IJNSTREEK Scheep TV-show van de Instuif" in Treslong te Hillegom Leidse Jeugd* Romme weigert opdracht WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Gouden huwelijksfeest te Noordwijkerhout Op 5 september a.s. is het vijftig jaar geleden, dat de heer J. C. van Gijlswijk en mevr. J. E. van Gijls- wijk-van den Berg, thans wonende in de Nieuwe Duinstraat No. 40 elkan der voor pastoor v. Halen van de St. Victorparochie trouw beloofden. Bruid en bruidegom tezamen bij na 140 jaar oud zijn beiden nog ge zond en de heer Van Gijlswijk drijft 'zelf nog, zij het met behulp van twee zoons, een bollenbedrijf van 1350 roe. Hun huwelijk is gezegend geworden met 16 kinderen, waarvan er thans nog 13 in leven zijn. Het aantal klein kinderen bedraagt 49, waarvan de oudste 24 en de jongste 1 jaar is. In 1928 is de heer Van Gijlswijk, die tot dan los arbeider was, een eigen bedrijf begonnen, om de een voudige redenen, dat hij geen kans zag om zijn steeds groeiende gezin met het toen geldende lage loon be hoorlijk groot te brengen. Als illu stratie dient, dat hij in die tijd met 6 kinderen van een weekloon van 7.moest rondkomen. Mede aan zijn echtgenote is het te danken ge weest, dat het gezin die tijd zonder schade te boven is gekomen. Zodoende is er alle reden om de dag van 5 september met grote vreugde te gedenken. Afscheid kapelaan Lemmers. Donderdag 23 augustus a.s. zullen de parochianen van St. Jozef afscheid kunnen nemen van kapelaan G. W. Lemmers, die benoemd is tot kape laan aan de parodliie van O.L. Vrouw Hemelvaart en St. J§zef aan de He rensingel te Leiden.™ Voor de verschillende organisaties en verenigingen zal daartoe de gele genheid bestaan van 20 tot 21 uur in de zaal van der Geest. Zeestraat 7a, terwijl de overige belangstellen den worden verzocht om 21 uur. Ronde van St. Bavo. Op zondag 26 augustus zal om 1'5 uur op de terreinen van de St. Bavo-stichting de le Ronde van St. Bavo voor ama teurs verreden worden over een af stand van 100 km, verdeeld in 80 ronden. Voor deze course hebben reeds ver schillende amateurs van naam inge schreven, waarvan wij noemen Arie van Wetten, kampioen van Zuid- HolLand en winnaar van de 10e Ronde van St. Bavo, zijn Sassen- »heimse concurrent en een *van de Nederlandse vertegenwoordigers op de Wereldkampioenschappen in Ko penhagen, A. van Houwelingen, als mede W. Vreeswijk, T. van der Knaap, D. Wallet, J. v. d. Putten, W. Knoppert en vele anderen. Ook heeft ingeschreven de new comer Molenijzer en de Rotterdamse Italiaan Bruno Callegari, die ook in de 10e ronde meereed en, daar zo'n uitstekende course heeft gereden. In totaal hebben 55 amateurs inge schreven. Om 13 uur startten 55 nieuwelin gen, waaronder onze dorpsgenoten J. van Wetten en J. van den Berg, G. Kühn uit Sassenheim, J. van Dijk uit Lisse, J. Pasman uit Nieuw-Vennep en H. van Gent uit Leiden. N00RDWIJK Afscheid kap. Mussert. In ver band met de overplaatsing van kape- kaan Mussert naar Loosduinen, zal er morgenavond in het Juvenaat te 8 uur door de verenigingen, waar onder de scheidende kapelaan zijn zorg had, afscheid genomen worden. Te ongeveer kwart voor negen zal dit geschieden door de overige paro chianen en belangstellenden. POTLOOD en GEEST No. 511. Horizontaal: 1. slag, plof, 4. armoedig huisje, 7. figuur in het kaartspel, 8. wat gesproken wordt, 9. schuinlopende strook, 11. bloeisel van een boom, 14. lichaamsdeel, 15. teken, 19. verdriet, 20. munt in Ita lië, 21. dikke boterham, 22. vrucht, 23. deel van het rad, waardoor de as gaat. Verticaal: 1. meisjesnaam, 2. zijtak Donau, 3. deel van Overijsel, 5. lichte bedwelming, 6. artikel van een wet, 9. echtgenote, 10. telwoord, 12. bid (Lat.), 13. aanwijzend voornaam woord, 15. straatje dat dooploopt, 16. gindse, 17. kleur, 18. familielid. