Handige Meisjes Exploitatie van Avifauna na 1956 voortgezet 2 JONGENS N. Samsom nv jjj] meisjes Geen vervolging van adjudant of van de aanvaller H.H. VEEHOUDERS aardappelvezels Fa. Th. Tijssen en Zonen TH. KEMPERS ZN. a) Verfmalers c) Kleurmakers d) Leerl. Kleurmakers Centrale Personeelsdienst ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 8 HET noodlottige schot te Alphen a. d. Rijn Naar wij van officiële zijde ver nemen heeft de officier van Justitie, mr. J. C. Maris, die in samenwerking; met de Substituut officier van Justitie mr. E. A. J. Hillen, de vorige week gedurende meerdere dagen een streng onderzoek heeft ingesteld naar de schietpartij, die vorige week maandag te Alphen a. d. Rijn plaats vond en waarbij de 30-jarige gehuwde pluim veehandelaar Jan Ruardy levensge vaarlijk in de buik werd getroffen, geen aanleiding gevonden om de ad judant van de gemeentepolitie, de Sint Jorisplein en de Schoolstraat. Zoals men weet werd de bewuste varkensschuur na het drama door ge meentewerklieden afgebroken, nadat tevoren vele malen een waarschuwing daartoe was uitgegaan naar de firma Ruardy. VERBREDIN G PRINS RERNHARDLAAN Zoals wij eerder bij andere gelegen heid hebben bericht, ligt het in de bedoeling van het gemeentebestuur om een verbinding tussen de Prins Bernhardlaan en de Pieter Doelman straat tot stand te brengen via het heer E. J. Kruizinga, die het fatale schot heeft gelost, rechtswege te ver volgen. Hieruit kan worden geconcludeerd, dat gebleken en aangenomen is, dat de politieman, uit noodweer heeft ge handeld. Zoals men zich zal herinneren moest vorige week maandag oip het erf van de firma H. Ruardy en Zoon, pluimveehandelaars aan de Steekter- weg op last van de burgemeester, die ambtshalve hoofd is van de politie, door gemeentewerklieden onder be scherming van de politie een zonder vergunning van de gemeente ge bouwde varkensschuur worden af gebroken. Hierbij heeft de heer J. Ruardy ernstig verzet gepleegd, dat uitliep op schermutselingen met de politie en tenslotte eindigde in het noodlottig schot, dat voor zijn benen was bestemd, doch ongelukkigerwijs de verzetpleger in de buik levens gevaarlijk trof. Zoals wij vernamen, zal ook de heer J. Ruardy niet worden vervolgd. De officier van Justitie meent, dat deze al reeds voldoende is gestraft door het zware lijden dat hem is overkomen. Of de vader van J. Ruardy, die in feite de overtreding van de gemeente lijke bouwverordening heeft gepleegd, en voor wie, omdat hij die bewuste maandagmiddag ziek was, zijn zoon Jan in de bres sprong, wel vervolgd zal worden, valt nog te bezien. In elk geval is het niet onwaarschijnlijk, dat ook hem geen nasleep van de affaire zal treffen. De heer J. Ruardy, die, zoals men weet de politie met een anderhalve meter lange ijzeren staaf te lijf'ging en hiermede kracht zette bij zijn drei gementen, de eerste de beste die aan zijn varkensschuur zou komen te zul len neerslaan, verkeert in het Sint Joseph-paviljoen waar hij dezelfde middag reeds een zware operatie moest ondergaan, nog steeds niet bui ten levensgevaar, alhoewel in het verloop van zijn toestand langzaam verbetering komt. Deze verbinding vormt dan straks in de verre toekomst een kontakt van de grote verbindingswegen aan de lage zijde met de rijkswegen aan de hoge zijde, een niet onbelangrijke verbinding voor het grote verkeer, dat dan tevens gemakkelijker ge legenheid vindt het centrum der ge meente Alphen a. d. Rijn aan te doen. Om deze verbinding tot stand te brengen zal de Schoolstraat naar beide zijden belangrijk verbreed