EEN MEISJE DE BRULLENDE BERG T enniskampioenschappen te Scheveningen RIVIERE stak de TIJDRIT in zijn zak Nederlandse sprinttitel voor Arie van Vliet U.V.S.-VELSEN Advies medische commissie K.N.V.B. inzake polio ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 2 Karamoy zorgde voor verrassende partij De strijd om de nationale tennistitels, die in alle hevigheid op de „Mets"-b'anen te Scheveningen nu reeds een vijftal dagen duurt, heeft ook vrijdag weer een verrassing opgeleverd. Lex Karamoy slaagde er nl. in om Van Dalsum in 4 sets nogal overtuigd de doortocht paar de finale te vérsperren. Karamoy, die enige jaren terug in een demi-finale een zelfde stout stukje uithaalde en toen te vens de nationale titel behaalde, blijkt ook ditmaal weer in een uitstekende vorm te steken. Weliswaar waren de te genstanders kennelijk bang voor elkaar en waagden zij geen van beiden voor al in het begin van de partij voluit te spelen, maar naarmate Karamoy de overtuiging kreeg dat Van Dalsum niet in zijn normale vorm kon komen, het geen vooral in de tweede set bleek gooide hij alle remmen los en de beide laatste sets, die door Karamoy met 62 gewonnen werden lieten dan ook geen i enkele twijfel bestaan wie tenslotte het1 meeste recht op de finaleplaats mocht doen gelden. De uitslagen luiden: Heren enkelspel: halve finales: Kara moy versl. Van Dalsum 75 26 62 62; Dehnert versl. Van Meegeren 64 7—5 6—4. Heren dubbelspel: halve finales: Krijt en Van Meegeren versl.- Goris en Kara moy 62 62 46 36 62. Dames dubbelspel: finale: mevr. Roos en mevr. Van der Storm versl. mevr. Rooker en mej. J. Versteege 9—7 7—5. Gemengd dubbelspel: kwart finales: mevr. Van der Storm en Dehnert versl. mevr. Koopmans en Saarberg 6—2 6—3; mej. F. Marinkelle en Biesheuvel versl. mej. Fikenscher en Tonjes 62 64; mej. Ferir en Karamoy versl. mevr. Scholten en Loduzen 61 63: mevr. Peters en Goris versl. mevr. Thung en Kramer 6—3 6—4 MOTORSPORT Tijdens de training voor de junior mo torwedstrijden welke de KNMV morgen in Zandvoort houdt, zijn gisteren op het circuit twee rijders komen te vallen. In de 125 cc klasse sloeg de Rotterdammer G. van Bockel op een „Ducati" over d< kop tussen de Hunzerug en de Oosttun- nel bij het passeren van een andere rij der. Hij moest zich voor een onderzoek naar het Marine Hospitaal in Overveen begeven wegens een verwonding aan de schouder. Hij maakte in zijn klasse de snelste tijd nl. 2 min. 08.- sec. dat is ge middeld 118 km/u. Een andere 125 cc rijder. J. Muller uit Amsterdam, kwam met zijn„Johngi" in de Tarzanbocht te vallen en liep een gescheurde schouder- spier op. WATERPOLO ZOMERCOMPETITIE KNZB ZIAN kampioen eerste klasse B De uitslagen van de waterpolowed- striiden voor de zomercompetitie van de KNZB luiden: Eerste klasse A heren: HPC 1Dolfijn 1 5—0: Rotterdam 1Robben 1 24. Eerste klasse B heren: ZIAN 1—HVGB 1 2—0 (ZIAN kampioen). Eerste klasse C heren: Zwemlust 1 AZ '70 1 8—0. LZC—DE FUUT 5—3 Ook vrijdagavond wist LZC haar tweede degradatie wedstrijd met glans te winnen, waardoor onze stadgenoten voor de 2e klasse van de KNZB behouden ble ven. Voor rust wist Overdijkink spoedig de stand op 10 te brengen waarna J. v. d. Reyden en D. Timmermans nog voor rust voor een 30 voorsprong zorg