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 510. Horizontaal: 1. berg, 4. op, 6. Elia, 7. vrek, 9. Ee, 10. Noë, 12. eg, 13. Lunteren, 16. es, 17. sr, 19. voortaan, 22. el, 23. Eva, 24. do, 25. taan. 27. nier, 29. gr., 30. Adam. Verticaal: 1. bleu, 2. ei, 3. rantsoen, 4. o.r.. 5. peen, 6. eelt, 7. verstand, 8. kg., 11. o.e., 14. neo, 15. era, 18. snor, 19. vlag, 20. R.V., 21. adem, 22. et, 26. KATWIJK Üeboren: Hubertus J. zn van H. van den Berg en G. van Beelen. Cor nells zn van A. Vlieland en M. Guyt. Simon zn van S. de Jong en C. Was senaar. Jan zn van J. Ouwehand en N. van Duyn. Gerrit zn van C. van Egmond en M. van den Bosch. Ma rina R. dr van W. Guyt en J. Eland. Peter W. D. R. zn van J. Eisses en G. van der Ploeg. Dina dr van N. van Beelen' en M. van Rijn. Krijntje dr van H. Kuyt en N. Zwaan. Dirk zn van A. Hoek en G. Raayen. Geertje dr van A. Zuyderduyn en A. Ouwe hand. Ondertrouwd: W. de Jong en C. van Duyn. L. C. de Vries en H. van Dijk. P. Korpershoek en G. v. Delft. Getrouwd: W. Verbeek en H. A. van Rijn. C. J. van Schagen en G. Tulen. W. Kralt en C. Verhart. T. A. M. van Uggelen en M. A. van den Akker. A. van Duyn en A. M. van der Plas. P. van der Ende en S. M. Meijering. Overleden: C. Vlieland 63 jr. C. Hoek 86 jr. Egb. Koelewijn 72 jr. WARMOND Gemeenteraad. De raad dezer gemeente komt dinsdag 28 aug. des namiddags acht uur in openbare vergadering bijeen ter behandeling van o.a. de navolgende agenda: wij ziging van het subsidievoorwaarden besluit Kruisverenigingen; tweede hernieuwde vaststelling van de bij dragen toe te kennen aan de wo ningstichting „Warmunda" en van het renteloze voorschot tot dekking van het exploitatie-tekort over de jaren 1950/1951; vaststelling van het huurcontract met de heer P. C. W. C. Geraedts betreffende verhuur van huize „Groot Leerust"; vaststelling, dat een partieel uitbreidingsplan in onderdelen van gronden gelegen na bij het hotel restaurant „Meerrust" wordt voorbereid; het verlenen van bijdragen in de bouw en inrichtings kosten van een te stichten Ned. Herv. Verenigingsgebouw en een te stichten R.K. Verenigingsgebouw in Warmond. Kraamverzorging. Hoewel de kraamverzorging heden ten dage goed verzorgd is, kunnen de arts en de zuster toch niet de gehele baby verzorging op zich nemen. Daarom wordt iedere twee jaar door het Wit Gele Kruis een moedercursus gege ven, waar alle a.s. jonge moeders en ook de verloofde meisjes voorlich ting krijgen omtrent de taak, die op hen rust of in de toekomst op hen zal gaan rusten. De cursus, bestaan de uit tien lessen, die eind augustus in het wijkgebouw begint, wordt ge geven door deskundige leiders. Alle moeders en meisjes boven de 18 jaar hebben nut van deze lessen en kunnen zich opgeven bij: zuster M. Terlingen, Herenweg 9 tel. 250 of bij de secretaris van het Wit Gele Kruis A. A. Willemsen, Dorpsstraat 70, telefoon 236. Geslaagd. De heer L. H. de Nie slaagde te Amsterdam voor het vak diploma smeden, constructie, machi nebedrijf en kachelsmidsbedrijf. Postduiven. De postduivenver. Warmond hield een wedvlucht voor jonge duiven vanaf St. Maxence, af stand 349 km. De eerste duif arri veerde om 13.45.53 uur, de laatste om 14.19.06 uur. De uitslagen waren als volgt: P. v. d. Drift 1789; D. Sonnega 2;; B. ter Beek 310; Th. Verwoerd 456; J. Smeets 11; De kampioenen onder