in haar magazijnen te Rotterdam en Den Haag gehouden zullen worden. DODELIJK HAVENONGEVAL Aan boord van de tanklichter Shell 125 in de petroleumhaven te Rotter dam heeft de 30-jarige matroos A. C. de Keizer uit de Balikpapanstraat al daar gisteren een klap van een lier zwengel tegen het hoofd gekregen. Hij liep een schedelbasisfractuur op en is in het havenziekenhuis opgeno men, waar hij korte tijd later over leed. DODELIJKE AANRIJDING OP TERREIN VAN HOOGOVENS. De 58-jarige electricien H. W. de Haan uit Beverwijk is dinsdagavond 'bij het ertsveld van de hoogovens te Umiuiden overreden door een z.g. weegwagen, die hij voor een stil staande defecte wagen aanzag. De man kreeg zeer ernstig letsel en over leed tijdens het vervoer naar het zie kenhuis. JONGETJE VERDRONKEN. Gistermiddag omstreeks vijf voor half twee is in de zee voor Scheve- ningen ter hoogte van de Keizer straat verdronken het 7-jarige zoon tje van de familie Bos uit de Ju- riaan Kokstraat aldaar. De knaap is, nadat zijn zesjarig broertje dat met hem in zee was gegaan alleen te- rugkeexxle, door een vijftienjarige jongen uit het water gehaald. Kunst matige ademhaling is nog toegepast, maar heeft niet meer mogen baten. vergezeld door haar moeder die haar ten afgeworpen te hebben, want vol gens mevrouw Schaepman heeft zij al enkele lijsten met namen van meisjes, die in beginsel bereid zijn een nieuw leven en een echtgenoot in ■het nieuwe vaderland te zoeken. Straaljager stort in het IJselineer Vlijtige veldwachter! Een straaljager Van de 49ste air- division afkomstig van de basis der Amerikaanse luchtmacht Sculthorpe aan de oostkust van Engeland, is hedenmorgen om 6.30 in het IJssel- meer gevallen. De vlieger heeft zich met zijn valscherm kunnen redden en werd in zijn opgeblazen rubber vlot door de reddingsboot uit Lemmer op gepikt. Hij liep lichte verwondingen en een shock op. Aan land gekomen werd de Ameri kaanse vlieger door de veldwachter van Laaxum, tussen Stavoren en Oudemirdum, in verzekerde bewaring gesteld, aangezien hij geen paspoort bij zich heeft. Nadat de identiteit van de vlieger was komen vast te staan liet de veld wachter zijn buit los en werd de Amerikaan met een ziekenauto naar de vliegbasis Leeuwarden vervoerd, vanwaar hij per vliegtuig naar het militaire ziekenhuis te Soesterberg is overgebracht. NEDERLANDSE REGERING SCHENKT 25.000 VOOR MARdNELLE. De Nederlandse regering heeft be sloten 25.000 te bestemmen voor de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers van de mijnramp te Marcinelle in België. Hedenmorgen heeft de tijdelijk zaakgelastigde, mr. R. B. baron van Lynden dit bedrag in het ministerie van buitenlandse zaken te Brussel overhandigd aan minister Paul Henri Spaak. KLEUTER OVERREDEN. Toen, maandagmiddag de 4»jarige Frieda van Stekelenlburg met haar driewieler in de buurt van het in aanbouw zijnde ziekenhuis aan de Wesselmanlaan te Helmond aan 'het spelen was, geraakte zij onder een zware zandauto, die achteruit een op rit naar het ziekenhuis inreed en werd daarbij op slag gedood. De ouders van het meisje waren met vakantie in het buitenland. BEJAARDE MAN VERDRONKEN Gistermiddag half drie is de 87- jarige heer J. Baarschers te Amster dam door onbekende oorzaak in het water van de Nieuwe Herengracht gevallen en verdronken. Het stoffe lijk overschot is later opgehaald. De oude heer, die niet goed van gezicht was, was op weg naar Artis. Aetherklanken DONDERDAG TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 20.00 Journaal en weerover- zicht. AVRO: 20.15 Huishoudelijke pro blemen. 20.45 Film-nieuws. 21.00 Op bezoek bij Toon Hermans. 21.30 The MasonDixon Line, film. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10. Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Kamer- ork. 12.00 Orgelspel. 12.25 In 't spi onnetje. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Zang en piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dans muziek. 13.55 Koersen. 14.00 Viool en piano. 14.30 Lichte muz. 15.20 Voor de zieken. 16.00 Varianten. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Ne derland en de Wereld: Dr. J. M. L. Peters: „Opvoeding tot de film". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.24 Amus.muz. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Lichte muz. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philh.ork. en solist. (In de pauze: plm. 21.1521.25 De Ambte naar in het belang van de Gemeen schap, caus.) 22.00 Gram. 22.15 Ritm. muz. 22.40 Radiojourn. 22.50 Sport- act. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen en act. of gram. 23.2524.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Niéuws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit.kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 10.00 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.3012.33 Land. en tuinb.meded. 12.33—12.40 W(j van het land). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Gram. 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Lichte muz. 15.40 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Viool en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Promenade-ork. 18.30 Fries pro gramma. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerbex*. 19.10 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Amus. muz. 21.00 Tijd om te leven, caus. 21.15 Pianorecital. 21.50 Vocaal ens. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6