den. In de tweede helft deed De Fuut aanvankelijk goed werk. want spoedig werd de stand 31. Wel bracht Overdij kink de stand op 41, maar nadat een LZC-er het water werd uitgezonden, kon Heek de strafworp niet keren 42. Zelfs werd het nog 43. maar verder liet LZC het niet komen en voor de vierde maal scoorde Overdijkink met een door slagbal (53), en bracht LZC in veilige haven. ZWEMMEN JEAN BOITEUX VERBETERT EUROPEES RECORD 400 METÈR VRIJE SLAG De Franse zwemmer Jean Boiteux heeft vrijdag te Marseille het Europees record op de 400 meter vrije slag ver beterd en gebracht op 4 min, 29 sec. Het record stond op naam van de Italiaan Angelo Romani die op 29 maart van dit jaar te Newhaven 4 min. 30.- sec. voor zich liet noteren. TAFELTENNIS Treffers Met ingang van maandag 20 augustus wordt de training hervat (alleen senioren). De junioren en adspi- ranten beginnen zaterdag 25 augustus. Van 46 uur voor de adspiranten en van 68 uur voor de junioren. Ook kunnen er bij laatstgenoemde groepen nog nieuwe leden geplaatst worden. Bij voldoende deelname zal er wederom een meisj.es-juniorengroep gevormd wor den. POSTDUIVEN Wedvlucht met jonge duiven vanaf St Quentin, afstand 271 km., gelost te 7 uur met w.-wind. De Bonte Duif In concours 137 vo gels. Ie duif te 10.25.17 uur. Uitslag: W. Siera 1; G. A. v. Albada 2; van Hees Jr 3; Noordervliet 4-9: Groenendijk 5; J. Krekelaar 6; Fasel-Romeyn 7; Schenke- veld; 8. N. Oudshoorn 10. Totaalstand t.m. St. Quentin: 1. G. A. van Albada 335 p.; 2. Otten-Dekker 310 p.; 3. N. Oudshoorn 239 p.; 4. Fasel-Romeyn 231 p.; 5. H. van Riet 184 p. LPC In concours 174 vogels. Ie duif te 10.30.03 uur. Uitslag: C. de Groot 1; P. Marks 2-10; Chr. v. d. Pluym 3-5-9; H. Fuchs 4; W. Teske 6; D. v. d. Nieu- wendijk 7; J. Filippo 8. De Rijnklievers le duif te 10.25.- u. (1322.66 m. p.m.) Uitslag: Koppelstok 1-6 L. Klein 2-7; A. Dubbelaar 3; W. Hoo- gervorst 4-10; A. Roda 5; M. Jongeleen 8-9. De Blauwkras In concours 48 vo gels. le duif te 10.29.- uur. Uitslag. J. Rozier 1-5-10; Chr. v. Weeren 2-6-8; G. Grebel 3; A. v. Royen 4-9; J. v. Klave ren 7. De Vriendenclub In concours 164 vogels, le duif te 10,25.13 uur. Uitslag: P. Olyerhoek 1-5; A. Dijsselbloem 2-13; C. Uljee 3; H. v. Klaveren 4; L. L. Bax 6- 11-12; O. Nekeman 7-10; F. Hofman 8; J. Dekker 9-15. DE RONDE VAN EUROPA In Nederlandse volière slechts pechvogels Na Fransen Italië grootste bedreiging BELGIE aast op de vierde plaats De Italianen hebben de eerste halve etappe van de Ronde van Europa van vrijdag aangegrepen om opnieuw een proeve van hun bekwaamheid af te leg gen. Gervasoni werd sprintwinnaar in de 84 km lange rit van Nancy naar Etain. Het was een licht heuvelachtige etappe, waarin na 20 km. in de buurt van Rosières, de Belgen Van Meenen, Vermaelen en Denijs de aanval lanceer den. Zij werden nagesneld door Vasile, Janbroers en, enkele kilometers verder op, door Gervasoni, Kowalski. Dimu- trece en Wasko. De negen renners werk ten goed samen en vergrootten resoluut hun voorsprong ondanks een vrij krach tige tegenwind. Onze landgenoot Piet van Est, die uit het peloton was ont snapt, benaderde aan de finish de uitlo pers het dichtst, nl. op bijna drie minu ten. In de kopgroep won Gervasoni de sprint; Janbroers