die nen te worden. Voor een niet onbe langrijk gedeelte moet de gemeente dan kunnen beschikken over terrei nen, welke het eigendom zijn van de Nederlands Hervormde Gemeente. Volgens een mededeling van het ge meentebestuur is thans, na een lange onderhandeling een overeenkomst met de kerkvoogdij bereikt, die kort weg hierop neerkomt, dat na ruiling van gronden de gemeente f 150.000. aan de kerkvoogdij toetoetaalt. Het door de gemeente bij te be talen bedrag ad 150.000.moet worden gezien, volgens de verklaring van het gemeentebestuur, als een ver goeding voor nieuwbouw door de kerk ter vervanging van de te slopen opstallen verenigingsgebouw en kosterij etc. Een en ander is noodzakelijk omdat de benodigde gronden aan de zuid zijde van de Schoolstraat tussen Paradijslaan en Julianastraat het eigendom zijn van de Ned. Herv. Ge meente van Alphen c.a. Deze gron den zijn bebouwd met een vereni gingsgebouw, twee woningen voor de koster en een hulpkoster en een pand waarin een stoffeerderij gevestigd is geweest en dat thans als noodverblijf wordt gebruikt voor een gezin. Al deze gebouwen zullen ten be hoeve van de verbreding verwijderd moeten worden. Voorts is het uit verkeersoogpunt van belang, dat het vóór het herv. kerkgebouw gelegen kruispunt Julia- nastraat-Pieter Doelmanstr.-School- straat wordt verruimd. Daartoe ver dient het aanbeveling, dat het hek rondom het kerkplein wordt verwij derd en ook het kerkplein in eigen dom aan de gemeente overgaat. De kerk zal ter overbrugging van de periode die verloopt tussen de ontruiming van de kosterij en 't ver enigingsgebouw en het betrekken van de nieuwbouw, kosteloos het recht van gebruik hebben van het pand Schoolstraat 38 thans nog bewoond door de familie W. van der Helm, voor tijdelijke hüisvesting van de koster en van het middengedeelte van de voormalige openbare lagere school aan de Schoolstraat als tijde lijk verenigingsgebouw. Naar wij van het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn vèrnemen, is de exploitant van het vogelpark „Avifauna", de heer M. C. v. d. Valk, bereid gevonden de exploitatie ook na 1956 voort te zetten. Bij het aangaan van de overeen komst was ten grondslag van de we derzijdse verplichting gelegd, dat het jaar 1956 als proefjaar zou gelden en dat 't gemeentebestuur aan de ex ploitant zou terugbetalen het bedrag dat aan vermakelijkheidsbelasting de gemeente zou toevloeien. De heer Van der Valk heeft het gemeentebestuur verzocht hem voor de jaren 1957 en 1958 dezelfde faci liteiten te verlenen. Zijnerzijds heeft de heer Van der Valk toegezegd het park en de opstallen dan verder op te knappen en te onderhouden, zoals zulks behoort te geschieden, wil het geheel behoorlijk in stand blijven en een aantrekkelijk aanzien houden. Het is verheugend, dat de exploi tatie van het vogelpark gedurende dit jaar de heer Van der Valk aan leiding geeft deze voort te zetten, aldus de mededeling van het gemeen tebestuur, diat het voorts alleszins verantwoord acht de heer Van der Valk ook nog gedurende de jaren 1957 en 1958 op de voorgestelde wijze tegemoet te komen. Bij de onderhandelingen met de heer Van der Valk over de exploita tie voor 1956 was het college van b. en w. aanvankelijk reeds van oordeel, dat het ter overbrugging van de eer ste jaren verantwoord zou zijn hem gedurende drie jaren het bedrag der vermakelij kheidsbelasing terug te geven. De heer Van der Valk wen ste dit toen echter zelf voorshands te beperken tot 1956, het proefjaar. Nu hij echter ook na 1956 de ex ploitatie wil voortzetten zal hij het op