de jonge duiven werden: P. v. d. Drift 1; Th. Verwoerd 2; B. ter Beek 3. De aan gewezen jonge duiven zijn: 1. P. v. d. Drift; 2. D. Sonnega; 3. Jac. Roest. WASSENAAR BEZWAREN TEGEN UITBREIDING AARDOLIE-CONCESSIE B. en W. van Wassenaar hebben de gemeenteraad machtiging gevraagd, bezwaren in te dienen tegen het eventuele uitbreiden van de aan de N. V. Nedelandse Aardolie Maat schappij verleende concessie voor de ontginning van aardolie en aardgas. Wassenaar zou geheel vallen bin nen het gebied, waarvoor de N.A.M. concessie heeft gevraagd. Tegen het eventuele winnen van aardolie in Wassenaar voeren B. en W. drieerlei bezwaren aan. In de eerste plaats het bezwaar, dat, naar verluidt, aardoliewinning een bedrei ging zou kunnen opleveren voor de kwaliteit van het drinkwater, dat in de duinen gewonnen wordt. Ten tweede bestaat de mogelijk heid, adt voor woningbouw bestemde terreinen als zodanig verloren zullen gaan. De hoeveelheid bouwgrond in Wassenaar is toch al uiterst beperkt o.m. door de aanwezigheid van het vliegveld Valkenburg, van de water wingebieden en van de Rijksstraat weg. Ten derde zouden werken ten be hoeve van de oliewinning het natuur schoon kunnen aantasten en de be langen van de recreatie in het ge drang kunnen brengen, aldus B. en W. in een preadvies aan de raad. Onteigening van pand Achterweg 2. In maart besloot de gemeenteraad een plan tot onteigening van het pand Achterweg 2, op de hoek van de Lang straat, voorlopig goed te keuren. De eigenaren hebben voor het pand 12.500.gevraagd, terwijl de cen trale comissie voor de onteigenings vergoedingen van het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting na een taxatie geadviseerd heeft een be drag van 6800.te bieden; Aange zien deze bedragen zo ver uiteen lig gen, dat het geen zin heeft te zoeken naar een oplossing langs minnelijke weg, stellen B. en W. de raad thans voor, tot onteigening te besluiten; Het in eigendom verkrijgen van het bedoelde pand is voor de gemeente nodig in verband met de in 1930 vast gestelde voorgevelrooilijn voor dit ge deelte van de hoek LangstraatAch terweg. Ongeluk in speeltuin. In de speel tuin van het dierenpark viel de 13- jarige Jan B. uit Lisse van een wip met als gevolg, dat zijn linkerarm uit de kom schoot. Dr. ten Cate verleende de eerste hulp en liet de jongen per ziekenauto naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden overbrengen. Fietser stak onvoorzichtig over. Op de hoek van de Rijksstraatweg en de Papelaan kwam de 32-jarige scooterberijder K. B. uit Haarlem in botsing met een onvoorzichtig over stekende wielrijder. Zowel de scooter bestuurder als de wielrijder liepen lichte verwondingen op en beide voer tuigen werden beschadigd. De wielrijder kreeg een proces-ver baal. Tegen een fiets gelopen. Op de Rijksstraatweg liep de 6-jarige Leo P. spelenderwijs tegen een passerende fietser op. De jongen liep een diepe snijwonde op aan het linkerbeen en moest, nadat dr. Hubbeling de eerste hulp had verleend, voor verdere be handeling naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden worden overge bracht. VOORSCHOTEN Gevestigde personen. J. Hesse- ling, van Kempenstraat 8, van Lei den; A. G. M. EbbensHeruer, van Kempenstraat 8, van Leiden; G. B. W. Huizinga, J. W. Frisolaan 53, van s Gravenhage; A. G. CastijnsLoge man, Dillenburglaan 5, van Ede (Gld.); J. J. W. Heese. P. Maurits- laan 66. van Rotterdam; M. J. Schep- man, Laan van Langenhorst 2, van 's-Gravenhage; R. Hornstra, Leidse- vveg 259, van Joure; M. Rens, Pr. Mauritslaan 66, van