eindigde als vierde. Voor de namiddag stond een 49 km lange tijdrit, van Etain naar Longwy op het programma. In deze tijdrit, die over een zeer heuvelachtig traject voerde, hadden de deelnemers een vrij krach tige wind schuin tegen, wat hun taak niet vergemakkelijkte. De Fransman Ri- vière behaalde een duidelijke zege waar mee hij zijn leidende positie in het alge mene klassement nog versterkte. Zoals het zich nu laat aanzien zal de eindzege, behoudens een totale inzinking in de laatste etappe, hem niet ontgaan. Hij had te Longuyon, 20 kilometer voor de fi nish, een voorsprong van een minuut op zijn landgenoot Rohrbach. Op het laatste stuk van het parkoers verslapte hij iets zodat het verschil tenslotte tot 49 sec. werd teruggebracht. Zijn gemiddelde van 41.268 km/u. mag er zijn, vooral wan neer men de wind in aanmerking neemt. Met een tweede plaat voor Rohrbach en een zevende voor Wasko heeft Frank rijk ook zijn positie in het algemene ploegenklassement geconsolideerd. Na de Fransen hebben de Italianen zich het meest doen gelden, zij hadden zes man bij de eerste 12. Fallarini maakte de bes te tijd op de laatste ronde van de baan 32.6 sec. De Nederlanders hebben het er in de tijdrit niet zo goed afgebracht. De grootste pechvogel van de ploeg en van het hele veld was Van Est. Hij kreeg, als enige van alle deelnemers, een lekke band, op 10 km van de start en moest zoals het reglement voorschreef zelf re pareren. Dit kostte ongeveer drie mi nuten. Zonder deze tegenslag zou hij de beste tijd van alle Nederlanders hebben gemaakt en zich waarschijnlijk bij de eerste tien hebben kunnen klasseren. Nu werd hij 31e. met een tijd die altijd nog bijna anderhalve minuut beter was dan die van Janbroers die geen tijdrijder is, zoals thans ook weer kwam vast te staan Stevens heeft buiten verwachting goed gereden; Van Steenselen alhoewel de best geplaatste Nederlander, viel wat tegen. Hij durft geen hoog verzet te rij den (50x14 tegen de Fransen en de Ita lianen 54x13) en hij heeft bovendien een flinke verkoudheid opgelopen. Maar de voornaamste reden van de teleurstellende prestaties in de tijdrit zoekt ploegleider Klaas Buchly in het feit dat de Fransen en de Belgen een soo'rt van combine zouden hebben ge vormd met het doel o.m. de Belgen te helpen aan de vierde plaats in het eind klassement voor ploegen. Telkens als er in de 's morgens gereden halve etappe van Nancy naar Etain Nederlanders weg liepen gingen Fransen er achter aan om hen terug te halen. En in dezelfde lijn kregen Belgische weglopers steevast steun van de Fransen. De Nederlanders hebben zich afgemat in hun pogingen er onder deze omstandigheden nog iets van te maken, vooral Van Steenselen en Jan broers, en dit moest zich in de tijdrit wel wreken. Voor de zoveelste keer is ten slotte ook vrijdag weer gebleken dat er in deze ronde niet met gelijke wapens wordt gestreden. De Fransen en de Ita lianen, vaak oudere rijders met vele grote etapperitten achter de rug, zijn te slim en te geroutineerd voor onze ploeg. Intussen staat Nederland nog altijd vierde in het ploegenklassement. Maar de voorsprong op België is slechts iets meer dan een minuut, en het zal de vraag zijn of de vierde plaats behouden zal kunnen worden in de tiende en laat ste etappe die, vandaag van Longwy naar Namen leidt over 210 km. Etappe-klassement, eerste helft 1. Gervasoni (It.) in 2 uur 6 min. 15 sec.; 2. Van Meenen <B); 3. Wasko (Fr) 4. Janbroers; 5. Dimitrescu (Roem.); 6. Kowalski (Polen); 7. Vermaelen (B.); 8. Denijs (B.)9. Vasile (Roem.), allen in dezelfde tijd als de winnaar. 