prijs stellen wanneer hij, als te gemoetkoming in de te maken bijzon dere kosten van vernieuwing en On derhoud, welke als gevolg van inge gane en komende loonronden aan stij ging onderhevig zijn, nog over twee jaren bedoeld bedrag terug krijgt. receptie afscheid BURGEMEESTER ED. C. WITSCHEY Tegen maandag 27 augustus a.s. te 3 uur n.m., is een buitengewone vergadering voor de raad belegd, waarin de burgemeester Ed. C. Wit schey, aan wie overeenkomstig zijn daartoe gedaan verzoek, door H.M. de Koningin met ingang van 1 sep- temfber as. eervol ontslag is ver leend, officieel afscheid hoopt te ne men. Voor zover de publieke tribune daarvoor ruimte biedt is deze raads vergadering voor belangstellenden toegankelijk. Na de raadsvergadering zullen de Alphense burgerij en overige belang stellenden in de trouwzaal, van pim. 4.30 tot 6 uur, gelegenheid hebben van de burgemeester en mevrouw Witschey afscheid te nemen. VRAGEN OVER WONINGBOUW. N.a.v. een aantal daarop betrekking hebbende vragen van het raadslid Ph. H. Rogaar delen b. en w. mee, dat inmiddels voor een tweetal par ticuliere bouwers de nodige vergun ningen zijn verleend. Dat enkele bedrijven ten tijde van het stellen van de vragen wel over bouworders beschikken doch deson danks niet kon worden gebouwd, moet worden toegeschreven aan het feit, dat ten deze naast de gemeen telijke dienst ook provinciale- en rijksinstanities moeten worden inge schakeld, hetgeen tot aanmerkelijke vertraging in de afgifte van de ver eiste vergunningen pleegt te leiden. Van gemeentewege wordt bespoe diging steeds zoveel mogelijk nage streefd. De nieuwe werkwijze voor toewij zing van contingent, ml. op basis v. d. bestaande bouwcapaciteit, heeft uiteraard tijd van voorbereiding ge vraagd. Ook hierbij deed zich ver moede lijk enige stagnatie voor. Verwacht mag worden, dat het nieuwe systeem voor onze gemeente niet ongunstig zal uitvallen. Gebleken is n.1., dat de bouwcapa citeit in het district Gouda, waartoe onze gemeente behoort, van zodanige aard is, dat 'n grotere productie mo gelijk is, als gevolg waarvan aan onze gemeente voor het eerste halfjaar 1956 boven 't normale continggent 98 woningen worden toegewezen. Met de uitvoering van 84 woningen voor rekening van de gemeente nabij de Koningin Julianabrug aan de lage zijde is begonnen. De overige 14 stuks zyn toegewezen aan 3 par- tikuliere bouwondernemers en zul len met rijkspremie worden gebouwd. Lening 100.000,Het gemeen tebestuur verwacht reeds einde aug. behoefte aan financieringsmiddelen op lange termijn. De Rijkspostspaar bank te Amsterdam heeft zich bereid verklaard op ondershamdse schuld bekentenis een geldlening te ver strekken, groot 700,000.koers pari, rente 4Vi% per jaar, op te ne men 1 september 1966, af te lossen in 40 gelijke termijnen. B. en W. stellen de raad voor tot bedoelde lening te besluiten. Voor een grote sortering POPPEN, PRUIKEN POPPEN-ONDERDELEN naar FEESTARTIKELENMAGAZIJN ARIEVAN DER PANNE HOOFTSTR. 92 - TEL. K 1720-2254, ALPHEN AAN DEN RIJN. Alle soorten reparaties aan al uw poppen, desgewenst in één dag klaaf. (Advertentie) Ambonstraat. Het in aanbouw zijnde schoolgebouw voor de gemeen telijke nijverheidssschool voor meis jes zal gelegen zijn op de hoek van de door te trekken Willemstraat en van de tussen het Burgemeester Vis serpark en de Willem de Zwijgerlaan (oprit naar de Koningin Julianabrug) geprojecteerde, nieuw aan te leggen Ambonstraat. De totale kosten van aanleg van deze nieuwe straat wor den geraamd op 160.000, 80 woningen. De Nutsstichting tot verbetering van de volkshuisves ting te Alphen aan den Rijn is voor nemens 80 wcjiingwetwoningen te bouwen aan de Jan Pieterszoon Coen- laan, welke laan geprojecteerd is ten westen van de Piet Heinstraat en ten zuiden van de Zoutmanstraat in plan „West" aan de hoge zijde. Deze woningen welke eengezins woningen zullen worden, vormen 'n deel van de extra bouwtoewijzing uit het d-istrikt Gouda. De grondkosten worden geraamd op 221.003.