Rotterdam; T. Soeters, Leidseweg 95, van Indonesië; Zaterdag 22 september: Afgevaardigden uit gehele land Voor de Instuif „Nederland" en voor de afdeling Leiden in het bij zonder, wordt zaterdag 22 septem ber a.s. een gedenkwaardige dag. Op de avond van die dag zal in de grote zaal van „Treslong" te Hil legom een televisie-opname worden verzorgd van een grootse Instuif- show. Afgevaardigden uit het gehele land zullen daar te gast zijn en voor zover mogelijk, aan de opname me dewerken. Na de show zal er een gezellig bal zijn tot 12 uur m.m.v. het bekende orkest „The merry row dies". Naar aanleiding hiervan verzoekt het Leidse secretariaat ons het vol gende mede te delen: Hoewel de capaciteit van de grote zaal in „Treslong" 800 personen be draagt zal toch voor elke instuif-af- deling slechts een beperkt aantal toegangskaarten beschikbaar kun nen worden gesteld. Voor deze be langrijke avond wordt geen entree geheven. Er wordt voor autobusver- voer visa-versa gezorgd, e.v. in com binatie met collega-instuiven uit de Tentoonstelling op De Burcht verlengd De tentoonstelling beeldhouwwer ken op de Burcht trekt ondanks de ongunstige zomer en de vele andere tentoonstellingen hier ter stede grote belangstelling. Reeds meer dan 5400 personen bezochten de expositie. Oorspronkelijk was de sluiting be paald op 26 augustus a.s., doch in verband met de grote belangstelling wordt de tentoonstelling verlengd tot september a.s. Ongetwijfeld zullen nog vele stad genoten en vreemdelingen van de gelegenheid gebruik maken om in de komende weken een bezoek aan de tentoonstelling te brengen. DOKTER L. J. ENDTZ, LEIDEN, 10.000ste OP ANTIEKBEURS. Het bezoek aan de oude kunst- en antiekbeurs in het stedelijk museum „Het Prinsenhof" te Delft is nog gro ter dan vorig jaar. Op het ogenblik is reeds een kleine duizend bezoekers meer geteld dan na het overeenkom stige aantal dagen van een jaar ge leden. Als tienduizendste passeerde de heer L. J. Endtz, arts te Leiden, de controle. Hij werd ontvangen door het bestuur en de organisator de heer Marcel B. Keezer, waarbij aan me vrouw Endtz een aandenken werd aangeboden. Ook het bezoek van buitenlanders is groot. Aankopen werden verricht zowel door musea als particulieren uit binnen- en buitenland. Het rijksmuseum te Amsterdam kocht verscheidene voorwerpen. OOK DIT JAAR: Etappes aan boulevard te Katwijk aan Zee Men schrijft ons: Maandag 27 augustus start voor de derde maal de Leidse-Jeugd-Tour. "a enkele vruchteloze pogingen zijn de organisatoren er weer in geslaagd om voor voldoende avon den vergunningen los te krijgen. Het belooft dit jaar één zelfs in het buitenland bekende klassieke rit te worden. Twee van de étappes zul len n.l. gereden worden op de boule vard te Katwijk aan Zee. Hier heeft de internationale pers al een speciale loge besproken om Nederlands toe komst op de weg te observeren. Ook op de vertrouwde Hofdijk in Oegstgeest mag weer gereden wor den. Jongelui nu is het woord weer aan jullie. Dees zit al te popelen om jullie allemaal weer te kunnen be groeten. 