10 Piet van Est 2.09.11. In een peloton van een twin tigtal renners, die zich op de 20ste plaats ex aequo plaatsten, zaten onze landge noten Van Steenselen en Stevens. Etappe-klassement tijdrit 1 Rivière (Fr.) 1.08.20 (gem. snelheid 41.268 km/u.); 2. Rohrbach (Fr.) 1.09.09; 3. Durlacher (Oost.) 1.09.49; 4. Ferlenghi (It.) 1.09.53; 5. Fallarini (It.) 1.10.09; 6. Dumitrescu (Roem.) 1.10.19; 7. Wasko (Fr.) 1.10.34; 8. Favero (It.) 1.10.53; 9. Tognaccini (It.) 1.11.12; 10. Falaschi (It.) I.11.13; 24. Van Steenselen 1.13.23; 25. Stevens 1.13.45; 31. Van Est 1.14.23; 39. Janbroers 1.15.55. Algemeen klassement 1. Rivière 42.01.22; 2. Rohrbach 42.05.10 3. Ferlenghi 42.09.15; 4. Christian 42.09.42 5. Leclerc 42.12.49; 6. Falaschi 42.13.53; II. Van Steenselen 42.27.22; 13. Stevens 42.35.13; 17. Van Est 42.41.55; 34. Jan broers 43.34.04. Ploegenklassement van de tijdrit 1. Frankrijk 3.28.03; 2. Italië 3.30.54; 3. Oostenrijk 3.37.06; 4. België 3.37.46; 5. Polen 3.38.01; 6. Duitsland 3.39.57; 7. Roemenië 3.40.26; 8. Nederland 3.41.31. Algemeen ploegenklassement 1. Frankrijk 125.43.18; 2. Italië 126.00.40 3. Oostenrijk 126.36.44; 4. Nederland 127.10.28; 5. België 127.11 43. Onder protest van Derksen „Ik heb een zwieper gehad", riep een woedende Derksen, na een spannende eindsprint tegen Arie van Vliet. Hij had de eerste rit gewonnen in 12,4 sec., en de tweede in dezelfde tijd. Maar in de beslissende manche, trok Van Vliet vlak voor de Marathontribune langs Derksen. Deze trachtte in de voorlaatste bocht binnendoor te komen, doch Van Vliet, die hem doorzag, ving hem op en liet in de eindren zijn oude rivaal een volle lengte achter zich. Derksen's woedende protesten werden door de wedstrijdcommissarissen niet ontvankelijk verklaard, zodat hij tweede bleef. Derde werd Schotman, die twee van de Kopenhagen-candidaten over tuigend klopte. In de kwartfinales reken de hij eerst met Peter Post gedecideerd af, om vervolgens in de twee series om de derde en vierde plaats Jan Hijzelen- doorn beide keren geen schijn van kans te geven. Bij de amateurs had Mahn tot twee keer toe de vechtlustige Gerritsen ach ter zich gelaten. Doch in de race om de derde plaats ruimde Gerritsen in de twee ritten Van de Ruit op overtuigende wijze op. De Amsterdammer Van Heus- den was een andere Kopenhagen-ganger, die er eenvoudig-weg niet aan te pas kwam. in het achtervolgingsnummer. En in de tweede serie van de halve finale, lagen er zelfs vijf hele seconden tussen hem en Van Houwelingen (5.10.6 tegen 5.15-6). De verdere uitslagen van de Neder landse baankampioenschappen luiden: Achtervolging professionals: halve fi nales: eerste serie: 1. De Groot 6.38.4; 2. v. d. Kamp 6.53.2; tweede serie: 1. Peter Post 6.39.8; 2. Plantaz 6.52.6. Achtervolging amateurs: halve finales: eerste serie: 1. Braat 5.14.-; 2. Gelder mans 5.15.