— en de bouwkosten op 1.027,991.—. 64 Van deze aantrek kelijke woningen zullen geschikt zijn voor de huisvesting van 6 personen en 16 voor de huisvesting van 7 per sonen. De gemeenteraad zal woensdag a.s. een besluit tot medewerking aan dit plan nemen. Laatste vergadering, De e.v. en tevens de laatste raadsvergadering die door burgemeester Ed. C. Wit schey in zijn loopbaan als magistraat zal worden geleid, wordt woensdag 22 augustus, des avonds om 7.30 uur gehouden. De agendia vermeldt 29 voorstellen, w.o. prettige met betrek king tot de woningbouw en wellicht ook een minder prettige, die wat „Avifauna" betreft. In elk geval heeft 'burgemeester Witschey tot slot van zijn loopbaan ook gezorgd voor een paar voorstellen welke de verbete ring van de wegen te Alphen aan den Rijn beogen, een belangrijk doel waarnaar hij steeds heeft gestreefd. Wandelen. Op 1 september a.s. organiseert de B.B. te Zeist een wan deltocht over 16 en 25 km. Gestart wordt vanaf het Slot aldaar om 15 uur. Men kan zich aanmelden bij C. M. Eygelaar, Louise de Colignyplein 8 te Zeist. NIEIP'KOOP Sportfeest. Het is zo langzamer hand traditie geworden dat de sport vereniging „Nieuwkoop" zijn voet- bal'feest vastgestelt op Maria Hemel vaartsdag. Op het feestelijk aange klede terrein werd het sportfeest ge opend met een wedstrijd tussen het le elftal van organiserende vereniging en het 4e klas K.N.V.B. elftal uit Oudewater Unio I. Hoewel direct tot uiting kwam dat Nieuwkoop I tech nisch de mindere was van Unio gaf het uitstekend party en het leek er in de 1ste helft veel op dat Nieuw koop de leiding ging nemen, toen het een penalty te nemen kreeg, die he laas jammerlijk werd gemist. In de tweede helft ontbrak het Nieuwkoop niet aan enthousiasme waardoor het Unio nauwelijks gelukte één doel punt te scoren (0-1). Nieuwkoop maakte evenwel spoedig een tegen doelpunt (1-1) waardoor de strijd in een 1-1 gelijkspel eindigde. Na het herhaald overnemen der penalties viel de beslissing tenslotte gunstig voor Nieuwkoop. Hierna bestreden W.S.E. (Wad- dinxveen) de Nicolaas Boys het veld, wat een eenzijdige wedstrijd ople vende daar Nicolaas Boys zich spoe dig de strekste toonde en met de rust reeds een 3-0 voorsprong op W.S.E. had verkregen. Na de rust voegde Nicolaas Boys nog drie doel punten aan de voorsprong toe, waar mee Nicolaas Boys dus een 6-0 over winning behaalde. Hierna vond een junioren wedstrijd plaats en wel tussen Nieuwkoop Jun. A en K.D.O. (De Kwakel) jun. A. die op verdiende wijze met 1-0 door de Nieuwkoopse jeugd werd gewon nen. Het hoogtepunt van de dag n.l. de j winnaarsronde waarbij dius Nieuw koop I en Nicolaas Boys I om de be ker moesten strijden stelde teleur, daajr van beide zijden zeer tam werd gespeeld. Beide voorhoeden bleken niet tegen eikaars achterhoede op gewassen waardoor een weinig span nende strijd ontstond. Ook na de rust bood de wedstrijd weinig aantrekke lijks, alleen in de laatste minuten werden door de voorhoedespelers van Nieuwkoop enkele schoten gelost. De wedstrijd eindigde in een 0-0 gelijk spel en ook nu weer moesten penal ties de beslissing brengen, Nieuw koop was deze keer