't Is alles weer als van ouds. Iedere jongen van 13 tot en met 17 jaar mag meerijden. Maar beslist geen race-fietsen. Zelfs niet wat er op lijkt. Vanaf heden kan men zich melden bij Nico Vermeer, Beatrix- straat 28, 's avonds na 7 uur. Er kun- Burgerlijke Stand Geboren: Abraham, zn. v. A. van Vliet en S. de Gelder; Clara Cornelia Pieternella, dr. v. H. van Lieshout en M. P. E. de Vries; Jan Willemse, zn. N. Kwestro en J. C. van Staden; Martha, dr. v. M. P. Pfeiffer en G. H. Blankenberg; Jan Willem, zn. v. W. Kinkel en L. G. Troost; Joseph Ja cobus Johannes, zn. v. J. T. J. Ver meulen en S. M. R. Schouten; Meijer Cornelis, zn. v. C. Cornet en S. van Dam; Anje Aafje, dr. v. W. Schouten en H. Kanbier; Mariene, dr. v. M. Siersema en J. de Leede; Muriël Catharina Christina Maria Anna, dr. v. C. E. Janssens en A. C. M. Verha gen; Cornelia Geertruida Adriana, A. J. Peschier en M. C. v. Veen. Getrouwd: P. R. Locher en J. Steinz. nen slechts een beperkt aantal ren ners een contract krijgen. Meld je dus snel. Oranje-ploeg, Plan-Noord en Hoge Mors, zorg er voor, dat je ook dit jaar weer tot de groten van het veld behoort. LEIDSE HENGEL-COMPETITÏE De derde wedstrijddag van de Leidse Hengel-competitie waarop oor spronkelijk in de Rijn zou worden ge vist, moest, tengevolge van de slechte weersomstandigheden, in het Rijn en Schiekanaal plaats vinden. Na afloop van de wedstrijden, zag de ranglijst er als volgt uit: 1. De Bliek, 17 punten, 83 stuks; 2. Zaalberg, 15, 99; 3. V.I.O.S., 15, 69; 4. D.V.S. 14, 87; 5. De Ruisvoorn, 12, 90; 6. De Voorn, 12, 90; 7. Hengel sport, 12, 74;.8: D.V.V. 9, 69; 9. S. en G. 9, 69; 10. Onder Ons, 8, 72; 11. DeGuVo, 7, 43; 12. De Forel, 6, 44; 13. De Zinker, 2, 40; 14. De Leede, 2, 25. De laatste wedstrijden zullen plaats vinden op zondag 26 aug. a.s. Ver zamelen ten 5.30 uur bij Cronesteijn. Boekbespreking Verhalen, door Anton Tsje- chof. Uitgeverij Het Spec trum, Utrecht. Anton Tsjechof was een Russische schrijver uit de tweede helft van de vorige eeuw, wiens korte humoristi sche verhalen beroemd zijn gewor den. Het Spectrum heeft enige van die korte verhalen in de Prisma-serie opnieuw uitgegeven in een vertaling van N. Obolonsky. Taal en schrijf trant zijn typisch Russisch, zoals men dat kent uit de verhalen van andere bekende Russische schrijvers uit de vorige eeuw. Tsjechof hield zich graag onder de jonge Russische intelligent sia moest leven, en hij schreef daar over met een milde spot. Maar ook andere figuren wist hij raak te schet sen en hun kleine en grote zwak heden in het belachelijke te trekken. Zijn verhalen zijn in diverse talen vertaald en ook deze Nederlandse uit- Overleden: J. v. d. Kroef vrouw, gave zal graag gelezen worden door 57 jr.; J. Dool man, 78 jr.; T. van der I hen, die zich interesseren voor de Berg man, 59 jr.; E. van der Meij mentaliteit van het Russische volk in weduwe van; Ouwerkerk, 74 jr. 1 kan daarvan de oorzaak zijn? omgeving. Alleen deze kosten (voor Leiden uiteraard zeer gering) plus belasting worden in rekening ge bracht. De enige strikte voorwaarde voor deelname is het lidmaatschap van de Instuif „R.K. Jong Leiden", sei zoen '56'57. De jongenlui welke zich dus nog niet voor het nieuwe seizoen hebben laten inschrijven wordt aangeraden dit onverwijld te doen. Ook de ingeschrevenen van het vorig seizoen dienen zich van een nieuwe legitimatiekaart te voorzien. Het lidmaatschap is noodzakelijk om aan het evenement in Hillegom te kunnen deelnemen, U ziet dat Uw in- schrijvingskosten er altijd „uit" ko men. Hedenavond (woensdag) houdt het secretariaat zitting, voor inschrij vingen en inlichtingen, in het Leo- nardushuis aan de Haagweg t/o de kerk. Aldaar kunnen dan ook de toe gangskaarten voor de Instuif-avond in Hillegom worden besteld. Secretariaat: Meerhof 19. Telefoon 24623. Laatste Berichten DE PLEEGMOEDER VAN ANNEKE BEEKMAN Zoals gemeld, zal de Belgische jus titie op korte termijn moeten beoor delen, niet alleen op grond van de Belgische wet, doch ook op grond van de hierop betrekking hebbende juris prudentie, of