-. Tweede serie: 1. Van Hou welingen 5.10.6; 2. Van Heusden 5.15.6. ZONDAG a.s. 2.30 uur Bekerwedstrijd le ronde Opstelling van het competitie elftal met nieuwe aanwinsten. Staanplaatsenƒ1, Zittribune 1,50 Jongens 0,50 In verband met het feit. dat in som mige plaatsen des lands gevallen van poliomyelitis (kinderverlamming) voor- komen, adviseert de medische commissie I het volgende aan de clubbesturen: 1. In plaatsen waar kinderverlamming is geconstateerd, late men wedstrijden of toernooien niet doorgaan. 2. Men dient in de kleedlokalen, de was lokalen en de toiletten de grootst moge lijke zindelijkheid te betrachten, waar de besmetting veelal geschiedt door de faeces. Het is derhalve nodig, dat bij de toiletten voldoende zeep en schone hand doeken aanwezig zijn, en men dient er op toe te zien, dat de spelers na het ge bruik van de toiletten hiervan ook ge bruik maken. Ook zorge men, flat vlie gen zoveel mogelijk worden geweerd. 3. In elk geval dient men te waken tegen oververmoeidheid; iedere speler speelt niet meer dan een wedstrijd per dag. 4. In twijfelgevallen plege men over leg met de geneeskundige dienst ter plaatse, ook omtrent de bezoekende elf tallen. VOETBAL HVC VERSLAAT GRIEKSE CLUB IRAKLIS Gisteravond heeft de Amersfoortse club HVC de Griekse voetbalvereniging Iraklis een gevoelige 72 nederlaag toe gebracht. Even zag het er in het begin naar uit dat de Grieken moeilijke tegen standers zouden zijn, want de Grieken demonstreerden een behoorlijke tech niek. maar zij voerden hun combinaties veel te ver door. vandaar hun neder laag in deze match die door 5000 toe schouwers werd bijgewoond. WIELRENNEN SWIFT-COMBINATIE A- en B-lclasse rijden zondag 75 km voor de zomercompetitie. Voor dc C- en D-klasse zijn de afstanden 50 en 34 km. Start 9.30 uur vanaf De Zijl. LENIG EN SNEL De uitslag van de woensdagavond ge houden bekerrit luidt: A- en B-klasse: W. J. Trel-wisselprijs en medailles 1. Th. Hoogkamer, tijd 54 min. 36 sec.; 2. P. Janssen; 3. J. v. Tongeren; 4. W. Tu- renhout; 5. C. de Jong; 6. J. Ouwerkerk 7. G. Gommans; 8. P. Otto (pech). C- klasse en Jun.: „Ome Daan"-wisselbeker en medailles: 1. A. v. d. Kaay tijd 57 min. 30 sec.; 2. J. v. d. Kamp; 3. W. v. d. Berg; 4. P. v. Went; 5. D. Thierry. Zondag start de amateur J. de Lange in de Ronde ,van Katendrecht en de nieuweling Th. Hoogkamer in het Ha vencriterium te Amsterdam. De overige renners rijden een pelotonsrit voor de augustus-competitie. Vertrek 9 uur Zijl poort; start 10 uur Oud Ade. Mag ik U mijn laatste compositie voorspelen De reden. Patiënt: „Dokter, kunt u me ook zeggen hoe 't komt, dat de haren van mijn snor grijs wor den, terwijl mijn hoofdhaar niet grijs wordt?" Dokter: „Vermoedelijk gebruikt u uw mond meer dan uw hersens". Is het paard soms boos? De oplossing, „Weet u een ma nier om jonge plantjes in de tuin te beschermen tegen Maartse nacht vorstjes?" Deskundige: „Ja, eh.... u kunt ze eenvoudig in april planten". STEVIG GEBOUWD. „De auto ramde een telegraafpaal, sloeg over de kop en stortte in hét ravijn, 80 meter diep." „Verschrikkelijk en was de be stuurder gewond?" Geen ballast. Een meisje had deelgenomen aan een romanprijs vraag en om de jury mild te stem men had zij bij het manuscript een groot stuk marsepein gevoegd. Drie weken later ontving zij een aansporing om te blijven