minder fortuin lijk dan Nicolaas Boys die de 'beker meenam. De eerste sportdag werd besloten met een veteranen-wedstrijd tussen Nieuwkoop en Nicolaas Boys, Dat de oudjes van Nieuwkoop het nog best deden bleek wel uit 't feit dat Nieuw koop in de eerste helft zelfs twee doelpunten wist te forceren. (2-0). Na de rust wist Nicolaas Boys de eer te redden door een tegen doelpunt te maken 2-1. Het sportfeest zal a.s. zaterdag worden voorgezet. De fa. Th. van den End Zn. maakt hierbij bekend, dat het agentschap van de verkoop van vanaf 10 aug. '56 overgegaan is van de Heer J. van Nierop te Voorschoten naar de veevoederfabriek, Hoge Rijndijk 171, Zoeter- woude, tel. Leiden 22238-21599. Enkele jaren geleden werd het agentschap door de wed. H. v. d. Meer te Hoogmade overgedaan aan J. v. Nierop en ondervond vanaf die tijd ook geen financiële steun meer. Stelt u nu voor gegarandeerde levering voor afdekking van uw bietenpulp van de* a.s. herfst in verbinding met bovengenoemde Fa. Tijssen en Zonen. Hoogachtend, Fa. TH. v. d. END ZN, Gouda en Rietveld, K 3488-2910 b.g.g. 276. ter opleiding in de scheepsbouw. Plaatsing op bedrijfsschool tijdens werktijd mogelijk. SCHEEPSWERF, HOORN 298, ALPHEN a. d. RIJN VAROSSIEAU C'E N.V. VERF-, LAK- EN VERNISFABRIEKEN ALPHEN AAN DEN RIJN vraagt: b) Leerl. Verfmalers Sollicitaties te richten aan de personeelschef, Emmalaan 42, Alphen aan den Rijn. Rijkstelefoon dienst te 's-Gravenhage Voor vrouwelijke gegadigden bestaat gelegenheid om te worden opgeleid en geplaatst als telefoniste bij de interlokale, later ook bij de internationale telefoondienst te 's-Gravenhage. Leeftijdbjj voorkeur niet ouder dan 25 jaar. Vereiste: Diploma M.U.L.O.-A of daarmee gelijk staande opleiding. SalarisAfhankelijk van leeftijd (basisloon op 21-jarige leeftijd f 194,- per maand). Reiskostenvergoeding en pensiontoelage mogelijk. Vakantietoeslag 4% van het loon. Voor diensten in avonduren en op zondagen wórdt een extra toeslag op het loon gegeven. Sollicitaties schriftelijk aan of mondeling bij de directeur van het Telefoondistrict 's-Gravenhage, Torenstraat 19 te 's-Gravenhage, telefoonnummer: 185040, toestel 1406. Schoon werk in een prettige sfeer voor dat biedt N. Samsom n.v. op de afdeling bin derij en papierwaren. Goed loon en boven dien flinke prestatiebeloning. Inlichtingen en aanmeldingen op het kantoor van Alphen aan den Rijn Mededeling voor vrouwelijke eindexamen- kandidaten van middelbare- en mulo scholen. Bi] de ministeries te Den Haag kunnen worden geplaatst die dit jaar het diploma h.b.s. A of B (3-of 5-jarig), h.d.s., m.m.s., mulo A of B hebben behaald en voot algemene kantoorwerkzaamheden opgeleid willen worden. De opleiding omvat o.m. tienvingerig blind typen «Nederlandsecorrespondentie de elementaire begrippen van staatsinrichting en die omtrent werkverhoudingen e.d. Gedurende een gedeelte van de dag wordt praktisch gewerkt. De opleiding geschiedt voor rekening van de Centrale Personeelsdienst, terwijl de leerlingen tijdens de cursus reeds salaris genieten. Zij moeten bereid zijn om een dienstverband met het Rijk aan te gaan voot tenminste één jaar na het behalen van het getuigschrift, dat bij het met goed gevolg beëindigen van de cursus wordt uitgereikt. Duur van de cursus: ca. 5 maanden. Aanvangsdatum: 3 september a.s. Reiskosten van de woonplaats naar Den Haag worden vergoed. Inschrijving: dagelijks van 9-11.30 uur, alsmede dinsdag- en donderdags- middags van 1415 uur bij de BEZUIDENHOUTS^WEG 15. OEN.HAAG

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9