hetgeen mevr. L. v. M. gedaan heeft in België strafbaar is. De nodige stukken zijn reeds door de procureur-generaal bij het gerechts hof te Amsterdam opgezonden. Men zal zich herinneren, dat mevr. L. v. M. op 27 juli 1954 door de recht bank te Amsterdam voor haar aan deel in het onttrekken van het in maart van dat jaar opgespoorde an- J. Zijlstra ontvangen. dere Joodse weesmeisje Betty Meijade aan 't wettig gezag, veroordeeld werd tot 12 maanden waarvan zes voor waardelijk. Het wordt daarom geens zins uitgesloten geacht, dat als mevr. L. v. M. wordt uitgeleverd, zij niet alleen de haar door het Hof opgelegde straf van drie maanden zal moeten ondergaan, doch ook dat de officier van justitie omzetting van de zes maanden voorwaardelijk in onvoor waardelijk zal vorderen. Dan zou zij totaal 9 maanden gevangenisstraf moeten ondergaan. Het was de pro cureur-generaal, die in maart j.l. in zijn requisitoir hierop reeds zinspeel de, omdat mevr. L. v. M. zich door vlucht aan de bij dc voorwaardelijk opgelegde straf gestelde voorwaarden heeft onttrokken. Hare Majesteit de Koningin heeft hedenochtend op het Huis ten Bosch de vice-president van de Raad van State, dr. A. A. L. Rutgers ontvangen. Vervolgens heeft de koningin prof. mr. C. P. M. Romme ontvangen en hem verzocht de opdracht te aan vaarden tot het vormen van een kabi net, dat geacht kan worden het ver trouwen van het parlement te genie ten. Prof. Romme heeft Hare Maje steit verzocht deze opdracht niet te behoeven te aanvaarden. Op een des betreffende vraag van de Koningin heeft prof. Romme geantwoord, dat hij evenmin bereid zou zijn een op dracht tot het vormen van een kabi net dat het vertrouwen van het parle ment zou kunnen verwerven. Hedenmiddag heeft H.M. de Ko ningin op het Huis ten Bosch prof. dr. ALPHEN AAN DEN RIJN Ongeluk met een dodelijke afloop Dinsdagmiddag omstreeks vijf uur vond op de Steekterweg, een onder deel van de Rijksstraatweg Leiden Utrecht, een verkeersongeval plaats, dat zich aanvankelijk niet ernstig liet aanzien, doch tengevolge waarvan de 72-jarige wielrijder K. Rietveld, wo nende te Boskoop, in de loop van de avond, in het Goudse Ziekenhuis „De Wijk" is overleden. Het ongeval vond plaats ter hoogte van de T-splitsing nabij de Vinken- buurt. De heer Rietveld reed daar de rijksweg op, zonder voldoende op het snelle verkeer te letten. Een personenauto, bestuurd door de heer J. M. v. H. uit 's-Hertogen- bpsch, die uit de richting Leiden na derde kon de wielrijder niet meer ontwijken. Hij werd tegen de straat geslingerd en liep een shock op en brak zijn linker bovenbeen. Dr. A. J. Zwartendijk uit Alphen a. d. Rijn verleende de eerste hulp en liet de man per ziekenauto over brengen naar het Ziekenhuis „De Wijk" te Gouda. Hoewel de toestand van het slacht offer zich aanvankelijk niet zo ern stig liet aanzien, is de man in de loop van de avond omstreeks zeven uur tengevolge van de opgelopen shock overleden. BOSKOOP Standwerk-succes. Op het stand werkersconcours, dat bij gelegenheid van de H20 feestelijkheden te Kam pen gehouden werd, wist de heer W. van Vliet maandag de 2de prijs te behalen. LEIMUIDEN Kapelaan Küttschrutter. Er be staat gelegenheid voor verenigingen en parochianen donderdagavond in het parochiehuis om 8.30 uur af scheid te nemen van kapelaan Kütt schrutter. LEIDERDORP Emmabloemcollecte. Vrijdag en zaterdag a.s. zal in de gemeente Lei derdorp de jaarlijkse Emmabloem collecte worden gehouden. Geboren: Cornelia Margaretha Ma ria, dr. v. Br. Kok en Cl. C. Ammer- laan. Ondertrouwd: N. Warmoltz, 