deelnemen aan romanprijsvragen, maar het ma nuscript niet meer mee te sturen." Kan niet. Dokter: „Die pijn in uw voet is gewoon een kwestie van ouderdom." Patiënt: „Dat kan niet! M'n lin ker voet is even oud en die doet nooit pijn." De beer bespringt zijn prooi. Ziet u die prooi. Nee? Nou, dan moet u eens even goed kijken! IN DE Uer HOFFMANN BIRNEY 8) „Hij werd gedood, juffrouw Moran. Een onbekende vijand schoot hem in de Buckshot Vallei, ongeveer tien mijl van de stad, door het lichaam. Hij kwam met zijn auto naar de stad, een staaltje van koelbloedigheid en energie dat moeilijk te overtreffen is, en stierf in Dok Morgan's huis, na dat hij zijn testament gedicteerd had. Morgan kan u daarover meer vertel len dan ik. Of hij wist werkelijk niet wie op hem schoot óf hij wilde het niet zoggen, en er werd geen enkel spoor gevonden, dat ons iets over de moordenaar kon zeggen. Wél weten we, dat hij vijanden had. Niet onder de mensen in deze streek, maar onder vreemdelingen, die hem ergens van daan naar Black Butte gevolgd wa ren". „Men kan moeilijk treurig zijn over de dood van een mens. die men nooit gezien heeft. Hij was een stief broer van mijn moeder en kwam nooit naar het oosten". „Dat is werkelijk jammer. Men be schouwde hem hier altijd min of meer als een geheimzinnig mens. Hij sprak er nooit over, waar hij vandaan kwam. en bemoeide zich niet met de men sen in Black Butte. We hadden ge hoopt, dat wanneer N. J. Moran op duiken zou, we iets meer over Tho mas Wallace te weten konden komen en bijzonderheden zouden horen over de man, die hij ongeveer een jaar geleden doodde". „Hij dode een man? Mijn oom?" In haar stem was de ontzetting van „dat is onmogelijk". Carver, in een geheel andere omgeving opgegroeid, merkte haar ontroering niet eens. „Het zou hem moeilijk gevallen zijn het te ontkennen. Ze waren al leen, bij Abe Lukens' vee. De dode had een 45 Coltrevolver in zijn hand. Hij vuurde drie maal. Wallace ge bruikte een 3030 karabijn. Hij schoot slechts éénmaal, maar dat was absoluut voldoende. Lukens getuigde dat hij uit een schuur de revolschoten i het eerst hoorde en toen pas de I explosie van de karabijn. De jury kon niets anders doen dan Wallace's lezing van het geval accepteren. De vreemdeling had hem om een baantje op de ranch verzocht; toen Wallace hem vertelde dat er geen betrekking vacant was, werd hij woedend. Zoals dat meer gaat, kwam toen van het een het ander en die knul greep naar zijn revolver en schoot. Hij miste het doel, maar Wallace miste niet". „Wallace zei, dat hij de man niet kende. En er was ook niemand an ders, die de man kende. Hij was een vreemdeling in Black Butte. Nog geen twintig uur geleden had een andere man, met blauwe maar brutale ogen, diezelfde woorden ge bruikt. Nora Jane Moran huiverde. „Ik zou liever over iets anders wil len spreken, ie ranch, die mijn oom bezit en die hij mij nu nagelaten heeftwaar ligt ze en wat is ze?" „Bijna het gehele noordelijke ge deelte van de Hidalgo Bergen hoort er bij. Een verdraaid aardig stuk land. Op de kaart beslaat ze ongeveer zes tig „sections", maar de kaarten zijn vlak en een bergachtig Jand is het niet. In werkelijkheid zullen het er een kleine honderd zijn". „Hoeveel is een „sectipn"? „Zeshonderd en veertig morgen land.een vierkante mijl". Nora Jane maakte een eenvoudige rekensom in haar hoofd en riep toen stomverbaasd: „Een honderd vierkante mijlen! (ongeveer 260 vierkante kilometer). Wel, dat is een heel landgoed!" Augustus J. Carver lachte geamu seerd. „In deze streken niet. Maar het is en blijft een aardig stukje land. En er is niet eens tè veel vee, wat hier nog wel eens voorkomt. Wallace verkocht zo ongeveer alles wat er was, en kocht toen eeri duizend stuks rasechte Herefords. Hij zei toen, dat hij de veestapel weliicht op ongeveer drie duizend stuks brengen zou, maar dat duizend voor het begin genoeg was". „Herefords zijn koeienis het niet?" „Ja, vee, dat voor vlees gehouden wordt. U bent een „groentje", niet waar, juffrouw Moran?" „Dat ben ik zeker. Een honderd vierkante mijl land en duizend koeienhet is nèt iets meer dan ik zo dadelijk verwerken kan! Wat kan ik in vredesnaam met zo'n bezit beginnen?" „Verkopen". Hij zei het kort, grimmig bijna. Maar dadelijk nam zijn stem weer de vriendelijke, vertrouwenwekkende klank aan. „Op de Bar-Rafter-K rusten tame lijk zware lasten, miss Moran. Als bankier weet ik zulke dingen natuur lijk. Wallace zou er zich gemakkelijk genoeg uit geholpen hebben, als hij was blijven leven. Maar hij bleef niet leven. Er zijn onbetaalde rekeningen en de belastingen zijn ongeveer drie jaar achterstallig. Een meisje kan on mogelijk een grote ranch beheren. Ik geloof werkelijk, dat ik in uw eigen belang handel, als ik u de raad geef alle formaliteiten te vervullen, zodat het testament wettig geldig wordt en u in het bezit van de ranch komt en ze daarna te verkopen voor wat u er voor krijgen kunt". „Hoeveel zou dat zijn?" Carver grinnikte. „Moet ik antwoord geven als ad vocaat of als makelaar in onroerende goederen, die er eventueel belang bij kan hebben u een bod te doen?" „Wel.... ik zou eerst eens willen horen, wat de advocaat zegt". „Dan krijg ik een dollar van u". Verwonderd opende het meisje haar beursje en reikte een zilveren dollar over de tafel. Carver stopte de munt in zijn zak. „Mooi! U hebt me nu als advocaat in uw dienst. Ik zou u aanraden, een accountant de boeken van Wallace en zijn financiële positie tegenover de banken te laten opmaken, terwijl een beëedigd taxateur de gehele be zitting..land, voorraad, gebouwen, uitrusting enzovoort.opneemt. Zo'n taxateur kunt u in Tucson of Santa Fe krijgen. Dat hele zaakje zal u ongeveer een drie tot vierhonderd dollar kosten, laat ons zeggen vijf honderd, omdat het nogal een flinke uitgestrektheid is. Maar dan weet u tenminste precies waar u aan toe bent". Nora Jane Moran zei niet, dat vijf honderd dollar meer dan de helft van haar totale kapitaal was! „En wat zou de makelaar in on roerende goederen zeggen, als ik om zijn mening vroeg?" De dollar rinkelde weer op het blad van het schrijfbureau. „De advocaat neemt de zaak niet aan. zei de grote man lachend. Als makelaar zou ik u vijf-en-twintig duizend dollar in contanten betalen voor al uw bezittingen in de Hidalgo Bergen en ik zou daarmee alle ach- terstalige rekeningen, belastingen en andere schulden van de overleden Thomas Wallace overnemen". Voor de tweede maal zat ze stil te rekenen. Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5