25 jr. te Amsterdam en P. W. de Bruijne, 23 jr. Getrouwd: W. Goedhart en A. Haytsma; M. Cortel en C. M. Y. Schjreiner. Overleden: J. du Pon man, 55 jr. ROELGFARENDSVEEN Kapelaan Sikkink. De afscheids avond van kapelaan J. Sikkink zal plaats hebben donderdagavond 8 uur in de St. Pancratiuszaal, waarbij aan alle parochianen gelegenheid gege ven wordt afscheid te nemen. RIJPWETERING ORANJEFEESTEN. Met stralend mooi weer begonnen gisterenmorgen in Rijpwetering de jaarlijkse Oranjefeesten met de ge bruikelijke tractatie van de jeugd. Onder luid hoerageroep van de „oranjeklanten" werd de kar met lekkers aangereden en in vlot tempo kreeg elk zijn zak met heerlijkheden plus bonnen voor de diverse attrac ties. Een half uur later schalde het feestterrein van de juichkreten, die bij de spelletjes horen. Het hele Oranjecomité was daar in de weer om de winnaars vande mooie prijzen vast te stellen. De kleuters moesten geblinddoekt lap jes opzoeken. De eerste klas ging vlaggetje steken. De tweede en der de klas blokjes rapen. De vierde en vijfde klas jongens moesten vlagge tje steken in een hangende fles, de meisjes was ophangen. De grootste klassen kregen doeltje schieten voor de jongens en -werpen voor de meis jes. Het ging allemaal vlot en voor etenstijd- was alles afgelopen. Dat kwam mooi uit, want om 2 uur was er grote poppenkast en daarmoesten ze natuurlijk allemaal weer bij zijn. En dit zijn de prijswinnaars: Kleuters I, jongens: 1. Jantje Lek, 2. Peter Straathof; idem meisjes: 1. Monique Beelen; 2. Ria Hogenboom, Kleuters II: 1. Ria Weenink, 2. Nellie Warmerdam, 3. Jantje Witte- naar, 4. Columba van Koen. le Klas jongens: 1. Jan Rotteveel, 2. Hans Weenink, 3. Kees Daleman; idem meisjes: 1. Truus Disseldorp, 2. Anneke v. d. Hoorn, 3. Mieke Uiten- bogaard. 2e en 3e klas jongens: 1. Jan Brug man, 2. Piet Rotteveel, 3. Piet Ouds hoorn; idem meisjes: 1. Thea Zoete melk, 2. Cona Duivenvoorden, 3. Cor- rie Rotteveel. 4e en 5e klas jongens: 1. Piet Op dam, 2. Piet Zoetemelk, 3. Arie Rot teveel; idem meisjes: 1. Doortje Koot, 2. Gerda Bisschop, 3. Corrie Waasdorp. 6e, 7e en 8e klas jongens: 1. Wil Brugman, 2. Piet Rotteveel, 3. Pim v. d. Heden; idem meisjes: 1. Anne ke Hoogenboom, 2. Corrie v. d. Poel, 3. Els Zwarteli. Om twee uur was er dan poppen kast in de zaal van café Rustoord. Natuurlijk was de belangstelling groot en waren de goed- en afkeu ringen niet van de lucht. En al was deze keer Jan Klaassen er niet by, de vreugde was er niet minder om, integendeel. Bij de kruiwagenrace voor ge huwde dames won mevrouw Van der HoornZoetemelk de eerste prijs, terwijl de dames Van ZeilBorst en WarmerdamRodewijk de tweede en derde prijs bemachtigden. Om zes uur was het ringriiden op de fiets voor heren; 61 deelnemers hadden zich gemeld. De prijzen gin gen naar: 1. Jan van der MeerGz., 2 Arie Rotteveel, 3. Jan Heemskerk, 4. Nico Koot. En de hele dag geen druppel re gen en volop zon. Hoe bestaat het! Marktberichten WOERDEN, 22 aug. Kaas. Aan voer 271 partijen. Notering: eerste kwal. 2.24 tot 2.30; 2e kwal. 2.18 tot 2.23; extra kwal. tot f 2.46. Han del goed. TER AAR, 21 aug. Groente. Snij bonen 0.540.92; idem B 0.250.51; idem stek 0.25; stamprinsessebonen 0.68; idem B 0.340.45; witte pron kers 0.260.42; idem B 0.12; spek- bonen 0.48; waspeen 0.210.25 idem B 0.12 alles per kg.; augurken: fijn 1.85; fijnbasterd 1.40; basterd 1.21; grof A 1.10; grof I 1.07; CD 0.93— 0.94; idem afw. 0.66; idem II 0.32; E 0.63; ongesorteerd 0.33 alles per kg.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2